3 3 Nieuwe spanning in China. Buitenlandsch overzicht 1 ampo lucht op en genees» I Engeland's nieuwe Koning uitgeroepen. Thijs IJs en Dickie Dons in de wolken MAANDAG 14 DECEMBER 1936 H A A R L E M'S DAGBLAD Tsjang Kai Sjek door opstandige troepen gevangen genomen. Rebellen verlangen oorlogs verklaring aan Japan. In China is Zaterdag onverwacht een ernstige verscherping van de binnenlandsche spanning ingetreden door het feit, dat maarschalk Tsjang Kai Sjek, hoofd der Nanking-regee- ring en opperbevelhebber der Nankingtroepen te Sianfoe in N.W. China door troepen van den zoon van maarschalk Tsjang Hsoc Liang ge- vaigen is genomen. Tegelijk stelde deze laatste aan Nanking de eisch tot nationale reorganisatie en onmiddel lijke oorlogsverklaring aan Japan. De Nanking-regeering kondigde daar op den staat van oorlogsgevaar af. Tsjang Kai Sjek's veiligheid schijnt verzekerd te zijn. Het aantal muiters wordt volgens te Tokio ontvangen berichten op drieduizend geschat. Het gelieele ge volg van Tsjang Kai Sjek, met inbe grip van vijf generaals, zou even eens gevangen genomen zijn. De Japansche autoriteiten zijn het er, naar Reuter uit Tokio meldt, over over eens, dat, wanneer de wanorde lijkheden in Sianfoe bevestigd wor den, de ChineeschJapansche betrek kingen een zeer ernstige wending zul len hebben genomen. Tsjang Kai Sjek. Officieel geeft men toe, dat Tsjang Kai Sjek te Sian Foe door maarschalk Tsjang Sjoe Liang in gijzeling is genomen. De permanente commissie van het centrale uitvoerend comité heeft besloten: 1. Tsjang Sjoe Liang af te zetten. 2. Hskoeng. de minister van financiën, zal het voorzitterschap van de executieve Yoean ad interim waarnemen. 3. Feng Yoe Siang zal het voorzitterschap bekleeden van de militaire commissie welke door de benoeming van nieuwe leden zal worden versterkt. 4. Hoying Hsiang, de minister van oorlog zal het opperbevel voeren. Te Nanking is het rustig. Nader wordt uit Nanking gemeld: De muiters maakten deel uit van een af dee ling troepen, die uitgezonden was ter bestrij ding van de communisten in het noordwesten van China. Zij eischen positief verzet tegen Japan en samenwerking met de communisten. De jonge maarschalk Tsjang Hsoe Liang is geweken voor hun druk, terwijl ook andere of ficieren naar Nanking getelegrafeerd hebben om aanvaarddmg van deze politiek te beplei ten. Tsjang Hsoe liang voerde het bevel over de anticommunistische troepen. De verbindingen tusschen Peking en Sian Foe zijn geheel verbroken. Volgens Chineesche berichten begon de revolte met een hevig gevecht, toen de troepen van Tsjang Sjoe Liang de lijfwacht van Tsjang Kai Sjek wilden ontwapenen. Tijdens het gevecht werd verscheidene officieren van het leger van Nanking gedood. Op het oogenblik zijn de troepen van Tsjang Sjoe Liang meester van Sian Foe, doch de troepen der regeering van Nanking, die in het Zuiden van Sjen Si zijn gestationneerd, zijn begonnen op te rukken in de richting van Sian Foe. Men verwacht, dat het over een paar dagen tot een slag zal komen. Maarschalk Tsjang Kai Sjek bevond zich, naar nader bekend wordt, in een badplaats op ongeveer 40 kilometer van Sjansi, toen de revolte in Sianfoe uitbrak. Hij keerde in al lerijl terug naar Sianfoe, teneinde de mui terij tot staan te brengen. De minister van financiën. Koeng, heeft een telegram ontvangen uit Sianfoe, waarin gemeld wordt, dat maarschalk Tsjang Kai Sjek gezond en wel is. De Nankingregeering zou toegezegd hebben alle eischen van Tsjang Hsoe Liang te bestudeeren, op voorwaarde, dat Tsjang Kai Sjek in vrijheid wordt gesteld. Er zal in verband met de ge beurtenissen te Sianfoe een strenge censuur in China worden ingesteld. Gevechten begonnen. Uit Peiping wordt gemeld, dat in de na bijheid van Lintoeng, het hoofdkwartier van Tsjang-Hsoe-Liang, gevechten zijn begonnen tusschen de troepen van dezen machthebber en de regeeringstroepen. De Nanking-troepen worden in hoofdzaak geconcentreerd te Hsoetsjou aan de grens tusschen Anbweü en F' "-""•e n gouverneur van Honan z angekomen om de muiters te estrijden De spoorweg tusschen Toeng- kwan en Sianfoe zou vernield zijn. Onder be vel van generaal Poe Teh Boea rukken com munistische strijdkrachten naar Sianfoe op. De voorgeschiedenis. Havas meldt uit Sjanghai. 13 December: Met gespannen aandacht volgt geheel China de gebeurtenissen in Sjansi. De toestand is des te erger, omdat Tsjang Kai Sjek met alle macht was bekleed, hij was de verpersoon lijking van de „nationale unificatie". Tsjang Hsoe Liang commandeerde een leger van 200.000 man, allen vluchtelingen uit Mansjoerije, die hun land verlaten hebben, toen de onafhankelijkheid werd uitgeroepen. Dit leger moest de „rooden bestrijden", die in het Noord-Westen verzameld waren. Sedert eenige maanden groeide onder de mannen on tevredenheid, zij waren hun ballingschap moe en vreesden naar Foekien te worden gezonden. Velen wilden niet langer tegen de communis ten strijden en eischten oorlog tegen Japan De komst van Tsjang Kai Sjek in October j.l. scheen hen te kalmeeren en Tsjang Hsoe Liang bejoofde Tsjang Kai Sjek trouw te blijven. Men vermoedt, dat de huidige opstand is ontketend door eenige ondergeschikten van Tsjang Hsoe Liang. Sedert den inval in Soei Joean van de Mon golen, gesteund door buitenlandsche elemen ten heerscht in China een latente agitatie, te Peking en Sjanghai hebben de studenten de- leden van het „nationale heil" anti-Japansche demonstraties georganiseerd en ook in de Kwo Min Tang is een fractie, welke een ver bond met Sovjet-Rusland gunstig gezind is. De laatste gebeurtenissen te Sjansi bewijzen dat sommige elementen niet terugdeinzen voor geweld om de regeering te dwingen een onverzoenlijke politiek ten aanzien van Japan te volgen, Crisis in de Catalaansche regeering. Nog steeds gevechten in de Madrileensche Universiteitswijk. Dr den boezem der Catalaansche regeering is een crisis ontstaan. Een der voornaamste oorzaken is, naar uit Barcelona wordt gemeld, de rivaliteit tus schen de Vereenigde Socialistische partij van Catalonië, die zich bij de Derde Lr ter nationale heeft aangesloten en de Marxistische arbei derspartij, die Trotzkistische sympathieën heeft. Beide partijen waren tot dusverre ver tegenwoordigd in den raad der generaliteit. In verband met een campagne in de Sovjet- Unie door het orgaan der Marxistische ar beiderspartij zou de vereenigde socialistische partij de verwijdering der Marxistische ar beiderspartij uit de generaliteit geëischt heb ben. Naar aanleiding van dit meeningsver- schil heeft de C. N. T. een manifest gepubli ceerd waarin gezegd wordt, dat in de be staande omstandigheden de zaak van het proletariaat en de revolutie boven alle tac tische geschillen en alle persoonlijke twis ten gesteld moet worden. Uit Madrid: De verdedigingsraad heeft medegedeeld, dat een nieuwe aanval der opstandelingen in den sector der universiteitswijk, gesteund door strijdwagens, is afgeslagen. De opstan delingen lieten 50 dooden en 2 strijdwagens van Duitseh maaksel achter. Van de rest van het Madrileensche front is niets te melden. In den sector- Huesca hebben de regeerings troepen bij him opmarsch de dorpen Coro- zosa, Adenillas, Orbeles en Alavert bezet. Bo ven het vliegveld van Vitoria is een luchtge vecht gevoerd waarbij twee jagers der opstan delingen zijn neergeschoten. Ook het vliegtuig van Ramon Franco zou neergeschoten zijn. Radio Sevilla heeft medegedeeld, dat de kalmte, die op het oogenblik op het grootste deel van het gevechtsterrein heerscht, de linksche troepen in staat stelt hun stellingen te versterken. Zaterdag werd alleen aan het front bij ALava gevochten, waar de Basken in lum strategischen terugtocht aanvallen te gen Villa Real richtten. Aan het frond van Siguenza is bij Veguillas gevochten. Aan het zuidelijke front deden zich enkele schermut selingen voor bij Estepona. In de provincie Bajadoz bieden iederen dag linkschen hun onderwerping aan. TWEE VLIEGERS BIJ VLIEGONGELUK EN ENGELAND OMGEKOMEN Zaterdagmiddag is in de nabijheid van Duncaster een bommenwerper van de Brit- sche luchtmacht omlaag gestort. Twee vlie gers vonden daarbij den dood. Duitschland voor gezamenlijke bemiddeling in Spanje. Verbod van directe of indirecte interventie echter van weinig nut geacht. Gisteren is te Berlijn het Duitsche ant woord op het memorandum van Engeland en Frankrijk over den toestand in Spanje over handigd. Hierin wordt verklaard, dat de Duit sche regeering evenals beide voorgenoemde regeei'ingen wenscht dat zoo spoedig moge lijk in Spanje de vrede weerkeert en zij is bereid alle maatregelen te steunen, welke werkelijk geschikt zijn om hieraan mede te werken. Wat betreft de voorstellen inzake de niet- inmenging wijst de Duitsche regeering erop, dat zij steeds heeft voorgesteld de maatrege len tot het verhinderen van het vertrek van vrijwilligers uit te breiden. De mogendheden hebben hiertoe niet kunnen besluiten, het geen zeker bijgedragen heeft tot het ver scherpen van den toestand in Spanje. Of het algemeene verbod van iedere directe of indirecte interventie in Spanje ook onder de huidige omstandigheden nog tot het ge stelde doel kan leiden moet helaas twijfelach tig schijnen. Dit behoeft aldus het memorandum ten aanzien van de algemeen bekende rol welke buitenlandsche elementen in steeds grooter mate bij de anarchistische actie in Spanje gespeeld hebben en nog spelen, geen nadere aanduiding. De Duitsche regeering is evenwel bereid in de Londensche commissie aan alle besprekingen dienaangaande deel te nemen. De gedachte aan een gemeenschappelijke bemiddelingsactie verdient volgens de Duit sche regeering alle sympathie. Afwijzend antwoord van Portugal. De Portugeesche regeering heeft een afwij zend antwoord gegeven op de voorstellen der Fransche en Britsche regeering. DRAISI e -"Zacht van smaak-prusjoci. (Adv. ingez. Msd.) Een onverwachte gebeurtenis van emsti- gen aard heeft de onrust in het Verre Oos ten opnieuw vergroot. De „sterke man" van China, maarschalk Tsjang Kai Sjek, is, toen hij zich naar het noorden wilde begeven om zich van den dreigenden militairen toestand aldaar op de hoogte te stellen, door opstan dige troepen van den jongen maarschalk Tsjang Hsoe Liang overvallen en gevangen genomen. Tegelijk stelden de muiters een aantal eischen aan de Nankhigregeering. waaronder de onmiddellijke oorlogsverklaring aan Japan. De beweging voor een verscherpte actie te gen de politiek van Japan in het Chineesche Rijk, deed zich reeds geruimen tijd gelden. De militaire machthebbers van eenige pro vincies gingen openlijk tegen de Nanking re geering in de oppositie en voor de zooveelste maal in de tragische geschiedenis van het Hemelsche rijk ontbrandde de broederstrijd. En voor de zooveelste maal kwam een vrede tot stand; in schijn, want in werkelijkheid duurde het verzet voort tegen den man, die thans al vele jaren de tegenstelling tot Ja pan langs den weg der onderhandelingen poogt op te lossen. Of de extremisten, die volgens bepaalde berichten uitsluitend uit communisten bestaan, het heft in handen zullen krijgen, waaruit dan een nieuwe openlijke oorlog met Japan zal volgen, laat zich thans nog moeilijk beoordeelen. Te Tokio schijnt men zich daar wel min of meer op voor te bereiden. Overigens heeft, de minister van buitenlandsche zaken, Arita, aan persvertegenwoordigers medegedeeld, dat de „Japansche regeering voorloopig een af wachtende houding zal aannemen en voor loopig elk positief stellingnemen moet ver mijden." Moskou publiceert de mededeeling, dat de opstandige maarschalk Tsjang Hsoe Liang niet door Rusland wordt gesteund en dat er tusschen hem en de Sovjet-Uniet geen defen sief is gesloten, zooals van Japansche zijde werd beweerd. De vertegenwoordigers der staten, die deel nemen aan de pan-Amerikaansche conferentie te Buenos Aires hebben thans een pact onder- teekend tot organisatie van den vrede. Het pact zal ter ratificatie worden voorgelegd aan de parlementen der landen, die het hebben geteekend en het zal in ieder afzonderlijk ge val direct na de ratificatie van kracht worden De voornaamste artikelen houden in: 1. Zoodra de vrede van Amerikaansche re publieken zal worden bedreigd, zal iedere re geering van een Amerikaansche republiek, welke het paet van Briand en Kellogg of het verdrag van verzoening en niet-inmenging van 1933 of een dezer verdragen heeft getee kend, in overleg moeten treden met andere regeeringen v. Amerikaansche republieken, die dan zullen beraadslagen met het doel de beste middelen voor vreedzame samenwerking te vinden. 2. In geval van oorlog of staat van oorlog tusschen Amerikaansche naties, zullen de re geeringen van de Amerikaansche republieken, die ter huidige conferentie vertegenwoordigd zijn, direct moeten overgaan tot wederzijdsch overleg. In geval van een oorlog buiten Amerika, wel ke evenwel den Amerikaanschen vrede be dreigt, zullen de beraadslagingen moeten wor den uitgebreid om de methodes te kunnen be palen, die tot doel hebben den vrede op het Amerikaansche vasteland te waarborgen. Fransche vliegster voor Oceaanvlucht gestart. Maryse Bastie wil een record vestigen. Zaterdagochtend is de Fransche aviatrice Maryse Bastie van Orly vertrokken voor een poging het record van den overtocht over den Zuidelijken Oceaan te verbeteren. Verkouden - Grieperig! DDan Dampo inwrijven en diep inademen. Pot 50. Doos 30 ct. Bij Apoib. Drogisten. (Adv. Ingez. Med.) Plechtigheid geschiedde met gebruikelijke praal. Ovaties voor George VI. De plechtige afkondiging van de troonsbe stijging van koning George VI heeft Zaterdag middag plaats gevonden voor het St. James Palace, op Charing Cross, bij Temple Bar en bij de beurs, in tegenwoordigheid van een enorme menschenmenigte. Jammer genoeg was de lucht den geheelen middag bedekt. De plechtigheid geschiedde temidden van officieren in schitterende uniformen, de koninklijke herauten en hun volgelingen, die de voornaamste figuranten waren van deze met middeleeuwsche praal gepaard gaande plechtigheid. De proclamatie Ernstig stond het gelaat van den nieuwen koning, toen bij in den Geheimen Raad de verklaring der troonsopvolging hoorde voorle zen, waarvan de tekst aldus luidt: „Zij die hier aanwezig zijn, zijn bijeengekomen om bekend te maken en te proclameeren, één van stem en één van instemming, dat zijne hoogheid Prins Albert. Frederick, Arthur, George, thans, bij de gratie Gods, geworden is, onze eenige wettige souverein, onder den naam van George VI, wien wij trouw en gehoorzaamheid ver schuldigd zijn, in volkomen oprechtheid en toewijding". Na deze plechtigheid ontving de nieuwe ko ning de vertegenwoordigers der dominions, die aanwezig waren om getuigenis af te leggen van hun trouw aan den vorst. Vervolgens vertrok de koning naar Buckingham Palace. Toen hij dit paleis weer verliet, werd hij door een menigte, nog grooter dan die bij het St. James Palace stond opgesteld, toegejuicht. Daarna begaf hij zich naar zijn woning, waar hem een nieuwe ovatie ten deel viel. Edward krijgt den titel hertog van Windsor. De nieuwe koning heeft ln den raad van accessie een rede uitgesproken, waarin hij zeide: „Ik ontmoet u vandaag in omstandig heden, die zonder voorbeeld in de geschieac- nis van ons land zijn. Nu de plichten van het koningschap op mij rusten, verklaar ik u mijn aanhankelijkheid aan de strikte beginselen van de constitutioneele regeering en mijn vastbeslotenheid voor alles te werken voor het welzijn van het Britsche Gemeenebest van volkeren. Met mijn echtgenoote als mede werkster aan mijn zijde neem ik de zware taak op mij, Bij deze taak zoek ik den steun van al mijn volken. Verder zal mijn eerste daad bij het opvolgen' van mijn broer zijn hem tot her tog te benoemen. Hij zal voortaan bekend zijn onder den naam Zijne Koninklijke Hoogheid den Hertog van Windsor. Kronïngsdatum ongewijzigd Ramsay Macdonald is in audiëntie bij den koning toegelaten, waarbij werd overeengeko men, dat de datum van de kroning onveran derd gehandhaafd zal blijven op 12 Mei 1937 Iersche parlement keurt troons bestijging goed. De Dail heeft het wetsontwerp tot erken ning van den troonsafstand van Edward VIII en aanvaarding van de troonsbestijging door George VI, in tweede lezing goedgekeurd. Betuiging van trouw door het parlement. Voor de eerste maal sinds vijftien jaar zijn Hooger- en Lagerhuis bijeengekomen op een Zaterdag. De leden waren opgeroepen naar Westminster, om den gebruiklijken eed van trouw af te leggen aan koning George VI. In het Lagerhuis las de speaker staande de for mule voor, welke aldus luidt: „Ik zweer bij den almachtigen God trouw en gehoorzaamheid aan Z. M. koning George VI, aan zijn erfgenamen en opvolgers, over eenkomstig de wet". De speaker teekende het register, en ver zocht Baldwin te naderen, die dezelfde for maliteit vervulde, gevolgd door de andere le den der regeering. Eén voor één volgden daar na de afgevaardigden. In het Hoogerhuis had dezelfde plechtigheid plaats. Men merkte op, dat hier thans twee tronen stonden. ZOON VAN RAS KASSA GEFUSILLEERD. Uit Addis Abeba wordt gemeld, dat Dedjaz Wondo Wossen Kassa, de zoon van Ras Kassa die een Italiaansche post heeft aangevallen, nadat hij zich aan het Italiaansche bewind had onderworpen, door de Italiaansche troe pen is verslagen en gefusilleerd. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Ex-koning Edward in Oostenrijk. Gast van barond Rothschild te Enzesfeld, De destroyer, aan boord waarvan zich ex- koning Edward bevond, kwam Zaterdag te Boulogne aan. Z. K. H. reist streng incognito en wenschte niemand te ontvangen. Om acht uur vertrok de „hertog van Windsor" met den sneltrein naar Bazel, vanwaar hij via Zuerich naar Oostenrijk dooreisde. Zondagavond 22.20 uur is de hertog te Wee- nen aangekomen. Hij begaf zich onmiddellijk naar het slot van Baron Rothschild te Enzesfeld. Bij het verlaten van den trein te Weenen werd de ex-koning begroet door den Britschen gezant te Weenen, Selby en de politie-prefect Skubl. Het station was door een sterk politie- cordon afgezet. De salonwagen van Edward werd te Zuerich aan den sneltrein Parijs—Weenen gekoppeld. Te Feldkirch, het eerste station op Oosten- rij kschen bodem, werd de trein bestormd door een vijftigtal journalisten en fotografen, doch hij liet zich niet zien. Te Lmsbruck werd een telegram voor den hertog van Windsor aan den trein gebracht, naar verluidt werd hij hierin verzocht zich telefonisch met Londen in verbinding te stellen. Na te hebben geïnfor meerd hoe lang de trein stopte, verzond de ex- koning een telegram naar Fort Belvedere. Te Kitzbühel ontving hij opnieuw een telegram. Na ontvangst van de telegrammen verzocht Edward de journalisten hem met rust te laten. Te Kitzbühel ontving de ex-koning den di recteur van het Grand-Hotel, waar hij als Prins van Wales heeft gelogeerd. Hij beloofde dezen binnenkort te zullen komen voor de wintersport. Van tijd tot tijd zal hij, naai' verluidt, naar Weenen komen om professor Neumann te con- sulteeren voor zijn oorkwaal. Naar verder vernomen wordt, zal hij na zijn verblijf in Oostenrijk een bezoek brengen aan prins Paul van Joego Slavië. Mevr. Simpson koopt een villa aan de Afrikaansclie kust. Het dagblad „Tunis Soir" maakt bekend, dat een prachtige villa, gelegen aan de golf van Hammamet op 50 K.M. van Tunis, aange kocht is door mevr. Simpson. Terwijl de prins dit alles aan Thijs en Dickie vertelde, kwam ook de toovenaar Akoedeboe naar buiten snellen. „Hoera, hoera!" riep hij. „Wij zijn weer vrij!" Toen vertelde hij hoe de prins door een boosaardigen toovenaar in een vogel was veranderd. Ook het slot was betooverd en in de wolken geplaatst. De hofhouding was gevlucht, en alleen Akoedeboe was bij den prins gebleven. Maar zelfs hij wist niet, waarvoor de kruk in den kelder diende, en hij had haar nooit durven aanraken. Maar gelukkig had Thijs de betoovering verbroken. Tandheelkund. Inrichting voor den Middenstand Rijksstraatweg 25, H.-N. (tegenover het oude raadhuis). MUMBMöM-TARBEF Geheel gebit met inb. van trekken 35.— met garantie. Spreekuren alle werkdagen v. 9-4 u. Avondspreekuren Maandags, Dins dags en Donderdags van 7-9 uur (Adv. Ingez. Med.) PDUEDARWA DINSDAG 15 DECEMBER 1936. HILVERSUM I, 1875 M. VI KRO-uitzending. 4.00—5.10 HIRO. 8.00—9.15 en 10.30 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 KRO-orkest en Gram.pl. 2.Vrouwenuur. 3.Modecursus. 4.Gram.- platen. 4.05 „Wordt de menschheid geleid volgens een vast plan?", causerie. 4.30 HIRO- Post. 4.35 Gram.pl. 4.40 „De taak van d. Pro testant", causerie. 5.05 Gram.pl. 5.10 De KRO- Melodisten m.m.v. solist. (Om 5.45 Felicitatie- bezoek). 6.40 Esperantocursus. 7.— Berichten. AN.P. Mededeelingen. 8.10 KRO-Kamerorkest m.m.v. solist. 8.50 Gram.pl. 8.55 Fluit en piano 9.C5 Gram.pl. 9.15 Sted. Orkest Maastricht, m.m.v. Kon. Zangvereen. Mastreechter Staar" en de Maastrichtsche Orat. Vereen. (In de pauze: Gram.pl.) 10.— Gram.pl. 10.10 KRO- Boys m.m.v. solist en gram.pl. (Om 10.30 Be richten A.N.P.) 11.00—12.00 Gram.platen. HILVERSUM II, 301 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. Gram. platen. 10.30 Gram.pl. 11.Huis. wenken. 11.30 De Octophonikers. 1.Het Omroeporkest. 1.45 Gram.pl. 2.Het Omroeporkest en solist. 3.— Knipcursus. 4.Zangvoordracht. 4.30 Kinder koorzang. 5.Voor de kinderen. 5.30 Het Om roeporkest en solist. 7.— Voor de kinderen. 7.05 Piano-recital. 7.30 Engelsche les. 8.Be richten A.N.P. 8.10 Causerie over de zending. 8.15 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.Film reportage. 10.20 Bridgeles. 11.— Berichten A. N. P. 11.10 Lajos Kiss' Zigeunerorkest. 11.30 12.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M.' 11.20 Orgelspel. 11.50 Gram.pl. 12.05 Het orkest van het Royal Theatre te Birmingham. 1.05 H. Engleman's kwintet m.m.v. solist. 1.35 Orkest v. h. Leger des Heils. 2.35 BBC-Empire- orkest. 3.35 Gram.pl. 4.20 „The people who speak", causerie. 4.40 Het Forum theater orkest. 5.10 Gram.pl. 5.35 Alfredo Campoli's orkest. 6.20 Berichten. 6.45 Piano-recital. 7.20 Gevar. programma. 7.50 „History from Obser vation", causerie. 8.20 Radiotooneel. 9.05 Berichten. 9.40 Economische sauserie. 10.— Viool en piano. 10.20 Oude Grieksche liederen 10.35 BBC-Orkest m.m.v. solist. 11.20 Bram Martin en zijn Band. 11.5012.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Parijsch Kamer orkest. 2.50 Gram.pl. 4.20 Vocaal ensemble en Parijsch Symphonie-orkest. 5.50 Poulet-kamer orkest. 9.05 Zang. 11.20 Pascal-dansorkest. KEULEN, 456 M. 5.50 Militair concert. 7.50 Saarbrücker Orkest vereen, en Schrammelensemble. 11.20 Militair concert. 12.35 Omroeporkest en dansorkest. I.35 Gevar. concert. 3.35 Trio-concert. 4.35 Gram.pl. 6.Omroepkoor en solisten. 7.30 Omroepkleinorkest. 8.20 Radio-tooneel. 10.00— II.20 Omroepdansorkest. Schrammelkwartet en solisten. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest. 1.20 Omroepdansorkest. 1.50—2.20 Gram.pl. 5.20 Om roeporkest. 6.50 Gram.pl. 7.20 Omroepsalon- orkest. 8.20 „La Traviata", opera. In de pauze Gram.pl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroepdansorkest. 1.30 Omroeporkest. 1.502.20 Gram.pl. 5.20 Salon- orkes. 6.35 Gram.pl. 6.50 Omroeporkest. 7.35 Zang. 8.20 Omroepsymphonieorkest en solis ten. 10 30—1115 Oram.pi. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7.30 Barnabas von Geczy's dansorkest. 9.— Het Omrofcporktst. 9.2C Berichten. 9.50 Cem balo-recital. 10.05 Weerbericht. 10.29 -11.2Q Grim.pl.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6