ANTHONY ADVERSE ^WEERBERICHT DINSDAG 15 DECEMBER 1935 HAAEEEM'S DS'GBEKD Azië bedreigt het Avondland. Causerie van den heer W. Lubberink. Gisteravond sprak de heer W. Lubberink in de bovenzaal van het Gemeentelijk Concert gebouw over de tegenstellingen in het Bolsje wisme, voor de afdeelingen Haarlem. Heem stede en Bloemen daal van de liberale staats partij „De Vrijheidsbond". De voorzitter, mr. C. Blankevoort zeide in zijn openingswoord dat deze lezing een onder deel vormde van de verkiezingspropaganda, waarin de Vrijheidsbond de politieke vraag stukken graag van alle kanten wil belichten. Daarom verheugde het bestuur zich er in, den heer Lubberink bereid te hebben gevonden, dit onderwerp te behandelen. Men meent, aldus de heer Lubberink. dat in ons land geen gevaar dreigt. Immers de C. P. N. (Stalinisme) en R. S. P. (Trotskisane) zijn slechts kleine partijen. Toch moet men hen niet onderschatten. Bovendien schuilen er ook in de rijen van de S. D. A. P. nog krachtige aanhangers van het Marxisme. Spr. is, na vijftien jaar bolsjewisme en com munisme te hebben bestudeerd tot de conclu sie gekomen, dat dit ongelijksoortige eenheden zijn geworden. Vooral na den dood van Lenin in 1924. Lenin was één van die groote Russische droo- mers, die het Russische volk een zending in de wereld toekennen. Van 1917 tot 1922 heerschte hij als een tyran over het cultureel onmondige Russische volk. Maar in 1922 moest hij zelf bekennen, dat het communistisch ex periment mislukt was. Toen werd ook de Nieuwe Economische Po litiek (N. E. P.) ingevoerd, en begon de terug tocht van het communisme, die tevens de scheiding tusschen communisme en Bolsje wisme veroorzaakte. Deze werd nog verscherpt door den dood van Lenin in 1924. Toen kreeg Stalin weldra, zij het 'met vaak walgelijke middelen, de imaeht in handen en begon hij te bouwen aan een nationalistisch Rus land, zich daarbij bedienende van de zelfde middelen als het nationaal so cialisme. Het Rusland van thans be wapent zich en maakt zich gereed, als de tijd daar is, het gehate Westen te vernietigen. Wij mogen, aldus spr., deze Aziatische horden niet naar het Wes ten laten optrekken. Trotski werd als niet-Rus steeds gewan trouwd in Rusland. Na den dood van Lenin werd hij spoedig weggewerkt door den heersch- zuchtigen Stalin. Thans zwerft hij als balling rond, en predikt den opstand van het Wester - sche proletariaat tegen de kapitalistische heerschers. Hoe moeten wij. zoo vraagt spr. zich af, het communistische gevaar afwenden? Daarvoor zullen we de handen moeten ineen slaan, en zullen de Europeesche landen alle moeten samenwerken. Het eenige middel om onze oude beschaving te redden, is een welvarend Europa, doch daarvoor zijn vele jaren noodig. Quantitatief zal het Avondland nooit weerstand kunnen bieden, doch het moet qualitatief sterker zijn. Spr. eindigt met de waarschuwing van Thomas Mann, dat in alle humanisme een ele ment van zwakheid schuilt, dat onder bepaal de omstandigheden noodlottig kan worden. Het Europeesche humanisme moet militant zijn, anders zal het ten onder gaan. VOOR DEN- I -KANTONRECHTER-1 Sedert, enkele dagen vertoeven de voorzitter en de secretaris-generaal van de Parlemen taire Unie, graaf Carton de Wiart en dr. L. Boissier, in ons land. Maandag hebben deze heeren enkele jour nalisten ontvangen om inlichtingen te ver schaffen omtrent het doel van de Unie en het bezoek aan ons land, De secretaris-generaal der Unie vertelde, dat de Interparlementaire Unie tot doel heeft het bestudeeren van vraagstukken van inter- natinoaal-rechtelijken aard. De Unie wordt gevormd door parlementen die in hun geheel lid zijn of door parlementaire groepen. Het individueele lidmaatschap komt dus niet voor, wel het collectieve. In Europa zijn 35 parle menten of parlementaire groepen bij de Unie aangesloten. Duitschland heeft de Unie ver laten, toen het uit den Volkenbond trad. Italië is nog lid. Ook de Ver. Staten van Noord- Amerika en Japan zijn bij de Unie aange sloten. Graaf Carton de Wiart herinnerde eraan, dat in 1904 de Interparlementaire Unie die thans reeds meer dan 50 jaar bestaat, op ini tiatief van den president heeft aangespoord tot een gemeenschappelijk overleg, dat in 1907 plaats vond: de tweede conferentie van Den Haag. Ook bracht hij in herinnering, dat dezelfde Amerikaansche staatsman, een warm vriend van de Unie, indertijd zijn bemiddeling aan bood in den Russisch-Japansehen oorlog. Graaf Carton de Wiart schetste vervolgens de ontwikkeling van het parlementaire stel sel en stelde met nadruk vast, dat het parle ment niet in de plaats van de uitvoerende macht behoort te treden. „Hoe goed begrijpt men dit in uw land, waar het parlementairisme voorbeeldig werkt en waar de monarchie een karakter van duur zaamheid en soliditeit aan het parlementaire stelsel verschaft", aldus graaf Carton de Wiart. Ter toelichting van deze stelling, merkte hij op, dat een te groot aantal parlementaire af gevaardigden hem ongewenseht voorkomt. „In uw land heeft men vastgehouden aan de cijfers 100 en 50, ook toen de bevolking toe nam". De voorzitter der Unie was vol lof voor een instelling als onze Raad van State, welk col lege immers den parlementairen arbeid voor bereidt door deskundige redactie van wetten. Tram reed tegen auto aan. De bestuurder van een tram Heemstede- Haarlem stond hedenmrogen terecht voor den kantonrechter, omdat hij op 27 October te hard gereden zou hebben op den hoek Groote HoutstraatGroote Markt. Dien dag, des avonds omstreeks kwart over acht, kwam deze man als bestuurder van een enkele tram daar den hoek om, juist op het oogenblik, dat een auto het parkeerterrein daar opreed. Deze auto deed dat op „onregel matige" wijze, d.w.z. dat de bestuurder niet langs het toegangspad, dat daar op den hoek bestaat, op het parkeerterrein reed, maar over de tramrails en het trottoir heen. Dit laatste was geschied op advies van den autowachter, de daar juist een plaats vrij had. Het ging er nu maar om, of de bestuurder Inderdaad te hard gereden had. De aan rijding zelf was hem niet ten laste gelegd. Doch juist die te groote snelheid moest wor den afgeleid uit de verklaringen der getuigen en de toedracht der feiten. De verdachte zelf zeide. niet harder dan vijf of zes kilometer gereden te hebben. De kan tonrechter en de 'ambtenaar van het O.M. trokken dit echter al dadelijk in twijfel. De beschadiging aan de auto was van dien aard, dat zulks nooit kon veroorzaakt zijn, als de tram niet harder gereden had dan zes kilo meter. De verklaring van den wagenbestuur der, dat de tram stilstond op het oogenblik der aanrijding en de auto bij het achteruit rijden met den linkervoorzijde tegen de tram gereden zou zijn, dus bij het bijdraaien werd dan ook verworpen. Dan waren er de verklaringen van twee taxi-chauffeurs, die zeiden dat de tram zeker twintig tot vijf en twintig gereden had. Nu is de wettelijke toegelaten snelheid tien kilo- meter. De ambtenaar van het O.M. zeide in zijn requisitoir, dat hij het ten laste gelegde be wezen achtte. Het wordt den bestuurders van trams niet gemakkelijk gemaakt, maar aan den anderen kant zijn de trams ook gevaar lijke onderdeelen van het verkeer. Spr. eischte f 15 of 10 dagen. Mr. Witlox hield daarop zijn uitvoerig plei dooi, waarin hij de aangevoerde bewijzen be- streed. Taxi-chauffeurs zijn in het algemeen niet geneigd, de tram gelijk te geven. Als er een aanrijding plaats vindt, is het altijd de schuld aan de tram. Ook de bestuurder van de auto was min of meer partij en dus niet geheel objectief. Ten slotte wees spr. erop, dal behalve artikel 59, dat van de maximum snelheid van 10 K.M. ook nog artikel 11 be- bestaat, dat zegt dat men dé trambaan bij het naderen van een tram vrij moet laten. Dit is hier niet gebeurd. De eenige. die aan dit ongeval schuld heeft, is de autowachter. Deze liet den automobilist- achteruitrijden, doch ging niet even uitkijken of alles wel veilig was. Hij liet de auto rustig aan haar lot over met het bekende gevolg. Pleiter vroeg vrijspraak, omdat niet bewezen was, dat de trambestuurder te hard gereden De kantonrechter wees onmiddellijk von nis en veroordeelde verdachte tot f 6 of drie dagen. De Interparlementaire Unie. Twee bestuursleden bezoeken ons land. ONTSLAG BIJ DE POLITIE TE SCHIEDAM. De burgemeester van Schiedam heeft den hoofdinspecteur van politie, den heer D. eer vol ontslag als zoodanig verleend. NIEUWE TELEFOONVERBINDINGEN IN INDIë. BANDOENG, 14 December (Aneta).De autoriteiten te Londen gaven toestemming tot de opening van de telefoonverbinding Lon den-Singapore, via Kwala Lumpur, Bandoeng en Amsterdam. In den loop van de maand Januari wordt de opening verwacht van den Interinsulairen Telefoondienst PalembangJava, waarbij waarschijnlijk Benkoelen zai worden aange sloten. RECITAL HEIJBROC K-RIPHAGEN De pianisten mevr, Riek Heijbrock—Gouda en Roelof Riphagen, die reeds vroeger met zooveel succes gezamenlijk een piano-recital gaven, hadden ook nu weer een volle zaal toen zij Maandagavond in het gebouw voor Ohr. Belangen optraden. Ook nu boden de musici een programma, dat bij de aanwezigen, waaronder zich vele Haarlemsche vrienden bevonden, groote waardeering vond. Mozart's Sonate in D-groot, zijn eenige voor 2 piano's, weet onmiddellijk de aan dacht te vangen door de eenvoudige anotie- ven, die op echt Mozartsche manier, bewerkt zijn. Het allegro molto werd een waar juweel tje, dat geheel den geest van den gracieusen Mozart ademde. Van Brahms waren er variaties over een thema van Hay dn. variaties elk met een eigen karakter en romantisch van uitdruk king. Groot was de beheersching van het technische element, toch reeds iri zoo sterke mate bij de solisten aanwezig, plastisch en subtiel het uitbeeldend vermogen en bewon derenswaardig de eenheid in het samenspel. De fuga-finale werd fofscih opgezet en be ëindigd en het auditorium deed wat applaus- volumie beitreft voor de vleugels niet onder. Debussy was vertegenwoordigd door Lin- daraja met Spaansche rythmisc-he en the matische accenten en het groote werk En blanc et noir, zoo rijk aan klankeffecten-a- ia-Debussy, en geïnspireerd op het oorlogs rumoer. Voorwaar een dankbaar gegeven voor een componist, die de ware inspiratie in zich Subliem was het tweede deel met zijn ko raalmotieven omgeven door krijgsgeluiden. Van de vertolking hebben we onverdeeld genoten; het was bijzonder knap spel. De twee stukjes van Germaine Tailleferre bedoelen openluchtspelletjes uit te beelden. Zij is daar ongetwijfeld in geslaagd, de exe cutanten evenzoo. Echte niemandalletjes, die naïvelijk voorbij trekken en door hun pre- ten.t.ieloosheid aanvaardbaar zijn, al hooren we liever iets anders. Uit het programma- nemen we over, wat Riphagen over zijn eigen werk (Prelu-dio en Fuga in d-klein) schrijft: „De compositie brengt ons in een heel eigen sfeer. Het pre lude-thema wordt omrankt met zeer variee- rende contrapunten. De fuga- vraagt een nog scherper oor voor de contrapuntiek, die leidt naar het slot als hoogtepunt". Laten we hier onmiddellijk aan toevoegen, dat wij voor deze compositie, met haar als „gehamerd" prelude-thema bijzondere waar deering hebben, zoowel voor den opzet als de uitvoering. Op speelsohe wijze zijn de fi guraties om het motief heen geweven en aan de techniek der musici laat de compo nist alle recht wedervaren. Wegens de buitengewone eenheid, die hun spel kenmerkt, mogen we hen wel als een geheel zien. Het individueele wordt geheel opgenomen in de tweeledige eenheid, die tot zulk gaaf musiceeren in staat is. Daarom is een oor deel over ieder afzonderlijk eigenlijk... over bodig. En kunnen we hen eigenlijk grooter compliment maken? Ter afsluiting van dit voorname recital voerde men nog uit het scherzo op. 87 van van Saint-Saëns, dat als bekend uitsluitend het oor boeit door zijn effecten. Met groote aandacht hebben we het gave. technisch tot in de finesses afgewerkte musiceeren van het duo Riek Heijbröck-Gouda en Roelof Rip hagen gevolgd. De opgetogen bezoekers lieten beiden niet eerder gaan. dan na hen driemaal te hebben teruggeroepen en een toegift te hebben af gedwongen. Mevr. Heijbrock 'kreeg veel bloemen. W. De Bilt voorspelt: Afnemenden tot matigen Westelijken tot Zuidwestelijken wind. Zwaarbewolkt met tijdelijke opklaring. Aanvankelijk nog regen- of hagelbuien en iets kouder. BAROMETERSTAND Hoogste 766.3 m.M. te Budapest. Laagste 716.0 m.M. te Jan Mayen. Tijdelijke opklaring. De kern van de diepe depressie, die gisteren zwaren stom bracht, trekt naar de Poolzee en door de krachtige stijging van den baro meter over de Britsche eilanden nemen de drukverschillen af. Op den Oceaan teekent zich weer een vol gende depressie af. Op de Britsche eilanden is de lucht opgeklaard en is de matige wind weer naar West of Zuidwest teruggeloopen. Het werd er kouder en plaatselijk vallen nog regen- of sneeuwbuïtjes, nadat gisteren zeer zware regen is gevallen. Aan de Noorsche kust, waar nog zwaarder neerslag viel (Skudesnaes 46 m.M.), waait het nog stormachtig uit Zuidwest en valt regen. In Zweden hebben de krachtige Zuidelijke win den de vorst geheel verdreven en valt regen. Ook Frankrijk heeft nog regen in het Oosten en opklarend, eenigszins buiïg weer in het Westen. In Duitschland kwam in het Zuiden en Oosten nog lichte vorst voor. In het Westen valt plaatselijk regen of sneeuw. Na een opklaring met afnemenden wind, waarbij plaatselijk nachtvorst kan voor komen. zal de wind vermoedelijk weer gaan krimpen en toenemen. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 10 uur 750 m.M. Stand van gisteren 749 m.M. Neiging: vooruitgang. Opgave van: CAREL v. HUIZEN, Opticien KI. Houtstraat 13 Tel. 14112. HOOG WATER TE ZANDVOORT: Woensdag v.m. 4.09 uur; n.m. 16.22 uur. Strand berijdbaar van 9.0014.30 uur. ANTHRACIET-EIERKOLEN DE ALLERBESTE 1.40 per H.L. „DESPAARNESTAD" FR. VARKENSMARKT 6—10 - TEIEF. 14164 (Adv. Ingez. Med.) Kerstreizen - Oranjefeesten maar met „C E B U T O" 6 dagen PARIJS 50.— 3 dagen BRUSSEL 22.50 3 dagen DUSSELDORF - KEULEN 22.50 Verzorgt vanaf 19 Dec. dagel. 7.30 u. n.m. naar de feestverlichting, Rondtour en wandeling, onder geleide 1. 7 JANUARI NAAR DEN HAAG ƒ1.50. JAC. HEEMSKERK AUTO-REISBUREAU P L EIN no. 34 TELEF. 16448 Agent Sig.mag. Spaas, Rijksstr.weg 21. (Adv. ingez. Med.) De a.s. Feestdagen. Werktijden in winkels en bakkerijen. Bossche Hof deelt zware straffen uit. Het gerechtshof te 's-Hertogenbosch beves tigde het vonnis der rechtbank, waarbij de landbouwer G. P. van der L. uit Eindhoven, die wegens brandstichting in den nacht van 29 op 30 Mei j.l. in een schuur aan den Aal- sterweg te Eindhoven was veroordeeld tot zes jaren gevangenisstraf. Het geheele voorarrest werd in mindering gebracht. In hooger beroep was tegen Van der L. acht jaren gevangenis straf geëischt. Poging tot doodslag. Het Hof wees vervolgens arrest in de zaak tegen den schippersknecht J. V. uit Roermond, die op 14 Juli j.l. den schipper N. Overduyn met een Engelsehen sleutel heeft aangevallen, neergeslagen en bijna gedood. Het Hof ver oordeelde V. tot zes jaren gevangenisstraf, met aftrek van het voorarrest. WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN. Pandpoort, Koningstraat. Als straks heel ons land zich met vlag en oranje tooit. Was er wellicht schooner feest dan dit weleer of ooit? Kom, laat ons nu eens extra onze armen tracteeren. Wie doet daaraan mee, 't is een prachtdoel Dames en Heeren! Postgiro 212793. Telefoon 11855. Jan was uithuizig en de dokter Gaf een recept, dat simpel luidt Stook KOLEN van PERQUIN, mevrouwtje Hij zet geen stap de deur meer uit (Adv. ingez. Med.) AGENDA. Heden: DINSDAG 15 DECEMBER Gem. Concertgebouw: H. O. V. Gala concert; dirigent Carl Dammer. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: „Sutter's goud", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Een lied van de aarde", 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De drie Musketiers" 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Klokslag 12". 2.30. 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur. behalve 's Maan dags. Toegang vrij. WOENSDAG 16 DECEMBER Stadsschouwburg: Günther Ballet, 8.15 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds. De hoofdinspecteur van den Arbeid te Haarlem deelt ons mede: Winkels. Van 18 tot en met 24 December mag door mannen en vrouwen van 18 jaar en ouder 11 uur per dag en 62 uur per week worden gewerkt. Van den vrijen halven dag wordt geen ontheffing verleend. Banke(.bakkerijen (niet tevens 'broodbak kerijen). Jongens van 16 en 17 jaar: op 23, 24, 30 en 31 December 10 uur per dag en 55 uur per week. De werktijd moet liggen tus schen voorm. 7 uur en nam. 7 uur. Een en ander met behoud van den vrijen halven dag. Mannen. (18 jaar en ouder): op 22 tot en met 24 en 29 tot en met 31 December 11 uur per dag tusschen v.m. 7 en nam. 10 uur (op 24 en 31 December bovendien van af voorm. 6 uur). Echter mag op twee dezer dagen 16 uur per dag worden gewerkt in een tijdruimte van hoogstens 19 uren, ter wijl vóór, zoowel als na een dergelijken lan gen werkdag een rusttijd moet liggen van minstens 7 uren en voorts onder voorwaarde, dat de betreffende arbeiders op 25 December en 1 Januari geen arbeid verrichten. Broodbakkerijen (tevens banketbakkerij). Jongens van 16 en 17 jaar: op 23, 24 en 29 tot en met 31 Decmber 10 uur per dag en 55 uur per week. De werktijd moet liggen tus schen voorm. 7 en nam. 7 uur. Een en ander met behouden van den vrijen halven dag. Mannen van 18 jaar en ouder (bakkersge zellen) op dezelfde dagen 10 uur per dag en 60 uur per week. Brcodbakkerijen. Door bakkersgezellen (mannen von 18 jaar en ouder) mag met den bakkersarbeid worden aangevangen op: 24 December te 12 uur (middernacht). 26 De cember te 2 uur v.m. 2 Januari te 3 uur v.m. Ten behoeve van bakkerijen, in het bezit van een voorarbeid-vergunning, mogen deze uren voor ovenstoken en deegmaken twee uren vervroegd worden. Op 31 December en 2 Januari mag door één man reeds te 12 uur middagnaeht worden aangevangen met het ovenstoken. Op 24 en 31 December is voor de bakkersge zellen een werktijd toegestaan van 10 uur per dag (bij gebruik van een coupon 13 uur per dag). Bij arbeid tusschen nam. 8 en v.m. 5 uur behooren de gezellen vóór den aanvang van hun werktijd ten minste 10 uren onafgebroken rust te hebben genoten. Indien op 24 en/of 26 December en op 31 December en/of 2 Januari van deze vergunning wordt gebruik gemaakt, mag resp. op 25 De cember en 1 Januari in de ondernemig geen. arbeid worden verricht. Broodbakkerijen( waarop 25 December en 1 Januari geen arbeid wordt verricht, mogen op: 24, 26 en 31 December: versch brood van af 7.30 vervoeren en vanaf voorm. 8 uur verkoopen en afleveren. Alle hiervoor genoemde werktijd- afwijkin gen moeten op een naast de arbeidslijst op te hangen geschrift worden aangegeven. S. D. A. P. De federatie Haarlem van de S. D. A. P. houdt op 16 December in het gebouw Protes tantenbond aan de Jacobstraat, haar jaarver gadering, waar, o.m. zal worden behandeld het jaarverslag van de raadsfractie. UITGESTELD Het Fonds tot behartiging der belangen van hulpbehoevende kraamvrouwen deelt ons mede, dat de lezing door Dr. W. G. N. van der Sleen op Zaterdag 19 December a.s. te houden, wegens bijzondere omstandigheden tot 18 Maart 1937 moet worden uitgesteld. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO-CENTRALE OP WOENSDAG 16 DECEMBER 1936. Programma I: Hilversum I (Huizen). Programma II: Hilversum n. Programma III: 8.00 Keulen. Concert tot 8.50; 9.05 Keulen Tijdsein. Berichten. Wa- terstandberichten. 9.20 Keulen. Inleiding tot de opera „Hansel un Gretel" van Humper- dinck. 9.50 Deutschlandsender. Fröhlicher Kindergarten. 11,05 Londen Regional. Gra mofoonmuziek. 11,20 Danmarks Radio.. Uur slag' en klokkenspel van den Raadhuistoren. A. Bendix' ensemble uit Rest. „Wivex". 12,20 Vlaamsch Brussel. Gramofoonmuziek. 12,50 idem. Het omroeporkest o.l.v. Paul Gason. 1,20 idem. Gesproken dagblad van het N.I.R. 1.30 idem. Populair concert o.l.v. Karei Wal pot. 1.50 idem. Gramofoonmuziek. 2,20 Di versen. 2,50 Parijs Radio. Concert o.l.v. H. Tomasi m.m.v. Paulette Malloizel. 4.20 Keu len. Concert o.l.v. Ernst Schrader. 4.50 Pa rijs Radio. Gramofoonmuziek. 5.20 Keulen, Kamermuziek kamerkoor o.l.v. Josef Breuer, 5.50 Parijs Radio. Concert door leden van het „Orchestre Symphonique de Paris o.l.v. M, Cloez. 6.20 Londen Regional. B.B.C. Schotsch orkest o.l.v. Guy Warrack 7.20 Diversen. 7.50 Londen Regional. Stanford recital. 8.20 idem, Een avond in ..The red Sarafan" (een Rus sisch Cabaret in Parijs). 8.50 Milaan. Ita- liaansch-Duitsch concert. 9.50 Berlijn. Popu laire- en dansmuziek. 11,20 Parijs Radio. Dansmuziek door het Atkins-orkest. 11,50 idem. Populair concert door Atkins orkest. Programma IV: 8.00 Vlaamsch Brussel, Gymnastiekles. 8.20 idem. Tijdsein. Gramo foonmuziek. 8.45 idem. Gesproken dagblad van het N. I. R. 9.00 idem. Gramofoonmuziek. 9.20 Diversen. 10.35 Droitwich. Korte Gods dienstoefening. 10.50 idem. Tijdsein van Greenwich. Weerbericht. 11.05 idem. Orgel concert door Quentin Mac Lean. 11,35 idem. B.B.C. Welsh orkest o.l.v. Mansel Thomas. 12,35 idem. Gramofoonmuziek. 1,20 idem. Bir mingham Hippodrome orkest o.l.v. Harry Pel. 2,20 idem. Gramofoonmuziek. 2.50 idem. Or kest van N.-Ieriand o.l.v, Edward Furness. 3.50 idem. Piano-recital door Andrew Bry- son 4.20 Vesper in St. Paul's Cathedraal. 5.10 idem. Het John Mac Arthur Kwintet. 5.35 idem. Het B.B.C. Dansorkest o.l.v. Henri Hall. 6.20 Diversen. 77.00 Droitwich. B.B.C. Harmo nie orkest o.l.v. B. Walton O' Donnell. 7,35 idem. Van Philip's met zijn orkesten. 8.05 idem. Het B.B.C.-orkest o.l.v. Adrian Boult. 9.20 Tijdsein van Greenwich. Weer- en nieuws berichten. 9.40 idem. „Old words to new Music." 10.45 London Regional. Ambrose en zijn orkest Programma V: 8.007.00 Diversen. 7.00- 8.00 Eigen gramofoonplaten-concert: Dans- huziek. Nat. Gonella: 1. Sensation. 2. Someone stole Gabriel's Horn; 3. Strange blues: 4. Blue, turning grey over you; 5. Ol Mans River; 6. 1 want- to be happy: 7. Georgia Medley. 8. Lazy Rived. 9. Georgia Rocking Chair. 10. Black Coffee. London Piano Accordeon Band: 11. Please believe me. 12. Log Cabin Lullaby; 13 Poor little Angeline; 14. The white cliffs of Dover. 15. Campus Moon. 16. Six hits of the day. 17. The cubalero. 8.0012.00 Diversen. De aanrijding op de Amster- damsche Vaart. Verwerping van cassatieberoep gevraagd. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad heeft Maandag geconcludeerd tot verwerping van het cassatieberoep van den 65-jarigen Haarlemmer, die op 22 September 1936 in hoo ger beroep door het Hof te Amsterdam is veroordeeld tot ƒ2500 boete in verband mèt een aanrijding op de Amsterdamsche Vaart, waarbij zekere Sweerts uit Haarlem zoodanige verwondingen bekwam, dat hij daaraan over- leed. Uitgaande van den inhoud der bewijsmid delen was de advocaat-generaal van meening, dat rechtbank en hof daaruit konden afleiden, zonder dat zij zulks nader met redenen be hoefden te omkleeden, dat het oorzakelijk verband tusschen de wijzie van rijden en den dood van den aangeredene bestaat, nu geen enkele omstandigheid, in die bewijsmiddelen opgenomen, op het tegendeel wijst. Ai-rest 11 Januari a.s. WIJDINGSAVOND. Bij een wijdingsavond door ds. Duyvendak te houden op 16 December in het gebouw „Zang en Vriendschap", zal het Luth. Da meskoor haar medewerking verleenen. Het koor zal door het orkestje van mevr. Rie v. Eden begeleid worden. Sopraansoliste is mevrouw Oudhuizen. Het geheel staat onder leiding van mej. Rie Schouten. KERSTVERGADERING S. D. A. P. Dr. Banning als spreker. Op den 2en Kerstdag houdt de Federatie Haarlem van de S.D.A.P. haar Kerstvergade ring in de groote zaal van het Concertgebouw. Dr. W. Banning treedt als spreker op. Medewerking verleenen: A. Bleekrade, viool en „De Stem des Volks", zang. VRIJDAG A.S. (KLEINE MADONNA) Wat wij U Donderdag mee- deelen, zal U hoogelijk verbazen en uwe instemming verwerven. (Adv. ingez. Med.) PPCGftAMMA WOENSDAG 16 DECEMBER 1936. HILVERSUM I, 1875 M. NCRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing. 8.15—9.30 Morgencon cert (Gr. platen.) 10.30 Morgendienst. 11.00- 12.00 Harmoniumrecital en zang. 12,15 Gram. platen. 12,30 Kwintetconcert. 2.00 Gram. pla ten. 2.30 Postzegelpraatje, 3.00—3.45 Zang en piano. 4.00 Orgelspel. 5.00 Kinderuur. 6.00 Landbouwhalfuur. 6.30 Onderwijs voor de Scheepvaart. 7.00 Berichten. 7,15 Causerie over Weldadigheidszegels. 7.20 Gram. platen. 7,25 Causerie voor studenten. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten A.N.P. 8.15 Kon. Chr. Oratoriüm- vereeniging, solisten en het Concertgebouw orkest (Om 9.15 Ouderuurtje). 10.30 Berich ten A.N.P. 10.35 Schaakcursus. 10.50—11,30! Gram. platen. Hierna: Schriftlezing. HILVERSUM II 301 M. VARA-uitzending. 10.00 v.m, VPRO. 6.30 R.V.U. 8.00 Gram. platen. 9.30 Kookpraatje. 10.00 Morgenwijding. 10.20 De Flierefluiters, zang en paedagogische causerie, 11.30 Causerie „Werk loosheid en industrialisatie". 12.00 Gram. pla ten, 12,15 Melody Circle. 12.45 Orgelspel. 1.15- I,45 Melody Circle. 2,00 Gram, platen, 2,30 Voor de Vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 De Flierefluiters en solisten. 6.30 Causerie „Nood lot en Vrije wil". 7.00 Sportuitzending. 7.15 Vocaal concert. 7.40 Causerie „De democratie in het staatsleven". 8.00 Herh. SOS-berich- ten. 8.03 Berichten A.N.P. en VARA-Varia. 8.15 VARA-grootorkest en solist. 9.00 Decla matie. 9.15 Orvitropia en solisten. 10.00 Be richten A.N.P. 10.25 De Ramblers en solisten. II.00 Causerie over huwelijks verhoudingen. 11,3012.00 Gram. platen. DROITWICH 1500 M. 11.05 Orgelspel. 11,35 BBC-Welsch orkest en solist. 12.35 Gram. platen. 1,20 Birmmg- bamsch Hippodrome orkest. 2,20 Gram. pla ten 2.50 Het Northern Ireland Fanfare-or kest en solist. 3,50 Pianorecital. 4.20 Kerk dienst. 5.10 Het MacArthur kwintet. o.35 BBC-Dansorkest, 6.20 Berichten. 6.40 Fran- sche causerie. 7.00 BBC-militair orkest. 7,35 Van Phillips en zijn twee orkesten. 8.05 BBC-orkest en soliste. 9.20 Berichten. 9.40 Gevar, programma. 10.40 Reportage. 11,20 Am brose's Band. 11,50—12,20 Dansmuziek. (Gr.- platen) RADIO-PARIS 1648 M. 7,20 en 8.20 Gram. platen. 11,20 Pasdeloup- Kamerorkest, 2.50 Orkestconcert. 4.50 Gram. nlaten. 5.50 Parijsch Kamerorkest. 8.20 Zang én Plano. 9.05 Radiotooneel. 11,2012,35 Het Atkins-Dansorkest. KEULEN. 456 M. 5.50 Westduitsch Kamerorkest. 7.50 Mili tair concert. 11,20 Omroepkleinorkest. 3,50 Het Bonnsch Kamerorkest, 5.20 Omroepkoor en solisten 6.50 Omroepkoor en solisten. 6.05 Omroepkwintet. 7,35 „Welt liegt im Winter- kleid", rijkszending. 8.05 Gram. platen. 10.20- 11,20 Omroeporkest en Omroepkleinorkest. BRUSSEL, 322 M. 12,20 Gram. platen. 12.50 Omroeporkest. 1.30 Kleinorkest, 1.50—2.20 Gram. platen. 6.20 dito. 7.05 Pianorecital. 8.20 Omroeporkest. 9.20 Gram. platen. 9.35 Omroepsymphonie-orkest 1 o,3011,20 Omroepdansorkest. BRUSSEL 484 M. 12,20 Gram. platen. 12,50 Omroepklein orkest.. 1.30 Omroeporkest. 1.502,20 en. 5.25 Gram. platen, 6.35 Omroeodansorkest. 8.20 Omr.orkest. 9.20 Omroepork. 10.30— il,2ö Gram. platen. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.35 Zie Keulen. 8.05 Concert. 8.20 Het 4u?,usteo-orkest en solisten. 9.20 Berichten. 9.50 Trio concert. 10.05 Weerbericht. 10.20— 11,20 P. v. Beky's dansorkest en J. Fax-kas' zigeunakapel.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2