Het Geluk ligt in de Sneeuw Uittocht uit de residentie. Feestvreugde in Haarlem's omstreken. Feest op de Witte. VRIJDAG 8 JANUARI 1937 H A A REE M'S D A G B E A U r 8 Vreugdevuur te Zandvoort kon niet ontstoken worden. Hoe Bloernendaal feestvierde. Voor de bezoekers, die met liet gure weer naar het veld van „Bloernendaal" trokken, was het een teleurstelling, dat de aangekon digde gecostumeercte voetbalwedstrijd niet doorging. Een tijdige mededeeling ware wel wensche- lijk geweest. Een gedeelte van het publiek stelde zich nu maar tevreden met den oefenwedstrijd tusschen jongeren. Om 8 uur werden de verschillende vreugde vuren ontstoken, waarvan dat bij de Vinken- baah door den burgemeester persoonlijk De lont zette de houtmijt weldra in vlam en grillig warrelden de vlammen de grijze lucht in en wierpen een spookachtig licht op het talrijke publiek. De burgemeester zette het Wilhelmus in, dat later met Sursum herhaald werd. Teen joeg de regen velen huis toe. De Bloemendalers hadden hierop gelegen heid in Vreeburg feest te vieren en wie dit niet wenschte kon in Overveen kermis vie ren of een dansje binnenshuis maken. Het zwemfeest in Stoop's Bad, Het centraal comité voor de viering der Oranjefeesten in Bloernendaal heeft ook een zwemfeest georganiseerd in Stoop's Bad, dat goed geslaagd is. Het bad was versierd met nationale vlaggen en de vlag van de Bloe- mendaalsche Reddingsbrigade. De muziekvereeniging „Euphonia" speelde de volksliederen. De heer P. E. D. Dyserinck opende het feest met een woord van welkom, waarna de wed strijden begonnen. Hoewel geen Olympische sterren aanwezig waren, werd toch flink ge kampt. De heeren Van der Laan. Kok en Bongert- man vormden de jury. Na eenige wedstrijden werden de Vervoer- en Bevrijdingsgrepen van het zwemmend redden gedemonstreerd en toegelicht door den heer W. Budding; ook het popduiken en onderwater zwemmen werd met aandacht gevolgd. Aardig was het reddingswerk van een 11- Jarig meisje en haar 12-jarig broertje, die beiden een volwassene op correcte wijze naar den wal vervoerden. De Bloemendaalsche bri gade gaf nu een intermezzo, dat kostelijk was ingesteld op den huwelijksdag van het Vorstelijk Paar. Zingende Oranjeklanten, een onverbeterlijke Pindaman, een oud echt paar in nachttoilet, verstoord door het lawaai op straat, een cameraman, verkoopers van blaasinstrumenten, gehos en algemeene dui- kelpartij in de golven en men kan zich de pret indenken. De B. R. B. had gelukkig nog reservetroepen; zij was paraat en alles werd gelukkig gered. Een luid applaus klaterde op De heer Dyserinck bracht dank aan de medewerkenden, aan de schenkers der prij zen. aan de directie van Stoop's Bad, aan de B. R. B. en aan de muziekvereeniging „Euphonia". Het Wilhelmus werd geestdriftig gezongen. De prijzen werden uitgereikt aan: Jongens 1314 jaar, 50 M. vrije slag: P. van Huizen 34.4, J. Bier 37 sec, Jongens 15 jaar en ouderen: A. van Don kelaar 34.2. W. van Druilen 34,4. Finale jongens: T. Baanstra 18.4, Ph. Ver hagen 20,4 Finale meisjes: M. Nijkerk 17,3, J. de Beer 19.3. M. van Zon 22. L Weinberg 22.2. Hinderniszwemmen: R. Huiser 30. L. Lich- terbelt 34 sec. Hinderniszwemmen meisjes: R. Pronk 23. G. Marcus 32,2 en M. Dyserinck 35 sec. Te Bennebroek. De traditie getrouw, is ook dit Oranjefeest in Bennebroek weer goed geslaagd. Om acht uur reeds deed „Kunst na Ar beid" plechtige muziek van af de toren klinken. Om 11 uur deed de Heer van Bennebroek, Adriaan Pauw. van zijn schoone vrouw ver gezeld en omringd dooi' dienstknechten te paard zijn feestelijken intocht. Om twee uur trokken 500 kinderen der lagere scholen in blijde stemming naar het park „Rijweg" om er den Julianaboom te planten. Om drie uur werd aan al deze kinderen een feest bereid in „Rehoboth" en het R K. Ver- eenigingsgebouw. Prof. Davolo gaf geestige goocheltoeren. Alle kinderen kregen bruidsuikers. Maar de clou was het poppenspel van Bert Brugman, waarin zeifs het vorstelijke paar ten too- neele verscheen. 's Avonds vormde zich een liehtstoet. waarin prachtige groepen meeliepen en meereden. FEUILLETON Een Wintersportroman. van PETER KRAYENBÜHL. 17) Dr. Muschle is bijna tweemaal zoo oud als Dieter. Doch deze laatste behoort tot een, mis schien niet volstrekt nieuwe, maar in ieder geval geheel andere generatie, die niet belast is met de nalatenschap van een afgeleefde civilisatie, doch in tegendeel er energiek naar streeft de ware grondslagen van een ernstig menschelijk bestaan terug te vinden en het leven zoo eenvoudig te nemen, als het zich voor een helderen, sterken wil ook open baart. Dieter schijnt het als vanzelfsprekend te beschouwen, dat de griffier bij het Kanton gerecht. dr. Muschle zich rustig aan het ver hoor van een jongen skileeraar onderwerpt.... Over eenige details is hij trouwens reeds van andere zijde ingelicht. Hoewel van huis uit behept met de natuur van een kamergeleerde, noodzaakten de om standigheden Emil Muschle tot een juridische broodstudie. Reeds zijn eerste schreden op het terrein van het recht kenmerkten zich evenwel door een zekeren vrees voor zijn ver antwoordelijke taak en de. zooveel mogelijk heden biedende carrière. Totaal ongeschikt voor den frontdienst scheen het, of de gruwelen van den oorlog aan hem voorbij zouden gaan, maar dr, Muschle was een pechvogel en alleen -hem kon het ge beuren, dat hij ver van het strijdtooneen, in een klein Thüringsgaxnizien bij een of an- In den stoet liep de Burgemeester en Mevr. Van Hardenbroek, alsook de geheele ge meenteraad mee. In „Berg en Dal" had de prijsuitdeeling plaats: De uitslagen: le prijs de St. Jozefsgezellen vereeniging met „Alom feestvreugde"; 2e pr. de Zang vereeniging „Soli Deo Gloria" met „De Bruiloft van Kloris en Roosje" en 3e prijs de Christel. Meisjesclub met „De Na tionale kleuren". Mej. C. Deudekom kreeg een prijs voor de beste individueele uitbeel ding en wel als kellnerin. De Burgemeester overhandigde de prijzen. In een toespraak dankte hij allen die aan het zoo schitterend slagen van het feest deel laadden: de Oranjevereeniging. de onver moeibare muziek, den heer H. v. d. Hst voor zijn artistieke ontwerpen van eerepoort en versieringen, den heeren Zwaag. v. d. Vossen en Smit voor hun belanglooze arbeid. Met een enkel woord herinnerde de Burge meester aan het werk van den heer Koper voor de versiering van het Raadhuis, waar van deze de uitvoering helaas niet meer mocht beleven. De voorzitter der Oranje-vereeniging dank te den Burgemeester voor diens steun in woord en daad en huldigde zijn medebestuur ders voor het vele werk door hen gedaan. Er werd menig hoera op het jonge paar uit gebracht. De stemming was uitstekend en nog lang bleef men onder zang en dans bijeen. Rest ons nog te vermelden, de uitstekend geslaagde bekerwedstrijd tusschen B. S. M. I en Alliance I, welke door laatstgenoemde voetbalclub na verlenging werd gewonnen. Te Haarlemmermeer. Van de gelegenheid om door de op ver schillende plaatsen opgestelde luidsprekers de reportage van de plechtigheid in den Haag te beluisteren, werd een druk gebruik ge maakt. In Hoofddorp werd 's avonds door honder den belangstellenden genoten van een lieht stoet, opgeluisterd door muziek van „Excel sior". De vele deelnemers aan dezen optocht, waarin allerlei symbolische en lachverwek kende voorstellingen werden opgemerkt, had den voor een mooie verlichting gezorgd- Na ontbinding van den optocht was er Oranje-jool, waarbij de enthousiaste stem ming, die er heerschte, nog werd verhoogd. Te Badhoevedorp werd 's avonds in de feestelijk ingerichte groote zaal aan den Schoterweg een revue opgevoerd door een tooneelgezelschap uit Zwanenburg. De langs de wegen en aan verschillende ge bouwen, bruggen enz. in Haarlemmermeer aangebrachte versieringen en verlichtingen, is een succes geworden. Ook het karakteris tieke exterieur van het oude buiten dienst gestelde stoomgemaal „De Cruquius werd door de zorg van de kort geleden voor deze omgeving opgerichte buurtvereeniging ver dere luchtafweeroefening gewond werd door dat een losse patroon, in zijn onmiddellijke nabij enheid afgevuurd, hem het neusbeen verbrijzelde. Het malheur was handig gere pareerd en zijn onbeduidende physionomie kreeg er zelfs een interessanten trek door Na den oorlog had dr. Muschle, de typische' vrijgezel zich plotseling hals over kop in het huwelijk geworpen, waarbij hij zich de wedu we van zijn chef tot gade koos. Na tien jaren echter overleed zijn echtgenoote en dr. Muschle, die inmiddels tot griffier bij een Kantongerecht was benoemd, nam zijn in trek bij een ongehuwde zuster, die haar iets jongeren broer volkomen onder den duim had en hem zóó kort hield, dat geen bazige echtgenoote met een vijfentwintig-jarige huwelijkspraktijk haar dat zou hebben kun nen verbeteren. Deze pantoffeltactiek van de wat al te bijdehande zuster was het dan ook geweest, welke er in niet geringe mate toe had bijgedragen, dat dr. Muschle het, zoo men dat noemt, min of meer met zijn zenuwen te kwaad had gekregen, weshalve zijn huisarts hem een maand verlof en een kuur in een wintersportplaats voorschreef. Tegenover dit medisch advies stond zelfs de zuster van den patiënt machteloos en zoo kon het gebeuren, dat dr. Muschle voor het eerst sinds den dood van zijn vrouw alleen naar St. Valen tin trok, waar het noodlot Brigitte Clamor op zijn weg bracht, wier vlinderachtige aanhan kelijkheid tot alle heeren der schepping en sprankelende levensvreugde wel een zeer scherp contrast vormden met de: van wan trouwen en af gust doortrokken levensbeschou wingen der zure Liesbeth Muschle. De. door de vrouwen geenszins verwende griffier was te weinig man van de wereld om in te zien, dat Brigitte's belangstelling voor zijn weinig aantrekkelljken prsoon niet ver der reikte dan die voor een of ander amuse mentsartikel en Brigitte zelf scheen in haar overmoed wel blind voor de gevolgen van haar speelsche natuur, die ditmaal een slachtoffer maakte, dat tenslotte aan de ap- Kinderkou is Dubbel Gevaarlijk na de GRl£P Dokters zijn van meening, dat het grootste gevaar van die epidemie schuilt in den tijd van de influenza. Meer dan anders kunnen verkoudheden, die het-verzwakte weerstands vermogen aangrijpen, dan leiden tot bronchitis of een nieuwe en ernstiger griepaanval. Dit geldt vooral voor kinderen. De griep brengt bijna altijd de maag in de war. Daarom moet inwendig medicijngebruik liefst vermeden worden, aangezien het dikwijls de spijsvertering nog verder stoort en aldus volkomen herstel tegenwerkt. Maar laat een kind niet onverzorgd den nacht ingaan wanneer een nieuwe kou op komst is. Wrijf alleen maar Vicks VapoRub op keel en borst, wanneer het naar bed gaat. Omdat het uitwendig gebruikt wordt, mag Vicks zelfs bij het kleinste kind rijkelijk aangewend worden zonder vrees voor maag- bederven. Groote Pot (dubbele hoeveelheid) tijdelijk 90 cents (inplaats 1.25). Uitsl. verkrijgb. bij Apothekers en Drogisten. (Adv. Inqez. Med.) sierd en 's avonds door schijnwerpers ver licht. Vroolijke stemming te Zandvoort. Ook Ziandvoort hieeft Donderdag de groote gebeurtenissen van den dag meegemaakt. Een deel der inwoners was reeds vroeg naar Den Haag vertrokken, om diaar met eigen oogen „het sprookje van den Prins" te aan schouwen: de rest zat thuis of bij vrienden en bekenden bij de radio. Wel zagen deze laatsten slechts in hun verbeelding de hoofd personen van dezen dag, doch zij beleefden de ernstige momenten waarschijnlijk met grooter intensiteit mede, dan zij, die naar den Haag waren gegaan. Tot twee uur, half drie, geleken de straten wel uitgestorven. Slechts een enkeling luis terde naar de radio-uitzending op het Tram plein, Pas na half drie kwam er weer leven in de versierde straten. Na uren van spanning voor de radio trok men naar buiten om een luchtje te scheppen en de gebeurtenissen van den dag nog eens te bespreken. 's Avonds werd het bepaald druk op straat. De grootste drukte concentreerde zich op en om 't Tramplein, waai- de muziekkapel Zand voort een concert van- vaderlandsche- en feestliederen ten beste gaf. Van acht uur tot half tien hielden burge meester van Alphen en mevrouw ten Raad- huize een receptie die zeer druk werd be zocht. Ongeveer zeven honderd personen, uit alle rangen en standen van de bevolking maakten van de gelegenheid gebruik om langs dezen weg hun hulde aan het Vorstelijk echtpaar te betuigen. Tegen tien uur trok een groote menschen - menigte naar den Strandweg om getuige te zijn van de ontsteking van het vreugdevuur op zee. De onstuimige zee maakte het evenwel onmogelijk een vlot met lichtbrandbare stof fen te water te laten. Het vuur te ontsteken op het strand vlak onder aan den duinrand ging al evenmin, daar de felle Noordwester en dependenties van zijn clownsrol te gronde dreigde te zullen gaan. En toen dan bovendien nog baron Girsholm op het tapijt verscheen, die op zijn beurt een dankbaar object vormde voor Brigitte's wis pelturigheid, verloor de innerlijk reeds gebro ken dr. Muschle zijn laatste restje even wicht, dat hem tot dusver op den rand van den afgrond had gehouden. Een blinde ja- louzie beroofde hem volkomen van zijn zelf- beheersching en belette hem zelfs althans eenig leedvermaak te koesteren over het feit, dat de keizerin van zijn gepijnigde ziel nu zelf naar de haak hapte Het kost Dieter heel wat moeite dit heele verhaal er uit te krijgen en daarbij interes seert het hem slechts matig. Hij begrijpt ech ter zeer wel, dat het voor den man op dit oogenblik een verlichting moet zijn zich eens vertrouwelijk over zijn mislukt leven te kun nen uiten; wellicht dat de geringe beteeke- nis er van hem dan ook zelf opvalt. Inder daad is dit ook het geval, maar Muschle wil het toch niet voor zichzelf erkennen en maakt uit elke futiliteit een evenement, waar van het bestaan van de wereld schijnt af te hangen. Daar gaat Dieter dan echter telkens dwars tegen in en met vlijmscherpe ironie prikt hij in de zeepbellen waardoor deze tot niets uiteen barsten. Nochtans ontgaat het hem niet wat deze zeepbellen weerspiegelen: beelden van een wankel zieleleven, dat op een wel zeer broos en hier en daar gescheurd fundament gegrondvest schijnt te zijn. Hij twijfelt er aan of het hem zal gelukken den man over deze moreele inzinking heen te helpen. Menschen als dezen plegen nu een maal niet toe te geven, alvorens het beslissen de dieptepunt is bereikt. Dieter wenscht evenwel geen middel onbe proefd te laten en daarom zegt hij tegen het mannetje, dat ineengedoken op een stoel is gezakt, en een ailerzieligsten indruk maakt dat hij al diens complexen werkelijk niet au serieux kan nemen en dat de onbeduidend- die recht naar het dorp blies, het gevaar voor brand niet denkbeeldig maakte. De hon derden kijklustigén, die reeds waren samenge stroomd, lieten zich door dezen tegenslag niet ontmoedigen en zingend trok men naar de verschillende gelegenheden, waar bij muziek en dans het feest werd voortgezet. Een stille dag te Heemstede. De huwelijksdag van het vorstelijk bruids paar was hier al een zeer stille dag. Alleen In de vroege morgenuren en laat in den avond wat drukte van het autoverkeer langs den Heerenweg. In de morgenuren zaten vrijwel allen aan het radiotoestel, terwijl het weer later in den middag en in den avond zich niet best leende voor een uitstapje op straat, terneer daar er nergens iets te doen was, dan alleen het kermis je, dat misschien in de avonduren nog iets zou getrokken hebben als er niet om even 8 uur een regenbui gevallen was. Zoo was de feeststemming zoek en het café-be zoek, ook waar muziek was, zeer middelmatig. OM DEN MEESTERTITEL DAMMEN. Suyk wint van Vos. De uitgestelde partij Suyk—Vos werd Don derdagmiddag in Hotel Kennemerhof ge speeld. In een onregelmatige partij overzag de heer Vos in het ver gevorderd middenspel een een voudige „drie om drie" die aan de partij di rect een eind maakten, zoodat Suyk een kost bare overwinning behaalde. De stand van groep A luidt: gesp, gew. rem. verl. pnt. C. Suyk 5 3 2 0 8 H. de Boer 5 3 1 1 7 Vos 3 2 0 1 4 Bom 4 1 2 1 4 Helleman 6 1 2 3 4 Schroder 5 1 2 2 4 Stahlberg 4 0 1 3 1 „Dit zijn geen Nederlanders Onze Haagsche correspondent meldt ons: In Den Haag, op het Plein, staat een ge bouw groot endeftig. Zóó althans be schouwen vooral buitenstaanders de Witte, oftewel de Nieuwe of Litteraire Sociëteit. Over wat er binnen de heilige hallen van deze club gebeurt, kregen wij uit den aard der zaak nooit te schrijven. Maar dezen keer was er een uitzondering gemaakt, want thans leven wij immers in zeer buitengewone om standigheden: de feesten en feestemming ter eere van het huwelijk onzer Prinses, Het buitengewone kwam ook ter Witte tot uiting, want terwijl deze Sociëteit anders slechts eenmaal in het jaar. nl. op den ver jaardag van de Prinses, geëmancipeerd is er dan in de zaal, waar op alle overige dagen van het jaar voorname rust heerscht, lustig wordt rondgedanst en men in schoone avond toiletten heel Den Haag ziet genieten van bal en souper, was het nu anders. Thans heeft het bestuur van de Witte den goeden inval gehad, niet slechts op den dag van ondertrouw (19 December) maar ook op den avond van het vorstelijk huwelijk, de deuren open te zetten voor het schoone ge slacht. Dit gaf een fleurigheid aan deze zoo genaamd „deftige" club als wij daar nog nooit aanschouwd hebben. Er heerschten, nu Nederland en Oranje een groótschen dag vol geluk en blijdschap meemaakten, een geestdriftige feestvreugde op de Witte. Daar dansten lustig bekende Hagenaars, oud en jong. van wien ook de ouderen toonden, dat zij nog kranig mee kun nen. Zoo vierden niet alleen de moderne dan sen triomfen, maar namen ook Washington Post. Kruispolka en dergelijke een plaats in het ..programma" in. Secretarissen-generaal, andere hooge ci viele burgerlijke autoriteiten, generaals en verdere opperofficieren van leger en vloot, zij allen toonden voor dansgenoegen wel degelijk gevoelig te zijn. Op een gegeven oogenblik ondernam dit feestende gezel schap op de vroolijke maten der muziek een rondetocht door het gebouw, dat toen schal de van Piet Hein, van Laat de klok maar lui den, van Houd er den moed maar in, en der gelijke. Buitenlandsche gasten, die dit alles aan schouwden, vroegen ons op een gegeven oogenblik of wij hen soms naar een ander oord mee hadden getroond dan naar de Witte, de bekende Sociëteit in het lieflijkste en deftigste dorp van Europa. Den Haag. Zij konden zich nauwelijks voorstellen, dat Ne derlanders en dan nog wel zoovele Neder landers van hooge positie, zoo echt genoe- gelijk en uitgelaten, zoo los van alles wat stijfheid is, vermochten feest te vieren. Ons antwoord luidde: wij zijn vandaag allemaal niet bepaald in ons gewone doen, want het is immers heden het feest van Ne derland en Oranje! heid daarvan hem zelf wel op zal vallen, als hij zich eerst eens ernstig oefent den blik op groote re dingen te richten. Dat de zon eiken ochtend weer opnieuw aan de kim verschijnt, dat zijn voet steeds op vasten grond en niet in de ruimte treedt, dat elk voorjaar het zaad kiemt en iederen herfst de vruchten rijpen dat alles is immers veel belangrijker dan zijn eigen nietige pro bleempjes, waarmee hij zich nu maar dag aan dag aftobt. Hij moet die groote feiten nu eenmaal in hun volle beteekenis willen zien en niet denken, dat dat alles nu maar zoo vanzelfsprekend is.... Van zelfsprekend moet het slechts voor u zijn, mynheer Muschle, dat u van hier verdwijnt. De bergen en de winter hier, die uitgestrekte sneeuw en het hotelleven, dat alles is te veel voor u. Het schenkt u geen rust en rust is het juist wat u in de eerste plaats moet hebben, niet voor twee of drie weken maar voor uw geheele verdere leven. Het beste zou het misschien zijn als u het werk er aan gaf, tenzij het u innerlijk volkomen be vrediging schenkt. Met een klein pensioentje zult u alleen of met een flinke huishoudster, die u uw ondergeschikte weet. zeker gemak kelijk kunnen rondkomen. En dan gaat u er gens in een aardig dorp op het land wonen.... Een huisje met veel zon en een flinken tuin, waarin u van 's morgens vroeg tot 's avonds laat naar hartelust kunt grasduinen. Daar ruikt u dan maar eens flink de aarde, terwijl u uw tulpen verzorgt en uw hyacinten, of in den moestuin komkommers en radijs zaait. Dat alles moet u natuurlijk willen en daar om dient u klein te beginnen, niet direct te veel hooi op uw vork te nemen, maar dat wei- nigje in alle ernst door te zetten. De wil moet u natuurlijk zelf hebben, daartoe kan geen mensch u tenslotte dwingen, maar morgen zal ik u het adres geven van een dokter in Dres- len, want ook van die zijde moet u natuurlijk worden geholpenDie gele vlekken op uw handen duiden er m.i. op, dat het met uw le- Alles had een ordelijk verloop. De vele tienduizenden, die Donderdag naar Den Haag waren gekomen ter bijwo ning van het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard, trokken in den namiddag, toen de officieele plechtigheden waren afge- loopen, in dichte drommen de stad in. Slechts een betrekkelijk gering deel der bezoekers maakte aanvankelijk gebruik van de gele genheid, die de Nederlandsche Spoorwegen boden om cp gemakkelijke wijze Den Haag te verlaten Slechts zij. die nog een verre reis voor den boeg hadden, bezoekers uit het Noorden en de Limburgers, vertrokken uit Den Haag, van Staatsspoor en Hollandsche Spoor. De electrische treinen, die met tus- schenpoozen van 10 a 15 minuten in de rich tingen Amsterdam en Rotterdam vertrokken, waren nog slechts matig bezet. De meeste feestgangers immers, die nog niet eerder in de afgeloopen weken in' de Residentie waren geweest, bleven wachten tot na het vallen van de duisternis, om dan cis feestverlichting te gaan bekijken. En zoo was het dan laat in den middag en des avonds weer een ongekende drukte in de binnenstad, waar het zelfs in de afgeloo pen dagen niet zoo vol is geweest als Don derdag. In sommige straten verbood de po litie aan één kant den toegang, zoodat hier slechts één richting verkeer mogelijk was, wat een aanzienlijke verbetering bij vorige avonden beteekende. Een groot deel van het politiecorps der gemeente 's-Gravenhage, dat sedert Donderdag zeer vroeg een uiterst zwaren dienst heeft gedaan, werd in den na middag afgelost en vervangen door de rijks- veldwacht. welke eveneens in de laatste da gen een zeer belangrijk aandeel in de orde handhaving in de Residentie heeft gehad. Voller dan alle vorige dagen waren de café's en restaurants, die soms geruimen tijd gedwongen waren wegens plaatsgebrek hun deuren te sluiten, waarop het publiek gedul dig in een lange rij bleef wachten, tot an deren plaats hadden gemaakt. Onder die om standigheden maakten de kraampjes en stalletjes die eetbare waar verkochten, goede zaken. In het algemeen heersolite er ook in de stad en in de café's meer stemming dan in de voorafgegane bruidsdagen. In vele café's speelde de muziek het Wilhelmus, dat staan de door de bezoekers werd meegezongen. Er werd in de café's gezongen en gedanst, en af en toe hosten groepen jongelui, vaak ge tooid in vreemdsoortige costumes of met grijnzende maskers, door de straten. Tot wanordelijkheden kwam het niet, want de feestelijke stemming was goed en bleef goed. Later in den avond begon het bij de sta tions drukker te worden. Steeds talrijker werd de menigte, die uit de hofstad naar haar woonsteden wilden terugkeeren. Voor het station Hollandsche Spoor had men den wijzen maatregel genomen het publiek met behulp van paaltjes in twee verschillende richtingen te leiden voor de treinen naar Amsterdam en naar Rotterdam. Vele groepen soldaten, die men in den na middag zonder uitrusting onder leiding v*an onder-officieren en vergezeld door manschap pen van het Haagsche garnizoen door de stad had zien wandelen ter bezichtiging van de versiering, trokken in marschtempo, weer model bepakt en bewapend, onder comman do van hun officieren onder de tonen der trompetten of op de maat van de trommels naar de stations, waar op de goederen em placementen de voor de militaire transpor ten bestemde treinen gereed stonden en ge leidelijk naar het Noorden, Oosten en Zui den van ons land vertrokken. Evenals Don derdagmorgen bij de aankomst van troepen en publiek, liepen ook thans bij het vertrek alles in volmaakte orde en vrijwel volgens de vastgestelde regeling, dank zij de perfecte organisatie der spoorwegen. Ook de tallooze autobussen en auto's van allerlei aard verlieten in lange rij Den Haag, waar de trams en bussen in den loop van den avond weer hun normale route konden volgen, zij het ook dikwijls met groote moei te op kruispunten ,waar breede verkeersstroo men over moesten steken. Centrale Tandheelkundige Kliniek. KENAÏ'PARK 26 A TELEFOON 12614 KUNSTTANDEN EN GEBITTEN ZIF.TEN FONDSTARIEF. SPREEKUREN 911 en 12, Dinsdags avonds 6.308.30. (Adv. Inqez. Med.) ver niet heelemaal in orde is. Ik zal hein over u inlichtenGoeden avond, meneer MuschleEn als ik u nog een goeden raad mag geven, eet u dan eens wat meer. U moet niet telkens het souper overslaan, ook al smaakt het u niet. Eet u vóór alles dagelijks wat spek, dat geeft den mensch kracht*en zet hem wat steviger op z'n voeten; u zult zien, dat u dan niet meer direct zoo slingert, als een vrouwelijke windvlaag u omver tracht te werpenGoedenavond, meneer Muschle en tot ziens! Wat Dieter den ander heeft aangeraden, doet hij zelf niet: hij verzuimt het souper. Het is trouwens al laat geworden en hij heeft meer behoefte om alleen te zijn. In het don ker ontdoet hij zich van zijn kleeren en gaat naar bed. Maar hij denkt nog niet aan slaap. Hij laat alles, wat hij dezen dag beleefde nog eens aan zijn geestesoog voorbij trekken. Hij zoekt Grace en vindt haar. En ook zich zelf zoekt hij, al blijkt dat reeds heel wat moeilijker te zijn. Een zilveren snaar slingert tusschen Grace en hem. Li zijn droom ziet Die ter zichzelf de An- nenfluh beklimmen. Plotseling wordt de berg doorschijnend en dan ziet hij, dat Grace hem van de andere zijde tegemoet komt. Als zij beiden den ronden top hebben bereikt, klinkt er plotseling een schot en een duif valt getrof fen tusschen "nen neer: het taf reel van een noodlottig besluit. Twee jonge menschen. Eiken morgen tusschen 7 en 8 uur verlaat Dieter Hotel Kaiserhof om op den Rothornalm net opgaan van de zon af te wachten. Iederen ochtend tusschen 8 en 9 uur ont moet hij Grace op den weg tusschen de Rothornalm en de Kaiserspitze.. Juichend glij den zij elkaar tegemoet, een uitgelaten be groeting volgt en dan trekken zij gezamenlijk langzaam verder, rusten ergens, waar het hun goeddunkt en hebben elkaar veel te vertel len. „(Wordt vervolg4 Prinses Juliana en Prins Bernhard temidden van de bruidsmeisjes en bruidsjonkers nadat de huwelijksplechtigheden waren afgeloopen. Deze foto werd gemaakt aan den achterkant van het Paleis aan het Noordeinde. (Foto Franz Ziegler.)

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 14