Een jubilé van het gas. AMSTERDAMSCHE BEURS WOENSDAG 30 DECEMBER 1936 H A A R T. E M'S DAGBLAD 7 lAAT/IEJBIMCHTIN teraardebestelling g. j. droste jr. Hedenmiddag had in tegenwoordigheid van vele belangstellenden te Westerveld de crema tie plaats van het stoffelijk overschot van den heer G, J. Droste Jr., ridder in de Orde van Oranje Nassau, president-directeur der N. V. Dros te's Cacao- en Chocoladefabrieken. Onder de aanwezigen waren o.a.: de burge meester van Haarlem, de heer C. Maarschalk en de gem.-secr. Mr. Th. A. Wesstra, dr. Rom- bouts, voorz. van de Loge „Ad Lucem et Pa- cem de seer. ir. H. A. Adams, de heer P. C. Woudsma, bestuurslid van genoemde Loge; Verder de heer W. Spertgrijp, rentmeester' van wij en den heer Droste; ir. J. H. Huy- gens, hoofdinspecteur van den Arbeid te Haarlem; Dr. Kersbergen, oud-chef van den militairen geneesk. dienst in Ned.-Indië; ir. W. J. Burgersdijk, directeur der NE.H.T.M., tevens vertegenwoordigend de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel. Voorts: de heer J. C. Dirks, lid van het hoofdbestuur der Orde van Vrijmetselaren, de heer E. H. Krelage, oud-voorzitter van de Kamer van Koophandel, Jihr. dr. J. C. Mol- lerus, secretaris van die Kamer en verschil lende leden van het bureau en de Kamer van Koophandel, dr. Jac. P. Thijsse, com missaris van .Multifilm, mr. p. C. Tideman, het (bestuur van de Nederlandsche Vereeni- ging van Suikerwerken- en Chocoladefabri kanten, ir. de Bijll Nac'henius, directeur van Stork Hijsoh, de heeren R. en P. Peereboom. resp. directeur-hoofdredacteur en directeur Haarlem's Dagblad, mr. P. Fuhri Snethlage, directeur der Nutsspaarbanik, ds. A. Trouw, oud-voorzitter van de Ver. van Vrijz. Her vormden te Haarlem, di. L C. Kersbergen, geneesheer-directeur van het St. Elisabeths Gasthuis, voorts ds. A. H. Haentjens, Remon- strantsc'h predikant te Haarlem, ir. Gelinck, hoofdinspecteur van den Rijkswaterstaat. J. H. T. Pfaff, directeur van het Postkantoor te Haarlem, P. Dyserinck, G. D. Gratama, diretceur van het Frans Halsmuseum, ir. M. H. Maas, directeur van Openbare Werken, J. A. A. Ochtman, directeur van de gasfa briek te Haarlem, Joh. de Breuk, Jhr. F. Te- ding van Berkhout Jr., Joh. H. A. Kruimel, gedelegeerd commissaris van de Papierfa brieken van Gelder, oud-minister dr. F. J. Posthuma, commissaris der Drostefabrieken en mr. A. R. Miedema, oud-directeur der Haarlemsche Hypotheekbank. Huwelijksgeschenken Vorstelijk Bruidspaar. Vervolg pag. 1. De diamanten zijn alle volstrekt loupezuiver. Zij zijn van de helderste blauw witte kleur, alle afkomstig uit Zuid-Afrika. De 34 groote steenen vertoonen alle het moderne vierkante slijpsel. De verhoudingen van het slijpsel be doelen de levendigste schittering te geven. De figuren zijn geheel bezet met brillanten, allen geslepen in den ronden vorm met-^58 fa cetten. Het geheele aantal steenen is meer dan 1700. De doos is vervaardigd van een speciaal alliage waaraan in Indië groote waarde wordt gehecht. Op den deksel zijn in betickkelijk kleine afmeting de wapens geplaatst van de prinses en van de prins, terwijl zich links en rechts in twee vignetten de Indische geluk- wenschen bevinden. De verdere geschenken. Voorts heeft vandaag de voorloopige aan bieding plaats gehad van de schetsteekening vair het door de Koninklijke landmacht aan het vorstelijk paar aan te bieden kamer scherm. Uit de schetsteekening blijkt, dat het scherm zal bestaan uit vijf paneeien, waarvan het middelste is versierd met de koninklijke kroon. Ds hoogte van het scherm zal ruim 2 meter bedragen. De versiering bestaat aan de eene zijde: op het middenpaneel uit een schilderij, voorstel lende de ontvangst van het vorstelijk paar ten paleize aan het Noordeinde te 's-Gravenhage. Op de andere paneeien in het hout gesne- den emblemen, de onderdeelen van het leger voorstellende. Aan de andere zijde worden op de paneeien geschilderd de wapens van Nederland, van H.K.H. Prinses Juliana en Z.D.H. Prins Bern- hard alsmede twee aquarellen, voorstellende historische groepen van militairen, onder scheidenlijk van Nederland en Lippe. De derde delegatie die hedenochtend ten paleize Kneuterdijk door het vorstelijk bruids paar is ontvangen, if/.zz die der Koninklijke Marine. Het geschenk is een zilveren pièce de milieu voor tafelversiering, vervaardigd door de N.V. Begeer, van Kempen en Vos, naar een ontwerp van Charles Eyk. De ontwerper is geïnspireerd door de Nep- tunus-figuur, voorkomende op de koninklijke statiesloep te Amsterdam, welke reeds door koning Willem I is gebruikt. Vervolgens werd een deputatie uit het Ko ninklijk Nederlandsch-Indische leger in de ge legenheid gesteld, haar hulde aan het jonge paar te betuigen. Het aangeboden geschenk is een album, be vattende foto's, welke betrekking hebben op de verschillende onderdeelen van het Indische leger. Dit album is verpakt in een doos van sonokeling-hout, dat is Indisch pallisander- hout. Op het deksel dat van kunstig snijwerk is voorzien, is het hoofdmotief de garoeda. De doos is van binnen bekleed met zijde batik en het album is in krokodillenleer ge bonden, met de hand gelooid en bewerkt. Namens den Bijzonder Vrijwilligen Land storm werd een. schilderij aangeboden, geschil derd door den Haagschen kunstschilder Willy Sluiter, voorstellende het défilé voor H. M. de Koningin op den landdag van den B. V. L. te Barneveld op 7 Juli 1935. HET AFSCHEID VAN JHR. IR. G. J. A. REI GERSMAN. Dinsdagmiddag heeft jhr, ir. C. J. A. Rei gersman in verband met zijn aftreden als hoofdingenieur-directeur van den Prov. Wa terstaat in Noord-Holland in het gebouw van dezen dienst aan de Nieuwe Gracht een re ceptie gehouden. Daar werd hem door het bestuur van de ver- eeniging „Noord Holl. Waterschappen" een antiek schilderij van Storck (een gezicht op den Amstel) aangeboden. Het woord werd daarbij gevoerd door den heer Commandeur, burgemeester van Wognum. Verschillende leden van het bestuur en ook de secretaris, de heer Boersma waren daarbij aanwezig. Namens den minister van Sociale Zaken, mr. M. Slingenberg, werd het woord gevoerd door dor. M. de Vries, hoofdinspecteur vain de werkverschaffing, die wees op de verdiensten van den heer Reigersman als lid van de Rijks commissie voor de werkverschaffing. Op de afscheidsreceptie kwamen verder verschillen de besturen van watenschappen, gemeente besturen, burgemeesters en andere personen, waarmee de heer Reigersman gedurende zijn ambtelijk leven in contact is gekomen Voorts waren verscheidene bloemstukken gezonden. 100 jaar geleden te Haarlem voor het eerst voor straatverlichting aangewend. De oude gasfabriek aan de Zijlvest. 1 Januari 1337 werd te Haarlem het eerst gas voor de Openbare verlichting gebruikt. Een jubilé dat waard is om er de aandacht op te vestigen, want het is eerste stap van beteekenis geweest op den langen weg om tot een behoorlijke straatverlichting te ko men. In den loop van 1836 was een particuliere maatschappij de Continental Gas-Associa- tion Company te Londen gas te Haarlem gaan fabriceeren. De fabriek stond op het terrein dat begrensd werd door de Zijlvest, Raaks en Jacobstraat. Eerst was deze onder neming begonnen met gas te leveren voor de verlichting van woningen en fabrieken, maar toen dit goed ging, sloot ook de gemeente een contract om bij wijze van proef het gas voor straatverlichting te gebruiken, Er zijn in het gemeente-archief niet veel bescheiden over de exploitatie van deze par ticuliere gasfabricage, maar er is toch wel uit de stukken af te lek' n, 'dat met 20 lan taarns begonnen werd Het waren oude vleer muisbranders die een htsterkte hadden van 20 kaars. Het duurde nog tot 1900 voor het gasgloei licht werd toegepast, waardoor de straat lantaarns een sterkte van 70 kaarsen kre gen. Nu hebben de moderne gaslantaarns een sterkte van niet minder dan 140 kaars, zoodat dit 700 pet. is van de oorspronke lijke lichtstrekte. Toch was het in 1837 al een verbetering- van beteekenis, daar de vleermuisbranders slechts moesten concurreeren met de olie lampen die op gloeiende spijkers geleken. De proef voldeed zóó goed, dat geleidelijk het aantal lantaarns werd uitgebreid. De olie moest voor het gas wijken. Nu zijn er te Haarlem niet minder dan 4045 gaslantaarns voor de openbare verlichting. Vroeger had een gaslantaarn slechts 2000 branduren per jaar, nu is dit gestegen tot 4060, dus verdubbeld. In den ouden tijd werd er dan ook al heel weinig gedaan aan de verlichting 's nachts, men vond het al mooi als de lampen 's avonds brandden. In den ouden tijd werden de gaslantaarns door lantaarnopstekers eiken a.vond aange stoken en gedoofd, nu geschiedt het allemaal automatisch. Nadat de particuliere onderneming goede zaken maakte is in den gemeenteraad her haaldelijk gesproken over de wenschelijk- 'neid van een gemeentelijke exploitatie. Maar er waren in den raad ook leden die daar sceptisch tegenover stonden. In 1846 merkte een der raadsleden op. dat hij twijfelde of het gas nog wel voldoende toekomst had, omdat in dien tijd bij geruchte zooveel ver nomen werd over de onbegrensde toepassing van de electriciteit. Het duurde dan ook nog tot 1903 voor de gemeente de exploitatie overnam en de ge- meentegasfabriek aan den Harmenjansweg werd gebouwd. Het eigenaardige is dat de gasfabriek in dezen tijd weer concurrentie ondervindt van de petroleum, die zij nu een eeuw geleden met zooveel gemak geslagen heeft. Dit kond evenwel omdat de olie in ons land blijkbaar door den concurrentiestrijd die de maat schappijen voeren thans zeer goedkoop is, van welke omstandigheden velen die door de crisis tot bezuiniging gedwongen zijn, profi- teeren De heer J. A. A. Ochtman. directeur der Gasfabriek, verklaarde ons heden in een onderhoud dat wij met ihem hadden over het gas-iubilé. dat hij overtuigd is dat het gas ook in de komende jaren zijn reden van bestaan zal blijven behouden. Men stelt het wel eens voor, dat het gas uit den tijd is, maar dat is absoluut onjuist. Vooral voor verwarming zal het gas van veel waarde blijven en dan ook niet gemist kunnen worden. Met vertrouwen zag de directeur de toe komst van de fabriek tegemoet. In deze cri- BURGER!IJKE STAND HAARLEM, 30 December. Ondertrouwd 30 December: J. J. M. Steeman en J. M. H. Valks; J. B. Mulder en J. C. Wasse naar; J. Posthuma en E. P. de Haas; B. H. Andréa en D. A. Hogewind; L. Behr en H. Vis ser; H. A. Wubbels en C. Beumer; J. G. A. Schackman en C. P. Kaptein; C. M. J. van Hoof en A. M. Vautrot; J. J. M. van Kimme- naede en A. M. van der Meel. Getrouwd 30 December: L. Guiot en M. C. Herman; C. A. M. Dames en M. Visser; H. den Engelse en N. Dorleijn; G. J. Meier en J. F. H. van Hoorik; M. W. J. van der Wal en M. Janisch; J. L. Prins en B. Ruitenberg; G. H. Weverink en J. H. C. Spijkers; K. Kotlar en A. M. Zimmermann; F. H. Bruijns en A. M. Sei- horst; J. Plevier en E. Mica; L. Balk en J. C. Nieuwpoort; H. van Loenen en C. M. Vellinga; M C Zonneveldt en J. Sival. Bevallen 26 December: E. de BondtWar merdam, d.: 27 December: W. IckeSpoor, z.; 28 December: M. H. Bosv. Houten, d.; A. M. StokmanKok, d.; 29 December: D. Bouma— Zwaan, d.; M. Nieuwenhuisv. Leuven, d.; C. M. v. d. PuttenDuineveld, z.; M. Waij— Drenth, d.; 30 December: E. H. BosmanPe perkamp, z. Overleden 28 December: J. B, v. d. Werff, 62 j., Veenbergplein, L, Gottschal, 59 j.. Thom- sonlaan; J. A. FortgensToeset, 82 j., Voor uitgangstraat; M. J. SteinertRüll, 87 j., Kamperlaan; 29 December: E. J. W. Willemse. 22 j.. Bankastraat; N. Stoute. 71 j.. Gen. Bothastraat; B. H. van 't Hof--Elfrink. 65 j., Reijer Anslostraat; G. E. Somersde Klerk, 52 j., Teding van Berkhoutstraat. sisjaren ondervinden wij, zoo zei hij, moeiijk- heden, maar er kan gelukkig geconstateerd worden, dat de achteruitgang van het gas- debiet vrijwel tot staan gekomen is. Gehoopt wordt dat er in de toekomst weer een nieu we vooruitgang zal komen. In den loop van de 100 jaar is de fabri cage van het gas zeer sterk verbeterd, zoo dat nu een product wordt aangeboden dat aan alle te stellen eischen voldoet. In prin cipe is de gasfabricage in de 100 jaar niet veranderd, maar als de menschen die in den ouden rijd het g" s maakten nu nog eens zou den kunnen Z:en hoe ontzettend veel die oude uitvinding verbeterd is, dan zouden zij verbaasd staan. Het gemeentebestuur heeft den directeur gemachtigd om, ter viering- van het eeuw feest een groote gastentoonstelling te orga- niseeren. Daaraan zal behalve een histori sche afdeeling, te zien zijn, welke mogelijk heden het tegenwoordige gas voor huisgezin en fabriek biedt. Door omstandigheden kan deze tentoonstelling evenwel pas in Sep tember 1937 gehouden worden. Burgemeester De Monchy over 7 Januari. Maatregelen in Den Haag. Tribuneprijzen belangrijk verlaagd. De burgemeester van 's Gravenhage, mr. De Monchy, heeft Dinsdagavond een radiorede gehouden voor de A. V. R. O. met betrekking tot de politie-maatregelen op 7 Januari a.s en over de wijze waarop de residentie de dui zenden niet-Hagenaars zal ontvangen. Burgemeester De Monchy zeide o.m.: Behalve dat de route, waar langs de stoet zal trekken, zoo lang mogelijk is gemaakt en dus veel ruimte voor kijkers op straat biedt zijn er langs den geheelen weg vele ramen van particuliere woningen beschikbaar, terwijl voorts op verschillende plaatsen groote tribu nes zijn opgericht, vanwaar het uitzicht ruim is, en waar allerlei gelegenheid bestaat, den tijd te verdrijven door het gebruiken van ver- verschingen en te luisteren naar de radio-repor tage. Er is om de route heen, die de stoet zal volgen, een kring gelegd en alleen binnen dien kring mag niet met auto's worden gereden. Die kring is slechts 5 a 10 minuten gaans ver wijderd van de route van den stoet, en wie met een chauffeur komt, zal dus slechts een korten afstand te voet hebben af te leggen. Wie met een door hemzelf bestuurde auto wil komen, zal niet ver vair den kring ruime parkeergelegenheid vinden en dus met een iets langere wandeling en ook in sommige ge vallen gedeeltelijk per tram de route van den bruidsstoet kunnen bereiken. Van de stations kan men per tram tot vlakbij de route komen Gebrekkigen en ouden van dagen, met ge leiders, vinden autobusen van de Haagsche tram op een aantal punten, die hen vóór 9 uur ter bestemder plaatse langs de geheele ko ninklijke route voeren. Hiervoor moet men zich te voren bij de Haagsche Tramweg Mij. opge ven. In het algemeen zal men na 9 uur zich niet meer te voet langs de route van de stoet kunnen bewegen, Maar wie in het bezit is van een politiekaart voor een kijkplaats in een huis of op een particuliere tribune, of wel van een toegangsbewijs tot een der publieke tri bunes (voor deze tribunes is geen politiekaart noodigj die wordt op 'n aantal doorlaatplaat- sen ook nog later (voor het grootste deel van den weg tot 11 u.) tot den dan reeds afgezetten weg toegelaten en bereikt aldus over dien weg gemakkelijk zijn kijkplaats in het huis of op de tribune. Het is niet mogelijk gebleken deze coulante regeling door te voeren in de naaste omgeving- van Paleis, Stadhuis en Groote Kerk. Daar zal men dus ook in huizen en op particuliere tri bunes vóór 9 uur aanwezig moeten zijn. Ge ruchten, dat men reeds voor dag en dauw in de stad moet zijn, zijn derhalve niet juist. De ondernemers der publieke tribunes heb ben op mijn verzoek besloten, de prijzen dei- plaatsen belangrijk te verlagen. Weliswaar waren deze, gelet op het risico en de groote kosten, geenszins onredelijk hoog. doch thans zijn de plaatsen stellig binnen het bereik gebracht van een zéér groot gedeelte van het publiek. Ze bedragen thans voor de publieke tribu nes: staanplaatsen f3. zitplaatsen f6 tot f 10. Op het gedeelte dat als eere-tribune wordt aangeduid, kosten zij bij f 10 en f 12,50.Voor ten minste 10 personen tezamen wordt op deze prijzen nog 10 pet. korting gegeven, voor ten minste 50 15 pet. en voor ten minste 100 20 pet. BLOEMENDAAL geschenk voor het vorstelijk bruidspaar. Een groep Oranjevereerders heeft aan de firma Gebr. Van Riessen de opdracht gege ven om een geschenk van Hollandsch fruit te ontwerpen voor het Vorstelijk Bruidspaar. Dit geschenk, dat in de étalage aan den Bloemendaalscheweg zeer de aandacht trok, zal Woensdag 30 December door de schen kers ten paleize aan het Noordeinde worden aangeboden. Het bestaat uit een ovaal van bruin ge vlochten riet op ezel. In het ovaal dat 1% M. lang is zijn be vestigd een groene strik, een touffe orchi deeën en een hoorn des overvloeds. waarin een keur van Hollandsch fruit smaakvol is gearrangeerd. IJMUIDEN marktprijzen Tarbot per K.G. f 1.501.20 Griet per 50 K.G. f 22—18 Tongen per K.G. f 1.150.88 Groote schol per 50 K.G. f 1411.50 Middelschol per 50 K.G. f 1614 Zetschol per 50 K.G. f 30—27 Kleine schol per 50 K.G. f 203.60 Schar per 50 K.G. f 8.50—6 Tongschar per 50 K.G. f 4028 Rog per 20 stuks f 15.5011.50 Vleet per stuk f 2.100.70 Kleine poon per 50 KG. f 73.40 Groote schelvisch per 50 K.G. f 3821 Middelschelvisch per 50 K.G. f 22.5017 KI. middelschelvisch p. 50 K.G. f 2611 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 103 Kabeljauw per 125 K.G. f 3217.50 Groote gullen per 50 K.G. f 7.504.60 Kleine gullen per 50 K.G. f 3.901.55 Wijting per 50 K.G. f 3.10—1 Makreel per 50 KG. f 11.506.50 Heilbot per K.G. f 0.820.46 Leng per stuk f 1.650.38 Kooïvisch per stuk f 0.650.06 Versche haring per kist f 4.503.30 Klein m'ddel hake per 50 K.G. f 32 Kleine hake per 50 K.G f 18—8.50 besommingen. Trawlers: Betje, RO 16, 85 m. f 1470 Ewald, IJM. 48, 360 m.. f 1390. Rotterdam. IJM. 12, 540 m. f 1870 Irene. IJM. 89. 190 m. f 910 Roode Zee, IJM. 41. 80 m. f 1710 Oostzee, IJM. 147, 70 m., f 2050 Ancor, IJM. 135, 95 m. f 1490 Prothms, IJM. 85, 400 m. f 1270 Bergen, IJM. 16. 400 m.. f 1870' Maria van Hattem, IJM. 1, 760 m., f 1720 Loggers: KW 60 f 500. RO 9 f 1300. Versche haring: SCH 261 f 730. verwachte vischaanvoer. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt: Clasina Luther. IJM. 59. Vangst 350 m. kooï visch. 100 m. wijting, 50 m. braadschelvisch, 20 m. schelvisch, 20 m. makreel, 15 m. hake. Totaal 555 m. benevens 50 st. stijve kabeljauw. burgerlijke stand. Bevallen: E. UytendaalHilbers d., Biezen- weg 90, Santpoort; G. E. v. d. Aartde Vries d. Sm. v. Gelderstraat 9, Velsen-N., G. Mook Koops z., Tuindersstraat 108, IJmuiden; J. B. van DammeEnzerink zz., Broekbergen- laan 23 Santpoort; A. v. d. VlugtDummeijer d., Pelsstraat 66, Velsen-N., A. Meesters Smakman z., Zeeweg 161, IJmuiden; C. M, de Reusvan Zaanen z., Gr. Houtweg 22, Velsen- Noord; J. H. Mooijv. d. Nouwland d„ Kanaal straat 100, IJmuiden; H. C. BroriBos d., Bak kerstraat 19. IJmuiden; G. RaspoortVelle- ma z.. Planciusstraat 59, IJmuiden; R. Wa- gelaar—Brongers z.. Haarlem; C. J. v. Vulpen- Spaans d.. Driebergen-Rijsenburg; M. de BackDekker z., Snelliusstraat 20, IJmuiden. Overleden: E. Renken 51 jaar, echtgenoote van G. Voorhout, Lumeystraat 11, IJmuiden; J. Braam 63 jaren echtgenoot van Th. Mo- bran, J, P. Coenstn116, IJmuiden; I-I. Mars, 63 jaren, weduwe v J. Louwen. Beverwijk; G. E, Zeeuw 89 jaren weduwnaar van M. Dronkers, Stationsweg 28, Velsen; J. Vrijhoef, 2 jaren, zoon van G. Vrijhoef, Zeeweg 36, IJmuiden; E. Brouwer 55 jaren, echtgenoot van J. Sluisman, Brederoodscheweg 42, Sant poort. SANTPOORT wijding-bijeenkomst en kerk- concert. Op Dinsdag 5 Januari wordt in de Ned. Herv. Kerk een wijdingsdienst gehouden. Hieraan zullen medewerken mevr. FokkerKessler (zang), Henk van Wezel, concertmeester en eerste solo-cellist, van het Concertgebouw orkest en de heer J. Vincent, organist der Ned. Herv. Gemeente te Santpoort. schenking. Mej. J. L. Enschedé heeft aan de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente alhier een Statenbij bel geschonkel, uitgegeven in het jaar 1674, onder bepaling dat deze bijbel, die toebehoord heeft aan den heer Leonard Lentfrinck, vader van haar moeder, mevr. EnschedéLentfrinck, gebruikt zal worden op de kansel van de Ned. Herv. Kerk te Santpoort. VORIG! KOER? KOERS VAN HEDEN pl.m. 1.30 pl.m 1.45 pl.m 2.00 pl.m 2.15 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt ld. 1933 H 100% 100% 4 pCt Nederl. Indië 100% 100% 3 pCt Nederland STAATSLEENINGEN BUI TENLAND 5V2 pet Duitschlandl930 (Youngleenlng) Youngleening (met, ver 20 klaring 21% ««m* TvomwT t.TNGEN- 150% Amsterd Bank Handel Mpij. Cert van 122 f 250 Koloniale Bank 78% 81 81 8*% 82 Ned Ind Handelsbank 1477a Rotterd Bank 137% INDUSTR OND. BINNENL Alg Kunstzijde Unie 44% 45 ^5% v Berkels Patent Calvé Delft. Cert 91 91 9091% Ned. Ford ex 40 afst 240 Philips Gloeil.Gem.Bezit 294«< 298 296 298% 167J/2 167 167 166% TABAKKEN. Dell Batavia 258 258 750 Dell Maatschappij 32i 3*0 317 324 Senembah <82 *81 "T SCHEEPVAARTEN Kon Ned Stoomboot 127 127—126% 127 127% Scheepvaart Unie H6 1 4% 115% 115 Koninkl Paketvaart - Brl Rotterdamsche Lloyd 100 100% 100% 101 Maatschappij Nederland 08% 99% 1C01/) Holland—Amerika lijn 130 130% 130% - 130 PETROLEUM. 417% M,. 421 Perlak Petr Shell Union 2C3/8 20 20% Continental Oil 33 33% 33% 33% Tidewater 157/f- 15% 16 i5 15% CULTUUR MAATSCH H V A 4( 9—71% '85 484 474 493 Java Cultuur 208 181 129 Ned, Ind Suiker Unie 162%—63% 121% 150 171—172 75 Vorstenlanden 38% - 497/8 INDUSTR. OND BUTTEN1 Intern Te) and Tel 87/, 9 9% Anaconda 397/f 40 *.9 40 40% Bethleh Steel 56% 57% 57% 57 Cities Service 3*, - 3% 3% Gew Steel 58% is U. S. Steel 58?/, p 58% 58% Kennec Copper 46% 82 Radio Corp RUBBERS. Amsterd Rubber - 312% 314 314 - Deli Bat Rubber 203 199% 199% Indische Rubber 208 - 210 200% Kendeng Lemboe 239 - 73/% Serbadjadi 183 209% 147% 182 hc0% Rotterdam Tapanoeli 107 Bandar Rubber 37 232% Preanger Rubber g 1 102% Java Caoutch - 167% Sumatra Rubber 267^ - - AMER. SPOORWEGEN Southern Pacific 32% Wabash Railroad 2\. - 2% Union Pacific 83% Chic Milwaukee 3!f> - - - Missouri Kansas Texas - - MIJNBOUW. Alg. Explor Mij. 170 Redjang Lebong 205 - - - - - PROLONGATIE. - - -

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11