IS FLOHR OP ZIJN RETOUR? .F" ZATERDAG 19 DECEMBER 1936 HAARLEM'S DAGBLAD 5 t VOETBAL. De wedstrijden van a.s. Zondag De wedstrijden, die veertien dagen geleden wegens de slechte weersgesteldheid en onbe speelbare terreinen moesten worden uitge steld, zullen nu morgen, op den kortsten Zondag van het jaar,"gespeeld worden. Het ls nu maar te hopen, dat het kan door kan gaan. Bijna alle clubs in Haarlem en om streken. die daarvoor in aanmerking komen, moeten een uitwedstrijd spelen. Alleen V.S.V. mag den strijd op eigen terrein aanbinden en wel tegen Sparta, een ontmoeting dus. die het aanschouwen zeer zeker waard zal zijn. Weliswaar kunnen beide partijen practisch geen kampioen meer worden, maar de twee de en derde plaats zijn ook niet te versma den. Daarop heeft V.S.V., die Zondag tegen het zwak geachte H.B.S. zulk een onver wachte nederlaag leed, meer kans, dan Sparta, die zulk een verwonderlijke overwin ning op K.F.C., namelijk met 63, behaalde. We vermoeden dat V.S.V. nu wel revanche zal nemen voor de 20 nederlaag, die ze op 20 September te Rotterdam leed. De Stormvogels zijn ook weer aan het ver zamelen van punten begonnen, waardoor ze zich vrijwel in veiligheid hebben gesteld. Jl. Zondag moest Excelsior er met 31 aan ge- looven en nu moeten d'e IJmuidenaren naar C.V.V. Vooral voor hen, die zoo gewend zijn op drogen zandgrond te spelen, is het te ho pen, dat het vannacht en morgenochtend niet regent, want de velden, die aan den overkant van de Maas liggen, zijn verre van ideaal. Daar kunnen de roodbroeken van meepraten! Alleen dan durven we den Vo gels een kans te geven, zich te rehabiliteren voor de 3.1 nederlaag bij de eerste ontmoe ting. Zou nu aan de zoo deprimeerenide neder - lagenreeks van R.C.H. een einde zijn geko men? Die vraag zal nu wel door velen ge steld worden, omdat de benauwde 21 over wining van jl. Zondag werd behaald op den anderen degxadatie-candidaat A.D.O. De Racing kan nu bewijzen, dat haar opleving niet een tijdelijke opflikkering is geweest, want. zij moet morgen den returnwedstrijd spelen tegen Xerxes, die het Zondag klaar gespeeld heeft, in het Amsterdamsche Sta dion aan Blauw Wit een 30 nederlaag toe te brengen. R.C.H. heeft intusschen een ge ducht appeltje met de club van den Wilgen- plas te schillen, want die heeft den eersten wedstrijd in het Heemsteedsche Sportpark met9—2 gewonnen Die grootste neder laag dient gewroken te worden. We hopen dat het haar lukken zal, maar zijn er niet erg gerust op. ExcelsiorBlauw Wit is een strijd tusschen twee ploegen, die elkaar, wat de cijfers be treft, niets ontloopen. Ze hebben beide ne gen punten uit tien wedstrijden, dus geen buitengewoon schitterende prestatie. We ge- looven dat Excelsior ook voor de tweede maal van de Amsterdammers zal winnen. Bij het winnen van den wedstrijd A.D.O.D.H.C. hebben de Hagenaars heel wat meer belang, dan de bezoekers, die jl. Zondag afdoende door Ajax uitgeschakeld werden! Dit zal er misschien toe bijdragen, dat A.D.O. morgen op beide punten beslag legt. Ajax speelt mo menteel in zulk een buitengewoon goeden vorm, dat ze morgen ook D.FC. wel met een nederlaag naar huis zal sturen. K.F.C. V.U.C. is van hetzelfde karakter als Excelsior- Blauw Wit. Ook die twee zijn even sterk (lees: even zwak). Het terreinvoordeel zal hier wel den doorslag ten gunste van de Koog sche club geven. Hermes-D.V.S. gebruikt morgen op eigen veld haar laatste miniem kansje ten koste van het arme Z.F.C., dat. wel niet meer van de laatste plaats zal af komen. DW.S.Feijenoord is de groote stri.id van den dag. Dit zal Ajax. wat de pu blieke belangstelling betreft, ditmaal wel ondervinden. De eerste ontmoeting in Rot terdam werd met niet minder dan 52 door Feijenoord gewonnen. Men kan er dus van op aan. dat D.W.S. er wel alles op zal zetten om zich te wreken. Het gaat hier om de eer ste plaats. Een voorspelling van den uitslag lijkt ons gewaagd ('we denken met eenige huivering terug aan het resultaat van den wedstrijd FeijenoordHaarlem!). Men zie de cijfers maar: gesp.gew.gel. verl pnt. v.-t. gem. Feiienoord 10 8 1 1 17 41—15 ~1.70 D.W.S. 10 8 0 2 16 21—11 1.60 De doelcijfers van de Rotterdammers zijn méér een kampioensclub waardig dan die van D.W.S. We geïooven aan een tweede over winning voor Feijenoord. vooral wanneer de reohterwing VrauwdeuntSinke gehand haafd blijft. TWEEDE KLASSE. Van onze tweede-klassers spelen alleen de Kennemers thuis. Hoewel zij de vorige week een puntje tegen Bloemendaal hebben ver loren, zijn ze nog niet uitgeschakeld voor het kanroioenschap. Dit zal voor hen een aan sporing zijn, de tanden nog eens extra op elkaar te zetten en Spartaan, die hun op 20 September twee punten ontnam, onge troost naar huis te laten gaan. E.D.O. heeft reeds eerder haar meerder heid over H R.e. getoond. Dat was in het Noorder Sportpark Nu moeten onze stadge- nooten naar Den Helder en hoewel dit na tuurlijk geen walk-over zal blijken te zijn. gelooven we toch dat E.D.O. ook nu zal zege vieren. Bij Bloemendaal komen de puntjes drup pelsgewijs airmen. Die gang is te traag Er moet een beetje meer schot in komen, an ders redt ze het niet. Aan goeden wil en enthousiasme ontbreekt het den witten ge lukkig niet en dat is maar goed ook, want morgen moeten ze den zwaren uitwedstrijd tegen 't Gooi spelen. Denkt aan de 51 ne derlaag op eigen terren! DERDE KLASSE. Kinheim. dat de vorige week een puntje iheeft laten zitten, moet geducht oppassen, want Zaandijk ligt op de loer! De Wij kers zijn weliswaar nog ongeslagen, maar te veel gelijke spelen kan fataal worden. Tegen (en in) Assendelft zal ze morgen wel weer twee punten bemachtigen. Ditzelfde geldt eigen lijk ook voor Bevei-wijk, die zich aardig naar boven heeft gewerkt en die nu ook tot de kamnioenscandidaten gerekend worden. Dit zal al km. Boys morgen op eigen terrein wel ondervinden. Halfweg heeft jl. Zondag voor een verrassing gezorgd, door den uitwed strijd tegen W.M S. met 2—0 te winnen Het heeft ze wel niet van de laatste plaats ge bracht. maar dat is nog slechts een kwestie van tijd. Dat kan zelfs morgen al na haar thuiswedstrijd tegen Meteoor het geval zijn. De Zeemeeuwen stelden tegen Schinkelha ven teleur; zij kunnen weer veel goed maken, als zij morgen uit tegen D.W.V. winnen. m~ nv daar twijfelen we toch aan. Zandvoort meet helaas evenals verleden week haar tijd in ledigheid doorbrengen. Schoten heeft Zon dag haar kans jammer genoeg niet gegrepen. Zii leed weliswaar tegen het leidende Sche- veningen geen nederlaag, maar ook een ge lijk spel was niet voldoende. Toch moet Schoten de hoop eerst laten varen, wanneer de allerlaatste kans verkeken is en morgen maar alvast den uitwedstrijd tegen Delft, nummer laatst op de ranglijst, zien te win nen. VIERDE KLASSE. Voor de vierde klasse D zijn slechts twee wedstrijden vastgesteld en natuurlijk is er het kan moeilijk anders een plaatselijke ontmoeting bij. Ditmaal is het D.I.O.Rip- perda De Spaarnevogels hebben Zondag van Ripperda een puntje afgesnoept, waardoor deze de eerste plaats aan S.D.W. heeft moe ten afstaan. D.I.O. zal nu wel denken: wat de Spaarnevogels kunnen, kan ik óók! Er zal dus op het terrein aan de Ramplaan wel veel spanning heerschen. Nu er geen andere competitiewedstrijden in Haarlem gespeeld worden, is er een mooie gelegenheid, om de zen vierde klas plaatselijken strijd eens te gaan zien. vooral omdat de toegangsprijs heel gering is. De eerste ontmoeting werd door Dl.O. met 43 gewonnen en in het Els- wout-tournooi stuurde D.I.O. Ripperda zelfs met een 3—3 nederlaag naar huis. Een bewijs dat met D.I.O., als zij in goeden vorm speelt, niet te spotten valt. Het terrein verkeert op het oogenblik in een heel goede conditie. En mocht er eventueel toch veel regen vallen, dan zal het bestuur alles in het werk stellen, om d'en wedstrijd te doen doorgaan. Aan E.H.S., die morgen naar het sterke S.D.W. moet. kunnen we met den besten wil van de wereld geen hoop op succes geven. Wat zou anders een onverwachte overwin ning aan onze stadgenooten een flinken mo- reelen steun geven. H.F.C.—HAARLEM. De Haarlemsche voetbal-enthousiasten zullen het wel heel prettig vinden, dat de besturen van H.F.C. en Haarlem besloten hebben morgenmiddag op het terrein aan de Spanjaardslaan een nuttigen oefenwedstrijd te laten spelen. Het gaat hier weliswaar niet om de punten, maar deze aloude tegenstan ders zullen elkaar toch weer eiken duim gronds hevig betwisten. De belangstelling zal dus niet gering wezen, vooral omdat H.F.C. druk bezig is met een overwinningen reeks en Haarlem leelijk aan het aftakelen is gegaan. We hopen weer op een mooien, fairen strijd, al is het zoowel voor H.F.C. als voor Haarlem jammer, dat de roodbroeken morgen een drietal goede krachten wegens blessures moeten missen. De strijd wordt ge leid door den heer C. H. Vrugt. XERXES—R.C.H. Het R.C.H.-elftal speelt ongewijzigd in de volgende opstelling: Metten, Kors, Prevost Sr., Van Thiel, Slot, Prevost Jr., Lam, Troost, v. d. Horst, Hoogenaoorn, Lenselink. D.I.O.—RIPPERDA. Deze elftallen zullen als volgt worden opge steld: D.I.O.: Offenberg, Zandstra, G. de Nieuwe, Witkamp, Driehuizen, J. de Nieuwe, Poelgeest, Smit, Tjeertjes, Oliedam, Konijnenberg. Ripperda Peperkorn, Jac. Cop, De Roode, Riethoff, Spoor, A. Dreijer, H. Dreijer, B. Cop, Langeveld, Kruijff, Koster. FEESTAVOND D.I.O. Hedenavond is er voor de leden en dona teurs van D.I.O. feest in het gebouw Kleine Houtstraat 106. Na afloop is er bal tot drie uur. DAMMEN. COMPETITIE DISTRICTSBOND „NOORD HOLLAND". Voor de derde klasse competitie van den districtsbond „Noord-Holland" speelde te IJmuiden de Damclub ..IJmuiden" V tegen de Haarlemsche Damclub TV. Het resultaat was 1010. WIELRIJDEN. „ACHILLES". Zondag aa. houdt. „Achilles" haar jaar lij kschen Kerst-wildrit. Vertrek te 10 uur van het Plein. Bij slecht weer wordt op de home trainers gereden. POSTDUIVEN. „DE REISDUIF". Deze vereeniging houdt haar jaarlij ksche tentoonstelling op 19 en 20 December in het gebouw Koningstraat 54. waar een kerncollec tie aanwezig zal zijn. Een bezoek aan deze tentoonstelling zal dus zeker de moeite loonen. SCHAKEN. LEZING VEURMAN. In het clublokaal van het Haarlemsch Schaak Gezelschap heeft de heer H. K. Veur- man Dinsdagavond eer iezing gehouden over de stelregels in het schaakspel, waarbij hij speciaal het eindspel behandelde. Met eenige voorbeelden lichtte spreker toe, van hoe groote waarde het verkrijgen van de oppo sitie in een pionneneindspel is en op welke manier men deze kan verkrijgen. Vooral voor de zwakkere spelers was uit de duide lijk voorgedragen lezing veel te leeren. De voorzitter van het Haarlemsch Schaak- Gezelschap. de heer H. D. v. d. Ouw, dankte den heer Veurman namens de aanwezigen voor de moeite, die hij zich voor de club had getroost. TAFELTENNIS. SHOT—VICTORIA (3—7). Victoria verrichtte een keurige prestatie; zij won n.l. met een zwaar gehavend team van Shot. Kleijntjes (uit Victoria 3) won van Hurts, maar moest tegen Vander in 2 ests en tegen Huizinga nu 3 sets de vlag strijken. De eerste set tegen Huizinga wist hij te winnen, de twee de verloor hij met groot verschil en de derde met minimum verschil (2725, 1221. 2123). v. d. Heuvel (uit Victoria 2) verloor ongeluk kig van Vander. Van Huizinga en Hurts won hij. Lobbes won zijn 3 enkelspelen. Tegen Hurts stond hij in de eerste set met 114 achter. Hij haalde mooi op en won met 2220. De tweede set won hij met 2115. In het dubbelspel wonnen Lobbes en Van Wijk van Hurts en Vander. Nadat Lobbes en v. Wijk de eerste set gewonnen hadden, verlo ren zij de tweede met 218. De derde set won nen zij mei 2115. Tweede klasse: Shot 2—T. O. G. 3 2—8 KORFBAL. NED. KORFBALBOND DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Onze tweede-klasser gaat naar Amsterdam om zich met D.E.D. te meten. De Amsterdam mers staan er wat beter voor, dan onze stad genooten, die in acht wedstrijden zes punten verzamelden; hun tegenstanders behaalden in negen ontmoetingen een tiental punten. An dere wedstrijden zijn: HerculesVolharding en RohdaVesta. Ook Oosterkwartier 2 trekt- naar de hoofd stand en zal tegen Amstelodamum niet veel kans hebben. Haarlem 2 ontvangt in het Noorder Sport park Zondagmiddag L.U.T.O. 2. Ook hier zijn de Amsterdammers sterker. HAARL. KORFBALBOND HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Palvu 1 gaat haar zevenden te winnen wed strijd tegemoet; Animo wordt het slachtoffer. Watervliet 2, 'dat in acht wedstrijden slechts eenmaal den ingang van den korf vond, zal het tegen O.K. 3 wel niet bolwerken. De derde ontmoeting in de eerste klasse S.V. 2 Haarlem 3 moet een overwinning voor de thuisclub opleveren. De tweede klas geeft: Flora 2S.V. 3. Veel moeite mag Flora 2 niet hebben met deze ont moeting. Meerlebosch 1 trekt naar Aurora 2. Wil Aurora aan het hoofd blijven, dan is winnen de boodschap. Wij achten hen daartoe in staat. Haarlem 4 gaat op het O.K.-terrein tegen O.K. 4 haar achtste nederlaag tegemoet. In 3A is de ontmoeting Zwaluwen 1Flora 3 niet van belang ontbloot. Er is een spannende strijd om de leiding te verwachten. Aurora 4 kan zonder onverwachte omstandigheden van D.S.V. 2 winnen. Meerlebosch 3 en T.HF. 3 ontloopen elkaar weinig. In 3B moet Oosthoek winnen van Always Ready 3. Aurora 5 houdt het niet tegen Meer lebosch 2. ZWEMMEN. ZWEMGROEP WATERVREUGD. Zondag 20 December heeft wederom in het Sportfondsenbad van 5 tot 7 uur het familie- zwemmen door bovengenoemde zwemgroep van den Ned. Arbeiders Sportbond plaats. ZWEMCLUB HAARLEM. In ,De Sterrenkijker", het orgaan van de zwemclub „Haarlem" wordt in een sympathiek artikel het overlijden herdacht van den heer D. J. van Leersum en van dokter M. Mauritz. „twee pioniers van de sport" zoo oordeelt men., die wij noode kunnen missen". ATHLETIEK. TACKEMA EN V. d. BOOREN NAAR INDIë. Naar de Tel. verneemt, zullen de „Haarlem"- athleten W. Tackema en J. v. d. Booren bin nenkort naar Indië vertrekken. Tackema ver trekt op 12 Januari met Hr. Ms. „De Ruyter" en v. d. Booren begin Januari naar de Oost om daar een nieuwe betrekking te aanvaar den. Zij zullen Zondag 27 December bij de win ter training aan het Brouwerskolkje af scheid van hun vereeniging nemen. HOCKEY. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Promotieklasse A: AlkmaarStrawberries. LeidenB.M.H.C. II. Promotieklasse B: B.M.H.C. I—Laren. 2e klasse B: B.M.H.C. IH—Leiden II. H.B.S.Alliance. 2e klasse C: Amsterdam TVB.M.H.C. IV. 3e klasse C. Leiden Hl—B.M.H.C. V. Clubhuis te WerveH.B.S. H. B.M.H.C. VIZandvoort. 3e klasse B: Strawberries IIKraaien. B.M.H.C. VII—Pinokkio II. Dr. M. Euwe: Zijn technische fouten een gevolg van vermoeidheid. DAMES-HOCKEY. COMPETITIE- EN BEKERWEDSTRIJDEN VAN A.S. ZONDAG. Voor de elftallen, die niet aan de bekerwed strijden deelnemen of voor de eerste ronde ervan hebben vrijgeloot, zijn Zondag nog eenige competitiewedstrijden vastgesteld. In de Overgangsklasse kan zoowel Hilver sumB.H.V. als LeidenAmsterdam H de overwinning aan de thuisclub brengen. In 3B wordt de inhaalwedstrijd H.B.S. II— B.D.H.C. V waarschijnlijk door de gasten ge wonnen. In 4 D krijgen de Kraaien een lastige tegen partij op bezoek, nml. Hurley H. Aan hun huidige eerste plaats op de ranglijst zijn de Kraaien toch wel een zege verplicht. Bekerwedstrijden A.s. Zondag worden de eerste bekerwedstrij den gespeeld, waarvoor alle Westelijke eerste klassers op reis moeten. B.D.H.C. gaat naar Enschedé om P.W. te ontmoeten, een club uit het midden der Oos telijke eerste klasse-ranglijst. Rood Wit speelt te Leeuwarden tegen de a.s. kampioenen van het Noorden, L.H.C. Vermoedelijk zullen hier de Westelijke ploegen, mits niet al te onvol ledig, wel sterker dan hun gastvrouwen blij ken te zijn. Hetzelfde geldt voor Amsterdam, dat no. 2 der Oostelijke eerste klasse, nl. De venter als tegenpartij heeft, 't Gooi gaat naar Groningen en zal wel eenige moeite hebben, zich aan het zwaardere veld aan te passen; toch houden wij het ook hier op het Westen. Van de Haagsche clubs moet H.D.M. het op nemen tegen Zutphen, op het oogenblik num mer laatst van het Oosten. H.H.IJ.C. is de eenige, die een Westelijke tegenstandster heeft in 't Gooi II. Hier is voor de Hagenaars de kans op een eerste overwinning. H.O.C. en Kieviten moeten beide naar Breda om daar resp. T.H.O.R. en Breda te ontmoeten, de nummers drie en twee van de Zuidelijke ranglijst. Bij gelijk spel na verlenging komt de bezoe kende club in de volgende ronde. Voor den Amsterdam-beker worden door de clubs uit Haarlem en omstreken de volgende wedstrijden gespeeld: Rood Wit II (2e kl.) ontvangt den derde klasser De Vierde, terwijl B.D.H.C. ni den eveneens goeden derde-klasser Laren op be zoek krijgt. Strawberries ontvangt haar klassegenoot 't Gooi Hl. Van onze derde-klassers moet Rood Wit IH naar den vierde-klasser Hudito. H.B.S. I naar den derde-klasser Schaerweyde; Zandvoort ontvangt bezoek van van H.H.IJ.C. n (2e klasse), en zal vermoedelijk wel verliezen. Voor de vierde klassers zijn er dan nog de wedstrijden Rood Wit IVLeonidas (4e kl.) en AmudoStrawberries II. Ook hier wordt bij gelijk spel verlengd. Is daarna nog geen beslissing gevallen, dan komt de club uit de lagere klasse in de volgende ronde. Zijn de partijen uit dezelfde klasse, dan winnen de bezoekers. lohr heeft zijn hoogtepunt bereikt en is op zijn retour" beweerde Ca- ia pablanca in een interview. On ver- .7.7 schillig of Ca pablanca zich inder daad aldus uitgelaten heeft over Flohr's toe komst, is het wel van belang eens na te gaan, in hoeverre de feiten er op zouden wijzen, dat Flohr niet meer in topvorm speelt. Geven wij daartoe allereerst een overzicht van Flohr's verrichtingen van de laatste vijf jaren. 1932. Hastings: nr. 1 met een score van 8 punten uit 9 partijen. Londen: nr. 2 (achter Aljechin) met 8 uit 11. Bad Sliac: 1 en 2 gedeeld met Vidmar met 9l/o uit 13. Bern: 2 en 3 gedeeld met mij (achter Alje chin) met IIV2 uit 15. 1933. Hastings; nr. 1 met 7 uit 9. 1934. Hastings: nr. 1 (boven Aljechin) met 7 uit 9. Ujpest: 3 en 4 gedeeld met Frydmann (1. Lilienthal. 2. Pirc) met 9 uit 15. Ziirich. 2 en 3 gedeeld met mij (achter Al jechin) met 12 uit 15. 1935. Hastings 1, 2 en 3 gedeeld met Thomas en mij met 6V2 uit 9. Moskou: 1 en 2 gedeeld met Botwinnik (voor Capablanca) met 13 uit 19. 1936. Hastings: 2 achter Fine met 6V2 uit 9. Margate: 1 (voor Capablanca) met IV2 uit 9. Moskou: 3 (achter Capablanca en Botwin nik) met 9y2 uit 18 Podebrad: 1 (voor Aljechin) met 13 uit 17. Nottingham; 7 en 8 gedeeld met Dr. Lasker met 8V2 uit 14. Uit deze tabel blijkt ten eerste, dat Flohr een geregeld deelnemer was van alle Kerstwedstrij den te Hastings en bovendien dat zijn percen tage in deze wedstrijden inderdaad terugloopt (van 8 uit 9 in 1932 naar 6V2 uit 9 in 1936). Men diene echter niet te vergeten, dat het ge halte der deelnemers met de jaren zeer sterk gestegen is. Nemen we de percentages van de verschil lende jaren in hun geheel, dan komen wij tot 77% in 1932, 72% in 1933, 72% in 1934, 70% in 1935. 70% en 67y2% in 1936. Deze percentages wijzen eveneens op ach teruitgang, maar ook hier moeten wij in aan merking nemen, dat Flohr's tegenstanders geleidelijk sterker zijn geworden, o.m. door de deelneming van Botwinnik en door den te rugkeer van Capablanca. die van 1931 tot 1935 niet in tournooien van beteekenis uitkwam. Wel is opvallend, dat Flohr in den wedstrijd te Nottingham voor het eerst geen prijs be haalde. en een voor zijn doen zeer lage plaats bezette. Bedenkt men intusschen, dat hij toch nog slechts V/2 punt beneden den winnaar van den eersten prijs bleef, dan moet men hierin eerder een toevallige verdeeling der punten dan een belangrijke maatstaf voor de beoordeeling zien. Trouwens de tabel leert ook iets anders, n.l. dat Flohr juist dit jaar het meest in beslag genomen werd door interna tionale tournooien; men bedenke, dat alle ge noemde wedstrijden binnen acht maanden hebben plaats gevonden. In een der vorige beschouwingen heb ik er wel eens op gewezen, dat Flohr den wedstrijd te Nottingham niet onder bijzonder gunstige omstandigheden speelde en dat wordt nog eens bevestigd door de kwaliteit der partijen. De door Flohr gemaakte fouten zijn van techni- schen aard en moeten aan vermoeidheid wor den toegeschreven, omdat Flohr's speeltrant juist op technische volmaaktheid gericht is. Eén ding is jammer, n.l. dat Flohr dit jaar geen gelegenheid zal hebben te Hastings mee te spelen, teneinde de woorden van den in terviewer te logenstraffen. Flohr is n.l bezig zijn militaire plichten voor zijn vaderland Tsjecho-Slowakije te vervullen. De foto bij dit artikel doet vreezen. dat onze grootmeester de lange-afstandsmarschen wel een beetje te tragisch opneemt. De tweede foto. die genomen werd in den dierentuin te Berlijn, laat zien dat Flohr's moed op het schaakbord niet toe vallig is en gepaard gaat aan onverschrokken heid in het gewone leven. Het zal ook deze on verschrokkenheid zjjn. welke aan Flohr wel eer den wereldkampioenstitel zal bezorgen. DAMMEN. COMPETITIE VOOR HAARLEM EN OMSTREKEN. Dinsdagavond speelde voor deze competi tie Oosterkwartier I tegen Hoofddorp I, in het clublokaal van laatstgenoemde vereeni ging. Het resultaat was een 155 overwin ning voor het Oosterkwartier. De gedetailleerde uitslag is als volgt: Hoofddorp I Oosterkwartier I K. BroertjesA. de Jong 02 C. v. WageningenJ. P. v. Eyk 02 G. Oskam—W. v. Pet 0—2 S. ZijpK. v. d. Kodde .02 J. v. LimptA. M. Beek 1—1 Th. TollenaarJ. Flink 20 C. TroostH. Beck 11 D. LinthoutA. Vos 11 A. MiedemaP. v. d. Putten 02 H. HeiligersH. v. Duin 02 5—15 Het verdere programma voor- deze en de volgende week is als volgt: Maandag 21 Dec.: H. D. C. VIBemiebroek Het Noorden IHoofddorp I. HANDBAL. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Het Handbalprogramma van het K.N.G.V, voor a.s. Zondag luidt: Hoofdklasse West. Heeren: AalsmeerLijnden (J. Flick) 2 uur TonidoNiloc (J. Westrik) 2.30 RapiditasZaandam (Kranenburgh 1.30 Dames: A.D.A.D.O.S. 1,30 NilocZeeburg 2.30 Kr. en Vr.Simson 9 Westelijke Eerste klasee. Dames: Hercules HebeConcordia 9.30 uur A V. ZaanlandConcordia 2 10.30 OdinLijnden 11.30 Rapiditas 2SJ3.S. 2.30 Heeren: Lijnden 2Achilles 10 OdinAalsmeer 2 10 Olympia 2—S.S.S. 10.30 A.V. ZaanlandConcordia 2 11.30 Hoofdklasse. Voor beide afdeelingen weer een klein pro gramma. Te Haarlem speelt Rapiditas aan de Van Oosten de Bruynstraat tegen Con cordia (Zaandam), een bijna even sterke tegenstander, van wien door de Haarlemmers gewonnen kan worden. Lijnden speelt een zwaren uitwedstrijd, die ook gewonnen kan worden. Tonido zal wel met een gevoelige nederlaag huiswaarts ge zonden worden. Bij de dames zullen de leider AD.A. en Zeeburg hun wedstrijden wel weten te winnen. Kr. en Vr.Simson kan een zeer spannende ontmoeting worden. Westelijke klassen. De Concordia-dames g^ian een zwaren wed strijd tegemoet, die tevens beslissend kan zijn voor het kampioenschap. Mocht Concordia winnen, dan zal het kampioenschap haar zeker niet meer ontgaan. Het is dus voor de Haarlemsche dames oppassen Zondag te Wor- merveer. De reserves zullen weinig kans hebben tegen de Zaanlandsche dames. Lijnden zal haar vierde overwinning in successie wel weten te behalen. Aan de Van Oosten de Bruijnstraat zal het vrij goed spelend S.S.S. tegen de Rapiditas- dames in het veld komen. STEDENWEDSTRI.TD UTRECHT—HAARLEM. Voor de ontmoeting Utrecht—Haarlem op tweeden Kerstdag te Utrecht is het Haar lemsch elftal gewijzigd en als volgt samenge steld: Dori- B Sleeman (Conc.). Achter: A. Schweitzer. H. Buter (beiden Rap. '31). Midden: Br. v. Leeuwen (Rap. '31). J. v. d. Pn' (Lijnden). D. Bakker <Rap. *31). Vóór: J. Duyff, D. Blokker (Conc.), E. Waale wijn (Conc.), D. van Santen (Lijnden). M. Pal (Rap. '31).

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 10