Cenève in 1936. Besluiten van de Spaansche regeering. De Hertog van Windsor en Lloyd George. Buitenlandsch overzicht Thijs IJs helpt de spinnende prinses WOENSDAG 30 DECEMBER 193S H A A R T; E M'S DÏGBEAD Wijzigingen in het kabinet. De herleefde activiteit aan het front. Na afloop van den kabinetsraad der Spaan sche regeering te Valencia, welke zes uren heeft geduurd, verklaarde de minister van Onderwijs o.m. „Wij hebben een ontwérp-de- creet aangenomen, waardoor wij snel de ge meentebesturen zullen kunnen reorgan»- seeren" De nieuwe raadsleden zullen gekozen wor den uit aanhangers der partijen van het volksfront of leden van vakvereenigingsorga- nisaties. Het decreet zal comité's, commissies e.d. doen verdwijnen. Wij hebben het ontslag aanvaard van den onderstaatssecretaris van het ministerie van onderwijs en van den directeur-generaal der veiligheid." Bij decreet in de staatscourant is verder be- kend gemaakt, dat de Spaansche ambassa deur in Portugal. Claudio Sanchez Albornoz zijn ontslag heeft aangeboden, hetgeen aan vaard is. Voorts worden in de Staatscourant vier niéuwe decreten gepubliceerd. Het eer ste heeft betrekking op de instelling van een centrales generalen staf der vlootstrijdkrach- ten der regeering, waarover korvettenkapitein Gonzalez de Ubieta de leiding zal nemen. Het tweede betreft de opheffing der vlootcommis- sie te Londen. In het derde wordt besloten tot opheffing van de burgerluchtvaartdirectie in verband met de opheffing van de commer- cieele luchtdiensten en de militarisatie van het personeel. Het vierde decreet behelst, dat het ministe rie van handel een handelsbureau in het le ven roept te Moskou. Tenslotte publiceert de staatscourant de be noeming van Baudilio San Martin tot com mandant van de secundaire vlootbasis te Ma laga en de benoeming van kapitein ter zee Valenti Puentes tot commandant der vloot- strijdkrachten in de Cantabrische zee. De gedelegeerde raad ter verdediging van de hoofdstad deelde gistermiddag mede: In den sector van Usera heeft de vijand vandaag verscheidene aanvallen gericht op de stelling El Basurero, die kort. geleden door de regeeringstroepen is veroverd. Met mitrail- leurvuur werden de aanvallen tot staan ge bracht. In de andere sectoren van het Madrileen- sche front hebben zich geen operaties voor gedaan. Aan het Aragoneesche front wordt de op- jnarsch naar Teruel methodisch voortgezet. De regeeringstroepen hebben het kerkhof be zet van de stad Egea de Albarxacln en Monte Mansuete. Aan het Asturische front hebben de opstan delingen getracht Olïvares te heroveren, waar in zij echter niet geslaagd zijn. Engeland Het gentleman's agreement met Italië. Het ontwerp voor een gentleman's agree ment zon op het oogenblik te Londen worden opgesteld Uit de Britsche hoofdstad ver wacht men antwoorden op de redactiewij zigingen, die door Italië zijn aangevraagd in den paragraaf ten aanzien van den status quo. Men verwacht niet, dat het agreement voor begin Januari zal worden onderteekend. „Palos" door de Spaansche regeering vrijgegeven. Op verzoek van den kruiser Königsberg. Naar het D.N.B. uit Berlijn meldt, is de Palos, het schip dat buiten de territoriale wateren door de Spaansche regeering in be slag was genomen en naar Bilbao was opge bracht. op .verzoek van den kruiser Königs berg vrijgegeven. Het schip zet thans zijn reis voort. Toch oorlogsmateriaal voor de opstandelingen aan boord? De verdedigingsraad der Baskische regeering heeft- het volgende communiqué gepubliceerd* De zeestrijdkrachtên van de Baskische re geering, die de territoriale wateren, welke door het, internationale recht worden erkend con troleeren, hebben .hier het stoomschip „Palos" ontdekt, dat weigerde zich te laten onderzoe ken. Het schip vervoerde goederen bestemd voor de opstandelingen, terwijl zich een Span jaard aan boord bevond, die al zijn papieren verstopte. Men heeft medegedeeld, dat Duitschland verscheidene oorlogsbodems naar Bilbao zou hebben gezonden. Alleen de kruiser Königs berg is aangekomen. De commandant van het schip verlangde, dat de „Palos" onmiddellijk zou worden vrijgelaten met lading, bemanning en passagiers, de Baskische regeering stemde hierin toe. doch maakte een uitzondering voor een deel van de lading, welke uit oorlogs materiaal bestaat, de commandant van de Königsberg blijft vasthouden aan zijn eisch zonder eeixig voorbehoud. De besprekingen duren nog voort. Het inlichtingenbureau der Baskische regee ring te Parijs deelt nader mede; Radio Bilbao meldt, dat het Duitsche stoomschip „Palos" op de door de Baskische regeering gestelde voorwaarden is vrijgegeven. Herleeft de ontvoeringsplaag in Amerika? Zoon van gezant door gewapende bandieten opgelicht? De regeeringstroepen hebben een belang rijken tegenaanval ontketend aan het front van Cordova en ae stellingen heroverd, waar de opstandelingen bij verrassing in hadden kunnen doordringen. In dezen sector constateerde men de aan wezigheid van talrijke af deelingen Duitsche troepen. Generaal Queipo de Llano heeft in een voor radio-Sevüla gehouden toespraak medege deeld, dat de vijand eenige activiteit heeft getoond nabij Villa Nueva de la Van a-da, waar hij met zware verliezen werd teruggedreven Van de noordelijke fronten worden slechts de gebruikelijke schietpartijen gemeld. De regee ringstroepen hebben getracht een aanval te doen op Malenzuela, doch zij werden terugge dreven. In de zuidelijke sectoren heeft een verkenningscolonne vijandelijke elementen mét achterlating van 32 dooden op de .vlucht gejaagd. Het Kerst-telegram. Onze Londensche correspondent schrijft: Lloyd George moet in sommige politieke kringen heel wat hooren over het Kersttele gram dat hij aan den Hertog van Windsor heeft gezonden en waarin de oude staatsman in zulke krachtige bewoordingen de behande ling heeft afgekeurd, die Edward heeft onder gaan. Ook de warme betuigingen van aanhan kelijkheid, die Lloyd George in het telegram gaf, hebben bijzondere aandacht getrokken. Het telegram zal zijn plaats krijgen in het dossier van den troonsafstand en er getuigen van den vriendschapsband, die sedert jaar en dag tusschen Edward en Lloyd Geprge heeft bestaan. De Manchester Guardian geeft een verklaring van dien band en zijn ontstaan. Lloyd George heeft zich lang tot den Prins aangetrokken gevoeld en heeft sedert den grooten oorlog zijn lange en verscheiden er varing in staatsmanschap ter beschikking ge steld van den toenmaligen Prins van Wales, teneinde dezen in staat te stellen met eer zijn taak te vervullen, zoo hij tot den troon zou worden geroepen. Lloyd George heeft in zeke ren zin een rol van mentor vervuld voor den jongen Prins. Het was ook Lloyd George's initiatief, dat verantwoordelijk was voor de plechtigheid van de installatie van Edward als Prins van Wales. Dat gebeurde toen Edward nog een knaap was, in Carnarvon. Het was de eerste maal dat zulk een plechtigheid plaats had en Lloyd George zette dit door tegen veel invloedrijk verzet in. Toen Lloyd George Pre mier was en de Prins naar Indië en Australië ging wijdde hij hem in de vraagstukken en moeilijkheden van deze landen in. Toen de Prins van deze reis terugkeerde gaf Lloyd George eën feestmaal in Downing Street 10, om den gelukkigen afloop van de reis té' vieren. In het jubileumjaar werd de Prins van Wales afgevaardigd naar Cardiff, om er de viering van het jubileum in Wales bij te wonen. Eenige avonden tevoren was er een partij in Buckingham Palace en Lloyd George werd er met bijzondere vriendschappelijkheid door den Prins van Wales bejegend. De Prins vertelde hem dat hij op zijn, Lloyd George's, koms. had gewacht omdat hij met hem de bijzonder heden van het bezoek aan Cardiff wilde be spreken. De Prins sprak bij die gelegenheid ook de verwachting uit, dat Lloyd George hem zou vergezellen. Deze was reeds bezet voor den dag en kon daarom de uitnoodiging niet aan vaarden. De Prins vond dit zeer onaangenaam en bracht den ouden staatsman naar den Ko ning, wien de positie werd uitgelegd. De Ko ning maakte uit dat het noodzakelijk was. dat Lloyd George met den Prins in Cardiff zou zijn. De Koning deed daarom voor deze ge legenheid zijn koningschap gelden en gelastte Lloyd George met den Prins mee te gaan. Onder deze omstandigheden kon Lloyd George niet weigeren en hij was inwendig verheugd dat hij niet kon weigeren. Een tweede slaap wagen werd aan den trein naar Wales ge haakt en zoo reisden staatsman en Prins te zamen naar het land der mistige heuvelen. Lloyd George heeft in zijn loopbaan met drie vorsten te doen gehad en met Edward kon hij het best opschieten. De Manchester Guardian besluit met er aan te twijfelen, of Lloyd George den Hertog van Windsor een dienst heeft bewezen met zijn telegram. De regeering der Vereenigde Staten heeft machtiging verleend aan een vliegtuigen firma tot uitvoer van toestellen, bestemd voor de regeering van Valencia, een besluit, dat indiplomatieke Britsche kringen een ze kere verrassing gewekt heeft. Hier is men van oordel dat een dergelijke maatregel bijzonder slecht van pas komt onder de huidige omstandigheden. Het wordt mogelijk geacht dat de Britsche regeering uit naam van de ixiet-inmengingsconxmxissie de aandacht van het staatsdepartement te Washington vestigt op het belang, dat men thans op geenerlei wijze de op dit o ogenblik door Frankrijk en Groot-Brittannië in het werk gestelde pogingen om een eerbiediging van het neutraiteitsaccoord te verikrijgen, be lemmert. In dit verband is van belang de mededee- ling van den voorzitter van de Amerikaan- sdhe senaatscommissie van buitenlandsche zaken, Pittman, dat hij een wetsontwerp voorbereidde tot verhindering van het zen den van wapens aan de Spaansche bellige- renten, Dit wetsontwerp zal den 5den Jan. worden ingediend, zoodra het congres bij eenkomt. Pittman zeide te hopen, dat de wet vroeg genoeg zal worden afgekondigd om het verzenden te beletten van de vliegtuigen en ondordeelen, waarvoor deze week vergun ningen werden verleend. Hij verklaarde ver der, dat op grond van dit wetsvoorstel de president een embargo zal kunnen leggen op munitiezendingen aan twee tegenstanders, zoodra hij het bestaan van een burgeroor log in een vreemden staat constateert. Bur geroorlogen zouden onder de volgende defi nitie vallen: elk conflict waarin ten eerste revolutionnaire strijdkrachten een groot ge deelte van het land bezetten: ten tweede: opstandelingen een oppositie-regeering vor men: ten derde: een der tegenstanders of beide buitenlandsehen steun ontvangen. Toestand van den Paus ernstiger. Reuter meldt uit Vaticaanstad, dat de toe stand van den Paus ernstiger geworden is. Parijsch gemeentepersoneel in staking. Het werk één uur neergelegd. Havas meldt uit Parijs, dat het personeel van verschillende openbare diensten gister morgen gedurende één uur het werk heeft ge staakt. Zoo staakte het gemeentelijk vuilnis- personeel van zes tot zeven uur, dat der gas fabrieken eveneens van zes tot zeven uur, ter wijl de arbeiders van de gemeenteslachtplaat sen van la Villette het werk van zeven tot acht uur neerlegden. In den loop van den dag heb ben de arbeiders van verschillende andere openbare diensten ook nog een uur lang het werk neergelegd. In geen enkel geval echter trad er storing in de functionneering der nood zakelijke bedrijven. Slachtoffer van den storm. Wrakstukken van Noorsch schip gevonden. STOCKHOLM, 29 December. Visschers hebben bij Stroemstad in Zuid-Zweden deelen van reddingsboot van het Noorsche stoom schip „Vorma" gevonden. De „Vorma", die een bemanning van zestien koppen had, was op weg van Engeland naar Sundsvall in een storm geraakt. Sedertdien heeft men niets meer van het schip gehoord. (D.NB.) Het jaar der verzuimde gelegenheden. GENèVE, 26 December 1936. (Van onzen correspondent). Het jaar 1936 is voor den Volkenbond en de tot den Volkenbond behoorende staten natuurlijk bovenal geweest het jaar van de nederlaag der collectieve veiligheidsactie der Volkenibondsstaten in den oorlog tusschen Italië en Abessynië. Doch al is dit het be droevende voornaamste feit uit de Volken bondsgeschiedenis van het jaar 1936, ook andere gebeurtenissen hebben plaats ge vonden, die nog even in herinnering mogen worden gebracht: de ingebruikneming van de nieuwe Volkenbondspaleizen, waardoor de Volkenbond voor het eerst zijn werk zaamheden in een eigen gebouw verricht; de vele incidenten tijdens de Juli-bijeen- •komsten van Volkenbondsvergadering en Volkenbondsraad (het schandaal der Ita- liaansehe journalisten jegens den Negus, de zelfmoord van den Tsjechisehen journalist- fotograaf Lux in de zaal der Voikenibonds- vergadering, liet onbehoorlijke optreden van den Dantziger Senaatspresident Greiser in de vergadering van den Volkenbondsraad en de even ongepaste houding van vele journalis ten als reactie daarop)de besprekingen van den machteloozen Volkenbondsraad over de buitenlandsche inmenging in den Spaan- schen burgeroorlog; het Turksche beroep op den Volkenbond inzake Alexandrette; de groote bedrijvigheid van de Internationale Arbeidsorganisatie op het stuk van de ver korting van den arbeidstijd en van de be vordering der Eiu'opeesche landverhuizing in de toekomst naar Argentinië, Brazilië en Uruguay. Al deze punten moeten in dit jaarover zicht echter met deze korte in-herinnering- roeping volstaan. Want, zooals gezegd, ver reweg het voornaamste was natuurlijk de Volkenbondsnederlaag tegen het opstandige Italië. Het jaar 1936 begon zoo hoopvol. Meer dan 50 Volkenbondsstaten hadden in on verwacht grooten spoed en eendracht econo mische sanctiemaatregelen tegen Italië ge troffen, dat in strijd met het Volkenbonds verdrag het kleine en zwakke Abessynië had aangevallen en thans door een gemeenschap pelijke actie der Volkenbondsstaten zou moe ten ondervinden, dat de gedachte der „col lectieve veiligheid door den Volkenbond" geen ijdel woord was. Een in December plot- ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC De gezant van Ecuador. Alfaro. heeft aldus een D.NB.-bericht uit Washington - 't mi nisterie van buitenlandsche zaken medege deeld. dat zijn 15-jarige zoon in den Kerst nacht door drie gewapende bandieten in een auto ontvoerd is. Zijn geld en voorwerpen van waarde werden hem afgenomen. Pas na vijf uur werd hij vrijgelaten. De bandieten had den hem gedwongen morphinesigaretten te rocken en hem uitgevraagd over zijn familie. De politie heeft de daders nog niet kunnen ontdekken. Thijs heeft een heel zwaren dag achter den rug, zoodat het niet te verwonderen is, dat hij nu in diepen slaap gehuld ligt. 't Is één uur in den nacht en je kimt begrijpen, dat ook de kleine Dicky al lang in zijn bed lag. Midden in zijn droomen wordt Thijs opgeschrikt door vreemde ge luiden. Hij wordt er klaar wakker van. Wat kan dat zijn? Even is het stil. Thijs blijft scherp toeluisteren en dan hoort hij plotseling op nieuw dat geluid. Een uil kijkt onder het voorbijvliegen naar binnen en denkt„Ga toch slapen, Thijs, het is middernacht!" seling opgedoken compromis-plan-Laval- Hoare.dat aan Italië meer toekende dan aan Mussolini bij de voorafgegane onderhande lingen in Augustus en September geboden was, was onmiddellijk ten val gebracht on der de algemeene verontwaardiging, ook van de openbare meening in Frankrijk en Engeland zelf, die niet wilde, dat de staat- aanvaller een „premie voor den aanval" zou verkrijgen. En bovendien was in de oorlogs maanden van 1935 het militaire verloop van den strijd allerminst gunstig voor de Italia nen geweest. Zoo schenen alle vooruitzichten gunstig, dat de energiek voor de gedachte der collectieve veiligheid optredende Volken bondsstaten de overwinning in dezen strijd tusschen Itaiië, Abessynië en den Volken bond zouden behalen! Enkele maanden later waren de kansen echter reeds gekeerd. De Volkenbondsstaten aarzelden tot verscherping der sancties (pe- troleumsanctie, sluiting van het kanaal van Suez) over te gaan. De dreiging van Mus solini, dat hij een dergelijke verscherping der sancties als een oorlogsdaad zou be schouwen, die hij met oorlog zijnerzijds zou beantwoorden, maakte, dat de petroleum- sanctie steeds bestudeerd en in beginsel aangenomen werd, doch dat het bindende besluit er toe telkens weer werd uitgesteld. Vooral met het oog op de onzekere houding van Duitschland en Japan deinsden de 50 Volkenibondsstaten er voor terug een sanctie maatregel te nemen, die een nieuwen we reldoorlog zou kunnen veroox-zaken, die wel iswaar vermoedelijk aan de „collectiviteit" tenslotte de overwinning zou bezorgen, doch vooraf den burgers van alle staten onbe schrijfelijke ellende zou brengen. Zoo lieten zij de kans voorbijgaan, om door tijdige ver- schei-ping der sanctiemaatregelen Italië de ovex-winning tegen Abessynië te beletten. Men kan voor deze aarzeling, voor deze huivering om wellicht door de petroleum- sanctie een wereldoorlog to doen ontbran den, eei'bied hebben. Doch des te onbegrijpe lijker is het dan dat de regeeringen ondanks het toenemend succes.der Italiaansche mili taire krijgsverrichtingen, toch hardnekkig zich tegen ieder compromis-plan a la Laval- Hoare bleven verzetten, dat den Italianen wel iswaar een „premie voor den aanval" zou brengen, doch den Negus althans nog een stuk van zijn grondgebied zou redden. Nog in April was Mussolini bereid tot onderhande len. Aloisi bracht het plan mede naar Ge- nève, dat Italiaansche en Abessynische ge delegeerden te Lausanne zouden onderhan delen, waarbij de Volkenbond door een waai*- nemer mede vertegenwoordigd zou kunnen zijn. Het plan werd verontwaardigd door de Volkenbondsstaten en ook door Abessynië zelf van de hand gewezen. Dit zou geeix vrede worden ..binnen het kader van den Volken bond"! riep men uit exx meix juichte in Vol kenbondskringen, toen mén het ..Neen" van den Negus vernam. Een maand later moest de Negus echter uit zijn land vluchten. De geheele tegenstand der Abessyniërs was gebi-o- kexx. De Negus verloor zijn geheele grondge bied. Van onderhandelingen „binnen" of „buiten" het kader van den Volkenbond was geen sprake meer. De Volkenbondsvergade ring kon slechts den Volkenbondsstaten den raad geven de uitgevaardigde ondoeltreffende sancties ook maar in te trekken en de neder laag te erkennen. Voor de toekomst zou men wel eens gaan bestudeei-en, hoe men den Volkenbond doeltreffender zou kunnen ma ken. Zoo hadden dezelfde regeeringen, die eerst de kans op een zij het ook bloedige overwinning der gedachte der „collectieve veiligheid" hadden laten voorbijgaan, even eens vei'zuimd de kans op een althans nog eenigszins redelijk compromis aan te grij pen. Vei-zuimde gelegenheden! Deze zijxx helaas nog méér in het jaar 1936 te betreuren. Men weet. hoe sterk het verlangen van vrijwel alle Volkenbondsstaten is, dat de universali teit van den Volkenbond zoo spoedig mogelijk bereikt zal worden en dat in het bijzonder de Europeesche groote mogendheden Duitsch land en Italië hun medewerking aan de Ge- neefsche internationale instelling weder her vatten zullen. Deze laatste wensch had in het jaar 1936 reeds kunnen verwezenlijkt zijn, indien de Volkenbondsstaten de hun geboden gelegenheid niet ongebruikt hadden gelaten. Toen ixx Maart de Duitsche regeering het Verdrag van Versailles ook op dit punt schond en het Rijnland militair bezette, verbond Hitier hieraan de gevolgtrekking, dat Duitschland bereid was onmiddellijk en on- En de kinderen? Maar natuurlijk! Die gaan ook mee! (Adv. ingez. Med.) voorwaardelijk weder in den Volkenbond terug te koeren. ,De „rechtsgelijkheid" was thans immers een feit geworden en daardoor de grond van Duitschland's uittreden uit den Volkenbond uit den weg geruimd. Lx plaats van Hitier onmiddellijk aan zijn woord te houden en aldus voor de volkerengemeen schap een niet te onderschatten vooi'deel uit het gebeurde te trekken, gaf de Fransche re- geering-Saxraut-Flandin echter de voorkeur eraan van Duitschlaxxd te eischen, dat eerst althans op „symbolische" wijze het geschon den recht zou worden hersteld. Het gevolg van de uitwisseling van lange diplomatieke nota's en van langdurige besprekingen tusschen de Fx*anschen. Engeischen en Belgen te Londen, te Parijs, te Brussel en te Genève was, dat eenerzijds niets geschied is tot hetzij feitelijk, hetzij slechts symbolisch herstel van het recht en dat anderzijds van den Duitschen tenigkeer tot den Volkenbond niets gekomen is. Lx September was Mussolini bereid een Ita liaansche delegatie naar de Volkenbondsver gadering en xxaar de volgende zittiixgen van deix Voikenbondsraad te zenden, onder de eenige voorwaarde, dat de Volkenbondsverga dering niet zou toelaten, dat de Negus voort ging ixx de Volkenbondsvergadering vertegen woordigd te zijxx. Ditmaal waren het de En- gelsche exx Fraxxsche regeeringen, die zich op realistisch standpxxxxt stelden en bepleitten, dat de Volkenbondsvergadering door niet- goedkeuring der Abessynische geloofsbrieven ex-voor zou zorgen, dat Italië weder aan de Volkenbondswerkzaamheden zou deelxxemen. Thans vex-hixxderden dit echter de vertegen woordigers der kleinere staten, die wistexx door te zetten, dat de Abessyniërs werden toegela- texx en Italië dus uit Genève wegbleef. B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. RACID, IT" ll PRUEHAMMA DONDERDAG 31 DECEMBER. HILVERSUM I, 1875 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO 2.00 NCRV. 0.30—2.00 KRO. 8.009.15 en 10.00 Gram. pl. 10.15 Morgexx- dienst. 10.45 Graixx. pl. 11.3012.00 Godsd. halfuur 12.15 KRO-orkest en Gram. pl. 2.00 Handwerkcursus. 3.00 Gram. pl. 3.153.45 Vrouwenhalfuur. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Haix- denarbeid v. d. Jeugd. 5.30 Orgelspel. 6.15 Gram. pl. 7.00 Berichten. 7.15 Gram. pl. 7.25 Ned. Herv. Kerkdienst. 8.35 Berichten A.N.P. 8.45 Oudejaarsavond-Programma, mmv. spre ker, NCRV-orkest, solisten, vrouwenkoor, Dub- belmannexxkwartet en orgel. (Om 10.00 Be richten ANP) 0.302.00 Nieuwjaarstoespraak. Hierna: Onbekexxd. HILVERSUM II, 301 M. AVRO-Uitzending. 3.00 en 7.009.00 VPRO. 0.30—2.00 VARA. 8.00 Gram. pl. 10.00 Morgenwijding, Gram. pl. 10.30 Graixx. pl. en Voordracht. 12.00 Om roeporkest en Gram. pl. 2.15 Lyx-a-Trlo. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Gx-am. pl. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Kovacs Lajos' orkest. 6.25 Sportrevue. 7.00 Gram. pl. 7.30 Doopsgez. Kerkdienst. 9.00 Apollo's Tempel wijding. 9.15 Radiotooneel. 9.50 A.V.R.O.-Dans- orkest. Kovacs Lajos' orkest. Omroeporkest en solisten. 11.25 Oud en Nieuw in Lxdië. 11.40 Oudejaarsavoixdrede. 11.55 Omroeporkest en solisten. 12.00 Carilloxx en causerie. 0.30 Aan kondiging. 0.33 Nieuwsjaarswenschen. 0.38 Orgelspel. 0.43 Toespraak. 0.55 Granx. pl.. 1.00 Vara Orkest, De Remblers, De Flierefluiters en solistexx. DROITWICH 1500 M. 11.05 „At home to-day", causerie. 11.25 Gram. pl. 12.05 BBC-Schotsch orkest mmv. soliste. 1.05 De BBC-Zangei-s. 1.35 Het Daniels- Trio mmv. soliste. 2.35 Granx. pl. 3.103.30 „Over the border", causerie. 3.35 Sted. orkest Bournemouth mmv. solisten. 5.05 Gram. pl. 5.35 Joe Loss exx zijn Band. 6.20 Berichten. 6.40 „This way out", couserie. 7.00 Orgelspel. 7.35 van Phillips en zijxx 2 orkesten. 8.05 Causerie over Dublin. 8.20 BBC-orkest. 9.20 Berichten. 9.40 Fragmeixtexx uit „Zigeunerliebe", operette. 10.55 Het New Georgian Trio. 11.20 Nieuw- jaai-sreportage. 12.05 Korte Kerkdienst. 12.20 Nieuwjaarsgroeten. 12.2512.50 Ambrose en zijn Baixd. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram. pl. 11.20 Omroeporkest. 2.50 Gram. pl. 3.20 Zang. 3.35 exx 4.20 Gram. pl. 8.20 Zang. 9.05 Nat. Orkest. 12.20—3.20 Pox-ée-daixsorkest en Cadets de France-dans- orkest. KEULEN, 456 M. 5.50 Omroeporkest. 7.50 Omroeporkest. 11.20 Frankforter Omroeporkest. 1.35 Gevar. Con cert. 2.20 Granx. pl. 3.20 Westduitsch Kamex-- orkest. 6.30 Jaaroverzicht. 7.301.20 Gevar. Concert (solistexx, Omroepkoor, -orkest, -klein- orkest en militair ox-kest). BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram. pl. 12.50 Omroeporkest. 1.30 Sa lonorkest. 1.502.20 Gram. pl. 6.20 Pianoreci tal. 6.50 dito. 7.05 Gram. pl. 7.20 Omroepkleixx- orkest. 8.20 Omroeporkest. 8.50 Oudejaars avond-revue. 10.30 Actueele uitzending. 11.15 Gram. pl. 11.35 Omroep-dansorkest. 12.15— 12.25 Nieuwjaarswexxschen. BRUSSEL. 484 M. 12.20 Granx. pl. 12 50 Salon-orkest. 1.30 Om roeporkest. 1.50-2.20 Gram. pl. 5.20 Fud Caxx- drix' dansorkest. 6.35 Kleinorkest. 7.05 Saloxx- orkest. 7.35 Gram. pl 8.20 Omroepsymphonie- orkest. 8.220 Omroep orkert. 10.30 Omroep- dansorkest. 11.20 Oram. pl. 12.0512.20 Nieuw- jaarswenschen. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.20 Het Omx-oeporkest. 9 05 Declamatie. 9.20 Gevarieerd programma. 11.20 Toespraak. Hier na tot 2.20 Dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6