Hastings trekt de aandacht. ZATERDAG 12 DECEMBER 1936 HAARIEM'S DAGBCAD 8 VOETBAL. De wedstrijden van a.s. Zondag Het is in dezen donkersten tijd van het jaar met de snel wisselende weersgesteldheid voor den Overzichtschrijver een twijfelachtig genoegen, met de wekelijksche programma bespreking te beginnen, want hij verricht ook niet gaarne monnikenwerk. Hij wil echter ook niet graag zijn trouwe lezers in den steek laten, daarom heeft hij de knoopen van zijn vest aan het jasje zitten er tegenwoordig mar twee! geraadpleegd voor een antwoord op de vraag: „wordt er morgen gespeeld?" De ingeving van zijn hart volgend, begon hij met „ja" en de laatste knoop was óók een „ja", zoodat hij wel moet aannemen, dat mor gen de groote bruine bal weer van alle kanten getrapt en gesmeten zal worden. Hebben we niet eens een oude juffrouw, die voor het eerst met haar zoon naar een wedstrijd ging kijken, langs het lijntje hooren zeggen: ,,Wat vreemd: de jongens doen alle moeite om den bal te krijgen en als ze 'm hebben, trappen ze hem weer zoo gauw mogelijk weg!" Enfin, we krijgen dan morgen in het Heem- steedsche Sportpark een ontmoeting tusschen twee clubs, die op het oogenblik de negende en de tiende plaats op de ranglijst bezetten en voor wie er dus alles aan gelegen is, zoo snel mogelijk hooger-op te komen. Deze twee clubs zijn R.C.H, die op de tiende, en A.D.O. die op de negende plaats staat. Helaas is het verschil tusschen deze twee ploegen nog groot: vier punten. Maar onmogelijk is de taak voor R.C.H. om in te loopen, toch niet. Met een paar wedstrijden kan de situatie heelemaal veranderen. Het geluk moet ook een woordje meespreken. Als dat morgen nu eindelijk de Racing eens wil toelachen, dan keert de hoop bij haar zelf en bij haar aanhang stellig terug. Met Stormvogels is het precies zoo precair gesteld als met A.D.O.want ook de IJmuide- naren hebben pas zeven punten; ze moeten dus geducht op winst spelen om op tijd buiten gevaar te zijn, Maar aangezien er meer clubs zijn, die dat moeten doen (we denken bijv. aan Xerxes en D.F.C.) zal dat verre van gemakkelijk zijn. De club, die morgen in IJmuiden komt spelen, Excelsior, loopt men- schelijkerwijs gesproken, met haar negen punten, weinig gevaar meer. De Stormvogels zullen dus niet den tegenstand van een wan hopige te overwinnen hebben. Bovendien moe ten ze maar aan de 4-3 nederlaag bij de eerste ontmoeting aan het Toepad denken. Dan loopt het wel weer los! Op 27 September speelde Haarlem op het terrein aan den Schoterweg tegen Feijen- oord 33 gelijk. Menigeen was van oordeel, dat de roodbroeken toen méér kregen, dan hun toekwam, een standpunt dat ons zeer onjuist toelijkt. Het zijn immers de doelpun ten, die beslissen en niet de kwaliteit van het spel. Dan had Peijenoord er maar voor moe ten zorgen, dat ze één keer meer gescoord had, dan Haarlem. Intusschen krijgen we dan morgen in Rotterdam de tweede ontmoeting tusschen deze twee clubs. Onze stadgenooten kunnen nu het bewijs leveren, dat ze tegen den gedoodverfden kampioen zijn opgewassen- Een feit is het, dat dit voor Haarlem de laat ste kans op de eerste plaats is, want als ze verliest, dan bedraagt de achterstand op de Rotterdammers vier punten, wat niet gemak kelijk meer in te halen is. Het lijkt een beetje boud gesproken, maar toch durven we een succesje voor de roodbroeken te voorspel len. Voor V.S.V. was het J.l. Zondag niet plezierig dat haar wedstrijd tegen Sparta in de rust met een '1—0 voorsprong wegens de slechte weersgesteldheid gestaakt moest worden. Dit beteekende weliswaar de overwinning nog niet, doch de Rotterdammers moesten dan toch maar twee goals scoren om de leiding te ne men en zooals men weet is dit heel moeilijk tegen een verdediging als die van V. S. V. en vooral wanneer Van der Griendt van de partij is. Het is dan ook heel jammer, dat deze stoere werker morgen in den wedstrijd tegen H.B.S. niet kan meespelen, want de Hagenaars beginnen zoo zoetjes-aan hun goeden vorm weer terug te vinden. En als Bakhuijs op schot is, kan de IJmuider ver dediging het zwaar te verantwoorden krij gen. De eerste ontmoeting werd door V. S. V. met 3—2 gewonnen. Het zou ons niet ver wonderen, als H.-B.S. met dezelfde cijfers re vanche nam. Een „groote" strijd staat ditmaal niet op het programma. Maar toch zijn er eenige in teressante ontmoetingen vastgesteld. Bijna iedere club aast er op. aan Ajax haar eerste nederlaag toe te brengen. Dat doet dus ook D.H.C., die morgen deze geduchte Amster dammers op bezoek krijgt. De ciub van Van Nellen leed'op 27 September in de Meer een 42 nederlaag; dat is natuurlijk een dubbele reden om Ajax het leven zoo zuur mogelijk te maken. Ja, in dezen wedstrijd zit wel wat muziek. Een gelijk spel lijkt ons niet on mogelijk. Blauw Wit kan, practisch gesproken geen kampioen meer worden. Toch achten we haar in staat, voor de twee-de maal in dit seizoen van Xerxes te winnen, vooral nu er in het Amsterdamse® Stadion gespeeld wordt. V.U.C. zal op eigen terrein trachten, tegen Hermes-D.V.S revanche te nemen voor de 32 nederlaag op 27 September, maar we gelooven niet, dat de Hagenaars hierin zullen slagen. Z.F.C. moet met haar één puntje uit negen wedstrijden wel aan de wanhoop nabij zijn en tot overmaat van ramp krijgt zij morgen bezoek van het leidende D.W.S.. dat de eerste ontmoeting met 21 gewonnen heeft. De wed strijd. die morgen in Zaandam gespeeld wordt zou wel eens een verrassenden uitslag kunnen opleveren. Sparta en K.F.C., die elkaar op Spangen bekampen zijn twee partijen, die niet veel voor elkaar onder doen, De Rotter dammers zullen wel blij zijn, dat Z.F.C. er zoo slecht voor staat, maar daar mag toch niet te veel op gebouwd worden. Morgen zal Sparta wel winnen. De wedstrijd D.F.C.—C.V.V. kan niet door gaan, omdat de Dordtenaren ter gelegenheid 'van de feestelijkheden bij de opening van de nieuwe Moerdijkbrug. die het Noorden met het Zuiden verbindt, een opluisteringswedstrijd tegen N.A.C. zuilen spelen. TWEEDE KLASSE. E.D.O., die thuis tegen A.F.C. speelt, krijgt een heel' mooie kans om haar positie te vei- beteren en dus 't Gooi naar de kroon te steken. Het zou in dit geval wel aardig zijn geweest, als ook de wedstrijd Alcmaria Victrix—'t Gooi was vastgesteld, want dan zou de mogelijkheid heel groot zijn geweest, dat E.D.O. meteen de leiding nam. Dit behoefi. echter slechts een heel gering uitstel te zijn. Hoewel A.F.C. zeer zeker op revanche voor de 21 nederlaag ln de eerste ontmoeting zint, gelooven we toch. dat morgen de beidt punten in Haarlem blijven. Bloemendaal—De Kennemers heeft bijn het karakter van een plaatselijke ontmoeting I die stellig veel belangstelling zal trekken, ook 1 al staan de Bloemendalers op het oogenblik op de laatste plaats. Het is echter onze, we zouden haast zeggen rotsvaste overtuiging, dat ze daar niet blijven staan. Ze zijn immers al zoo vaak op het laatste oogenblik den dans ontsprongen. Dit laatste oogenblik is intusschen nog niet gekomen en bovendien zullen de Kennemers moeten winnen, om nog voor de eerste plaats in aanmerking te blijver- komen. We zullen ons dus maar als gewoon lijk bij zulk een ontmoeting van een voor spelling onthouden en er alleen maar aan her inneren, dat de eerste wedstrijd door de Wijkers met 32 gewonnen werd. We zijn benieuwd of H.F.C. in haai' tegen- woordigen uitstekenden vorm blijft spelen en nu ook den uitwedstrijd tegen B. F. C. kan winnen. Dit zal een heel moeilijke opgaaf blijken te zijn, want de Bussummers maken ernstig aanspraak op het kampioenschap. We hopen, dat heel veel supporters H.F.C. naar Bussum zullen vergezellen, want zoo ooit, dan heeft ze nu krachtige aanmoedigingen (waar van haar vrienden het recept schijnen te be zitten) noodig. Onze stadgenooten hebben trouwens nog heel wat goed te maken. We durven er haast niet aan te herinneren, maar zullen het toch doen. want misschien kan dit een aansporing zijn om tot de laatste se conde met ontembaar enthousiasme te strij den: op 27 September leed H.F.C. op het ter rein aan de Spanjaardslaan de zwaarste ne derlaag: 4S! Dat was tegen B. F. C. en dat dient dus gewroken te worden. We hopen morgen een verblijdenden uitslag op onze nieuwsborden te kunnen schrijven. DERDE KLASSE. Ook voor de derde klas staat een bijzonder interessante wedstrijd op het programma, na melijk SchotenScheveningen. Laatstgenoem de heeft nu nog de leiding, maar niet op een erg overtuigende wijze. Eén misstap kan haar reeds doen duikelen. Als Schoten haar daartoe kan brengen, komt ze ook nog ernstig in aanmerking voor het kampioenschap. We hopen dus, dat het zoo afloopt. De mannen van Lohmann spelen met het volgende elf tal: Boeser, Buter, Schotman, Kedde, Van Roon, De Ruiter, Verkerk, De Kruijff, De Bok, Fransen. Hetem. Kinheim behoort haar uitwedstrijd tegen de Alkmaarsche Boys te winnen en dus de leiding te behouden. Van Beverwijk verwach ten we eveneens, dat ze thuis van Purmer- steijn wint. W. M. S. zal op eigen veld wel van Halfweg winnen en de Zeemeeuwen zullen probeeren Schinkelhaven met een nederlaag naar Amsterdam terug te sturen, wat hun vermoedelijk wel eens kan lukken. Zandvoor: heeft geen kans op de eerste plaats, maar zal toch wel van Ahrend's V. C. winnen LugdunumHillinen is een strijd voor het midden van de ranglijst, die waarschijnlijk door de thuisclub gewonnen wordt. Hille- gom is vrij. VIERDE KLASSE. De plaatselijke wedstrijden, die ditmaal voor onze vierde-klassers oP het programma staan, zijn RipperdaSpaarnevogels en E. H. S.— T. H. B. Volgens den stand op de ranglijst moet Ripperda winnen, maar da; zou even goed wel eens andersom het géval kunnen zijn. E. H. S.. die nog geen winstpunt heeft en wier aantal goals nog steeds niet de dub bele cijfers heeft bereikt, zal wel alle krachten inspannen om eindelijk eens te winnen. Dat zal ook T.H.B. begrijpen. Ook hier verwachten we dus een maximum aan spanning. STORMVOGELS—EXCELSIOR. Stormvogels komt uit met: Hollenberg. Haak Sr., Haak Jr., Bravenboer, Wey, Tol, Van der Steen, Van Pel, Schoorl, Fijen, Prins. H.B.S.—V.S.V. Met een invaller voor Van der Griendt, ver trekt V.S.V. als volgt: Michel Jr., Broek, Van Osch, Van Os, De Koning, Kossen, Heins, Van Leeuwen, Michel Sr., Sterk Teeling. BLOEMENDAAL—DE KENNEMERS. Deze- elftallen stellen zich als volgt op: Bloemendaal: De Haas, Van den Bijl, Van der Mey, Immer, Beijk, Leemhuis," Hartman, v. d. Linden, De Bock, Noordhoff, Hartendorp. De Kennemers: Brethouwer, Heideman, Groot, Boom, Schipper, Steeman, Horeman, Van der Wal, Van den Bos. Dinkla, Van Urk. E.D.O.—A.F.C. E.D.O. komt als volgt uit: Verhagen, v. d. Borne, Zandstra, J. v. d. Schalie, v. d. Putten, Oomen, S. Spek. Schijvenaar, Timmerman, Perukel, C. v. d. Schalie BLAUW WIT 2—STORMVOGELS 2. Stormvogels 2 komt als volgt uit: Wagenaar, J on gsm aGroen. Keerssemaker, Wilderom, Heylig, Van Pel, Bloemink, Woudenberg, Jochems, Van der Steen V. S. V. II. V. S. V. II komt Zondag als volgt uit: Douma. Rosier, Noest, J. Glas K. Glas, P. de Haas, Malestijn, Karrenbelt, De Bruin Bot, Bruisschaart. AJAX 2—E.D.O. 2 Met het volgende elftal gaat E.D.O. naar Amsterdam: Van Roon, v, d, Sluis, Bos. v. Geemen, J. Koene, v. Esch, Nottrot, During, v. Noort. Kohier, P. Spek. E. H, S.—T. H. B. T. H. B. verschijnt met het volgende elftal: Van den Berg, Van Straaten, Dijkstra, Van der Horst, Linthout, Sleman, Aalpol. v. d. Ham, Veltmoyer. Prent, Vellinga. RIPPERDA—SPAARNEVOGELS. Zondagmiddag speelt Ripperda tegen Spaarnevogels, 2 uur aan den Vergierdeweg in de volgende opstelling: Koster, B. Cop, Kruijff, Kops, H. Dreijer, B. Dreijer, Spoor, De Roode, Riethoff, Jac. Cop, Peperkorn Spaarnevogels komt als volgt uit: Veenstra, Bosch, Veen. Kiekens, B. Tangerman, H. Bilderbeek, C. Bilderbeek, Elsinga, Meiers, N. Tangerman Boeree, A. V. O. G.—D. I. O. D. I. O. verschijnt Zondag met het volgende elftal: K. Off en berg, W. Zandstra, G. de Nieuwe, F. L. Witkamp, G. Driehuizen, J. de Nieuwe, J. Poelgeest, E. Smit, S. Tjeertes, P. Oliedam, J. A. Konijnenberg. Vertrek te één uur van het Stationsplein per autobus. TAFELTENNIS. H.T.T.C. 4—BARNA 1 (3—7). In een zwak gespeelden wedstrijd heeft Barna haar tweede overwinning behaald. Smit (Barna) wist alleen zijn drie enkel spelen te winnen. V. d. Werf en Bos (H.T.T.C.) wonnen van Jansen en Hessels en scoorde daarmede 2 pun ten voor H.T.T.C. V. d. Werf kon tegen Hessels niet op. Hij verloor deze partij in 2 sets. Het derde punt voor H.T.T.C. werd in het dubbelspel gemaakt. Hier wonnen v. d, Werf en Bos in drie sets van Smit en Hes sels. Nadat Smit en Hessels de eerste set hadden gewonnen, veroverden v. d. Werf en Bos de tweede set. Smit en Hessels namen in deze set een groten voorsprong; op 2013 dacht men da: het afgeloopen was. V. d. Werf en Bos haalden echter keurig op en wonnen die set met 2321. Dames H.T.T.C. 2Barna 2 100 WIELRIJDEN. ACHILLES. Donderdagavond reed bovengenoemde ver- eeniging haar 5den rit der Herfst-competitie. n.l. 3 K.M. op hometrainers op wegmateriaal. De uitslag was als volgt: A-klasse: 1. P. Gruyters 2.261/5; 2. Klinken berg 2.38 2 5: 3. Groenedijk 2.46 3/5. i-klasse: 1. Siebeling 2.25 1-5; 2. de Klerk 2.38; 3. Moison 2.57 4/5; 4. P. v. Leeuwen 3.56 3'5. C-klasse: 1. Koeiemij 2.37 2/5; 2. Claassen 2.43 4/5; 3 en 4. v. Egmond en Stet, beiden 2.47 1/5; 5. v. Sprundel 2.58. Junioren: 1. Duijns 2.57 2/5; 2. Portegies 2.57 3/5; 3. v. Norden 3.12 4/5. De volgende renners rijden a.s. Zondag te Beverwijk op baanmateriaal: Gruyters, Sie beling, Koeiemij en Claassen. Op wegmate riaal:. Klinkenberg, v. Egmond, de Klerk en Duyns. Vrijdagavond voor b.g. renners vanaf 7 uur trainen in Gebouw „Olympia" op hun wed strijd -gearing, n.l. 23—6 of 46—12. Dr. M. Euwe: Zal Aljechin of Fine als eerste eindigen? Een voorbeschouwing voor hef Kersttournooi. "er enkele weken zal het tra- ditioneele Kersttournooi te Hastings beginnen. Reeds sinds 1922 worden deze wedstrijden Jaarlijks gehouden en steeds staan zij in het centrum van de belangstelling. Hoewel het kleine tournooien zijn (slechts 10 deelnemers), die in zeer vlot tempo afgewc kt worden (9 of 10 dagen), zijn zij toch altijd belangrijk. En niet alleen om het gehalte der deel nemers. maar ook om de regelmaat, waarmee deze tournooien plaats heb ben. In de stille tijden zijn het de tournooien te Hastings, waarvan nieuwe propaganda uitgaat, welke den stoot kunnen geven voor wedstrijden in andere landen. In Hastings worden nieuwe problemen opgeworpen en vaak ook oude problemen opgelost. Het was in het Kersttournooi te Hastings (1934—'35) dat Botwinnik voor het eerst in het buitenland speelde. In het Kersttournooi te Hastings (1935—'36) oogstte Fine zijn eerste groote succes. Het was ook in het Kersttour nooi te Hastings (1933'34) waar de wereld kampioen Aljechin voor het eerst faalde en Vera Menchik. naar aanleiding daarvan de gelegenheid open de hem (Aljechin) uit te dagen. Vóór dien tijd mocht men hoogstens Capa- blanca als ernstige concurrent beschouwen, omdat deze nu eenmaal het ongeschreven recht van revanche had, maar overigens stond een uitdaging bijna gelijk met zelf-overschat- ting. Door Hastings echter was de situatie totaal veranderd. Zoo kon ik o.a. het plan opvatten, een match met Aljechin voor te bereiden, welke match doorgang zou vinden als mijn tournooi-resultaten eenigermate met deze on derscheiding in overeensteming gebracht kon den worden. In Zürich 1934 gelukte het mij, Bogoljubow. Lasker en Nimzowitsch achter mij te laten, maar het tournooi te Leningrad, dat spoedig daarna volgde, viel zoodanig tegen, dat het maar weinig scheelde of de plannen voor een wedstrijd met Aljechin moesten op gegeven worden. Het was echter weer Hastings (1934'35) dat mij de gelegenheid verschafte, mij te rehabiliteeren, door Capablanca en Botwinnik voorbij te streven. Wat brengt het nieuwe Kersttournooi? Wat zal thans het nieuwe Kersttournooi te Hastings ons brengen? Zooals gewoonlijk zijn er ook dit jaar vijf Engelsche deelnemers van de partij n.l. Thomas, Tylor, Winter. Reynolds en Miss Menchik en verder de vijf buïtenland- sche deelnemers Aljechin, Fine. Eliskases, Vid- mar en Feigin. Bespreken wij allereerst de buitenlandsche deelnemers. De groote belangstelling zal wel geconcen treerd zijn op Aljechin en Fine. Deze spelers hebben elkaar dit jaar reeds tweemaal ont moet, n.l. in Nottingham en in den Nederland- schen achtkamp. Beide malen werd de onder linge partij remise, maar zoowel te Notting ham als te Amsterdam kwam Fine een half punt boven Aljechin. Hoe zal het nu gaan? Blijkens het voorgaan de is het krachtsverschil miniem, zoodat men zich onmogelijk aan een voorspelling kan wa gen. Dit soort wedstrijden ligt Fine echter bijzonder goedhet tempo is snel en er neemt een aantal minder sterke spelers deel. Fine is n.l. specialiteit in het verslaan der zwakke spelers, maar Aljechin laat tegen hen nog wel eens een half of heel punt liggen. Daartegenover staat, dat het niet buiten gesloten is dat Fine door het vele tournooispe! Ier laatste maanden de animo wat verloren beeft en in Hastings niet ten volle 100% kan geven. Aljechin zal er wel alles op zetten om na de mislukkingen te Podebrad. Nottingham en in den Nederlandschen achtkamp nu ein delijk weer eens zijn grootschen vorm van vroeger te toonen. Een dergelijke stimulans moet bij een speler van het karakter van Alje chin niet onderschat worden. Het is niet waarschijnlijk, dat een der andere deelnemers voor de beide favorieten gevaar lijk kan worden: noch Vidmar noch Eliskases acht ik daartoe in staat. Wel geloof ik. dat Vid mar een beter figuur za1 slaan dan te Notting ham. maar het is onwaarschijnlijk, dat hij zal kunnen concurreeren met de scores van I Fine en Aljechin. die wel niet zoo ver van de 100?,) verwijderd zullen zijn. Eliskases speelt op het oogenblik een match met Spielmann om het kampioenschap van Oostenrijk. Volgens de laatste berichten is de stand 22 (4 remise partijen). Aangezien in twee van deze partijen Eliskases in het voor deel was, is het zeer wel mogelijk, dat men hem te Hastings als kampioen van Oostenrijk kan begroeten. Wat kan men nu van dezen speler verwach ten? Blijkens Eliskases' laatste tournooien in Moskou en München is zijn spel zeer vast. maar niet ondernemend genoeg, met het ge volg, dat hij zeer veel remises maakt. Dit nu is voor een gemengdèn wedstrijd steeds een groote handicap. Het is dan ook te verwachten, dat wij Eliskases. evenals in 1933—'34, een van de goede middenplaatsen zullen zien bezetten. Feigin is het grootste vraagteeken. Hij is een Letsche speler van goede maar niet van buitengewone kwaliteit. In iandenwedstrijden bezet hij voor zijn team het derde bord. Zijn deelneming is ook in zooverre belangwekkend, dat zijn resultaat een beteren maatstaf kan leveren voor de vergelijking tusschen Engel sche en buitenlandsche spelers, dan het tour nooi te Nottingham. Daar hebben de Engel sche spelers wel zeer teleurgesteld. Zij kwa men op de laatste vier plaatsen, maar men moet in aanmerking nemen, dat zij in Notting ham voor de buitengewoon lastige opgave stonden, tegen de tien sterkste spelers ter we reld te moeten kampen. In Hastings is de tegenstand veel minder en het is dan ook niet buitengesloten, dat één der Engelsche deelne mers een succesje oogst. Dit is trouwens wel meer voorgekomen, want zooals bekend, wist Thomas zich in den wed strijd van 1934'35 tot den gedeelden eersten prijs op te werken. Ook in den aanstaanden wedstrijd kan men Thomas een redelijke kans geven en zeker als hij de vermoeienissen van de aaneengesloten reeks van tournooien (Margate, Oostende, Podebrad en Nottingham) te boven is geko men. De Britsche kampioen Winter toont in na tionale tournooien gewoonlijk groote vaardig heid, maar hij faalt dikwijls in internationale tournooien. Mogelijk dat het a.s. tournooi te Hastings een uitzondering vormt. Tylor kan ook voor de sterkste spelers g< vaarlijk worden, dat bewees hij te Notting ham door Flohr te verslaan en met Aljechin remise te maken. Hij speelt echter niet con stant genoeg. Reynolds is een jong Engelsch speler, van wien nog niet veel bekend is en die stellig zijn uiterste best zal doen een goed debuut te maken. Tenslotte de eenige vrouw, die aan het tour nooi deelneemt, Mej. Vera Menchik men vergeve mij de onbeleefdheid, deze als laatste te noemen maar zij vormt een klasse op zichzelf. Daarmee wil ik niet zeggen dat zij de zwakste van allen is, integendeel Wel speelt zij zeer wisselvallig: zij kan soms partijen winnen, welke geen grootmeester haar ver beteren zou, maar daartegenover kan zij ook erbarmelijk knoeien. Men moet intusschen respect hebben voor de groote volharding waarmede de wereldkampioene tot het uiter ste volhoudt en het is te hopen, dat zij het fraaie resultaat van haar iaatsten internatio nalen wedstrijd te Podebrad kan evenaren. De volledige aandacht van de schaakwereld is thans op het tournooi te Hastings gericht en in de eerste plaats vraagt men zich af, of dit tournooi nieuwe gegevens kan verstrek ken voor het probleem Aljechin, dat de schaak wereld nu al drie jaren bezig houdt. DAMES-HOCKEY. DE WEDSTRIJDEN VAN A.S. ZONDAG. Zooals wij reeds meldden vindt Zondag om kwart voor elf te Bloemendaal de wedstrijd B. D. H. C.Rood Wit plaats, een match tus schen nummer één en nummer laatst van de ranglijst. Wij willen ons aan een voorspelling ditmaal niet wagen, maar wij twijfelen niet of het zal een spannende ontmoeting worden. Te Den Haag wordt eveneens een plaatselijke wedstrijd gespeeld, nl. H. O. C.H. H. IJ. C., waarvan vermoedelijk beide punten wel bij de thuisclub zullen belanden. Ondanks het feit dat Amsterdam op vreemd terrein speelt, achten wij haar in staat om II, D. M. te kloppen; te meer nu de kampioenskansen van Amsterdam op het oogenblik lang niet denk beeldig zijn. In de Overgangsklasse krijgt Kievieten het op eigen veld hard te verantwoorden tegen Amsterdam H. Merkwaardig is het dat de vo gels in thuiswedstrijden minder goede resul taten bereiken dan in wedstrijden op vreemd terrein. Hilversum trekt naar Leiden en moet kunnen winnen, ook al mag men de thuisclub geenszins onderschatten. Ook voor B.H.V. is er eindelijk weer eens kans op winst nu Gooi II op bezoek komt. dat nog geen enkelen wedstrijd gewonnen heeft. In klasse 2 A moeten de Strawberries naar Te Werve. Eerstgenoemden wonnen den wed strijd op eigen veld met 30. Mogelijk wordt het Zondag het eerste succes op vreemd terrein. Rood Wit II ontvangt Togo, dat wordt een harde dobber voor de gastvrouwen, wien wij weinig succes kunnen voorspellen. Misschien dat het voordeel van eigen omgeving nog eenigen kans op gelijk spel biedt. H.~H. IJ. C. II gaat. waarschijnlijk de eer ste nederlaag op Waaldorp tegemoet tegen Victoria. In kilasse 3 B achten wij B. D, H. C. IV in staat om van B. D. H. C. V te winnen. Eerst genoemde heeft .de zege ook noodig om niet meer dan twee punten achterop te raken bij H. D. M. n, dat Zondag H. B. S. II wel met een flinke nederlaag naar huis zal zenden. Rood Wit III, dat op eigen veld nog niet ver loren heeft, ontvangt Zandvoort, dat op vreemd terrein nog niet gewonnen heeft. Re den waarom we dus een overwinning aan de Heemsteedsc.he ploeg moeten voorspellen; maar groot zal de Zandvoortsehe nederlaag wel niet zijn. In 4 D komen de Kraaien bij Rood Wit IV op bezoek. De gasten hebben nog te weinig gespeeld, om een voorspelling te rechtvaardigen. B. D. H. C. VI kan op eigen veld wellicht een kleine overwinning behalen op Amsterdam V, ter wijl B. D. H. C. VII o.i. tevreden zal mo gen zijn met een gelijk spel tegen Hurley II te Amsterdam. DAMMEN. DAMVEREENIGING „D. O. S.". In het clublokaal van bovengenoemde ver- eeniging werden de wedstrijden om de club- kampioenschappen 1936-1937 en de me daille wedstrijd voortgezet. De uitslagen luiden als volgt: Clubkampioenschappen 1936-1937: 1ste klasse: G. A. Ottolini wint van H. J. van Berk, M. Cassé wint van J. Spijker. 2de klasse: H. J. Oudhof remise met A. Asmus. J. Schalenkamp wint van H. Kola H. J. Oudhof wint van H. Kol. Medaillewedstrijd W. Dijkhof wint van S. Venneer. F. Mollema wint van C. Vrolijk. W. Dijkhof wint van E. F. W. Borger. PLAATSELIJKE ONTMOETING. Maandagavond a.s. zal in het clublokaal der Haarl. Damclub bovenzaal van de „Koren beurs", voor. de hoofdklasse competitie van den Ned. Dambond de ontmoeting plaats heb ben tusschen de eerste tientallen de* beide Haarlemsche hoofdklasse clubs Haarlemsche Damclub en Damclub ..Haarlem". De Haarlemsche Damclub II ontvangt op denzelden avond voor de 1ste klasse competi tie van den Ned. Dambond de damclub „Haar lem" n. SCHAKEN. ZAANDAM n—BLOEMENDAAL II. De voorloopige uitslag van dezen Woensdag j.l. gespeelden wedstrijd voor de competitie van de res. 2e klasse van den N. H. S. B. luidt als volgt: Zaandam n. Bloemendaal II. N. Valkoog—W. v. d. Werff 1—0 D. Bakker—P. Schultink 10 J. v. HeijnsbergenJ. Vermeer 1—0 J. BarteLs—H. J. S. Beek afgebr. C. Broek—A. J. de Vries 1—0 G. H. GonsJ. Lankamp 01 C. W. Visser—F. v. Reenen V2—V2 N. A. Dijk—J. H. Caro afgebr. Th. W. v. VelzenA. v. d. Werff Sr. VzVz J. Bosma—P. Rotteveel 01 Voorloopig 53 BLOEMENDAAL IV—ZANDVOORT IV Deze wedstrijd werd door de competitie van den N. H. S. B. Woensdag j.l. in het Jeugdhuis aan de Donkere Laan gespeeld. De uitslag luidt als volgt: Bloemendaal IV. Zandvoort IV. W. v. d. Hoef—S. S. Crok 1—0 G. A. StemversB. P. Oudkerk 10 A. HofmanJ. M. Bansjes V2Vz P. HalsemaA. Paap 01 J. HalsemaAb. Hollenberg 0—1 H. MeijA. Hollenberg Jr. 01 Adolf v. d. WerffA Bakker 1—0 Mr. Th. de Lestrieux Hendrichs L. Drommel 10 T. KoutJ Menting 10 J. HoflandH. C. Keuris y2Vz 64 „LISSE NEDERLAAGWEDSTRIJDEN VOORUIT". Het ter gelegenheid van het 1ste lustrum georganiseerd ne de rlaagto urnooi „Lisse Vooruit" is thans geëindigd. De uitslagen in de eerste afdeeling luiden als volgt: Prot. Damvereeniging „Lisse Vooruit" I R.K. Damvereeniging „Ontwikkeilng" (Lisse) 146. Prot. Damvereeniging „Lisse Vooruit" I Aalsmeersche Dam- en Schaakvereeniging I 911. Prot. Damvereeniging „Lisse Vooruit" I Damvereeniging „D. O. S." I (Haarlem) 146. Prot. Damvereeniging „Lisse Vooruit" I -Haarlemsche Damclub II 713. Prot. Dam vereeniging „Lisse Vooruit" I—Damclub .Haarlem" I 3—17. Het eerste tiental der Damclub „Haarlem" behaalde dus den eersten prijs en het tweede tiental der Haarlemsche Damclub den twee den prijs. De uitslagen in de tweede afdeeling luiden als volgt: Prot. Damvereeniging „Lisse Vooruit1, II— Aalsmeersche Dam- en Schaakvereeniging II 119. Prot. Damvereeniging „Lisse Vooruit" II —Haarlemsche Damclub III 7—13. Prot. Dam vereeniging „Lisse Vooriut" II--Damvereeni ging „D. O. S." II (Haarlem) 14—6. Prot. Dam vereeniging „Lisse Vooruit" II—L. D. C. I. (Leiderdorp) 9—11. In deze afdeeling legde de Haarlemsche Damclub m beslag op den eersten orijs; L. D. C. I (Leiderdorp) won den tweeden'prijs.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 10