AMSTERDAMSCHE BEURS In Februari 1937 komen de eerste conductrices. Waarom de N.Z.H. T.M. daartoe gedwongen is. DINSDAG 22 DECEMBER 1936 HAARLEM'S DAGBLAD De geroofde prauw. Kruiser „Java" spoort de beide Europeanen op. BATAVIA, 22 December (Aneta) Het depar tement der marine meldt, dat de kruiser „Java" die door den marinecommandant was geïnstrueerd de beide Europeanen, die een prauw aan de kust van Bali hadden geroofd, aan te houden (waarvan gisteren melding is gemaakt, de prauw benoorden Lombok heeft aangetroffen. Beide Europeanen zullen aan de justitie te Soerabaja worden uitgeleverd. Een van hen bleek marine-schepeling te zijn, die reeds sedert 12 December was verdwenen. De identiteit van den tweeden aangehoudene is nog niet vastgesteld. Familiedrama te Buitenzorg. BUITENZORG2 2 December. In den af- geloopen nacht heeft zich een familiedrama afgespeeld ten huize van den oud-gezagvoerder ter koopvaardij, G. R. Toen de baboe hedenochtend op den gewo nen tijd aan haar werkzaamheden wilde be ginnen, vond zij het huis van de familie I. in tegenstelling met de gewoonte nog geslo ten. De baboe waarschuwde een buurman, die op zijn kloppen ook geen gehoor kreeg, en daarna de politie in kennis stelde, welke de woning binnendrong. In de slaapkamer vond men de lijken van den heer en mevrouw I. Ook de twee honden bleken gedood te zijn. Mevrouw I. was in den laatsten tijd zwaar ziek. Beiden, zoowel mevrouw als de heer I., waren reeds over de zeventig jaar. De heer I. was reeds in 1900 eervol als gezagvoerder ter koopvaardij ontslagen. Het Vorstelijk Huwelijk. De Noordwij ksche Reddingsbrigade heeft aan het bestuur van den Ned. Bond tot het redden van drenkelingen voorgesteld, dat de reddingsmiddelen, noodig voor het jacht, dat aan Prinses Juliana en Prins Bernhard wordt aangeboden, zullen worden geschonken door den Bond. Het Bondsbestuur staat zeer sympathiek te- tegenover het voorstel Noordwijk; de Bonds- kas is echter niet in staat, zich deze uitgave te veroorloven. Het bestuur doet een beroep op dë mede werking der Reddingsbrigades. De penning meester van den Bond (Mr. A. Th. E. Kastein, Koninginneweg 192, Amsterdam Z.) zal zich gaarne belasten met het in ontvangst nemen van bijdragen van brigades, welke ook gestort kunnen worden op Postrekening 7625. Brandende mijn maakt over de tweehonderd slachtoffers. Ontzettend ongeluk in New Delhi. In een mijn te New Delhi is eenige dagen geleden een hevige brand uit gebroken. De mijn-autoriteiten zijn thans van meening, dat niemand van de 208 personen, die zich in de bran dende mijn'bevinden, meer in leven, kan zijn. Zij hebben derhalve op-, dracht gegeven de mijn dicht te met selen, totdat vast zal staan dat de brand, welke is ontstaan door een ont ploffing, is gedoofd. Repetitie voor den 7den Januari. 's-GRAVENHAGE, 22 December. Onder leiding van Harer Majesteits eersten stal meester jhr. Verheyen is hedenochtend een tweede oefening gehouden van het voorrijden voor het stadhuis en de Groote Kerk ter voor bereiding van de plechtigheden op 7 Januari. De stoet werd geopend door twee open brik ken, ieder met twee paarden bespannen. Daarna volgde een gedeeltelijk met tentzeil gesloten brik, eveneens met twee paarden bespannen. Een brik met acht paarden bespannen, voorafgegaan door twee bereden postillons, fungeerde als gouden koets. Derhalve werden de linksvoorgespannen paarden door een postillon bereden en ging naast elk span een rijknecht te voet. De stoet werd gesloten door vijf vierspannen en werd begeleid door bereden politie, welke voor zoover noodzakelijk het verkeer stop zette, opdat de stoet rustig zijns weegs kon gaan. Op bevel van jhr. Verheyen, die te paard en gekleed in donker rijcostuum was, hield elk voertuig eenige oogenblikken halt voor het stadhuis (ingang tegenover de Nieuwstraat) en voor de Groote Kerk (ingang tegenover het gebouw van de Residentiebode), opdat deze repetitie zooveel mogelijk op het verloop van den dag der prinselijke huwelijksvoltrekking zou gelijken. In dit verband stonden ter lin kerzijde van den ingang van de Groote Kerk twee secties grenadiers aangetreden, onder bevel van den len luitenant Van Hattum, bij wien zich gevoegd had de kapitein-plaatselijk adjudant baron Van Heeckeren van Bran denburg. Naar men weet zullen op den 7en Januari te dezer plaatse mariniers dienst doen. Het voorrijden voor beide gebouwen werd enkele malen herhaald, waarna de stoet via de Torenstraat naar de koninklijke stallen terugkeerde. De oefening trok natuurlijk veel bekijks. EVANGELISATIE-AVOND. Heden,Dinsdag 22 December zal er een openbare Evangelisatieavond gehouden wor den in de Noord-Schoterkerk aan de Spaarn- rijkstraat (8 uur). Sprekers: ds. C. Veenhof over het onderwerp „Oorlog op aarde" en ds. J. W. Siertsema over het onderwerp „Vrede op aarde". Het Evangelisatie zangkoor Haarlem Noord zal deze bijeenkomst met zang opluis teren. VOETBAL. LIPPE-DETMOLD CONTRA HAAGSCH ELFTAL! Een Haagsch' elftal zal Woensdag a.s. op Houtrust een wedstrijd spelen tegen een Lippe-Detmoldsch elftal. Voor Lippe-Detmold spelen: Schielleman, Jünnemann, Oelgardt. Pohl, Becker, Hofmann. Diewell, Hamacher, Przibiky, Hogenkamp, Sie- wecke. Het Haagsche elftal is als volgt samenge steld: Doel: Dankelman; backs: Noordeloos en Walhain; midden: Deibei, Wieffering, Bool; voor: Van Gelder, Stam, Bakhuis, Kleyn, v. d. Vegt. Een onderhoud met den directeur Ir. W. J. Burgersdijk. Eenige maanden geleden deelden wij reeds mede, dat de N.Z.H.T.M. het voornemen had in de naaste toekomst op haar tramrijtuigen conductrices aan te stellen. Thans ontvangen wij van den heer J. C. Donk, directeur van het reclamebureau „Rijn land" te Leiden, het volgende ingezonden stuk: Een simpel courantenberichtje bracht ons de mededeeling, dat de Directie der N.Z.H.T.M. het voornemen heeft vrouwelijk personeel m dienst te nemen als conductrices op de stads- lijnen te Leiden en Haarlem en op het baan vak Scheveningen-Voorburg. Vooropgesteld zij, dat wij het recht missen ons in te laten met de interne aangelegenheden van het trambedrijf, maar wij meen en toch tegen dit voornemen met klem te moeten protesteeren. Wij deelen geenszins de opvatting van hen, die meenen dat de vrouw tot het huisgezin moet teruggedrongen worden, doch in den tijd, welken wij nu beleven en waarin duizenden jonge mannen vruchteloos omzien naar een werkkring dienen o.i. geen plaatsen voor de vrouw ingeruimd daar waar tot nu toe m a n- n e 1 ij k personeel werd gebezigd. Onze vrou wen, die oog hebben voor de realiteit, zullen de eerste zijn dit te erkennen. Wij roepen een ieder op, die zich met dezen gedachtengang vereenigt, met ons, zijn (haar) stem te doen hooren tegen dezen voorgenomen maatregel. En waar de directie concessie noodig heeft van de gemeenten wekken wij de dagelij ksche besturen en de raden dier betrokken gemeen ten op zich hiertegen krachtig te verzetten. Wij dienen alles te doen wat mogelijk is den demoraliseerenden invloed van doelloos-uit zichtloos rondloopen te beperken. Tot zoover dit stuk. Wij hadden met den directeur der N. Z. H. T. M., Ir. W. J. Burgersdijk, een onder houd over deze quaestie. De heer Burgersdijk zei, dat hij het in principe met den inzender geheel eens is. Maarde slechte tijdsomstandigheden dwingen de N.Z.H.T.M. tot dezen maatregel. Daarin volgt de tramwegmaatschappij ver schillende andere ondernemingen die, om de exploitatiekosten naar beneden te brengen, reeds vele vrouwelijke arbeidskrachten heb ben aangesteld. Niet alleen op kantoren, maar ook in de vele fabrieken zijn de mannen door meisjes en vrouwen vervangen. Ook de N.ZH.T.M. is tot bezuiniging ge dwongen, hetgeen zij kan verkrijgen door haar personeelsuitgaven te beperken. Daarom wordt thans overgegaan tot aanstelling van conductrices, want die zullen minder loon krijgen dan de mannelijke arbeiders. Reeds jaren geleden dwongen de slechte fi- nancieele resultaten de maatschappij tot het nemen van maatregelen. Omdat wij zoo vervolgde de heer Burgersdijk het eens zijn met degenen die betoogen, dat vooral in dezen crisistijd aan zooveel mogelijk mannelijke ar beidskrachten, werk. gegeven moet worden, is eerst getracht de noodzakelijke bezuiniging te verkrijgen door het aanstellen van. jeugdige mannelijke arbeiders, dus van jongens. In den laatsten tijd zijn daarom op de lijnen nabij Voorburg en in Waterland 10 of 12 jongens als conducteurs aangesteld. De ervaring 'met de jongens is evenwel niet gunstig geweest. Allereerst was men aange wezen op jongens van 18 tot 22, hoogstens 23 jaar, die dèn een'loon kregen vam 6 tot 9 gulden. Als de jongens 22 of 23 jaar werden moeten zij weg, want anders zouden zij meer loon moeten krijgen en dat zou de beoogde bezuiniging weer in gevaar brengen. De jon gens bleken in het algemeen niet doordrongen te zijn van de noodzakelijkheid dat er een band noodig is tusschen maatschappij en werk krachten. Misschien komt dit door hun jeug digen leeftijd. Bovendien is gebleken, dat de arbeid van een conducteur zich minder leent voor zulke jeugdige personen. Het lijkt mij ook voor de verdere toekomst van zulke jongens beter, dat zij zich bekwa men om later, voldoende toegerust met vak kennis, opgenomen te kunnen worden in het bedrijfsleven. Als conducteur deden zij daar- FEESTAVOND „PRINS BERNHARD- „VERÈENIGING". Deze vereeniging had Maandagavond in het gebouw „De Militaire Vereeniging", Zoete- straat, een feestavond georganiseerd, speciaal voor de leden van de „Prins Bernhard-Veree niging" en voor de bewoners van de Leidsche buurt. De zaal was geheel gevuld. Te kwart over acht opende de voorzitter, de heer F. J. Lubber, den feestavond met een woord van welkom. In korte trekken zette spr. het doel van den feestavond uiteen en deelde mede, dat op 7 Januari een groot kin derfeest zal gegeven worden. Verder dat het programma geheel door de leden der vereeniging zou worden uitgevoerd onder den naam van „De Vroolijke Club". „The Marinucci's Accordeon Ensemble" zette het Wilhelmus in, dat staande door de aan wezigen werd medegezongen. Een driewerf hoera werd op het Vorstelijke bruidspaar uit gebracht. Hierop werd aan het afwerken van het pro gramma begonnen, dat „voor elk wat wils" bevatte. Het eerst trad op de heer J. Overtoom met een parodie op de Vereeniging Prins Bernhard, werk een daverend succes oogstte. Prof. Ulonca verbaasde de aanwezigen met zijn goocheltoeren en behaalde hiermede een welverdiend succes. Het nummer acrobatiek gaf prachtige plastische standen te zien en twee clowns deden de menschen schudden van het lachen. In de pauze besprak de heer J. Overtoom de vele bemoeiingen, welke het bestuur van de Prins Bernhard Vereen, achter den rug had. Verder wekte spr. de bewoners van het Leidsche Kwartier op, toe te treden tot de Vereeniging. Spreker bracht verder hulde aan de vijf dames die, weer en wind trotseerend, huis aan huis waren gegaan voor het aanwer ven van leden en overhandigde aaniedere dame bloemen. De heer Dorrepaal, secretaris der vereeni ging, deelde vervolgens mede, dat het bestuur voorstelde den heer J. Overtoom tot eere-voor- zitter te benoemen (daverend applaus). De heer Overtoom aanvaardde gaarne het eere-voorzitterschap. Nog eenmaal traden prof. Ylonca en de groep athleten met groot succes op. Er werd een ver loting om fraaie prijzen gehouden, waarvoor de prijzen geheel belangeloos door de win keliers uit de Leidsche buurt waren geschon ken. Met een bal tot 2 uur werd deze goed ge slaagde feestavond besloten. voor niet de noodige capaciteiten op, want het werk is iets speciaals. In dezen tijd van bezuiniging is er weinig kans, dat een groot deel van zulke jongens als zij 22 of 23 jaar worden, kunnen overgaan tot de vaste ar beid ersploeg van de maatschappij. Daarom gaat de N. Z. H. T. M. het nu met conductrices probeeren. In Februari zullen er ongeveer 20 aangesteld Avorden en Avel op de stads- lijnen te Haarlem, Leiden en op het baanvak Voorburg. Er zal ongetwijfeld een flink aanbod van gegadigden zijn. Er zullen wel meisjes aange steld kunnen worden, die een behoorlijke ont wikkeling hebben gehad, zoodat zij haar werk naar behooren kunnen verrichten. Bij de keu ze der meisjes behoeft men ook niet de aller- jeugdigste aan te stellen, want daarbij gelden niet dezelfde overwegingen als bij jongens. Is, zoo vroegen wij. de bedoeling om later het aantal belangrijk uit te breiden? Het antwoord was: Dat hangt van de erva ring af. Elders, o.a. bij de Geldersche tram, is de ervaring, met conductrices opgedaan, zeer gunstig. Wij verwachten, dat het ook bij onze maatschappij goed zal gaan. Maar het is onze bedoeling om geen man nelijk personeel te ontslaan om daarvoor meis jes te kunnen aanstellen. Alleen als er vacatu- res zijn worden die aangevuld door meisjes. Er zijn op dit oogenblik ongeveer 350 con ducteurs in onzen dienst, zoodat het, stel dat het in de practijk gewenscht bleek, die allen door conductrices te vervangen, vele jaren zou duren voor die omzetting voltooid zal zijn. Bovendien zal ook veel afhangen van het verdere financieele verloop van de exploi tatie. Er wordt wel eens gezegd, dat als wij jon gens aanstellen de financieele zorgen vele gezinnen verlicht worden, maar m.i. gaat dit zelfde argument op voor meisjes uit ge zinnen van werkloozen. DE WINKELS OP 2EN KERSTDAG. Het dagelijksch bestuur der Middenstands Centrale voor Haarlem en omliggende ge meenten schrijft ons: Verschillende winkels in het levensmidde- lenbedrijf zullen op 2en Kerstdag geopend moeten zijn. Aan het publiek wordt verzocht, hun in- koopen vóór 2 uur te doen, opdat deze winkels op dat uur kunnen sluiten. Ook aan de winkeliers wordt verzocht zich aan dit advies te houden. De besturen van de Haarlemsche Inkoop- Combinatie, de Haarl. Inkoopvereeniging er „Door Eendracht Macht", deelen mede, dat de winkels van de leden van deze organisaties Zaterdag om 2 uur sluiten. HENGELEN „DE FOREL". Bovengenoemd college hield Zondag een ibaarswedstrijd om vleeschprijzen in de Ringvaart te Heemstede. Woensdagavond 23 December zal de voor zitter, de heer Hogeboom, de prijzen aan de volgende winnaars uitreiken. leprijs F. Hogeboom (meeste), 2 pr. A. v. d. Aar. 3e pr. P. v. Dansik, 4 J. B. Hessling, 5 H. J. Rijs, 6 A. v. d. Meij, 7 J. Bottelier, 8 P. Hartman, 9 K. Koeik, 10 J. Hoogeveen, 11 L. Duits. Ook de controleurs F. Roelofs en P. Entius zullen voor hun goede leiding een prijs ont vangen. DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HAARL. DAMCLUB. Maandagavond jl iverden bovengenoemde wedstrijden voortgezet. Hieronder volgen de uitslagen: Clubkampioenscliappen 19361937. Eerste klasse: W. J. A. Matla wint van J. A. Meeuwen oord: A. Smit wint van D. Schrijnemakers; I. Risseeuw remise met Th. C. v. d. Sluys. Tweede klasse: A. Slinger wint van W. Jonkhof, J. v. d. Spruijt wint van J. Prenen; J. H. Meure wint van J. Merts; H. W. C. van Rhoon wint van O. T. Glaser. COMPETITIE DISTRICTSBOND „NOORD- HOLLAND". Voor bovengenoemde competitie speelde Maandagavond jl. de Haarlemsche Damclub VI tegen „Bennebroek" I. De uitslag luidt: Haarl. Damclub VI Damcl. Bennebroek I: J. J. KorenD. Kremer T. A. E. ElstgeestT. Boomsma J. de Vries—ARuighaver H. A. Hoddenbach—K. Bakker G. J. SteenkistA. Werba I. RavensbergenJ. Wynia C. B. de LaatH. Koopman A. J. VerwoerdtJ. v. d. Wekken G. van EsJ. van Houwelingen H. van StraatenW. Persoon Totaal 1—1 1—1 0—2 0—2 0—2 1—1 2—0 2—0 2—0 0—2 9—11 TAFELTENNIS. H. T. T. C. 1—K. K. K. 2 (9—1). H. T. T. C. 1 behaalde een keurige overwin ning op K. K. K. 2. Het eenige winstpunt voor K. K. K. scoorde Smit. Hij won n.l. in 2 sets van Weener. H. v. Heeck speelde uitstekend. Ook Vetter speelde goed. Zoowel Heeck als Vetter speel den voortdurend aanvallend. Ook in het. dubbelspel behaalde H. T. T. C. de overwinning. In de tweede set stond H. T. T. C. met 105 achter. Toen had K. K. K. 2 niets meer in te brengen; Heeck en Vetter wonnen met 2113. Het tweede team deed voor het eerste niet onder. Het won n.l. met 10—0 van Stevo 2. De punten werden gemaakt door Cohen, Telchhuijs en Caljauw en in het dubbelspel door Telchhuijs en Caljauw. Damesklasse fafd. Amsterdam). H. T. T. C. 1—K. K. K. 2 9—11 Afd. Haarlem: H. T. T. C. 3—Barna 2 5—51 BENTVELD KERSTVIERING. Op den eersten Kerstdag wordt in de le zingzaal der Arbeiders Gemeenschap der Woodbrookers te Bentveld 'n Wijdingsdienst gehouden. Leider is Dr. W. Banning. Aanvang half elf (voormiddag)De dienst is voor ieder een toegankelijk. HAARLEMMERMEER INBRAKEN. In verband met de onlangs in Badhoeve dorp tijdens afwezigheid der bewoners ge pleegde diefstal, met braak, vernemen we dat de dief of dieven zich bij den heer S. toegang hadden verschaft tot de bovenkamers van het huis en aldaar hun slag hebben ge- siagen. Het vermiste bedrag bedroeg ongeveer f 90. Ook is ingebroken in het kerkgebouw der Hervormde gemeente Haarlemmermeer te Vijfhuizen, alwaar men aan de voorzijde is binnengedrongen en de collecte-bussen, die gelukkig kort geleden waren geledigd, van haar inhoud heeft ontdaan. Er wordt slechts een klein bedrag vermist. De politie stelt een onderzoek in. AANGEHOUDEN. Door de politie is aangehouden en naar Hoofddorp overgebracht zekere B. wonende te Haarlem, als verdacht van in Haarlemmer meer gepleegde konijnendiefstallen. IJMUIDEN Trawlers: Zeeleeuw IJM 29 80 manden f 2460 Reiger IJM 106 60 manden f 2120 Vios IV IJM 96 85 manden f 2140 De Hoop IJM 46 300 manden f 2820 Henriette Jacoba IJM 190 250 manden 2730. Loggers: KW 78 f 1360; KW 86 f 1610. MARKTPRIJZEN Tarbot per K.G. f 1.80—f 1.40 Griet per 50 K.G. f 42—f 20 Tongen per K.G. f 1.70—f 1.40 Groote schol per 50 K.G. f 20f 17 Middelschol per 50 K.G. f 20—f 17.50 Zetschol per 50 K.G. f 27—f 26 Kleine schol per 50 K.G. f 22—f 14 Schar per 50 K.G. f 16—f 8 Vleet per stuk f 3f 1.30 Kleine poon per 50 K.G. f 7.70f 7 Groote schelvisch per 50 K.G. f 46f 42 Middelschelvisch per 50 K.K. f 41—f 29 Kleine middelschelvisch per 50 K.G f 29— f 22.50 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 25f 12 Kabeljauw per 125 K.G. f 94—f 49 Groote gullen per 50 K.G. f 26f 20 Kleine gullen per 50 K.G. f 20—f 8 Wijting per 50 K.G. f 10—f 4.50 Heilbot per K.G. f 1.20—f 0.82 Leng per stuk f 2 50f 1.83 OPHAALDIENST VAN VUILNIS. In verband met de a.s. feestdagen zal het vuilnis Woensdag worden opgehaald. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 22 December. Bevallen 19 December: D. van Roode— Kroon, z.: J. G. ScherpenhuyzenKorevaar, d.: G. M. de GraafStrijder, d.; T. C. B. SchlichtingKlaassen, d.; 20 December: J. BootHoomans, z.; W. B. PoelenjeeHeijman, z.; 21 „December: H. F. v. d. BroekBoesveld, z.; 22 December: G. E. BurghoutSmits, d.; W. SteenhuizenRoode, d. Overleden 19 December: C. L. Marton. 81 j., M. van Heemskerkstraat; G. M. Hildering, 77 j., Hazepaterslaan: 20 December: J. J. Beere 52 j., Obistraat; 21 December: J. Wouda. 72 j., Jan Steenstraat; F. C. Jaski, 80 j., Einden- houtstraat; H. J. Lubke, 78 j., Spaarnrijk- straat; J. Boschman, 78 j., Wolstraat; J. H. VisserHooreman, 66 j, Linschotenstraat. VORIGE KOERS KOERS TAN HEDEN pl.m. 1.30 pl.m 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt. ld. 1933 II 100% 4 pCt. Nederl. Indië 100% 3 pCt. Nederland STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 5V2 pet. Duitschlandl930 (Youngleening) Youngleening (met ver- 21 As BANK-TVSTELLINGEN. 149% Amsterd Bank 'Handel Mpij. Cert van 165 f 250 Koloniale Bank 74% 75% 75% 75% 75% Ned. Ind. Handelsbank 139% i Rotterd. Bank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie. 44% 45% 45% 45 v. Berkels Patent 53% Calvé Delft Cert 83 84 84% Ned. Ford ex 40 afst 234% Philips Gloeil.Gem.Bezit 282 281% 81% 81 282% 159% 163% 63% 163% 163 TABAKKEN. Deli Batavia 236 239% 239% Deli Maatschappij 3081/2 306 306 Senembah 273% SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot 120 119% 119% 119% '19% Scheepvaart Unie 104 1U4 104 104 103% Koninkl. Paketvaart 150 Rotterdamsche Lloyd. 94 95 95 94 93% Maatschappij Nederland 93 92 92% 923/4 Holland—Amerika lijn 129 130 131 130% 129% PETROLEUM. 407% 407% 409 408 407s/4 Perlak Petr 89% 89% Shell Union 19% 19Ae 19% 19% 19 An Continental Oil 31% 31 - Tidewater 14% 14% 14% 14% 14% CULTUUR MAATSCH. H V. A 439% *44% <44% 443 443 Java Cultuur 176 178% 178% 177% 178% Ned. Ind. Suiker Unie 141% 146 146 145% 1453/4 Vorstenlanden 34% 36% 37 36% INDUSTR. OND. BUITENL Intern. Tel and Tel 9*ü 9% 9% 9% 9% Anaconda 38% 39% 393/8 39% Bethleh Steel 55% 54% 5 4 Ai 53% Cities Service 3* 3)u Gew Steel U. S Steel V73/8 56 Kennec Copper 14 45% 45% 45% 45% Radio Corp 8% RUBBERS. Amsterd Rubber 2951, 296 296% 296 296 Deli Bat. Rubber 186% 185% Indische Rubber 196 v 191% Kendeng Lemboe '25 224 Serbadjadi 167 Rotterdam Tapanoeli 85% - 82% Bandar Rubber lï't 220 219 Preanger Rubber 92 Java Caoutch 168 - 165 Sumatra Rubber 257 - - AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific 29£a '9% 29Ai Wabash Railroad 2 Union Pacific - 94 Chic Milwaukee 6An Missouri Kansas Texas 5As - MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. 168 Redjang Lebong ,03 - - - - PROLONGATIE. - - 1%

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 7