VRIJDAG 8 JANUARI 1937 HAAREEM'S DAGBEAD 9 Dronken autodief. Drie processen-verbaal in een half uur tijds. Woensdagavond kwam 'de heer P. uit Am sterdam bij de politie te Overschie aangifte doen, dat hij op den rijksweg een personen auto had zien rijden, in de richting Den Haag, die slingerende bewegingen maakte. Hij ver moedde dat de bestuurder dronken was. Hij is daarom de auto gevolgd en na eenigen tijd loopen vond hij den wagen op den berm van den weg staan. Hij heeft toen kordaat het portier afgesloten en is de politie gaan waar schuwen. Met de politie is hij teruggekeerd, waarna de laatste den bestuurder, die inder daad dronken bleek te zijn, uit zijn onvrijwil lige gevangenschap heeft bevrijd. Vervolgens werd proces-verbaal tegen den man opgemaakt. Eenige momenten later kwam evenwel bij de politie een aangifte binnen van den heer J. van Veen uit Schiebroek, die op den Rijksweg met zijn auto aangereden was door een tegen ligger, die niet goed rechts hield. Dit bleek de zelfde chauffeur te zijn, zoodat andermaal proces-verbaal tegen den chauffeur werd op gemaakt. Hiermede was het geval nog niet ten einde, want enkele oogenblikken later kwam een taxi-onderneming uit Rotterdam aangifte doen, dat een van haar wagens in de binnenstad was gestolen. Ook dit was dezelf de wagen, weshalve voor de derde maal tegen den chauffeur, den 27-jarigen J. C. H. van G. proces-verbaal werd opgemaakt, waarna de man in arrest werd gesteld. LANDBOUWER IN MODDER GESTIKT. De 40-jarige landbouwer H. Schoenmaker is Donderdagmiddag, nabij zijn woning, in een sloot geraakt. De man is in de modder gestikt. Een ontboden geneesheer heeft nog eenigen tijd kunstmatige ademhaling toege past, echter zonder resultaat. Hoe het on- gluk ontstaan is, is nog onbekend. Rotterdam's tunnel in het geding. Plannen in den raad besproken. De gemeenteraad van Rotterdam heeft zich Dinsdag en Woensdag dezig gehouden met de plannen voor een tweede oeververbinding over de Maas, tusschen het park en Char- lois, waarbij drie plannen in het geding wa ren, t.w. dat voor een tunnel voor vierbanig autoverkeer en voor verkeer van wielrijders en voetgangers, waarvan de kosten in totaal f 15.000.000 bedragen. Voorts, dat voor een tunnel, voor vierbanig autoverkeer, waarvan voorloopig de helft wordt ingericht voor ver keer van wielrijders en voetgangers, kostend f 13.330.000 en ten slotte, dat voor een 60 M. hooge brug voor vierbanig autoverkeer en tevens voor voetgangers en wielrijders, kos tend f 14.470.000. B. en W. hadden oorspronkelijk den raad voorgesteld het goedkoopste plan te laten uitvoeren en daarvoor steun te vragen bij het rijk, welke in Mei 1935 reeds in prin cipe is toegezegd. In den loop der behandeling, toen bleek, dat vele raadsleden voorstanders van het grootere tunnelplan waren, hebben B. en W. hun voorstel aangevuld, in dien zin, dat, be houdens indien bij nader overleg met de re geering mocht blijken, dat de regeering be reid zou zijn de hoogere kosten van het grootere tunnelplan voor haar rekening te nemen, tot uitvoering van het geheele plan met de minste capaciteit behoort te worden overgegaan en het college gemachtigd wor den in verband met den uitslag van dat over leg het noodige te doen opdat de gunning vóór 3 Februari a.s. het verstrijken van den termijn, die den inschrijver bindt zal kunnen geschieden. Dit aldus aangevulde voorstel is met algemeene stemmen aange nomen Knal veroorzaakt groote opschudding. Werk van kwajongens? LEIDEN. 7 Januari. Gisteravond werd de omgeving van de Haarlemmertrekvaart te Leiden opgeschrikt door een hevigen knal, welke onmiddellijk deed denken aan een explosie in de vuurwerkfabriek der Firma Kat, welke haar werkplaatsen in den polder aldaar heeft. Het bleef echter tot één knal beperkt en een onderzoek wees uit, dat de oorzaak van dezen knal niet gezocht behoefde te worden bij genoemde firma. De seinhuiswachter van den overgang aan de Haarlemmertrek vaart, die zijn post waarneemt tusschen den overweg en de spoorbrug aan de Haarlemmer trekvaart, hoorde n.l. de ontploffing eveneens en komende uit de richting van de spoorbrug. Hij snelde zijn wachthuis uit en meende twee personen de weilanden in te zien vluchten. Met een spoorwegwachter, die in de nabijheid woont en die ook bij het hooren van de ont ploffing was komen toeloopen, besloot hij, voor alle zekerheid, den trein uit Amsterdam te doen ophouden voor het geval iets met de spoorbrug zou zijn gebeurd. Daarna stelde hij den stationschef van het geval op de hoogte, waarna de politie werd gewaarschuwd. Men liet den trein langzaam de brug passeeren, daarna ook de volgende treinen uit de richting station Leiden en uit Amsterdam. Er gebeurde gelukkig niets. Men stond voor een raadsel en de autoriteiten vroegen zich af: is het een kwajongensstreek, een grap om onrust te ver wekken, in verband met het drukke trein verkeer,, of is het een geval van ernstiger aard, n.l. een aanslag op den spoorweg om het overladen spoorwegverkeer op den dag van het vorstelijk huwelijk in de war te sturen? Hoewel er geen aanleiding was voor de laatste veronderstelling meende de commis saris van politie te Leiden, dat het beste was dit laatste geval voor mogelijk te houden en dus stelde hij den procureur-generaal in Den Haag, fungeerend directeur van politie, van het raadselachtige geval in kennis. Deze gaf daarop bevel de geheele spoorlijn onder be waking te stellen. Zulks geschiedde. Van Leiden uit werd de politie te Amster dam, Haarlem, Den Haag, Delft, Schiedam en Rotterdam en die in de tusschen gelegen plaatsen verzocht een bewakingsdienst in te stellen. Hedenmorgen is opnieuw een uitgebreid onderzoek ter plaatse ingesteld. Het meest voor de hand liggende wordt in dit geval geacht een kwajongensstreek, dat n.l. eenige jongens een niet ontbrand stuk vuurwerk van de laatste feestviering hebben gevonden en dit op een stille plek zooals deze omgeving is, tot ontbranding hebben ge bracht. De kwijtgescholden en verminderde straffen. 's-GRAVENHAGE, 6 Januari. Bij gelegen heid van het huwelijk van H.K.H. de Prinses der Nederlanden met Z.D.H. Prins Bernhard van Lippe-Biesterfeld is, zooals ook vroeger bij dergelijke heugelijke feiten geschied is, aan onderscheidene veroordeelden gratie verleen'd. Meerendeels betreft dit veroordeelingen tot, in den regel geringe, geldboeten. Daarnaast is, op den voet van den jaarlijk- schen af- en ontslag aan een aantal tot vrij heidsstraf veroordeelden afslag of kwijtschel ding van straf gegeven. Voorts hebben bij deze gelegenheid de ver oordeelden wegens de muiterij aan boord van „De Zeven Provinciën", voorzoover déze hun straf nog niet ondergaan hadden of kwijt schelding gekregen van het nog onvervuld ge deelte hunner vrijheidstraf, óf een zoodanigen afslag, dat de mogelijkheid geschapen is, hen voorwaardelijk in vrijheid te stellen. De maat regelen daartoe te geraken, worden spoedig getroffen. Fit en Sterk voor Uw werk door brood van VAN DER LINDEN (Adv. ingez. Med.) Wielrijder door auto gegrepen. Een 51-jarige wielrijder werd Woensdag avond te 5 uur op de Nieuwe Amstelbrug bij de Ceintuurbaan te Amsterdam door een vrachtauto, die hem achterop reed, gegrepen. Vermoedelijk heeft de wielrijder een onver wachte zwenking naar links gemaakt, zoodat de chauffeur niet tijdig heeft kunnen uitwij ken. Het slachtoffer is in ernstigen toestand naar het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis ver voerd, waar de man in den loop van den avond is overleden. Jongen door tram overreden en gedood. Woensdagmiddag omstreeks kwart voor zes, reed in de Putschelaan te Rotterdam een mo torwagen van lijn twee, bestuurd door den 38-jarigen J. L. V. uit de Ploegstraat, in de richting Hillesluis. Op een gegeven moment zag de bestuurder ter plaatse, waar het nogal donker is, op ongeveer 15 meter voor de tram iets zwarts op de rails liggen. Hij remde nog uit alle macht, doch de wa gen kwam in aanraking met het voorwerp, dat later bleek het lichaam te zijn van den 16- jarigen krantenbezorger J. Nugteren. Hoe de jongen op de rails terecht gekomen is, is niet bekend. Het lijk, dat zwaar verminkt was, is door den geneeskundigen dienst naar het zie kenhuis aan den Coolsingel gebracht.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 15