Nieuwe Uitgaven. Het A. B. C.-Cabaret, 20 °/c Korting Gevraagd en aangeboden GEVRAAGD Provisiereiziger Aank. Bediende PENSION aangeb. TANDARTSEN KLINIEK Helder Dagmeisje M A A N D A G 11 JANUARI 1937 H A A R L E M'S DSGBEAD T3 De groei van Haarlem. Ook in 1936 vermeerderde het aantal inwoners belangrijk. Het aantal inwoners van Haarlem neemt elk Jaar toe. In het eene jaar is de stijging wel eens grooter dan in het andere, maar geregeld ko men er toch ongeveer twee duizend bij. Ook in de crisisjaren is daarin geen wijziging ge komen. Haarlem onderscheidt zich wat dat betreft gunstig van Amsterdam waar in den laatsten tijd zelfs een kleine vermindering werd geconstateerd. Het juiste cijfer over 1936 is op het Bureau van de Bevolking nog niet vastgesteld over enkele dagen komt de officïeele statistiek maar reeds kunnen wij mededeelen, dat de voor- loopige verwerking der cijfers uitgewe zen heeft, dat het aantal inwoners weer met meer dan 2000 gestegen is. Wij geven hier een statistiek van het tijd stip der annexatie 1 Mei 1927 af. Aantal inwoners. Toeneming. 1 Mei 1927 111.564 1 Jan. 1928 113.305 1741 1 Jan. 1929 115.497 2192 1 Jan. 1930 117.165 1668 1 Jan. 1931 119.846 2681 1 Jan. 1932 122.390 2544 1 Jan. 1933 1'24.855 2465 1 Jan. 1934 126.740 1885 1 Jan. 1935 129.127 2387 1 Jall. 1936 131.257 2130 1 Jan. 1937 pl.m. 133.300 .pl.m 2043 Uit deze statistiek blijkt, dat het aantal inwoners van Haarlem sinds het tijdstip der annexatie, 1 Mei 1927, is gestegen van 111.564 tot 133.300, een stijging dus van 21.736. Als Haarlem in dezelfde mate blijft stijgen, zal het dus over ongeveer 30 jaar aan de 200.000 toe zijn. VOOR DEN- -KANTONRECHTER 1 Gevaarlijke vehikels. De veiligheid op den weg wordt in den «laatsten tijd belaagd door den aard der ve hikels, die er rijden. Het aantal abnormaal zware en groote vrachtwagens neemit on rustbarend toe, waardoor steeds meer on gelukken, zoo zei de ambtenaar van het O.M., Mr. Donker, hedenmorgen in zijn re quisitoir tegen een 19-jarigen Beverwijker, die als chauffeur van een tractor met aan hangwagen een aanrijding had veroorzaakt. De verdachte reed op 30 October op den weg VelsenHaarlem, waar hij een bakfiets moest inhalen. Waarschijnlijk voor een te genligger moest hij remmen, hetgeen hij deed met de vaeuumrem, hoewel dit bij een leegen oplegger zeer gevaarlijk is. De groote wagen slipte dan ook en kwam in aanraking met de bakfiets. De berijder daarvan werd licht gewond. Wegens deze hoogst roekelooze en onver antwoordelijke wijze van rijden eischte de ambtenaar van liet OJVI. een geldboete van f 10 subs 5 dagen, hierbij in aanmerking nemende den financieelen toestand van den verdachte. De Kantonrechter maakte er f 8 of 4 da gen van. De looze visschertjes. Vier looze visschertjes uit Bunschoten hadden in den nacht van 13 op 14 October met twee booten op het izijkanaal C nabij Spaarndam gevaren, waar zij door- een Rijks veldwachter waren aangehouden, omdat zij met een kuilnet vischten, zonder dat zij toe stemming hadden van den rechthebbende op dat vischwater. Bovendien hadden zij op de vordering van den veldwachter niet hom Vischactè getoond. De vier Bunschotenaren ontkenden alles, hoewel de verbalisant positief verklaarde, dat de booten een z.g. kuilnet hadden voortge sleept. Bovendien hadden de verdachten op zijn vraag, wat zij daar uitvoerden onmid dellijk geantwoord: „Visschen natuurlijk". De getuige had het net persoonlijk met de meeste stelligheid achter de booten zien aan- sleepen. De ambtenaar van het O.M. achtte het ten laste gelegde volkomen bewezen, behalve dan dat verdachten niet in het bezit van een groote vischaete waren geweest. Wegens beide feiten (visschen zonder vergunning en het niet gehoor geven aan de vordering van den Rijksveldwachter) eischte spr. tegen elk der verdachten tweemaal een boete van f 10 of 5 dagen hechtenis. De Kantonrechter, Mi', Bijl de Vroe, ver oordeelde de vier visschers ieder tot tweemaal f 8 of 4 dagen. Twee der verdachten, die bovendien nog terecht stonden, omdat zij met een aalreep zouden hebben gevischt in hetzelfde -water, wpvieu conform den eisch vrijgesproken. Moet een man, die een café verlaat, vervol gens aan volwassen mannen appelen gaat uit- deelen, die lallende taal uitstoot en waggelt, wiens adem naar alcohol ruikt, niet in staat geacht worden een motorriituig te besturen? Dat was de vraag, die de Kantonrechter he denmorgen had te beantwoorden. De zaak had zich op 12 December afge speeld te Velsen op den Wijk aan Zeeërweg. Een bakker, die het Jan Steen-tooneeltje had aanschouwd, had het zoo onverantwoordelijk gevonden, dat deze autobestuurder den weg onveilig ging maken, dat hij de politie had ge waarschuwd. hetgeen hem thans een pluimpje van den ambtenaar van het O. M. bezorgde, die met den getuige van oordeel was dat de verdachte, die verstek had laten gaan, zeer onverantwoordelijk had gehandeld. Aangezien 3e man reeds eerder tweemalen wegens het zelfde feit was veroordeeld (tot f 100 boete en iot 14 dagen voorwaardelijke hechtenis) eisch te de ambtenaar een maand hechtenis tegen ïen automobilist, met de intrekking van het fiihewiis voor den tijd van twee jaren. De Kantonrechter deed onmiddellijk uit- ipvaak en veroordeelde den verdachte tot drie veken hechtenis en twee jaar intrekking van iiet rijbewijs. INSLUIPERS A AN HET WERK Een bewoner van een perceel aan de Lin- choten straat, deed gisteravond bij de politie angifte. dat tijdens zijn afwezigheid in den ooravond, ongenoode gasten zich met behulp an een valschen sleutel toegang hadden ver- Dhaft. tot zijn woning. In de kamers werd al- is overhoop gehaald. De buit bestond uit een ouHip heerenhorloge en een bedrag van 0 cent „DE OOSTHOEK". Met ingang van 8 Januari j.l. is het bestuur er Ovp>-ii-Gelderse^-Drentschp Veree- Wnnr p fvtunek" ais volgt snrpp'jvoüiaid oorzittpv M. Helder: Secretaris J. F C. Sie- terts, Slachthuisstraat 13 zwart: Penning- neester G. A. Bovenhorst; de heeren Mol en tabbe beiden Oommissarissen. Parkeerterrein Groote Markt. Moet de Vleeschhal er bij getrokken worden Het Bureau van de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier stelt voor, een brief te richten aan B. en W. van Haarlem over het parkeervraagstuk te Haarlem. In dezen brief wordt het thans beschikbare parkeerterrein onvoldoende geacht. „Daargelaten nog", aldus de brief, „dat het plaatsen van vervoermiddelen vóór het monumentale gebouw, de Vleeschhal, uit toe ristisch oogpunt niet aan te bevelen is al moeten wij gaarne erkennen dat een andere oplossing in die omgeving moeilijk te vinden zal zijn gaat ons bezwaar toch in de eerste plaats tegen de wijze, waarop auto gebruikers zich, vooral in de avonduren op het parkeerterrein in allerhande bochten moeten wringen om tenslotte een plaatsje te bemach tigen en dan zoo meteen gedwongen te worden op zeer ongemakkelijke wijze het parkeerter rein wederom te moeten verlaten. In het oorspronkelijke reorganisatieplan voor de Groote Markt was, voor zoover ons bekend, de bestaande Vischhal eveneens voor parkeergelegenheid aangewezen. Het is ons niet bekend, om welke redenen men van het gebruik maken dezer hal heeft afgezien, doch wij zouden het in hooge mate betreuren, in dien de bestaande toestand gehandhaafd bleef. Onze Kamer veroorlooft zich daarop nog eens uw aandacht te vestigen, terwijl het wel licht aanbeveling zöu verdienen, deze gedachte zoo spoedig mogelijk in een daad om te zetten, aangezien de toestand hoe langer hoe moei lijker wordt. Wij zouden het in hooge mate op prijs stellen, indien bovenstaand inzicht uw sympathie zou kunnen hebben. Ganzen van het Kapitool vinden navolging. Papegaaien redden schip van den ondergang. De K.W.P. bericht uit New-York, 11 Januari: Het Australische schip „Georgia" was op weg naar San Francisco, toen op twintig mijl af stand van Holonlooloe brand aan boord uit brak, zonder dat ent aanvankelijk werd opge merkt. Behalve de gewone lading vervoerde het schip vierduizend papegaaien, die voor een dierenhandelaar in San Francisco be stemd waren. Aan deze levende last is het te danken, dat schip en bemanning van den on dergang gered werden. Toen de rook zich ge durende den nacht in het ruim begon te ont wikkelen, maakte het bontgekleurde pluimvee plotseling zulk een helsch spektakel, dat de geheele bemanning werd opgeschrikt. Direct werd een onderzoek ingesteld en kwam men tot de ontdekking dat het schip zich in groot gevaar bevond. Met man en macht begon met aan het blusschingswerk en ofschoon aan de lading reeds een belangrijke schade was toegebracht, mocht men er toch in slagen het vuur tot een ruim te beperken. Het nog brandende schip werd nog tijdig in een der havensteden van de Hawai-archipel binnengestuurd. Daar werden ook de redders van het schip door de dankbare bemanning naar een andere boot overgedragen, waarmede zij hun reis zullen vervolgen. Dr. H. Faber: Om een vrije Volksgemeenschap. In de serie Religieus-Humanisti sche Geschriften ..Eenheid, Vrij heid, Geloof" is bij de firma Lankamp en Brinkman te Amsterdam een bro chure verschenen, geschreven door Dr. H. Faber. voorzitter van de Ne- derlandsche Beweging voor Eenheid door Democratie, en getiteld „Om een vrije volksgemeenschap". Deze brochure is geschreven naar aanlei ding van een vijftal radio-lezingen, die dr. Faber voor de microfoon van de V. P. R. O. heeft gehouden. „Wij zullen in deze brochure een poging doen", zoo schrijft dr. Faber, „ons te bezinnen op onze volksgemeenschap, op de gevaren, die haar bedreigen, op de beginse len. waarop zij gebouwd moet zijn, op de krachten, die in haar werken en die wij in haar aan het werk willen zetten, op de waar de, die zij voor ons heeft." Tevens kan de brochure gelden als een getuigenis van den geest, waarin de beweging voor Eenheid door Democratie wil arbeiden. Dr. Faber gaat uit ran het bekende woord van Vondel ..De liefde tot zijn land is ieder aangeboren". Voor de lezers, die deze liefde niet~ bezitten zal de lectuur van dit boekje waardeloos zijn, zoo zegt hij. Deze vader landsliefde is geen voorrecht van een bepaalde partij of een bepaalde groep, zij is het eigen dom van alle staatsburgers. Na den aard van onze volksgemeenschap met de voor- en nadeelen daarvan besproken te hebben, concludeert dr. Faber, dat de de mocratie behouden, vernieuwd en versterkt moet worden. Hij pleit voor een geestelijke vernieuwing. De schrijver besluit zijn heldere en met toewijding geschreven brochure met de woorden: „Mijn bedoeling is geweest, mede te wer ken aan de bewustwording en zuivering van de gevoelens, die in ons leven met betrek king tot eigen vaderland en volk. aan een dieper inzicht in de gevaren, die ons bedrei gen, aan een bezinning op de beginselen, waarvoor wij hebben te staan en op de taak, die op onze schouders gelegd wordt. Onze voorouders hebben gestreden voor on ze vrijheid. Het is onze opdracht op het fundament, dooh hen gelegd, te arbeiden aan de eenheid, de kracht en de toekomst van onze volksgemeenschap. Jong en oud vooral de jeugd vindt in dezen arbeid een Uit de bladzijden van dit boekje spreekt de geest van een eerlijk en overtuigd strijder voor democratie, van een man, bezield door de liefde voor ons land, ons volk en ons hoog ste goed, de vrijheid en tevens overtuigd van de noodzakelijkheid van een hechte interna tionale samenwerking. Duitsche „onthullingen" over Frankrijk. O.a. zou in Zuid-Frankrijk de vorming' van een Sovjet-republiek in voorbereiding zijn. BERLIJN, 11 Jan. (Havas). Het officieuze Duitsche Nieuwsbureau publiceert drie tele grammen uit Parijs: Volgens het eerste zou het kunnen bevestigen, dat uit betrouwbare uit Perpignan ontvangen inlichtingen blijkt, dat in Ziud-Frankrijk een Sovjet Republiek in voorbereiding zou zijn met de stad Per pignan als hoofdstad. In het tweede telegram verklaart de cor respondent van het Duitsche Nie nvsbureau uit kringen der Fransche rechterzijde te heb ben vernomen, dat de Fransche generale staf geheime plannen zou hebben uitgewerkt voor de verovering en annexatie van Spaansch Marokko. Het derde telegram, getiteld: „Pantersprong van Léon Blum op Ceuta" aarzelt niet den Franschen minister-president het heroieke ge baar toe te kennen, dat Wilhelm n heeft ge maakt, toen hij in 1911 den kruiser „Panther" naar Agaair heeft gezonden. Deze „berichten" zijn door alle Duitsche radiozenders voor binnen- en buitenland ver spreid. Het officieuze Duitsche persagentschap heeft deze berichten te middernacht van den dag, dat de Fuehrer en Goebbels uit Berchtes- gaden terugkeerden, gepubliceerd. De toon van deze berichten is even heftig als die, welke de nationaalsocialistische partij gebruikt tegen Sovjet-Rusland. Het lijdt geen twijfel of deze perscampagne is ontketend op bevel van den Fuehrer en overeenkomstig de instructies van den minister van propaganda. De tekst van de telegrammen toont aan dat de nation aal-socialisten een dubbele ma noeuvre beoogen: In de eerste plaats verheelden de nationaal socialistische ministers te Neurenburg niet hun antipathie tegen de regeering van het volksfront en keerden zij zich vooral tegen de Fransche regeering. De Duitsche regeering tracht een scheuring te brengen in de Fran sche openbare meening door een onwaar- schijnlijken eerbied voor Fransche rechtsche kringen te toonen in hett tweede bericht. Bo vendien beoogt men een diplomatieke ma noeuvre. In officieuze commentaren wordt verklaard, dat Frankrijk bezig is met strate gische operaties tot steun van de rooden om Gibraltar van het Noorden uit te bedreigen. Het doel van dit fantastische plan wordt door het Duitsche Nieuwsbureau zelf uiteengezet door de vraag: „wat denkt Engeland hier vanHet is de vazil van Frankrijk en overgeleverd aan haar genade". De manoeuvre van Duitschland is het eerste antwoord op de aansporing van de Britsche regeering de kwestie der vrijwilligers zoo spoe dig mogelijk op te lossen. De perscampagne, die te Berlijn is geopend aan den vooravond van een nieuwe Britsche nota, tracht Frank rijk van Engeland te scheiden en Duitschland bij voorbaat vrij te pleiteen van schuld. Verder wordt erop gewezen, dat de Duitsche regeering in het binnenland geen officieel de menti heeft gepubliceerd op de berichten uit Parijs en Londen over de aanwezigheid van Duitsche troepen in Marokko. Dit is «niets nieuws aangezien alle berichten over de aan wezigheid van Duitsche vrijwilligers en Duitsch materieel in Spanje angstvallig ver borgen werden gehouden voor de Duitsche openbare meening. De Duitsche pers verge noegde zich hedenochtend meet een aantal beleedigingen te antwoorden op de nauwkeu rige aanduidingen van de Fransche en Brit sche bladen. Moet enen nog verder gaan en zich afvra gen of de campagne een ander doel heeft? vraagt Havas vervolgens. In de geschiedenis van het nationaal-socialistische regime zijn reeds verscheidene campagnes ontketend en steeds liepen deze uit op een „coup de theatre" in de buitenlandsche politiek. Zal Duitsch land thans onder voorwendsel van een over treden van de niet-inmenging door Frankrijk een expeditiecorps naar Spanje zenden, zoo als Franco verlangt? HET TOONEEL Eindelijk is het A. B. C. Cabaret dan ook te Haarlem gekomen. Na het groote en lang durige succes, dat Gimberg met zijn cabaret te Amsterdam heeft gehad, zouden wij onzen Stadsschouwburg bij het eerste optreden van deze A. B. C.-ers hier eigenlijk veel voller heb ben mogen verwachten, maar de griep en de pas afgeloopen Oranje-feesten zullen van dit geringe bezoek wel de oorzaak zijn geweest. Laten wij hopen, dat Gimiberg zich niet door deze teleurstelling laat weerhouden om hier in normaler tijden met zijn perfect ensemble terug te keeren. Het uitbundig succes, dat hij hier Zaterdag heeft mogen behalen, zal hem er wel van overtuigd hebben, hoezeer deze cabaret-kunst in den smaak der Haarlem mers is gevallen. Dit was nu eindelijk weer eens echt cabaret. Niet, zooals wij in de laatste jaren gewoon waren, een opeenvolging van chansons met wat Amerikaansch neger-gedoe er tusschen door, maar sketches en liedjes, die een eigen cachet hadden; doorgaans Hollandsch van tekst, maar eerder internationaal behalve in „Het gekke geval", dat uit den toon viel - nooit provinciaal-Hollandsch van sfeer. Verreweg het best op dit gebied was wel „Jalousie inter nationale", de geestige transformatieschets van Gimberg, die wij eenige jaren geleden ook reeds van hem bij het Rotterdamsch-Hofstad- Tooneel hebben mogen zien. Dat is superieure cabaret-kunst, waarin Gimberg de liefde en de jalousie van den Hollander, den Fransch- man, den Engelschman en den Duitscher op fijn-parodistische wijze karakteriseert. De Hollander, die het geval met zijn Betsy op moreele en principiëele gronden zakelijk en nuchter beredeneert, de Frangchman, die er met veel pathos en bravour een scène a faire van maakt, de Engelschman ,die zijn flegma geen oogenblik verliest en de Duitscher, die de liefdezaken afhandelt tusschen Suppe en Schweinebraten en zijn verdenkingen weg spoelt met een glas Mosel, zijn allen even scherp en komisch getroffen, zoo raakdat het stukje daarom alleen reeds totaal onge schikt moest worden geoordeeld voor een offi- ciëelen gala-avond, waarop meer dan de helft der gasten uit Duitschers bestond Deze Duitschers zouden waarschijnlijk in een cabaret zich uitstekend hebben geamuseerd om deze oer-Duitscher. zooals wij het deden om het degelijken, nuchtere prototype van den Hollander, maar de sfeer van een cabaret is nu eenmaal anders dan die van een officiee- len gala-avond, waarop men moeilijk kan riskeeren een deel der gasten in hun nationa liteit belachelijk te maken. Kunnen wij ons dus volkomen begrijpen, dat deze transformatieschets op het laatste oogen blik van het programma werd gevoerd zij had er zelfs nooit op gebracht mogen wor den als glansnummer van het cabaret van Zaterdag hadden wij haar niet gaarne willen missen. Het stukje, sloeg geweldig in, vooral ook door de drastische, hoogst komische wijze, waarop Grimberg de 4 figuren speelde, daarbij zeer goed geassisteerd door Maria Marletto, die in de Fransche en Engelsche versie haar beste spel gaf. Ook buiten deze „Jalousie internationale" waren er zeer geslaagde cabaret-nummers op dit programma. Allergeestigst bijvoorbeeld dat „We zijn zoo correct", door Fientje Berghegge en Wim Kan in zuiver parodistische toon strak en geheel als marionetten gespeeld, zeer grappig het familie kwartet in Conserven, de Families in Blik en het meer wrange „Men- schen op Zondag". „Verder geen nieuws" en „De Weddenschap", waren meer pretentielooze, luchtige sketches. Gimberg toonde zich ook in zijn functie van conferencier volkomen thuis op de plan ken. Het was vlot, levendig en vooral, zooals wij van hem konden verwachten, van groote distinctie. Ook wanneer hij nu en dan eens een politieke „Seitenhieb" gaf, deed hij dat met Franschen slag. licht en met gratie. Tilly Perin-Bouwmeester past zich volkomen aan bij dit cabarctgenre uitstekend bij voorbeeld was zij in ..Menschen op Zondag" en zij zingt haar levensliedjes met scherpe dictie en zeer sober maar toch voldoende ex pressie van gebaar. Lau Ezerman is in dit programma de gezapige gezond komische Hollander. Wim Kan, die de aardige teksten der meeste nummers schreef, is meer inter nationaal en Corry Vonk vertegenwoordigt Amsterdam, zoowel in haar komische als haar ernstige nummers van welke laatste ,,'t Konijn is dood" wel een prachtig speci men is. Hoe ontroerend zuiver geeft zij het Amsterdamsohe „schoofie", dat daar zijn kinderleed uitzegt bij zijn doode konijn. Dat was in zijn realisme ipraöhtig van natuur lijk sentiment. En vergeten wij ook niet Beuker en Denys te noemen, die zich zoo wel in hun begelei dingen als ln hun duo-nummers op de twee vleugels, zoo volmaakt van samenspel, kun stenaars toonden Een uitzonderlijk goed cabaret-program ma, waarin alleen maar „het gekke geval" van de bijziende boerendeerne als te flauw en gechargeerd detoneerde. Een bijzonder amusante avond dus. die zooals ik reeds schreef bij het publiek een overweldigend succes had. J. B. SCHUIL. MUZIEK CONCERT DER H. O. V. Weer begroetten we een Haarlemsche zan geres als soliste op het Zondagnamiddagcon cert. Ditmaal was het Annie Hermes, een alt, die we reeds meermalen met groote in genomenheid op kerkconcerten hoorden, maar die ook de meerdere vrijheid en ver scheidenheid van muzikale uitdrukking, waartoe de concertzaal gelegenheid biedt, voortreffelijk bleek te kunnen geven. Haydn's ..Ariadne auf Naxos" levert daarvoor uiterst geschikte stof: de recitatieven verlangen dramatische kracht, de aria's schoonen ly- rischen zang. Beide gaf Annie Hermes te hoo- ren. De vertwijfelde uitroepen in de recita tieven, het morendo bij den regel: ..dunkier wird die Nacht; bald 1st. 's vorüber", de wel luidende zang in de eerste aria. het gepas- sionneerde in de laatste strofe der tweede: Dit alles gaf sterke indrukken van het ta lent dezer zangeres en ook van haar goed ontwikkelde vocale middelen. Haar stem schijnt het midden tusschen een uitgespro ken alt en een mezzosopraan te houden: het timbre er van doet wel aan een alt denken, maar de omvang, in de diepte schijnt niet groot. Haar intonaties waren alle vlekke loos, ook later in „Nocturne" van Franck, waarvan zij vooral het slot bijzonder mooi zong, nadat het midden der derde strofe een machtig hoogtepunt gevormd had. De vertolking van de orkestparty bij Havdn's werk toonde enkele vlekjes; het schijnt echter dat er zetfouten in voorko men. Overigens is de orkestratie niet geheel met Haydn's stijl in overeenstemming. Franck heeft zijn .Nocturne" zelf georkes treerd; hier is dus alles wél gekozen. Mozart's g min.-Symphonie opende het concert. Het eerste hoofddeel nam Marinus Adam zeer strak, het Andante echter gevoe lig en fijn genuanceerd, hoewel het tempo me aanvankelijk wat langzaam voor kwam en pas in de doorwerking opleving kreeg. In het Trio der Menuet excelleerden de blazers; de Finale werd over het geheel zeer goed ge speeld. De Introductie van het 2de Deel van Pierné's .ia Croisade des Enfants" bood een overvloed van welluidende en poëtische mu ziek. die we gaarne vaker op het program ma van ons orkest zouden aantreffen. Zeer mooi werden de soli voor hobo, fluit en viool uitgevoerd. Een goede bekende, nl. Rossini's Ouverture „Le Barbier de Seville', diende tot besluit. Zij Ls niet revolutionnair en in den vorm van het Allegro zelfs zeer conservatief, maar dat Al legro marcheerde een beetje erg snel. zoodat de violen soms nauwelijks mee konden ko men. De langzame inleiding daarentegen werd uitstekend uitgevoerd. K. DE JONG. VOETBAL. DE YOORLOOPIGE SCHORSING VAN DE BOCK Wij vernemen inzake de aangelegenheid met den Bloemendaal-speler De Bock uit de beste bron, dat er van K. N. V. B.-zijde nog steeds geen beslissing genomen is. WIELRIJDEN. Excelsior. Bovengenoemde vereeniging hield haar eersten winterwedstrijd op den weg over 30 KM. De uitslag luidt: A-kl.: 1. P. Korthals 2. W. Fennis, 3. T. Jan sen 4. J. Westbroek. B-kl.: 1. J. Lasschuit 2. J. Walgien 3. J. Jas 4. Evers. C-kl.: 1. B. Jansen 3. R. Taverne 4. de Vries 5. W. van Dok. H. S. V. „De Kampioen". Zondag werd aan de door ziekte verhin derde deelnemers aan de wintercompetitie op home-trainer de gelegenheid gegeven hun laatste ritten in te halen, zoodat de defini tieve uitslag als volgt is: A-klasse over 2 maal 1 K.M.: le Kinket 1.17.4 en over 2 maal 3 K.M. 3.48.1 totaal 5.6.0; 2e Schelvis 1..13.1 en 3 54.2 is 5.7.3; 3e de Best 1.15.2 en 3.54.1 is 5.9.3; 4e Oudolf 1.21.2 en 4.14.3 is 5.36.0 B-klasse: le Terburg 1.19.0 en 4.5.1 is 5.24.1 2e R. Hessels 1.19.2 en 4.7.3 is 5.27.0; 3e J. Sytsma 1.16.4 en 4.10.2 is 5.27.1; v. Halst 1.23 2 en 4.6.2 is 5.29.4; W. Jansen 1.20.2 en 4.10.0 is 5.30.2: L. Sytsma 1.22.3 en 4.10.1 is 5.32.4; de Winter 1.24.4 en 4.17.3 is 5.42.7. C-klasse: le J. Bos 1.23.0 en 4.17.3 is 5.40.3; 2e S. Bos 1.23.2 en 4.'21.0 is 5.44.2; 3e v. d. Pols 1.21.3 en 4.33.1 is 5.54.4; Koelemeijer 1.25.2 en 4.32.3 is 5.56.0: Krom 1.24.3 en 4.36.1 is 6.1.3. Juniores over 2 maal Vz KM. en 2 maal 1 1 ,'2 K.M.: le J. Stenke 45.1 en 2 7.4 is 2.53.0; 2e H. J. Keizer 48.3 en 2.84 is 2.57.2; 3e Sipma 49.3 en 2.15.3 is 3.5.1; 4e Bh. Veen 49.3 en 2.19.1 is 3.8.4. Er werd in alle klassen zeer fel gereden; de deelnemers deden weinig voor elkaar on der, zooals de minieme tijdsverschillen uit wijzen. Deze competitie mag als welgeslaagd worden beschouwd. Heden bereikte ons de treu rige tijding van het overlij den van onzen besten Va der, Broeder, Behuwdbroe- der en Oom Arie Comelis Nieuwenhuyzen Kiuseman Civiel Ingenieur-Directeur van de Haven te Bclawan in den ouderdom van 51 jaar. Den Haag: JAN NIEUWENHUYZEN KRUSEMAN ARIE C. NIEUWEN HUYZEN KRUSEMAN Haarlem: M. A. NIEUWENHUYZEN KRUSEMAN Beekbergen: 2. M. TEN SIJTHOFF NIEUWENHUYZEN KRUSEMAN JAN TEN SIJTHOFF Nice: J. NIEUWENHUYZEN KRUSEMAN Meester Cornelis: XV. NIEUWENHUYZEN KRUSEMAN Neven en nichten 8 Januari 1937 Volstrekt eenige kennis geving Heden overleed onze beste Man, Vader, Behuwd- en Grootvader Karei van der Vorst in den ouderdom van 70 Jaar. Uit aller naam: P. VAN DER VORST— DE GRAAFF Haarlem, 10 Jan. 1937 Nieuwe Kruisstr. 9 zwart De teraardebestelling zal plaats hebben Donderdag 14 Januari a.s. ten 12 uur op de Algemeene Begraaf plaats aan de Kleverlaan. Mevr. VAN SCHAARDENBURG Mr. Enschedéweg 5, Aerdenhout vraagt DAGMEISJE Telef. aanm 20253 ECONOMIE Les gevr. v. Examen in Juni '37 Ned. Inst. v. Accountants. Br. no. 6046 bur. van dit blad Heden overleed mijn Broe der, de Heer J. C. SANDERS in den ouderdom van bijna 74 Jaar. M. J. L. SANDERS Haarlem. 10 Jan. 1937 Schotersingel 119 De teraardebestelling zal plaats hebben op Donder dag 14 Januari a.s. te 11.45 op de Algemeene Begraaf plaats, ingang Kleverlaan. Tijdelijk STOOMEN - VERVEN Ook op Tapijten Haat Wijnen JAGER GERLINGS Spaarne 86 Telcf. 10112 De griffier der rechtbank te HAARLEM roept op BAREND SCHMITT MATZEN, laatstelijk te Haarlem, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats, om te ver schijnen ter terechtzitting dier rechtbank. Jansstraat 81, op Dins dag 19 JANUARI 1937, nam. 3.30 uur, teneinde als vader gehoord te worden op het verzoekschrift van den Voogdijraad tot ontzetting van zijn gescheiden echtgenoote Margaretlia Huisman, thans echt genoote van C. Stroes, te Spaarn- dam, uit de voogdij over haar minderjarig kind Margaretha Schmitt Matzen. STRIJKSTER bekend m. boordenstrijkmachiiie en groote bout. Aanm. Stoomw. FEMINA, Regentcsselaan 40, na 5.30 uur no. 29 Mevr. SCHOENLELSZ. Bi'- weg 249, Overveen, vraagt een Meisje alleen dat zelfst. goed koken en werken kan. Keuken-werkmeisjes, 2de, alleen en dagmeisjes, v. g. g. v. Boognard's Plnatsingbureau Jansstraat 56 rd. Tel. 14170 MEISJE gevr., v. d. en n., of v. d. dag. Aanm. hedenavond H'st.Dreef 185 Heemstede dame, bekend met zenuwverple- ging. Br. met inl. en verl. sal. no. 6048 bur. van dit blad Nette Meisjes gevraagd, voor den mangel. Was- scherij DUYN, Amsterdamschevrt. 20. Aanm. na 5 uur gevraagd. Ingevoerd bij groenten, fruit en comestibleshandel. Br. no. 6045 bur. van dit blad Op Dagblad kantoor hier ter ste de gevraagd een zeer handige goed bekend in- Haarlem en pmstr. Leeft. pl.m. IS jaar. Aan- vangsal. 25.p. m. Eigenh, ge schreven brieven met voll. inlich tingen onder no. 6050 bur. van dit blad Heemstede b. BI. br. half Jan., gr. part.-suite, half Febr. le et. suite m. cab. Ook zit- sl.k. alles m. mod. comf. Bill, ta rief. Br. no. 6044 bur. v. d. blad Haarlemsche 1 c, gevr., 92 uur. v. d. Vinnestraat 21 rood. Aanm. na 7 uur. GED. OUDE GIÏACTTT 11 t.o. Postkantoor Tel. 15035 Spreekuren: dagelijks 3-5, boven dien Ma., Wo., Vr. 911 v.m. en 79 n.m. en volgens afspraak. Behandeling tegen matige vast gestelde tarieven, UITSLUITEND door TANDARTSEN.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 3