JHLBa VERTELLING iililïlltllllllillilllilllll DINSDAG 22 DECEMBER 1936 TT TJ T F AT'? DAGBLAD 8 VOOR DEN 1KANTONRECHTER—I De kwade hond. Een koopman in Halfweg had een hond en een andere Halfwegenaar had kippen. Tus- schen deze twee soort-en scheen het. om in landelijken trant te blijven, niet te boteren en op een goeden dag gingen een kip en de hond een gevecht aan. waarbij de hond. naar men zegt. begon en de kip het verloor. Met het gevolg dat- de eigenaar met de doode kip naar den hondeneigenaar en ver volgens naar de politie ging. Met het gevolg dat de hondenbezitter gistermorgen voor den kantonrechter stond, om de onschuld zijns honds te bepleiten. ..Nee. meneer, het is heelemaal geen kwaie", zei hij. „Wilt u 'm es zien? Ik heb 'm maar meegebracht". „Och", meende de ambtenaar van het O. M.. Mr. Kleyn, „wat geeft dat nou, laat dat beest maar, we hebben hier toch geen kip pen". ..O, maar da's niet erg", luidde het gene- reuse aanbod, ,ik wil ook wel een kip halen". Doch men ging op dit voorstel niet in De kantonrechter meende, dat de man zijn hond dan maar aan een lijn moest houden, als het beest zoo lastig was, waarop de ver dachte antwoordde: „En die ander dan?" ,,U kunt toch niet verwachten, dat die z'n kippen aan een touw uitlaat?" De ambtenaar meende, dat de schuld bij verdachte ligt. Daarom eischte hij f 8 of 4 dagen. Het vonnis luidde f 5 of 3 dagen. Wild-West bij Halfweg. Op den zeventienden November was Half weg met zijn omstreken getuige van een ware Wild-West vervolging. Een jongeman reed met een two-seater langs de Amster- damsche vaart in de richting Haarlem toen uit de andere richting een auto naderde, die angstaanjagend slingerde. Toen beide voer tuigen elkaar dicht genaderd waren, reed de onbekende recht op den jongen man aan. Ter nauwernood kon deze laatste een aanrij ding voorkomen, door tussehen de boomen het fietspad op te vluchten. Snel draaide hij zijn auto en achtervolgde den onbekende, die nog steeds slingerend doorreed, waarbij hij er niet in slaagde, den ander te passeeren. Na eenigen tijd wist de achtervolger met groote snelheid langs den ander te rijden en spoed de zich naar de politie te Halfweg. Daar gin gen dadelijk twee agenten met hem mee om te trachten, den woesteling tegen te houden, de eerste stak zijn hand op, doch de automo bilist. die naar later zou blijken, ..kennelijk" was. trok zich daarvan niets aan en reed door. De tweede agent, die zich voor alle vei ligheid maar een vijfhonderd meter verder op had opgesteld, stak eveneens zijn hand op. met niet meer succes. Toen zond hij den wegsuizenden auto twee schoten na, die ech ter geen doel troffen. Daarop besteeg men gedrieën het auto-tje van den jongeman en zette de verdere achtervolging in. Eindelijk, diep In den polder, haalde men den dronk aard in. Na veel wederwaardigheden wist men hem toen naar het „b'ro" te brengen Voor dezen kennelijk en staat van dronken schap kreeg de man thans twee weken prin cipale hechtenis, terwijl zijn rijbewijs voor een jaar werd ingetrokken. De eisch luidde drie weken. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIOCENTRATF, OP WOENSDAG 23 DECEMBER 1936. Progr. I. Hilversum I (Huizen) Progr. II: Hilversum n. Progr. III 3.00 Keulen. Uit Leipzig: concert tot 8.50. 9.05 Keulen. Tijdsein. Berichten. Wa- terstandberichten. 9.20 Deutschlandsender. „Hansel und Gretel", opera van Humperdinck. 9.5010.20. idem. Fröhlicher Kindergarten. 11,20 Danmarks Radio. Uurslag en klokken spel van den Raadhuistoren. Kai Julian's ensemble uit „Kilden" te Aalborg. 12.20 Vlaamsch Brussel. Gramofoonmuziek van het omroeporkest. 1.20 idem. Gesproken dag blad van bet N. I. R.. 1.30 idem. Dansorkest 1.50 idem. Gramofoonmuziek. 2,20 Diver sen. 2.50 Parijs Radio. Concert o.l.v. Henri Tomasi. 4 20 Keulen. Programma van den Deutschlandsender (O. Dobrinat), 5.40 idem. ..Weihnachtsbaum-Weltenbaum". 5.20 idem. Concert. 5.50 Parijs Radio. Concert door het kamerorkest van de Pauletconcerten o.l.v, M. Clauz. 6.20 Londen Regional. „The swing- tette" met het Swing Kwintet. 6.40 idem. B. B. C. orkest van N.-Ierland o.l.v. T. M. Morri son: 7.20 Beromünster. .iaterne. laterne Sonne. Mond und Sterne". 3.20 London Re gional. Variété. 9.20 Rome. Concert o.l.v. Marie Gaudiosi. 10.05 Berlijn. Populaire- en dansmuziek door het kleine omroeporkest o.l.v. Willy Steiner. 11.20 Parijs Radio. Dans muziek door het Pierre Mangeret-orkest. 11,50 idem. Populair concert, door het Mangeret- orkest. Programma IV: 8.00 Vlaamsch Brussel. Gymnastiek. 8.20 idem. Gramofoonmuziek. 8.30 idem. Kroniek van den dag. 8.40 Gra- mofoonplaat. 8.45 idem. Gesproken dagblad van heth N. I. R. 9.009.20 idem. Gramofoon muziek. 9.30 Diversen. 10.35 Droitwich. Korte Godsdienstoefening. 10.50 idem. Tijdsein van Greenwich. Weerbericht. 11.05 idem. Orgel concert. door Quentin Mac Lean. 11,35 idem. B.B.C. Wels orkest ol.v. Mansel Thomas. 12,35 idem. Gramofoonmuziek. 1,20 idem. Het Bir- minghams Hippodrome orkest o.l.v. Harry Pel. 2,20 idém. Gramofoonmuziek „Jazz at present" 2,50 idem. Callender's twee orkesten o.l.v. C. A. Waters. 3.50 idem. Piano recital door Fre derick Stone. 4.20 idem. Vesper in St. Pauls Cathedraal. 5.10 Het John. Mac Arthur Kwintet. 5.35 idem. BBC-dansorkest o.l.v. Henry Hall. 6.20 Diversen. 7.00 Droitwich. B.B.C. Harmonie orkest o.l.v. B. Walton O'Don nell. 7.30 idem. Carroll Gibbons in ..Soft lights and sweet Music. „Melody out of the skv", Jay Wilbur met Fred. Bayco aan het or gel. 8.20 idem. B.B.C, orkest o.l.v. Adrian Boult. 9.20 London Regional. B.B.C. Theater orkest o.l.v. Harold Lowe. 10.20 idem. Tijd sein van Greenwich. Weer-, nieuws-, en sport berichten. 1.45 idem. Maurice Winnick en zijn orkest. Programma V: 8.007.00. Diversen, 8.00 Eisen Gramofoonplaten concert: Cabaret avond. 1. Urn blaue Band. Paul Godwin. 2 Walspotpourri van Afrikaanse Wysies. 5 vroo'.ijke Kaerels. Foxtrot potpourri van Afrikaanse Wysies. idem. 3. Le chaland qui passe. Lvs Gauty. J'aime tes grand yeux. Idem. 4a Reine de Muzette, Emile Vacher. 5. Piano Medley no. 7, Charley Kunz. 6. Weekend in Scheveningen, Louis Davids. 7. La Cucaracha, Londen Piano Acc. Band. The Continental, idem. 8. I.c-s Triollets, Emile Vacher. 9. De Voetbalmatch. Louis Davids.. 10. Potpourr: van Sousa Marches, Blaasorkest. 8.00—12.00 Diversen. „Scrooge en Marley". Dickens' Kerstvertelling in den Stadsschouwburg. Naar de directie van de Nederlandsche too- neelgroep ons nader meldt, zal de opvoering van „Scrooge en Marley", Ed. Veterman's be werking van Dickens' ,_A Christmas Carol" te Haarlem plaats hebben op 23 December in den Stadsschouwburg. Met deze groot gemonteerde opvoering maakt de Nederlandsche Tooneel- groep haar entrée in onze stad. Ernst en humor wisselen elkaar in het stuk af; ze werden in het origineel dooreen gevlochten met de hand van een meester en men vindt ze in gelijke verhouding terug in de tooneelbewerking, die gespeeld wordt in de charmante costuums van den tijd, in bijpas sende rollen en onder regie van den talent vollen jongen tooneelkunstenaar Cruys Voor- bergh. KORPS MOTORDIENST, Bij de op 23 December te 's-Gravenhage te houden garnizoensparade, ter gelegenheid van de eedsaflegging door Z.D.H. Prins Bernhard, zal het korps een deputatie afvaardigen ter sterkte van 2 officieren en acht dienstplichti gen van de officiersopleiding. ZAMENHOF-AVOND IN „HET BLAUWE KRUIS". De afdeeling Haarlem van de Federatie van Arbeiders Esperantisten, hield Zaterdagavond 19 December een bijeenkomst in het gebouw „Het Blauwe Kruis" op de Oude Groenmarkt, welke bijeenkomst een feestelijk karakter droeg en meer in het bijzonder de herdenking van Dr. Zamenhof, den schepper van Espe ranto, beoogde. Het esperantisten zangkoor uit Amsterdam verleende zijn medewerking. Begonnen werd gebruikelijk met La Espero van Zamenhof, de internationale der esperantisten. Als spreker trad daarna op de heer P. Krijt, preisdent der afdeeling Amsterdam en oud bestuurslid der Federatie, die als onderwerp gekozen had La Heredago de Zamenhof (de erfenis van Zamenhof). Is de erfenis van Zamenhof alleen een voer taal, gegeven voor ons gemak? Neen, zei spre ker, dat was niet Zamenhof's bedoeling, 't Is niet de esperanta linguo maar de espe- ranta movado. Niet dus de taal, maar de be weging is het doel en dat doel is: de menschen te vereenigen, geestelijk contact tussehen hen te brengen, wat dus voor arbeiders esperan tisten wil zeggen, de internationale arbeiders beweging steunen. Het is een feit, dat niet bij ieder esperan tist de internationale gedachte voorzit; er zijn personen, die in esperanto een persoonlijk voordeel zoeken door het verzamelen van post zegels of prentkaarten: door op reis geschikte hotels te vinden, ja die de aangeknoopte con necties exploiteeren door bij geestverwanten in een ander land gratis onderdak te krijgen, maar dat mag het doel niet zijn. Het idealisme aan Zamenhof, dat is het voornaamste van zijn erfenis. Tot slot voerden enkele leden een tooneel- stukje op. Het stukje, dat met de noodige humor ge kruid was, vermaakte de aanwezigen zeer. De voorzitter der vereeniging, de heer Agosti, dankte allen, die tot het welslagen van den avond hadden bijgedragen. DIEFSTAL VAN OUD IJZER. Een dezer dagen is bij de politie kennis ge geven van het vermissen van een partijtje oud ijzer van een terrein aan den Glipperweg. Het is de Heemsteedsche recherche gelukt, beslag te leggen op het ontvreemde bij een opkooper te Haarlem. Dit had tot gevolg dat de dader, een inwoner van Heemstede, eveneens kon worden opgespoord, hoewel het gestolene reeds in de 3e hand was overgegaan. Voor het vervoeren was een driewielige bakfiets gehuurd bij den vrachtrijder de Jong alhier. Mede is opge spoord iemand uit Haarlem, die wel aan het vervoeren heeft medegeholpen, doch niet in betrekking tot den diefstal stond. Tegen den dader, die een bekentenis heeft afgelegd, is proces-verbaal opgemaakt. lllllllllilllllllillililllllillillllilllllllllllllllllllU^ De Wraakneming. Oude schavuit, bromde Joe terwijl hij een somberen blik op het verlichte raam ves tigde. Denk maar niet. dat je zoo gemakkelijk van mij afkomt. Die grap zal ik je betaald zetten, zoowaar mijn naam Joe Diggers is. Hij trok de pet dieper over z'n oogen en liep met langzame schreden den stillen weg af. Het was een zware, bonkige kerel van omstreeks zestig jaar. De weg waarlangs hij voortliep, zou hij blindelings kunnen vinden. Dertig jaar lang was hij hier langs geloo- pen, 's morgens naar de fabriek toe en des avonds naar huis. Dertig lange jaren. Hij was bij Louis Strong in dienst gekomen, in een tijd dat deze nog in een bescheiden werkplaatsje z'n bedrijf uitoefende. Ze werk ten samen aan één werkbank, aten hun brood op aan één tafel tijdens het schaften en had den eikanders werk geprezen of verbeterd. Maar langzamerhand bleek het werk plaatsje te klein, er kwam een groote schuur naast en met de schuur kwamen nieuwe knechten. Na eenigen tijd bleek ook de nieuwe schuur te klein en werd een eindje verder de eerste steen gelegd voor het gebouw van Strong's Machinefabriek, een onderneming waar kort geleden drie honderd arbeiders hun brood verdienden. Van eenvoudig smidsknecht was Joe met de fabriek gegroeid, eerst als voor man. later als werkmeester. Hij sprak van on ze fabriek, Ze was een deel van zijn leven ge worden. En werkmeester was hij gebleven door het ontbreken van zijn technische kennis. Ook zijn omgang met Strong veranderde in den loop der tijden. De correspondentie welke vroe ger in de avonduren werd afgedaan, werd bij het bouwen der nieuwe fabriek in een keurig kantoor ondergebracht. Daar was ..de direc teur" meestal te vinden, over de werkplaats regeerde een bedrijfsleider. Toen kwam de crisis en teisterde het bedrijf onbarmhartig, met leede oogen had Joe ze zien vertrekken, al die arbeiders. Er bleven niet veel meer over dan de helft. Dezen avond, juist toen hij z'n handen stond te wasschen, kwam de boodschap „of hij nog even bij den directeur kwam". Met "een vermoeide uitdrukking in zijn oogen had de „oude" Strong hem aangekeken. (Adv. Ingez. Med.) INBRAAKJE. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heb ben ongenoode gasten een bezoek gebracht aan de melkinrichting van de firma Schoen maker, Cloosterweg 8. De dief of dieven heb ben zich toegang verschaft door het verbre ken van het slot. De buit bepaalde zich tot een 40-tal kippeneieren en een aantal flesch- jes room. (Adv. Ingez Msd.) Illllllllillllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllilllllllll Hoor eens Joe, ik moet je iets zeggen. Je bent gedurende dertig jaar bij mij in dienst en je was niet alleen knecht, maar ook een kameraad voor me. Ik heb altijd ge probeerd je vooruit te duwen in het bedrijf en het spijt mij, dat ik je op de plaats van werkmeester moest laten staan. Neeval mij niet in de rede, ik weet best dat je tevre den bent, maar ik had dat voor mijzelf graag gewild. Enfinik zal er maar niet langer omheen draaien, Joebeste kerelik moet je ontslaan. Hier in deze enveloppe heb ik je salaris voor een half jaar gedaan en nog een extratje Met een ruk had Strong zich omgedraaid en was snel de deur uitgeloopen. Pas toen Joe op de straat stond, besefte hij wat er gebeurd was. Hij. de oude Joe Diggers stond op de keien, er uitgegooid als de eerste de besteVer suft opende hij de enveloppe Een half jaar salaris en vijfhonderd gul den.... In blinde woede had'ie de vuist ge bald. Schurk, met een fooi wil jij je van mij afmakenals een hond gooi je mij een kluif toe en trapt me de deur uitomdat ik te oud werd, nu ik m'n heele leven lang voor je gezwoegd heb Met één slag waren alle illusie's voor een onbezorgden ouden dag verdwenenvijf honderd guldenen dan te bedenken hoe de oude Strong meermalen had gezegd dat hij hem later niet zou vergeten, al was het woord pensioen nooit uitgesproken. Joe had er vast op gerekend. O, hij zou van den honger niet sterven, daarvoor was hij niet bang hij had zijn geld niet weggesmeten. Maar zoo buiten de deur gezet, als de eerste de beste Ik zal het je betaald zetten „meneer Strong", nog dezen nacht kom ik mijn deel halen; ik weet het te vinden. Joe was alleen een beetje stiller dien avond thuis. Hij beweerde hoofdpijn te hebben, maar de reden was dat z'n woede hem het spreken belette. Hij sprak niet met zijn vrouw over het gebeurde, men moest hem later niets kunnen bewijzen, als hij z'n mond maar hield. Hij zou geen stommerd zijn Hij ging op z'n gewonen tijd naar bed. wachtte tot één uur, overtuigde zich dat zijn vrouw rustig sliep en liet zich voorzichtig van het ledikant glijden. Hij kleedde zich aan, stak een zaklantaarn in zijn jas en verliet ongemerkt z'n woning, den kouden winter nacht tegemoet. Maar Joe voelde geen kou; een verterende wraak brandde in zijn bloed. Hij liep over eep. stuk braak liggend land naar de achterzijde der fabriek en peuterde een klein luikje los, kroop er door en zocht het trapje, dat naar de werkplaats leid de. Hij greep een zwaar breekijzer en begaf Algemeene Vergadering van Bloembollencultuur. Begrooting voor 1937 goedgekeurd. Gistermiddag werd de Alg. Vergadering van „Bloembollencultuur", die des morgens geschorst was, voortgezet. In de bestuursvacature-wijlen A. Bergman werd gekozen de heer Jac. de Brabander te Iiillegom met 123 stemmen. De reorganisatievoorstellen, waarover des morgens de algemeene beschouwingen zijn gehouden, werden nu artikelsgewijs bespro ken. Het eerst werd behandeld art. 7, dat be paalt, dat leden, die niet direct bij het bloem- bollenbedrijf betrokken zijn, niet bij de af- deelingen worden ingedeeld. Bij artikel 9, dat de royementen regelt, heeft de afd. Wassenaar een amendement ingediend, strekkende tot royeering van die leden, die in het buitenland cultures hebben. De afd. Hillegom vereenigt zich hiermede. De afd. Lisse vraagt, de uitvoervergunnin gen van de firma's, die hun cultures naar het buitenland overgebracht hebben, in te trekken. Ten aanzien van dit laatste zal het hoofdbestuur zich in verbinding stellen met de regeering, aldus verklaarde de voor zitter. Bij art. 18 werd de kwestie van het stem recht uitvoerig besproken. Er wordt; een nieuw artikel voorgesteld door het hoofdbestuur, luidende als volgt: „De leden, die kweekers van een zelfde geslacht van bol- of knolgewas zijn en die meer dan 15 Are van het betreffende artikel telen, worden vereenigd tot een groep. Een groep kan rechtspersoonlijkheid hebben. Het erkennen eener groep geschiedt door het hoofdbestuur". De afd. Schoten-Velsen wenscht de grens van 15 Are verlaagd te zien tot 7 Are. De afd. Heemstede wil ook de handelaren in de groepen opgenomen zien. De afd. Hillegom achtte dit heele artikel onrechtvaardig. De afd. Beverwijk wilde de grens op 3 Are gesteld hebben. Zooals wij reeds gemeld heb ben is de beslissing over deze statutenwijzi ging uitgesteld. Punt 9 van de agenda vermeldde het voor stel tot wijziging van het huish. reglement. Aangezien deze wijziging nauw verband houden met de verandering der statuten, wordt ook- de beslissing hierover uitgesteld tot de volgende vergadering. Bij deze wijzi ging is ook de contributieverlaeing inbegre pen. die met de stemmen van de afd. Hille gom en Bovenkarspel tegen werd aangeno men De stemming over de overige artikelen wordt aangehouden. Dan is de begrooting voor 1937 aan de orde. De begrooting sluit met een totaal van f 51.075. Bij de begrooting der uitgaven achtte de afd. Voorhout den oost salarissen te hoog. De afd. Heemstede verzocht bij motie een oensioenregeling vast te stellen voor het ge- heele personeel. Tot dusver is alleen de se cretaris-penningmeester pensioengerechtigd. Het hoofdbestuur kan met de strekking van deze motie accoord gaan, maar de finan- ciesle bezwaren zijn op hei oogenblik onover komelijk. De voorzitter adviseerde, deze mo tie in te trekken. De begrooting werd vervolgens in haar ge heel goedgekeurd. Na de rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. KERSTCONCERT. Op Zaterdag-avond werd in het Tehuis voor Ouden van Dagen aan den Schotersingel een Kerstconcert gegeven door Haarlem's Luister vinken Koor, onder leiding van Willem Hespë. Als solisten werkten mee: mej. T. Druif (viool) en mej. A. Bouter (piano). In een keurig versierde zaal werd dit con cert tot iets buitengewoons, daar er in de pauze een Kerstman met 2 elfjes binnenkwam om aan verpleegden en koorleden verrassingen uit te deelen. Ook de ziekenzalen waren door hem niet vergeten. Het werd een mooie maar tevens vroolijke avond daar er na afloop van het officieele programma eenige liederen ter eere van den ondertrouw van de Prinses door alle aan wezigen werden gezongen. lllllllllllllllIllllllllilllllllillllllllllllllllIM zoch de breede trap op naar de kantoren. Gebiindoekt zou hij den weg evengoed heb ben kunnen vinden. Daar moest de groote brandkast staan Hij trachtte met het breekijzer de deur te forceeren, doch de solide kluis spotte met iederen aanval. Joe vloekte zachtjes en ging terug naar de werkplaats. Met inspanning van alle krachten sleepte hij een snij-apparaat naar boven; het zweet liep hem langs z'n gezicht. Hij zette een tafel op z'n kant, kroop er achter en begon de stalen plaat door te snijden. Een oogenblik schrok hij op, toen de felle vlam sissend in het metaal beet. Wat ging hij doenwerd Joe Diggers op zijn ouden dag een dief? Maar hij klemde de tanden op elkaar en werkte voort. Langzaam maar zeker sneed hij de deur stuk, sloot de vlam af en boog met be hulp van het breekijzer de plaat krom. Hij stak z'n arm door het gat en greep een handvol papier. Bij het licht van de zaklan taarn zag hij, dat het geld wasklein bankpapier, hij liet het snel in zijn zak ver dwijnen. Wederom verdween z'n hand in de kastnog meer geld kwam te voorschijn en een met de hand beschreven vel papier. Joe Diggers wilde het papier weggooien, toen hij z'n naam zag staan. Hij hield het licht dichterbij en begon te lezen; Aap mijn secretaris H. Brown. Beste Harry. Als je deze letters leest, zal ik er niet meer zijnIk kan het niet ver dragen, dat de zaak welke ik heb opgebouwd, ten gronde gaat. Het is mijn eigen leven dat vernield is Je zult hier het geld vinden voor de loo- nen, de laatste. Ik vertrouw dat jealles voor mij zal behartigen. Jij bent nog jong en zal je weg in het leven zeker vinden. Mijn beste wenschen en dank, grooten dank. Met Joe Diggers heb ik afgerekendal was het maar een klein gedeelte van het geen ik mij had voorgesteld. Maar het is mijn laatste geldik hoop dat Joe het mij ver geven zal LOUIS STRONG. Onbeweeglijk blijft hij zitten. Dan stopt hij met bevende handen het geld terug in de kluis. Hij sleept het zuurstof-apparaat naar de werkplaats terug en ruimt alles op, het gat is de kluis gaapt als een wond Zoo aanvaardt hij den weg terug. In den kouden nacht veegt hij met zijn mouw de tranen uit z'n oogen. Die vervloekte wind ook. ORANJE-FILM IN HAARLEM. Ter gelegenheid van de bruidsdagen van het koninklijk paar draaien in Haarlem thans een aantal oranjefilms, samengesteld uit oude opnamen uit de archieven der jour- naalfabrieken. Polygoon en Profilti hebben uit hun ar chieven alles opgediept, dat er aan opnamen van de koninklijke familie bestond en dit op aardige wijze gemonteerd. Polygoon (in Rembrandt) heeft de meeste stof, Profilti (in de Cinema) heeft meer moeite aan de montage besteed, beide films zijn de moeite van een bezoek waard. Ook Luxor vertoont een reportage van de geschie denis van een vorstenhuis in de laatste decennien. Er zijn veel bekende opnamen bij en veel ook, die zoolang achter ons liggen, dat wij er ons niets meer van herinneren. In het bijzonder willen wij hier noemen de aardige fragmenten in het Profiltinieuws van de ge boorte van het prinsesje, waarbij vooral de geestige teekeningen niet te vergeten zijn. In deze dagen, nu allen zoo intens meeleven met het vorstenhuis, zullen deze films zeker veel belangstelling trekken. INDUSTRIE-TERREIN. B. en W. deelen aan den raad cnede, dat het noodzakelijk is voor de gronden gelegen tus sehen de spoorbaan HaarlemAmsterdam, het gebied van het uitbreidingsplan „Waarder en Veerpolder" en het Noordei' Spaarne een uitbreidingsplan vast te stellen, waarbij deze gronden worden aangewezen voor industrie terrein. B. en W. achten deze bestemming ge- wenscht, omdat meerdere malen de behoefte aan geschikt industrie-terrein, binnen de ge meente gelegen, is gebleken. De teekening van het ontwerp-plan heeft gedurende 4 weken ter gemeente-secretarie ter inzage gelegen. Bezwaren daartegen zijn niet ingekomen. PERSONALIA. Voor het Staatspractijk-diploma voor han* del en administratie is geslaagd mej. M. van Leeuwen te Haarlem. „Het H. O. V.-Koor". Zal leiden tot grooteren bloei der H. O. V. Naar wij van het bestuur der Haarlemsche Orkestvereeniging vernamen zal, onder de auspiciën van de H.O.V. alhier worden opge richt „Het H.O.V.-Koor", een gemengd koor, dat in dezelfde verhouding tot de H.O.V. zal staan als het Rotterdamsch Phil harmonisch Koor tot het Rott. Philh. Orkest. Het ligt in de bedoeling nog in het oude jaar de oprich tingsvergadering te houden en wel op Maan dag 28 December in het gebouw „Zang en Vriendschap" in de Jansstraat. Het koor zal worden gesticht ten dienste van de H.O.V. en zal hoofdzakelijk optreden bij de ledenconcerten. Minstens één uitvoering per jaar zal worden gegeven. Dit koor zal de uitvoering mogelijk maken van werken, die buiten het gewone repertoire van de reeds be staande oratoria en zangvereenigingen vallen, werken dus, uit te voeren door orkest en koor, die maar zelden ten gehoore gebracht worden (bij voorbeeld werken van moderne compo nisten) en waarvan er veel meer zijn dan menigeen wel denkt. Frits Schuurman, dirigent der H. O. V. Het H.O.V.-Koor zal niet een koorvereeni- ging worden, die zelf de kosten moet dragen van zaalhuur e.d., alles gaat. als gezegd, onder auspiciën van de H.O.V. De bedoeling is, een kern te vormen van muzikale uitvoerenden, die geregeld samenwerken. Op deze wijze kan het oude Toonkunstkoor, dat onder wijlen den heer Robert en den be treurden Evert Cornells zulk een hoog peil had bereikt en waarvan het niet langer voort bestaan steeds als een groot gemis in Haar lem is gevoeld, herleven. Onnoodig te zeggen, dat alles zal staan onder leiding van den dirigent der H.O.V., den heer Frits Schuurman. Onnoodig ook te zeg gen, dat de aard der op te voeren werken meebrengt, dat slechts zangeressen en zan gers met goede stemmen in het koor kun nen worden opgenomen. De eerste repetitie zal Maandag 11 Januari gehouden worden in het gebouw „Zang en Vriendschap" en het ligt in de bedoeling alle verdere repetities te houden op Maandag avond, den ouden Toonkunstavond. Het is zeer te hopen, dat het mooie plan lean worden uitgevoerd. Wij verwachten, dat er veel belangstelling voor zal bestaan. Zoo zal het mogelijk worden, een nóg grootere uit breiding te geven aan het repertoire van de orkestuitvoeringen der H.O.V., waardoor onge twijfeld deze orkestvei'eeniging zich weer beter zal kunnen handhaven. AARDAPPELMARKT ROTERDAM 21 Dec. 1936. Brielsche Eigenheimei's f 1.70f 1.90 p. Hi. Zeeuwsche Eigenheimers f 1.60f 1.75 p. H.L. Zeeuwsche Bonte f 2.00f 2.25 per H.L. Zeeuwsche Blauwe f 2.00—f 2.25 per H.L. Eigenheimers Blauwe f 1.60f 1.70 per H.L. Eigenheimers Poters f 1.15f 1.30 per HL. Bonte en Blauwe Poter f 1.10f 1.25 p. H.L. Bevelanders f 1.60—f 1.70 per H.L. Westland- sche ronde zand 34 ct. per K.G. Westland- sche kleine 23 ct. per K.G. met korten aan voer, kalme handel. -1

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 10