PETRIE Co. AMSTERDAMSCHE BEURS IAAT/TtEtl?ICHTIN GOEDKOOPE MARKEN KERSTGESCHENKEN v Z A i K k A G 12 DECEMBER 1936 HAARLEM'S DAGBLAD 13 TERAARDEBESTELLING SLACHTOFFERS VAN DE „LUSTER". 's-GRAVENHAGE, 12 December. Het stof felijk overschot van de vier slachtoffers van de vliegramp met de Lijster, n.l. van de heeren L. Hautzmayer, ir. van Donkelaar, Van Bemmel en JVerkerk zal morgen, Zondag per Batavier boot. aankomst waarschijnlijk 8 uur des och tends, te Rotterdam arriveeren. Het stoffelijk overschot van den heer L. Hautzmayer, den piloot van het verongelukte vliegtuig, wordt overgebracht naar een rouw kamer te Den Haag, vanwaar het Maandag per auto naar Weenen zal worden gebracht, al waar de begrafenis plaats vindt. Het stoffelijk overschot van ir. van Donke laar wordt eveneens rechtstreeks van de boot naar Den Haag vervoerd, van waar het Dins dag a.s. naar de Algemeene begraafplaats te Dordrecht zal worden overgebracht, om daar te 12.15 uur ter aarde te worden besteld. Het stoffelijk overschot van den heer Van Bemmel wordt van Rotterdam gebracht naar het woonhuis aan de Prinsengracht te Am sterdam. De begrafenis van dit slachtoffer zal a.s. Maandag om 12 uur op het hoofdstedelijk kerkhof Zorgvlied geschieden. Het stoffelijk overschot van den heer Ver kerk wordt van de boot naar Katwijk aan Zee vervoerd en a.s. Dinsdag om elf uur op de begraafplaats aldaar ter aarde besteld. HANDBAL. HANDLEIDING VOOR HET HANDBALSPEL. i Bij Nijigh van Van Ditonar te Rotterdam is verschenen het boekje .Handbal", door R. van der Ley, leeraar M.O. gymnastiek. Het is goed gezien van den schrijver om, nu de beoefening van 't Handbalspel zich allerwege uitbreidt en de behoefte aan voorlichting voor een juiste beoefening zich steeds meer deed gevoelen, een handleiding voor het Handbalspel te schrijven Het beek bevat vele gegevens voor een systematischen opbouw van het spel en bovendien een stuk geschie denis van dit spel in de wereld en meer spe ciaal die ontwikkeling er van in Nederland. Het eerste gedeelte behandelt op zeer dui delijke wijze de techniek van het loopen, het werpen, het vangen en het loopen met den bal. Het twee gedeelte is gewijd aan de tactiek. Op grond van ervaringen van den schrijver in Duitschland, waar een kwart mil lioen handballers zijn, wordt op zeer diep gaande wijze de tactiek van het elftal In zijn geheel en daarna die van de spelers afzon derlijk behandeld. Daar het boek ook bedoeld is als leidraad voor trajners en vereenigingsleiders, bevat het verder vele trainingsoefeningen, zoowel voor het veld als in door training. Dat het boek een plaats zal vinden bij leeraren in de Lich. Opv. en vooral bij cain- didaat M.O.ers, die zich voor het spél-exa men prepareeren, gelooven wij zeker. Het boek zal bijdragen tot meer beoefening en beter begrip van het Handbalspel. De inrichting van het paleis Soestdijk. Het paleis Soestdijk, dat het prinselijk paar voor zomer- en winterverblijf zal die nen. dateert wat den middenbouw betreft, uit de tweede helft der 17de eeuw toen stadhou der Willem II het als jachtslot liet bouwen. In 1815 werd het uit dankbaarheid aan den kroonprins, den lateren koning Willem II, ten geschenke aangeboden, waarbij besloten werd tot den bouw van de beide vleugels, die het paleis het vorstelijk aanzien gaven, dat het heden ten dage heeft. Uit de geschiedenis van het gebouw blijkt, dat, toen de kroon prins met zijn gemalin Anna Pauwlona van Rusland, er in 1818 hun intrek namen, de ver bouwing nog niet voltooid was, de inrichting kon voldoende in hun aanwezigheid geheel In overleg met de bewoners worden bepaald. Het is interessant deze bijzonderheid in herinnering te brengen, omdat thans na ruim een eeuw tijdsverloop hetzelfde zal geschie den. In het oudstp gedeelte van het paleis zijn de groote off/cleele vertrekken gelegen, die geheel intact worden gelaten. Ook uitwendig zal Soestdijk zich blijven toonen, zooals het in de laatste tientallen jaren tijdens de be woning van de Koningin-Moeder is geweest. Het prinselijk paar zal zijn intrek nemen in den vleugel aan de Baarnsche zijde, het z.g. Anna Paulownakwartier, dat daartoe inwen dig belangrijk zal worden verbouwd, teneinde daarvan de moderne vroolijke en huiselijke woning te maken, die de Prinses en de Prins wenschen. De voornaamste vertrekken zullen aan de achterzijde worden geprojecteerd en krijgen een prachtig uitzicht op het park met de groote vijver, dat een van de schoonste scheppingen van den tuinarchitect Zocher is. Men zal daar vinden de kamer van de prinses, die van den prins, de eetkamer en de ont vangkamer, van welke kamers de meeste uit komen op een breed terras. Het prinselijk kwartier zal een afzonderlij- ken ingang rechts van den hoofdingang krijgen, dicht daarbij is de bibliotheek, tevens werkkamer van het prinselijk paar gelegen, waarvan de inrichting, zooals reeds gemeld, een geschenk van de Nederlandsche school- jeudg zal zijn. Een nieuw te bouwen trappenhuis zal naar de slaapkamers, kleedkamers en badkamers leiden, die op de verdieping zijn gelegen. In het sousterrain zal een uiterst modern inge richte keuken plaatsing vinden, terwijl cen trale verwarming en andere technische voor zieningen uiteraard niet zullen ontbreken. Deze belangrijke veranderingen, in de eer ste plaats noodig, omdat het paleis, tot nu toe uitsluitend voor zomerverblijf bestemd, in den vervolge ook in den winter een comfortabele en zonnige woning moet zijn, zullen ver scheidene maanden vereischen, zoodat de Baarnsche vleugel nog niet in het voorjaar zal kunnen worden betrokken. Evenals Kroon prins Willem en Prinses Anna Pauwlona in het begin der vorige eeuw deden, zullen thans ook onze Prins en Prinses tijdelijk hun intrek in 'het middelste gedeelte nemen, waardoor de meubileering van het nieuwe kwartier hun voortdurende aandacht zal kunnen hebben. Over de wijze van meubileering en verdere inrichting zal dan ook eerst in het voorjaar worden 'beslist. Door het zoozeer verheugende feit, dat de hooge bewoners hun volle aandacht aan de inrichting zullen wijden, kan worden bereikt dat de geschenken, die ter gelegenheid van het huwelijk worden aangeboden met de be doeling dat deze in het padeis Soestdijk plaatsing zlllen vinden en die zooveel moge lijk volgens den wensch van het prinselijk paar een onderdeel zullen vormen van het nationaal huwelijksgeschenk, zullen bijdra gen tot het ontstaan van een harmonisch geheel in den smaak van het vorstelijk 'paar. Bijdragen kunnen gestort worden bij de plaatselijke penningmeesters of bij de dag- bijlen of bij den algemeenen penningmeester, giro 285285 te Amsterdam. TELEFOON 13870 (2 lijnen) - HAARLEM VOOR (Adv. ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 12 December Ondertrouwd: 12 Dec. S. E. de Goijer en M. H. Lehnert. Bevallen: 9 Dec., K. M. BöhmVreenegoor, d„ 10 Dec., T. C. v. Deldenv. Houten,z., R. C. Hesselsv. Riet, z., 11 Dec., D. A. Mulder— Fuentes, z., G. E. Mulderv. d. Goes, d. Overleden: 10 Dec., C. J. Oouwenhoven, 72 j., Frans Halsstraat, B. J. PasschierBoerhof, 64 j., Kamperlaan, 11 Dec., F. F. Roodenburg, 84 j„ Gouwestraat, G. Groeneveld, 67 j., Hooi- markt, L. F. J. v. Luijken, 76 j., Raaks. VELSEN Bevallen: C. J. Heijkoop-van Gaart, z., El zenstraat 34. IJmuiden. C. Castricum-van der Meij. d.. Schulpweg 101. Velsen. M. de Vries-van der Plas. d.. Fazantenlaan 20, IJmuiden J. van der Graaff-van Rijn, d„ Visseringstraat 11a rd., IJmuiden. M. van Dijk-Schipper, d., Torricellistraat 12, IJmui den. M. A. Zandbergen-van Hoften, d., Zeeweg 214, IJmuiden. Overleden: H. Breen, 67 j., echtgen. van M. W. Baumgartner, Burg. Enschedélaan 31, Santpoort. A. M. de Haas, 65 j.. echtgen van J. Kroonenberg, Huygensstraat 15, IJmuiden. B. Houtwipper. 65 j., ongehuwd. Beverwijk. S. H. Hof, 19 j.. ongehuwd. Ful- tonstraat 7. IJmuiden. M. E. Palm. 70 j., echtgenoote van H. van Wijk. 's-Gravenhage Th. Hilbers, 65 j., echtgen. van M. Heere, Beverwijk. Ondertrouwden: K. van Zalen en A. de Waal, Haarlem, Duinvlietstraat 114. Velsen N. Th. J. Habes en E. A. Hirs, Zwolle. Mid- denduinerweg 38, Santpoort. J. Brandjes en E. M. C. de Bats, Kon. Wilhelminakade 85, IJmuiden, van Nidekstraat 3, Velsen N. G. J. ten Have, en Ch Sanders Kanaal straat 53, IJmuiden, Eiland 21. IJmuiden. F. Dijkstra en T. Bakker, Dirksstraat 8, IJmui den, Breesaapstraat 34. IJmuiden. K. Zo mer en M. Effern. Elzenstraat 17, IJmuiden, Snelliusstraat 19, IJmuiden. Gehuwden: J. Plug en G. H Vieth. Kon. Wilhelminakade 45 rd.: IJmuiden. J. de Jong en G. Olsson, Snelliusstraat 35 IJmui den. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk Van ingezonden stukken, aeplaatst oj niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Een afdeeling Haarlem van de International Friendship League. HAARLEM Zaterdag. Wanneer in dezen triesten tijd, waarin de meeste landen om ons heen zich tot de tan den toe bewapenen, de wapenfabrieken dag en nachit in steeds sneller tempo moeten ar beiden om aan alle vraag aan munitie en oorlogstuig te kunnen voldoen, de diensttij den worden verlengd en de verloven worden ingetrokken, wanneer niet ver van ons ver wijderd een oorlog woedt, die tot de vreese- lijkste verwildering zal leiden, hoe kunnen er dan nog menschen zijn, die van bescha ving spreken, laat staan .wereldvrede"! En toch zijn er zulke menschen en geluk kig nog zeer velen, die zich niet laten ont moedigen. al verschijnen vaak donkere wol ken aan den horizont en al komt het oor- logsspook naderbij. Ook zijn het geen utopisten, die de wer kelijkheid niet zien of willen zien. Men kan ze ten hoogste als hardnekkige idealisten be schouwen, die zich den wereldvrede als ideaal gesteld hebben, waarvan zij nimmer willen afwijken. Maar zonder geloof en vertrouwen in dit hoog gestelde doel en zonder zijn krachten hieraan te wijden, zal een „vrede op aarde" nooit bereikt kunnen worden. Evenwel wan neer we met volle bezieling, wilskracht en energie in deze richting blijven voortwer- ken, kan een succes ook hierin niet uitblij ven. We moeten daarom nooit tot vertwijfeling g>eraken en onze pogingen als nutteloos gaan beschouwen, wanneer ons vredeswerk niet direct resultaat afwerpt. Met klem en vast beradenheid moeten we ons verzetten teeen hen. die ons van ons ideale standpunt willen afbrengen. Wanneer we slechts maar een oogenblik zouden wanhopen, zou het terrein vrii komen voor hen, die haat en tweedracht willen zaaien. Dagelijks doen zich in de wereld vraag stukken voor, welke het mogelijk maken de volkeren in kampen te verdoelen, tengevolge van een vooroordeel of een verondersteld belang. Onze taak is het evenwel de houding van een natie niet te zien door de bril van wantrouwen, zooals zoo vaak gedaan wordt, maar die tegenover andere naties te recht vaardigen. Voor verwezenlijking van ons vredesideaal moet echter een krachtige - samenwerking worden gevonden. Individueel bereiken we niets. Het middel, waarmede we dit doel hopen te bereiken, is de Liga voor Internationale Vriendschap, welke evenwel meer bekend is onder den naam „International Friendship League" of meestal afgekort I.F.L. Vijf jaren geleden is deze beweging ontstaan in Enge land. Thans heeft zij reeds een ledental van 70Ü0. Deze beweging heeft uitsluitend tot doel de internationale vriendschap te bevorderen en streeft geen politieke, handels- of gods dienstige doeleinden na. Om deze internationale vriendschap te be reiken, worden jongelui van verscheidene landen bijeen gebracht in z.g. „holiday- homes" om tusschen deze jonge menschen een geest van vriendschap en wederzijdsche verdraagzaamheid aan te kweeken en een al gemeene waardeering te doen ontstaan voor elkanders idealen en ideeën. Met dit al bedoelt deze beweging niet een cultuureenheid van alle rassen te bereiken. Maar zooaïs ieder afhankelijk is van zijn buurman en het eene land afhankelijk van het andere, kan het niet anders of deze per soonlijke betrekkingen tusschen de jongere generaties van diverse landen zullen de hoek- steenen moeten vormen voor een beter be grijpen tusschen de volkeren. In 1931, werden 30 studenten van de Ber- lijnscbe universiteit door Engelsche jongelui uitgenoodigd om in Sussex hun vacantieda- gen door te brengen. Het gevolg van dit sa menzijn was het ontstaan van de Internatio nal Friendship League en men besloot op grootere schaal dit werk aan te oakken. Het jaar daarop, in 1932. kwamen 250 jongelui uit België. Frankrijk. Duitschland en Ne derland bijeen om hun vacantie in Er.gelsche vacantiekampen door te brengen, welke toen ir. Brighton, Worthing. Eastbourne en Has tings waren ingericht. Sinds dien tiid heeft de League zich steeds meer uitgebreid. Dit jaar waren in Engeland zelfs een tien tal van deze vacantiekampen ingericht. Meer dan 3000 jongelui brachten hun vacantie door als gast van de I.F.L. Verscheidene ge bouwen werden welwillend afgestaan om de bezoekers onder te brengen. In 1937 zal het aantal vacantieverbliiven in Engeland reeds tot 12 gesteren zijn. Maar ook in andere landen worden door de I.F.L. van deze „centres" in gereedheid gebracht. Zoo zullen het volgend jaar in België, Duitschland. Frankrijk, Oostenrijk, Tsjecho- Slowakije, Zwitserland. Noorwegen en Zwe den vacantieverblijven worden ingericht, die zeer zeker hun doel niet zullen missen. Ook in Nederland zal nog worden uitgekeken, waar volgend jaar het eerste Nederlandsche vacantie-cen- trum van de International Friendship League kan worden ingericht. Naar alle waarschijnlijkheid zal de keuze vallen op Noordwijk of Zand- voort. In de „centres" worden dagelijks tochten ondernomen in de omgeving. De bezoekers worden in kennis gesteld met land en volk. zoowel als met de zeden en gewoonten van het land, waar men de gast is. Men kan deze gewoonten eigenaardig vin den en men kan zich -er over verwonderen, wanneer men ziin eigen landsgewoonten er bij vergelijkt. Maar hoe het ook zij, men komt tot. de ontdekking dat door dergelijke kleine verschillen in zeden, gewoonten of taal geen oneenieheid of conflict behoeft te ontstaan, geen oorlog behoeft te worden ont ketend. Allen, die in Engeland geweest zi.in en heb ben kennis gemaakt met leden van de I.F.L. hebben kunnen constateer en, met welk een enthousiasme, ernst en energie deze Engel - schen voor hun idealen opkomen. Door zulke internationale bijeenkomsten van jongelui, waar bovendien zooveel moge lijk de taal van den gastheer gesproken wordt en waar men gezamenlijk di verse sporten beoefent, feesten organiseert, muziek- en liederenavonden. lezingen en bij eenkomsten houdt, daar ontstaat langzaam aan internationale verbroedering. Mr. Noël Ede, de oprichter der IEL. in Engeland heeft zich dezen zomer naar Ne derland begeven om ook hier medewerking te verleenen bij het oprichten van Neder landsche afdeelingen. Een afdeeling Amsterdam is reeds in Juli van dit jaar gesticht. Hierna zijn gevolgd afdeelingen in Hilversum, Amersfoort, Utrecht. Leiden en Den Haag. De leeftijden van de leden varieeren tus schen 16 en 30 jaar. Haarlem mag bij deze actie niet achter blijven. Vooral zijn gunstige ligging maakt het zeer geschikt voor het stichten van een plaatselijke afdeeling. Allen, die hiertoe willen medewerken of nadere inlichtingen wenschen. melden zich aan het adres: Führhopstraat 6, Haarlem (Noord). F-venSoo kan ieder, die binnenkort de op- ricihtingsvergadering wenscht bij te wonen dit eveneens aan hetzelfde adres komen op geven, waarna hem (haar) t.z.t. een uitnoo- diging gezonden zal worden. Laten alle jongeren, die den vrede liefheb ben. meewerken, opdat spoedig ook hier een afdeeling gevormd zal kunnen worden. Wie meewerkt aan het tot stand komen van internationale vriendschap, draagt te gelijk een steentje bij aan het groote gebouw, dat wereldvrede heet. Door vriendschap bevordert men den vrede, door internationale vriendschap den wereldvrede. J. ROOZENDAAL WILLIAMS. IJMUIDEN Verlaging der loonnormen. Het departement van Sociale Zaken heeft aan ons gemeentebestuur meegedeeld, dat de loonnormen voor diverse groepen van arbeiders in onze gemeente belangrijk ver laagd zijn. Dit heeft tot gevolg, dat ook de uitkeering aan de werklooze arbeiders uit deze groepen verlaagd wordt. Het zwaarst worden de zeevisschers. visch- lossers. kolen werkers en losse arbeiders ge troffen, waarvoor de loonnormen zijn ge steld op respectievelijk f 23: f 19; f 21 en f 20 per week. Het raadslid Luikman heeft in verband hiermede een tiental schriftelijke vragen ge steld aan het college van B. en W., die, bij wijze van interpellatie, a.s. Dinsdag in den gemeenteraad behandeld zullen worden. Volgens den vragensteller zou het Depar tement zelfs voornemens zijn tegen 1 Juli 1937 de loonnormen voor de zeevisschers op nieuw te verlagen. VERWACHTE VISCH AAN VOER. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt Witte Zee, IJM. 167. Vangst 15 mnd. schel- visch, 15 m. braadschelvisch, 40 m. gul, 130 m. koolvisch, 100 m. wijting, 30 m. makreel, 40 m. hake, 30 m. varia. Totaal 400 m. bene vens 10 stuks stijve kabeljauw. Dirkje, R.O. 53. Vangst 325 m. diversen. En avant IJM. 8, vangst 10 m. schelvisch, 20 m. Braadschelvisch. 70 m. radio. 110 m. wijting, 110 m. gul. koolvisch en leng. 20 M. hake. 70 m. platvisch, 30 m. varia, totaal 440 m. benevens 20 st. stijve kabeljauw. Caroline. IJM. 26, vangst 30 m. schelvisch en braadschelvisch, 40 m. gul, 300 m. kool visch, 10 m. zeepaling, 80 m. hake, 10 m. varia, 70 m. wijting, 20 m. makreel, totaal 560 m. Rotterdam, IJM. 112, vangst 15 m. schel visch, 35 m. braadschelvisch. 35 m. gul. ka beljauw en blanke koolvisch, 170 m. wijting, 50 m. koolvisch. 30 m. makreel. 25 m. hake. MARKTPRIJZEN Tarbot per K.G. f 1.551 05 Griet per 50 K.G. f 32—20 Tongen per K.G. f 1.501.05 Groote schol per 50 K.G. f 2518 Middelschol per 50 K.G f 23—20 Zetschol per 50 K.G. f 28—18 Kleine schol per 50 K.G. f 208 Schar per 50 K.G. f 7—5.80 Rog per 20 stuks f 11 Middelschelvisch per 50 K.G. f 27 KI. middelschelvisch p. 50 KG. f 2720 Kleine schelvisch per 50 K.G. f _19—7 Kabeljauw per 125 K.G f 7445 Groote gullen per 50 K.G. f 22 Kleine gullen per 50 K.G. f 15.508.50 Wijting per 50 KG. f 8.50—3.30 BESOMMINGEN Adelante, IJM. 19, 500 mnd. f 3910 Raaf, IJM. 432. 45 m. f 1390. Maria Elisabeth. IJM. 114, 45 m. f 1810 Loggers: KW 105 f 1130 KW 74 f 1340, KW 155. f 860, RO 1 f 750. Versche haring: SCH 196. f 1320. Makreel per 50 K.G f 7.104.50 Heilbot per K G. f 0.84—0.70 Leng per stuk f 1.40—0.55 Koolvisch per stuk f 1.300.28 „Opoe" Amersfoort wordt Maandag 90 jaar. ..Opoe'1 Amersfoort in haar huisje, waarin zij 65 jaar heeft gewoond. Het oude vrouwtje op het plaatje is de wed. G. van Amersfoortde Boer, Dit is haar offi- cieele naam, maar als men over haar spreekt heet ze „opoe Amersfoort". Iedereen, die haar kent heeft haar nooit anders genoemd. Ze woont met haar zoon in het huisje dat staat op een eenzaam maar schilderachtig plekje, verscholen onder een boomengroep. in „het bosch van Bleeker" nabij „Voorduin" aan den Velserduinweg. Het is een van die weinige mooie oude plekjes, die buiten de ongeschonden bosschen nog gevonden worden, een plekje zooals er voor een oud vrouwtje, dat van de eenzaamheid houdt, niet beter ge vonden kan worden. Een kleine honderd meter van haar huisje af raast het verkeer over den Velserduinweg. VORIG' KOFE KOERS VAN HEDEN ol m 10 35 pi.m 10.45 pl.m 11.— pl.m 11,15 STAATSLEENINGEN BIN' NENLAND. 1003/,, 4 pCt ld 1933 n 4 pCt Nederl. Indië 3 pCt. Nederland STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 5V, pet Duitschland 1936 19% (Youngleening) Youngleening (met ver 22V* klaring '21/4 2 Vs o .«vcrri TOGEN. Amsterd Bank 150% Handel Mpij. Cert van 106 f 250 Koloniale Bank 66% T, 1 Ned. Ind Handelsbank 134% - Rótterd Bank 1 4», INDUSTR. ONT). BINNENL Alg. Kunstzijde Unie 46% 46% 46% 463/b 46% v Berkels Patent Calvé Delft Cert. fe3' - Ned. Ford ex 40 afst 235 235 - Philips Gloeil.Gem.Bezit 273 272 '713/, '72S/4 273 Unilever 158% - 581,4 1583/8 158% TABAKKEN. Deli Batavia 238% 238 235 Deli Maatschappij 307 305 307 Senembah 2651/2 265 2653tt «SCHEEPVAARTEN. Kon Ned Stoomboot 100% 100 icoy, 101 Scheepvaart Unie 95% 941/s •43/4 931/2 Koninkl Paketvaart 1413/, - Rotterdamsche Lloyd 90 89V; 90 - Maatschappij Nederland 87V* - 873/4 873/4 Holland—Amerika lijn 126% 124s/, 6 126V. PETROLEUM. Kon Petr 40' 402i/r 40 s/4 4023/4 40ts/4 Perlak Petr 90 - Shell Union 0% 2Cs/4 Continental Oil 30% 30% - Tidewater .•51/4 14" 15 '5^ 151/8 CULTUUR MAATSCH. H V A 427»/, 426 4:6 427 Java Cultuur 164 Ned Ind Suiker Unie 133 131 Vorstenlanden 31 31^ - INDUSTR. OND. BUITENI Intern Tel and Tel 9% lX 9& n Anaconda 8% 38 -8 Vb 8 38 V, Bethleh Steel 4-/. 54% 4% 54% 543,, Cities Service 2% 3 3 - Gew Steel 57 57% U. S. Steel 573/8 7 57% Kennec Copper 45 447/8 Radio Corp 87/8 87/s RUBBERS. Amsterd Rubber 89 288% <*8% 87% •87% Deli Bat. Rubber 174 173 Indische Rubber 183% 133S/4 Kendeng Lemboe 2 81/s - 2 '3/4 Serbadjadi 15 151 150 Rotterdam Tapanoeli 75 Bandar Rubber '214'/.. - 210 Preanger Rubber 80% 80 Java Caoutch I483/t - 149 •49' Sumatra Rubber .53 - 5t% AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific 32 - 317/a Wabash Railroad 2*V 2l/fi Union Pacific 9J 99 Chic Milwaukee - 6'/b Missouri Kansas Texas - 5% MIJNBOUW. Alg. Explor Mij. 109% - Redjang Lebong 10 210 - PROLONGATIE. - - 1%

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 7