Haarlem heeft feest gevierd. "AKKERTJES" VRIJDAG 8 JANUARI 1937 HAARCE M'S DSGBEAD Duizenden waren gisterenavond op de been. By den lichtstoet werd een mand met levende tulpen meegevoerd. Fraaie lichtstoet en een vroolijk avondfeest. Het Iraclitioneele Oranje-zonnetje, dat den geheelen ochtend gestraald had, zoodat de daken der huizen warm afstaken tegen den mat-flau- wen hemel het zag er bijna lente achtig uit was reeds in den mid dag achter de grauwe wolken schuil gegaan. Maar toen het donker werd, glinsterde er hier en daar nog een ster in een open plek in het wolken dek, en Haarlem maakte zich op, het huwelijk van Hollands bruid te vie ren. Reeds in den middag heerschte er een ge zellige drukte in de binnenstad, die in de avonduren nog toenam. De bioscopen, die het gebeuren in Den Haag nog denzelfden avond vertoonden o wonder der techniek wa ren overvol, en door de straten bewoog zich een dichte, vroolijke menigte. Maar de grootste dirukte heerschte toch wel op de „kermis". Daar trapte men eikaars sehoenneuzen kaal voor de schiettenten en oliebollenkramen, of stond met open anond te luisteren naar den woordenstroom die een standwerker over de goe-gemeente uitstortte. Met een radheid van tong werd de vertoo ning binnen, aangeprezen, terwijl de muziek met veel lawaai van bekkens en geschetter van trompetten nog eens extra de aandacht op het linnenbouwsel vestigde. Daar binnen was het nog veel mooier. Daar waren koffie-bruine Boschjesmannen, die vloeiend Maleisch spraken, zonder blik ken of blozen brandende sigaren opaten en op hun ibloote voeten een tapdance ten beste gaven op een tooneeltje bestrooid met scher- van van bierfleschjes en limonadeglazen. Om dan tenslotte nog een vreugdedans uit te voeren op een staaf roodgloeiend ijzer, alles voor de somma van één dubbeltje. Trouwens, je kon nog veel goedkooper te recht: voor vijf cent zat je op een prachtig rossiant in den draaimolen, terwijl je voor het dubbele bedrag een stijigerend caroussel- paard mocht bestijgen, meteen schuitje in die wolken word gebracht, of een heel rijtje Goudsche pijpen aan diggelen mocht schie ten. En dat was nog lang niet alles. Er waren een meneer en een juffrouw, die zich onder water net zoo op hun gemak voelden, als er boven, en er appels schilden, bananen ver orberden, een kous breiden of een ballon opbliezen. Alles ten aanschouwe van een stomverbaasde menigte, die er niets van snapte. Net als wij trouwens. Dan waren er nougat-paleizen, stalletjes met gerookte palingen en zure bommen, touwtrektenten en de loterijen zonder nieten. Alles luid aangeprezen door de eigenaren. Soms kwam er een fiksche regenbui, en dan kregen al die veilige droge tenten het plotseling erg druk. Dan rikketikte de regen op het zeildoek, en lekte in venijnige straal tjes in je hals, juist als je meende, een droog schuilhoekje te hebben gevonden. Dan leek de kennis plotseling erg leeg en triesit. Maar zoodra de dikke spetters in de plas sen kleiner werden, trokken we weer verder, om ons aan nieuwe wonderen te vergapen. Daar was de dame zondier hoofd, met een ingewikkeld stelsel van nikkelen buizen en gummislangen verborgen, die was opgegra ven in een Egtyptischen tempel, en die a raison van tien cent de menschen deed grie zelen. En dan was er natuurlijk ook het ex- cusez le mot het vlooien-theater, waar de kleine 'autisten „in de origineele Lippische kleederdracht" hun kunststukjes verrichtten, en een spullebaas met een groote hangsnor zijn kostbare medewerkers met Argus-oogen bewaakte, bang er een kwijt te zullen raken. Zoo was het een heele rij van vermake lijkheden. Daar was het groote Cocktail- palace. waar je langs rollende loopers naar 'boven gesleurd werd, en over een vervaarlijk schuddende loopbrug bij een glijbaan bracht, waaruit je tenslotte met je foeenen in de lucht en je hoofd onder een van je armen werd opgevangen door een meneer, die je met een handige zwaai weer op de beenen zette. Waarna je een minuut lang dacht, dat het heele palace in een draaimolen was ver anderd. Zoo slenterden we van de eene kraam naar de andere, bekeken de kwistig beschilderde gevels en de niet minder kwistig beschilder de eigenaressen ervan, hosten mee met lange slierten menschen. die met alle geweld „den moed er in wilden houden", luisterden naar het gejengel van de draaiorgels en het geloei der sirenen, zogen op een kaneelstok en blie zen groote ballonnen op. die met een klage lijk gepiep weer leegliepen. En .toen we door de avond-stille straten, waar de lantaarns mat weerspiegelden op het beregende plaveisel, weer naar huis wandel de, hingen de lallooze vlaggen te wapperen in den avondwind, en boven ons gluurde de Groote Beer door een gat in de wolken De lichtstoet. Eén van de voornaamste onderdeelen van het feestprogramma der Vereeniging Ko ninginnedag was de lichtstoet, die Donder dagmiddag vier uur op de Dreef werd opge steld. De bestuursleden van het Centrum-Co mité, met den voorzitter Mr. Dr. F. A. Bij voet, aan het hoofd waren weer ijverig in de weer om alles zoo vlot mogelijk te laten ver- loopen. Zij werden daarbij geassisteerd dooi den voorzitter der betrokken commissie, den heer F. Duyn, met zijn mede-commissieleden. Van de waakzaamheid en de oplettendheid der politie werd veel gevergd, want op dat urn: naderden al tallooze auto's uit Den Haag, waarvan de bestuurders er de voorkeur aan gegeven hadden, de terugreis nog bij daglicht te maken. En op dat zelfde oogenblik na derden ook de versierde wagens, die aan den lichtstoet zouden deelnemen. De belang stelling van de stadgenooten, die zoo lang door het radio-verslag aan huis gebonden wa ren geweest, was zóó groot, dat bij den groo- ten vluchtheuvel op het Plein slechts een nauwe strook voor "het rijdend verkeer was overgebleven. Maar de politie, onder comman do wan hoofdinspecteur G. A. Draijer. zorgde er voor, dat dit ongehinderd kon plaats heb ben. De stoet werd in drie rijen naast elkaar opgesteld, omdat anders het vertrek te lang zou duren. Als altijd marcheerde ons kranig „Harmonie-Crescendo", begeleid door haar directeur, den heer H. W. Hofmeester, aan het hoofd van den stoet. Daarop volgden de groe pen of wagens van den Kon. Bond van Oud- Onderofficieren; de vereeniging „Het Va derland Getrouw"; de Haarlemsche Vrijwil lige Burgerwacht (te voet en te paard)de Kon. Letterl. Vereeniging „J. J. Cremer", met een koets, voorstellende den doortocht van Prins Willem I en zijn gemalin met gevolg. Verder een groepje hoofdpersonen van de inneming van Den Briel de groep van van Koning Willem I te Scheveningen en de prachtig versierde en verlichte nieuwste wa gen van de Haarlemsche Brandweer. Dit was het eerste gedeelte van den stoet. Het overige gedeelte werd voorafgegaan door het pittig spelende Haarlemsche Politie Muziekkorps. Dit werd gevolgd door een groot aantal R.K. jeugdorganisaties, nl. de Graal met haar veelkleurige kleedij en vlag gen, Verkenners, Kruisvaarders. Winfried, Hercules, Blauw Wit, Leonidas, prachtig ver sierde wagens van het St. Franciscus Liefde werk. Een dezer wagens was gevuld met jonge meisjes, in groote tulpen verscholen: een heel aardige vondst. Verder de St.-Jozefsgezellen. In het midden marcheerde „De Spaarneba- zuin", die zich ook terdege deed hooren. Koning Willem I te Scheveningen en de Leden van „Alberdingk Thijm" zaten in een koets, voorstellende het Voorloopig Landelijk Bestuur van 1813 in hun schilderachtige klee ding. Ook de Christelijke Jeugdorganisatie en de Ger. Jeugdcentrale waren flink vertegenwoor digd, alsmede het Christ. Gemeenteperso- neel, de vereeniging „Prins Willem I, de Oranje Garde, de Hervormde Jeugdorgani satie Schoten, de Christ. Geheelonthouders Vereeniging en de Christ. Bouwvakarbeiders. Deze groepen werden muzikaal begeleid dooi de Harmonie „Arti et Religion!". De lange stoet werd trouwens door vele muziekkorpsen opgeluisterd, zooals de Postharmonie, de Mu- ziekvereeniging ,,St.-Caecilia", het muziek korps van het Leger des Heils en de mu ziekvereniging „Kunstgenot". De Christ. Jongelingsvereeniging, de Drie hoeksmeisjes en Obadja waren ook goed vertegenwoordigd. Ook de Eerste Hulp bij ongelukken ont brak niet, evenals de Christ. Besturenbond. Krani0- en opgewekt- marcheerden de manne lijke "en vrouwelijke Nederlandsche padvin ders. We zagen verder leden van de Natio nale Jeugdorganisatie en een heel groot aan tal mannelijke en vrouwelijke Heilsoldaten. Bijzonder aardig was de wagen met zigeuners en die van de Zwemclub Haarlem-Zignea. de Wandelclub De Toerist, de H. S. V. De Kam pioen. Zeer de aandacht trokken de mooie mailkoets met leden van A. T. en de groep van het schildersgilde. De afdeeling Haarlem van de Vereeniging Nederlandsch Fabrikaat liet zich eveneens vertegenwoordigen. Tenslotte waren er vele aardig versierde reclamewagens. De deelnemers hadden kosten noch moeite gespaard om zoo goed mogelijk voor den dag te komen. In den stoet, wiens voorbij trekken ruim twintig minuten duurde, werd een groot aan tal brandende fakkels en lampions meegedra gen, wat een fantastisch schouwspel oplever de. Overal waar de stoet passeerde stonden de toeschouwers vele rijen dik en zij waren waar lijk niet karig met hun toejuichingen. De volgende route werd na het vertrek van de Dreef gevolgd: Plein, Groote Houtstraat, Groote Markt. Hier was het ontzaglijk druk. Men verdrong zich voor het Stadhuis, waar eenige autoriteiten stonden, o.a. de wethou ders "W. Roodenburg, W. J. B. van Liemt en A. G. Boes. De stoet ging verder langs Jans straat, Jansweg, Stationsplein. Kruisweg, Kruisstraat. Barteljorisstraat, Groote Markt, I Koningstraat, Botermarkt. Barrevoetestraat, I Keizerstraat, Wilhelminastraat. Raamvest, i Gasthuisvest. KI. Houtstraat, Veerstraat, Overal bij Apothekers en Drogisten 12 stuks in koker 52 cent, 3 stuks in zakdoosje 20 cent. Nederlandsch Fabrikaat De koorts daalt onmiddellijk, De besmetting wordt gestuit. De ziekte-duur wordt ingekort. Steeds goede resultaten met: (AKKER-CACHETS) Recept van Apotheker Dumont (Adv. Ingez. Med.) Klokhuisplein, Gr. Markt. Zijlstraat, Zijlweg. Hier werd de stoet ontbonden. De jury bestond uit mej. M. E. Deinum en de heeren J. D. Voskuil. Herman Moerkerk en G Gussenhoven. De medailles, die als prij zen beschikbaar zijn, zullen later worden uitgereikt. De organisators van dezen lichtstoet kun nen zich voor hun moeite rijkelijk beloond achten Het avondfeest in het Veilinggebouw Het jaargetijde liet een avondfeest in de open lucht niet toe. Daarom was het een uit stekende gedachte van het Centrum Comité „Koninginnedag", voor dezen avond beslag te leggen op de groote zaal van het Veiling gebouw aan den kleinen Houtweg, waar luid ruchtige feestvierders wat ..armslag'' heb ben. Er bleef hier ruimte genoeg over, ook al waren er dan twee groote podiums opge slagen en eenige buffetten, waar dorstigen zich konden laven. Voor zoover deze geweldige ruimte „ge zellig" te maken is, was dit geschied. Versie ringen van vlaggedoek en groen, waartus- schen wapenschilden, waren aangebracht en aan het eind van de zaal, tegen den achter wand, prijkten groote portretten van Prinses Juliana en Prins Bernhard. En overigens zorgden de feestgangers, die in grooten getale waren opgekomen, zelf wel voor de gezelligheid. Het was er al dadelijk wat men noemt, „een vroolijke boel" en na een polonaise onder leiding van „I-Iarmonie Crescendo", was er geen houden meer aan. Toen liet waarlijk de stemming niets meer te wenschen over! Wat niet zeggen wil, dat wat er op de twee podiums vertoond werd uitstekende acro batiek (ook van humoristischen aard) en jongleurskunst niet de volle aandacht van verreweg de meesten had. Integendeel: luid applaus klonk telkens van de honderden, die rondom de podiums geschaard stonden en vol bewondering en spanning de mooie „toe ren" volgden. En tusschen de bedrijven werd er gedanst, dat het een lieve lust was. Niet minder dan vier muziekcorpsen ver leenden dezen avond hun medewerking: de „Postfanfare", onder leiding van Ph. Vles- sing; de Vereeniging „Kunstgenot", direc teur Henri Schulpzand; Harmonie „Crescen do", directeur H. W. Hofmeester en „Caeci- lia", onder leiding van S. A. Nan. „Kunstgenot", en de Postfanfare openden den avond met het gezamenlijk spelen van het Wilhelmus en nog eenige malen klonk later het aloude lied. Naarmate het later werd, steeg de stem ming; h§t werd een gezellig gehos en gejoel en er hëêrschte die vroolijke luidruchtigheid, die een feest als dit mag, neen moet, ken merken. Het was een uitmuntend geslaagd feest, dat gedurende een deel van den avond ver eerd werd met de tegenwoordigheid van den burgemeester, den heer C. Maarschalk; Mr. Dr. F. A. Bijvoet, voorzitter van het Centrum Coanité en den heer P. J. M. van Tetering, lijd van den Gemeenteraad. Oranjebal met groote deelneming Een groote schare feestgangers bevolkte gisteravond en in de nachtelijke uren de za len van het Gemeentelijk Concertgebouw. Hier werd een Oranje feestbal gevierd op een wijze, die volkomen paste in de enthousiaste stemming van de nationale feestdagen. Voor al in de groote zaal ging het uitermate vroo lijk toe. De entourage droeg het noodige aan de feeststemming bij; langs de wanden had men een kleurige verlichting aangebracht, waarin de initialen J. en B. natuurlijk niet ontbraken. Men danste er onder een telkens wisselende belichting en op de muziek van een pittige jazzband, die van een apart po dium af zijn rhythmische klanken de zaal inzond. Maar ook was er zoowaar zoo'n echt ouderwetsch „pierement" de zaal ingereden om de heeren musici nu en dan af te lossen en de aanwezigen op een aantal nummertjes te vergasten. Ook in de andere zalen werd met veel animo gedanst en ook hier was voor uit stekende dansmuziek gezorgd. Het feest werd met verschillende attracties opgeluisterd. Zoo was er een danspaar uit het beroemde cabaret „Der blaue Vogel", dat een paar voortreffelijke staaltjes dans-en- acrobatiek ten beste gaf en daarmede een groot succes behaalde. Verder kreeg het pu bliek als intermezzo o.a. nog het optreden van een tap-dancer, een groep van vier dan seressen en een solo-danseres te zien. Er was inderdaad afwisseling genoeg op dit Oranje festijn. Tot vijf uur in den vroegen Vrijdagmorgen was feestvierend Haarlem in de gelegenheid in deze omgeving van licht en vroolijkheid te vertoeven en wij twijfe len er niet aan, of de stemming is er tot het einde toe in gebleven. De leiding- van dit zeer geslaagde bal be rustte bij den heer H. Kwekkeboom. Feestavond Geref. Jeugdkerk. Gisteravond vierden de Gereformeerde Jeugdorganisaties een uitstekend geslaagd feest, in het fraai versierde gebouw van de H. J. M. V. Deze bijeenkomst die georganiseerd was in het kader der feestelijkheden ter gelegenheid van het Koninklijk Huwelijk, werd opgeluis terd met muziek en massazang onder leiding van den dirigent den heer F. de Braai. De talrijke aanwezigen werden aangenaam verrast door den komst van Ds. J. W. Siertse- ma, voorzitter der Chr. Jeugdorganisaties. Na de pauze nam Ds. C. Veenhof het woord. Spreker wees op de toenemende Oranjeliefde in ons land. Het geheim van Oranje is dit, aldus spr„ dat Oranje ons volk de waarachtige en onvoorwaardelijke vrijheid van geweten ge geven heeft. Wij moeten weer terug, aldus be sloot Ds. Veenhof zijn rede, naar dien tijd van stoere Calvinistische mannen die in het on derhouden van Gods geboden hun kracht vonden. Hierna volgde declamatie van den heer P. v. d. Bilt, die veel succes had. Ds. Siertsema schetste vervolgens in een korte rede de be teekenis van de band tusschen God, Nederland en Oranje. Hierop sloot Ds. N. M. Boeyinga dezen mooien avond. NUTSSPAARBANK TE HAARLEM. Vergelijkend overzicht over December 193?- 1935. Aantal behandelde posten 14911 (v.j. 12709) Aantal inlagen 9388, (v.j. 7607), Aantal terugbetalingen 5523 (v.j. 5102). Ingelegd f 428,385.52 (v.j. f 364.579.71). Terugbet. f 422,983,56 (v.j. f 421,948.75). Meer ingel. f 5.401,96 (v.j. minder f 57,369.04) Aantal nieuwe boekjes: 198 (v.j. 159). Aantal afbetaalde boekjes: 157 (v.j. 167). Spaarbusjes op 31 December 1936 in om loop: 3370. Geledigd in December 1936: 183 busjes met totaal inhoud van f 3,027,45. Aantal verhuurde kluisloketten op 31 De cember 1936: 577. ..O, so err eg, Jose fine. Heel mijn schort is geel geworde ..Nou. maar dat komt fijn in orde: Moet je bleeken met Glorine." Dat is zeker het beste. Gewoon wasschen en dan bleeken met Glorine. Schitterend wit wordt het goed daarvan! Glorine is zoo zuiver, dat het krachtig bleekt, zonder het goed aan te tasten. Voor 16 cent hebt U een flesch, voldoende voor 5 wasschen! HANDELSONDERNEMING EMKA - Glorine bleekt witter (Adv. Ingez. Med.) Padvindersgroep „Pieter Maritz". Men schrijft ons: Bovengenoemde Padvindersafdeeling. aan gesloten bij de Chr. Padvinders beweging die onderdeel is van de N.P.V., werd ongeveer 112 jaar geleden opgericht in Haarlem Noord met de bedoeling, in dat gedeelte der ge meente Haarlem aan de jongens tusschen 8 en 17 jaar in eigen omgeving de gelegenheid te schenken, de Padvinderij te beoefenen. Het was nl. gebleken, dat de aldaar wonende jongelui zich steeds bij een in het centrum der gemeente gevestigde groep moesten aan melden, indien zij tot de Padvinderij wensch- ten toe te treden. Dit is nu dus overbodig door de vestiging van bovengenoemde groep in Haarlem-Noord. In November 1936 is de beschikking ver kregen over een grooten zolder aan de Jan Gijzenvaart nabij den spoorwegovergang, waar een „echt" padvindersgroephuis is in gericht. Men vindt er nl. een „weipenhol" en „patrcuillehoeken". Op enkele minuten afstand daarvan is het groephuis gelegen zcodat ook voor jongens uit Santpoort een goede gelegenheid bestaat in de naaste omgeving van 'nun woonplaats de Padvinderij te gaan beoefenen. De welpen komen op Woensdag- en Zater dagmiddag te 2.30 uur en de verkenners op Woensdagavond 7,30 uur en Zaterdagmiddag 2.30 uur. OUDERAVOND ESPERANTO-KINDER- CURSUSSEN. Voor de ouders der kinderen, die deelnemen aan de Esperantokindercursussen. wordt een ouderavond gehouden in gebouw Caecilia in de Jansstraat op Dinsdag 12 Januari te half acht. De agenda vermeldt o.m.: Zang door de leerlingen onder leiding van mej. Truus Ligt- hart- en een overzicht over het Esperanto- onderwijs. te geven door den heer J. van Die- men, onderwijzer-Esperantist. I STADSBIBLIOTHEEK EN LEESZAAL VAN HAARLEM Statistiek van bezoek en uitleening over December 1936 (1935) I. Prinsenhof. Bezoek aan de leeszaal door 2279 personen (v. j. 205S) t.w. 2023 niannen en 256 vrouwen, Bezoek aan de krantenzaal door 5101 per sonen (v.j. 5262) t.w. 4791 mannen en 310 vrouwen. Totaal bezoek aan lees- en krantenzaal door 7380 personen (v.j. 7320) t.w. 6814 man nen en 566 vrouwen. Uitgeleend werden 7661 boeken (v.j. 7839) II. Filiaal „Huis te Zaanen". Bezoek aan de leeszaal door 876 personen (v.j. 728) t.w. 733 mannen en 143 vrouwen. Uitgeleend werden 2122 boeken (v.j. 1876) m. Hoofdbibliotheek en Filiaal werden te zamen bezocht door 8256 personen, (v.j. 8048) t.w. 7547 mannen en 709 vrouwen. In 't geheel werden uitgeleend 9783 boeken (v.j. 9715). KENNEMER FOTOKRING. De Kennemer Fotokring houdt Woensdag avond 13 Januari in de sociëteit „Vereeni ging", Zijlweg, een vergadering. De heer H. Korringa zal een voordracht met projectie houden over het onderwerp: „Onze stadspoorten". HEILGYMNASTIEK EN MASSAGE. Voor het op 6 Januari gehouden schrifte lijk examen van het Nederlandsch Genoot schap voor heilgymnastiek en massage is te 's-Gravenhage geslaagd: de heer Van Gogh Jr. te Bloemendaal. Eén van de schilderachtigste deelen van den lichtstoet was wel de oud- Hollandsche diligence, die veel bewondering trok. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP ZATERDAG 9 JANUARI 1937 Progr. I Hilversum I (Huizen) Progr. II Hilversum II Programma III. 8.00 Keulen. Uit Saarbrücken: Concert. 9.05 Keulen. Tijdsein. Berichten. Wa- terstandberichten. 9.20 Keulen. Uit Hamburg: „Ein Leben für Deutschland". 9.50 Deutseh- landsender:. „Fröhlicher Kindergarten", 10.20 Keulen. Richard Heinemeyer: „Was ist los im Sport?" 11.05 Londen Regional. Het B. B. C. Northern Orkest o. 1. v. Alfred Barker. 12.05 London Regional. Gramofoonmuziek. 12.35 Keulen. Uit Breslau: Concert onder leiding van Ernst Josef Topitz. 1.20 Brussel Vlaamsch Gesproken Dagblad van het N. I. R. 1.35 Keu len. Concert op gramofoonplaten. 2.35. Brussel Fransch- Concert. 3.20 Keulen. Blaasmuziek onder leiding van Max Meier. 4.20 Brussel Vlaamsch. Gramofoonmuziek. 4.50 Brussel Fransch. Philharmonisch orkest van Brussel. 6.50 Brussel Vlaamsch. Gramofoonmuziek. 7.05 Brussel Fransch. Gramofoonmuziek. 7.30 Keu len. „Der frohe Samstagabend des Reichssen- ders Köln". 9.10 Londen Regional. Inleiding tot de volgende uitzending. 9 15 London Regional. Tweede acte van „Figaro's Hochzeit" van Mo zart. 9.55 Berlijn. Uit Munchen: Concert door het Omroeporkest. 11.20. Berlijn. Dansmuziek op gramofoonplaten. Programma IV. 8.00 Brussel Vlaamsch, Gym nastiek. 8.20 Brussel Vlaamsch Gramofoon muziek. 8.30 Brussel Vlaamsch Kroniek van den Dag. 8.40 Brussel Vlaamsch Gramofoon muziek. 8.45 Brussel Vlaamsch Gesproken Dagblad van het N. I. R. 9.00 Brussel Vlaamsch Gramofoonmuziek. 9.20 Diversen. 10.35 Nat. Progr. Korte Godsdienstoefening. 10.50 Nat. Progr. Tijdsein van Greenwich. Weerverwach- ting. 11.05 Nat. Progr. Kookpraatje door Mo nica Dixon. 11.20 Nat. Progr. Orgelconcert door Cecil Shadwick. 11.50 Nat. progr. Kamermu ziek door het Shadwick Strijkkwartet. 12.50 Nat. Progr. Gramofoonmuziek. 1.20 Nat. pro gramma. Het Commodore Grand orkest onder leiding van Harry Davidson. 2.20 Nat. progr.: Solistenconcert. 3,20 Nat. progr. Orgelrecital door Harold Ramsay. 3.50 Nat. progr. Troise and his Mandoliers. 4 20 Nat. progr. V. C. Clin ton Baddely leest voor. 5.35 Nat. progr. Het B. B. C. dansorkest onder leiding van Henry Hall. 6.20 Nat. progr. Nieuwsberichten. 7.05 Nat. progr. Het Metropolitan Politie Orkest onder leiding van J. H. Amers. 7.50 „In Town To-night". 8.20 Nat. progr. Het B. B. C. orkest onder leiding van Frank Bridge. 9.05 Nat. pro gramma: Rob Wilton in: „Not so Common, please!" 9.20 Nat. progr. Nieuwsberichten en weerverwachting. 9.40 Nat. progr. Gevarieerd programma. 10.45 London Regional Jack Jack son en zijn orkest met Jack Cooper. The Jack daws Programma V. van 8.00 v.m. tot 7.00 n.m. Diversen. 7.00 Eigen gramofoonplatenconccrt. Verzoekprogramma. Draaien, Omdat ik zoo veel van je hou. uit de film „De Jantjes". Jo sef Schmidt: Tiritomba, Lisetta. Ein Stern fait vom Himmel, Mandulinata di Napoli. Wil ly Derby: Dichter en Boer. -Toe Peterson: A Portrait of a Lady. It's my mother's Birthday today. Daddy. Just a little gray haired Lady. Costa Milona: Parelvlsschers. Die Afrikanerin. Scott Wood: The Apache Dance. La Paloma. Odeon Orkest: Rheinlander Potpourri, Van 8.00 tot 12.00 Diversen.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 13