Engeland protesteert te Burgos, Thijs IJs helpt de spinnende prinses DINSDAG S JANUARI 1937 HAARLEM'S DAGBLAD Tegen het optreden van nationalistische oorlogsschepen tegen Britsche schepen. Toch Italiaansche vrijwilligers te Gibraltar ontscheept? Reuter meldt uit Londen. 4 Januari: Ten aanzien van de protesten, die door Engeland ingediend zijn over het aanhouden van twee Britsche schepen door schepen der opstandelingen wordt nog bekend, dat in het geval van de ..Blackhill" faanvankelijk heeft de Admiraliteit de aanhouding van dit schip ontkend) instructie is gegeven aan den te Hendaye vertoevenden Britschen ambassadeur tot het indienen van een ener giek protest bij de autoriteiten in Burgos en tot het vragen van de verzekering, dat inci denten van dezen aard zich niet weer zullen voordoen, In het geval van de ..Etria". welk Britsch schip door een klein oorlogsschip der opstandelingen was aangehouden op 21 De cember jl., waarbij geëischt werd, dat de scheepspapieren werden getoond. hetgeen geweigerd werd heeft een Britsche destroyer, waarvan de naam niet bekend wordt gemaakt, zich naar Cadiz begeven, waar een protest werd overhandigd aan de vlootautoriteiten der opstandelingen. Even als in het geval van de „Blackhill" ging dit protest vergezeld van den elsch, dat waar borgen zouden worden gegeven tegen een herhaling van incidenten van dien aard. De .Etria" was op weg van Haifa naar Liverpool met een lading sinaasappelen. Naar Havas uit Londen meldt kent men te Londen binnen een limiet van drie mijlen ..de facto" en niet „de jure" den autoritei ten der opstandelingen het recht van con trole toe. voor zoover zij dat in feite uitoefe nen. Men is echter van meening. dat zelfs in deze zone een Britsch stoomschip niet behoort te worden gevisiteerd, dan wanneer een Britsch oorlogsschip kan vaststellen, dat dit onder normale omstandigheden geschiedt Tenslotte, zelts wanneer een Engelsch stoom schip wapenen of mimi tie zou vervoeren, zou het aan de Britsche autoriteiten en niet aan de autoriteiten der opstandelingen zijn repressieve maatregelen ten aanzien van dit schip te nemen. Dit was noch het geval met de „Blackhill", noch met de Etria". De aanhouding van de „Aragon". Tn bevoegde IDuitsche kringen verklaart men. dat het van radio-Tetoean afkomstige bericht, volgens hetwelk de kruiser Graf Spee" het stoomschip .Aragon" zou hebben vrijgelaten, in dezen vorm onjuist is. De vrijlating van de ..Aragon", aldus zegt men. zou slechts geschied kunnen zijn, in dien de lading en de passagier van de .Pa los" vrijgegeven zouden zijn. De oorsprong van het bericht zou hierin gelegen kunnen zijn, dat de kruiser „Graf Spee" de .Aragon" niet langer wilde bewaken, dit schip in een haven der opstandelingen zou hebben doen ankeren om zelf zijn weg te kunnen vervolgen. Ook de regeering meldt successen. Voorts méldt Havas nog het volgende uit de Spaansche hoofdstad: De regeeringstroepen hebben gistermor gen bij het aanbreken van den dag. na een strijd, die den geheelen nacht geduurd heeft.de fabriek Emscalduna bezet, die op 200 meter van het dorp Villaverde Bajo is gelesren. De tot stand gebrachte opmarsch is ln dubbelen zin belangrijk, aangezien Villa verde Bajo, ten zuiden van Madrid, een af takking vormt van de spoorlijn Madrid Saragossa.Alicante en het bezit hiervan de opstandelingen, die Getafe binnengetrokken zijn bedreigt. In de fabriek werd een groote hoeveelheid oorlogsmateriaal vervaardigd. De Zondag door de opstandelingen ontke tende aanval in den sector Boadilla del Monte en Val de Morillo was zeer hevig. De aanval werd voorafgegaan door een Inten sieve voorbereiding der artillerie en een bom bardement der regeeringslinies door de luchtmacht. Hierop volgde de aanval der troepen, die voor het grootste gedeelte uit in massa oprukkende Duitsche bataljons be stonden. Om elf uur wierpen drie driemotorige toe steilen der rechtschen bommen op Majada Henda,terwijl korten tijd later een Fiat-toe- stel aan de actie kwam deelnemen. Op dat oogenblik echter verschenen drie jacht vliegtuigen der regeering. Na verscheidene snelle wendingen vloog het Fiat-toestel in brand en stortte neer bij Villanueva del Pardillo. Daarbij kwamen de vier inzitten den om het leven. De luchtstrijd werd weer aangebonden en ditmaal werd een driemoto rige Junkertoestel aangevallen, dat eveneens brandende neerstortte. De toestellen der opstandelingen gaven den strijd echter niet op en bleven aanval len. Nog drie toestellen der opstandelingen werden neergeschoten, waarna de regeerings- vliegtuigen zeer laag vliegende de vijande lijke colonnes onder mitrailleurvuur namen en groote verliezen veroorzaakten in de aan vallende gelederen. Zeven Russische schepen ïn de laatste dagen aangevallen? Volgens te Moskou ontvangen be richten zijn gedurende de laatste dagen zeven Russische schepen in de buurt van Gibraltar aangevallen door schepen der Spaansche opstandelin gen. Het Londensche Reuterbureau deelt mede. dat het in diplomatieke kringen te Londen vrij wat verrassing heeft gewekt, dat op den dag vóór de onderteekening van de Itali aanse!)—Britsche overeenkomst 4000 Italiaan sche vrijwilligers in Spanje zijn ontscheept. (Zooals men weet zijn de bewuste berich ten door Rome tegesproken). Voor het overige staat men in officieele kringen op het stand punt. dat de overeenkomst in geen enkel op zicht betrekking heeft op de politiek van in menging of niet-inmenging in Spanje, afge zien van de verklaringen ten aanzien van de onschendbaarheid van het Spaansche gebied. De Spaansche ambassade heeft geen op drachten van Valencia ontvangen: men weet dus nog niet, welke maatregelen de Spaan sche regeering denkt te nemen. Engeland en Frankrijk zullen waarschijnlijk de Duitsche en Italiaansche antwoorden op htm voorstel afwachten, alvorens zij zich ern stig zullen wijden aan een onderzoek van de laatste ontscheping. Men verwacht die ant woorden thans binnen drie of vier dagen. Geen Mexicaansche vliegtuigen naar Spanje. De secretaris-generaal van het ministerie van het ministerie van buitenlandsche zaken, Hidalgo, heeft verklaara. dat dt verbintenis, aangegaan door de Mexicaansche regeering. om den doorvoorhandel naar Spanje te ver bieden van oorlogsmateriaal, afkomstig uit de Vereenigde Staten, ongetwijfeld van toepas sing is op alle materiaal dat in den oorlog dienstig kan zijn. De Mexicaansche regeering zal dus het ver zenden van de twaalf handelsvliegtuigen, die spoedig verscheept zouden worden, verbieden Geen fusie tusschen Vlaamsche Katholieken en Vlaamsch- Nationalisten. Havas meldt uit Brussel, 4 Januari: Volgens politieke kringen heeft de partij der Vlaam sche Katholieken, die sedert verscheidene weken gestreefd heeft naar een coalitie en fusie in één partij met de Vlaamsch-Natio- nalisten, van dit plan afgezien. China Tsjang Sjoe Liang onder militaire commissie geplaatst. Uit Nanking wordt vernomen, dat eerst na levendige discussies gratie is verleend aan Tsjang Sjoe Liang. T. V. Soeng heeft den eisch van maarschalk Tsjang Kai Sjek krach tig gesteund. Men is teruggekomen op de tweede veroordeeling, n.l. het ontzeggen voor den tijd van vijf jaar van de burgerrechten aan Tsjang Sjoe Liang. Bovendien wordt Tsjang Sjoe Liang ge plaatst onder toezicht van een militaire com missie. Het is dus weinig waarschijnlijk, dat hij zijn officieele functies zal hervatten. De regeering heeft generaal Wang Tsjoe Tsjang, vroeger onder de bevelen staande van Tsjang Sjoe Liang naar Slanfoe gezonden met het oog op de éventueele benoeming van een com missaris voor de pacificatie van Sjensi. (Havas). 3r Vi ;ie. Ook een accoord met Frankrijk op komst? De EngeLsch-Italiaamsche verklaring is, al vorens te worden gepubliceerd, ter kennis ge bracht van de regeeringen van alle Middel- landsche Zee-mogendheden. In de bladen komt een stemming ten gunste van het sluiten van een Fransch-Italiaansch accoord, gelijk aan het tusschen Londen en Rome gesloten, tot. uiting. De „Lavoro Fascista" schrijft: „Uiteraard sluit het Italiaansch-Britsche accoord niet uit, dat later onder gunstige politieke omstandigheden zou kunnen worden overgegaan tot het sluiten van andere bila terale aceoorden met andere Middellandsche zee -mogendheden" De tekst van het Britsch-Italiaansche gentleman's agreement werd pas Maandag bij het publiek bekend, aangezien toen weer kranten verschenen. De overeenkomst wordt door het Italiaansche publiek gunstig ontvan gen; men beschouwt het als een versterking van de Italiaansche positie in de Middelland sche Zee. Italië krijgt bij deze overeenkomst de verzekeringen welke het wenschte voor zijn overzeeschen handel en zijn verbindingswegen met Oost-Afrika. Huwelijk van den hertog van Windsor in Mei? Plechtigheid zou slechts door enkele vrienden worden bijgewoond. Naar de „Intransigeant" meldt is de hertog van Windsor voornemens in Mei van dit jaar te Weenen in het huwelijk te treden. Hij heeft den wensch te kennen gegeven, dat de plech tigheid niet openbaar zal zijn en slechts door enkele vrienden van het bruidspaar zal wor den bijgewoond. De Paus lijdt aan ader verkalking. Toestand de laatste dagen verbeterd. Gistermiddag is een communiqué gepubli ceerd over den gezondheidstoestand van Z.H. den Paus. Hierin wordt medegedeeld, dat de H. Vader lijdt aan aderverkalking, welke een onregelmatigheid van den hartslag veroor zaakt. In de laatste dagen is een verbetering ingetreden in den toestand. De „Osservatore Romano" publiceert het volgende officieele bulletin: „Nadat de ziekte van Z.H. den Paus gedu rende een maand is behandeld kan de gezond heidstoestand van den paus als volgt worden samengevat: De oorzaak van de ziekte ligt ln aderverkalking. welke vooral de hartspier heeft aangetast, zoodat het rythme van den hartslag onregelmatig werd. Begin December veroorzaakte een toeneming van deze onregel matigheid een onvoldoenden bloedsomloop, waardoor de zieke gedwongen werd het bed te houden. Dank zij de rust en de goede verzor ging nam deze hartzwakte langzaam af. De Paus kreeg thans evenwel meer pijn in het linkerbeen, terwijl ook het rechterbeen pijn ging doen, gepaard aan voedingsstoornissen van nerveuzen oorsprong. Er is reden om aan te nemen, dat dit ge leidelijk aan beter zal worden en zelfs kan het geheel verdwijnen. De toestand van het nart is echter aanleiding tot een zekere voorzich tigheid, terwijl men ook rekening moet hou den niet den leeftijd van den zieke". Wat zal 1937 brengen? Volgens twee Fransche helderzienden weinig goeds. De twee meest beroemde helderzienden van Frankrijk hebben hun voorspellingen voor het komend jaar medegedeeld, welke veelvuldig met elkaar in overeenstemming zijn en in ieder geval een zeer bewogen jaar doen ver wachten, aldus het Utrechtsch Nieuwsblad. Geneviève Zapffel, voornaam ste medewerkster van de Spiritistische Cen trale, die in dit jaar door haar juiste voorspel lingen inzake den Abessynischen oorlog, de be zetting van het Rijnland en de gebeurtenissen in Spanje een groot opzien baarde, uitte zich o.m. als volgt: „De Spaansche burgeroorlog zal in het ko mend jaar niet worden beëindigd; integendeel, vele andere landen zullen zich er in mengen, en groote scharen vrijwilligers zullen er aan deelnemen. België zal een nieuw, smartelijk verlies lijden; in Italië zal een ernstige terug slag komen. Ik zie Mussolini in een leege ruimte staan. Hij is slecht ingelicht en zal zijn maatregelen betreuren. Het Duitsche leger trekt op. Het ziet er naar uit, alsof het Rus land omsingelt. Edward, die Engeland zoojuist heeft verla ten, zal eerder terugkomen dan men meent en wel als dictator! In Frankrijk zal het er rumoerig aan toe gaan. In de Kamer zal bloed vloeien en de Parijsche straten zullen zich eveneens rood kleuren. Frankrijk zal een nieuwe standaard krijgen en een jonge man, een zeer jonge man, zal naar de macht grijpen, zoodat de geheele wereld hierover in stomme verwon dering zal staan. Verder zal in Frankrijk hongersnood uitbreken. De bekende zieneres Madame Fraya, verklaart: „Ik zie een slecht jaar komen voor het Verre Oosten. Epidemies, oorlogen en moorden zul len de aandacht van de geheele wereld trek ken. Met China als strijdtooneel kan er een oor log tusschen Rusland en Japan uitbreken, wel ke het gevolg zal zijn van een reeks moord aanslagen in China en Japan en die de macht van Japan ernstig zal beknotten. Amerika zie ik niet als oorlogvoerende natie. Door alle gebeurtenissen in het Verre Oosten zullen alle Aziatische mogendheden ernstig worden ver zwakt en het „Gele Gevaar" voor Europa kleiner worden. Amerika en Engeland zullen zich in een op bloei kunnen verheugen. De nieuwe koning, van een rustig en trouw, van ieder risico afkeerig karakter, zal het Britsche rijk in veilige haven sturen. Daaren tegen is de politieke loopbaan van den Hertog van Windsor geenszins beëindigd; veeleer is hij geroepen om een gewichtige rol te spelen, als het lot van het rijk ernstig op het spel staat. Zijn romantische affaire met Mrs. Simp son zal slechts enkele jaren duren. Verder zie ik dat Franco Madrid verovert. Maar de Spaansche burgeroorlog zal nog lang duren. Na de verovering van Madrid zal de buiten landsche inmenging verminderen. Voor Frankrijk voorspel ik voor de komen de maanden den val van het Kabinet en de uitroeping van een militaire dictatuur. Sta kingen en fabrieksbezettihgen zullen voort duren. Engeland zal in 1937 de beste vriend van Frankrijk worden. Ik zie in het komende jaar geen Europeeschen oorlog, ofschoon er aan leidingen te over zullen zijn. In het algemeen zullen in 1937 bijzonder veel rampen, ongelukken en moordaanslagen plaats vinden. Deze onrust zal ook in het daaropvol gend jaar aanhouden. Eerst in 1939 zal de rust weerkeeren". Bemiddelingspogingen in het Amerikaansche Automobiel conflict. Minister van Arbeid confereert met den vakvereenigingsleider. Te Washington zijn, naar Reuter meldt, de bemiddelingspogingen in het werk gesteld om te trachten een algemeene staking van de ar beiders der General Motors Corporation te voorkomen. Reeds zijn 40.000 hunner een sta king „met gekruiste armen" begonnen, terwijl zij verscheidene fabrieken bezet hebben. De minister van arbeid a.i. MacGrady, heeft een bespreking gehad met John Lewis, den vakvereenigingsleider, die de leiding heeft van het comité voor industrieele organisatie. Zwaar bombardement op Madrid. Beide zijden melden vorderingen. De luchtmacht der opstandelingen heeft gisteren het centrum van Madrid gebombardeerd. Volgens de cijfers, die vanavond om half negen door de stedelijke autoriteiten van Madrid en Chamartin bekend zijn gemaakt, zijn bij het jongste bombardement 35 per sonen gedood en bijna 200 gewond. Omtrent het verloop van het bombardement meldt Havas, dat om twaalf uur desmiddags 15 vliegtuigen der opstandelingen boven de hoofdstad verschenen, die hun bommen op verschillende deelen der stad lieten vallen. Het ergst getroffen werd Tetoean la Victorias, een der voorsteden van Madrid. Tijdens het bombardement van een der hoofdstraten werd een aantal huisvrouwen getroffen, die voor een levensmiddelenwinkel stond. In de geheele stad heerscht groote versla genheid. Havas meldt uit Madrid 4 Januari: De aanval, die gisteren in den sector van Porzuelo de la Villa Delmonte is ontketend, is vandaag voortgezet. Het offensief is buitengewoon hevig. Nadat het gisteren was ingezet in de omge ving van Villa Nuevo del Pardillo en Ma ja da Homda is het vandaag uitge breid tot Rozas en El Pantillo. Sedert 4 uur hedenmorgen hebben de recht schen voortdurend uitvallen onderno men, waartegen de militietroepen zich met kracht verzetten. Het kanonge bulder is zelfs in Madrid te hooren. Op sommige punten slaagden de op standelingen er in door de linies der regeeringstroepen te dringen. Op an dere punten hebben de regeeringstroe pen met succes tegenaanvallen onder nomen. Vanavond duurde de strijd nog steeds voort. Te veel haring ingevoerd. Hooge Raad verwijst zaak naar Haagsch Gerechtshof. Men zal zich herinneren, dat eenigen tijd geleden een aantal Scbeveningsche reeders wegens overschrijding van de contingenten haring, welke mochten worden binnenge bracht. door den Haagsohen kantonrechter, en in hooger beroep door de rechtbank, tot geldboeten waren veroordeeld, met verbeurd verklaring van het te veel ingevoerde. De reeders zijn daarop in cassatieberoep gegaan bij den Hoogen Raad, voor welk col lege Mr. S. van Oven een aantal cassatie middelen toelichtte. Thans heeft de Hooge Raad het vonnis van de Haagsche rechtbank vernietigd en de zaak verwezen naar het gerechtshof te 's-Gravenhage. Het Vorstelijk Huwelijk. Sportmiddag op Houtrust. Maandagmiddag half twee had op het sportterrein Houtrust te 's-Gravenhage een sportdemonstratie plaats in het kader van de luisterrijke viering van het vorstelijk hu welijk. Het terrein was met veel kleurige vlaggen versierd en de harmonie .Spoorwijk" luister de het feest met vroolijike muziek op. Te half twee kwamen twee korfbaltwaalf tallen van den Haagschen Korfbalbond op het veld. Na het spelen van het Wilhelmus begon de korfbalwedstrijd. De sterkte van de twaalftallen in dezen vlot gespeelden wed strijd bleek goed gekozen, want het einde kwam met een 11 gelijk spel. Hierna kwamen de hockeyspelers aan de beurt om een demonstratie van mixed hockey te geven. Enkele bekende Haagsche speelsters en spelers waren in deze elftallen vertegenwoordigd, o.a. de dames Rollin Cou- querque en Van Marie en de heeren Dupon, Westerkamp en De Geer. De blauwen wonnen tenslotte van de roo- den met 21. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Paddekwist vindt het plan eerst wel wat gevaarlijk, maar natuurlijk doet hij er aan mee. De wagen komt al nader en naderdaar suist hij langs hen heeneen sprongdaar zit Thijs er bovenop! De kabouter is niet zoo snel ter been, maar met behulp van Thijs weet hij toch ook op de kar te klimmen. Zoo rijden ze dus in pijlsnelle vaart voort en de rit bevalt hun best.. „Ik denk, dat er tooverij achter zit," zegt Paddekwist. „Anders snap ik niet hoe dat ding hier maar zonder motor kan rondrazen. Maar kijk eens, wat ik hier vindMet een verbaasd gezicht kijken beiden naar een hoeveelheid vlas, dat de kar als bagage met zich mee voert, De heer Gottfr. H. Crone optimistischer. Zijn Nieuwjaarsrede voor de Amsterdamsche Kamer van Koophandel. De voorzitter van de Kamer van Koophan del en Fabrieken te Amsterdam, de heer Gottfr. H. Crone, heeft in de vergadering van die Kamer van Maandag een rede ge houden bij de intrede van het jaar 1937. Het economisch herstel, aldus spr., zette zich voort en ook Nederland werd binnen den kring van deze conjunctureele opleving ge trokken. Ook binnen het gebied van de Am sterdamsche Kamer van Koophandel treden hoopgevende bijzonderheden naar voren, die aan spr.'s nieuwjaarsrede een anderen toon geven, dan daaruit tot nu toe heeft geklon ken. Naar spr.'s oordeel kan echter nog niet veel hoop op een spoedige aanzienlijke ver lichting van de internationale handelsbelem meringen worden gekoesterd. De militaire be wapening neemt toe, in 1936 zijn hieraan door alle landen samen zes milliard gouden dollar besteed tegen vier milliard in 1930. Uitvoerie besprak de heer Crone vervolgens de politieke toestanden in Europa, de hou ding van den Volkenbond, het koloniale vraagstuk en de internationale handelspoli tiek. De groote monetaire gebeurtenis van ver leden jaar was de val van het goudblok, men kan echter niet (zeggen, dat dit voorval een schok teweegbracht, die zich laat vergelijken met den val van het. pond en den dollar. Weinie hoopgevend is het. dat nog geen belangrijke stappen zijn afgelegd op den weg naar Internationale stabiliseering van de valuta's. Van beteekenis is ook. dat de inter nationale investeering van kapitaal nog steeds achterwege bleef. De voortbrenging in de nijverheid was in het afgeloopen jaar grooter dan in 1935. de voortbrenging van kapitaalgoederen nam over het algemeen meer toe dan die van ver- bruiksgoederen. Een voortschrijdend herstel op het gebied van den landbouw bleek reeds uit het ver minderen van de voorraden van een aantal belangrijke 1 andbouwproductenDe werk loosheid in de wereld daalde belangrijk, hoe wel het aantal werkloozen nog zeer groot is. Met veel waardeering gewaagde spr. van het algemeen beleid der Nederlandsche regeering, al is spr. het ook niet met alle maatregelen eens. Het beleid izij er op ge richt, het bedrijfsleven zijn vrijheid terug te geven en gelegenheid te geven voor de ont plooiing van de particuliere werkzaamheid. De aanpassingspolitiek onzer regeering. hoe wel zij nog geen voldoende evenwicht tus schen kosten en prijzen had geschapen, heeft ons een flink stuk op weg naar evenwicht van de kostenbasis gebracht. Over het geheel genomen staat het Neder landsche bedrijfsleven er beter voor dan een jaar geleden. Na de devaluatie is het alge meene verhoudingsgetal voor groothandels- prijzen ongeveer elf procent gestegen, de stijging van levensmiddelen in den klein handel bedroeg slechts 2.2 pet. PfTDfiRAMMA WOENSDAG 6 JANUARI. HILVERSUM I. 1875 M. VARA-uitzending. 6.30 RVU. 7.00 VPRO. 8.00 Gram. pl. 9.30 Keukenpraatje. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.20 Paedagogische causerie en gram. pl. 11.30 „Het probleem der groote openbare werken", causerie. 12.001.45 Vara-orkest en gram. pl. 2.00 Gram. pl. 2.30 Voor de vrouw. 3.05 Voor de kinderen. 5.30 Variatieconcert (zang, orgel, piano-accordeon) 6.30 „Driekoningen" causerie. 7.00 Wijdings- dienst t.g.v. het Kon. Huwelijk. 8.00 Herh. SOS ber. 8.03 Berichten ANP, VARA-Varia. 8.15 Het VARA-orkest, Mannenkoor G.E.W.A., Vrou wenkoor „Femina" en solisten. 9.50 Radio- tooneel. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Gram. pl. 10.35 De Ramblers. 11.00 „Huwelijksverhoudin gen", causerie--12.00 Gram. pl. HILVERSUM H. 301 M. NCRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing. 8.159.30 Gram. pi. 10.30 Morgendienst. 11.0012.00 Ensemble Van der Horst. 12.00 Berichten. Gram. pl. 12.30 Vervolg concert. 1.15 Zang en piano. 2.00 Orgelspel. 3.00 Chr. Lectuur. 3.303.45 Gram. pl. 4.00 Piano-recital. 5.00 Kinderuur. 6.00 Landbouw- halfuur. 6.30 Onderwijsfonds v. d. Scheep vaart. 7.00 Berichten. 7.15 Gram. Pl. 7.45 Re portage. 8.00 Berichten ANP. 8.15 Laatste voor bereidingen voor het Huwelijksfeest. 9.00 „Godsdienstige Mannen en Vrouwen uit het Huis van Lippe-Biesterfeld", causerie. 9.30 Stichtsch Salon-orkest en Dubbel Gem. Kwar tet (Om 10.00 Berichten ANP.) 11.00—11.30 Gram. pl. Hierna Schriftlezing. DROITWICH 1500 M. 11.05 Orgelspel. 11.35 BBC-Welsch orkest mmv van solist. 12.35 Gram. pl. 1.20 Birming- hamsche Hippodrome orkest. 2.20 Jazzmuziek (gr. pl.). 2.50 Harmonie-orkest mmv. soliste. 3.50 Piano-recital. 4.20 Vesper. 5.10 Het Mac Arthur kwintet. 5.35 Het BBC-Dansmuziek. 6.20 Berichten. 6.40 Fransche causerie. 7.00 BBC-Northern orkest. 8.00 Het Willoughby Strijkkwartet mmv. solist. 8.20 „Snapdragon", operette. 9.20 Berichten. 9.20 Berichten. 9.40 Radiotooneel. 10.40 Het Turner Strijkkwartet en solist. 11.5012.30 Dansmuziek (gr. pl.) RADIO PARIJS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram. pl. 11.20 Poulet-kamer- orkest. 2.50 Orkest-concert. 4.50 Zang. 5.05 Gram. pl. 5.50 Parijsch Kamerorkest. 8.20 Pianorecital. 9.05 Nat. Orkest en Raugelkoor. 11.2012.35 Bailly-Dans orkest. KEULEN 456 M. 5.50 Westduisch Kamerorkest. 7.50 Militair Concert. 11.20 Fabrieksorkest-concert. 12.35 Omroepkleinorkest. 3.50 Düsseldorfer Concert orkest. 4.50 Zang en piano. 5.20 Omroeporkest, F. Hauck's orkest en solisten. 8.05 Omroep orkest. 10.0511.20 F. Weber's dansorkest. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gram. pl. 12.50 Omroepkleinorkest. 1.30 Salon-orkest. 1.502.20 Gram. pl. 6.20 Kamer muziek. 7.25 Gram. pl. 8.20 Omroep-Symphonie orkest. 10.3011.30 Omroepdansorkest. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gram. pl. 122.50 Omroepsalonorkest. 1.30 Omroepkleinorkest. 1.502.20 Gram. pl. 5.25 Omroeporkest. 6.35 Dito. 8.20 „Ein Walzer- traum", operette. 10.30—11.20 Gram. pl. DEUTSCHLANDSENDER. 7,30 Concert door Blaas-Ensemble. 8.05 .Oesrerreich, Volk und Land". Rijkszending. 8.35 Blaasorkest. 9.20 Berichten. 9.50 •Strijk kwartet. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Oskar] Joost's dansorkest.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6