Hertogen van Mecklenburg in Nederland. DAi MCC "HF RFl JRR VRIJDAG 15 JANUARI 1937 HA AR HEM'S DAGBLAD 11 lAAT/IIJBtjPICHHN Dr. A. H. Colijn in Nederland terug. Jongste expeditie was een sportief experiment. ROTTERDAM. 15 Januari. Met het Indië- vliegtuig „de Kwak" dat vanmorgen uit Mar seille is vertrokken en om 11.40 op Waalhaven is geland, is in ons land teruggekeerd dr. A. H. Colijn na een afwezigheid van 4% jaar, waar van dr. Colijn ll/2 jaar op Nieuw Guinea heeft doorgebracht, waar hij onderzoekingen heeft verricht naar de aanwezigheid van olie in deze streken. Daar het toestel reeds vroeger op Waalhaven werd verwacht, waren daar reeds geruimen tijd aanwezig de minister-president dr. H. Colijn, met zijn 2 kleindochters en nog eenige bekenden van dr. Colijn. De heer Plesman heeft voordat het vlieg tuig in zicht kwam den minister-president op het vliegveld rondgeleid om hem een en ander van den technischen dienst te laten zien. Om even over half twaalf loeide de sirene op het vliegveld ten teeken dat het Indië-toe- stel in aantocht was. Kort daarop landde de Kwak voor het douariegebouwtje en stapte dr. Colijn als eerste uit het toestel. Hij zag er zeer opgewekt en bruingebrand uit en werd op hartelijke wijze door zijn beide dochters en kijn vader, alsmede door schoon vader, jhr. van de Poll, begroet. Nadat aan de verschillende douaneformali teiten was voldaan onderhield dr. Colijn op ver20ek van den heer Plesman zich enkele oogenblikken met de talrijke journalisten, die OjP Waalhaven hedenochtend aanwezig waren. „Wat wilt u eigenlijk weten, ik heb tijdens mijn reis alles reeds verteld. Het karakte ristieke van mijn expeditie, het is reeds be kend genoeg" zeide dr. Colijn, „was de sa menwerking tusschen het vliegtuig en de le den van de expeditie, die aan de beklimming van den top, deelnamen. Op den grond waren 3 Europeanen en 8 Dajakkers, die het kapwerk verrichten. De pakketten met proviand en an dere benoodigdheden werden door ir. Wissel van het vliegtuig uit naar beneden geworpen. Nadat ir. Wissel deze depots gemaakt had, heeft hij zich bij ons gevoegd. Hij bereikte de overige leden der expeditie toen deze in hun hoogste kamp, 4400 M., onder het ijs, gelegerd waren". „Had deze expeditie iets te maken met het werk, waarvoor u gedurende iy2 jaar op Nieuw- Guinea bent geweest?" „Neen", luidde het antwoord, „ik heb het op eigen initiatief gedaan uit sportieve overwe gingen. Ik wist dat prof. Wollaston, die twee expedities geleid heeft, niet geslaagd was den top te bereiken. Ik ben blij, dat het mij gelukt Is. Ik blijf nu een maand of 5 in Nederland, wat ik daarna ga doen weet ik nog niet. In ieder geval zal ik een kleine publicatie uitge ven met foto's verlucht, waarin alles te lezen zal zijn over deze expeditie". KOOLHOVEN-TOESTEL WAS NIET VOOR SPANJE BESTEMD. ROTTERDAM, 15 Januari. Naar aan leiding van het bericht, dat een Koolhoven- toestel, dat bestemd zou zijn voor Spanje, eergisteren een noodlanding heeft gemaakt op het vliegveld Mcaulte bij Amiens, hebben wij nadere inlichtingen ingewonnen. Met klem werd ontkend, dat dit vliegtuig voor Spanje bestemd zou zijn. De piloot, een Franschman, had opdracht de machine aan een Fransche maatschappij af te leveren, en was voornemens op Le Bourget te landen. Tengevolge van de mist heeft hij echter een noodlanding moeten maken bij Amiens en is toen per trein doorgereisd naar Parijs. Het toestel is nog steeds op het vliegveld van Amiens en moet daar blijven staan, tot dat het van Fransche registratieletters is voorzien. Onderhandelingen in de Amerikaansche automobiel industrie. LANSING, (Michigan) 15 Jan. (Reuter). Van gezaghebbende zijde wordt vernomen, dat de leiders der personeelvereeniging der General Motors er in toestemmen Maandag 18 dezer onderhandelingen te openen tot bijlegging der staking. De vakvereenigingleiders hebben er in toe gestemd de fabrieken Maandagochtend te doen ontruimen, nadat zij de verzekering hadden ontvangen, dat geen poging zal worden gedaan de fabrieken weer te openen. De conferentie is gisteravond weer bijeen gekomen. Einde der Amerikaansche zeeliedenstaking. WASHINGTON, 15 Jan. (Reuter). De zeeliedenorganisatie heeft bevel gegeven de staking in de havens aan de Atlantische kust en de Golf van Mexico te eindigen. R.-K. KERK. De Bisschop van Haarlem heeft benoemd: tot kapelaan te Haarlem (H. Liduina) den weleerw. heer G. C. M. van Dijk; te Lisse (H. Agatha) den weleerw. heer W. L. Egberts: te Haarlem (H.H. Elisabeth en Barbara) den weleerw. heer J. N Verkley: te Voorhout den weleerw. heer J. C. Groot, thans assistent te Hillegom. tot Rector te Wijk aan Zee (He- liomare) den weleerw. heer J. J. Schoorl. Geen ordening in de Baksteenindustrie. De Baksteenbond heeft deze week een ver tra dering gehouden, waarin men tot de con clusie is gekomen, dat de algemeen verbindend verklaring van de ondernemersovereenkom sten in de baksteenindustrie door de houding der regeering onmogelijk is .gemaakt. Mr. M. P. L. Steenberghe. oud-minister, heeft hierin aanleiding gevonden het voorzitterschap van den Nederlandschen Baksteenbond neer te leggen. Mr. Steenberghe had zich destijds od ver zoek van de georganiseerde baksteenindustrie bereid verklaard mede leiding te geven aan een der eerste pogingen om in een belangrijk gedeelte van het Nederlandsche bedrnfsleven de ordeningsgedachte tot verwezenlijking te brengen. Nu de Regeering geweigerd heeft, aldus de meening van den oud-voorzitter, de voor het tot stand komen dezer ordening noodzakelijke en krachtens de Wet op het Al gemeen Verbindend en Onverbindendverklaren van Ondernemersovereenkomsten mo»eHike medewerking te verleenen acht Mr. Steen berghe zijn taak in de baksteenindustrie ge ëindigd. Nu, ter gelegenheid van het huwe lijk van Prinses Juliana weer een Hertog van Mecklenburg in ons land is geweest, is het niet onaardig de volgende geschiedkundige bijzonder heden te vermelden over andere her togen van Mecklenburg in Neder land. Christian Louis van Mecklenburg sterft te 's-Gravenhage. Hertog Christiaan van Mecklenburg, zoon van den stichter der linie Schwerin, Adolf Friedrlch I, Hertog van Mecklenburg, opvol ger aldaar van Wallenstein, heeft zich ge durende zijn gehec-le leven een groot vriend van Frankrijk betoond. Frankrijk stelde hij in alles ten voorbeeld. Zelfs de regeering in Mecklenburg wilde hij aan die van Frankrijk gelijk maken. Frankrijk's zonnekoning, Lode- wijk XIV, vereei'de hij tot in 't ongelooflijke. Uit bewondering voor dezen monarch voeg de hij diens naam aan den zijne toe en noemde zich: Louis Christian. Vele jaren zij ner regeering, 16581692, heeft hij in Frank rijk doorgebracht. Lodewiik XIV mocht den Mecklenburgschen hertog om zijn naïviteit en eenvoud wel lijden; hij schonk hem eenige voorrechten en maakte hem het leven gemak kelijk. Ten laatste was het met de vriendschap tusschen Koning Louis en Hertog Louis uit. Hij verliet Frankrijk en ging naar 's-Graven hage, waar hij zeer teruggetrokken leefde. Toch werd er hem het leven zuur gemaakt door een „insolenten enbetuchtighden Kerl, met namen Ringelenburgh". Om van de on aangenaamheden bevrijd te worden, riep de Hertog de hulp in van de Staten van Holland en West-Friesland. Dat was in 1689. Drie jaar later stierf hij. Zijn dood baarde weinig op zien. Zelfs het bericht van zijn dood komt in de Amsterdamsche Donderdaegse Courant Ao 2 no. 77 als verscholen onder andere be richten voor, en zoo kort mogelijk: 's-Gravenhage den 25 Juny. Den Prins van Mecklenburg is alhier overleden. De Europeesche Mercurius van 1692, bevat uitvoeriger doodsbericht: „Den 21sten Juny", leest men daar, „kwam te 's-Gravenhage te overlijden den Hertog van Meckelenburg; doch wierd zijn door niet be kend gemaakt als vier dagen daarna, om rede nen die zijne Gemalin de Hertogin, en zijne Erfgenamen, welke ieder hunne predentiën hadden, betreften. Hij was geboren in het jaar 1623, en zoon van Adolph Frederik, gestorven in den Jaare 1653, en van Anna-Maria, Doch ter van Graaf Enno van Oost-Friesland; (hij) had voor de eerste maal getrouwd Christina Margaretha van MeckelenburgGustrow, zijn volle Nicht (weduwe van Francois Albert, Hertog van Saxen—Lauwenburg)gestorven in het jaar 1680, en vervolgens Isabella Angelica van Montmorency, weduwe van Caspar de Coligny, en zuster des Hertogs van Luxemburg, nadat hij alvorens de Roomsche Katholyke Religie had aangenomen. Thans hield hij zich eenigen tijd in Vrankrijk, alwaar hij Ridder der Order van den Heiligen Geest wierd ge maakt: maar ziende, dat men hem niet al de eer bewees, welke hij geloofde dat men aan hem verschuldigd was, was hij 't overige zijner dagen in Holland komen doorbrengen, alwaar hij een zeer droevig leven leidde, bezoekende niemand, en wordende -ook van niemand be zocht". Het lijk van Christiaan Louis werd per schip naar Hamburg vervoerd. Het kwam er 26 Juli 1692 aan. Een geheel uur werden er toen alle klokken geluid. Het lijk werd van daar naar Mecklenburg overgebracht, om 25 Augustus te Doberan te worden begraven. Christiaan Louis, Hertog van Mecklenburg, was kinderloos gestorven. Een zoon van zijn halfbroeder, Friedrich von Grabow, overleden in 1698, volgde hem op. Deze was genoemd naar den grooten Keurvorst Friedrich Wil helm. Toen hij tot de regeering geroepen werd (17 jaar oud) maakte hij juist „de groote Europeesche tour", die de Mecklenburgsche vorsten in hun jeugd plachten te doen, gaande over Holland, naar Frankrijk en Italië. Hij schijnt op reis geweest te zijn met de zoons van landgraaf Carl van Hessen, den stichter van Wilhelmshöhe, waar Napoleon III in ge vangenschap zou gaan. Met een dochter van dezen landgraaf trouwde Friedrich Wilhelm van Mecklenburg, 2 Januari 1704 te Cassel. Van Friedrich Wilhelm is bekend, dat hij aan het einde van 1692 te 's Gravenhage ver toefde, blijkens onderstaand bericht, voorko mende in de Oprechte Haarlemsche Courant van 27 December 1692, aldus luidende ,,'s Gravenhage den 25 Dec. 1692. Het concert van musyck dat ordinaris Woensdaghavont op de huysinge van prins Maurits gehouden wert, is tot Zaturdag verschoven. Men wil, dat alsdan eenige van de Prinsen van Mecklenburg-Swerin, van Hessen-Cassel, etc., en andere grote daerop zullen ver schijnen Hertog Carl Leopold van Mecklen burg trouwt te Leeuwarden. Als in bovenstaand bericht van het concert te 's Gravenhage in 1692 het woord prinsen zoowel afzonderlijk slaat op Mecklenburg als op Hessen-Cassel, moet de broeder van Hertof Friedrich Wilhelm, die een voorstander van wetenschap en een ijverig zoeker naar den Steen der Wijzen zou worden, toen ook in Den Haag geweest zijn. Deze. Carl Leopold ge naamd, volgde in 1713 zijn broeder, Friedrich Wilhelm, als Hertog van Mecklenburg-Schwe- rin op. Hij huwde 27 Mei 1703 te Leeuwarden met de 18-jarige Sophia Hedwig, dochter van den Frieschen Stadhouder Hendrik Casimir van Nassau-Dietz en achterkleindochter van Prins Frederik Hendrik. Hij had deze prinses verkoren boven haar twee oudere zusters. Hij was op haar verliefd geworden om de lieftal lige wijze, waarop zij hem een schaal suiker goed presenteerde. (Adv. ingez. Med.) WISSELKOERSEN. (Niet officieel.) Berlijn 73.47'A- Londen 8.96 5/8—7/8. Parijs 8,52%53. Brussel 30,7981. New-York 1,82 3 /4. Bazel 41,9496. Kopenhagen 40.0010. Stockholm 46,2030. Oslo 45.10—20. Praag 6,3739. Duitsch Bankpapier 41.0025. Heden 2 uur. HEEMSTEDE Tentoonstelling in „Het Palet" Contact tusschen kunstenaar en publiek. Van Zaterdag 16 tot en met- Zaterdag 30 Januari zal er in „Het Palet", Bronsteeweg 21 te Heemstede een tentoonstelling worden ge houden van werken van den kunstschilder A. W. Verhonst. Het ligt in de bedoeling, wanneer er vol doende belangstelling voor deze tentoonstel ling blijkt te bestaan, haar te doen volgen door een reeks van tentoonstellingen. Het doel van deze tentoonstellingen is, den bezoekers gelegenheid te geven, op hun gemak de geëxposeerde werken te bezien en boven dien eens kennis te maken met den schilder, die steeds aanwezig is. Daardoor ontstaat er een contact tusschen den schilder en den eventueelen kooper. De tentoonstelling welke morgen geopend zal worden, bevat kerkinterieurs en hoekjes uit Brugge. FEESTAVOND H.P.C. Het bestuur van de Heemsteedsche Zwem en Poloclub H.P.C.deelt ons het volgende mede omtrent den a.s. feestavond: Hoewel er eerst geruchten ging, dat deze feestavond, die ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan a.s. Zaterdag zal worden gehouden, door ziekte van bestuursleden, niet zou plaats hebben, kunnen wij thans zeggen, dat deze avond in elk geval door zal gaan. PREDIKBEURTEN. ZEVENDE-DAGS BAPTISTE GEMEENTE, Parklaan 21. Sabbatmorgen 10 uur: Prediking. Sabbatmiddag 12 uur: Sabb. school. BURGERLIJKE STAND HAARLEM. 15 Januari. Bevallen 13 Januari: R. SimonsCohen, z.; A. Portegiesde Jong, d.; R. M. Scheffer Velleman, d.; 14 Januari: P. A. Hooglugtv. d. Mark, d.; 15 Januari: G. CornetWeber, z.: S. M. Lieffering—Klarenbeek, d.: Overleden 12 Januari: E. J. BodenReus. 82 j., Barrevoetestraat: 13 Januari: G. S. E. MeesSchuckink Kool, 52 j„ Hazepaterslaan: C. Groenendal, 63 i., Meidoomplein: 14 Janu- iari: M. Root—Houtzager. 71 j., Rlpperdapark: 1 G. H. Werner—Viet,. 78 j Dr. LeydsstraatR. Warnaar—Klaasen 51 Rijksstraatweg; A. 1 de VriesRenotit 7:- j.; R-aamsteeg. BLOEMENDAAL Franciscus van Assisi. Lezing door ds. J. C. van Dijk. Op de derde winterlezing, welke Donderdagavond voor de Ver. voor Jeugdwerk in het Jeugdhuis werd gehouden sprak Ds. J. C. van Dijk over Franciscus van Assisi. Spr. doet als inleiding enkele grepen uit het boek: „Het stervend Heidendom". Hieruit blijkt de zware strijd van het Chris tendom in het Noorden, nadat het in het Zui den had overwonnen, en hoe ook na Constan tijn den Grooten het Heidendom ondergronds bleef leven en zijn invloed nog liet gelden, lang nadat de tempels waren afgebroken. Als wij dan ook het Christendom van vroe ge middeleeuwen willen verstaan, moeten wij het Heidendom begrijpen. Voor het Christendom was het in deze ..duis tere Middeleeuwen" dan ook noodzakelijk, dat het zich terugtrok in de kloosters, in as cese en verachting van het leven. Deze boetetijd gaat evenwel voorbij Franciscus van Assisi aanvaardt de natuur weer als de schepping Gods. Franciscus heeft alles losgelaten uit levens vreugde en liefde, om als een vogeltje uit Gods' tuin te leven. Vrijwillig aanvaardde hij de armoede en in den tuin der Christelijke vroomheid is hij één der schoonste bloemen. Zijn diepste motieven zijn voor een ge woon mensch moeilijk te verstaan. Voor spreker was zijn Katholiek-Christe lijke vroomheid zijn leven zelf en weinig fi guren staan met hem op denzelfde hoogte. Spr. vertelt dan Franciscus' leven en wijst er op. dat bij hem. reeds vroeg geen afstand was tusschen droom en daad. Hij werd geboren in 1182 te Assisi, waar zijn vader een voornaam koopman was. Als jongeling leefde hij als een prins zijn leven was een roes. waarin de daad snel op de spontane belofte volgde. Een ziekte bracht hem voor het aange zicht van den dood en bracht een schaduw in zijn leven. Zijn idealen van krijgsmanseer stortten ineen en na de ontmoeting met een melaat- sche kreeg zijn leven een nieuwe richting, die leidde tot een breuk met zijn vader en tot volstrekte armoede. Toen de organisatie grooter werd waren re gels noodig en zoo ontstond de orde met ne venorganisaties. Spr. schetste de laatste levensjaren toen 't lichaam ellendig, armzalig en verziekt was. maar zijn geest in extase vizioenen zag. Samenvattend, zegt spr.. dat Franciscus geen type is, want dit is middelmaat, maar in hem was een wonderlijke gelijkenis met Jezus zelf; hij was de eenvoud, dat is de onproble matige persooi ij khe id en was en blijft ons al ler onrustig geweten. Spr. eindigde met het mooi" Zonnelied van 'ranciscus. De heer Dankbaar sprak een woord van dank HAARLEMMERMEER Vrouw in brand geraakt en overleden. Droevig ongeluk in Haarlemmermeer. Gistermorgen had de 37-jarige echtgenoote van den heer C. de Raadt, wonende in de Marialaan te Zwanenburg nabij Halfweg, het on geluk in aanraking te komen met de in de kamer staande kachel ver moedelijk doordat deze bij het aan maken met hout en couranten uit slaande vlammen verspreidde waardoor haar kleeren in brand ge raakten. Haar echtgenoot, die boven was, snelde direct op haar hulpge schrei toe, heeft getracht de bran dende kleeren te verwijderen en slaagde er tenslotte in, door haar de kens om te slaan, het vuur te blus- schen. De vrouw bleek echter reeds met ernstige brandwonden overdekt te zijn en werd na door een dokter voorloopig te zijn ver bonden in zorgwekkenden toestand naar het Juliana-ziekenhuis in Amsterdam over gebracht, alwaar ze enkele uren na aan komst is overleden. EEN 100-JARIGE. De weduwe van wijlen den landbouwer Dankert Versluijs. geboren Suzanna Woute- rina Dolk, die gedurende tal van jaren in Haarlemmermeer te Nieuwvennep heeft ge woond, hoopt op Woensdag 20 Januari a.s. in Delft, waar ze thans verblijft, haar lOOsten verjaardag te vieren Aan blijken van belangstelling zal het dit nog krasse oudje, niet het minst van de zijde der in Haarlemmermeer wonende fa milieleden enz., op dien dag wel niet ont breken PUBLIEKE VERKOOPING. Donderdag werd in de „Beurs" te Hoofd dorp ten overstaan van Notaris Heinsius pu bliek geveild een huis met schuur en stalling en weiland, groot 2.96.00 H.A., gelegen aan den Leimuiderdijk en in gebruik bij den heer W. Post. Kooper werd ln massa de heer G. P. Oskam te Hoofddorp voor 8053. Voorts twee perceelen bouw- en weiland ter grootte van 3.43.47 H.A. gelegen te Vijfhuizen nabij het fort en den Cruquiusdijk en in ge bruik bij den heer F. Jansen. Kooper werd de heer H. J. Nieuwenhuijzen te Hoofddorp voor 5302. IJMUIDEN MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. 1.651.15. Griet per 50 K.G. 4028. Tongen per K.G. 1.300.96. Groote schol per 50 K.G. 17. Middelschol per 50 K.G. 1 22. Zetschol per 50K.G. 27.50. Kleine schol per 50 K.G. 2613.50. Bot per 50 K.G. 19—17. Schar per 50 K.G. f 13—6. Vleet per stuk 2.50. Kleine poon per 50 K.G. 10. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. 40— 35. Kleine schelvisch per 50 K.G. 319. Kabeljauw per 125 K.G. 8834. Kleine gullen per 50 K.G. f 12.508.50. Wijting per 50 K.G. 7.50—4.70. Makreel per 50 K.G. 94.30. Heilbot per K.G. 0.90—0.78. Leng per stuk f 2.750.45. Koolvisch per stuk 1.500.14. Versche haring per kist 5.703. BESOMMINGEN. Ewald, IJM 48. 270 manden 1780. Betje. RO 16 340 mnd., 1110. KW 76 1790: KW 107 260; KW 112 340. SCH. 19 280; SCH 399 f 330; SCH 250 390; SCH 25 370; SCH 210 f 160. STAATS1.EENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt ld 1933 II 4 pCt Nederl. Indië 3 pCt Nederland STAATS L. EEN IN GEN BUI TENLAND. 5% pet. Duitschlandl930 (Youngleening) Youngleening (met. ver klaring TV C-T.7T T.TNGEN. Amsterd Bank Handel Mpij. Cert van f 250 Koloniale Bank Ned. Ind Handelsbank Rotterd Bank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v Berkels Patent Calvé Delft Cert Ned. Ford ex 40 afst Philips Gloeil.Gem.Bezit Unilever TABAKKEN. Dell Batavia Dell Maatschappij Senembah SCHEEPVAARTEN. Kon Ned Stoomboot Scheepvaart Unie Koninkl Paketvaart Rotterdamsche Lloyd Maatschappij Nederland Holland—Amerika lijn PETROLEUM. Kon Petr Perlak Petr Shell Union Continental oil Tidewater CULTUUR MAATSCH. H V A Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Vorstenlanden INDUSTR. OND. BUITENL Intern. Tel and Tel Anaconda Bethleh Steel Cities Service Gew Steel U. S. Steel Kennec Copper Radio Corp RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Indische Rubber Kendeng Lemboe Serbadjadl Rotterdam Tapanoell Bandar Rubber Preanger Rubber Java Caoutch Sumatra Rubber AMER SPOORWEGEN. Southern Pacific Wabash Railroad Union Pacific Chic Milwaukee Missouri Kansas Texas MIJNBOUW. Alg Expior Mij. Redjans Lebong Billiton 11 PROLONGATIE. \J r\[ V\ «w -ML DLL l\ O KOERS VAN HEDEN VORIG! KOERS pl.m pl.m pl.m pl.m 1.30 1.45 2.00 2.15 100% 100% 100 s/4 1007/f. 19% 2oy* 2oy* 20% - 22.% 23% 23% 23% 23% 153 - - - 183»/* - 83 81% 160 159 139»/. - 48% "8»/* 48»/. 48 y* 63 - - 90% 91% 44»/. 244 - 320% 313 314 315% 315»/. 1711/s 172»/* 173 172»/. 172»/., 257% 258»/, 324 324 297 296 '297% - 99 126 126 '26% 1 6% 126% 118% 116% 117 117 116% 162 - - h 6i. - IC'4% 1C8»/* 107% 109 127 129 34 132% 414 418 09»/. 4C9% 410% li 9 109 118 116. 2,s/s 21% '1% '1% 32" 32»/* 32% 15% 15% 15% '5% 491 491 493 492 494 .49 218 ,48 249 - 179% 178 178 178 79 417/p 42 42 41% 97/, 10 9% 9* 42& 41% 41% 41% 41% 56% 57 57 57% 57% 3% 3»', 3?,. 3% 3% 59% eo?<; 60% 60% 46% 46% 46% 46% 6% 8% 9y* 309»/. 310 310 310 310»/. 190 190' 2(0 - 210 29»/. 234 173% 174% 96% 98»/* 230 - 227 00% 162 161 60 261% 3"% 2% 2% 99 - - - 8 - - 167% 167 00 .00 - - - 3

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 7