Hollandsche kunst te Weenen. Rebellengeneraal vraagt staking der operaties. Buitenlandsch overzicht Thijs IJs en de taart van Dickie Dons V R IJ D A G IS DECEMBER 1936 HAARLEM'S DA GEE AD De toestand in China. Onderhandelingen te Nanking? NOORD - OQ5T C.MIUA H00FD5TEDEW PROVIMCIEGCEWZE.W LM1DCREHZEU wuw GPOOTE CM1U MUUR r— 5PQ0RWE6EW •n oV' oe Qrf C\ JEHOL y MOOTED T E U'h--.-.o° kALGtU 15JE«GE(1EU0L) kWclHOt,- N pautde r ISOEIJOEAM^ 111116511k .rf UIH6WE l'SJAKISI Uit goede brond verluidt te Sjang hai. dat Tsjang Sjoe Liang den mi nister van oorlog Ho Ying Tsjin een telegram gezonden heeft, waarin hij hem verzoekt de militaire operaties te staken en Sianfoe niet te bombar deeren. Intusschen worden de troe penbewegingen, die de omsingeling van Sianfoe ten doel hebben voort gezet. De directe belangstelling is gecon centreerd op de missie van generaal Tsjang Ting Wen, die vandaag te Nan king verwacht wordt voor het voeren van onderhandelingen. Velen zijn van meening, dat Yen Tsji Tsjan, de pa- cificatiecommissai'is voor Soei Yoean, die zich op het oogenblik te Taijoean bevindt, de meest aangewezen persoon is om een verzoening tot stand te bren gen. Naar Havas uit Peking meldt zijn de tele grafische verbindingen tusschen Sianfoe en Peking wederom verbroken. Uit Chineesche bron komen berichten over een snellen opmarsch van de Nankingtroepen in de richting van Sianfoe. Zeer omvangrijke af deelingen Nankingtroepen hebben de streek Toeng Kwan bezet aan de grens van de pro vincies Sjensi en Sjansi. Tegenover den correspondent van Havas heeft een Chineesche militaire persoonlijkheid verklaard, dat de troepen van Tsjang Sjoe Liang minder sterk zijn, naar uitrustig en ma teriaal gemeten, dan de centrale troepen, maar dat het tooneel der operaties ver af ligt van Nanking en het gebied van Sianfoe bergach- is en gemakkelijk te verdedigen, terwijl voorts de samenwerking van de „roode legers" een onbekend element vormt ten gunste van Tsjang Sjoe Liang. De roode troepen, die ge stationeerd waren in het Westen van Sjensi, zouden oprukken in de richting van Sianfoe met het doel deel te nemen aan den strijd. De politieke raad van Hopei en Tsjahar heeft tijdens een buitengewone zitting de vol gende besluiten genomen. 1. De Chineesch-Japansche samenwerking op economisch gebied voort te zetten. 2. Voor het oogenblik de neutraliteit te handhaven in het conflict tusschen Nanking en Tsjang Sjoe Liang, 3. Het communisme onderdrukken. De sterkte van de Nanking-troepen om Sianfoe bedraagt thans 17 divisies met 200 bombardements- en jachtvliegtuigen. Te Nanking is eenige opwinding ontstaan bij het ontvangen van het bericht, dat het par ticuliere vliegtuig van Tsjang Sjoe Liang uit Sianfoe vertrokken is naar Taijoean. waar het inmiddels is geland. Taijoean is de hoofdstad van Sjansi. In het vliegtuig zaten vijf personen, wier identiteit niet bekend is. Men spreekt echter druk over de mogelijkheid, dat Tsjang Kai Sjek een der inzittenden zou kunnen zijn. De Chineesche ambassade te Berlijn heeft bericht ontvangen uit China, dat de Austra liër Donald. Donderdag voor den tweeden keer aan de Chineesche regeering te Nanking heeft gemeld, dat maarschalk Tsjang Kai Sjek zich gezond en wel te Sianfoe bevindt. Engeland Uitbreiding van de vloot. Het Amerikaansche departement van Bui tenlandsche Zaken heeft een nota van de Britsche regeering ontvangen, waarin deze meedeelt, dat zij binnenkort een beroep zal doen op de „veiligheids-clausule" van het verdrag van Washington om vijf kruisers van de ..Hankins" klasse in dienst te houden. In officieuze kringen is men van meening, dat het beroep van Engeland op de genoem de clausule door den internationalen toe stand wordt gerechtvaardigd. Uit Londen: Uit zeer betrouwbare parti- cui:"~ bron wordt te Londen vernomen, dat g?r- Tsjen Sji Tong. de vroegere leider van de Kantonneesche rebellie, uit Londen is vertrokken naar Duitschland. Generaal Tsjen Sji Tong is anti-Japansch gezind en het is bekend, dat hij gezworen heeft de Japan ners uit China te verdrijven, de communis ten te verjagen de nationale regeering om ver te werpen. Tegelijkertijd sommeerde hij Tsang Kai Sjek de leiding over deze bewe ging te nemen. Sommige Chineesche kringen te Londen blijven de gebeurtenissen van Sianfoe rustig beoordieelen. De oorzaken van de revolutie van Tsjang Sjoe Liang zijn nog niet nauw keurig bekend, maar zij meenen. dat hij een einde heeft willen maken „aan de pogingen om oneenigheid te brengen in zijn leger, welke pogingen onder leiding van Tsjang Kai Sjek gedaan werd". Berichten uit Nan king doen hopen op een vreedzame oplos sing van het conflict. ma. Somoza tot president gekozen. Het congres heeft vastgesteld, dat Somoza is gekozen tot president van Nicaragua en Na varro tot vice-president der republiek. BuitscMand Nieuwe politieke beslissingen op komst? Mevrouw Tabouis schrijft in de „Oeuvre" dat „volgens de laatste bij ons uit Berlijn ontvangen inlichtingen het politieke leven er bewogen en geheim is, want al weten wij, dat begin der week voor alle militaire attaché's in het buitenland door Hitier een bijeenkomst werd georganiseerd zij zijn inmiddels uit Berlijn vertrokken is het ons toch volkomen onmogelijk juist te weten, wat aan de orde is geweest. Men doet ons opmerken, dat generaal Faupel, de Duitsche zaakgelastigde bij het leger van Franco, eveneens aan de betoogin: heeft deelgenomen. Het is belangwekkend een gebeur tenis te vermelden, welke zorgvuldig werd verborgen gehouden voor de ver schuilende buitenlandsche vertegen woordigers te Berlijn en welke be stond uit arrestaties en huiszoekin gen, die in de laatste weken in de kringen van den Stahlhelm werden verricht". Frankrijk Kamer aanvaardt de begrooting. De Kamer heeft de geheele begrooting a genomen met 489 tegen 106 stemmen. De uitgaven worden geraamd 48.257.440.000 fr. waartegenover ontvangsten tot een bedrag van 43.685.337.011 fr. zouden staan. De uitgaven zouden de inkomsten dus met 4.572.102.989 fr. te boven gaan. De begrooting zal vandaag bij den senaat worden ingediend. Von Ossietzky in een ander ziekenhuis. Niet naar Oslo? Von Ossietzky bevindt zich in een ziekenhuis in een voorstad van Berlijn, waarheen hij Maandag is overgebracht uit het Westend- ziekenhuis. Een vriend van Von Ossietzky deelde den correspondent van Reuter mede, dat hij niet in gevaar verkeert en ook niet gedwongen is het bed te houden, maar, dat hij toch waar schijnlijk niet in staat zal zijn naar Oslo te komen om den Nobelprijs in ontvangst te nemen. FRANSCHE BOERENLEIDER GEARRES TEERD. Gisteravond zijn de leider van het Fransche Boeren verdedigingscomité, Henry Dorgères, en zijn secretaris Rouaf in de nabijheid der hallen te Parijs gearresteerd. Deze arrestatie houdt verband met de Maandag uitgebroken tuindersstaking. De verhouding EngelandItalië, die tij dens en na den Abessynischen oorlog een zoo gespannen karakter droeg, schijnt gelei delijk normaler vormen aan te nemen. Wel is de Engelsche regeering voorloopig niet van zins de verovering van Abessynië als Ita- liaansch bezit „de jure" te erkennen, maar uit het feit, dat de Engelsche verte genwoordiging in het thans steeds intensie ver door de Italianen bezette Ethiopië te Londen in studie is blijkt, dat Gr.-Brittannië zich aan de gewijzigde toestanden gaat aan passen. In politieke kringen te Rome heeft men den indruk, dat binnenkort en misschien zelfs nog vóór Kerstmis een definitief resul taat te verwachten is van de BritschIta- liaansche besprekingen, die nu reeds gedu rende twee maanden aan den gang zijn. De landen zouden elkander ter verzekering geven, dat beider belangen in de Middel- landsche Zee voor hen van essentieele be- teekenis zijn en dat deze belangen elkander niet hi den weg staan, en zelfs eerder samen kunnen gaan. Verder zou in een bijzondere formule de territoriale status quo In de Mid- dellandsehe Zee erkend worden; die zoowel voor de Westelijke als de Oostelijke Middel - landsche Zee van het grootste belang kan zijn. In Engelsche diplomatieke kringen wordt bevestigd, dat de formule voor de „uitwisse ling van verzekeringen" tusschen Engeland en Italië ten aanzien van de wederzijdsche belangen in de Middellandsche Zee reeds vaststaat. Een officieel accoord kan volgens de opvatting nog niet gesloten worden, om dat de beide regeeringen tevoren den nieuwen status der Britsche legatie te Addis Abeba wenschen te omschrijven. Men zou bovendien te Londen de zekerheid willen hebben, da»- zich tuscchen beide landen geen moeilijk heden zullen voordoen naar aanleiding van den strijd in Spanje. Men gelooft dat de Italiaansche regeering ieder initiatief zal ver mijden, dat haar betrekkingen tot Engeland in gevaar zou kunnen brengen. Spaansche regeering aanvaardt principieel het controleplan Franco heeft nog niet geantwoord. In officieele Londensche kiringen wordt, naar Havas meldt, bekend gemaakt, dat de te Valencia gevestigde Spaansche regeering in principe het controleplan heeft aanvaard, dat haar door de Britsche regeering uit naam van de niet-inmengingscommissie is voorge legd. De Spaansche regeering behoudt zich overigens het recht voor dit plan te bespre ken of zelfs te verwerpen na het te hebben bestudeerd. Voor het oogenblik gaat het slechts om een eenvoudige goedkeuring van het beginsel. Generaal Franco heeft nog niet geant woord. 1 De slachtoffers van het bom bardement op Madrid. Bij het bombardement van de wijken Cuatro Caoninos en Tetouan Las Vic torias zijn 63 person enigedood, terwijl de geneeskundige dienst 263 gewonden heeft vervoerd. De gebombardeerde wijken bieden een troos teloos beeld van vernieling. De overlevenden zoeken in de puinen om te trachten nog iets van hun bezit te redden. Talrijke bewoners, die meenden in het open veld bij Tetouan een veiliger schuilplaats te vinden dan in hun huizen, werden de eer ste slachtoffers van het bombardement. De nieuwe regeering van Catalonië Company's heeft tegenover de pers een ver klaring afgelegd betreffende de samenstel ling van den nieuwen generaliteitsraad, wel ke, naar hij zeide, samengesteld is uit ver tegenwoordigers van de arbeidersorganisa ties der meerderheid met steun van de land arbeiders en de republikeinsche linkerzijde, die de „kleine bourgeoisie" vertegenwoor digt. Ook de socialistische partij zal vertegen woordigd zijn. Companys herinnerde er aan, dat hij in het manifest van den vorigen raad een program had geschetst van onmiddellijk te verwerkelijke punten en van de bescher ming van boeren en kleine bourgeoisie. De nieuwe raad zal dit program ten uitvoer leggen maar hij moet er controle op kunnen uitoefenen, dat zijn besluiten in acht worden genomen. Tenslotte trok Companys een parallel tus schen het door de opstandelingen ingestelde regime en het beeld, dat de opbouwende en transformeerende revolutie biedt; „Wij heb ben 't volk met ons, zeide hij, en met 't volk zullen wij de fascistische horden neerslaan. Nederlandsche literatuur in hetDuitsch uitgegeven. Tentoonstelling van penningen in het Kunsthistorische Museum. WEENEN, 12 December. (Vaai onzen correspondent). Het is opmerkelijk, hoe weinig men feite lijk in het buitenland afweet van onze mo derne Nederlandsche literatuur. Er zijn slechts betrekkelijk weinig boeken van Ne derlandsche auteurs vertaald. Wel werden en worden er steeds tal van boeken van buiten landsche schrijvers in het Nederlandsch vertaald en in Nederland buitengewoon veel buitenlandsche boeken in de taal zelve ge lezen. Zoodoende komt het, dat het Neder landsche publiek over het algemeen vrij goed op de hoogte is van de producten der letterkunde van andere landen en dat men aan den anderen kant in die vreemde lan den bijna geen flauw idee heeft van wat Ne derlandsche schrijvers presteeren of gepres teerd hebben. Wat Weenen en Oostenrijk en ook Duitsch land betreft, kan dit misschien anders wor- en, doorat mej. M. Th. Veen, mede-eigena resse van de N.V. L. J. Veen'ss Uitgeversmaat schappij te Amsterdam, die reeds sedert een paar jaar te Weenen woont, hier nu een uit geverij opgericht heeft, welke van plan is goede Nederlandsche boeken in het Duïtseh te doen verschijnen. Enkele werken zijn reeds uitgekomen en liggen al in de, daar het nu tegen Kerstmis loopt, met bijzonder veel zorg en smaak in elkaar gezette étalagekasten van de Weensche boekwinkels. Het zijn ,Jk en mijn Speelman" van Aart van der Leeuw, in het Duitsch „Ich und mein Spielmann" ge- heeten, en de novelle van An toon Coolen „Jantje den Schoenlapper en zijn Weensch Kiendje", in de vertaling den naam dragen de van „Jantje, der Sehuhflicker aus Brabant und sein Wiener Kind". De uitgaven zijn keu rig verzorgd en staan, wat de aankleeding betreft, op het hooge peil, zooals men dat in ons land doorgaans aantreft. Enkele andere werken zijn in voorbereiding. Men wil niet alleein belletristische boeken uitgeven, doch ook wetenschappelijke. Binnenkort zal „Te lepathie und Psychologie der Menge" van Dr. Paul Dietz in Den Haag. die als privaat docent aan de universiteit te Leiden verbon den is, verschijnen en dan zal o.a. waar schijnlijk ook Aart van der Leeuw's „De Ge- zegenden" in het Duitsch uitgegeven wor den. Verder wordt ook, onder leiding van den bekenden Weenschen tooneelkenner dr. Joseph Gregor, een tijdschrift in het licht gegeven, dat den naam „Theater der Welt'" draagt. Het eerste nummer hiervan zal nog in deze maand verschijnen en o.a. bijdragen bevatten van den Oostenrijkschen minister voor onderwijs dr. Perntner, van den direc teur van de Weensche Staatsbibliotheek prof. dr. J. Bick, van den Oostenrijkschen bouw meester prof. Clemens Holzmeister, van Sil vio D'Amico uit Rome, Ashley Dukes uit Lon den, Rosalia Chladek van de dansschool Hel- lerau te Laxenburg, Marcel Dunan en vele anderen. In het vermaarde kunsthistorische museum wordt op het oogenblik een buitengewoon in teressante tentoonstelling gehouden van Ne derlandsche penningen, welke door het Ko ninklijke Penningkabinet in Den Haag ir bruikleen zijn gegeven. De directeur van ons Penningkabinet, dr. M. A. Evelein, is per soonlijk naar Weenen gekomen, teneinde tezamen met dr. A. von Loehr, het hoofd van de penning-afdeeling van het Weensche museum, deze expositie in elkaar te zetten. Er heeft geen officieele opening van de tentoonstelling plaats gevonden met toespra ken en zoo meer, hedenmorgen was er een „Vorbesichtigung", waarbij tal van hoogge plaatste persoonlijkheden aanwezig waren. Onze Nederlandsche Gezant, mr. L. van Hoorn, was verschenen en verder zag men „Hofrat" dr. A. Stix, directeur van het kunst historische museum, „Hofrat" Koch, directeur van de Oostenrijksche Munt, den beeldhouwer en penningvervaardiger prof. Ludwig Hujer die voorzitter is van de Oostenrijksche me- dailleursvereeniging, een vertegenwoordiger van den minister voor onderwijs en vele an deren. De tentoonstelling bestaat uit 90 pennin gen van 30 verschillende Nederlandsche kunstenaars. Voor de Weeners is het interes sant op deze expositie een beeltenis aan te treffen van den hen zoo goed bekenden grooten Nederlandschen geleerde en hartspe- ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Na een mooie wandeling door het bosch komt het tweetal bij den kant van een riviertje aan. „Laten we hier gaan zitten," zegt Thijs, „dan zal ik laten zien wat ik voor den maaltijd heb meegebracht." Hij neemt een tafellaken uit de mand en spreidt dat op den grond uit. Dan komen er twee bordjes te voorschijn en daneen pracht van een taart! Je kunt begrijpen, dat de kleine Dickie in zijn schik is, als hij die verrassing gewaar wordt. „Daar zullen we fijn van smullen!" roept hij vroolijk uit, terwijl hij van pure vreugde in de handen klapt. cialist prof. dr. K. F. Wenckebach, die reeds meer dan twintig jaar te Weenen woont en werkt. Dit portret bevindt zich op een pen ning, die de zoon van den beroemden ge neesheer, de beeldhouwer prof. O, Wencke bach vervaardigd heeft. Onder de uit Nederland gebrachte pennin gen bevinden zich o.a. kunstwerken van C. A. Begeer, L. Bolle, Carbasius (een portret van dr. Snijder van Wissenkerke uit Den Haag, Toon Dupuis (o.a. beeltenissen van de Koningin, van Prinses Juliana, generaal Snij ders en Koning-Stadhouder Willem III), M. Fleur, J. J. van Goor. C. van der Hoef, Hoeve nagel, F. Jeltsema, Hildo Krop. Huib Luns, mej. G. I. W. Rueb, Tjipke Visser, E. Voet en I. C. Wienecke. De tentoonstelling, die drie weken geopend zal blijven, is in een zaal ondergebracht, waar in zich merkwaardigerwijze reeds Nederland sche penningen bevonden, welke eigendom zijn van het Weensche kusthistorische mu seum. en wel van Bolle. Dupuis en Van Goor, ieder één stuk. van Wienecke twee stuks en van Van der Hoef zeven stuks. In een aangrenzende zaal treft men enkele kostbare oude Nederlandsche penningen aan, waaronder een penning van P. van den Abeele van Maarten Harpertsz. Tromp, een penning van J. Pool uit het jaar 1655 van het Amster- damsche stadhuis, een penning ter herinne ring aan den moord op de gebroeders de Witt van R. Arondeaux, een landkaart-penning van de Oost-Indische Compagnie uit 1628, een penning ter herinnering aan de Synode van Dordrecht uit 1619 en een penning met de beeltenis van prins Maurits uit 1622. Al deze penningen zijn geslagen, slechts één, voor stellende Jacob bij de put, is gegraveerd. De Nederlandsche bariton Willem Hercken- rath uit Den Haag, die pas voor de radio te Boedapest gezongen heeft, en die zich hier te Weenen op een St.-Nicolaasavondviering ten huize van een landgenoot heeft laten hooren, zal op drie achtereenvolgende Zaterdagen in de Weensche Volksopera optreden. Hij is thans naar Den Haag teruggekeerd, maar hij zal op den 23en Januari in de Volksopera te Weenen de titelrol in Rigoletto vertolken, op den 30sten Januari als Telramund in Lohengrin spelen en op den 6en Februari als graaf Luna in de Troubadour zingen. W. M. BEKAAR. prohramma ZATERDAG 19 DECEMBER 1936. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-Uitzending. 8.00 Gram.pl. (tot 9.15). 10,00 Dito. 11.30— 12.00 Godsd. halfuur. 12.15 De KRO-Melodis- ten, zang en gram.pl. 2.00 Jeugdhalfu-ur. 2.30 Vervolg KRO-Melodisten. 3.05 Kinderuur. 4.05 Grarn.pl. 4.45 KRO-orkest. 5.30 Gram.pl. 5.45 Voor Kath. Padvinders. 6.20 Joum. weekover zicht. 6.45 Gram.pl. 7.00 Berichten. 7.15 Kath. RVU. 7.35 Actueele Aetherflitsen. 8.00 Berich ten ANP. Mededeelingen. 8.10 Overpeinzing. 8.30 Gram.pl. 8.45 „Slawa"-orkest en solist. (Om 9.05 Gram.pl.) 9.35 Gram.pl. 9.45 Decla matie. 10.00 KRO-orkest. 10.30 Berichten ANP. 10.35 Sportrevue. 10.50 KRO-orkest. 11.15 12.00 Gram.pl. HILVERSUM II, 301 M. VARA-Uitzending. 10.00 en 7.30 VPRO. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. 10.20 VARA-Grootorkest en Gram.pl. 12.00—1.45 Gram.pl. 2.00 Filmpraatje 2.15 Haydn-kwartet. 3.05 „Viva la musica", blokfluitenensemble. 3.15 Schaakles. 3.30 De Ramblers. 4.00 „Wel dadigheidspostzegels". 4.05 Gram.pl. 4.45 Re portage. 5.00 VARA-orkest. 5.40 Literaire cau serie. 6.00 Orgelspel. 6.30 „Uit Filmland". 7.00 Westfriesche uitzending. 7.30 „Kerstfeestvie ring in het gezin". 8.00 Herh. SOS-Ber. 8.03 Berichten ANP, VARA-Varia. 8.15 Gram.pl. 8.45 Radiotooneel met muziek, m.m.v. VARA- orkest, R'damsch Philh. koor, R'damsch Kon. Mannenzangvereen„Apollo", en volkszang koor. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Gram.pl. 10.15 VARA-Orkest. 11.00 Berichten. 11.05 Orgeüspel. 11.3012.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Orgelspel. 11.50 Het Lampe-Sextet, en soliste. 12.50 Gram.pl. 1.20 Sportreportage. I.40 Het Commodore Grand Orkest. 2.20 Het Celebrity Trio. 2.50 Graim.pl. 3.20 Sportrepor- fcages. 4.10 Gram.pl. 4.20 Voordracht. 4.35 Te nor en piano. 5.35 Lou Preager en zijn Band. 6.20 Berichten. 6.35 Sportnieuws. 6.50 Welsch Intermezzo. 7.05 Het Schotsch Militair Orkest en solist. 7.50 Radiojournaal. 8.20 Declamatie. 8.35 BBC-Northern-Ireland Orkest en solisten. 9.20 Berichten. 9.40 Variété. 10.40 „The call to arms". 11.00 Het Bridgewater Harp Kwintet. II.50 Berichten. 12.00—12.20 Henry Hall's Mu sic Makers. RADIO PARIJS, 1648 M. 7.20 en 8.20 en 11.10 enl2.35 Gram.pl. 1.35 Zang. 1.50 Gram.pl. 3.50 Pascal-orkest. 4.50 Pasdeloup-orkest. 8.20 Zang en gitaar. 9.05 Omroeporkest, Raugelkoor en solisten. 11.20— 12.35 Atkins, dansorkest. KEULEN, 456 M. 5.50 Hans Bund's orkest. 7.50 Blaasconcert. 11.20 Theaterorkest. 1.35 Gram.pl. 3.20 West- Duitsch Kamerorkest, Omroepschrammel- ensemble en solisten. 5.25 Mandolineconcert. 7.30 Omroepkleinorkest, Keulsch Mannenkoor en solisten. 9.5011.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroepkleinorkest. 1.30 Omroepsalonorkest. 1.502.20 en 2.25 Gram.pl. 3.35 A. Felleman's orkest. 4.20 Orkest en koor. 5.55 Gram.pl. 7.20 Pianorecital. 8.20 Cabaret programma. 9.20 Omroepkleinorkest. 10.30 Om. roepdansorkest. 11.0512.20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroepsalonorkest. 1.30 Omroepkleinorkest. 1.50 Gr.pl. 2.20 A. Felle man's orkest. 3.20 Gram.pl. 3.45 Viool en piano. 4.20 Omroepsalonorkest.. 4.50 Programma ge wijd aan de winter. 5.50 Gram.pl. 6.35 Het Om- roepstrijkkwartet. 8.20 Omroeporkest. 8.50 Ra diotooneel. 9.40 Vervolg concert. 10.30 Gram.pl. 11.2012.20 Omroepdansorkest. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Barnabas von Geczy's orkest, en solis ten. 9.20 Berichten. 9.50 Kwartetconcert. 10.05 .Weerbericht. 10.2012.15 Barnabas von Geczy's Dansorkest en solisten.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6