AMSTERDAMSCHE BEURS Bescherm de Kinderen in den Influenza tijd. DINSDAG 5 JANUARI 1937 n A T> T r:;r'c DAGBLAD 9 IAAI/HJ[8itHÏÏN Het Uitbreidingsplan „Noord" B. en W. bieden een nieuw plan ter vaststelling aan. B. en W. schrijven o.m. aan den raad: Het bij uw besluit van 12 September 1934 vastgesteld uitbreidingsplan voor de gronden, gelegen ten oosten van de z.g. Vogelenbuurt, ten zuiden van de Heksloot, ten westen van het Noorder Buiten Spaarne en ten noorden van de Jan Gijzenvaart, werd goedgekeurd door Ged. Staten van Noord-Holland bij be sluit van 3 Juli 1935. In beroep werd echter, met vernietiging van het goedkeuringsbesluit van Ged. Staten, bij Kon. besluit van 9 Januari 1936, aan uw besluit goedkeuring onthouden. Gemeld Kon, besluit werd ons medegedeeld op 25 Januari 1936, zoodat ingevolge art. 38, 2e lid, der Woningwet vóór 25 Januari 1937 een nieuw plan aan de goedkeuring van Ged. Staten moet worden onderworpen. Het ontwerp van het nieuwe plan, dat wij u ter vaststelling aanbieden, heeft, overeen komstig de bepaling der Woningwet, ter ge meente-secretarie ter inzage gelegen. Naar aanleiding daarvan is ingekomen een schrijven van de N.V. Bouw- en administratie maatschappij „Hulshorst" te Overveen en van H. W. Vink te Haarlem. Daarbij wordt in over weging gegeven het plan niet vast te stellen, alvorens omtrent de doelmatigheid der be stemming van de in 't plan begrepen gronden het advies is ingewonnen van de Land- en tuinbouw-crisiscentrale, de Zuivelcentraie en de Kamer van Koophandel. Zooals uit het ontwerp-besluit blijkt, mogen op de in het plan begrepen gronden worden opgericht bedrijfsgebouwen voor bodemcultuur of groepen van zoodanige gebouwen, alsmede andere gebouwen (uitgezonderd winkels, fa brieken, werkplaatsen en magazijnen). Of er bebouwing zal komen en zoo ja. welk soort be bouwing het zal zijn, staat thans nog niet vast. Om deze redenen heeft het inwinnen van ad vies, als wordt voorgesteld, dan ook geen be- teekenis. Bovendien ontbreekt de tijd ertoe, omdat het plan vóór 25 Januari a.s. aan de goedkeuring van Ged. Staten moet worden onderworpen. Verder verzoeken adressanten: 1. tegelijkertijd een verordening vast te stellen tot regeling der vergoeding van schade, ontstaan door rooilijnvaststelling, door bouw- verbod of bestemming tot natuurreservaat; 2. de in de bebouwingsvoorschriften opge nomen ORpervlakte-bepaling van minstens 4 H.A., terug te brengen tot 1 H.A. en in plaats van afstanden van 100, 150 en 200 M. vast te stellen afstanden van 10, 15 en 20 M.; 3. de gronden langs den Spaarndamsche- weg te bestemmen tot industrieterrein tot zoo lang dergelijke terreinen in den Waarderpol- ter nog niet ter beschikking zijn; 4. in art. 2 de bepaling op te nemen, dat voor .het berekenen van afstanden, als in art. 1 genoemd, alleen in aanmerking komen ge bouwen, gelegen binnen het gebied opgenomen in wijziging no. 12. Hieromtrent merken wij het volgende op: ad 1. Voor het vaststellen van een schade vergoedingsverordening bestaat in dit geval zeker geen grond. De in het plan begrepen gronden van adressanten liggen binnen den verboden kring, vastgesteld ingevolge de Krin- genwet. Bij de uitvaardiging van de verbods bepalingen krachtens die wet, is aan de toen malige grondeigenaren, die daarop aanspraak maakten, een schadevergoeding toegekend terzake van de waardevermindering, welke hun terreinen ten gevolge van bedoelde ver bodsbepalingen ondergingen, zoodat de in vloed van deze verbodsbepalingen reeds ten volle in de waarde van de terreinen is verdis conteerd, terwijl het ontworpen uitbreidings plan practisch geen verdergaande beperking van de exploitatiemogelijkheid inhoudt. Van aanwijsbare schade kan dan ook geen sprake zijn, zoodat er ook geen reden aanwezig is om een schadevergoedingsverordening vast te stellen. v ad 2. Gelet op aard en ligging der terrei nen zijn de voorgestelde oppervlakte en af standen met zorg gekozen. Wij moeten daarom ten sterkste ontraden aan het verlangen van adressanten gevolg te geven. ad 3. Eveneens moeten wij ontraden de gronden langs den Spaarndamscheweg te be stemmen tot industrieterrein, zoolang derge lijke terreinen in den Waarderpolder ont breken. Gelet op de bezwaren, uit de Kringen- wet voortvloeiende, zou het geven der ge vraagde bestemming practisch uitgesloten moeten worden geacht. Doch al was dit niet zoo, dan nog zou aan het verzoek niet moeten worden voldaan, omdat de ligging der terrei nen niet toelaat deze voor de vestiging van industrie te bestemmen. ad 4. Ook aan dit verzoek behoort o.i. niet te worden voldaan. Mocht zich in de praktijk een geval voordoen, waarbij een al te letterlijke toeoassing van het bepaalde in art. 1 tot on billijkheid zou leiden, dan bestaat er krachtens art. 2 voor ons de mogelijkheid om vrijstelling van de voorgeschreven minimum-afstanden te verleenen. Nog een bezwaarschrift. Tevens is ingekomen een bezwaarschrift van het Predikanten Weduwenfonds der Neder- duitsch Hervormde Gemeente te Haarlem, dd. 2 Jahuari 1937. Adressant merkt in de eerste plaats op, dat het nu ontworpen plan in wezen van denzelf den inhoud is, als het niet goedgekeurde plan. Wij deelen deze zienswijze niet. Het niet goed gekeurde plan wees als bestemming voor de gronden aan: landbouw-, tuinbouw- en sport- doeleinden. Het thans ontworpen plan is een bebouwingsplan, zij het dan ook, dat in ver band met aard en ligging der terreinen, slechts 7°"v versoreide bebouwing toelaat baar werd geacht. Dat dit plan daarom, zooals adressant in de tweede plaats aanvoert, geen plan zou zijn. dat voldoet aan de bepalingen der Woningwet, kunnen wij niet Inzien. Bij het u thans ter vaststelling aangeboden ontwero- plan is de bestemming in haar geheel geregeld, zoodat een aanvullende regeling overbodig is. Om deze reden is het ook juist en overeen komstig de Woningwet, dat teeelekertijd met dit plan „bebouwingsvoorschriften" worden vastgesteld. Ten slotte is er het bezwaar van adressant, dat bij het ontworoen ui an adres sant zonder noodzaak de mogelijkheid wordt benomen, de hem toebehoorende, in het plan begrepen, gronden on de voor hem meest voor- deelige wijze in exnloitatie te brengen. Daarbij wordt er dan op gewezen, dat een belangriik gedeelte niet ligt binnen den verboden kring. bezwaren werden ook ingebracht teven h?1 olm, door U vastgesteld bij Uw besluit van 12 ^ntember 1934 en toen als ondeugdelijk ter zijde gesteld. Zooals reeds werd opgemerkt, is aan de bin- xipn d-m verhoden kring gelegen gronden de eerig mogelijke bestemming gegeven. Wat be treft de gedeelten, gelegen buiten den verboden kring, deze omvatten een strook ten van den Vondelweg en een terrein ten Oosten van den Spaarndamschen weg, ten Zuiden van den verboden kring en ten Noorden van de Jan Gijzenvaart. Uit stedebouwkundig oogpunt gezien mogen deze gronden niet voor bebou wing als door adressant gevraagd, in aanmer king komen. Schade lijdt adressant t. a. v deze gronden door dit plan niet. want voor die gronden geldt thans een goedgekeurd uitbrei dingsplan, waarbij zij voor parkaanleg zijn aangewezen. Daartegen hebben adressanten destijds geen bezwaar gemaakt. Het nu ont worpen plan laat althans eenige bebouwing toe. zoodat dit plan voor adressant een verbe tering betreft in vergelijking met het thans geldende plan. Op bovenstaande gronden geven wij U in overweging het schrijven en het adres van adressanten voor kennisgeving aan te nemen. B. en W. bieden den Raad ter bekrachtiging een ontwerp-besluit aan: Deze wijziging omvat het gebied, gelegen ten Oosten van den .Vondelweg, ten zuiden van de Heksloot, ten westen van het Noorder Buiten Spaarne en ten noorden van de Jan Gijzen vaart. In verband met de Wet van 21 December 1853, St. 128, (Kringenwet) is ophooging van de in dit gebied gelegen gronden en aanleg van straten op deze gronden niet mogelijk, zoodat een exploitatie als bouwterrein uitgesloten is. Alleen een zeer verspreide bebouwing, waarbij het landelijk karakter vaai dit gebied bewaard blijft en het natuurschoon niet geschaad wordt, is toelaatbaar. De Spaarndamscheweg, loopende onmiddel lijk langs het Spaarne, is verbreed gedacht tot 15,m; voor het overige is het niet nood zakelijk in dit plan wegen te ontwerpen Haarlem in feestdos. Vlaggentooi en feestelijke étalages. Nog maar enkele dagen scheiden ons van het Huwelijksfeest, dat overal in ons land zoo feestelijk gevierd zal worden. Ook onze stad zal daarbij niet achterblijven, en hoewel er hier en daar nog koortsachtig gewerkt wordt aan de versieringen vanochtend was men nog bezig het Postkantoor „in de bloemetjes" te zetten heeft de binnenstad met haar tallooze vlaggen en gevelversierin gen al een feestelijk aanzien. Vooral toen heden een gezellig winterzonnetje de kleuren nog eens zoo frisch en helder deed uitkomen. Wat de straatversieringen in de binnenstad betreft, spant de Anegang. met de kleurige wapenschilden en slingers dennengroen, wel de kroon. Maar ook de Barrevoetestraat en Botermarkt hebben een mooie straatversie ring. die het vooral 's avonds, als de tallooze oranjelampjes branden, heel goed doet. Terwijl de Kruisweg zijn twee zuilen op de brug heeft. Doch ook de winkeliers hebben hun beste beentje voorgezet, waarvan de verschillende fraaie étalages en gevelversieringen getui gen. Het zou ondoenlijk zijn, alles afzonder lijk te vermelden, doch voor enkele bijzonder smaakvolle etalages willen we een uitzonde ring maken. In de eerste plaats willen we dan de etalage van de firma Vogelzang noe men, waar een keurig uitgedost bruidspaar •met een tweetal bruidsmeisjes staat opge steld. Een bekoorlijk bruidje, en een knappe slanke ritmeester der blauwe huzaren. Ook in de etalage van het bloemenmaga zijn Annie Wigman staat een charmant bruidje omgeven door een schat van prach tige orchideeën en voorjaarsbloemen. Tenslotte willen we nog de keurige etalage van den heer D. J. van Ellinkhuizen in den Anegang noemen, waar een collectie gedenk penningen is bijeen gebracht, die herinne ren aan andere hoogtijdagen. Dit is lang niet alles. De 'boekhandelaren hebben smaakvolle etalages met oranje-lec- tuur, de bloemenmagazijnen, banketbakkers en wat al meer hebben hun best gedaan, ook in hun etalages de feeststemming tot uiting te brengen welke thans heel Neder land bezielt. DE OVEREENKOMST MET DE BROCKWAY. Wij hebben gemeld, dat B. en W. den Raad hebben voorgesteld hen te machtigen, de op 27 Novembg^ 1928 met de N.V. Haart. Brock- way-Bus Mij. gesloten overeenkomst betref fende het exploiteeren van 3 autobuslijnen binnen de gemeente Haarlem opnieuw te ver lengen tot 1 Juli 1945. mits vóór 1 December 1937 nog 11 nieuwe autobussen in bedrijf zul len worden genomen. Het lid van den Raad, de heer F. S. Noord- hoff, heeft nu voorgesteld, achter de woorden „nog elf nieuwe" in te lasschen: „en betere". WIJDINGSSAMENKOMST IN DE EVANG. LUTHERSCHE KERK. Woensdag 6 dezer, des avonds ten 8.15 uur zal in de Evang. Luth. Kerk, Witteheerenstraat een Wijdingsdienst worden gehouden ter her denking van het a.s. vorstelijk huwelijk. Ook in de Oud-Katholieke kerk (Kokstraat 13) wordt Woensdagavond 8 uur een Her denkingsdienst gehouden in verband met het vorstelijk paar. WIJDINGDIENST IN GEBOUW PROTESTANTENBOND GAAT NIET DOOR. De wijdingsdienst, die Woensdagavond in het gebouw van den Protestantenbond zou worden gehouden naar aanleiding van het Vorstelijk huwelijk, kan wegens de droeve fa milieomstandigheden van ds. Moll van Cha- rante geen doorgang hebben. NED. HERV. GEMEENTE. Woensdagavond wijdingsdienst. Woensdagavond om 8 uur zal in de Groote Kerk, uitgaande van de Ned. Herv. Gemeente een wijdingsdienst- worden gehouden, ter ge legenheid van het huwelijk van Prinses Julia na en Prins Bernhard. Dr. J. Weener zal den dienst leiden. Mede werking verleenen George Robert (orgel) en een zangkoor. Amsterdamsche recherche arresteerde tien communisten. AMSTERDAM, 5 Jan. In den afgeloopen nacht hebben eenige rechercheurs van de cen trale recherche onder leiding van den chef van den Vreemdelingendienst, hoofdinspecteur M. O. F. van der Heul, een inval gedaan in een woning aan de Padangstraat in de Indische Buurt. Het was aan de politie ter oore gekomen, dat hier een bijeenkomst zou worden gehouden van communisten, welke zich naar men ver moedde. met illigale actie bezig hielden. Daar hierbij hoogstwaarschijnlijk een aantal onge- wenschte vreemdelingen betrokken was. be sloot de vreemdelingendienst te middernacht ter plaatse een onderzoek in te stellen. Inderdaad werden in de woning tien com munisten aangetroffen, die blijkbaar een ver gadering hielden. Papieren, brochures en een filmaDparaat werden in beslag genoden. De communisten werden naar het hoofdbureau overgebracht. Het gezelschap bleek te bestaan -:..ieriar^0..s en KVen Duitschers. De hertog van Kent in de residentie. 's-GRAVENHAGE, 5 Jan. Reeds vroeg wapperden vanmorgen de Union Jack van het stationsgebouw op het vliegveld Ypenburg want in den loop van den ochtend zou hier de hertog van Kent verwacht worden, die als vertegenwoordiger van de Britsche Koninklijke familie de huwelijks plechtigheid komt bijwonen. Ook van de zijde, van het publiek bleek be langstelling te bestaan voor de aankomst van den Britschen prins, want verscheidene be zoekers waren op dezen zonnigen wintermor gen op net vliegveld aanwezig, waar hun den tijd gekort werd door een militairen jager, die boven het veld verschillende capriolen uit haalde en door den zweefvlieger Hoekstra, die zich met een Grunau-zweeftoestel door een Pandertje omhoog liet trekken. Te ongeveer 10 uur had men van het Lon- densche vliegveld Hendon het startbericht voor Ypenburg ontvangen. Tegen half elf ver zamelden zich in de zaal van de Aeroclub verscheidene hooge persoonlijkheden om den Engelschen gast te ontvangen. Daar was in de eerste plaats hertog Adolf Friedrich van Meckenburg, broeder van wijlen Z. K. H. Prins Hendrik en de hem toe voegde kolonel i.b.d. Jhr. W. Laman Trip, ad judant i.b..d. van H. M. de Koningin, alsmede schout-bij-nacht jhr. J. C. F. von Mühlen ad judant i.b.d. van H. M. de Koningin, die den hertog van Kent tijdens zijn verblijf alhier is toegevoegd. Namens het bestuur van het vliegveld Ypenburg werden deze bezoekers ontvangen door den president-commissaris mr. E. E. Menlen en den heer Reinders. Later voegde zich bij dit gezelschap nog de Britsche gezant de Den Haag, Sir Hubert Mongomery, die ver gezeld was van Lady Montgomery, de Britsche iuchtvaartattaché te Den Haag. commander Henry Norman Thornton en de burgemeester van Rijswijk, mr. Van Hellenberg Hubar. Te ongeveer tien minuten voor half twaalf werd De Havilland. die privé- ei gendom is van den hertog van Windsor, zichtbaar. De particuliere vliegtuig-bestuurder van den hertog van Windsor, captain Fielden, draaide eenige wijde boch ten boven het vliegveld en zette de machine vervolgens neer, waarna zij naar het terras taxiede. De hertog van Kent werd het eerst begroet door Sir Hubert Montgomery en door hertog Adolf van Mecklenburg, die de andere aan wezige personen aan hem voorstelden. In een der gereedstaande hofauto's nam hij met hertog Adolf plaats en slechts opge merkt door het publiek dat zich bij de Hoorn brug had verzameld iir afwachting, van zijn komst en dat hem luide toejuichte, reed de auto snel-naar de stad. waar zij te kwart voor 12 arriveerde voor hotel Paulez aan het korte Voorhout, waar de Prins zijn intrek heeft genomen Treinontsporing veroorzaakt groote materieele schade. 's HERTOGENBOSCH, 5 Jan. In den afgeloopen nacht is op het sta tionsemplacement, juist op het wis selcomplex der lijnen naar Utrecht en Nijmegen, de om tien minuten over half drie passeerende groeps-goede- rentrein nr. 4005 Utrecht-Eindhoven door tot nu toe onopgehelderde oor zaak ontspoord. Op den wissel sloeg de dertigste wagen uit de rails en nam zeven er achter volgende wa gens mee. Vier der wagens, welke gedeeltelijk geladen waren, werden totaal versplinterd of zwaar beschadigd omver geworpen. Daar bij versperden zij de beide sporen, welke bo vendien zeer veel te lijden hadden. De onmiddellijk den goederentrein volgen de nacht-posttrein naar Eindhoven, welke kwart voor drie in Den Bosch zou arriveeren, moest worden opgehouden. De reizigers van dezen trein moesten uitstappen, doch konden eenigen tijd later de reis met het nog intact zijnde gedeelte van den goederentrein, waar in nu een personenrijtuig was opgenomen, voortzetten. Inmiddels werden terstond maatregelen genomen tot vrijmaking der sporen. Uit Nij megen kwam een takelwagen met hulpper soneel, dat, bijgestaan door personeel uit Den Bosch, er vanochtend circa half negen in ge slaagd was, een der sporen vrij te maken. Tot dat tijdstip waren de treinen voor Rotterdam omgeleid over Lage Zwaluwe. terwijl de reizigers uit het noorden een kleine wandeling langs de ruine moesten maken om het Bossche station te bereiken. NED. ISR .GEMEENTE. De avonddienst op Woensdag zal niet plaats vinden in het Gemeentegebouw, doch wordt gecombineerd met de dank- en bidstond, wel ke ter gelegenheid van het vorstelijk huwelijk zal gehouden worden 's avonds te 8% uur in de Synagoge. ONVERANTWOORDELIJK AUTORIJDEN. Maandagavond kwart over negen werd de politie gewaarschuwd, dat op de Amsterdam - sche Vaart een vrachtaut-o reed, waarvan de bestuurder blijkbaar niet normaal was. Hij werd door een politie-agent aangehouden. Het bleek dat de chauffeur onder den invloed van sterken drank verkeerde. Hij was in gezel schap van een vrouw, die eveneens te veel al cohol gebruikt had. De man werd ter ontnuch tering in bewaring gesteld. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 5 Januari. Ondertrouwd 5 Januari Ph. A. A. Regens burg en S. E. Mok. Bevallen 31 December: A. M. JoostenLo kerman, z.; 1 Januari: E. van der Vooren Jore. z.: 2 Januari G. G. M. van Leersum Sleeman, z.; 3 Januari: W. M. H. Wetterhahn Van Zonneveld, z.: 4 Januari: C. M. van MelsenKort, d.: P. M. van RoodeHuis in 't Veld. z.; G. van der LindenKruithof, z.\ H. v. d. SluisMartens, d.; 5 Januari: C. J. Schel- levisSchot-vanger, d. Overleden 1 Januari: G. J. Rademaker, 75 j., Spaarne; 3 Januari: A. van Eijsden—de Jong, 77 jaar Jacobstraat: A. M. MooijVoort huis. 70 j.. Zuid Brouwersstraat; A. E. Laan Witmond, 71 J.. Ramplaan: 4 Januari: H. M. Vogelsang—van Zandvoord. 46 j. Middenweg: J. SteffensKlumper, 57 j.. Hazepaterslaan G. Opdam-Kabel. 58 j., Rijksstraatweg; G. C. de Leeuw—Flink, 77 j„ Pres. Steijnstraat. Let zelfs op de kleinste kou als een waarschuwing en ga die op 2 manleren tegelijk tegen. Ofschoon de griepsoort van dit jaar niet zoo kwaadaardig is als in 1918 raden de me dische autoriteiten toch iedereen aan om de kleinste verkoudheid bij den aanvang te behandelen, omdat verkoudheden het weer standsvermogen verlagen en het lichaam een gemakkelijke prooi voor bronchitis maken. Te veel „innemen", vooral door kinderen, brengt de spijsvertering nog meer in de war en moet liefst vermeden worden, tenzij op voorschrift van den dokter. Vicks Vapo Rub, dat alleen maar uitwendig ingewreven wordt, werkt op 2 manieren tege lijk om de kou tegen te gaan en ernstige com plicaties te voorkomen: (1) door de huid als een ouderwetsche pap of pleister en (2) dooi de generende dampen, die door de lichaams warmte vrij komen en direct naar de lucht wegen ingeademd worden. Groote Pot (dubbele hoeveelheid) tijdelijk 90 cents (inplaats 1,25). Uitsl. verkrijgbaar bij Apothekers en Dro gisten. (Adv. Ingez. Med WISSELKOERSEN. 10.15 uur: Londen 8.96 3/4. Berlijn 73.46 1/2. Parijs 8.52 3 4. Brussel 30.86 1/2. New-York 1.82 5/8 IJMUIDEN MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1-30—1.20. Griet per 50 K.G. f 3216. Tongen per K.G. f 1.10—0.90. Groote schol per 50 K.G. f 1714. Middelschol per 50 K.G. f 2017.50. Zetschol per 50 K.G. f 3529. Kleine schol per 50 K.G. f 26—8.40. Schar per 50 K.G. f 12.50—9. Rog per 20 stuks f 2617.50. Vleet per stuk f 2.500.50. Groote poon per 50 K.G. f 109. Groot schelvisch per 50 K.G. f 37. Middelschelvisch per 50 K.G. f 36. Kleine middelschelvisch per 50 K. G. f 25. f 17.50. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 198,50. Kabeljauw per 125 K.G. f 4629.50. Groote gullen per 50 K.G. f 118.50. Kleine gullen per 50 K.G. f 84. Wijting per 50 K.G. f 4.701,70. Makreel per 50 K.G. f 13,50—3.80. Heilbot per K.G. f 0.84—0.48. Leng per stuk f 1.300.35. Koolvisch per stuk f 0.650.9. Versche haring per kist f 2,50—1,50. Groote hake per 125 K.G. f 90. BESOMMINGEN. IJselmond, IJM. 78. 310 manden f 2300. Neptunus, IJM. 105, 105 manden f 2130. Sferner IJM. 133 80 manden f 1590. Gloria IJM. 37, 1150 manden f 4190. Flamingo IJM. 42. 75 manden f 1930. Raaf IJM. 432. 75 manden f 1660. Versche haring KW. 2 f 27; KW. 4 f 530; KW. 5 f 480; Sch. 399 f 810. Pekelharing: Gorredijk, IJM. 490 f 3875. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt: Gerberdina Johanna IJM 68. vangst: 100 manden gul en leng, 500 manden koolvisch, 100 manden wijting en witjes, 25 manden, makreel. 250 manden hake, 50 manden zee paling, 70 manden rog en haai. Totaal 1095 manden. Henrietta Jacoba IJM 190, vangst: 600 manden diversen. VORIG 1 KOERr KOERS VAN HEDEN pl.m 1.30 pl.m 1.45 pl.m 2.00 pl.m 2.15 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 100% 4 pCt. ld. 1933 II 4 pCt. Nederl. Indië 100» 4 3 pCt. Nederland STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 5% pet Duitschlandl930 18 (Youngleening) Youngleening (met ver 21% klaring BA NB -vfiTVT LÏNGEN. Amsterd Bank 150^ Handel Mpij. Cert van 182 f 250 Koloniale Bank £4i/2 Ned. Ind Handelsbank 159% Rotterd Bank 139 INDUSTR. O ND. BINNENL. 4 71/8 Alg. Kunstzijde Unie 45^ 463/, 46 v Berkels Patent 55 Calvé Delft Cert 91M 92 94 Ned. Ford ex 40 afst 237 Philips Gloeil.Gem.Bezit 317^ 328M 328% 332 329 169H 171-172»/, 171% 171% 173 - 174 TABAKKEN. 258 Dell Batavia 260 257- 258 Dell Maatschappij 323 350 Senembah 290 286 287 /86 SCHEEPVAARTEN. 126H 229 Kon. Ned. Stoomboot 129 128 129 Scheepvaart Unie 121 180 121H 123 123—125 124% Koninkl. Paketvaart - Rotterdamsche Lloyd. 109 111-113 115 116 Maatschappij Nederland 1C8 110 114H Holland—Amerika lijn 134 136 V* 136 138 PETROLEUM. 420H 4/3 - 425' 425»/, 2-8V4 228 Perlak Petr. 87 £8 88 Vo 90 Shell Union 21 21% 21Vs 211/g 21% Continental Oil 32% Tidewater 16 16 15% 16% 16% CULTUUR MAATSCH. 492 H. V. A 402 495 Java Cultuur 25/ 10-43 143 140 Ned. Ind. Suiker Unie 183 171 165 171 V$ 71 Vorstenlanden 42^ 10—42»/, 44% 40% INDUSTR. O ND. BUTTENL Intern Tel and Tel 9 9% 8% 09 9% Anaconda 397/8 40 397/g 401/8 40% Bethleh Steel 553/8 55% 55% 55 55% Cities Service 3% Gew Steel U. S. Steel 567/, 56»/, 56»/, 567/8 567/8 Ken nee Copper 45% 37»A 46% 45% Radio Corp 8^ RUBBERS. Amsterd Rubber 207% 03 304»/, 30) 304»/, Dell Bat. Rubber iy<! 1 /8% 183 191 184 Indische Rubber 197 95»/, 193% 190^ Kendeng Lemboe 15 224 223 Serbadjadl 170 '73 Rotterdam Tapanoell 96i/, <8^ Bandar Rubber •26 212M Preanger Rubber 00 Java Caoutch 55 i 56 - Sumatra Rubber 2/S AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific 3 32V, 32% 32% Wabash Railroad 2V, 2% 2% Union Pacific 96 Chic Milwaukee Missouri Kansas Texas MIJNBOUW. Alg Explor Mij 171V. - Redjang Lebone <00 - - Billiton II - - PROLONGATIE.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 7