EftT Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT MAANDAG 4 JANUARI 1937 HAARLEM'S DAGBL AD 5 De kijkplaatsen in Den Haag. Nog mogelijkheden tot bespreking. Na de drastische verlaging van de prijzen door de exploitanten der z.g. „officieele" tri bunes, hebben ook de particuliere verhuurders van de plaatsen in de verwarmde vertrekken van de langs de route gelegen zijnde huizen hunne eischen aanzienlijk gematigd. Als ge volg daarvan werd dan ook de laatste dagen aanmerkelijk meer verhuurd dan de vooraf gaande dagen. Intusschen is er tijdnood ontstaan en is het in de meeste gevallen, vooral voor niet-Hage naren, praktisch onmogelijk geworden zich- zeïve ter plaatse een goede plaats uit te zoe ken, nu men. door de ervaring geleerd, ertoe is overgegaan matiger prijzen te verlangen. In verband daarmede heeft een groep van particuliere eigenaren „Probité" besloten thans de per heden nog onverkocht gebleven plaat sen aan te bieden per „publieke inschrijving". De groep beschikte Zaterdag over ca. 6300 goede plaatsen, waarvan 2.380 gelegen op di verse eerste etages langs de geheele route, welke het beste uitzicht bieden; verder 2720 op tweede etages en de rest op derde etages en op particuliere open en overdekte tribunes, waarvan enkele glasdicht. Parterre-plaatsen slechts voorzoover kan worden gegarandeerd, dat op voldoende hoogte over het publiek kan worden heengezien. Alle plaatsen zijn beschik baar voor f 10 op de eerste etages, f 8 parterre, glasdichte tribune en tweede etages, f 6 voor overdekte tribunes en 3e etages. Inschrijvingen tot deze prijzen zullen aller eerst worden toegewezen. Indien en voorzoover alsdan nog plaatsen ter toewijzing overblijven, zullen die worden gegund aan de hoogste in schrijvers beneden de bovengenoemde basis prijzen. De inschrijving is opengesteld ten kantore van „Probité", Laan van Eik en Duinen 240, event, ook telefonisch, tot en met 5 Januari a.s. des namiddags te vier uur. Uiterlijk op dit tijdstip dienen de inschrijvingen in het bezit te zijn van de administratie .van „Probité", Laan van Eik en Duinen 240, ofwel telefonisch onder no. 339929 doorgegeven te zijn, aange zien tot dat tijdstip, conform de aan „Probité" gedane toezegging, de bij de plaatsbewijzen dienstdoende „doorlaatbewijzen" nog door de politioneele autoriteiten zullen kunnen worden verstrekt. Plaatsverkoop voor tribunes aan stations. Tot Woensdagmiddag drie uur zullen de toe gangsbiljetten voor 7 Januari tot de publieke tribunes te 's-Gravenhage, volgens de ver laagde prijzen ook verkrijgbaar worden gesteld aan de navolgende stations der Nederlandsche Spoorwegen, in combinatie met retour-biljet ten: Amsterdam C.S., Haarlem, Leiden, Delft, Schiedam, Rotterdam D.P., Rotterdam Hof plein. Dordrecht. Vlaardingen, Vlaardingen- Öost, Hoek van Holland, Maassluis, Gouda, Utrecht C.S. De unieke radio-bespreking over „DE GE SCHIEDENIS VAN HET HUIS VAN ORANJE- NASSAU" door Dr. N. Japikse, doet iedereen naar dit standaardwerk grijpen tegen den specialen lager en inteekenprijs (Adv. Ingez. Med.) Ernstige verkeersongevallen. Twee auto's tegen boom gebotst. Vele ernstig gewonden. Zaterdagavond reed in een auto op den Kortesteekterweg nabij de grens der gemeen te Zwammerdam de heer J. L. Schafer, eerste luitenant bij het 16e regiment infanterie te Amersfoort, met zijn echtgenoote, zeventien jarige dochter en vijftienjarige zoon, op weg naar den Haag. De heer Schafer bestuurde den wagen zelf. Waarschijnlijk is hij te Bode graven een verkeerden weg ingeslagen, waar door hij aan^de Noordzijde van den Ouden Rijn via Zwammerdam op den Kortesteekter weg te Alphen terecht kwam. Voor hen, die daar niet bekend zijn, is deze smalle weg niet ongevaarlijk. Tengevolge van de gladheid is de wagen ge slipt, waardoor hij in volle vaart tegen een boom reed en totaal werd vernield. De vier inzittenden werden uit de auto geslingerd en ernstig gewond. De heer Schafer, die een ge broken neusbeen en verschillende hoofdwon den had opgeloopen, was er nog het best aan toe. Zijn echtgenoote had een schedelbasis- fractuur en een ontwricht dijbeen en zijn zoon een kaakfractuur en een zware hersenschud ding opgeloopen. Mejuffrouw Schafer bleek een heupbeen te hebben gebroken, terwijl zij bovendien ernstig aan het hoofd was gewond. Vijf inzittenden gewond Zaterdagavond laat is op den weg Arnhem- Ede een auto van den aannemer M. Kropman te Nijmegen geslipt en tegen een boom te plet ter gereden. In den wagen zaten behalve de heer Krop man, die chauffeerde, zijn echtgenoote en een tienjarig dochtertje, alsmede een 25-jari- ge zoon en diens verloofde, mej. Haukes uit Nijmegen. Allen liepen min of meer ernstige verwondingen op. Mej. Haukes kreeg een her senschudding en werd inwendig gekneusd. Ook het tienjarige kind had inwendige kneuzingen opgeloopen ~De heer Kropman jr. had een lich te hersenschudding opgeloopen, terwijl zijn vader schaafwonden aan het hoofd had. Me vrouw Kropman tenslotte brak een pols en ook bij haar constateerde men inwendige kneuzingen. Auto omgeslagen Zondagavond te omstreeks zeven uur Is op den Rijksstraatweg te Oegstgeest tusschen de postbrug en de Kanaalbrug een personenauto bij het passeeren van een stilstaanden wagen omgeslagen, waarbij drie der inzittenden wer den gewond. De verongelukte auto, waarin vijf personen uit Amsterdam zaten, reed met vrij groote snelheid in de richting Haarlem. Toen de be stuurder, de heer M. G. van Es, de geparkeer de auto, welke hij op het laatste oogenblik had bemerkt, rakelings gepasseerd had, gooi de hij het stuur te snel naar rechts om, door welke manoeuvre de wagen omsloeg. Van de inzittenden werd mevrouw Van Es- Van Wessem op den weg geslingerd. Zij liep «ernstige hoofdwonden en een kneuzing in den rug op. voorts liep mevrouw van Es—van der Leij een ernstige beenbreuk op, terwijl de heer A. van Es een hoofdwonde kreeg en bovendien de linkerarm brak De bestuurder en diens verloofde bleven ongedeerd. Verkeersongevallen in de hoofdstad Zaterdagmiddag omstreeks half vier is op den Muiderstraatweg te Amsterdam een oude man op de fiets geslipt en aangereden door een auto. Met een beenfractuur is de man naar het Binnen Gasthuis gebracht. guur weer! Met parapluie en regenjas probeert iedereen zich tegen 't barre, gure weer te wapenen. Denk er aan, uw keel te beschermen Wybert voorkomt verkoudheid en keelontsteking - 35 - 20 ct. (Adv. inqez. Med.) Zaterdagavond om half zeven is een wielrij der tengevolgen van slippen op de De Ruyter- kade te Amsterdam onder een tramwagen van lijn 22 gekomen. Het slachtoffer liep een ern stige hoofdwonde op. Onverwachts oversteken kost een menschenleven Zaterdagmiddag omstreeks vier uur is op de Ganzenweide te Heerlerheide de courantenbe steller van O. uit Heerlerheide, die op de fiets plotseling van rechts naar links den rijweg over stak, door de electrische tram gegrepen en daarbij zoo ernstig gewond, dat hij korten tijd later is overleden. Fraude door gemeente ambtenaar. De politie heeft aangehouden den 41-jarigen H. H., chef-commies ter secretarie van de gemeente Ooststellingwerf, onder verdenking van verduistering en valschheid in geschrifte in dienstbetrekking gepleegd. De aangehou dene zal naar Leeuwarden worden overge bracht. Bonificatie tarwebloem gewijzigd. Naar wij van bevoegde zijde vernemen is de bonificatie op tarwebloem A. met ingang van heden bepaald op een vast bedrag van f 1,15 per 100 K.G. Tevens is de speciale prijs van T.C. tarwe met ingang van heden ge bracht van f 8 op f 9 per 100 K.G., de bonifi catie op ongebuild tarwemeel wordt daaraan aangepast. De bonificatie per 100 K.G. tarwe bloem B is met ingang van heden bepaald op het verschil tusschen het totale invoer-mono- polie-prijsverschil op tarwebloem B en f 2,60. (A.N.P.) DE SEAR AMBLER" VLOT. Het Engelsche vrachtschip „Searambler", dat Woensdag j.l. voor den Nieuwen Wa terweg aan den grond liep, is Zondagavond om zes uur tijdens den vloed vlot gebracht door de sleepbooten Oostzee, Ganges, Maas en Hoek van Holland van L, Smit en Co. Het schip is met sleepbootassistentie naar Rotter dam opgevaren. Den Haag in feestroes. Volle verlichting aan. De enkele dagen van betrekkelijke rust. welke als een adempauze tusschen de drukke dagen van feestviering in de residentie vie len, waren terecht een terugtrekken om des te beter zijn slag te kunnen slaan. Want Zaterdagavond toen voor het eerst de ver lichting in Den Haag op volle kracht ver toond werd, heeft men al een voorproefje gehad van wat de komende dagen zullen brengen. Van heinde en ver hadden belangstellen den zich naar de hofstad begeven om volop te genieten van de rijke, afwisselende illu minatie en versiering, om den roes te onder gaan van een feestvierende stad en zoo doende een onvergetelijken indruk van het mooie Den Haag mee te nemen. Het is ondoenlijk in een kort overzicht de geheele verlichting te beschrijven. Volstaan we met te vermelden, dat het alles een over weldigende indruk op den toeschouwes maakt. Zeer mooi zijn wel ihet plechtige oude Lange Voorhout en de imposante Vijverberg, waarin alle lichten van de omgeving zich spiegelen hetgeen een fantastisch schouw spel oplevert. Verbonden door den eveneens zeer fraai geilluimineerden Kneuterdijk vor men zij een gedeelte, waar zich talloozen heen begaven om zich aan de schoone ver lichting te verlustigen. Het drukst was het evenwel in het cen trum van de stad: Spuistraat, Groote Markt, Wagenstraat en omgeving. Vooral waar een kruispunt van deze straten was, ontstond niet zelden een bijna onontwarbare ver keer ski uwen Om deze moeilijkheden tot een minimum te beperken had de politie op verscheidene plaatsen een-richting-ver keer voor voetgan gers ingesteld. Het paleis aan het Noordein de trok in den vooravond natuurlijk als al tijd veel bekijks, doch toen om tien uur de lichten gedoofd werden, werd het daar stil ler en verplaatste de drukte zich meer naar den Kneuterdijk en de gezellige binnenstad Veel werd gebruik gemaakt van de H.T.M.- rondrit bussen, op het Plein, het vertrek punt van deze bussen stond den heelen avond een file van honderden wachtenden opgesteld om gebruik te maken van dit ge makkelijke middel om de verlichting in al haar schoonheid en veelheid te kunnen aan schouwen. De directie voldeed echter goed aan de behoefte van het publiek, want zij regelde het aantal bussen geheel naar het aantal wachtenden. Het autoverkeer, had nogal eens met stremmingen te kampen. Vooral de straten aan de grens van de verboden zone waren druk bereden en bij een kruispunt van twee zulke verkeersaders ontstond vele malen een groote stagnatie, welke van de politie mannen de uiterste inspanning en oplet tendheid vorderde om weer tot een goede circulatie te komen. Vele automobilisten waren dan ook verstandiger en parkeerden hun vehikels op de daarvoor bestemde plaatsen en begaven zich te voet naar de binnenstad. Het Malieveld was dan ook een x-eusachtige parkeerplaats. Het tramverkeer ging vlotter en bood nog de meeste zeker heid van veilis en snel verkeer Winkeliers, caféhouders, automatieken e.d. deden goede zaken en toch was het opmer kelijk te zien, hoe het eene café veel voller was dan het andere. De eerste ..volle" verlichtingsavond heeft een indxnxk gegeven van wat de komende da gen in Den Haag te aanschouwen zal-zijn. De glazen koets in den bruidsstoet. Naar wij met zekerheid vernemen, zal, behalve de gouden koets, ook de zgn. glazen koets in den huwelijks stoet mederijden. In deze koets, die zeer mooi is en voor de groote ceremonies dienst deed, vóórdat de gouden koets werd in gebruik genomen, zal H.M. de Ko ningin zijn gezeten, geëscorteerd door Haar geheele militaire huis. Verder zullen in den stoet mederij den negen staatsiekarossen, zoodat de huwelïjksstoet grooter en schoo ner zal zijn dan die waarmede de staten-generaal plegen te worden ge opend. Coöp. Vischmeelfabriek opgericht. Visschers trachteix hun bijverdiensten op te voeren. De regeeringsmaatregelen betreffende de maaswij dtevergrooting. welke in het laatst van 1936 genomen zijn, beloven van vérstrek kende beteekenis voor de visschersbevolking te worden, daar tot dusver de kleinere visch een welkome bijverdienst voor haar beteeken- de door de verwerking tot vischmeel. Reeds jaren leefde onder de visscherslieden het ver langen om zelf hun visch tot vischmeel te ver werken door een coöperatieve vischmeel fabriek. Het genome nregeeringsbesluit heeft thans den doorslag hiertoe gegeven. Bij acte. verleden voor notaris Mr. H. C. Ittmann, te Haarlem, is op Donderdag 24 December j.l., te Haarlem opgericht de coöperatieve vereeni- ging: Coöperatieve Vischmeelfabriek „Noord zee" U.A. Deze stelt zich ten doen de verwer king tot vischmeel der door de leden-visschers gevangen visch. Men ziet thans de toekomst met vertrouwen tegemoet, daar de coöperatieve de sterk ver minderde verdiensten der visschers zal trach ten te compenseeren door een belangrijk hoo- geren prijs voor de grondstoffen aan de leden te betalen, terwijl bovendien aan het einde van het boekjaar de winst aan de leden- visschers uitgekeerd wordt. (Adv. Ingez. Med.) Doodslag door een varens gezel Hij zou een man in rlen Amstel hebben geduwd. Aan het bureau Warmoesstraat te Amster dam heeft zich Zaterdagmiddag een varens gezel van 34 jaar gemeld. De man, die geen vaste woonplaats heeft en den laatsten tijd op verschillende adressen te Amsterdam heeft vertoefd, deelde aan de politie mede. dat hij Vrijdagavond tusschen zes uur en half zever met een Duitscher, eveneens zonder vaste woonplaats, hoog loopende ruzie heeft gehad op de Weesperzijde bij de Grensstraat. Beide twistenden verkeerden onder den invloed van sterken drank. De varensgezel heeft toen, vol gens zijn verhaal aan de politie, den Duitscher in den Amstel geduwd. De man kwam niet meer boven en moet tei'stond zijn verdronken De politie is onmiddellijk op de aangegeven plaats gaan dreggen doch heeft geen lijk ge vonden. De varensgezel is in voorloopig arrest gesteld VERKOOP VAN GROND. HAARLEM Maandag. B. ien W. stellen den raad voor, aan de N.V. Bouw- en Exploitatie Mij. „Vondelkwartier" Haarlem tegen den prijs van f 9 per M2. voor een gedeelte ter grootte van pl.m. 4616 M2. en voor een bedrag van f 3834. in totaal voor een gedeelte ter grootte van 550 M2., be stemd voor den bouw van 2 beneden- en bovenwoningen, in koop af te staan, den grond, gelegen aan de Cons tan tij n Huygens- straat en aan de oostzijde van de Jan Luy- ckenstraat, groot 5166 M2. B. en W. stellen voor. aan W. J. Peereboom tegen den prijs van f 8 per M2. in koop af te staan, den gronr. gelegen aan de Westzijde van de Frederik Hendriklaan, groot pl.m. 936 M2. B. en W. stellen voor. van W. J. Stam om niet voor de gemeente te aanvaarden een gedeelte grond, gelegen aan de Vogelkoop- steeg. onder voorwaarde, dat de kosten van bestrating en de op de overdracht vallende kosten voor rekening der gemeente komen. VERGOEDING OPENEN HOOFDKRAAN WATERLEIDING HAARLEM Maandag. Artikel 13 van de verordening regelende de voorwaarden voor de levering van duinwater bepaalt: „Wanneer ten verzoeke van den ge bruiker de hoofdkraan in de straat is gesloten, Is bij het weder openen daarvan door hem een bedrag van 2.50 verschuldigd". Het bestuur van de Vereenigde huiseigena ren voor Haarlem en omstreken heeft aan B. en W. te kennen gegeven, dat genoemd bedrag door verschillende huiseigenaren moeilijk kan worden betaald, vooral, indien zij met huur ders te maken hebben, die de lekkage teweeg brachten en bovendien huurschuld hebben. Dit bedrag acht men te hoog. Het behoeft geen betoog, aldus B. en W„ dat voor de ge meente schade kan ontstaan, indien dit be drag aanleiding zou geven tot het minder vlug kennisgeven van een geconstateerde lekkage. In verband daarmede is nagegaan of genoemd bedrag, zonder al te groot nadeel voor de ge meente, wijziging kan ondergaan. Het blijkt, dat geen bezwaar behoeft te bestaan tegen een verlaging tot 1.50, waartoe zij den raad voorstellen te besluiten. ZILVEREN JUBILEUM AAN DE STADS APOTHEEK. HAARLEM Maandag. Zaterdagochtend werd in de Regentenka mer van het St. Elisabeth's Gasthuis te Haar lem een bijeenkomst gehouden, waarbij Mej Chr. van Leeuwen, die sinds 1 Januari 1912 als apothekers-assistente aan de Stads-Apo- theek verbonden is geweest, werd toegespro ken door den voorzitter van het College van Commissarissen der Stads-Apotheek, den heer W. Roodenburg (voorzitter van de Re genten van het Gasthuis*. Vooraf was Mej. van Leeuwen ontvangen in de feestelijk versierde apotheek, die aan het Groot Heiligland in één der bekende Gasthuishuisjes is ondex-gebracht. waarna zij door het hoofd der apotheek Mej. A. C. Honing, naar de Regentenkamer werd geleid waar een schare belangstellenden, genees heer-directeur, directx-ice en administrateur van het Gasthuis, eenige doktoren, een aan tal vex-pleegsters, collega's van Mej. van Leeuwen reeds aanwezig was. Nadat de heer Roodenbux-g de groote waar de van een ambtenarenreglement, dat niet alleen de plichten, maar ook de rechten van een ambtenaar regelt, had uiteengezet, prees spreker de toewijding, die Mej. van Leeuwen heeft getoond en wenschte hij haar namens de commissarissen geluk terwijl hij er den wensch aan verbond, dat het aan Mej. van Leeuwen gegeven mocht worden, nog langen tijd werkzaam te zijn aan de Stads-Apotheek. die het thans nu andere bedrijven door de malaise te lijden hebben in een stadium van hoog-conjunctuur verkeert. Vervolgens overhandigde spreker haar een geschenk on der couvert. Vervolgens voerde het woord Mej. Honig, apotheker, die memoreerde, dat Mej. van Leeuwen in de 25 jaar 5 verschillende chefs heeft meegemaakt. Eerst was de apotheek gevestigd aan de Kamper-singel en daarna werd ze ondergebracht in het Gasthuis. Niets was de jubilaresse ooit te veel. Zelfs, toen zij van een ernstige ziekte hei-stellende was. liet zij materiaal komen om thuis zooveel mo gelijk gereed te maken. Spreekster dankt Mej. van Leeuwen voor haar ijver en nauw gezetheid en wenscht haar toe, dat zij nog een jubileum zal mogen vieren aan de Stads- Apotheek. Ver-volgens overhandigt spreek ster haar een zilveren kandelaar als aanden ken aan dit jubileum De jubilaresse dankte de sprekei-s voor de vriendelijke woorden en de geschenken. Nadat aan de aanwezigen gelegenheid ge geven was om de jubilaresse de hand te druk ken. vertrok Mej. van Leeuwen weer naar de Stads-Apotheek. vanwaar zij naar haar wo ning terugkeerde om haar vacantie door te brengen Tooneelavond „Gysbert Japicx". STICHTING ..HAARLEM'S BLOEI". HAARLEM Maandag. De installatie van het algemeen bestuur der Stichting „Haarlem's Bloei" zal plaats hebben Vrijdagavond a.s. te half 9 ten Stad- huize. door den burgemeester. Na de installatie zal het algemeen bestuur vergaderen. In deze bijeenkomst zal jhr. ör. J. C. Mollerus een inleiding houden over de taak van de Stichting „Haarlem's Bloei waarna de verkiezing van een dagelijksch be stuur zal plaats hebben. Hwa 't ienris stroffelet. HAARLEM Maandag. Er heerscht op de tooneelavonden van de Friesche vereeniging altijd een gezellige en ge moedelijke stemming. De Friezen vormen als het ware één groote familie, en wie meent, dat de Friezen stug en stijf zijn. had maar eens moeten gaan kijken in den Stadsschouw burg, waar men uit volle borst Friesche volks liederen zong en een genoeglijke stemming heerschte, als we maar zelden op Haarlem- sche avonden meemaken. Bij die avonden hoort nu eenmaal een too- neelopvoering, waarvoor men ditmaal een tooneelstuk in vier bedrijven van S. D. de Jong had gekozen. Dat dit een gelukkige keuze was. kunnen we niet zonder meer beamen. Want niet alleen dat de inhoud wel erg ver ouderd was. doch ook de handeling bood maar weüiig afwisseling. Misschien had een vlot speeltempo de opvoering nog kunnen redden, doch dit misten we nu juist wel erg. Zater dagavond. De handeling was traag en het nxet uitzondering van een paar spelei-s, wat stijve spel, hief dit bezwaar in geen geval op. Wiger Wyma is een reclassant, die werkt op de hoeve van Sjoerd Bruinsma. en m een gestadige vrees leeft, dat zijn mede-arbeiders zullen ontdekken, dat hij nog maar pas uit de gevangenis is ontslagen. Natuurlijk gebeurt dit toch en als Pier. een jonge arbeider, dit in een café bekend maakt, ontsteekt Wiger hierover in woede. Hij weet zich echter te be- heerschen en gaat naar Richtje. een meisje waarvoor hij genegenheid heeft opgevat. Hij vertelt haar alles uit zijn verleden, en zij be grijpt en vertrouwt hem. Denzelfden avond zoekt Pier twist met Wiger en terwijl zij in een handgemeen ver wikkeld raken, valt Pier plotseling op den grond, en roept, dat Wiger hem gestoken heeft. Deze wordt gearresteerd, en hoewel hij zijn onschuld betuigt, zijn de verklaringen van de getuigen tegen hem en Richtje, die zijn on schuld tracht te bewijzen hij had haar het mes waarmee de aanslag zou zijn gepleegd ter hand gesteld wordt onder vex-denking van meineed in hechtenis gesteld. Tenslotte is het de advocaat Bruinsma, de zoon van den werkgever van Wiger. die het raadsel oplost en Wiger's onschuld aan toont. Dit is in het kort de inhoud van ..Hwa 't ienris stroffelet(Wie eens struikelde. We hebben hierboven reeds enkele bezwaren tegen de opvoering geuit, en het is dus niet meer dan billijk, hen. wien dit toekomt, thans een pluim op den hoed te steken. Dat- is wel in de eerste plaats de heer van Dam, die een uitstekende typeering gaf van paaïke Keimpe. den ouden grootvader van Richtje. Doch ook de figuur van Richtje zelf, werd op uitste kende wijze uitgebeeld door mevr. T. Slinger. Ook de heeren de Groot en van der Velde, res pectievelijk als werkgever en verdediger van Wiger gaven goed spel te zien. Wiger Wyma zelf kon ons minder bekoren. Zijn spel was wat stroef, en niet steeds overtuigend. Doch al met al was het een genoegelijke avond, en dat was tenslotte de bedoeling van de spelers Waarom zouden we dan aan dilet tanten al te hooge eischen stellen? De avond werd besloten met een gezellig bal in den foyer van den Schouwburg, waarbij enkele leden van Haarlem's Salonorkest voor de muziek zorgden. STAMRIOOL TUINDORP HAARLEM Maandag. Op de begrooting voor 1937 is o.a. een be- dx-ag ad 22.0:_:0.uitgetrokken voor „riolee- ring Tuindorp" (Ramplaan en omgeving). In dit bedrag is een som van 20.000.— ver vat, welke som noodig zal zijn voor het maken van een stamriool ter aansluiting van boven genoemde woonwijk op de Haarlemsche rio- leering. Met betrekking tot de uitvoering van dit werk hebben B. en W. zich gewend tot het Werkfonds 1934 Daarvoor wordt 20.000 bij het Werkfonds geblokkeerd, af te lossen in 25 jaren. Aan de gemeente worden 5 rentelooze jaren toegekend. Te beginnen met het 6e jaar zal een rente verschuldigd zijn van ten hoog ste 4 pCt. 's jaars. B. en W. stellen den raad voor, bovenbedoeld voorschot te aanvaarden. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-NOORD. I'ELEE 1672(i c or met garantie, pljn- yanar J oo.- loos trekken inbegr BEbmol PiJNLOOZE BEHANDELING Spreekuren alle werkdagen van 9—12 en 1—4 uur. Zaterd. 9—12 uur Avondspreekuren Dinsdag. Woensd en Donderd. v. 7—9 u. (Adv. ingez. Med.) Het Vorstelijk Huwelijk. De feestelijkheden in Haarlem-Oost. HAARLEM Maandag. Het bestuur van de afd. Haarlem-Oost (Oranjebond) van de Vereen. „Koninginne dag" maakt bekend, dat het onderstaande feestprogramma is samengesteld ter gelegen heid van het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard. Van 2 fin. 7 Januari: iederen avond feeste lijke verdichting van het Monument op het Nagtzaamplein en 's avonds van 810 uur concert. 6 Januari. 9 uur v.m. Koraalmuziek op de Amster- damsche Poort. 10.30 uur v.m. Planten van een Herinnerings boom op het Nagtzaamplein. 2—4 uur. n.m. Carillonbespeling van den toren van de Kerk van St. Jan, aan de Am sterdamstraat. 312 uur n.m. Dansen op grooten overdek ten balvloer op het Teylerplein. Feestelijke verlichting, moderne muziek, leuke attractie. 810 uur n.m. Muzikale ommegangen. 7 Januari. 9 uur v.m. Koraalmuziek bij de Amsterdam- sche Poort. 10—10.30 uur v.m. Uitdeelen van versna peringen aan de kinderen der leden. Dit ge schiedt op den balvloer op het Teylerplein. 11—1.30 uur v.m. Uitzending van de huwelijks plechtigheden en verdere gebeurtenissen in den Haag; uit het Monument op het Nagt zaamplein. 24 uur n.m. Carillonbespeling van den toren van de kerk van St. Jan. aan de Am sterdamstraat. 1.30—3.30 uur n.m. Kindervoorstelling in het Veilinggebouw, Klenie Houtweg. 5—12 uur n.m. Dansen op grooten overdek ten balvloer op het Teylerplein. 8 uur n.m. Lampion, en fakkeloptocht. 810 uur n.m. Muzikale ommegangen. Op 6 en 7 Januari vele attracties en kramen op het Teylerplein. Belangrijke mcdctlcelingen. De oranje gekleurde kaartjes voor één rit, kunnen de kinderen gebruiken in de attractie die zij zelf verkiezen. Bij de uitdeeling van de versnapering aan de kinderen, moeten de geel gemerkte kaartjes (waar alleen een stempel op staat) worden meegebracht. De planting van den Herinneringsboom zal od 6 Januari des 's morgens plaats hebben. Hieraan kunnen 300 kinderen deelnemen, zoo wel jongens als meisjes. Echter alléén boven de 7 jaar. Elk kind moet één el ox-anjelint meebrengen. Voor deze gelegenheid hebben de kinderen voor zoover zij een der scholen in Haarlem-Oost bezoeken vrijaf. De kinderen stellen zich op aan de Papen toren vest (midden gedeelte) en moeten uiterlijk 10 uur daar aanwezig zijn. Vandaar vertrekt de optocht met boom, muziek en vaan del om precies kwart over 10 uur langs de vol gende route: Papen toren vest, Oost vest, A'damsche brug, Amsterdamstraat, van Be- rensteinstraat, Lootsstraat, Zomerkade, Nagt zaamplein. Hierna volgt de planting van den boom. Massazang door alle aanwezigen, zoowel groot als klein, van het „Wilhelmus". Muzi kale begeleiding door de Postharmonie. 7 Januari. Op 7 Januari zal 's middags een kinder- specialiteitenvoorstelling plaats hebben in het voormalig Veilinggebouw aan den Kleinen Houtweg. Hier zullen de kinderen der leden vrijen toegang hebben. Echter alleen en uit sluitend. zij die 7 jaar of ouder zijn, (dus tus schen 7 en 13 jaar) en ai .en onder geleide van het bestuur. Er zijn alleen staanplaatsen. Kaarten kunnen hiervoor gratis worden afge haald bij J. H. van Engelen, 2e Zuidpolder straat 22; alléén Maandag 4 Januari 's mid dags van 24 uur. Bewijs van lidmaatschap meebrengen. Elk lid kan hoogstens drie kaartjes krijgen. Deze kaartjes hebben een blauwe kleur. Verzamelen der kinderen 7 Januari om kwart vóór 1 op het Enxoplein (Bavodorp), Kaarten zichtbaar dragen. Vertrek 1 uur precies met muziek, langs Emostraat, van Keulenstraat, Zomerstraat, Zomervaart, Antoniestraat, O. L. Vrouwe Gracht, Spaarnebrug, Kampervest, Kleine Houtweg. De kinderen gaan op eigen gelegenheid naar huis als de voorstelling is geëindigd, dit zal zijn om half vier. Voor den lampionoptocht worden lampions met stok en kaars verstrekt tegen vergoeding van 5 cents compleet. Opstellen Emoplein (Bavodorp), aldaar zul len de lampions verkrijgbaar zijn van half acht af. Vertrek precies 8 uur. De vermakelijkheden zullen niet op de Zo mervaart geplaatst worden, maar op het Teylerplein (Dit in verband met het jaarge tijde). Deze vermakelijkheden zullen op 6 en 7 Januari van 's morgens 9 uur tot 's nachts 12 uur geopend zijn Het muziekgezelschap Pennarts zax 6 eii 7 Januari met vroolijke en populaire muziek door de straten trekken. Tot slot verzoekt het bestuur alle bewoners van Haarlem-Oost om van 2—7 Januari door het uitsteken van de vlag uiting te geven aan de feestvreugde. Verdere inlichtingen bij het bestuur.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 5