HANDBAL KORFBAL BILJARTEN MAX" ND AT, 14 DECEMBER 1936 TT A A R r E M'S D A" G B E A D 7 H. F. C. 2AIcmaria Victrix 2 (72) Met het volgende elftal heeft H. F. C. 2 een gemakkelijke overwinning behaald. Lips, Wittebol, Van Baasbank, Kuyk, Beets, Lamp, Van Zwijndregt, Kenner, Elfers, Zur Mühlen. Ligtenstein, H. F. C. doet direct een serie zeer gevaar lijke open aanvallen. Er wordt goed gecombi neerd; de Alkmaarders worden volkomen over- Ligtenstein schiet weldra na een goeden rush den bal hoog in het doel. Zur Mühlen breekt dan alleen door en brengt den stand op 20. Dezelfde speler scoort nogmaals uit een voor zet van Van Zwijndregt (3—0). Er is dan pas een kwartier gespeeld. AIcma ria weet zich wat los te werken; er ontstaan enkele moeilijke situaties voor het H. F. C.- doel. Uit één hiervan doelpunt de linksbin nen der gasten (31). H. F. C. speelt in het veld veel beter; nog voor de rust maakt Zur Mühlen zijn derde doelpunt uit een goed schot (41). Na de hervatting heeft AIcmaria haar op stelling gewijzigd, maar toch is het wederom Zur Mühlen, die den voorsprong voor H. F. C. vergroot (51). De aanvallen van AIcmaria zijn niet gevaar lijk genoeg om Lips te bedreigen. Zur Mühlen daarentegen ziet kans, zijn 5de en 6e doelpunt te scoren daarmede den stand op 71 bren gende. Tenslotte weet de Alcmaria-rechtsbinnen nog eens Lips van dichtbij te passé eren. BUITEN DE COMPETITIE H, F. C.-veteranenA.V.O.S. (21) Zaterdagmiddag kwam A.V.O.S. weer eens binnen de lijnen voor het spelen van haar jaarïijkschen wedstrijd tegen H.F.C.-veteranen Ook dit keer werd het een spannende strijd, waarin meermalen zeer goed spel werd te zien gegeven. A.V.O.S. nam na een mooien aanval de leiding door Rijpma, die onhoud baar scoorde. Maar reeds spoedig wist Hout- kooper gelijk te maken (11). Na de hervatting werd fel om de overwin ning gestreden. Met veel moeite wisten de verdedigingen langen tijd aan de vele goed opgezette aanvallen het hoofd te bieden, beide keepers stopten eenige lastige schoten. Einde lijk één minuut voor tijd schoorde H.F.C.'s middenvoor op handige wijze, zoodat deze prettige wedstrijd eindigde in een 21 over winning voor H.F.C. VOETBAL IN ENGELAND De uitslagen van Zaterdag zijn BirminghamDerby County 01 Charlton AthleticEverton 20 ChelseaBrentford 21 Grimsby TownHuddersfield Town 22 Leeds Utd.Wolverhampton 01 (gestaakt) LiverpoolSunderland 40 Manchester CityPreston North End 41 MiddlesbroughManchester United 32 PortsmouthArsenal 15 Stoke CityBolton Wanderers 22 RapiditasD. O. S. (26) (HEEREN) De partijen wegen goed tegen elkaar op; het duurt 10 minuten voordat D.OS de score opende (01). De Haarlemmers zetten goede aanvallen op. maar het juiste schot ontbreekt. Voor rust brengt DO.S. den stand op 02. Na de thee zijn de Haarlemmers vaak n den aanval, maar nu doet zich het gemis aan een goed steunende half linie gevoelen. Wanneer de stand 03 is. verkleint Van Gcrkum den achterstand. (13). D.O.S. verhoogt successievelijk de.n voor sprong tot 16. waarna Rapiditas den stand op 2—6 brengt. LijndenTurno (55) Vóór de rust werd er goed gespeeld. Lijn den gaf goed open spel en reeds de eerste aanval had succes door Buys. (10). Turno komt nu goed opzetten, doch voor het doel wil het niet vlotten. Lijnden weet nogmaals door Buys te sco ren (20). Turno zet dan snelle aanvallen op die suc ces hebben. (22). Voor rust verhoogt Wit- zers voor Lijnden den stand tot 42. Na rust verkleint Turno den achterstand (4—3). Va.n Millingen scoort tegen (53). Turno komt nu opzetten. Van Kleef brengt de partijen op gelijken voet. (55). Tegen een dezer doelpunten wordt door Lijnden ge protesteerd. RapiditasSneïvoeters (31) (DAMES) Daar de beide midvoors een uitstekende bewaking genoten was de stand met rust 1—0 in 't voordeel van de Sneïvoeters. Na de thee wist mej. Poorter door snel afgeven van mej. Tanis aan haar bewaking te ont snappen en gelijk te maken. Ook mej. L. Bakker kon weinig uitrichten. De aanvallen volgden elkaar zeer snel op. zoodat verdedi gingen de handen vol werk hebben. Het ge lukte mej. M Poorter aan Rapiditas met eenige welgerichte schoten de overwinning te bezorgen. LijndenOdin (40) De Lijnden-dames behaalden Ihiermee de derde overwinning in successie. Toch is deze uitslag iets geflatteerd, daar het spel nage noeg gelijk opging. De Lijnden-dames be schikten over een uitstekende midvoor, die voor de goals zorgde. Olympia 2Concordia (05) (HEEREN). De combinatie in de Concordia--voorhoede was meermalen zoek. maar de Haarlemsche verdediging gaf Olympia geen kans tot schie ten. Voor rust crengcn E. Waalewijn en D. Blokker den slard op 03. Steeds v.: kor vel een de Olympia-aanvallen elkaar op. P. Spoor scoort voor Con cordia en w*or»ecr O. Cornet npr eenmaal doelt, heeit Concordia een gefiatteerde 50 overwinning o^b^ald. Rapiditas. In verband met den keuravor.d vnn i'e Zwi>sr=cne plo«=g te Aalsmeer on V--o:-.s«.V,g a.s. heeft de inöcoviraining van Rapiditas op Donderdag a.s. plaats in de Meisjes HB.S. aan de Tempeliersstraat te half negen. NED. KORFBALBOND Van de drie vastgestelde wedstrijden vonden er twee doorgang. Haarlem 1 deed wat van haar verwacht werd en won van haar stadgenoote The Harlem Boys met 41. Ook Sport Vereent I won thuis en wel van Hercules. De uitslag was 3—1. zoodat de po sitie van S. V. weer Iets sterker geworden is ten opzichte van haar mededingers. De Uitslagen. Westelijke eerste klasse: WesterkwartierKoog Zaandijk 3—3 DVDLuto 9—5 HKV—HSV 3—3 Tweede klasse* DEDBlauw Wit 3 12—5 DDVBEP 7—2 Blauw Wit 2Oosterpark 3—5 Derde kasse; Kr. en Vlugh.Allen Weerb. 2—2 Sportief 2DED 2 64 De Wester—ZKV 2 2—5 HaarlemTHB 4—1 Sport VereentHercules 2 3—1 HaarlemT. H. B. (41) Ook de returnwedstrijd tusschen beide clubs is in een overwinning voor Haarlem uitge- loopen, waarmede T.H.B.'s kampioenschap vrij wel verkeken is. De Haarlemmers bleken meer schotvaardig heid te bezitten, wat dan ook den doorslag gaf. Op het gladde, doch goed bespeelbare ter rein wogen de partijen vrijwel tegen elkaar op. Een moreele steun was voor Haarlem dat door F. Licht reeds in de eerste minuut ge scoord werd, wat na 25 minuten door een tweede doelpunt van den zelfden speler ge volgd wordt. Direct beantwoordt H. Roose dit met een van verre ingeschoten bal, zoodat de rust met 21 komt. T.H.B. pakt nu flink aan en is iets sterker. Aan de andere zijde weet men zich echter meer doelkansen te scheppen. J. Voeteiink maakt met een schouderschot 31. B. Vinke moet door een blessure het veld verlaten. J. Hop neemt zijn plaats in. Als H. Arends een kwartier voor het einde uit een goed aangegeven bal het vierde punt maakt, is T.H.B. geslagen (41). Sport VereentHercules 2 (31) De strijd tusschen No. 1 en 2 van de rang lijst is ten gunste van No. 1 beslist. Met 31 bleef Sport Vereent de meerdere. Den geheelen wedstrijd heeft de thuisclub het beste van het spel gehad en was in het veld en bij den paal gevaarlijker dan de gas ten. A. Menet gaf met een mooi schot zijn club de leiding (10). met welken stand de rust kwam. Na de rust duurde het nog geruimen tijd vóór C. de Golderen No. 2 in de mand depo neerde, waarna Dukker voor Hercules 21 maakte. Ritburg c.s. verhoogden nu het tempo, waarop het genoemden speler gelukte, er 31 van te maken, waarmede het einde kwam. Door dezen uitslag nestelde S. V. zich vaster op de eerste plaats. HAARL. KORFBALBOND D. S. V.Oosterkwartier 4 (14) Daar D.S.V. niet de beschikking heeft over een speelterrein werd bovengenoemde wed strijd gespeeld op het terrein van Oosterkwar tier. Onmiddellijk na den aftrap weet T. Luikel uit een snelle doorbraak aan Oosterkwartier de leiding te geven (01). Als er een half uur gespeeld is weet T. Luikel den stand op te voeren tot 02. Na rust weet Mej. A. Erhart voor D.S.V. te scoren (12). Als in de tweede helft 20 minuten gespeeld is, brengt Mej. Garda Starink den stand op 1—3. D.S.V. blijft aardig partij geven, een paar mooie afstandschoten hadden beter lot ver diend. J. Boeree scoort dan met een mooi afstands schot (14). In den resteerenden tijd komt in dezen stand geen verandering meer. T. H. B. Secr. P. Uuljee, Amsterdaimstraat 76. Gespeeld Zondag 13 Dec.: Haarlem 1—T. H. B. 1 4—1 Aurora 3—T. H. B. 2 1—3 T. H. B. 3—Zwaluwen 1 0—2 Te Spelen Zondag 20 Dec.: Meerlebosch-T. H. B. 3, 2 uur. Wie heeft Zondag bij den wedstrijd van het tweede een goed T. H. B.-shirt meegenomen en een oud laten liggen? Als het een vergis sing is. kan dat meegedeeld worden aan den secretaris. Aurora. Secretaris J.H.F. Overweter, Timorstraat 196. Gespeeld op 13 December: Aurora 3THB 2 13 AnimoAurora 17 Alw. Ready 2Aurora 2 04 Wordt gespeeld op 20 December: Aurora 2Meerlebosch 2 uur Aurora 4—DB.V. 2 10 Aurora 5Meerlebosch 2 12 Op 19 December kienavond in café Beum. Oosterkwartier 5D. S. V. 2 (21) Aanvankelijk is D.S.V. iets meer aanvallend en weet al heel spoedig door mej. J. Brandsi de leiding te nemen (01). Tien minuten voor rust krijgt Oosterkwar tier een strafworp te nemen, die gemist wordt. Na-rust weet J. Merks spoedig den gelijk maker te scoren (11). Na de vakverwisseling zijn de aanvallen van Oosterk war tier gevaarlijker, De aanvallen van D.S.V. zijn ook niet van gevaar ontbloot, maar de verdediging van Oosterkwartier weet hier goed in te grijpen. Als er in de tweede helft een half uur ge speeld is, weet Mej. L. van Gils voor Ooster kwartier te scoren (21). Hiermee komt het einde. De Oosthoek. Secretariaat: Eschdoornstraat 2. Te spelen 19 December: Kerst-Tournooi Adspiranten op het Sport Vereent-terrein, Ruïne v. Brederode: 2.35 uur: Oosthoek 1Meerlebosch 3 3.10 uur: Sport Vereent 2Oosthoek 1. 20 December te spelen: Alw. Ready 3Oost hoek, 2.15 uur. Vertrek Soendaplein 1.30 uur. Meerlebosch. Gespeeld 13 December; 10 uur: Meerlebosch 2—Sport V. 4 20 2 uur: Meerlebosch IHaarlem 4 100 2.15 uur: Flora 3Meerlebosch 3 51 Te spelen Zaterdag, 19 December a.s. (Ad- spiranten) terrein Sport Vereent te Santpoort; 2 uuur: Meerlebosch cSport Vereent 2 Te spelen Zondag 20 December a.s. 2 uur: Aurora 2Meerlebosch 1 2 uur: Meerlebosch 3THB 3 12 uur: Aurora 5Meerlebosch 2 Maandagavond 21 December a.s. te 8 uur korfballers-vergadering in het vereenigings- gebouw. Er komen enkele meded'eelingen voor de feestdagen. De jaarlijksche sport-evenementen tus schen de studenten van de universiteiten Oxford en Cambridge nemen in de Engel- sche sportwereld een zeer bijzondere plaats in. Ofschoon in bijna eiken tak van sport ontmoetingen worden vastgesteld, worden deze niet alle op dezelfde waarde geschat, dientengevolge worden de deelnemers in de belangrijkste wedstrijden met een „blue'' en in de overige met een half-blue" beloond. Rugby, roeien en cricket nemen de voor naamste plaatsen in en trekken ook de meeste belangstelling, doch onmiddellijk daarop volgen voetbal, athletiek en boksen, terwijl lawntennis, golf en hockey min of meer op het derde plan komen en lacrosse, zwemmen, squash-rackets, schermen en schaken; behalve dan voor de direct daarbij betrokkenen, bijna ongemerkt voorbijgaan. Bovendien wordt er eiken winter in Zwitser land door teams van beide universiteiten een ijshockey-match gespeeld, doch deze ont moeting is allerminst representatief, want slechts weinig studenten kunnen zich de gel delijke opofferingen van een verblijf in de wintersport-centra tegenwoordig getroosten. Zooals men weet, speelt de kleur blauw bij alle studenten-sportvereenigingen van deze twee universiteiten een voorname rol. bij Oxford is het donker-, bij Cambridge licht blauw. De teams worden door den captain, tevens president der betreffende sportclub (die elk jaar opnieuw gekozen wordt) samen gesteld en de spelers ontvangen hun „blue", een petje met de initialen der vereeniging, waarop zij niet weinig trotsch zijn en dat zij hun geheele verdere leven in eere houden. Voor de minder belangrijke takken van sport spreekt men van „half-blue". Voor den cricket-wedstrijd, die steeds op Lord's wordt gehouden en die drie dagen duurt, komen vele spelers in het veld, die In het verdere seizoen tot de kopstukken van de diverse county-teams behooren. De sfeer bij deze match en de soort toeschouwers is wel geheel anders dan, bij de gebruikelijke county-wedstrijd en. Vermeld dient echter te worden, dat. evenals bij de match Eton- Harrow en de Ascot-paardenrennen de sport niet zoozeer hoofdzaak is als wel de wensch om te zien en gezien te worden. De zomer- toiletjes en de picnics op de om een gedeelte van het terrein staande ouderwetsche mail- coaches zijn voor de toeschouwers van min stens evenveel belang als de hattrick van een bowler of de century van een batsman. De boat-race is welhaast de grootste pu blieke vermakelijkheid van Londen, die men misschien het beste zou kunnen vergelijken met de Lord Mayor's Show. den jaarïijkschen gecostumeerden optocht door de City ter ge legenheid van de ambtsaanvaarding van den eersten burgemeester. Honderdduizenden menschen stellen zich aan weerszijden van het 4V2 mijl lange traject van Putney tot Mortlake op om de twee achtriemsgieken in een flits te zien voorbij trekken. Het groot ste gedeelte van deze menschenmenigte staat zoover op den achtergrond, dat het in het ge heel niets van den wedstrijd ziet, ofschoon men zich dikwijls urenlang wachten getroost, terwijl velen, die extra vroeg gekomen zijn om zich een goed plaatsje langs de oevers van de Theems t>e verzekeren, door het was sende water (de race wordt steeds op het moment van het hoogste getij verroeid, om dat de stroom dan den minsten invloed heeft.) gedwongen worden een veilig heen komen te zoeken, willen zij geen natte voe ten of een nat pak halen. De bont-race is wel de belangrijkste van alle studenten- en wellicht van alle roei- wedstrijden. Er wordt een langdurige trai ning-, groote inspanning en geweldige con centratie voor geëischt Reeds in het najaar begint men op de Isis Oxforden de Cam (Cambridge! met de individueel? oefeningen tc'ont n---rp-:b brrin Januari een tweetal achten bc-ft samengesteld, waaruit de, speciaal voor dezen wedstrijd geëngageer de coach een ploeg tracht te vormen, die in Wedstrijden tusschen Oxford en Cambridge; De voor bereiding voor de boat-race De jaarlijksche rugby-wed- strijd trekt groote belangstelling Bijzondere sfeer bij de cricketmatch op Lord's De boksers zijn niet zachtzinnig De studenten-sportbeoefening in ons land. gewicht, stijl en bekwaamheid het dichtst den vereischten norm voor een dergelijke race benadert. Dan begint de speciale trai ning. waarvoor de uitverkorenen zich zeer veel moeten ontzeggen en waartoe zij ten slotte gezamenlijk in een woning worden on dergebracht en zich geheel aan de leiding van den coach moeten onderwerpen. Op ge zette tijden, meestal tweemaal per dag, wordt in de boot, die speciaal voor dit doel ver vaardlgd wordt, geoefend, terwijl een streng diëet hen in de gewenschte lichamelijke conditie houdt. Ongeveer een maand voor de race, die meestal in Maart of April over het ruim zeven kilometer lange traject wordt gehouden, gaan de ploegen op de Theems oefenen, o.a. te Henley op de bekende roei- baan, terwijl zij zich voor de laatste tien dagen naar het terrein van den strijd be geven, waarop de officieele wedstrijdbaan .time-trials" (races tegen het horloge) en oefeningen tegen club-achten gehouden wor den, waarhij verschillende tegenstanders op een bepaald gedeelte van de baan partij ge ven en elkaar aflossen. Op deze door en door degelijke trainingswijze. die niets aan het toeval overlaat, worden de beide universiteits ploegen voor deze afmattende race klaar gemaakt. Geen wonder, dat na afloop de vreugde geen grenzen kent en dat zoowel winnaars als verliezers, om van de supporters maar niet te spreken des avonds, „boat-race- night". de uitgaanswijk van Londen danig op stelten zetten. Doch ook „Rugiger-night". de avond na den universiteits-rugbywedstrijd op Twicken ham, staat bij het rustige uitgaande pu bliek nu niet bepaald in een goede reuk. Want dikwijls gebeurt het, dat de aanhan gers der zegevierende ploeg des avonds boven op taxi's en vrachtwagens gezeten, luid zin gend door de straten trekken en restaurants en theaters op stelten zetten, zoodat de voor stellingen eenigen tijd moeten worden on derbroken. Er is een geval bekend, waarbij de gezamenlijk dineerende rugbij-ploegen be sloten een slipjacht in het hotel, waar de eetpartij plaats vond. te organiseeren en waarbij het „wild" (een der Oxford-three- quarters) tenslotte onder het keukenfornuis werd aangetroffen. Laat men de boat-race, die niet in een besloten ruimte wordt gehouden, buiten be schouwing. dan is de studenten-rugby-wed- strijd de sportgebeurtenis der amateurs, die de meeste belangstelling trekt. Het fraaie Twickenham-terrein met zijn reusachtige dubbeldekker-tribunes is op den tweeden Dinsdag in December steeds totaal uitver kocht; er is voor deze match zelfs meer be langstelling dan voor de internationale rug- bymatch EngelandSchotland, die om de twee jaar op hetzelfde veld wordt gespeeld. Dat wil dus zeggen, dat er tegen de 70.000 toeschouwers aanwezig zijn, die steeds volop waar voor hun geld krijgen. Daar het voor den student een groote eer is in dezen wedstrijd te mogen mede spelen, is men steeds verzekerd van een kamp, waar in tot de laatste seconde fel. doch fair wordt gestreden en waarin geen kwartier wordt ge geven Onder de deelnemers treft men van zelfsprekend vele internationals aan van Schotland. Engeland. Ierland en Wales, zoo dat deze match de beste kwaliteit rugby kan opleveren, die er in het Britsche Rijk te zien is. Het is dan ook niet overdreven te zeggen, dat na de Cup-final en den voetbalwedstrijd EngelandSchotland de studenten-rugby - match voor den Engelschman het sport evenement bij uitnemendheid is. waarbij de nadruk moet worden gelegd op het feit. dat het hier zuivere amateurs zijn. die elkaar strüd leveren. Meestal wordt een dag later de studenten voetbalmatch gespeeld, hetzij op Stamford Bridge, zooals vroeger vrijwel geregeld het geval was. hetzij op het terrein bij het zoo ulst afgebrande Kristallen Paleis. Voor dezen wedstrijd beweegt de belang stelling zich in scherp dalende richting. Kwamen er een tiental jaren terug nog een goede tienduizend toeschouwers, thans, na de inzinking der Corinthians, trekt de match hoogstens een 1500 man publiek, voorname lijk supporters en „old-blues" uit beide kam pen. En als men dan weet, dat op dit veld met zijn reusach/tige toeschouwers-accomo- datie, op de natuurlijke hellingen rond het terrein, waar vroeger een meertje kabbelde, plaats is voor meer dan 100.000 menschen, welk aantal zich tot 1914 aldaar voor de Cup-final verzamelde, dan doet dit handje vol supporters wel heel poovert-jes aan. De at-hletiekwedstrijden verheugen zich daarentegen in een groeiende belangstelling, niet het minst door het feit, dat studenten als Douglas Lowe, Lord Burghley, Abrahams en Lovelock daaraan deelnamen, alvorens zij op de Olympische Spelen de gouden medaille voor Engeland wonnen. Van de overige takken van sport, waarin de vertegenwoordigers van Oxford en Cam bridge elkaar ontmoeten, zijn het boksen en het golf nog het meeste populair. In de boksmatches wordt met zulk een felheid ge streden. dat het meerendeel der professional gevechten daarbij kinderspel is. De Markies van Clysdale heeft destijds veel voor de amateur-bokssport gedaan; geen enkele ha venarbeiders- of fabrieksboksclub deed te vergeefs een beroep op zijn medewerking en menige recette bij een match van den mar kies werd voor liefdadigheidsdoeleinden be stemd. Om nu nog even op den rugby-wedstrijd terug te komen, deze werd Dinsdag jl. weder om op Twickenham gespeeld en na harden strijd door Cambridge met 6—5 gewonnen. Oxford, dat met vijf in plaats van de ge bruikelijke vier three-quarters speelde en derhalve zeven in plaats van acht voor- waartsen had. verkoos desondanks regelma tig een ..scrum" boven een line-out", welke laatste gevormd wordt, als de bal over de zij lijn ls gegaan. Het grootere totaal gewicht van hun „pack" (de voorwaartsen) compen seerde voldoende het gemis van den extra man in de scrum. De donkerblauwen namen de leiding door een try (drie punten) dicht bij de goalpalen. die ondanks de gladheid van den ovalen bal in een goal werd omge zet zoodat Oxford dus met 5—fl de leiding had. Nog vóór de pauze scoorde Cambridge twee tries, die, daar zij beide dicht bij de zij lijn gemaakt waren, een zeer moeilijke kans op een goal boden en die dan ook beide ge mist werden. De stand was dus 6—5 voor Cambridge en daar er na de pauze (elke speelhelft duurt veertig minuten) niet meer gescoord werd, wonnen de lichtblauwen de zen 53en studentenwedstrijd. De tweede „try" van de winnaars was zeer spectaculair, want een „loose pass" (een ver keerd geworpen bal) werd door een der Cambridge threeauarters onderschept, die daarop, achtervolgd en bedreigd door zijn tegenstanders, in vollen ren 75 Meter van de lengte van het speelveld aflegde om den bal tenslotte achter de doellijn op den grond te drukken Uit het bovenstaande blijkt, dat de ama teursport en vooral die, beoefend door de studenten, ondanks de concurremtie der pro fessionals, in Engeland een belangrijke plaats inneemt. Het is wel eens nuttig, daarover eenigszins uitvoerig te schrijven, omdat er in den laat- sten tijd in ons land herhaaldelijk klachten worden geuit, dat de sportbeoefening door de studenten zoo weinig georganiseerd en in zoo geringe mate plaats vindt. Weliswaar be staat er een studenten tennis- en voetbal- tournooi en wordt er af en toe een interna tionale voetbal- en hockeywedstrijd tegen de Belgische collega's gespeeld, doch het eenige, werkelijk belangrijke evenement zijn de roeiwedstrijden. die, nu de nieuwe Bosch- baan boven het Noordzeekanaal is verkozen, wellicht ook aan sportieve waarde zullen in boeten. Het ware te wenschen, dat een studenten- sportbond een krachtigen stoot zou geven aan de degelijke en goed georganiseerde be oefen ine van verschillende takken van sport Wanneer de lagere en middelbare scholen in de betrekkelijk korte Paaschvacantie gele genheid vinden aan uitgebreide voetbal- tournooien deel te nemen, hoeveel te meer succes zou er door de oudere en op sportge bied ervaren studenten ie bereiken zijn in onderlinge of desnoods internationaal geor ganiseerde wedstrijden, waartoe de veel lan gere vacanties genoeg tijd bieden. Wellicht zou W e~r, beilzamen invloed hebben op de voorbereiding en het resultaat van tenta mens en examens. Een gezonde geest in een gezond lichaam! Oosterkwartier. Gesneeld Zondag 13 December: DjS.V. 1—Oosterkwartier 4 Oosterkwartier 5D.S.V. 2 21 De H.K.B. organiseert, zooals bekend is een Kerst-tournooi voor de adspiranten. Wij nemen daar aan deel met onze A- en B-twaalftallen De indeeling is voor onze adspiranten: Afdeeling Oost A: DS.V. 1. Animo en Oos terkwartier 1, dit tournooi wordt begonnen op ons terrein op Zaterdag 19 December en D.S.V. 1—Animo 2 tot 2.30 uur. AnimoOosterkwartier 1 2.353.05 uur. Oosterkwartier 1D.S.V. 1 3.103.40 uur. Oosterkwartier 2 is ingedeeld in afdeeling Oost !B en speelt tegen Flora en Haarlem 3 op het D.S.V.-terrein ook op 19 December. Er wordt gespeeld: Ooster kwartier 2Flora 22.30 uur. Haarlem 3—Oosterkwartier 2 2.35—3.05 uur Flora—Haarlem 3 3.10—3.40 uur. Te spelen Zondag 20 December te Am sterdam D.E.D. 1—Oosterkwartier 1 2 uur. Amstelodamum 1Oosterkwartier 2 2 uur. Watervliet. 2Oosterkwartier 3 10 uur. Oosterkwartier 4Haarlem 4 2 uur. De adspiranten moeten voor het Kerst- tournooi vooral tijdig aanwezig zijn, daar precies op tijd wordt begonnen. Kampioenschap le kl. gr. biljart. SWEERING KA3IPIOEN. Zaterdag werd te Leeuwarden begonnen met de wedstrijden voor het Nederlandsche kam pioenschap eerste klasse groot biljart., cadre 45/1. Deelnemers zijn deheeren Sweering (Am sterdam). van Vliet (Den Haag), Dommering (Arnhem) en Wiemers (Dokkum). De resultaten waren: pnt. brt. h.s. gem. Sweering 300 31 83 9.67 Dommering 142 31 23 4.56 Wiemers 300 46 43 6.52 Van Vliet 254 46 57 5.52 Des avonds werden de wedstrijden voortgezet met de partijen Dommering—Werners en van Vliet—Sweering met den volgenden uit slag: Dommering 300 27 40 11.11 Wiemers 264 27 73 9.77 van Vliet 264 35 47 7.54 Sweering 300 35 68 8.57 Sweering 300 32 46 9.37 Wiemers 229 32 43 7.15 Dommering 300 30 48 10.— Van Vliet 179 30 45 5.99 Zondagmiddag werden de wedstrijden voort gezet. Begonnen werd met de partijen Swee ring—Van Vliet en Wiemers—Dommering. De cijfers waren: pnt. brt. h.s. moyenne Sweering 196 33 37 6.93 Van Vliet 300 33 71 6.09 De uitslag van de partij WiemersDomme ring was: Wiemers 214 32 31 6.68 Dommering 300 32 42 9.37 Later op den middag werden nog gespeeld de partijen DommeringVan Vliet en Wie mersSweering. De resultaten waren: pnt. brt. h.s. moyenne Dommering 300 34 49 8.82 Van Vliet 206 34 30 6.05 Wiemers 182 21 36 8.66 Sweering 300 21 50 14.28 De volgende uitslagen waren: Van Vliet 182 26 42 7.— Wiemers 300 26 43 11,53 Sweering 300 35 51 8.57 Dommering 282 35 35 8,05 Sweering heeft door dit resultaat het kampioenschap behaald; Dommering, Wie mers en Van Vliet bezetten resp. de tweede, derde en vierde plaats, Competitie Ned. Biljartbond. KLASSE D, AFD. 2 „Onder Ons" uit Amsterdam kwam op be zoek bij „Excelsior" te Velsen-Noord en kreeg een geduchte nederlaag te lijden. Ofschoon de Amsterdammer P. Pronk zich goed verde digde tegen S. Oorthuis, moest hij toch met een verschil van 19 punten de vlag strijken. De tweede „Onder Ons"-man speelde even eens goed tegen'N. N. (Excelsior), maar kon ook niet verhinderen, dat de Velsenaar het eerst de 150 haalde. Hij kwam 16 caramboles te kort. In de volgende partij tusschen J. v. d. Aar (Excelsior) en P. Buyen leed de hoofd stedeling een geduchte nederlaag en kwam niet minder dan 28 punten in de minderheid. Tenslotte namen J. Barnhorn en P. Leidner (Onder Ons) den strijd tegen elkaar op. Ook dit werd een mooie partij voor den Velsenaar Hij overwon zijn tegenstander met 150 om 121, waardoor deze ontmoeting eindigde met een 8o overwinning voor „Excelsior". KLASSE F. AFD. 2. Haarlem-Noord ontving het Arrus ter da m- sche Sarphati n. Het begin was veelbelovend voor de Haarlemmers. In de eerste partij tus schen van Vel zen en Weber (Sarphati II) zegevierde de Haarlem-Noord-man onbe dreigd met 30 winstpunten. Daarna bracht J. v. d. Bos (Haarlem-Noord) aan Lindeman eveneens een nederlaag toe. De omkeering kwam in de derde partij. Groot Sr. legde het als invaller af tegen Ooms (Sarphati II) en toen Groot Sr. zijn eigen partij tegen Harm- sen verloor, was de stand gelijk; 44. Clubkampioenscbap Driebanden. In het lokaal van de biljartclub der „So ciëteit Vereeniging" te Haarlem werd een wedstrijd gespeeld om het clubkampioenschap van Nederland in afd. B tusschen haar en de Amsterdamsche biljartvereeniging K. R. A. S. Het ging tusschen van der Voort (Sociëteit Vereeniging) en Barmes langen tijd gelijk op. Tenslotte wist de Amsterdammer het eerst de 30 punten driebanden groot-biljart te bereiken met slechts een verschil van 3 caramboles. De volgende strijd ging tusschen De Foeljaeger en Van der Keyl (K. R. A. S.). Ofschoon de Amsterdammer zich goed ver dedigde, moest hij het toch afleggen. Daarna gingen de beide volgende partijen tu.vchcn Osterthun—Van Lennep (K. R, A. S.) en Ver meulen (Sociëteit Vereeniging)Masten broek voor de Haarlemmers verloren. Het re sultaat luidt dus: pnt. brt. h'.s. gem. De Foeljaeger 30 61 4 0 491 v. d. Keyl 25 61 3 0 409 v. d. Voort Barmes Osterthun v. Lennep 27 30 2 0.303 3 0.337 22 81 2 0.271 30 81 4 0370 Vermeulen 28 S7 3 0.288 Mastenbroek 30 97 3 0.309 De spelers van de Sociëteit-Vereeniging staan bovenaan.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11