TEMPELIERSSTR. 32 SITTERS Yd KAR GRIEP VRTJD AG 15 JANUARI 1937 HAARLEM'S DAGBLAD Europa tegen Amerika Athletiek- of voetbalwedstrijd Een Europeesche voetbalvlag Een Engelsche beroepsvoet baller met rijpe ervaring over het spel op het vasteland Holland vergeleken met Duitschland, Oostenrijk en Hon garije De ongewisheid in Engelsche bekermatches Ley- land's goede raad. Onze hoofdredacteur heeft naar aanleiding van cd y,lannen, die er bestaan, om een West- Europc. sen tegen een Centraal-Europeesch voetbalelftal in het veld te brengen, in ons nummer van Maandag 1.1. het idee geopperd de voorgestelde match te wijzigen in een ontmoeting tusschen All-Europe tegen All- America. teneinde door middel van de sport de eerste schrede te zetten op den weg, die leidt naar de Vereenigde Staten van ons werelddeel. Het zou inderdaad interessant zijn. wan neer een dergelijk sportevenement zou kun nen worden georganiseerd, doch het wil schrijver dezes voorkomen, dat men, om dit doel te bereiken, zich voorshands beter tot de athletiek kan bepalen. Wellicht is het niet algemeen bekend, dat men in die rich ting reeds een succesvolle poging heeft on dernomen. te weten een dual-meet" tusschen de at'hleten van Engeland en Koloniën, dus van het Britsche Rijk en die van de Ver eenigde Staten van Noord-Amerika. Op deze basis voortbouwend, zou het dus geenszins onmogelijk zijn. de gelegenheid tot deelneming uit te breiden tot het wereld deel Amerika eenerzij ds en Europa ander zijds. Het voordeel van een abhletiek-meeting is toch, dat zij uit verschillende onderdeden bestaat en dat elk land van ons werelddeel uitblinkers in bepaalde nummers bezit, wat de algemeene belangstelling en eensgezind heid slechts ten goede kan komen. Laat ons eens nagaan, in hoeverre een dergelijk Europeesch team met succes zou kunnen worden samengesteld om een ploeg van het Amerikaansche werelddeel degelijk partij te kunnen geven Holland zou met Osendarp voor de sprint en Brasser voor den tienkamp reeds een voldoende bijdrage •hebben geleverd. Een estafette, bestaande uit eerstgenoemde, den Zwitser Haenni, den Zweed Strömberg en den Hongaar Sir mag ook met eere genoemd worden, terwijl de Engelschen met hun Olympische overwin- naarsploeg op de 4 keer 400 Meter ongetwij feld sterk favoriet zouden zijn. Den Scandi- naviers zou men met een gerust hart de lan ge afstandnummers en het speerwerpen kunnen toevertrouwen, terwijl de Duitschers te Berlijn bewezen hebben met den discus en in het vèrspringen heel wat mans te zijn. Ook op de 1500 Meter kunnen onze Ooster buren met succes meedingen in den persoon van Dompert. terwijl de Ieren (O'Gallaghan) en de Franschen ('Noël) in het hamerwerpen een steentje konden bijdragen. De Italianen zijn op de midden-afstanden evenmin te versmaden en de Belgen. Franschen en Spanjaarden zouden bij een wieier-wegwed strijd zonder twijfel tot de favorieten be- hooren. Hongarije speelt in het waterpolo en bij den vrijen slag (Csik) een eerste viool en het moet al raar loopen. als de Russen met den een of anderen Don-Kozak niet met paardrijden een eersten prijs konden winnen. Bovendien zijn hun worstelaars vermaard, evenals die van Turkije, over welks catch- as-catch-can-vertegenwoordiger Ali Baba wij nog kortgeleden eenige belangwekkende bij zonderheden betreffende zijn uithoudings vermogen en strijdlust mededeelden. Men beweert, dat de Yoego-Slaven lang niet on verdienstelijk roeien, terwijl daarentegen Tsjecho-Slowakije zoowel boksers als ping- pongspelers van naam heeft voortgebracht. Het is jammer, dat de tijd van voorbereiding tot de opening van de Parijsche wereldten toonstelling wel wat kort is, om een kracht meting op sportgebied tusschen Europa en Amerika met kans op succes te kunnen or- ganiseeren. Eén ding is zeker. Amerika zou moeite ge noeg hebben, zelfs met de medewerking der Argentiniërs. Urugueezen. Chileenen (Zaba- lai en Bolivianen den zonen van de oude wereld weerstand te bieden. Het is wel eens Interessant en tegelijkertijd niet weinig verrassend de meening van een bekend Engelsch internationaal voetballer te hooren over de oorzaken, die er toe geleid hebben, dat Engeland in interlandmatches op het vasteland van Europa dikwijls een vrij poover figuur heeft geslagen. Hij begint met te zeggen, dat er in de eer ste jaren na den oorlog Britsche prof.-elf tallen zijn geweest, die werkelijk abomina bel slecht en onverschillig gespeeld hebben, zoodat de individueele prestaties in vergelij king met die in de competitie geleverd, in derdaad onherkenbaar en hoogst onvoldoen de waren. Na de internationale ontmoetingen tegen Duitschland te Berlijn f33) en eenige da gen later tegen Oostenrijk te Weenen <00>. beide door onzen landgenoot Mutters geleid, ging men inzien, dat het spelpeil op het vasteland met rasse schreden vooruitging en dat men zich, wilde men een behoorlijk re sultaat behalen, geen vrijheden meer kon veroorloven. De speler in kwestie geeft ove rigens als zijn overtuiging te kennen, dat Engeland beide bovengenoemde matches zeer zeker zou hebben gewonnen, indien niet ln beide gevallen aan een der Britsche spe lers een ernstig ongeval was overkomen. In Berlijn liep de halfback Marsden (die later H.B.S. heeft getraind) een levensgevaarlijke kwetsuur aan den nek op. die een langdurig verblijf in het ziekenhuis noodzakelijk maak te en die een einde aan zijn loopbaan maak te. In Weenen was het de spil Webster, die zijn neusbeen brak en moest uitvallen, welke ongevallen niet nalieten, de Engelsche spe lers ernstig te beïnvloeden. Wat dan wel de oorzaak is van de latere vrij matige resultaten op het vasteland? Niet het klimaat en niet de gesteldheid van de terreinen, zooals dikwijls beweerd is. Neen, eldus de Engelsche speler, het is de wijze, waarop de Duitschers. de Oostenrijkers, de Hongaren en de Nederlanders het spel op vatten in tegenstelling met- de zuidelijker gelegen volken en zelfs met de Engelschen in eigen land. Zij zijn voor alles studieus, zij bestudeeren het spel op het veld en in theo rie onder deskundige leiding en, ongeacht de stand van de match (ln hun voor- of nadeel) blijven zij volharden in het speltype, dat hun geleerd is. Plet passeeren van den bal van man tot man dikwijls met groote nauwkeurigheid wordt nooit onzuiver. Het Is het typische Schotsche spel met het eenige onderscheid, dat zij nimmer probeeren den bal met. vereende krachten in het doel te loo pen. als hun positie en de stond van de match wanhopig wordt. Als ze slechts be ter konden schieten, ben ik overtuigd, aldus jjeze Engelsche speler van reputatie, dat we op hun terreinen geen enkelen wedstrijd meer zouden winnen. Want zij hebben thans een dergelijke vaardigheid bereikt, dat ze het spel even goed, zoo niet beter kennen dan hun leermeesters. De lezer zal ongetwijfeld, evenals wij. wat verbaasd staan over bovenstaand oordeel en toch is het niemand minder dan de doelver- dediger van het Engelsche elftal. Harry Hibbs, die zijn meening uit eigen ervaring ten beste geeft. Men dient echter niet te vergeten, dat Hibbs meermalen tegen de Centraal-Europeesche teams en slechts één maal tegen ons land uitkwam, zoodat het niet zoo verwonderlijk ls, dat hij alle ge noemde landsploegen in dit verband over één kam scheert. Bovendien zal men zich herinneren, dat de Hollandsche voorhoede in den wedstrijd tegen Engeland in het Am- sterdamsche Stadion inderdaad zoo goed als geen enkel schot loste en. practisch gespro ken. in het stuk niet voor kwam. Niettemin mogen we ons gevleid voelen, dat Hibbs het zuivere passeeren van man tot man. dat nooit onnauwkeurig wordt bij de door hem genoemde landsploegen en dus ook bij het Nederlandsch elftal, als een karakteristieke speïhoedanigheid vermeldt. Wij zelf hebben in dit opzicht de virtuositeit van onze natio nale ploeg nooit zoo buitengewoon kunnen waardeeren. Zaterdag as. wordt in Engeland de derde bekerronde verspeeld, waaraan, zooals be kend is. alle groote clubs deelnemen. Slechts in 4 van de 32 wedstrijden hebben eerste klassers tegen elkaar geloot en er zijn mat ches bij. die zoo op het oog een .walk-over" voor de hooger geklasseerde club lijken. In cup-voetbal is echter alles mogelijk, zooals onderstaande voorbeelden kunnen bewijzen. In 1922 lootte de Londensche derde klasser Crystal Palace een uitwedstrijd tegen het machtige Everton. Niemand gaf vanzelfspre kend de Londenaars een kans op een behoor lijk resultaat, desondanks wonnen ze met 60. In de volgende ronde kregen ze toen een thuismatch tegen de stadgenoote Mill- wall. <iie zwakker geklasseerd stond dan de Palace. Na een puntloos gelijk spel op eigen veld ging Millwall in de „replay" met de overwinning strijken. Het seizoen 1923 was rijk aan verrassingen. De toenmalige derde klasser Charlton Athle tic bestond het, om achtereenvolgens drie eerste klassers in het zand te doen bijten, waaronder Manchester City in een uitwed strijd. Tenslotte slaagde Bolton Wanderers er met groote moeite in, te Londen met 01 te zegevieren om daarna bij de opening van het Wembley-Stadion, nadat het terrein door tienduizenden toeschouwers overstroomd was geweest, de finale tegen West Ham United met 20 te winnen. In datzelfde seizoen wachtte Tottenham een onaangename verrassing. Ze lootte op eigen veld tegen het mijnwerkersclubje Worksop, dat zich echter zoo goed weerde, dat de Spjirs, ondanks alle moeite geen doel punt. konden maken. In de laatste minuut belandde zelfs een schot van een der Worksop-voorwaartsen tegen den paal en het had een haartje gescheeld, of het groote Tottenham Hotspurs was uitgeschakeld. Worksop deed, in verband met de geringe accomodatie en de financieele voordeelen van een tweeden wedstrijd te Londen, af stand van het recht om op eigen veld over te spelen en des Maandags traden de elftal len wederom op het terrein te White Hart Lane aan. Toen wonnen de Spurs met 90. maar de kranige tegenstanders kregen de meeste toejuichingen. Gevallen van meer recenten datum zijn de 20 nederlaag van Arsenal tegen Walsall (III Noord), eenige jaren geleden en de wel zeer onverwachte overwinning van het in degradatiegevaar naar de derde klasse ver- keerende Port Vale op Sunderland, dat het vorig seizoen kampioen werd. Na een gelijk spel op het terrein der eerste klassers volgde een overwinning op eigen veld. Toen de Engelschen in de derde testmatch te Melbourne hun zesde wicket in de tweede innings verloren hadden en bijna 500 runs achter waren, kwam Robins Leyland aan de wickets gezelschap houden. Volgens zijn ge woonte stak eerstgenoemde met groote ener gie van wal en liep op eiken bal. waarop Leyland opmerkte: „Kalm maar aan, old chap, we hoeven vanavond niet alle runs meer te maken. DAMES-HOCKEY. OVERZICHT. Het is zeer de vraag of de velden na de vorst en den regen van deze week op Zondag a.s. weer bespeelbaar zullen zijn. Voor de eer ste klasse staat trrouwens de competitie stil in verband met de te houden selectiewedstrij den. Het zou voor den Bond een leelijke streep door de rekening zijn, wanneer ook deze wed strijden Zondag geen doorgang konden vin den.. Want na deze eerste selectie komt er nog een tweede; de gekozen elftallen moeten nog een oefenpartij spelen vóór 21 Februari en bovendien moet met de competitie voortgang gemaakt worden. In de Overgangsklasse ontvangt B.D.H.C. II bezoek van Amsterdam II en zal vermoedelijk de punten dus aan de gasten moeten afstaan 't Gooi gaat thans verliezen van B.H.V. In klasse 2A is er de plaatselijke wedstrijd Rood Wit.nB.D.H.C. III. waarin o.i. de thuis club de beste kansen heeft. De eerste wed strijd werd door B.D.H.C. III weliswaar met 32 gewonnen, doch op vreemd terrein zijn de prestaties der blauw-witten niet groot: Rood Wit II heeft alleen van de sterkste clubs dezer afdeeling verloren. Togo ontvangt Victoria; een lastige klip voor de Hagenaars, die echter wel omzeild kan wor den. Te Werve zal het in Rijswijk wel tegen H.H.IJ.C. II moeten afleggen. In 3B krijgt H.B.S. het al heel moeilijk tegen H.DM. II in Den Haag; dat wordt een neder laag voor H.B.S. Ook H.B.S. II zal het op eigen veld wel niet houden tegen Zandvoort. Voor laatstgenoemde kan het dus Zondag de eerste zege op vreemd terrein worden. Rood Wit UI, dat tot dusver al haar thuis wedstrijden won, ontvangt B.D.H.C. V De eerste maal zegevierde Bloemendaal met niet minder dan 62 Zou het nu eens een gelijk spel worden? In 4D moet R.D.H.C. VI in staat zijn, van het zevende te winnen: den eersten keer werd het ii. De Kraaien kunnen hun leidende positie versterken tegen Amsterdam V. Van Strawberries IIRood Wit IV is een uitslag niet te voorspellen, want beide elftal len hebben tot dusver de meest wisselvallige resultaten behaald. SCHAKEN. H.S.G. 2V.A.S. 3. Het komt bijna in iederen wedstrijd voor, dat een of meer partijen ter nadere beslissing worden gehouden, zoodat de uitslag op zich laat wachten. Ook in den competitiewedstrijd H.S.G. 2—V.A.S. 3 is dit het geval; men zal de nadere beslissing van de afgebroken partij moeten afwachten om te weten, of deze wed strijd in gelijk spel eindigt of niet. De voor- loopige uitslag luidt: H.S.G. 2 V.A.S. 3 J. SondorpH. den Hartog 01 N. N.—J. Smits 1—0 A. D. van SteenisS. van Italië Vz Joh. v. Teunenbroekn.o. 10 F. F. GroosS. Zeldenrust VzVz J. G. LeibbrandtH. W. ten Bosch 10 Dr. P. C. BlokkerL. Melchior VzVz W. A. de Boer—F. Faassen afgebr. J. J. v. d. Berg—Z. Stork 0—1 J. A. Erbrink— S. Vecht VzVz Voorloopige uitslag 54 HANDELSBLAD GRATIS Zij, die zich thans abonneeren ont vangen het Handelsblad deze maand GRATIS. Abonnementen f 1.90 per maand en f5.50 per kwartaal. Buiten Amsterdam verhoogd met 20 cent per maand voor verzending. Abonnementen op te geven bij het Bijkantoor Handelsblad (WENSING'S Alg. Adv-Bureau) Telefoon 10209 (Adv. Ingez. Med.) alle artikelen zonder vooruitbetaling alle reparaties aan onze rijwielen gratis KINDERWAGENS SOct. per week haarlem echoterwe6 l. telefoon. 16659 SCHOTERWEG 1 TELEFOON 16659. (Adv. Ingez. Med.) WIELRIJDEN. DE ZESDAAGSCHE TE BRUSSEL. Uit Brussel: Van half twaalf tot één uur Donderdagavond is de strijd levendig ge bleven. Er kwam echter geen wijziging in den stand. Bij de neutralisatie vanochtend zes uur was de stand als volgt: 1. Schön—Deneef 203 punten; 2. Aerts—De- bruyeker 134 punten 3. GuerraOlmo 118 punten. Op een ronde: 4. KaersVerhaeghen 137 punten; 5. Van KempenBraspenninx 133 punten; 6. DayenLapebie 41 punten; 7. Van VlockhovenVan Buggenhout 39 punten. Op twee ronden: 8. VroomenRaes 72 pun ten; 9. NayeSeynave 63 punten. Op drie ronden: 10. SmetsMartin 72 punten. Op vier ronden: 11. DegreefThyssens 133 punten; 12. WambstBruneau 104 punten. Op vijf ronden: 13. Falck Hansen—Pie- montesi 133 punten. WATERPOLO. WINTERCOMPETITIE K. N. Z. B. Het programma voor de komende week is als volgt: Zondag, 17 Januari 1937: OtterD. W. R„ dames, 20 uur Sportfond- senbad Amsterdam. H. Z. V.Forel, 20.30 uur, Sportfondsenbad Amsterdam. OtterTriton 21 uur, Sportfondsenbad Amsterdam. Brandenburg—D. K. R„ 21.30 uur. Sport fondsenbad, Amsterdam. Het IJ I—D. W. R., 22 uur, Sportfondsenbad Amsterdam. H. P. C.H. D. Z„ dames, 20 uur, Sport fondsenbad Haarlem. NereusA. D. Z. 2 dames, 20.30 uur, Sport fondsenbad Haarlem. H. V. G. B—Nereus, 21 uur, Sportfondsen bad Haarlem. H. P. C. 2—ZIAN, 21.30 uur, Sportfondsen bad Haarlem. Woensdag 20 Januari 1937: H. Z. en P. C.Haarlem, 21.30 uur, De Re gentes, den Haag. Vrijdag, 22 Januari 1937: H. D. Z.A. D. Z. 2,19 uur, Heiligeweg, Am sterdam. Het heerenzevental van De Waterratten speelt Zondagavond ln het Amsterdamsche Sportfondsenbad tegen het IJ I, Jaren ach tereen was het IJ vrijwel onverslaanbaar, doch in den laatsten tijd is hierin verande ring gekomen. De Amsterdammers werden j.l. Zondag met niet minder dan 8—1 door H. Z. en P C. geklopt. Wij achten daarom D. W. R. met schutters als Kollerie en De Vries Jr., zeker niet kansloos. In Haarlem spelen de H. P. C.-dames tegen I-I. D. Z de club van moeder Triebels. Dat wordt een nederlaag voor H. P. C., want H. D. Z. is een sterke ploeg uit de eerste klassse. H. V. G. B. zal tegen Nereus heel wat beter moeten spelen, dan Zondag j.l. tegen V. Z. V-, anders krijgt de oude Haarlemsche club een flinke nederlaag te slikken. H. P C I achten wij sterker dan Zian. Woensdag speelt ..Haarlem" den uitwedstrijd tegen de landskampioenen, H. Z. en P. C. Deze wed strijd loopt wel weer op een overwinning voor de buitengewoon goed spelende Hage naars uit. Doelman Hölsken zal heel wat schoten te verwerken krijgen! VOETBAL. De internationale scheids rechters. Ook de heer Ch. Boeree op de lijst. Blijkens een bericht in de „Sportkr." heeft de K. N. V. B. de volgende drie landgenooten op de internationale scheidsrechterslijst ge plaatst: H. S. Boekman te Amsterdam; Dr. J F. van Moorsel te 's Gravenhage en Ch. Boeree te Haarlem. QUICK—NEPTUNUS UITGESTELD. De voor a.s. Zondag vastgestelde voetbal wedstrijd Quick—Neptunus is tot nader da tum uitgesteld. D. H. C.—R. C. H. Voor dezen laatsten en belangrijken wed strijd in Delft is het R. C. H.-elftal ongewijzigd gebleven Metten, Kors, Prevost Sr., Van Thiel Slot, Prevost Jr., Lam, Troost, Van der Horst, Hoogendoorn, Lenselink. AJAX—STORMVOGELS Met een invaller voor Fijen vertrekt Storm vogels als volgt naar Ajax: Hollenberg, Haak Sr.. Haak Jr., Bravenboer, N. N„ Tol, Van der Steen, Van Pel, Schoorl, Woudenberg Prins V. C.—V. S. V. V. S. V. komt uit met.- Michel Jr., Broek, Van Osch, Van Os, De Vries, De Haas, Heins, De Koning, Michel Sr., Sterk, Teeling. R. C. H. 2—E. D. O. 2. Deze plaatselijke ontmoeting voor de Reserve Eerste Klasse wordt Zondagmorgen half elf in Heemstede gespeeld. R. C. H. 2 verschijnt als volgt: Bergsma, Van Eek, Buyting, Siegerist, Van Dansik, Van Esch, Van Musscher, Molenkamp. Kedde. Hellingman, Meyer. AJAX 2—STORMVOGELS 2 Stormvogels komt uit met.: De Vries, Jongsma, Groen, Heilig, Wilderom, Keerssemaker, Van Pel, Schildwacht, Bloemink, Jochems, Van der Steen. SPARTAAN 3—V. S. V. 2 V. S. V. vertrekt, met: Rosier, Kossen, Rechsteiner, De Haas, Glas Jr., Glas Sr., Malesteyn, Karrebelt, Döhring, Hillekamp, Bruisschaart. BEVERWIJK—KINHEIM. Zondag wordt op het terrein aan den St. Aagtendijk de belangrijke plaatselijke ont moeting BeverwijkKinheim gespeeld. De elftallen zijn: Beverwijk Hoogewerf, Bruins, J. Kuyer, A. de Ruyter, G. de Ruyter, W. Kuyer, A. Marx, Th. Kuyer, C. Duin, Maenhout, C. Koning. Kinheim: Kuilenburg, Ellen, Numan. Ramakers, Raaymakers. Kuypers, W. Groeneveld, v. d. Kant, Stals, Rozemeyer, Druyven. DE KENNEMERS 2—Z.V.V. 2. De roodzwarte reserves spelen Zondag in het Gemeentelijk Sportpark tegen Z.V.V. 2 Het Kennemers-elftal is: Doel: Grapendaal. Achter: Versluis, Brethouwer. Midden: Hoen, Vessies. Blom. Vóór: Ten Wolde, Rekveld, Brethouwer, Pauw, Dekker. ZATERDAC-MIDDAC COMPETITIE Deze competitie wordt na een onderbreking van zes weken morgenmiddag hervat met de volgende wedstrijden: Afd. A. WIJ—VJB, 2.30 u. H. Hurkmans. Tw. Jeugd—WIJ 2, 2.30 u. H. J. Boeree Afd. B Kenn.land 2—VVRA, 2.30 u. M. J. van Toorenburg VEWSIZO 2. 2,30 u. J. v. d. Wereld. ZSV—Johez, 2.30 u. F. J. Wempe Jr VVB—Kennemeriand 3, 2,30 u. H. D. Kist de Ruyter Jr. Afd C Johez 2VEW 3, 2.30 u. P. F. W. Schildwacht Kenn.land 5-Kenn.land 6, 2.15 u. J.Kramer V.V.I J. I, dat op het oogenblik de tweede plaats op de ranglijst bezet, speelt thuis te gen V.J.B. De eerste ontmoeting tusschen deze teams eindigde in een 32-overwinning voor de IJmuidenaren; ook thans hebben zij de beste kansen. Tweede Jeugd leed op 24 October j.l. tegen V.V.IJ. 2 een groote nederlaag. Morgén krij gen Mooy c.s. in het Noorder Sportpark gele genheid, revanche te nemen. Of dat zal ge lukken, betwijfelen we. De belangrijkste ontmoeting in de B-afdee- ling is die tusschen Z.S.V. en Johez. Beide ploegen zijn nog ongeslagen en doen in kracht weinig voor elkaar onder. Op 7 No vember eindigde het eerste treffen met een 3—3 gelijk spel. Wij verwachten, dat Johez zich op den vetten grond in Zwanenburg niet zoo goed zal thuis gevoelen als de Z.S.V.'ers. De punten zullen o.i. in Halfweg blijven. Ken nemeriand 2 ontvangt V.V.R.A. Als de amb tenaren Saeys weer onder de lat hebben zijn ze in dezen wedstrijd zeker niet kansloos. Op het Heemstede-terrein speelt V.E.W. te gen SIZO 2. De bezoekers hebben de punten hard noodig doch de kans om er beslag op te leggen is niet groot. Kennemeriand 3. dat met Z.S.V. en Johez een verwoeden strijd om de eerste plaats levert, moet beslist van V.V.B winnen om in de running te blijven. Gemak kelijk is deze opgave voor Van Schoonhoven cjs. niet. Loop geen risico, wanneer griep heerscht. Beweeg U zooveel mogelijk in de buitenlucht, eet krachtig voedsel, drink melk en sinaas appelsap, om Uw levenskracht op peil te houden. Hebt U kou gevat, behandel haar dan direct. Neem zoo noodig een laxeermiddel, een heet bad en ga naar bed. Vicks VapoRub flink op keel en borst wrijven en met warm flanel bedekken. Als een voorbehoedmiddel eenige malen per dag Vicks in de neusgaten aanbrengen en goed opsnuiven. De echte Vicks is uitsluitend bij Apothekers en Drogisten verkrijgbaar. Groote pot (dubbele hoeveelheid) tijdelijk 90 ct. Bestrijd verkoudheid ''zonder „innemen"! (Adv. Ingez, Med.) IJSHOCKEY. OM DEN LIPPENSBEKER. Amsterdam wint met 42 van Dusseldorf. De „Blauwe Zes", ditmaal weer onder den naam Amsterdam spelend, heeft Donderdag een 42 zege bevochten 9p Dusseldorf. In het begin van den wedstrijd ging het vrij wel gelijk op. De eerste voorhoede van de Am sterdammers, bestaande uit Mc. Williams, Cohen Tervaert en De Jong, speelde aanvan kelijk een beetje onzeker, maar spoedig hadden onze landgenooten het juiste spel te pakken en toen zag het er gevaarlijk voor de Duitschers uit. De tweede voorhoede (Chase, Suurbeek en Rhodius) was minder gevaarlijk; Chase moest steeds maar weer met verre schoten probee ren. Van Marle hield zijn doel op uitstekende wijze schoon en ook de achterspelers Gerritsen en Van der Stok braken menigen aanval der gasten. Ongeveer op de helft van het eerste kwartier ondernam Mc. Williams en fraaien aanval; hij passeerde een aantal tegenstan ders op weergaloos snelle wijze en vlak voor den doelman gekomen zond hij een listig schot in, dat doel trof (10). De Duitschers zagen toen het gevaar in en nadat het tempo ver hoogd was, deed Wiedemann hetzelfde staaltje van Mc.Williams op even verbluffende wijze na (1—1). In het tweede kwartier miste Suurbeek een gemakkelijke kans, toen een ver schot van Chase van den Duitschen doelman Rhode te rugsprong. In de plaats van Kessler, die verhinderd was, speelde Johnson, van oorsprong Zweed, mede; ook hij was een gevaarlijke speler in de Duitsehe ploeg. Een hoog schot van Chase over de hoofden van de spelers heen, liet Rhode uit zijn handen vallen, maar Mc. Williams ontdekte de kans even te laat. Puntloos verstreek het tweed,e spelgedeelte. In het derde kwartier bevochten onze land genooten de zege. De Jong gaf den Amster dammers wederom de leiding met een schot zijdelings van het doel. Even later miste Chase een goede kans, maar Van der Stok zorgde toch voor een doelpunt. Hij kreeg de schijf toegespeeld; met een open veld voor zich stevende hij op het Duitsehe doel af, waar bij hij den Duitschen keeper geen kans gaf (3—1). Het spel werd toen iets forscher, af en toe wel iets te forsch. Bij een doelworste- ling verkleinde een der gasten den achter stand (3—2). Na mooi samenspel tusschen Chase en Mc. Williams sloeg de eerste het vierde doelpunt in het Duitsehe doel. Nog even werd er ge speeld en toen kondigde het eindsignaal een zwaar bevochten doch volkomen verdiende 42 zege van de Amsterdammers aan. De stand ln deze competitie ls thans als volgt: gesp.gew. gel. verl. pnt. v.-t. Amsterdam 4 2 115 1112 Krefeld 5 2 1 2 5 18—19 Brussel 1 (Etoile du Nord) 2 2' 0 0 4 13—3 Dusseldorf 4 2 0 2 4 138 Brussel 2 (Brussels Ice Hockey Club) 5 1 0 4 2 6—19 BILJARTEN. HET WERELDKAMPIOENSCHAP CADRE 45-1 Uit Marseille; In het tournooi om het we reldkampioenschap 45-1 heeft onze landge noot Sweering Donderdag een goede partij ge speeld togen Gabriëls en een van de beste ge middelden van den dag behaald, n.l. 14.28. Dommering maakte met den Duitscher Sorge korte metten: onze landgenoot maakte de 300 in 22 beurten vol en liet ziin tegenstander op 99 staan. Tegen den Belg Baudart was hij er niet zoo goed in en hoewel het verschil niet groot was. moest hij in hem zijn meerdere erkennen. De resultaten waren: Albert De Gasparin 300 213 37 37 46 20 8.10 5.75 Cote Baudart 300 218 22 22 70 27 13.63 9.90 Albert Sweering 300 159 20 20 50 38 15.00 7.95 Baudart Cabra 267 300 30 30 53 62 8.90 10.00 Gabriëls Cote 280 300 23 23 72 64 12.17 13.04 Dommering Baudart 274 300 39 39 64 82 7.02 7.69 Cabra Gabriëls 233 300 27 27 33 55 8.62 11.11 Gabriëls Sweering 201 300 21 21 43 41 9.57 14.28 Albert Sorgo 300 233 25 25 70 44 12.00 9.33

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 8