Edward's aftreden de eenige oplossing? Beslissing zou heden vallen. Buitenlandsch overzicht 1901Feesten en huwelijksgeschenken. M" Thijs IJs en Dickie Dons in de wolken. DONDERDAG 10 DECEMBER '1936 H A A R T; E M'S D S G B C A D' De constitutioneele crisis in Engeland. Uit Londen: Volgens In nariementalre kringen ontvangen inlichtingen heeft Baldwin in de kabinetszitting van Woensdagavond medegedeeld, dat de koning aan het einde van den dag van heden niet bereid was, af te 2ien van zijn huwelijksplannen. De parlementsleden zijn dan ook van meening, dat troonsafstand door Edward de eenige oplossing voor de crisis is, waar het niet de bedoe ling is, de grondwet in eenig opzicht geweld aan te doen. Men voegt hier aan echter toe, dat alles onderge schikt blijft aan de beslissing van den koning, die, naar men gelooft, vandaag zal vallen. Havas weet te melden, dat het wetsontwerp inzake den troonsaf stand al gereed is. Indien de Koning zijn besluit niet herziet, zal het van daag bij het Lagerhuis worden in gediend. Alle voor de opvolging noodige wetsontwerpen zijn reeds gereed, hoewel men nog niet weet, wie de opvolger zal zijn. Reuter meldt nog het volgende: Naarmate de lange periode van onzekerheid ten einde loopt, blijken de leden van het parlement er van overtuigd te zijn, dat de keus van den ko ning nog slechts gaat tusschen afzien van zijn huwelijksnlannen en troonsafstand en dat de voortdurende activiteit der andere leden van het Koninklijke Huis en van de rechtsgeleer de raadslieden er op wijst, dat de koning dichter bij abdietie is. Inderdaad zijn er niet velen, die niet geloo- ven, dat vandaag een verklaring, inhoudende den troonsafstand, zal worden bekend ge maakt. Deze meening won nog veld, toen men vernam, dat de ministers desavonds bijeen waren gekomen, zonder te weten, wat de ko ning zou besluiten. Reuter heeft uit goede bron gehoord, dat mevrouw Simpson toen evenmin op de hoogte was van een eventueel besluit van Edward, Hedenmiddag verklaring van Baldwin. In het lagerhuis heeft Baldwin gis teren gezegd, dat hij niets kon toe voegen aan hetgeen hij reeds mede gedeeld had, maar dat hij hoopte Donderdag in staat te zijn een ver klaring af te leggen. Na deze weinige woorden van Baldwin, vroeg Attlee, of de eerste minister goede hoop kon geven, dat den volgenden dag een verklaring afgelegd zou worden, aangezien de ongerust heid steeds grooter wordt. Op deze vraag antwoordde Baldwin: „Ik kan de Kamer de verzekering, geven, dat niemand zich hiervan meer bewust is dan ik zelf". Ver volgens stelde het lid van de Labour-oppositie de vraag of Baldwin wist, welk groot finan cieel ongemak bezig is veroorzaakt te worden voor talrijke Britsche onderdanen door het uitstel der beslissing en of de premier zoo vriendelijk zou willen zijn den koning de nood zakelijkheid van een spoedige beslissing voor oogen te willen houden. Baldwin antwoordde: Ik kan Bellenger ver zekeren, dat dit mij niet ontgaan is. Hertog van York vermoedelijk troonopvolger. Ingeval koning Edward zou besluiten afstand van den troon te doen, zou, naar de parlemen taire redacteur van Reuter mededeelt, de acte van troonsafstand, naar men meent, direct worden geteekend en zou de hertog van York als vermoedelijke erfgenaam den koning op volgen. Een wetgevende maatregel zal daartoe wor den vereischt. Een zoodanig wetsontwerp zou heden in het Lagerhuis kunnen worden ingediend. De be raadslagingen er over zouden Vrijdag kunnen worden gehouden en het wetsontwerp zou, in dien noodig, door beide huizen nog voor het einde der week kunnen worden aangenomen. De bisschop van Coventry over de' crisis. De bisschop van Coventry heeft een rede uitgesproken over de constitutioneele crisis tijdens een conferentie van zijn diocees te Leamington. Hij verklaarde om.: „Veel kwaad is reeds gedaan, ieder uur van uitstel is ge vaarlijk, wij zijn allen gedompeld in een toe stand van diepe vernedering." Voorts zeide de bisschop, dat hij gehoopt had, dat de door de huidige onzekerheid veroor zaakte spanning zou hebben kunnen worden vermeden. Hieraan voegde hij toe: „Tot wij ze kerheid hebben over den afloop van de tegen woordige situatie, is onze plicht ontegenzeg gelijk te blijven bidden, opdat God zijn dienaar, onzen koning' op den goeden weg ge leiden zal. Laat ons er aan denken, dat het voor ons allen in tijden van crisis plicht is de dingen van verre even goed als van nabij te zien." Het bezoek van Goddard te Cannes. De particuliere secretaris van den koning Lord Brownlow, die te Cannes vertoeft, heeft medegedeeld, dat mevrouw Simpson geen en kel document heeft geteekend in het bijzijn, van Goddard. Deze laatste is slechts naar Cannes gekomen om particuliere zaken met mevr. Simpson te regelen. Dr. Kirkwood heeft de reis meegemaakt, omdat Goddard nog nooit gevlogen had en zijn gezondheid zwak is. Kirkwood is gistermorgen vroeg naar Mar seille vertrokken zonder mevrouw Simpson be zocht te hebben. Goddard verklaarde: „De geruchten, die over dr. Kirkwood de ronde doen, zijn zoo be lachelijk, dat ze mijn verstand te boven gaan. Kirkwood is niet alleen mijn dokter, maar ook een mijner oude vrienden.. Hij heeft mij alleen vergezeld, omdat ik nog nooit per vliegtuig gereisd had. Ik ben gekomen om een bezoek te brengen aan mevr. Simpson, die ik in haar scheidingsproces heb bijgestaan. Ik oordeelde het noodig, met haar particuliere aangelegen heden te bespreken." Oordeel van Oswald Mosley, Tijdens een dejeuner der fascistische partij heeft Sir Oswald Mosley een rede gehouden, waarin hij over de constitutioneele crisis o.m. het volgende zeide: Wij zullen niet toestaan, dat de koning den troon laat varen zonder dat het Bi'itsche volk geraadpleegd is. Voordat er sprake kan zijn van abdicatie moet de kwestie aan een stem ming van het land worden voorgelegd en zoo noodig moeten ook de dominions stemmen. Wij zullen niet dulden, dat een juntu van politici den koning dwingt van den troon af stand te doen en ik ben van meening, dat wij door de eer gehouden zijn den vorst te steunen in de houding, die hij heeft aange nomen. Het is niet aan ons onze meening te geven in deze zaak, het is aan het volk zich uit te spreken over deze kwestie, wanneer deze aan het volk zal worden voorgelegd. Wij hebben de kroon niet in de politieke arena getrokken, maar nu dit een voldongen feit is. zou het een bewijs van lafheid en deloyauteit zijn wanneer wij bleven zwijgen Ministers, gekozen zonder eenig mandaat in deze aangelegenheid hebben geen enkel gezag. Wij zijn een volk, dat zich in den oneervollen toestand bevindt van een man, die zijn con tract. heeft verbroken, terwijl de koning trouw gebleven is aan zijn eed te handelen volgens den raad van zijn ministers". België Minister Bovesse treedt af. De minister van Justitie, Bovesse zal naar Havaz meldt, binnenkort aftreden en be noemd worden tot gouverneur van de provin cie Namen. Jennissen, de liberale afge vaardigde van Luik, die evenals Bovesse Waalsche opvattingen heeft, wordt genoemd als zijn opvolger. Proces-Frankfurter begonnen Procureur eischt 18 jaar. Woensdag is voor het cantona al gerecht van Graubunden te Chur het proces begon nen tegen David Frankfurter, den moorde naar van Wilhelm Gustloff, den leider van de Duitsche nationaal-socialisten in Zwit serland. President van de rechtbank is Ganzoni, de president van de cantonale rechtbank van Graubunden. Vele binnen- en buitenlandsche journalis ten, juristen, medici, politici, wonen het pro ces bij. Ook een vertegenwoordiger van de Duitsche legatie is aanwezig. Dr. Brueggen. Het begin van de zitting is gewijd aan het voorlezen van de beschuldiging door den procureur, Frederic Bruigger. De beklaagde wordt verdedigd door den advocaat Curti uit Zürich. De procureur stelde de volgende eisch: David Frankfurter is schuldig aan moord op Wilhelm Gustloff en moet gestraft worden met 18 jaar gevan genisstraf, vervallen worden ver klaard van burgerrecht, levenslang worden verbannen en schadevergoe ding betalen voor de schade, welke hij door den moord heeft aange richt. Frankfurter's antwoorden versterkte voortdurend den indruk, dat er geen sprake van een samenzwering is geweest. De be schuldigde verklaarde." dat hij nooit met iemand over zijn voornemens had gesproken en alleen gehandeld heeft. Aanvankelijk had hij het plan opgevat een aanslag op Hitier, Goering en Goebbels te plegen, maar spoe dig had hij ingezien, dat hij een dergelijk voornemen niet verwezenlijken kon. Hij vreesde bovendien, dat door een aanslag van dien aard de Jodenvervolging in Duitsch- land nog heftiger zou worden. Het schijnt wel, dat Frankfurter den moord heeft begaan onder den invloed van een geestelijke depressie en uit haar tegen het nationaal-socialistische regime in Duitschland. Dr. Joerger, de directeur van het canto nale zenuwüjdersgesticht en psychiatrisch deskundige, heeft tijdens de zitting zijn rap port uitgebracht. Dr. Joerger komt tot de conclusie, dat Frankfurter beperkt verant woordelijk geacht moet worden. NOG GEEN NIEUWS VAN MERMOZ. Gisteren had men te Parijs nog steeds niets gehoord van den vlieger Mermoz en zijn met gezellen. Het met behulp van vliegtuigen en vrachtschepen ingestelde onderzoek heeft nog geen enkele aanwijzing geleverd. OSSIETZKY NIET BIJ DE PRIJSUITDEELING AANWEZIG. Uit Oslo, 9 December. Volgens een telegram van de vrouw van Ossietzky aan het Nobel prijscomité zal Ossietzky niet in staat zijn de uitreiking vair den Nobelprijs morgen bij te wonen. Het optimisme, dat gisteren nog in de wan delgangen van het Britsche parlement en een deel der pers heerschte ten aanzien van de constitioneele crisis, schijnt thans defi nitief te zijn verdwenen. Men was gisteren algemeen van opvatting, dat uit de voort durende bezoeken van familieleden en juri dische adviseurs aan den koning kon wor den afgeleid, dat deze veel eerder naar een abdicatie dan een afzien van zijn huwe lijksplannen overhelde. Baldwin werd gisteren in het Lagerhuis op nieuw ondervraagd over den stand van za ken, maar zijn karige antwoorden boden den leden weinig houvast. Vanmiddag treedt hij opnieuw voor het parlementaire forum en men verwacht, dat hij dan inderdaad van het heengaan van den koning mededeeling zal doen. In dat geval zou een desbetreffend wets ontwerp, waarbij de hertog van York als „Heir presumptive" zal opvolgen reeds heden worden ingediend, zoodat de aanneming in het Hooger- en Lagerhuis nog deze week zou kunnen geschieden. De Engelsche bladen van hedenmorgen bereiden over het algemeen hun lezers er op voor, dat het besluit van den koning heden zal vallen. In een hoofdartikel schrijft de „Daily Tele graph", dat men in welingelichte kringen algemeen van oordeel is, dat de koning on bewogen bleef voor de ernstige politieke be schouwingen, welke de minister-president hem in de jongste besprekingen voor oogen heeft gesteld. Het blad zegt verder, dat de beslissing niet te lang mag worden uitgesteld Het geheele rijk staat in spanning en de des illusie neemt toe. De fundamenten, welke men duurzaam achtte, brokkelen af en er be staat gevaar voor een vlek op de kroon. De Morning Post zegt, dat geen definitieve beslissing zal worden genomen vóór Baldwin hedenmiddag zijn rede in het Lagerhuis zal hebben gehouden. Indien het aftreden van den koning wordt aangekondigd, zal vermoe delijk hieraan worden toegevoegd, dat de hertog van York bereid is in zijn plaats te re- geeren. Bemiddeling in den Spaan- schen Burgeroorlog. Voorstel van Engeland en Frankrijk. Het Fransche ministerie van buiten landsche zaken publiceert, gelijktijdig met het Foreign office, een com muniqué van den volgenden inhoud: De Britsche en Fransche regeering zijn de vorige week overgegaan tot gedachtemvisselingen ten aanzien van den toestand, die ontstaan is dooi den langen duur van den burgeroorlog in Spanje en ten aanzien van de ge varen, welke deze toestand den Europeeschen vrede doet loopen. Na te hebben vastgesteld, dat zij gelijke opvattingen koesteren in dit opzicht, hebben zij op 4 December door tusschenkomst van haar diplomatieke vertegenwoordigers bij de regeeringen van Duitschland, Italië, Portugal en Sovjet-Rusland dezen regeeringen de vraag gesteld zich wel bij haar te willen aansluiten om uiting te geven aan haar absoluten wil zich streng van iedere daad, direct of indirect te onthouden, welke op eenigerlei wijze bui tenlandsche interventies met zich zou kunner. meebrengen in het conflict en om bijgevolg dringend aan haar vertegenwoordigers in he"; comité te Londen alle instructie te zenden met het oog op de organisatie van een vol strekt doelmatige controle. Langs denzelfden weg hebben zij tevens de vier regeeringen gevraagd zich bij haar aan te sluiten in een gevoel van menschelijkheid, teneinde den gewapenden strijd tot staan te brengen, welke zich in Spanje af speelt, door een aanbod van bemidde ling strekkende tot het in staat stel len van het geheele land tot uiting geven aan den nationalen wil". EEN PARADIJS VOOR VROUWENHATERS. De K. W. P. bericht uit Bagdag: Volgens het hier verschijnende blad „Al Istikalan" ligt ergens verloren in den Indi- schen Oceaan het eiland Cocos. Dit kleine eilandje is in zooverre bekend, dait er het eind punt is van een onderzeeschen kabel. Het per soneel vam bet telegraaf station bestaat uit tien personen: deze menschén hebben 30 Chi- neesche huisknechten ter beschikking, ook al lemaal mannen. Het is trouwens ook ten strengste verboden om vrouwen op dit eiland te laten doordringen. Om een persoon van het zwakke geslacht te ontmoeten zouden deze bannelingen in den Indischen Oceaan een af stand van 1500 mijlen moeten afleggen. De residentie in feesttooi; kostbare cadeaux uit Nederland en den vreemde. aandag 4 Febr. 1901 ving de brui- lofsweek aan in de tot één bloe menfestijn herschapen Residentie. Duizenden vreemdelingen waren aangekomen en er heerschte een opgewekte en vroolijke stemming Maandagmiddags werd aan het Bruidspaar het eerste openbare huldebetoon gebracht, dat van de Nederlandsche dilettanten har monie- en fanfarevereenigingen, vóór het Paleis .Noordeinde; een hulde van 300 gezel schappen uit den lande, welke reeds weken te voren voorbereid was. 198 Vereenigingen voerden een banier mede. Om acht uur 's avonds volgde de tweede muzikale hulde: een serenade van 400 zan gers, leden der Kon. zangvereenigingen „Ce cilia" uit Den Haag, ..Zang en Vriendschap' uit Haarlem en „Rotte's Mannenkoor" uit Rotterdam. Na een korte repetitie in den Dierentuin, en vergezeld door de Stafmuziek van het 3e regiment huzaren en de stafmu ziekkorpsen van het 4de, 6e en 7e Regiment Infanterie, marcheerde men naar het Pa leis, omstuwd door een paar honderd fakkel en flambouwendragers en duizenden belang stellenden. Richard Hol had de leiding van het geheel. De Koninklijke Familie verscheen voor een geopend venster, de Koningin omhangen met het grootkruislint van den Nederlandschen Leeuw. Het weer op dien avond werkte weiniL mee: aanhoudend regende het, de algemeene illuminatie viel voor een deel in duigen en de rijtoer van Koningin en Hertog moest worden bekort. Op dezen avond kwamen ook verschillende vorsten, die bij de huwelijksplechtigheid tegenwoordig zouden zijn, in de Residentie aan. Dit geschiedde omstreeks half tien. Den vorigen dag waren o.m. reeds gearriveerd de Prinses von Wied en Grootvorst Wladimi: van Rusland. Honderdduizenden juichten de gasten toe, overal gezang en gejubel, als het rijtuig met de Koningin voorbijging, vooral in de volks wijken. Van gemeentewege waren Lange Voorhout (waar een kermis was toegelaten), Lange Vijverberg, Plein 1813, Oranjeplein en Prins Hendrikplein op bizondere wijze geïllumineerd Een feeëriek gezicht was ook de versiering der Regeeringsgebouwen. Boven het hooge dak van het Kabinet der Koningin schitterde in electrische vlammen een: „Lang leve het Bruidspaar". Alles schitterde in groote en machtige praal, Het vorstelijk bruidspaar ontving vele ge schenken. Bij de opsomming hebben wij ons tot de voornaamste cadeaux beperkt. Allereerst zij dan vermeld, dat het hulde blijk van het Nederlandsche volk, van de hoofdstad, van de Koloniën, van leger en marine, schutterijen, van kunst en in- industrie, eerst later, te Amsterdam, werden aangeboden (na 5 Maart 1901). H.M. de Konin gin-Moeder schonk een collectie sieraden van de kostbaarste edelgesteenten samengesteld een groot in bouquetvorm bewerkt sieraad voor het corsage, geheel in bliljanten., in lof werk van goud gevat; een rivière van de schitterendste steenen, specimen van 't fijn ste briljant, met een talrijken voorraad van losse spelden, elk met een precieuse steen van dezelfde edele soort en bestemd om kwisti; over het toilet te worden verspreid; één speld bovendien met een parel van zeldzame grootte en schoonheid. Eindelijk een armband van meesterlijke kunstbewerking, in goud en met paarlen omzet, het emailportret van Koningin Emma omlijstend. De Groothertogin, Moeder van den Brui degom, schonk haar zoon een bureau van bij zondere grootte en pracht, met ontelbare la den en van een bijzondere houtsoort, dat kun stig bewerkt was. Bij -de kostbare kleinodieën van de Bruid voegde de Koning en de Koningin van Wur- temberg nog een halsketting, over de geheele taille te dragen; een ketting van goud, tel kens in breede braceletvormige stukken over gaande. die geheel met edelgesteenten, bril janten, robijnen en smaragden, waren om zet. Als groot familiegeschenk werd aangeboden een ontzaglijke verzameling van massief zil veren serviesstukken en candelabres, die een geheele groote tafel in de zaal, waar al de pracht was ten toon gespreid, innamen. Een zeer kostbaar geschenk, van bijzon dere beteekenis, was dat van H. K. H. de Vorstin von Wied, geb. Prinses Marie der Ne derlanden: een tamelijk groote, langwerpig vierkante cassette, in licht hout bewerkt en met gouden randen en zwaxe hengsels en slo ten voorzien. Een zeldzaam voetenkleed, prachtig be werkt bont, van zeer zeldzame soort en groot te, zonden de Vorst en Vorstin van Waldeck. Het geschenk van den Duitschen Keizer ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Alles was vol damp en geraas en angstig vroeg Thijs zich af, wat er met het kasteel zou gebeuren. Ook de toovenaar was erg geschrokken, want hij wist evenmin, waar die kruk in den muur voor diende. Alleen het vogeltje was tevreden. Dat had immers geknikt, dat Thijs de kruk moest neerdrukken. En plotseling stond er op de plaats waar het vogeltje had gezeten, een slanke jongeman. Dat moest wel tooverij zijn. Het kasteel schudde heen en weer en het leek wel. of het gansche kasteel in elkaar zou storten. bestond uit een groot servies uit de Keizerlijke porseleinfabriek, met wapens en monogram men beschilderd en met goud versierd op de opengewerkte roode randen. Het- geschenk van den President der Fran sche Republiek Loubet. werd namen; de Fransche Regeering aangeboden door den Franschen gezant bij ons Hof, den heer Mon- bel, in een "bijzondere audiëntie, met een eigenhandig schrijven van den president, riet was een behangsel-tapijt uit de Fransche na tionale werkplaats der „Gobelins" herkomstig; en stelde voor: le Roman au dixhuitième siècle". Het was reeds in 1897 ter hand ge nomen om aan de Koningin bij de meest ge schikte gelegenheid te kunnen worden aan geboden. De afmetingen beliepen: 3.40 M. hoog en 2,33 M. breed. De gezamenlijke hofbeambten van H. M. boden een artistiek geciseleerd vierkant pre senteerblad In zilver aan. Het geschenk der inwoners van Suriname bestond uit een stuk goudhoudend kwarts, waarop in goud het wapen der koloniè, Ook uit Indië kwamen groote en rijke ca deaux. De Haagsche dames boden een oud-Hol- landsche kussenkast. dateerend uit de twee de helft der zeventien de eeuw aan, van pali sander- en ebbenhout vervaardigd. Rotterdam gaf een prachtig schrijfgarni- tuur in verguld-zilver. DE SCIIOONE SLAAPSTER VAN SANTA ANDRé. In het kleine stadje Anclré in den staat San Paulo (Brazilië) woont een 27-jarig meisje, Noemia Boldrin genaamd, dat reeds onafgebro ken vijf jaar slaapt, aldus de K. W. P. Zij viel in deze ongewonen slaa.p, toen een weldoener der arme familie plotseling op tragische wijze om het leven kwam. Af en toe houdt zij eenige uren de armen om haar hoofd gebogen. Vele doctoren hebben zich met het zonder linge geval bezig gehouden en getracht het meisje te doen ontwaken en van haar ziekte te bevrijden. Tot nu toe evenwel hebben alle pogingen gefaald. Dezer dagen zal een groep van de be kendste geneeskundigen des lands een reis naar Santa Anclré maken, om dit bijzonder geval van slaapziekte nauwkeurig te bestu- deeren. PB7O0RAWMA VRIJDAG 11 DECEMBER HILVERSUM I, 1875 M. Algemeen programma, verzorgd door den KRO. S.00—9.15 en 10.— Gram.pl. 11.00—12.— Bijbelsehe causerie. 12.15 De KRO-Melodisten mmv, solist en gram.pl. 2.Orgelspel. 3.05 Gram.pl. 4.15 KRO-Orkest mmv. soliste 5.— Gram.pl. 5.15 KRO-Orkest. (Om 6.Land en Tuinbouwcauserie). 7.— Berichten 7.15 De KRO-Luchtlijn. 7.35 „Van Tabak tot Sigaar", bedrijfsreportage. 8.Berichten ANP Mede- deelingen 8.10 De KRO-Melodisten mmv. so list 8.30 Radio-tooneel-9.Gram.pl. 9.10 Ver volg KRO-Melodisten 9.30 Gram.pl. 9.40 KRO- Symphonieconcert mmv. soliste 10.30 Gram.pL 10.45 KRO-Symphonieorkest 11.15—12.00 Gram.pl. HILVERSUM H, 301 M. 8.— VARA. 12. —AVRO. 4.— VARA 7.30 VPRO 9.— VARA. 8.Gram.pl. 10.— Morgenwijding VPRO 10.20 Voordracht 10.40 Gram.pl. 11.Vervolg voordracht 11.20 Gram.pl. 12.Gram.pl. 12.35 De Palladians. 1.30 Gram.pl. 1.45 Het Omroep orkest en soliste. 3.15 Het AVRO-Dansorkest 4..(Melody Circle" 4.40 Orgelspel 5.Kin deruurtje 5.30 De Ramblers en gram.pl. 6.35 Politiek radiojournaal 6.55 Gram.pl. 7.— „Op voeding tot gemeenschapszin", causerie. 7.20 Gram.pl. 7.30 Berichten VGP 7.35 „Wat dunkt U van den menseh", causerie. 8.— Piano-recital 8.30 Filmpraatje 9.De Fliere fluiters mmv. solist 9.30 Cabaret-liedjes. 9.45 Vervolg' de Flierefluiters. 10.05 Vervolg caba ret-liedjes 10.15 Vervolg de Flierefluiters 10.30 Berichten ANP 10.40 Avondwijding 11.— Jazzmuziek (gr. pl.) 11.3012.Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Medische causerie 11.4011.50 Piano soli. 12.10 Gram.pl., 12.50 BBC-Dansorkest I.35—2.20 Het Grinke Trio. 4.20 BBC-Mid- land-orkest. 5.35 Yascha Krein's Zigeuneror kest mmv. soliste. 6.30 Berichten 6.45 Orgel spel 7.30 Muzikale causerie. 7.50 Solistencon cert (sopraan, viool, viola en cembalo) 8.20 Sandy Powell's Revue-Ensemble. 9.20 Berich ten. 9.40 „The Flotsam of War", causerie. 10. Concert mmv. solisten. EBC-Theaterorkest en Revuekoor 11.15 Lou Preager en zijn Band. II.5012.20 Dansmuziek (gT.pl.) RADIO PARTS 1648 M. 7.20 en 8.30 Gram.pl. 11.20 Gram.pl. 12.35 en 1.20 Gram.pl. 1.35 Zang 1.50 Gram.pl. 2.50 Dito 4.20 Manuel-Trio 5.50 Pasdeloup-kameror- kest 8.20 Zang en piano 9.05 Opera-uitzen ding. 11.501.05 Orkestconcert. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert 11.20 Omroeporkest 12.35 Omroeporkest, -koor en solisten. 1.35 Gevar. programma 3.20 Gevar. programma 5.20 Om- roepkleinorkest en solisten 7.30 Voor soldaten 10.3511.20 Landesorkest Gouw Württem- berg Hohenzollern. BRUSSEL. 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest 1.30 Sa lonorkest 1.502.20 Gram.pl. 5.20 Omroep- dansorkest 6.20 Kamermuziek 6.50 Zang. 7.20 Gram.pl. 8.20 dito 8.35 Radiotooneel. 9.35 Om- roepstrijkkwartet 10.3011.20 Omrcepdans- orkest. BRUSSEL. 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.40 Zang. 12.50 Salonorkest 1.30 Omroep orkest 1.50 Zang 2.002.20 Gram.pl. 5.20 Omroeporkest 6.35 Gram.pl. 7.35 Zang. 8.20 Voor Oud-Strijders 10.30—11.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Het Omroeporkest 8.30 Voordracht 9.— Gram.pl. 9.20 Berichten 9.40 „Worüber man in Amerika spricht", causerie 9.50 Fluit, hobo en cembalo 10.05 Weerbericht 10.20—11.20 Omroep-A mu«=em en ts-orkest.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6