Hei Nieuwsgieren. Een haven aan het N.B. Spaarne te Haarlem. Het leed der Stille Armen. 1 2 5 0 4 A IM Voor de Stille Armen BERICHT S4e Jaargang No. 16406 Verschijnt dagelijks, behalve öp Zon- en Feestdagen Dinsdag 15 December 1936 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM UITGAVE EOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR PEEREBOOM. en ROBERT PEEREBOOM. COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE EOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand f 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.7254. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij10132,12713 4 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTIëN 15 regels f 1.75, elke regel meer f 0.35. Reclames ƒ0.60 per regeL Tarieven regelabormementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1—4 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange on Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange Alles indier geschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog 400.-, Duim ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400 -, Ver het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare vc 250.-, Wijsvinger f 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm- of Beenbreuk 30.-, lies Duim f 75.-. Verlies Wijsvinger f 75.-. Verlies andere vinger f 30.-. orwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN HAARLEM, 1 5 December. De Kerstinzameling. In acht dagen tijds hebben wij hij dit blad drieduizend gulden ontvangen voor de Kerst- inzameling ten bate van de stille armen in Haarlem, Bloemendaal en Heemstede. Het is een niet alleen rond maar .ook mooi be drag en met het comité dat de inzameling organi seert zijn wij den gevers dankbaar. Toch wil ik er met nadruk de aandacht op vestigen van de velen, die nog niet hebben bijgedragen en dat wel kunnen doen, dat het comité nog veel en veel meer noodig heeft ook van deze zijde om dezelfde blijde Kerstmis aan de stille ar men te kunnen bereiken die het hun in 1935 tengevolge van de Kerstinzameling schonk. Laat men zich toch vooral niet laten weerhou den van het geven van een bijdrage omdat men slechts een kleinigheid kan missen! Nog altijd maken vele kleintjes één groote. En het is toch heel begrijpelijk dat verreweg de meeste menschen in tijden als deze zich maar een kleine gift kunnen veroorloven! Is die daarom van minder beteekenis? Zeker niet. Daarom doe ik nog eens met bij zon deren aan drang een beroep op de zeer velen, die in dit geval verkeeren. Blijkens onze zevende ver antwoording van ingekomen giften, vandaas op deze pagina opgenomen, is het aantal klei ne bijdragen, naast de groote, gelukkig toe nemend. Maar een sterk crescendo is noodig om tenslotte de som te kunnen afdragen, die wij ons hoopvol hebben voorgesteld. Daarbij komt dat de tijd dringt. Langer dan een dag of acht kan de inza meling niet meer duren; dan zullen we haar moeten sluiten omdat Kerstmis voor de deur- zal staan en het Comité de resultaten zal moeten overzien en moeten weten wat het kan doen en hoever het zijn bemoeiingen kan uitstrekken. Al meermalen hebben wij vermeld dat helaas het aantal slachtof fers der stille armoede grooter is dan ver leden jaar en dat er dus zwaarder nood te lenigen is. Laten allen dat toch begrijpen en laten allen, die kunnen helpen, dat toch ook doen! Wij hebben, natuurlijk zonder eenige na dere aanduiding te geven, verscheidene ge vallen genoemd van gezinnen waarin schrij nende armoede geleden wordt, waarin het vaak aan het allernoodigste ontbreekt, al is al dat leed dan soms verborgen achter den fraaien voorgevel van een huis, waarin eer tijds welvaart heerscbte en waarin nu in éen kamer honger en koude wordt geleden. Ik heb dezer dagen nog gehoord van een ge zin. waarvan de kinderen maanden achter een 's morgens zonder eten naar school had den moeten gaan. Dat geval is geen uitzondering. En hoevee (kinderen zijn er niet in de gezinnen van stille armen, die van Sinterklaas niets hebben gekregen. Als de meesten onzer dan toch eens even bedenken hoe blij die avond voor onze eigen kinderen geweest is, en zich eens even voor stellen hoe teleurgesteld die andere kleintjes geweest moeten zijn na een natuurlijk toch gekoesterde, helaas niét vervulde hoop reageeren wij dan niet meteen, om te zorgen dat Kerstmis een schadeloosstelling voor hen wordt en er echte vreugde ook onder die an dere kinderen is? Een kinderhand is gauw ge vuld.... maar een leege kinderhand betee- kent het bitterste verdriet. St. Nicolaas bestaat niet, hij is „maar een legende", maar hoeveel legenden zijn niet levender dan de werkelijkheid zou zijn, en bij wie rust de plicht deze, een der schoonste van alle, levend te houden? Bij allen die zich dat kunnen veroorloven I Als gij, die dit leest en die nog niet bijge dragen hebt, dat straks wel doet en er de directe oorzaak van wordt, dat een moeder met Kerstmis tot haar kleinen jongen of haar kleine meisje kan zeggen: „Kijk nu eens Sinterklaas is teruggekomen en heeft toch nog wat voor je gebrachthet speet hem zoo dat hij je vergeten had"Zou u dat niet veel grooter moeite waard zijn dan wij van ji vragen? En zulk een uitwerking heeft Uw bijdrage toch immersdeze of een dergelijke. Waar om zoudt gij niet trachten, evenals ik, u zoo iets voor te stellen alsof ge er bij waart? Ik hoop dat u het doen zult. Doet u het, dan ben ik bij voorbaat zeker van uw bijdrage, en er u dankbaar voor. R. P. De laatste dag. De storting voor het Nationaal Huwelijks geschenk wordt gesloten. In aansluiting aan ons bericht van gisteren herinneren wij eraan, dat vandaag de laatste dag is, dat men bijdragen voor het Nationaal Huwelijksgeschenk kan storten. (De Hertog van Windsor, ex koning Eduard VIII van Engeland, bevindt zich thans in Oostenrijk, loaar uit gebreide maatregelen genomen zijn, om hem voor nieuwsgierigen te be schermen.) Een koning heeft de laatste weken Voor een gewetensvraag gestaan, Gf hij zou zwijgen of zou spreken, Of hij zou blijven of zou gaan. De gansche wereld schreef en praatte En ieder had zijn theorie, (Hoe weinig 't ook dien koning baatte) Van liefde en van dynastie. D' een vond hem zwak. de ander krachtig. Men zag hem moedig of vol vrees, Men vond zijn houding slecht of prachtig, De een vond fout, wat d' ander prees. Ik wil niet laken en niet prijzen, Hij heeft gehandeld naar zyn wensch, Ik wil alleen er maar op wijzen, Een koning is toch ook een mensch. Hij kon den last niet langer dragen, Zoo eenzaam op zijn hooge post, Dat heeft hem zeker vele dagen Van zwaren strijd en leed gekost. Toen heeft hij zijn besluit genomen, Hij abdiceerde en was vrij, Daar nu nog op terug te komen Is zonder zin, het is voorbij. Maar hij mag op zijn beurt verwachten, Na al 't geschrijf en al 't gepraat, Dat men hem nu met zijn gedachten Ook eindelijk met vrede laat. P. GASUS. PRETTIGSTE PASVORM EEN BRIL VAN K E I P GROOTE HOUTSTRAAT, naast Luxor. (Adv. Ingez. Med.) De Carstensz-top bereikt. Door een Nederlandsche expeditie. Dr. J. J. Dozy. Bij de Nederlandsche Nieuw Guinea-Petro leum Maatschappij is een telegram ingeko men, dat de expeditie, welke zich ten doel stelt den Carstensz-top te beklimmen, het hoogste punt heeft bereikt. Deze expeditie bestaat uit, dr. Colijn, lei der der werkzaamheden der Ned. N. Guinea Petroleum Maatschappij, voorts uit den geo loog Dozy en den marine-officier vlieger Wissel. Dr. Colijn een zoon van onzen minister president wordt in den loop van Januari in ons land terug verwacht. Men heeft langen tijd vergeefs getracht den Carstenz-top te bereiken, waarbij ook buitenlanders zij niet onbetuigd hebben ge laten, en nu is het eindelijk aan een Neder lander gelukt Het is thans al ruim 27 jaar geleden, dat Lorentz den Wilhelmina-top op Nieuw-Guinea beklom. De Kerstgave voor werk- loozen. Wordt de volgende week uitbetaald. In de circulaire van den Minister van So ciale Zaken is medegedeeld, dat de werkloozen een Kerstgave zullen ontvangen van 25 pet. van het steunbedrag dat zij over de week van 13 tot 19 December zullen ontvangen. Daaruit leiden vele werkloozen af, dat zij die uitkee- ring al 19 December zullen krijgen. Dit berust evenwel op een misverstand. De Kerstgave wordt pas Donderdag 24 December uitgereikt. IJmuidensche trawler aan de Fransche kust opgebracht. Wegens visschen in verboden wateren. Gisteren is de trawler I. S. Groen, schipper W. Visser, van de ree de-rij wed. S. Groen te iwo-oriF be4" vi^eben in verboden wateren :r. de nabijhe: ie Fransche kus" opgebracht. Een politievaartuig kwam langszij en bracht de trawler in de haven van Boulogne. De machine is verzegeld om uitvaren te ver hinderen. De reeder zal naar Boulogne ver trekken om te onderhandelen. Tevens aanleg van industrie-terrein. Als een object van werkverschaffing. Zooals men zich herinneren zal is reeds tientallen jaren geleden door het Haarlemsche gemeentebestuur een plan gemaakt aan het Noorder Buiten Spaarne een haven te laten maken ten behoeve van daar in exploitatie te brengen industrie-terreinen. Ook zou dan een aansluiting met den spoor weg tot stand gebracht worden. Door be langhebbende industrieelen is toen een be langrijk bedrag in de te maken kosten toege zegd. Het is evenwel nimmer tot uitvoering van dit plan gekomen omdat de gewijzigde toe standen die een gevolg waren van den wereld oorlog, dit beletten. Naar wij thans vernemen bestaat bij het college van B. en W. het voor nemen het graven van een haven (minder grootsch opgezet dan bij het eerste plan) en het in gereed heid brengen van industrie-terrei nen te laten uitvoeren als een object voor werkverruiming. Zijn wij wel ingelicht, dan zijn de totaal- kosten van dit werk waaronder een be drag van ongeveer een ton bestemd is voor aankoop van gronden geraamd op 'n kleine 5 ton. In dit object van een kleine half mil- Honderden hebben aan alles gebrek. Verleden jaar waren er 600 Stille Armen die in de Kerstinzameling voor Haarlem en om streken gedeeld hebben. Personen die nauw be trokken zijn bij Armenzorg en Weldadigheid verzekerden ons, dat er nu nog meer voor hulp in aanmerking komen. Menschen die aan alles behoefte hebben, velen lijden honger, zitten in de kou, zijn onvoldoende gekleed. Waar men de Stille Armen moet zoeken? De niet-ingewijde zou ze moeilijk vinden, want aan den buitenkant der huizen ziet men het niet. Zij wonen soms nog in dure huizen, pan den die een huurwaarde hebben van wel f 1500. terwijl een huur van enkele guldens in de week nog te zwaar zou zijn. In hun goeden tijd hebben deze menschen overeenkomstig hun stand de woningen gekocht. Nu is door de crisis de waarde zoo sterk gedaald, dat bij ver koop de hypotheek er nog niet uitkomt. Geld om de hypotheek-rente te betalen hebben zij omdat de betrekking verloren is, de zaken te niet gegaan zijn, of het in fondsen of onder nemingen belegde kapitaal verslonden is ook niet, zoodat ze nu bij de gunst der hypo theekbank voorloopig kosteloos wonen. Als de bank „de strop" aanvaardt zijn de bewoners hun onderdak en kapitaaltje kwijt. In zoo'n groot huis moet niet zelden geleefd worden van enkele guldens in de week, die met moeite door familieleden worden bijeengebracht, of die verdiend worden door er op uit te trekken met kleine agenturen. Onlangs vertelde een bestuurder van een liefdadigheidsvereeniging ons, dat hij een ge val kende, dat zoo'n gezin nog een dienstbode hield, maar de omwonenden weten niet, dat dit meisje, dat ook in de goede jaren daar in betrekking was, het gezin nu niet in den steek wil laten, geen geld verdient en mede armoede lijdt Zulke bestuurders van liefdadigheidsver- eénigingen zouden tientallen personen kunnen aanwijzen die vroeger minstens eenige tonnen hebben bezeten, maar die nu finaal aan den grond zitten. Er zijn er onder die nog slechts enkele jaren geleden duizenden guldens in een jaar aan liefdadige doeleinden uitgaven en die nu dankbaar zulllen zijn als andere milddadigen hun eenige guldens in de hand stoppen als maar niemand anders het ziet Er is een zee van ellende. Er is dan ook geen denken aan om de Stille Armen te helpen. Daarvoor zouden immers fantastische sommen noodig zijn. Het eenige wat men kan doen, is wat geld in te zamelen om hun een paar minder kommervolle Kerst dagen te bezorgen. Helaas, het is zoo, als die paar tientjes die zij misschien kunnen krijgen, verbruikt zijn, zal hun lot weer even somber zijn. Maar dan heeft in hun donker bestaan toch even een glimp van het Kerstlicht ge straald, hebben zij toch gevoeld, dat er men schen zijn die met hen mede lijden, dat zij toch niet geheel vergeten zijn. Mogelijk zal dit weer nieuwen moet geven om het zware levenskruis verder te torsen. Velen zullen onder dit leed bezwijken, maar misschien gaat voor enkelen weer een nieuw licht der hoop aan de kimme gloren. Wij hopen daarom dat er weer veel op onze Kerstinzameling inkomt. Maar al komt er veel. eik ?eval zal het slechts toereikend kunnen 'ierergsie !eec e verzachten Giften worden op onze bureaux Gr. Hout straat 93 en Soendaplein 37 gaarne aange nomen. Ons Giro-nummer is 38810. Er bij vermelden: Voor de Stille Armen. lioen gulden zit een loonbedrag van meer dan 2 ton. ruim een halve ton bedragen. Voor de gemeente zou dus als deze pl£ doorgaan een bedrag van ongeveer 3 ton blijven. Daarvoor heeft de gemeente de i werking gevraagd van het Werkfonds. Blijkbaar wordt door het bestuur va fonds spoed betracht met de behandeling van deze aanvraag, want aan de betrokken in stanties is reeds om advies gevraagd. Natuurlijk moet deze zaak nog in den Haar- lemschen raad behandeld worden. Blijkbaar willen B. en W. de zaak eerst financieel voor elkaar hebben voor een uitspraak van den raad wordt gevraagd. Dit object is ongetwijfeld van beteekenis voor de verruiming op de Haarlemsche ar beidsmarkt. Zooals wij reeds eenige weken ge leden mededeelden loopen in het voorjaar de groote objecten die nu door de gemeente uit gevoerd worden met steun van het Werkfonds af. Dit zijn de bouw van de Brandweerkazerne aan de Ged. Oude Gracht, van het nieuwe ge bouw voor den Geneeskundigen Dienst aan de Nieuwe Gracht en de Aula op de nieuwe begraafplaats in Haarlem-Noord. Het is dus van groot belang dat er nieuwe objecten ko men, want er is nu buiten de aanvraag aan het Werkfonds voor den aanleg van een rioleering van het Ramplaankwartier van ruim f 20.000 alleen nog over de bouw van den nieuwen vleugel van het Stadhuis, maar daarvoor moeten eerst nog de plannen uitge werkt worden. Elders in dit nummer deelen wij mede, dat er den laatsten tijd wel eenige verbetering in de positie van de Haarlemsche arbeidsmarkt is waar te nemen (de werkloos heid stijgt namelijk minder snel dan verleden jaar om dezen tijd) maar dit is vooral te dan ken aan levendigheid in de metaalindustrie. In de bouwvakken heerseht zeer veel werk loosheid. Er is nog steeds hangende het plan om de spoorbaan HaarlemLeiden verder te ver- hoogen, wat een zeer mooi object voor werk verruiming zou zijn, maar de voorbereiding van dit werk vordert slechts langzaam, zoo dat aan uitvoering daarvan in den eersten tijd nog niet te denken is. Wij herinneren er aan dat enkele jaren ge leden bij de behandeling der gemeentebe- grooting gesproken is over de wenschelijk- heid om in dezen crisistijd de haven en het industrie-terrein aan het Noorder Buiten Spaarne aan te leggen, opdat de gemeente, als er opleving in de industrie komt, klaar is om aan de industrieën die zich willen uit breiden of zich hier willen vestigen, goede terreinen kan aanbieden. De werkloosheid te Haarlem. Een stijging die een daling is. In de laatste week steeg het aantal werk loozen te Haarlem met 44. Het aatnal is nu 594. Dit wil zeggen dat er nu 78 werk loozen minder zijn dan op denzelfden tijd in 1935. In dezelfde week van verleden jaar vermeer derde het aantal met 68. Een gunstig verschil dus van 24. De stijging gaat dus langzamer dan verleden jaar. Ook deze week beloofd weer goed te wor den wat de vergelijkende statistiek betreft. Verleden jaar ging men in deze week met nier. minder dan 121 naar boven, nu laat het zich aanzien dat er slechts een kleine stijging zai zijn te constateeren. Deze gunstige wending op de Haarlemsche arbeidsmarkt is een geval van de sterk ople vende bedrijvigheid in de metaalnijverheid. Helaas blijven de bouwvakken nog slecht. HAARLEMSCHE JECGD LUCHTVAART CLUB De Haarlemsche Jeugd Luchtvaart Club. aangesloten bij de Kon. Ned. Ver. voor de Luchtvaart, houdt a.s. Woensdag een ledenver gadering, o.a. voor bestuursverkiezing. Dijkverzakking bij Kapelle. Gevaar voor doorbraak. KAPELLE 15 Dec. Gisteravond is over een lengte van 200 tot 300 meter een verzakking geconstateerd in den dijk van de Westerschelde langs den Willem Annapolder, gelegen in Biezelingen (gem. Kapelle) en 's-Gravenpolder. In den polder staat een vijftal boerenhoeven. Twee daar van, die van de families Dees en Van de Recht, zijn ontruimd. Onmiddellijk nadat de dijkval. zoo als een dergelijke verzakking wordt ge- nopmri W' hpmpvlrt k urn: npr> en dijk te versterken Me; vijftig man werd clen geheelen nacht doorgewerkt om door het aanbrengen van zakken zand en basaltblokken een doorbraak te voorkomen. Hedenmorgen bij hoog water was het gevaar nog niet geweken. AntUcadet uoóc KIO Centrale. \Jecivactnuig.. llvUo GROOTE HOUTSTRAAT 187 Het woord is aan Pope: 's Menschen ware studie i de Mensch. (Adv..ingez. Med.) Zevende verantwoording" van bij ons blad binnengekomen giften. La Gaité ƒ20.—F. B. ƒ0.50; R. G. ƒ3.—; H. G. 1.—; S. T. 1.—; J. B. 1.—; Wed. N. N. ƒ2.fam. v. d. W. te H'stede ƒ10Z. W. 1.—; N. N. ƒ25.— J. H. B. f 2.50; H. H. f 2.—; Jack ƒ5.—; N. N. ƒ2.50; Joh. B. ƒ2.50; de 3 W'tjes ƒ10.—; E. f 2.50; fam. v. d. Sch. ƒ2.50; j. ƒ1.—: E. M. ƒ2.50; Z. ƒ5.—: A. v. W. ƒ5.—; Wed. v. V. ƒ0.50; F. M. ƒ1.—; Mevr. V. N. ƒ1.L. v. B. ƒ0.50: Mevr.. A. P. ƒ1.—; M. d. R. ƒ0.50: G. P. ƒ0.50; J. J. B. V. ƒ1.50; H. J. ƒ1.—; J. V. ƒ1.—: A. J v. O. ƒ050; Kaartpot V. d. V. en N. V. ƒ5.—; Mej. G. T. f 1.—: R. H. te A. 10.Mevr. L. E. 1.L. B. 1. Willy ƒ0.25: Wed. H. ƒ1.—; J. V. ƒ3.50; fam. K. ƒ2.„Moeders voorstel" ƒ0.50; fam. J. J. F. ƒ2.—; C. E. W. ƒ2.—; E. W. O. W. ƒ10.—; L. L. D. ƒ2.25; Wed. A. A. R. ƒ2.—: D. f2.50; C. S. ƒ2.50; L. S. B. ƒ2—; Papa ƒ025; Rietje ƒ0.25: Mama ƒ0.50; S. H. ƒ0.25; fam. C. f 1.— J. F. B. f 1.—: J. L. 1.—; Mevr. J. E. K. 0.50; R. v. F. >27.—; Mevr. L. T. S d'A. M. ƒ25.—; P. W. s: 10.—; M. A. v. E. f 10.—; Mevr. J. L.- t. M. 10.—: F. A. V* d. B. 10—: H. R. 10.—; J. M. L. ƒ10.—; F. C. D. ƒ7.50; M. N. ƒ5.—; fam. B. ƒ5.—: W. J. V. ƒ5.—; P. W. B. ƒ5.—; G. W. v. D. 5.—; J. F. L. 5—; J. P. G. 5.—; J. C. A. S. f4.—; Mevr. J. H. W. E—dc K. ƒ2.50; J. W. R. ƒ2.50; M. E. S. ƒ2.50; Mevr B. ƒ2.50; J. C. K. ƒ2.50: P. J. ter PI. ƒ2.50; A. W. ƒ2.50; fam. H.—M. ƒ2.— J. v. d. N. f2.— A. H. B. en A. H. T. B. ƒ2.—; C. Y. ƒ2.—; D. J. W. 1.50: R. W. v. W. ƒ1.50; A. H. K. ƒ1.50; W. D. N. 1.— A. J. K. 1.—; E. H. D. 1.—; J. V. ƒ1.—; N. N. ƒ1.—; J. E. te S. ƒ1.— D. O. ƒ10.—: N. N. ƒ5.—; J. H v. VI. ƒ2.50: A. Z. ƒ2.—: G. G. Z. ƒ0.50; A. S. ƒ1.—; fam. Sch. 2.50. Totaal zijn thans bij ons ingekomen 614 giften tot een totaalbedrag van ƒ3002.86. Giften kunnen aan onze bureaux Groote Houtstraat 93 en Soendaplein 37 worden af gegeven. Ook kunnen zij worden gestort op onze postgirorekening no. 38810 onder ver melding „Voor de Stille Armen". Bij het Comité is nog ingekomen van de Dames van Huize „Parkzicht" ƒ9.50. Zij, die zich met ingang van 1 Januari per kwartaal abonneeren, ontvangen de in December nog te verschijnen nummers aratis. DE ADMINISTRATIE. In Nanking gaan geruchten, dat Tsjang Kai Sjek bij een contra-revolutie op vrije voe ten zou zijn gesteld. pag. 4 Tegen David Frankfurter is achttien jaar gevangenisstraf geëischt. pag. 4 Voor Malaga is een onderzeeër der Spaansche regeering tot zinken gebracht, waarbij 44 opvarenden omkwamen. pag. 4 Belangrijke rede van den Engelschen minis ter Eden. pag. 4 De regeering heeft de herziening van de Grondwet toegelicht; zij acht de huidige regeling der drukpersvrijheid voldoende. pag. 3 Mr. Trip treedt af als president van de B.I.B. pag. 3 De V.A.R.A. zal voortaan ook op nationale feestdagen uitzenden. pag. 3 De Kerstgave voor de werkloozen wordt vol gende week uitbetaald. pag. 1 Zaterdag j.l. waren er 78 werkloozen minder dan op denzelfden datum van 1935. pag. 1 De Carstensz-top op N. Guinea is door een Nederlandsche expeditie beklommen, pag. 1 B. en W. van Haarlem hebben plannen voor aanleg van een haven aan het N. B. Spaarne pag. 1 ARTIKELEN. ENZ. R. P.: De Kerstïnzameling. pag. 1 Jhr. dr. J. C. Mollerus: Iets over Duitsch- lands moeilijke economische positie, pag. 3 Van onzen Brusselschen correspondent: Bel- gië's diamantindustrie. pag. 4 Amy Groskamp-ten Have: Een vrouw schrijft pag 6 I B. Schuil en K dc lone ever r»c edelman". n G. J. Kalt: Heemsteedsche Kunstkring. pag. 11 H. D. Vertelling. Zijn tweede moeder, pag 6 Damiubrjek. pag g De Burgerlijke Stand van Haarlem is opge nomen op pag. 7.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 1