Onze Eerste Klassers op het veld R.K. VOETBAL TWEEDE KLASSE DERDE KLASSE VIERDE KLASSE RESERVE 1E KLASSE MA ANDAG 14 DECEMBER 1936 HAARLEM'S DAGBLAD S Stormvogels-Excelsior (3-1) De elftallen waren Stormvogels» De Vries Haak Sr. Haak Jr. Bravenboer, Weij, Tol Van der Steen, Van Pel, Schoorl, Pijen, Prins Excelsor: Manssen, Niehoff, Maaskant, den Engelsman, Wigman. Andernach, Van Balen, Burgmans Hoogesteeger, Smaal Jongste Het begin is voor Stormvogels. De voorhoede combineert in het veld lang niet slecht; keer op keer wordt de Rotterdamsche halflinie ge passeerd. Reeds in de eerste minuten krijgt Stormvogels een drietal corners te nemen. De ballen komen goed voor het doel. doch doel man Jongste maakt een goed gebruik van zijn lengte. Excelsior's voorhoede kan er aanvankelijk niet in komen. Niehoff c.s. zijn te langzaam in hun bewegingen en dat is bij de IJmuider defensie, die enthousiast op den bal zit, fataal. Zijn eerste moeilijke werk krijgt De Vries pas. als Niehoff een vrijen trap hard inkogelt; de reserve-doelman verricht zijn werk uit stekend. Stormvogels blijft sterker. Herhaaldelijk wordt de Rotterdamsche defensie gepasseerd; het geheele spelverloop maakt tot dusver den indruk, dat Stormvogels den wedstrijd zal winnen. Na 25 minuten volgt de zooveelste aanval van de IJmuider rechterwing. Van der Steen zet keurig voor, waarna Fijen op fraaie wijze met een kopbal scoort (10). Twee minuten later verandert dezelfde Vogel een schot van Schoorl van richting en het is 20. Stormvogels is nu niet meer te houden. Jongste wordt geducht aan het werk gezet, doch hij stopt schoten van Fijen en Schoorl uitstekend. Een tweede schot van Fijen kan hij echter niet bereiken, doch dan is Hooge steeger present om den bal van de lijn te werken. Het is opvallend, hoe gemakkelijk de IJmui der voorhoede steeds weer de Rotterdamsche verdediging passeert. Jongste wordt geen oogenblik met rust gelaten. Het is voor een groot deel zijn werk, dat met de rust Storm vogels nog slechts met 2o leidt. Al gauw blijkt na de rust, dat Excelsior zich nog geenszins wil overgeven. Heel wat enthou siaster dan vóór de rust zitten de Rotter- damers op den bal en nu beleeft het IJmuider doel benauwde momenten. Vooral Wigman is nu zeer gevaarlijk. Twee kogels van zijn voet stopt De Vries mooi en eenmaal voorkomt Bra venboer een doelpunt. Het duurt tien minuten, voor de Storm vogels-voorhoede zich weer doet gelden. Het gaat nu echter niet meer zoo goed als voor de rust. Vooral Schoorl en Van Pel spelen heel wat minder. Na ruim een kwartier spelen moet Fijen uitvallen. Hij wordt door Schildwacht ver vangen. Het Stormvogels-spel wordt er niet beter op. Van de halfback-linie gaat weinig kracht uit; Excelsior is over het geheel iets sterker. Plotseling er was toen twintig minuten gespeeld ondernemen Schoorl c.s. weer eens een goeden aanval. Via Schoorl komt de bal bij Van der Steen en deze passeert zonder moeite Jongste (30). Nog geeft Excelsior zich niet gewonnen; na 35 minuten ziet Manssen een snellen ren be kroond door een doelpunt van Maaskant (3—1). Feijenoord-Haarlem (8-1) Het Feijenoord-terrein lag nog omringd door een berg sneeuw, hetgeen des Zaterdags van het speelveld was verwijderd, zoodat de rood- broeken geen gemakkelijke taak te wachten was op de zware klei. Zij konden zich in het begin van den strijd haast niet staande hou den, waardoor vooral in achterhoede veel fou ten werden gemaakt zoodat Vrauwdeunt reeds na twee minuten het eerste doelpunt kon maken met een kopbal (1—0). De nieuwe opstelling bleek bij Haarlem al spoedig een mislukking. Beide vleugels van Feijenoord hadden herhaaldelijk vrij spel en zij verzuimden niet, den bal steeds voor doel te brengen en daar beide backs zeer weife lend speelden, dreigde er steeds gevaaT. Spoedig was het 2—0 door Sinke. Wel trachtte af en toe de Haarlem-voor hoede wat opluchting te brengen, maar hier waren juist de vleugelspelers te zwak, zoodat Van Male weinig in 't nauw wordt gebracht. Barendregt maakt er 3—0 van. Huijsmans raakt geblesseerd; hij wordt door Van den Berg vervangen. Een te zacht teruggekopte bal van Verhap pen is een buitenkansje voor den naar binnen geloopen Sinke, die er 40 van maakt. Dan wijzigt Haarlem haar opstelling; Van Gooi en Effern wisselen van plaats. Ongetwijfeld voldoet dit beter, hoewel Feijenoord met haar geraffineerd aanvalsspel in de meerderheid blijft. Een vijfde doelpunt krijgt Feijenoord als Barendregt een schot in zendt dat Mulder zeker had gestopt, ware het niet dat de bal plots over den uitvallenden doelverdediger spingt wegens een kuil in den grond. Den resteerenden tijd voor rust houdt Haarlem stand. Met een geflatteerden 50 voorsprong voor Feijenoord komt rust. De tweede helft werd door Haarlem goed ingezet; blijkbaar wilden de roodbroeken een débacle ontgaan. Feijenoord werd op eigen helft teruggedrongen; de Rotterdamsche ach terhoede moest er nu steeds aan te pas komen. Toch was de afwerking der aanvallen bij Haarlem niet voldoende om succes te hebben. De aanvallen van Feijenoord zijn nu min der talrijk. De middenlinie bij Haarlem laat nu niet zooveel vrij spel meer en steunt nu steeds de voorhoede. Toch komen er nog wel gevaarlijke mo menten voor het Haarlem-doel; vooral Vrauw deunt is een doorloopend gevaar. Toch wordt het meest op de Feijenoord-helft gespeeld. Van Polanen schiet tegen den paal. Direct hierop redt Van Male uitstekend. Eindelijk heeft Effern succes, als hij een goeden voorzet van Van Polanen in den bovenhoek gekopt (51). Overigens waren goede voorzetten van den Haarlem-aanval sporadisch. Smit tracht er zich af en toe door heen te dringen, maar Feijenoord verdedigt uitstekend. Dat laten de roodbroeken het er bij zitten; de laatste vijf minuten zijn voor hen fataal. Vrauwdeunt maakt een uitstekend zesde doel punt en door Kantebeen en Barendregt wordt het 81, waarmede Feijenoord wel erg ge flatteerd wint. Haarlem begon in de volgende opstelling: Mulder, Verhappen, Huijsmans, De la Mar, Kammeijer, Effern, Geerlings, De Winter, Smit, Van Gooi, Van Polanen. H.B.S.-V.S.V. (4-3) Het vertoonde spel kon ondanks de vele doelpunten en de sensationeele momenten waaraan deze wedstrijd na de rust rijk was, geen volkomen voldoening schenken. Door ongeoorloofd spel, waaraan een enkele maal zoowel H.B.S. als V.S.V. zich schuldig maakte en waarbij natrappen niet tot de uit zonderingen behoorde werd de wedstrijd ten slotte een vrij onsmakelijke vertooning. Scheidsrechter Stasse was veel te lankmoedig en bepaalde zich er toe, om tijdens den wed strijd met enkele dezer spelers een bespreking te houden. V.S.V. miste van der Griendt, en Michel kon slechts een zeer korten tijd zijn plaats in het doel innemen. Hij werd door Van der Wint vervangen. H.B.S. was volledig. Het begin kenmerkt zich door eenige slecht opgezette aanvallen van H.B.S. Doch lang zamerhand worden deze beter van opzet. Bak- huijs lost een mooi schot op het V.S.V.-doel, welk schot evenwel goed door Michei wordt gestopt. H.B.S. blijft voorloopig den toon aangeven, doch Michel retourneert alle schoten onverbiddelijk. Enkele hoekschoppen op het V.S.V.-doel leveren al evenmin succes op. Bij V.S.V. hielden de meeste spelers den bal veel te lang bij zich waardoor Michel en Van Leeuwen nog al eens buitenspel kwamen te staan. Na 30 minuten krijgt Heins voor V.S.V. den eersten hoekschop te nemen; hij plaatst den bal precies voor den Haagschen doelmond. Maar van Leeuwen schiet naast het doel. Michel moet dan zijn plaats onder de lat af staan aan v. d. Wint hetgeen wel zeer jammer was daar Michel er buitengewoon goed in was. Nauwelijks heeft v. d. Wint zijn plaats in het V.S.V.-doel ingenomen of. als Kossen mist, heeft Ophorst het V.S.V.-doel doorboord (10). Eenige goede schoten van Sterk worden door Mul in het H.B.S.-doel goed verwerkt. Na de rust is H.B.S. ook steeds het meest in den aanval en als de tweede helft vijf mi nuten oud is profiteert Ophorst van een pass van van Vliet. Hoewel H.B.S. steeds meer in den aan val is, wordt de stand zeer spoedig weer gelijk, daar G. Michel de weinige kansen welke hij krijgt en waarvan hij er zich zelf een schept buitengewoon goed weet te benutten. Met 2 goede doelpunten van zijn voet wordt de stand weer 22. Hoewel het werk van Van der Wint lang niet altijd feilloos is, doet hij toch verschillende goede dingen in het V.S.V.-doel. De verstand houding wordt er inmiddels onder de spelers niet beter op. Vooral Duijsens en Michel heb ben het keer op keer met elkaar te kwaad. H.B.S. scoort dan een zeer goed doelpunt, waarbij de bal van Bakhuys gaat naar Van Vliet en van dezen naar Bakhuys, die dan hard inkogelt (32). Pas is de bal weer in beweging of Michel her stelt het evenwicht (33). Wanneer Van der Wint 8 minuten voor het einde vergeet uit te loopen, terwijl Kossen den man afhoudt, scoort Bakhuys het win nende doelpunt (43). De elftallen begonnen in de volgende op stelling: H.B.S.: Mul. Walhain, Taverne, d'Fonseca, Duysens Arntzenius, Van Vliet, Van der Vegt, Bakhuys, Graafland, Ophorst. V.S.V.: Teeling, Sterk, Michel Sr., Van Leeuwen, Heins, Kossen, De Koning, Van Os, Van Osch, Broek, Michel Jr. R. C. H.-A. D. 0. (2-1) De elftallen waren: R. C. H.: Metten. Kors, Prevost. Van Thiel, Slot, Prevost Jr. Lam, Troost, v. d. Horst, Hoogendoorn. Lenselink. A. D. O.: De Korte, Looff, Berg, Chouffoer, B. Tap, Vols, Van Maren, Schijf, Schurlnk, Kool, Koek. A. D. O. trapte af, doch R. C. H. ging direct tot den aanval over; reeds in de eerste minuut doorleefde het A.D.O.-doel angstige momen ten. Van der Horst kwam alleen voor Koek, doch deze wist zijn schot te stoppen. Slot loste van vrij grooten afstand een on verwacht hard schot en Troost kogelde hard in, alles echter zonder resultaat. Hoewel intusschen A. D. O. natuurlijk ook niet stil zat, konden Prevost c.s het toch wel af, waarbij Van Thiel op de hem vreemde plaats goed werk deed. Slot dook overal op waar gevaar dreigde. De uitvallen van de Ra cing waren uiterst gevaarlijk. Reeds was een half uur gespeeld, toen door goed doorloopen van v.d. Horst doelman Koek niet anders wist te doen dan den bal tegen een zijner backs aan te schieten, waarna het leder in het doel verdween (10). Toen kwam er even een opleving in de A.D.O.-gelederen, die het ergste deed vree zen, doch de Racing-defensie kwam over den druk heen en toen v. d. Horst een moeilijke kans kreeg, schoot hij langs den uitloopen den keeper in den uitersten hoek van het A.D.O.-doel nummer twee in. (20) Toch wist A. D. O. nog juist voor het ver strijken van de eerste helft den achterstand te verkleinen, toen van het middenveld uit de bal bij den linksbinnen belandde; deze gaf een scherpe pass aan zijn midvoor, die ge flankeerd door Kors en Prevost onhoudbaar inschoot (21). Na de rust is het een felle strijd gewor den. waarin de spanning met de minuut toe' nam. Toch had R. C. H. in het begin weer de beste kansen. Van der Horst schoot uit een pass van Slot buiten bereik van Koek tegen den paal: Hoogendoorn zag zich wegens vast houden door den keeper een mooie kans ont nomen. Troost scoorde zelfs een goal, die geannuleerd werd wegens buitenspel, doch ondanks deze onmiskenbare tegenslagen bleef men bij R. C. H. volharden in de pogingen, de tegenpartij te overspelen. e En al heeft ook A.D.O. wel een enkele maal gevaarlijke oogenblikken voor het R. C. H.-doel veroorzaakt (eenmaal werd zelfs van grooten afstand onverwacht tegen den paal geschoten) toch heeft R. C. H. vrijwel doorloopend het heft in handen gehouden, waarbij het een wonder mag heeten, dat de score niet verhoogd werd. Z-ooals gezegd steeg de spanning met de minuut; deze werd gebroken toen eindelijk tot opluchting van den geheelen R. C. H.-aan- hang scheidsrechter Van Welsenes het einde aankondigde. R. C. H. had verdiend gewonnen en hoe wel het nog veel moeite zal kosten, is er in elk geval thans nog een kleine kans, dat het ge vaar nog bijtijds wordt afgewend. DE OVERIGE EERSTE KLASSERS D. H. C.Ajax (2—9) In de eerste helft wogen de partijen vrij goed tegen elkaar op. Ajax begon met den aanval; ~D.H.C. bepaalde zich uitsluitend tot- verdedigen. Na twaalf minuten gaf Van Ree- nen aan Ajax de leiding (01). Even later ketste de bal tegen de hakken van Gerritsen en kaatste vervolgens in het doel (02) Toen verkleinde Ditmars den achterstand, om ver volgens een minuut later gelijk te maken (22). Nog juist een halve minuut voor .rust kreeg Ajax weer de leiding (23>. In de tweede helft wisten alleen d'e Amsterdammers te scoren. Het werd zelfs 29. Van Reenen scoorde vier maal. Blauw WitXerxes (03) In het begin beteekende de strijd niet veel. Na 18 minuten gaf Verploegen aan Xerxes de leiding (01). Nog voor rust vergootte Van der Vaart den voorsprong (02). Na de her vatting was Blauw Wit sterker, maar had geen geluk. Integendeel wist Westdijk weer te scoren (0—3). Blauw Wit wijzigde haar op stelling, maar de stand bleef ongewijzigd. V. U. C.—Hermes-D. V. S. (2—0) Hoewel de uitslag geflatteerd is, verdiende V.U.C. toch deze onverwachte overwinning. Eerst kort voor rust gaf Koppens aan de Hagenaars de leiding (10). In de tweede helft was het Van Gelder, die scoorde «20). Bij de Schiedammers ging toen Breitner in de voorhoede, maar ook dit hielp niet. Het einde kwam met onveranderden stand. z. F. C.—D. W. S. (1—0) Eindelijk heeft Z.F.C. haar eerste overwin ning in dit seizoen behaald en nog wel tegen den ka-mpioenscandidaat D.W.S. Eerst scoorde Z.F.C. 'n buitenspel-doelpunt, dat geannuleerd werd, maar toch wist De Maar nog vóór rust aan Z.F.C. de leiding te geven. In de tweede helft was de strijd zeer spannend, maar er werd niet meer gescoord. SpartaK. F. C. (63) Sparta heeft ook weer eens het zoet der overwinning gesmaakt. Het zag zelfs kans, tegen de sterke Koogsche verdediging zes maal te scoren. Sparta had met rust een 21 voorsprong en toen het even na de hervat ting 31 werd, liet K.F.C. haar beproefde systeem varen en zette alles op den aanval. Toch werd het eerst 51, alvorens K.F.C. nog twee doelpunten kon scoren (53). Zes minu ten voor het einde maakte Sparta er 63 van. De Uitslagen. TIJ 3JB.V olendam 3—1 V.V.A.—V.V.IJ. 3—2 V.V.Z.de Meer 4—3 H.B.C.—G.DA. 60 ExceisiorGraaf Willem 5—2 TeylingenD8.S. 22 Geel Wit—G.V.O. 0—1 Vitesse nH3.C. II é-S E. D. O.—A. F. C. (1—0) Na een spannenden fraaien kamp is het E. D. O. gelukt A. F. C. voor de tweede maal in dit seizoen te kloppen. En zeer verdiend; vooral in de tweede helft is de thuisclub steeds in de meerderheid geweest. Dat slechts eenmaal werd gescoord, kwam door het te korte spel van de E. D. O.-voor- hoede. Hierdoor kon de A. F. C.-verdediging steeds met suec.es ingrijpen; waardoor eerst tien minuten voor het einde het eenige doel punt werd gescoord. E. D. O. had de volgende opstelling: Verhagen, v. cL Borne. Zandstra, v. d. Schalie Sr., v. d. Putten, Oomen, S. Spek, Schijvenaar. Timmerman. Perukel, v. d. Schalie Jr. Nauwelijks is afgetrapt, of Schijvenaar krijgt een goede kans van links, hij glijdt uit door de gladheid van het veld, waardoor Lohof met een forschen trap de A. F. C.-voor- hoede aan het werk kan zetten. Kort hierop kopt Lohof haast in eigen doel. Het spel raakt hierna wat meer verdeeld. Zandstra en v. d. Borne hebben Lungen geheel in bedwang, waardoor de A. F. C.-voor hoede geheel ongevaarlijk is. Een goeden aanval van rechts mist Perukel: de bal komt evenwel toch voor het doel, doch via de bovenlat gaat hij achter. Rust 00. In de tweede helft komt de thuisclub er eerst goed in; het A. F. C.-doel is steeds in gevaar, maar er wordt slecht door E. D. O. geschoten. Bovendien is keeper Burger in goede conditie. Een kopbal van Timmerman dient vermeld te worden. Het aantal hoekschoppen op het A. F. C.-doel is legio. Eindelijk, tien minuten voor het einde, valt de beslissing. Een pass van Timmerman weet Spek onhoudbaar in te schieten (10) A. F. C. zet er nog eens alles op, doch te vergeefs. Spek schiet nog in de laatste mi nuut tegen de lat. Spoedig wordt dan het einde gefloten. BloemendaalDe Kenneraers (11) De strijd tussehen Bloemendaal en De Kennemers is van de eerste tot de laatste minuut wel bijzonder spannend geweest. Bloemendaal bleek reeds direct na het be gin grootsche plannen te hebben. De witten vielen ontstuimig aan. doch de binnenspe- lers faalden met schieten, terwijl de verde diging van Kennemers veel aandacht aan De Bock schonk, die niettemin de gevaar lijke man voor de roodzwarte-verdediging bleef. Na tien minuten besloot Groot een goeden aanval der gasten niet een zeer fraai schot van grooten afstand, dat onhoudbaar het witte doel trof. (01). Hierna volgde een periode van sprekend Bloemendaalsch overwicht. Een aantal cor ners werden op het Kennemers-doel geno men: de keeper moest steeds handelend op treden. Wat de Bloemendalers echter ook probeerden, het wilde niet lukken, zoodat met een ongewijzigden stand van doel werd gewisseld. Ook tijdens de tweede helft was de rood zwarte helft voor een belangrijk deel het tooneel, waar de strijd het hevigst woedde. Niettemin bleef de wedstrijd zeer aantrek kelijk, daar de aanvallen van Kennemers een gevaarlijk karakter droegen. Groot was we derom het aantal hoekschoppen, dat op het Kennemers-doel werd genomen, doch zeer gering het aantal goede schoten. Ondanks het overwicht der gastheeren zag. het er naar uit dat Kennemers den voorsprong zou ver- grooten, toen Groot een gevaarlijk schot loste, dat even fraai door keeper De Haas werd gekeerd. De spanning bleef er tot het einde volko men in. Eerst enkele minuten voor tijd was het Immer, die bij een langdurige scrimmage voor het Kennemers-doel den bal het beslis sende tikje gaf, waardoor de balans weer in evenwicht kwam. (11). Spoedig hierop was het einde daar. B. F. C—H. F. C. (0—3) H.F.C. heeft den zegetocht van de laatste weken voortgezet en nu zelfs 't sterke B.F.C. op egen terrein verslagen. De voorhoede van de Bussummers, die an ders tooh productief genoeg is, slaagde er niet in, ook maar éénmaal Van der Togt te passeeren. In het veld werd keurig gecombineerd, maar 't te korte spel werd voortgezet, totdat een HF.C.-been tusschenbeide kwam en den aanval onderbrak. De H.F.C.'ers hebben voor de rust niet veel fraais te zien gegeven. Na rust ging het veel beter. Uitblinkerswaren Van der Togt. Drij ver, C. ten Have en Kruyer. De opstelling is als vorigen Zondag: v. d. Togt, Drijver, Langendam. v. Olphen Kruyer, C. ten (Have, Höck, J. ten Have. Twiss, Koper en Hagenaar. Het begin doet het beste verwachten, na vijf minuten heeft Höck een hoog door C. ten Have aangegeven bal maar voor het in schieten. (01). Enkele kansen gaan onbenut voorbij, daar Twiss en J. ten Have niet bijzonder op schot blijken. Langzaam maar zeker komt BP.C. in de meerderheid; de fraai spelende linksbinnen Boerhout z«t den eenen aanval na den an dere op, zoodat Drijver en Van Olphen druk werk krijgen. H.F.C. wordt geheel in de verdediging te ruggedrongen, en komt er eens een bal bij haar voorhoede, dan slaagt deze er niet in. een behoorlijken aanval op te zetten, te meer niet, daar Hagenaar geen oogenblik vrijgelaten wordt. Na rust begint BF.C. goed, maar raakt daarna langzamerhand uitgespeeld. Hoe meer het einde nadert, hoe sterker het H.F C -overwicht wordt. De nu beter gesteunde H.F.C.-voorhoede onderneemt vele aanvallen; de uitstekende B.F.C.-keeper moet meermalen Ingrijpen; hij ziet ballen van Ten Have en Hagenaar bui ten zijn bereik naast gaan. Tien minuten voor tijd wordt de strijd be slist. J. ten Have scoort. (02) en nog vijf minuten later weet een B.F.C.-back een goal slechts met de hand te voorkomen Koper kogelt de penalty in (03). Zoo korrut het einde met een ln elk geval geflatteerde overwinning voor H.F.C. SchotenScheveningen (22) Na een feilen strijd heeft Schoten kans ge zien, aan Scheveningen een puntje af te snoe pen en, het zij meteen gezegd, volkomen ver diend. Enkele heel gemakkelijke kansen wer den door de Schoten-voorwaartsen gemist door slordig schieten. De mist scheen nog een kwartier voor tijd spelbreker te worden, maar hij is toch ver dwenen. Scheveningen werkte zeer hard voor de over winning. Schoten speelt in de begin-periode heel goed. De Kruijf weet handig te scoren. (1—0). Deze voorsprong duurt niet lang, want na een vermeend buitenspel weet Verloop gelijk te maken (1—1). Hiermede is het rusten. In de tweede helft voorloopig het zelfde tempo. Het is Scheveningen die de leiding neemt door Van Rooijen. Boeser in het Schoten- doel verricht goed werk. Na een scrimmage weet Verkerk weer den stand gelijk te maken (22). Beide ploegen werken hard; het spelpeil zakt iets. want vermoeidheid doet zich gelden. Een mooi schot van Verkerk ketst van de lat het veld weer in. Gescoord wordt er niet meer. Einde 22. Aïkm. BoysKinheim (11) Dat Kinheim niet met beide punten uit Alkmaar terug kwam vond zijn oorzaak be halve in een zeer goed gespeelden wedstrijd van de tegenstanders en twee tekortkomingen bij Kinheim welke dezen middag wel sterk naar voren kwamen. De eerste was het min der goede plaatsen van de halflinie, waarin alleen W. Groeneveld zijn gewonen vorm be reikte; de tweede was het niet benutten van eenvoudige kansen door de voorhoede. In het veld speelde de voorhoede niet on verdienstelijk, goede aanvallen werden keer op keer opgezet doch er was geen enkele speler die zoo'n aanval met een ferm schot besloot. De wedstrijd was behalve spannend, ook hee] snel. Van den aftrap af begonnen de Alkm Boys in een hoog tempo, waarbij keeper Druyven al direct een hard schot krijgt te verwerken. Het duurt bijna tien minuten voor dat Kinheim er eveneens in komt. waarna een snelle wedstrijd volgt. De Alkmaarsche aanvallen stranden steeds op de Kinheim-achterhoede. Bij de aanvallen der Velsenaren ontstaan enkele goede kan sen, welke niet benut worden. Rust 00. Na de rust is de wedstrijd zoo mogelijk nog sneller. Ook nu blijft de Kinheim-achterhoede meester van het terrein; er worden goede aanvallen opgezet, waarbij eenige haast niet te .missen kansen worden verknoeid. Een goe den pass van Antonisse besluit Ellens met een hard schot tegen de lat,; den terug springenden bal Kopt, Ramakers onberispelijk in (01). Nadat een aantal felle aanvallen van de Alkmaar Boys zijn afgeslagen, laat ze de moed zakken; Kinheim krijgt eenige kansen, doch het wil niet lukken. Vier minuten voor het einde is een aanval van de Alkm. Boys Kinheim noodlottig. De A'.kmaarsche rechtsbinnen komt voor het open doel; onhoudbaar passeert hij den uit loopenden Druyven (1i). Kort hierna fluit de scheidsrechter het einde. BeverwijkPurmersteyn (10) In een matig gespeelden wedstrijd hebben de Wij kers twee kostbare punten kunnen ver overden. Beverwijk brengt den bal aan het rollen en is direct voor het Purmerender doel, maar de achterhoede van Purmersteijn is in vorm. Toch zijn de Wijker aanvallen veelvuldiger dan die van de bezoekers, maar het blijkt, dat goede schutters ontbreken. Ook Purmersteijn ziet geen kans, een goed schot te lossen. Zoo verstrijken de eerste 20 minuten. Als de Wij kers het spel meer openen naar de vleu gels, komt het eerste doelpunt, dat ook het eenige van den wedstrijd zou blijken te zijn. Markx krijgt den bal goed aangegeven; hij plaatst keurig voor doel, waar Maenhout met medewerking van één der achterspelers van Purmersteijn den bal in het doel deponeert (1—0). Met het oog op de spoedig invallende duis ternis wordt het spel spoedig hervat met een goeden aanval van Purmersteijn, die echter door buitenspel verloren gaat. Legio zijn de kansen, die Beverwijk krijgt om den voor sprong te vergrooten, maar onbenullig schie ten en te lang centeren doen deze kansen ver loren gaan. Purmersteijn slaagt er evenmin in verandering in den stand te brengen. Ten slotte begint de vermoeidheid zich te laten gelden. Wel krijgt de keeper van Purmersteijn nog eenige gevaarlijke situaties op te lossen, maar hij slaagt daarin, evenals Hoogewerff in het Wijker doel. ZeemeeuwenSchinkelhaven (23) Zeemeeuwen moest Zondag op eigen veld de meerderheid erkennen van het technisch beter spelende Schinkelhaven. Reeds kort na het begin kende scheidrechter L. Coopman, die zeer goed leidde, aan Schinkelhaven een penalty toe. De keeper der Meeuwen houdt het slecht gerichte schot echter uit zijn doel. Na eenige vergeefsche aanvallen aan beide zijden, wordt de Zeemeeuwen-verdediging zoodanig in het nauw gebracht, dat de linksback slechts met behulp van zijn hand den bal uit het doel weet te houden. Uit de hiervoor toegekende penalty geeft de rechtsbuiten Smit zijn club de leiding (01). De linksbinnen Loopstra kopt na een vrijen schop den bal over den uitgeloopen keeper in het net (0—2). Na een goed opgezetten aanval van links verkleint Zeemeeuwen den achterstand tot 1—2. In de tweede helft worden aan beide zijden door slecht schieten eenige kansen verknoeid. Na ongeveer 20 minuten maakt C. Fransen ge lijk (22). De Zeemeeuwen beginnen dan tee kenen van vermoeidheid te vertoonen. Als bij een der aanvallen van Schinkelhaven de kee per een bal wegstompt, zet de linksbuiten den bal keurig voor het d'oel terug, waarna de rechtsbuiten Smit onberispelijk inschiet (23). Met dit doelpunt behaalde Schinkelhaven een verdiende overwinning. RipperdaSpaarnevogels (22) Direct is het te zien dat Ripperda het niet gemakkelijk zal krijgen. Geweldig zitten de Vo gels op den bal; menigmaal moest keeper Koster zijn talenten toonen. Na een kwartier neemt Ripperde de leiding (10). De Vogels werken dat het een lust is; weldra zien zij dit beloond met een doelpunt van den linksbin nen (11). Na de thee direct weer een flink offensief der Vogels. De voorhoede van Ripperda doet zoo onbenullig, dat succes uitblijft. De Vogels daarentegen maken er spoedig 12 van. Dit werkte zoo deprimeerend op de Ripper- da-spelers, dat ze er totaal uit zijn. Koster wist op fraaie wijze eenige malen den bal uit zijn doel te houden. Nog 20 minuten zijn er te spelen. Ripperda sluit de Vogels geheel in en maakt gelijk (2—2). Haarlem 2—R. C. H. 2 (4—2) In een goed gespeelden wedstrijd is het Haarlem 2 gelukt, twee kostbare punten te veroveren. Het grootste gedeelte van den wedstrijd ging het gelijk op, maar tenslotte kwam de overwinning bij Haarlem terecht, omdat de kansen beter benut werden. Kom- mann slaagde er in den hattrick te scoren. De opstellingen waren als volgt: Haarlem 2: Boeree, Stammes, Van Vreeden, Cornet, Urban, Goedhart, Haxtog, Van Daalen, Kornmann, Best. Hurkmans. R. C. H. 2: Meijer, Hellingman, Kedde, Molenkamp, Paape, Siegerist, Van Dantzig, Van Esch, Kaestner, Van Eek, Bergsma. Haarlem heeft al spoedig de leiding, als Bergsma bij een schot van Van Daalen een fout maakt en den bal laat glippen (10). Spoedig maakt Meijer uit een voorzet van rechts gelijk (11). Vanaf den aftrap krijgt Cornet den bal te pakken; hij passeert eenige spelers, plaatst goed naar Kornmann, die met een zeer goed schot aan Haarlem wederom de leiding geeft (2—1). Met dezen stand wordt van doel verwis seld. Door uitvallen van Meijer speelt Paape na rust op de linksbuitenplaats. Door twee doel punten weet Haarlem dan haar voorsprong te consolideeren. Na een aanval over rechts komt de bal bij Kornmann, die inschiet; de zelfde speler benut even later een center van Hartog (41). R. C. H. komt hierna opzetten. Vooral Hel ling,maai is uitstekend op dreef hij schept voor zijn medespelers tal van kansen. Uit een voorzet van Paape scoort hij zelf met een kopbal het tweede doelpunt (42). Eenige kansen worden hierna nog door de R. C. H.-voorhoede gemist, zoodat het einde komt met een 42 overwinning voor Haar lem 2. RESERVE TWEEDE KLASSE De Kennemers 2W. M. S. 2 (42) De Kennemers-reserves wonnen na een moeilijken wedstrijd van W.M.S. 2. De eerste aanvallen zijn voor de thuisclub, doch het juiste schot is zoek. Eens stopt de doelman een schot van Bakker op het nippertje. Nadat ook W.M.S. eenige bezoeken aan het Kenne mers-doel heeft gebracht, scoort Bakker uit een voorzet van Ten Wolde (10). Vijf minuten later brengt hij den stand op 20. Voor de rust weet de middenvoor der gasten een tegenpunt te maken (21). Na de rust neemt de thuisclub het wat te gemakkelijk op. W.M.S. slaagt er in gelijk te maken '22). De Wijkers zien thans het gevaar in: na een uiterste krachtsinspanning gelukt 't Pauw en Bakker, in het laatste kwartier de zege veilig te stellen (42).

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 10