AMSTERDAMSCHE BEURS Een lichtstoetop papier. Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT ,VGEN DINSDAG 15 DECEMBER 1936 HAAKLE M'S DAGBLAD 7! lAAT/TCJBERICHIXN Fokkerjager vernield. SOESTERBERGDe Fokkerjager die, wanneer de weersomstandigheden het maar even toelaten, iederen ochtend van het vlieg veld Soesterberg opstijgt voor het verrichten van meteorologische waarnemingen, is heden bij een ongelukkige landing vrijwel totaal ver nield. De besturuder de res. 2e lt.-vlieger F. A. A. M. Jansen bekwam hierbij een hersenschudding en een kaakfractuur. Boodschap van Roosevelt tot de wereld? WASHINGTON, 15 December. (A.N.P.), Politieke en diplomatieke kringen toonen een groote belangstelling voor het denkbeeld, dat president Roosevelt bij zijn terugkeer een boodschap zou ikunnen richten tot de ge- heele wereld. Inderdaad zouden zekere invloedrijke po litieke personen voornemens zijn er bij den president op aan te dringen een proclamatie tot de wereld te richten, waarvan de groote lijnen zouden zijn: a) Algemeen bewapeningsbestand, b) Sluiting van een algemeen niet- valspact en c) Opening van groote beraadsla ging over herverdeeling der wereld grondstoffen. Raymond Bull, de president van de Fo reign Policy Association is van meening, dat president Roosevelt de eenige staatsman ter wereld is, die de moeilijkheden tusschen Duitschland en de andere mogendheden zou kunnen oplossen. Het plan wekt evenwel aan den anderen kant groote oppositie, met name van Nor man Davis, die vooral de opportuniteit er van betwist. Men wijst er in het bijzonder op. dat de Britsche regeering er niet in zou kunnen toestemmen, thans het herbewapeningspro gram, dat pas in uitvoering is gekomen, stop te zetten. In deze kringen vreest men, dat de inter ventie van Roosevelt zou kunnen leiden tot verdeeldheid bij de verschillende Britsche politieke partijen en zelfs tot een breuk van het Engelsch-Fransehe front. Deze kringen zouden er dan ook de voorkeur aan geven, indien de president later intervenieeren. De ramp met de „Lijster". Hedenmorgen is op de Algemeene Begraaf plaats te Dordrecht het stoffelijk overschot ter aarde besteld van ir. A. van Donkelaar, in leven chef der Nederlandsche Scheepsbouw Maatschappij te Amsterdam, een der slacht offers van de ramp met het K. L. M.-toestel „Lijster". Bij de plechtigheid waren o.a. aanwezig drie heeren Goedkoop van de directie van boven genoemde maatschappij, baron F. L. M. van Geen, commissaris van de maatschappij, de heeren Tolk en van Driel van Wageningen van de K. L. M., de heer Overweg van de firma Stork en Co. te Hengelo en verder vele verte genwoordigers van dei Nederlandsche in dustrie. Aan de groeve sprak de heer D. Goedkoop, die den overledene dankte voor alles, wat hij voor de maatschappij had gedaan, dr. Itterson sprak woorden van troost tot de familie. Een broer van den overledene dankte voor de belangstelling. Teresina, Teresina werd in Barcelona geboren. Ze be gon op haar zevende jaar 'n carrière voor te bereiden als dramatische actrice. Gelijk met haar dramatische lessen, bestudeerde zij den klassieken dans met Pauleta Paenies en nam vioollessen bij den heer Torello. Op haar veer tiende jaar werd zij terzelfder tijd eerste danseres aan het lyceum van Barcelona en dramatisch actrice in het gezelschap van den grooten acteur Euric Borras. Teresina bleef in het lyceum Operahuis gedurende vier jaren. Toen noodgide Paul Leon (directeur van de „Schoone Kunsten" in Frankrijk) haar uit in de Parijsehe Opera te verschijnen als Spaansche ster in het ballet „Taglioni bij Musette". Na dat seizoen bij de opera ging ze terug naar Spanje om haar documentatie van enkele gewestelijke dansen te voltooien. Haar eerste solo-optreden had twee jaar later plaats in de Pleyelzaal te Parijs op 27 April 1928. Sinds dien heeft zij de drama tische kunst en de klassieke dans verlaten; zij wordt uitsluitend een Spaansche danseres. Teresina keerde terug naar Barcelona in 1928 en op het oogenblik van het Goya eeuwfeest gaf zij daar in het lyceum een solo gala avond ter eere van Goya. Bij deze gelegenheid oogste zij de hoogste triomfen, die een Spaansche artist ooit in zijn vaderland heeft gehad. Hierna maakte Teresina ontelbare tournees in de meeste Europeesche landen als in Amerika, Afrika Japan, China, de Phillippijnen en Indochina. Teresina behaalde haar laatste successen te Parijs, Brussel, Amsterdam, Londen en in Zwitserland en Duitschland, waar de ernstig ste critici haar opvoeringen verwelkomden als de belangrijkste artistieke gebeurtenis van de laatste tijden. Onlangs (Januari 1933) gaf Teresina 3 uitvoeringen in het groote Spaansche theater van Madrid, die werden bijgewoond door het Spaansche gouverne ment en alle literaire en artistieke personages van Spanje. Haar ontvangst was ongetwijfeld de grootste ovatie, ooit aan een Spaansche danseres gebracht. Proefwerk" op het R. K. Lyceum. Hij is reeds voorbij getrokken, de Licht- stoet! Jeugdige voortvarendheid, samen met Oranje-enthousiasme, heeft een groep knapen leerlingen van de 2e klasse van het R.K. Ly ceum, er toe gedrongen een lichtstoet te for- meeren en dezen voor onze oogen te laten voorbijtrekken Bij wien was het idee opgekomen? De his torie zal er nooit in slagen dat met stelligheid te boekstaven. Was het initiatief ertoe uitge gaan van een leeraar die de jeugd èn zijn on derwijs levend wil houden, óf hebben de jongens van de tweede klas hem aangespoord om mèt hen zulk een feestwerk tot stand te brengen? Hoe dit zij. de stoet is georganiseerd. Ziehier een résumé van deze recente ge beurtenis Een publiek van 25 man in de zoo geriefe lijke schoolbanken en twee leeraren op het podium zouden het voorbijtrekken van den optocht gadeslaan. Maar eerst trad de voor zitter van het Feestcomité, de arrangeur, naar voren en sprak-las als inleiding de Proloog. We mochten nog even een glimp van zijn ge- calligrafeerd panier zien, waarop de titel „Lichtstoet" prijkte. Uit zijn rede zij het. mij geoorloofd te citee- ren: „....Verplaatsen wij ons naar het terrein, vanwaar ,wij den stoet in volle glorie zullen aanschouwen. Het begint stemmig te scheme ren op de Groote Markt en dichte menschen- massa's staan reeds op de trottoirs en op den vluchtheuvel in het midden samengepakt. De oude gevels, beschenen door de reeds ontsto ken illuminatie neigen het standbeeld van Lourens Janszoon Coster vriendelijk toe: 't is of ze fluisteren: „Dat wij dit op onzen ouden dag nog mogen meemaken, hè Louwtje?" En „Louwtje" schijnt te zeggen: „Ja. al heb ik dan ook moeten verhuizen!" De proloogzegger geeft dan typische reacties van het publiek weer, als dit den stoet ziet aankomen. Voorop muziek, en dan de Haar- lemsche Motorbrigade. Hierachter, op git zwarte paarden gezeten, vier Herauten, de ba zuinen stekend. Hierop volgt de Burgemeester van Haarlem op een witten rossinant, met ambtsketen en hooge-hoed. omstuwd door brandweerlieden van de vrijwillige brandweer, die allen een wapperende flambouw in de hand houdenHierna komt een heraut met bord. waarop staat: Eerste groep. Nog is dit niet gezegd, of „de eerste groep" neemt de plaats van den proloogzegger in en van zijn geïllustreerd folio-blad leest hij met helderen stem. over den wagen, voorstellend Middeleeuwsche Stadspoort met Bazuinbla zers. Een minuut later, en de tweede groep ver schijnt voor onze bewonderende oogen: Het Muziekcorps „Klein maar Dapper". We hooren hoe mooi ze allen gekleed zijn „in donkerblau- wen broek, witte blouse, donkerblauwe pet en dito das". Een vaandeldrager „met een vuur rood gezicht" voorop, trommelaars erachter. Dan „de kleine muzikanten". Ze loopen pre cies in de pas en stappen flink door. .Sommi gen hebben moeite het bij te houden". „De muziek klinkt wel wat valsch, maar het pu bliek vindt het een aardig groepje". Een wagen met Volendammers rukt aan, versierd met oranje-linten en vlaggen en ook de rood-gele van Lippe-Biesterfeld. Veel zou er over den schitterenden wagen en diens „in houd" te vertellen zijn, maar het is ons doel: niet meer dan een indruk te geven. De vierde groep bestaat uit Studenten met lampions, en de decoratieve rand van het zelfgestelde manuscript blinkt van lampions met goud, geel, oranje en rood en blauw! Vijfde groep: Blauwe Huzaren, en deze Is geformeerd door den officierszoon van de klas en versierd met authentieke blauwe-huzaren- portretten. Hieruit haal ik aan: „De huzaren rijden in gesloten rijen-van-vier, rechtop in het zadel gezeten, met getrokken sabel en de kaï'abijn over den schouder, krijgshaftig kij kend van onder de fraaie kolbakken. De ler- sche halfbloedjes trappelen en dansen van ongeduld, terwijl de levenslust hen uit de oogen flitst"„Hun uniformen zitten als gegoten om hun slanke, echter niet minder forsch gebouwde lichamen. Iedere omstander is trotsch op de ferme houding van deze sol daten. Het geheel levrt dan ook een bijzonder mooi schouwspel". De zesde groep isLeeraren van het Ly ceum. Voor het jeugdig publiek het hoogte, het glanspunt. Het slot luidt„De groep wordt gesloten door den Weledel-Hooggeleerden H-^r ÏJ„ den organisator van den optocht. Hij kijkt trotsch over zijn groep, gelijk een vader over zijn kroost. Een oud vrouwtje zegt ver rukt: Wat hebben die menschen toch veel voor het prinsesje over". „En voor den prins! roept een kwajongen. „Want die heeft er toch maar voor gezorgd, dat wij vrij krijgen". Öok Indië is vertegenwoordigd met de vol gende groep Soendaneesch Bruidspaar. Nog maals wordt den den Prins een bijzondere at tentie bewezen in (groep 8) Middeleeuwsche Krijgersgroep met als achtergrond het Slot Lippe-Detmold. Als „hors d'oeuvre" vólgt (9) Een Chineesche Bruid en Bruigom. Dan: Ja vaantjes op een Kar (10). De Drie Koningen (11) mogen om hun vorstelijkheid èn om het seizoen van het huwelijk natuurlijk niet ont breken. Daarachter kwam de derde ko ning. Hij was zwart. Hij zal wel rijk geweest zijn, want hij is uitgedost in een mooi ge waad, afgebiesd met gouddraad. Fier zit hij op zijn kameel". „Aan alle zijden ziet men menschen, die foto's nemen". Dan komen de groepen Overwintering op Nova-Zembla (12), Kabouterbijeenkomst on der denneboomen (13): we zien een Indië- Schip uit de 15e eeuw (14), een allegorische voorstelling van Koning Winter en zijn Ge volg (17); Arreslee (18). Niet ontbreken mocht ookHet Meisjes-Gymnasium (19). Bui tengewone zorg is besteed aan een wagen, als een schilderij! voorstellende Bergland van Garmisch-^artenkirchen (20). „Achter op den wagen ls een mooi, rose verlicht hart aange bracht, getroffen door een van Amor's pijlen" Ook toen de karre voorbij was, was er nog groote belangstelling voor, want deze praal wagen was van achteren versierd met sneeuw en ijslandschappen. Groep 21 stelde, in goedgekozen attributen, De Provinciën" voor, eindigend met Limburg. Daarna De Huwelijksboot. (22). Weer een aar dig geheel van beeldspraak, eindigend met „Mogen geen stormen het ranke scheepje beuken. Waardoor het schipbreuk lijden zou". 23: Boerengezin Kerstmis vierend. 24: Win tersporten. 25: Hengelaarsgild „Het Baarsje". Deze groep is de laatste. Nog wat aan mo torbrigades en een groep wielrenners komt er achter. Wat misschien nog het aardigste van dezen Lichtstoet is geweest, is de uitzonderlijkheid dat hij een literaire was. Van méér belang lijkt het echter, hoe men er op het R.K. Ly ceum in geslaagd is om bij het onderwijs de jongelui ook eens lévend, actief dus, aan het werk te zetten. „Want", zoo werd ons ver klapt, „terwijl de trimesterproefwerken als een looden druk op het knapendom drukten. werden zij allen een uur verlicht door dit proefwerk: elk een groep van den Lichtstoet! R. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-NOORD. TELEF 16726 _ioos trekken inbegr BÜSLIS1 PIJNLOOZE BEHANDELING Spreekuren alle werkdagen van 912 en 14 uur. Zaterd. 912 uur Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 7—9 u (Adv. lngez. Med.j GALA-CONCERT H.O.V. Het -programma. Het programma dat op het Gala-concert der H.O.V. van hedenavond zal worden uitge voerd!, luidt als volgt: Ouverture „Oberon" C. M. von Weber. Vioolconcert Joh. Brahms. (Solist; Bernhard Lessmann). 5e Symphonie P. I. Tsjaikowsky. Als gastdirigent zal. als bekend, optreden Karl Dammer, eerste dirigent van het „Deut- sches Opernhaus" te Berlijn. ST. NICOLAASFEEST „HERMES". Men schrijft ons: Zaterdagmiddag vond in de groote boven zaal van Café-Restaurant 't Bolwerk, het St. Nicolaasfeest plaats voor de kinderen van de leden van Hermes. De voorzitter van de Pro paganda Commissie verwelkomde de leden en hun kinderen en bracht dank voor den onder vonden steun van leden, fabrikanten en win keliers. Onder de opgewekte tonen van „Van Strien's Band" zongen de kinderen de bekende St. Nicolaasliederen. René van Duin verzorgde een programma, waarvan zoowel groot als klein genoot. Bobby, de geleerde hond bleek goed te kunnen rekenen en opgaven der kinde ren werden door Bobby foutloos opgelost. Ook het jongleeren met zeepbellen was wel een bijzondere attractie voor de kinderen en toen de muzikale clown op het tooneel ver scheen. kwam er aan het gelach van de kin deren geen eind. Het hoofdmoment is uit den aard der zaak steeds wanneer St. Nicolaas zijn plechtige in trede maakt. De kinderen zongen den goeden Sint een welkomstlied toe, waarna zij door hem werden toegesproken. Geschenken werden door den goeden Sint uit gereikt, waarna een tombola voor de oude ren gehouden werd. De voorzitter der afdeeling, de heer A. N. Zonneveld dankt de propaganda-commissie voor haar zeer moeilijke taak en bracht dank aan allen die dit werk gesteund hadden. GEEN BESTE HUISVRIEND! Maandagmiddag heeft een bewoner van de Ged. Sehalkburgergracht bij de politie aan gifte gedaan van diefstal van vijf rijksdaal der uit een geldkistje in zijn woning. Het slot van het kistje was verbroken. De politie stelde onmiddellijk een onderzoek in en heeft Maandagavond half acht in zijn woning aan gehouden een 35-jarigen bankwerker, een vriend van den benadeelde, die bekende zich met behulp van een valschen sleutel toegang tot de woning te hebben verschaft en het geld ontvreemd te hebben. Hij had de vijf rijks daalders in den tuin achter zijn woning ver stopt, waar de politie ze heeft gevonden en in beslag genomen. De „vriend" is in ver zekerde bewaring gesteld. ONGELUK OP HET PERRON. De 56-jarige ploegbaas J. H. bij het sein- wezen der Ned Spoorwegen wilde Maandag avond 11.50 uur op het perron alhier van een trapje stappen om op de spoorbaan te komen. Hij stapte mis en viel met het hoofd tegen de rails, zoodat hij bloedend gewond werd. Door een dokter en leden van den Ongevallendienst werd hij verbonden, waarna hij per zieken auto naar het Ziekenhuis St. Johannes de Deo vervoerd werd waar hij ter verpleging is opgenomen COMITé „Ir. DE WIT" STAAKT WERZAAMHEDEN. In het belang van den door de Gepeoe te Moscou gearresteerden Nederlander, ir. W. F. de Wit nam het comité „Ir. De Wit" in haar op 11 December gehouden vergadering met algemeene stemmen onderstaande reso lutie aan Het comité „Ir. De Wit" enz. gehoord de besprekingen: van oordeel zijnde, dat het eensluidend juridisch advies dient aanvaard te worden; besluit, haar werk zaamheden onmiddellijk te staken, teneinde de resultaten van de door de Nederlandsche regeering genomen maatreglen, ton gunste van den te Moscou onschuldig gearresteerden Nederlandschen ingenieur W. F. de Wit, af te wachten. Werkloosheid eind November. De directeur van den Rijksdienst der werk loosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling deelt mede, dat in de week van 23 tot en met 30 November 1936 het aantal leden van inge volge het werkloosheidsbesluit 1917 gesub sidieerde vereenigingen bedroeg 531.300. Daaronder zijn begrepen 74.200 landarbei ders, te wier aanzien in de maanden Mei tot en met November geen gegevens aangaande de werkloosheid ontvangen worden. Van de 457.100 verzekerden, niet behoorende tot de landarbeiders, waren geheel werkloos: in de week van 23 tot het 30 November 1936 29,5 pet, in de vorige verslagweek (9 tot en met 14 November 1936) 29.0 pct„ in de over eenkomstige verslagweek van 1935 30.4 pct„ in de overeenkomstige verslagweek van 1934 27,0 pet. KORFBAL. „D. S. V." Secretariaat: Romolenstraat 11. Gespeeld: Oosterkwartier 4D.S.V. 1 41 Oosterkwartier 5D.S.V. 2 21 Te spelen Zaterdag 19 December (Kerst- tournooi) adspiranton op den speeltuin Oos terkwartier 2 uur D.S.V.—Animo (Haarlem). 3.10 uur: O.kw. 1—D.S.V. Zondag 20 Dec. 10 uur (Vergierdeweg) Aurora 4D.S.V. 2. BestuursvergaderingDinsdag 15 Decem ber to 8.15 uur. v. Bersteynstraat 26. De oefentijden zijn voorloopig vervallen. Nadere mededeelingen hierover op de leden vergadering. Voorgesteld adsp. lid: rnej. W. v. Kampen. IJMUIDEN BESOMMINGEN. Uiver IJM 348 185 f 2170 Bloemendaal IJM 71 180 f 2790 Petten IJM 49 600 f 4630 Dolfijn IJM 103 70 f 2170 Alma IJM 44 450 f 4240 Beatrice IJM 118 85 f 2550 Versche haring: KW 135 f1180: KW 101 f560; KW 48 f 290: KW 34 f310; KW 173 f710 Loggers: KW 175 f610: KW 177 f860; KW 178 f790: KW 27 f490; KW 108 f970. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1,25f 1 Griet per 50 K G. f40—f23 Tongen per K.G. f 1,20f 0,98 Groote schol per 50 K.G. f 22f 17 Middelschol per 5 0K.G. f 24f 18 Zetschol per 50 K.G. f 26,50f 20 Kleine schol per 50 K.G. f23f7,80 Tongschar per 50 K.G. f40f25 Rog per 20 stuks f 13f 9,50 Vleet per stuk f 8f 1,80 Kleine poon per 50 K.G. f 6.70f 6,40 Groote schel visch per 50 K.G. f38 Middelschelvisch per 50 K.G. f 46f 36 KL middelschelvisch p. 50 K.G. f 36f 25 Kleine scheïvisch per 50 K.G. f 25f 14 Kabeljauw per 125 K.G. f 104f 61 Grooto gullen per 50 K.G. f 21—f 14 Kleine gullen per 50 K.G. f 16—f7,80 Wijting per 50 K.G. f 8.80—f 3.60 Makreel per 50 K.G. f 11,50f 8 Heilbot per K.G f 0.92 Leng per stuk f2,50—f 1,15 Koolvisch per stuk f 1,50—f 0,20 Versche haring per kist f 8,10f 7 Klein middel hake per 50 K.G. f 29 Kleine hake per 50 K.G. f 17,50f 10,50 VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt: Oostzee, IJM. 77. Vangst: 10 m. tong. 50 m. tarbot en groote schol, 30 m. kleine schol. 10 m. braadschelvisch, 40 m. wijting, totaal 140 m. benevens 20 stuks stijve kabeljauw. Maria van HATTEM. IJM. 1. Vangst 400 m diversen. Antje, R.O. 15. Vangst: 250 m diversen waarvan 60 m. groote scheïvisch en 20 m braadschelvisch. Betje, RO 16. Vangst: 14 m. tong, 12 m. tar bot, 12 m. groote schol, 10 m. kleine schol, 8 m. wijting en gul. Totaal 56 m. Claesje. RO 46. Vangst onbekend. De heer L. Natte overleden. In den ouderdom van 75 jaar is j.l. Zondag overleden de heer L. Natte, oud-ontvanger der gemeente Velsen. Toen de heer Natte op 1 November 1892 tot ontvanger werd benoemd, was deze functie nog van weinig beteekenis. Maar de gemeente groeide snel en daarmede werd ook het ambt van den heer Natte zwaarder. Hij was echter volkomen voor zijn taak berekend, een taak, die hij met grooto plichtsbetrachting vervulde. En daarbij was hij steeds de welwillendheid in persoon. Hij was een ambtenaar van den ouden stempel. Zoo was hij er nooit voor te vinden, zijn bureau op het telefoonnet aan te sluiten. Gedurende vele jaren was de heer Natte rentmeester van Jhr. Mr. J. W. G Bo- reel van Hogelanden. Op 31 December 1924 ver liet de heer Natte den dienst, met pensioen, De teraardebestelling vindt plaats a.s. Woensdagmiddag op Westerveld. na aankomst van trein 15.10 uur. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 15 December. Bevallen 12 December: F. Veldkampvan Nimwegen, z.; C. T. Brokaar—Moojen, d.; C. M. SteenmanGlas, d.; 14 December: J. Olijerhoek—Roelofsma. d.: M. A. A. P. Jans senLenders, d.; J. W. HopmanMuller, d.; 15 December: E. M. W. ZandbergenGouw, d.: C. E. Huneker—Tromp, d. Overleden 13 December: C. L. Vogel, 85 j., Coornhertstraat; H. M. van Haften, 72 j., Middenlaan; J. P. KoeijersPrinsen, 89 j., Jansstraat; 14 December: E. Schut, 66 j., Vrouwenhekstr.; A. Huijgens—Verhaagen. 66 j., Middenweg C. E. VoorthuisHeijntjes, 76 j„ Spaarne; F. Kan, 56 j., Spaarne; P. Brugman, 86 j„ Amstordamschevaart; A. VeldmeijerAs, 57 j., Oranjeboomstraat. VORIG* KOEF KOERS VAN HEDEN Dl.m 1.30 Dl m 1.45 pl.m 2.00 pl.m 2.15 STA ATS!. EEN ING EN BIN NENLAND. 1U()3/, 4 pCt id 1933 Ï1 4 pCt Nederl. Indië ico& 3 pCt Nederland STAATSLEEN1NGEN BUI TFNLAND 5V2 pet Duitsehlandl930 19 18% (Youngleening) 18% Youvgieening imet ver 1% klaring 20& Amsterd Bank 150% Handel Mpij Cert, van 105 f 250 Koloniale Bank 66«/, -y Ned Ind Handelsbank 134% Rotterd Bank INDUSTR OND. BINNENI Alg Kunstzilde Unie 45% 457/8 453/g 458.$ v Berkels Pat.ent 52V4 - Calvé Delft Cert. 62% pP» Ned. Ford ex 40 afst 35% - - PhiliDs Gloeil.Gem.Bezi* 277% 280% .-83% 158 158% 159 1-58% 158% TABAKKEN Dell Batavia Dell Maatschappij Senembah SCHEEPVAARTEN Kon Ned Stoomboot Scheepvaart Unie Koninkl Paketvaart Rotterdamsche Lloyd Maatschapoil Nederland Holland—Amerika lijn PETROLEUM Kon Petr Perlak Petr Shell Union Continental Oil Tidewater CULTUUR MAATSCH H V A Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Vorstenlanden INDUSTR OND. BI'TTENI Intern Tel and Tel Anaconda Bethleh Steel Cities Service Gew Steel S SteeJ Kennec Copper Radio Corp RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Indische Rubber Kendeng Lemboe Serbadjadl Rotterdam Tapanoeli Bandar Rubber Preanger Rubber Java Caoutch Sumatra Rubber AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific Wabash Railroad Union Pacific Chic Milwaukee Missouri Kansas Texas MIJNBOUW. Alg Explor Mij. Redjang Lebong Büllton n PROLONGATIE. 235 235 233% 304% 305 *4 1007/, 101 95' 96 142% - 90 87 125 127 129 405 409% 409% 85% 88 88 0% 20% 0% 30% •B% 15% 421 426% 164 - 133 31% 9% 83* 403/, 4% 5 3 - 46% 5 '47/fi 46% 8% 86', 592 91% 173% 182% 149% 74% - 211 85% 86 149 -50% 07/, 'X 2% 99% - - - 169 212 - 101 96 S7 128'. 891/4 15% 40% 5o7/f 356 ,87/g 36% 9,% 214 121 '.32% lOOi/a 95% 410 v->% 325% 4014 X 8% 94 M4 2"<% 14 80

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11