DERDE KLASSE RESERVE KLASSE Mijn kijk op het spel R.K. VOETBAL PAARDENSPORT HANDBAL ATHLETIEK MAANDAG 18 JANUARI 1937 HA ARE EM'S DAGBEAP 71 BeverwijkKinheim (11) Deze strijd trok begrijpelijkerwijze zeer groote belangstelling. Laten wij voorop stellen, dat de uitslag de verhouding volkomen goed weer geeft, dat de verstandhouding binnen en buiten de krijtlijnen niets te wenschen overliet en dat de onpartijdige toeschouwers vooral voor de rust van een goeden wedstrijd konden genieten. Te twee uur trappen de Wij kers af en doen meteen een goeden aanval, die door Druiven onschadelijk wordt gemaakt. Veel aanvallen der Wijkers stranden op bui tenspel. De Wijkers blijven voorloopig aanval len. Zij brengen het niet verder dan tot een hoekschop. Deze wordt door Druiven keurig weggewerkt, maai- enkele seconden later zijn de Wijkers weer terug. De Kïnheimers doen een serie goede aanvallen, die voor de Wij kers het ergste doen vreezen. Wel is de achterhoede in topvorm, maar zij kan toch niet verhinde ren dat de Velsenaren drie hoekschoppen krij gen te nemen, die niets opleveren. Van den aftrap af dringen de Wijkers keurig door, maar de mooiste kansen, die hun geboden worden, verknoeien zij. Ook de hoekschoppen, die hun worden toegewezen, loopen op niets uit. In deze periode is Beverwijk beslist sterker dan Kinheim, maar de verdediging speelt met Druiven aan het hoofd uitstekend. Doelpunten blijven uit, zoodat de rust komt met 0—0 blanken stand. De strijd wordt hervat met een aanval van Kinheim; op het kantje af weet de Wijker achterhoede redding te brengen. Dan stevenen de Wijkers op Druiven af; de achterhoede wordt in het nauw gebracht en Rozemeier weet niet beter te doen dan Beverwijk goedkoop aan een doelpunt te helpen (10). Opgestuwd door de middenlinie bezorgt Kin heim den Wijkers volop werk en hoe goed de achterhoede ook werkt, tien minuten later moet Iiogewei'ff visschen (11). GoudaSchoten (63) We zien direct Gouda ten aanval trekken; Schoten kan zich op dit zeer gladde veld niet staande houden. Na een kwartier geeft Otte- vanger zijn club de leiding. (10). Spoedig gevolgd door No. 2. Spie maakt er 30 van. Toch komt er een mooi tegenpunt met een kopbal van Kruijf (31). In de tweede helft scoort Gouda weer door Pijper. (4Gouda krijgt het een kwar tiertje hard te verantwoorden. Een fraai doelpunt van Verkerk, en een nog mooier goal van Ruiter is het gevolg. (43). Gouda ziet het gevaar en komt krachtig opzetten. De achterhoede van Schoten kan het niet houden; twee doelpunten van Otte- vanger zijn het gevolg. (6—3). HillegomPostduiven (21) De thuisclub is het eerst in den aanval, er gaat een mooie kans am de leiding te nemen verloren. De druk op het doel der gasten wordt zwaar, doch haar verdediging is goed. Als Houtzager goed doorgeeft aan Winkelaar. schiet deze mooi in (10). Ook Postduiven zet goed' door en Van Wijk m-oet er aan te pas komen. De achterhoede van Hillegom verplaatst dan weer het spel. Schraana brengt goed op, zet goed voor; ver scheidene malen wordt er gekopt, tot dat Winkelaar met een kopbal ten tweeden male scoort (20). De tweede helft zet Postduiven alles op den aanval en overspeelt Hillegom. Wel is de ver dediging goed, maar zij krijgt geen tijd om' te plaatsen. Even voor tijd wordt het verdiende tegenpunt gescoord (21'). Ajax 2Stormvogels 2 (11) Stormvogels kwam in dezen belangrijken wedstrijd uit met: De Vries, Jongsma, Groen, Keerssenmaker, Wilderom, Heylig, Van Pel, Schildwacht, Bloemink, Joohems. Van der Steen. Voor de rust had Stormvogels het beste van het spel, ondanks het feit, dat op een zeer glad terrein moest gespeeld worden en Ajax de beschikking had over spelers, die óók wel voor het eerste klas elftal van Ajax uitkomen, o.a. Wepner, Fischer, Gras en De Koning. In de eerste"* helft maakte Stormvogels haar eenige doelpunt door Van der Steen. Deze zelfde speler kreeg nog een prachtkans met alleen Wepner voor zich, doch schoot jammerlijk tegen, dezen aan. In de tweede helft trad Ajax aanvankelijk overdonderend op, zoodat de IJmuider ver dediging het zwaar te verantwoorden kreeg. Vooral de beide vleugelspelers van Ajax weer den zich, doch Jongsma c.s. wisten met hun voorzetten wel raad. Daarom probeerde de linksbuiten van Ajax het zelf eens en met succes (11). Hierna ging de strijd vrij gelijk op. Beide partijen spanden zich tot het uiterste in. Weel was het Van der S'teen, die scoorde, doch dit doelpunt werd geannuleerd wegens buiten spel. Eenzelfde lot onderging een doelpunt van den Ajax-midvoor. De strijd bleef boeien en spannend. Ajax kreeg een penalty te nemen, welke De Vries mooi stopte. Met 11 kwam dus het einde. Blauw Wit 2Haarlem 2 (23) Haarlem 2 heeft de goede prestatie geleverd, den lastigen uitwedstrijd tegen Blauw Wit 2 te winnen. Geheel verdiend was de overwinning echter niet. want over het algemeen waren de Amsterdammers sterker dan de roodbroeken. Haarlem 2 had de volgende opstelling: Boeree, Van Woerkom, Van Duyn, Stiphout, Goedhart, Visser, Hartog, Van Daalen, Kornmann, Best. De Vries Haarlem onderneemt op het gladde veld de eerste aanvallen en reeds na een paar minuten heeft Kornmann succes, als hij een center van rechts inschiet (01). Hierna neemt Blauw Wit het spel in handen; de gelijkmaker laat niet lang op zich wachten; De Boer, die voor het tweede elftal van Blauw Wit een geduchte kracht is, benut een kans hem geboden na een vrijen trap van Kolijn (11). De Blauw Witters, die verscheidene oud- eerste-elftallers in de gelederen hebben, blij ven sterker, maar toch blijft de stand tot- de rust gelijk, vooral ook door het zeer goede spel van Boeree. Na de hervatting blijkt Blauw Wit nog steeds de sterkste, maar toch nemen de roodbroeken weer de leiding en wederom door Kornmann uit een center van rechts (12). Spoedig is de stand weer gelijk, als Van dei- Kluft onhoudbaar inschiet (2—2). Toch ziet Haarlem haai' harde werken be loond door een derde doelpunt, op de zelfde ■wijze gescoord als het eerste en tweede (23). Boeree houdt er nog op mooie wijze een moeilijk schot uit; aan dc andere zijde maakt keeper Gerrits schoten van Hartog tot twee maal toe onschadelijk. Er wordt echter niet meer gescoord. door Criticus. T. B.Spqarnevogels. T.H.B. heeft het met haar nieuwe terrein aan den Boekenroodeweg buitengewoon goed getroffen. Het in mooie omgeving en op duin- grond gelegen veld is steeds droog en uitste kend bespeelbaar en men kan het slechter treffen dan hier gedurende enkele uren te moeten vertoeven. Bovendien, het spel, dat deze plaatselijke rivalen uit de vierde klasse te zien gaven, was lang niet zonder verdienste en dat feit strekt tot verheugenis, want zijn het niet juist de honderden clubs in de lagere afdee- lingeii van den K.N.V.B., die de basis vormen van onze nationale wintersport bij uitne mendheid? Spaarnevogels. nog vorig seizoen de sterk ste club in den Haarlemschen Voetbalbond, blijkt zich in de nieuwe omgeving reeds ge heel te hebben aangepast en al werd haar vierde en gelijkmakende doelpunt dan ook in flagrante huitenspelpositie gescoord, de ver deeling der punten en der acht goals (waar onder drie strafschoppen wegens hands) gaf de spelverhouding volkomen weer. De wed strijd werd in de beste verstandhouding ge speeld, maar desondanks was het spel bij tijden dermate forsch en namen de spelers zulk groot lichamelijk risico, dat de strenge en deskundige leiding van scheidsrechter Merison (Amsterdam) veel waardeering ver dient. Beide ploegen hadden een drietal invallers. H V.B.-spelers derhalve, en het pleit voor het. spelpeil in onzen plaatselijken bond. dat deze remplacanten zich over het algemeen be hoorlijk van hun taak hebben gekweten. Een extra-pluim verdient de reserve-doelman van T.H.B., Sehrader, die zoowel wat technische capaciteiten als opstelling betreft, zijn plaats volkomen waard bleek. De linkshalf Knaap, eveneens uit het tweede elftal, deed vooral aanvallend vele goede dingen, terwijl de rechtsmidden Van der Horst daarentegen hoofdzakelijk in de verdediging opviel. Dit was dan ook wel noodig, want de rechtsback Verstraaten speelde eenigszins nonchalant en stelde zich dikwijls foutief op ten opzichte van de positie van zijn mede-achterspeler. Indien de SpaarnevogeLsvoorhoede voort durend over den steun van de middenlinie had kunnen beschikken, zou de bezoekende ploeg een goede kans op de overwinning heb ben gemaakt, want de invaller-middenvoor Koppen verdeelde het spel lang niet kwaad, terwijl vooral de rechtsbuiten C. Bilderbeek door zijn snelle doorbraken verraste. Jam mer genoeg gaf deze buitenspeler steeds de voorkeur aan een kansloos schot uit moeilij ke positie boven een korten center naar het midden, waardoor het TH.B.-doel driemaal achtereen voor een zekere doorboring be waard bleef. De linksbuiten dwaalde teveel naar het midden, waar de binnenvoorwaart- sen Tangerman en Elzinga het leder te lang bij zich hielden en zich aan te kort passeeren bezondigden. De halfbacks lieten zich door het doortas tende spel van de T.H.B -aanvallers, waarbij de linksbinnen Prent den toon aangaf, ver leiden om een bijna volkomen verdedigende houding in de tweede helft van de match aan te nemen, zoodat de thuisclub ondanks gemis aan verband in de voorhoede, steeds weer kansen kreeg om doelman Veenstra van de Spaarnevogels te belagen. De rech tervleugel Van der Ham en Kooij speelde bij wijlen niet onaardig samen, de middenvoor Veldmeijer en linksbuiten Vellinga zochten het te dikwijls in individueele pogingen, die door gebrek aan baltechniek tot mislukking- gedoemd waren. Het zij genoemden midden voor aangeraden wat meer aandacht aan goed positie-kiezen dan aan zijn tegenstan ders te besteden; enkele onnoodige trucjes kunnen bij minder krachtige leiding immers zoo snel aanleiding tot „misverstanden" e.d. geven. Prent als linksbinnen is een stevige door zetter met een uitstekend schot uit wiens spel bovendien duidelijk blijkt, dat hij louter voor zijn genoegen voetbalt. Dit genoegen zou ongetwijfeld verdubbeld worden, indien hij, na de vijandelijke verdediging te hebben ontloopen en den bal vrij te hebben gespeeld, meer aandacht zou schenken aan de plaats en de kansen van zijn medevoorwaartsen. AI en toe doet hij dat ook wel en gunt hij zich den tijd even rond te kijken, waarvan een prachtige voorzet en een opgelegd doelpunt van den rechtsbuiten het gevolg was. Prent, die in zijn stijl eenigszins aan den vroegeren H.F.C.voorwaarts Arie van Beekum doet den ken, zal. indien gedachtig aan bovenstaande opmerking, zijn weg wel vinden. Datzelfde kan ook gezegd worden van den Spaamevogels-linkshalf H. Bilderbeek. die verdedigend werkelijk voortreffelijk gespeeld heeft. Als hij zijn aanvallend werk en zijn plaatsen op dezelfde hoogte kan brengen, wox-dt hij een eerste klasse-voetballer. De spil D Veen is te klein van postuur voor deze plaats; desondanks viel zijn kopwerk te loven. Van de beide baoks was de invaller Poen zeer op dreef, hij speelde met groot enthou siasme, stelde zich goed op en trachtte het leder steeds zoover mogelijk (soms wat al te ver) op te brengen, alvorens het voordeelig te plaatsen. Zijn collega Bosch dwaalde teveel voor het doel en was wat erg royaal met het weggeven van hoekschoppen, die. het zij ter loops gezegd, voor het meerendeel door beide partijen slecht werden genomen. Keeper Veenstra dient, bij een aanval van den vleugel af. iets uit zijn doel te komen, om te verhinderen, dat het leder vóór langs hem heen gespeeld en door den anderen buiten man wordt ingezet. Tot slot de bekende raad aan alle twintig veldspelers: leer den bal te stoppen en on der controle te brengen. Doet dit steeds, als ge er eenigszins den tijd voor hebt en speel het leder dan zoo snel mogelijk in de ge- wenschte richting verder. Houdt 't spel open en kijkt, waar uw medespelers staan of zich heen begeven, alvorens een vrijen bal te De Kennemers 2Z. V. V. 2 (30) De Kennemers zijn direct veel sterker, maar zij weten van de kansen geen gebruik to ma ken. De rood-zwarte verdediging kan het werk wel af, hoewel de linksbuiten van de gasten nogal gevaarlijk is. Eindelijk straft Brethouwer een slechten uit trap van een Z.V.V.-back af en plaatst hoog in het net (10). De laatste aanvallen voor rust zijn voor de Zaankanters, maar Grapendual is op zijn post. Na de rust een sterk Kennemers-offensief. Uit de vele corners, die op het Z.V.V.-doel ge nomen worden, maakt Ten Wolde een doel punt (20). Z.V.V. komt dan weer opzetten. Eens weet Grapendual door uitlóopen te redden. Als Brethouwer een pass van Vessies krijgt, maakt hij geen fout en scoort oo fraaie wijze f3—0). Met een sterk Kennemers - overwicht komt het einde. Het programma voor Zondag. XerxesA. D. O. Excelsior—Ajax StormvogelsD. F. C. Blauw Wit—D. H. C. R. C. H—C. V. V. D. W. S.Haarlem Hermes-DVSV. S. V. V. U. CjSparta Z. F. C.—H. B. S. FeijenoordK. F. C. 't GooiDe Kennemers H. F. C.—H. R. C. B'. F. C.—E. D. O. Alcm. VictrixDe Spartaan BloemendaalA. F. C. Zaandij k—Beverwij k Kinheim—Alkmaar Halfweg—D. W. V. W. M. S.Zeemeeuwen ZandvoortOosterpark HillinenA. S. C. LugdunumHillegom S. D. W.—T. H. B. SpaarnevogelsSwift Ripperda—A. V. O. G. E. H. S.—D. I. O. Wat nog gespeeld moet worden. HAARLEM: Thuis tegen: V. S. V. Uit tegen: Sparta, D. W. S. en K. F. C. R. C. H.: Thuis tegen: Blauw Wit, Excelsior en C. V. V. Uit tegen: Stormvogels. STORMVOGELS Thuis tegen: R. C. H. en D. F. C. Uit tegen: Blauw Wit en D. H. C. V. S. V.: Thuis tegen: D. W. S. en K. F. C. Uit tegen: Haarlem en Hermes-D. V. S H. F. C.: Thuis tegen: Spartaan en H. R. C. Uit tegen: E. D. O., Bloemendaal en De Ken- mers. E. D. O.: Thuis tegen: H. F. C. en De Kennemers. Uit tegen: B. F. C. en 't Gooi. BLOEMENDAAL: Thuis tegen: H. F. C., A. F. C. en Alcmaria Victrix. Uit tegen: B. F. C. DE KENNEMERS: Thuis tegen: H. F. C. en H. R. C. Uit tegen: E. D. O., A. F. C. en 't Gooi. R. C. H. 2—E. D. O. 2 (4—2) Met een fiksche overwinning op E.D.O. 2 heeft R.C.H. 2 zich in veiligheid gesteld. Het elftal speelde in het algemeen beter en sterker dan dat van E.D.O. Vooral de verdediging en middenlinie waren in de eerste helft zeer goed op dreef en lieten de E.D.O.'ers weinig kans tot scoren. Hoewel de R.C.H.-voorhoede over het algemeen wel meer in den aanval was. kwam toch van het schieten te weinig terecht om ge vaarlijk te zijn; het eene doelpunt voor de rust ontstond uit een scrimmage, waaruit Kedde van dichtbij inschoot Rust kwam met 10. De tweede helft bracht aanvankelijk een sterk aanvallend R.C.H.. dat door Hellingman na goed werk van Van Musscher en Kedde den stand op 20 bracht, waarna heel spoedig Kedde op gelukkige wijze nummer drie liet no- teeren. Toen Hellingman eveneens' vrij for tuinlijk het vierde doelpunt scoorde, leek R.C.H. 2 volkomen veilig. E.D.O. bleef zich echter volkomen geven en smaakte het genoegen binnen enkele minuten door ondoordacht spel in de R.C.H.-verdediging den achterstand tot 42 te verkleinen. Verder lieten de R.C.H.'ers het echter niet komen. RESERVE TWEEDE KLASSE H. F. C. 2—K. F. C. 2 (2—4) Na een vlot gespeelden wedstrijd hebben de H.F.C.-reserves van het in degradatiege vaar verkeerende K.F.C. 2 verloren. De opstelling van H.F.C. 2 is als volgt: Lips. Wittebol. Van Baasbank, Kuik, Beets, Lamp, Wepster, Kermer, Elfers, Kermer. Van Zwijndregt. Het gladde veld is oorzaak, dat beide par tijen in het begin niet- veel fraais vertoonen. Eenmaal ingespeeld weten de Koogers door enthousiast spel de meerderheid te houden, zonder dit nochtans direct in doelpunten te kunnen omzetten. Het binnentrio van de thuisclub ziet ook geen kans, de goede voorzetten op de juiste wijze te behandelen. Na een half uur scoort de middenvoor der gasten met een kalm schot. (01). KT.C. blijft sterker; juist voor de rust ziet ze kans, den voorsprong te vergrooten. (02) Na de hervatting zet H.F.C. alles op den aanval. Door de groote opeenhooping van spelers duurt het echter lang, voordat Ker mer met een houdbaar schot H.F.C.'s eerste doelpunt scoort. (12). De uitvallen van KT.C, zijn gevaarlijk; wederom wordt Lips gepasseerd door den middenvoor. Nadat er een aantal kaarsen gemist zijn, is het Wepster, die met een goed schot den achterstand verkleint. (23). Als door een fout in de H.F.C.-verdediging K.F.C.'s rechtsbuiten het vierde doelpunt scoort, is H.F.C. 2 een geslagen team, De Uitslagen. V. V. Z—H. M. S. 8—1 E. M. M—V. V. A. 0—3 Wilskracht—S. D. O. 2—0 Volendam—T. Y. B. B. 3—2 Graaf Willem—G. D. A. 3—0 SpartaanOnze Gezellen 4—1 H. B. C.Santpoort 41 Leonidas—Excelsior 44 Vitesse—D. S. S. 2—7 Santpoort n—G. V. O. 1—8 V. V. ED. E. M. 2—2 Luitenant Greter naar Hannover. Naar wij vernemen zal de bekende Neder- landsche ruiter luitenant J. J. Greter begin Februari naar Hannover gaan, waar hij voor ongevaar een jaar zal worden gedetacheerd. Naar men weet is te Hannover de bekende Duitsche rijschool gevestigd. Vereeniging „De Haarlemsche Mange". A. s. Zaterdagmiddag 2 uur zal een dres suur-wedstrijd voor juniores worden gehou den iir de Haarlemsche Manége om den „Mr. Dr. J. J. M. Noback-beker", ter herinnering aan dezen steunpilaar van de vereeniging. Tevens heeft dezen middag kwart voor vier een springwedstrijd voor leden en juniores plaats. Reeds zijn veertig inschrijvingen ont vangen. NED. KORFBALBOND De Uitslagen. Westelijke Eerste klasse. KattenburgLu to 13—3 D.T.V.—D.V.D. 5—7 Blauw WitSwift 2—3 FluksDeetos 2—3 H.S.V.—D.K.C. 6—9 Tweede klasse: D.ED.Volharding 7—5 VestaHercules 5—3 Westerkwartier nB.E.P. 3—3 Blauw Wit IIKattenburg II 6—2 Derde klasse: Volharding IIAjax 4—3 Ready Tekca—B.E.P. II 8—3 Allen Weerbaar nHet Oosten 11—1 WatervlietBlauw Wit IV 2—2 D.T.V. IIOosterkwartier n 11—0 D. T. V. 2Oosterkwartier 2 (110) D.T.V. stelde zich volledig op. Al heel spoe dig nam zij de leiding (10). Zij wist deze op te voeren tot 6—0. met welke stand rust kwam. Nu rust gaf Oosterkwartier beter partij, maar zij had geen geluk. D.T.V. wist haar voorsprong op te voeren tot 110, met welken stand ook einde kwam. HAARL. KORFBALBOND T. H. B. Secretaris; P. Uljee, Amsterdamstraat 76. Gespeeld op Zondag 17 Jan. '37: T.H.B. 3—Aurora 4 2—4 Oosterkwartier 4T.H.B. 2 12 Te spelen Zondag 24 Jan. '37: T.H.B. 2—Haarlem 4. Flora 3—T.H.B. 3. Het eerste waarschijnlijk vriendschappelijk. De H.K.B. organiseert op Vrijdag 29 Jan. een filmavond over Korfbal. Iedere T.H.B.'er kan hier naar toe, voor slechts 10 cent. Oosterkwartier 4T. H. B. 2 (12) De eerste tien minuten is Oosterkwartier het meest aanvallend, doch succes komt aan den anderen knat, bij een aanval van T.H.B. weet een dame te scoren (01). Ofschoon de aanval van Oosterkwartier ge vaarlijk blijft, komt weer het succes aan den anderen kant; bij een doorbraak van T.H.B. weet weer een dame den stand op 02 te brengen. Voor rust wordt niet meer gedoeld. Na rust aanvankelijk hetzelfde spelbeeld. Als er 15 minuten gespeeld is, verwijst de scheidsrechter een speler van Oosterkwartier naar de kleedkamer. Toch kan T.H3. niet verhinderen dat 10 minuten voor het einde C. Klijn voor Oosterkwartier weet te doelen (12). Hiermee komt het einde. Oosterkwartier 5Meerlebosch 3 (3-0) Voorloopig neemt Oosterkwartier het spel in handen. De Meerlebosch-aanval komt slechts zelden in actie. Ofschoon Oosterkwartier gevaarlijker voor doel is, weet zij de eenvoudigste kansen niet te benutten, zoodat als rust komt de stand nog 00' is. Na rust hetzelfde spelbeeld; als er 10 minu ten gespeeld is, benut P. Kuvener een van de kansen (10). De zelfde speler brengt na een half urn- den stand op 20. Tien minuten voor het eind krijgt Ooster kwartier een strafworp te nemen; deze wordt niet benut. W. Boo brengt twee minuten voor het einde den stand op 30. Oosterkwartier. Secretaris A. Engberink. Busken Huetstraat 14. Gespeeld Zondag 17 Januari: D. T. V. 2Oosterkwartier 2, 110 Oosterkwartier 4T. H. B. 2 12 Oosterkwartier 5Meerlebosch 3 30 Te spelen Zondag 24 Januari: Oosterkwartier 1Volharding 1, 2 uur. Oosterkwartier 3Animo 1. 10 uur. Oosterkwartier 4Alw. Ready 2, 10 uur. 2e en 5e 12-tal vrij. Aan de leden wordt medegedeeld, dat de H.K.B. een film-avond organiseert (Korfbal Film-avond) met causerie van Mr. H. Boekei, hoofdbestuurslid N.K.B. op Vrijdag 29 Ja nuari a.s. Het kost slechts 10 cent. Zaterdagmiddag' 30 Januari half vijf voor de Adspiranten; hiervoor is de toegang gra tis. in het gebouw van de H, J. M. V. aan de Lange Margarethastraat. Aurora. Secretaris J. M. F. Overweler, Timorstraat 196. Gespeeld 17 Januari: S. V. 2Aurora 1 10 Aurora 2Haarlem 4 41 Alw. Ready 2—Aurora 3 2—1 T. H. B. 3—Aurora 4 24 Aurora 5—S. V. 4 met rust gestaakt. Stand 0—1. Te spelen op 24 Januari: Aurora 1—Watervliet 2. 10 uur. Aurora 3—Meerlebosch 1. 2 uur. Flora 2—D .S. V. (4—4) Flora 2 komt zeer gehandicapt in het veld, met vijf spelers en zes dames bindt zij den strijd aan. Zoodra Flora in den aanval is. krijgt Wesseling den bal: hij geeft goed door naar D. v. Amersfoort, die scoort (10). Na eenige minuten scoort dezelfde speler nummer 2. Na de vakwisseling is het J. v. d. Vaart, die met een mooi doelpunt, den stand op 30 brengt. Even voor de rust wordt een D.S.V.-speler een moment vrij gelaten en het is 3—1. Na de rust een geheel ander spelbeeld. Er wordt te forsch gespeeld. In deze period'e voert D.S.V. den stand op tot 43. Flora komt nu sterk opzetten; mej. Wullems ■brengt de partijen op gelijken voet (44). Hiermede komt het einde D. S. V. Secretariaat- Romolenstraat 11'. Gespeeld; Flora 2D.S.V. 1 44 Te spelen 24 Januari om 10 uur: Meerlebosch 3D.S.V 2 (Nachtegaalste.) Korfbal-film: Vrijdag 29 Januari voor de leden (entree 10 cent); Zaterdag 30 Januari voor de adspiranten (entree vrij). Voorgesteld als lid mej. A. Koenekoop. HOOFDKLASSE WEST. RapiditasCarna (31) Dames. Reeds onmiddellijk is Rapiditas in de meer derheid, maar het duurt vrij lang eer zij door L. Bakker de leiding neemt (1—0). Voor rust wordt er niet meer gescoord. Na de rust komt de spanning er al dadelijk in nadat M. Poorter den voorsprong op 20 gebracht heeft. Dan redt Carna de eer (21). Het mocht mej. L. Bakker gelukken, aan Rapiditas de overwin ning te bezorgen (31). SimsonG. V. A. (00) G. V.A. was steeds flink in de meerderheid, maai- kon de uitstekende Simson-keepster niet passeeren. Het einde kwam met een kostbaar puntje voor G.V.A., vooral nu Carna van Rapi ditas verloor. D. O. S.Zeeburg (15) Door deze overwinning is Zeeburg bijna niet meer te benaderen. Geen moment was de Zee burg overwinning in gevaar. NilocKracht en Vriendschap (11) Een interessante ontmoeting, waarbij de cij fers de verhouding goed weergeven. Voorn! Kr. en Vr., dat in degradatiegevaar verkeerde speelde een uitstekende match. RapiditasTurno (25) Heeren. Ondanks enkele fouten had keeper Van Beet er thans een goeden kijk op. Voor rust nam Turno de leiding (0—2). Daarna kwamen de Haarlemmers er goed in. P. Brusse scoorde tegen; Turno maakte er voor rust 13 van. Na de thee zitten de Haarlemmers er goed op; na dat Turno gescoord heeft (14), vprkleint Pal den achterstand (24). Nadat een fout in de Rapiditas-achterhoede Turno aan een 5e doel punt helpt, is de tijd verstreken (25). OlympiaLijnden (13) Door de slechte terreinomstandigheden wor den ettelijke kansen gemist; toch weet Van Milligen na mooi samenspel te scoren (01). Even voor rust scoort de Olympia-linksbinnen den gelijkmaker (11). Na de rust is Lijnden steeds in de meerderheid. Uit een vrijen worp scoort Witziers (12). D. van Santen maakt zich mooi vrij en scoort (13). Tonido—D. O. S. (1—2) Het rust was de stand 11. Na de rust wordt het spel te forsch, waarvan twee penalties het gevolg zijn, die evenwel gestopt worden. D.O.S. neemt de leiding om deze niet meer af te staan. Einde 12. AalsmeerZaandam (21) Concordia speelde een zeer goeden wedstrijd; niet dan na groote moeite slaagde Aalsmeer erin. Zaandam met slechte 21 er onder te houden. NilocSimson (60) Niloc herstelde zich keurig van ae nederlaag tegen Lijnden door met 6—0 te winnen. WESTELIJKE EERSTE KLASSE. ConcordiaHercules-Hebe (50) Dames. Cocordia had een gemakkelijken wedstrijd, want de Hebe-dames speelden een spel waarin geen verband zat, zoodat de Concordia-dames weinig moeite hadden, de aanvallen af te slaan. De goede Hebe-keepster voorkwam erger. ConcordiaAchilles (61) Heeren. Blokker gaf zijn club spoedig de leiding (10), die voor rust opgevoerd werd tot 30, waarna Achilles kwam opzetten. Na rust werd al gauw tegengescoord (3—1). Concordia nam het spel geheel in handen. Einde 6—1. Veldloop van Turnlust De Zondagmiddag op de terreinen van Hoog ovens door de Beverwijksehe Gymnastiek Ver eeniging Turnlust georganiseerde veldloop ontleende zijn belangrijkheid niet in de eer ste plaats aan de hoedanigheid of 't aantal deel nemers daar de inschrijving tot Noord-Hol land was beperkt. Toch was het aantal cracks voldoende en ook het totaal aantal van 70 deelnemers viel niet tegen. Er bleek even wel een omstandigheid te zijn, die dezen veld loop in het middelpunt der algemeene be langstelling plaatste, en dat was het feit, dat bijna 60 jaar geleden op hetzelfde terrein de eerste atletiekwedstrijd (ook een veld loop) in Nederland werd gehouden. Juist dit historisch feit trok de aandacht, óók omdat de winnaar van 1878, de sport-nestor W. J. H. Muiier, had beloofd tegenwoordig te zijn en dan ook inderdaad aanwezig was. Verschil lende radio- en filmwagens legden in ver band het een en ander indrukken van den veldloop en van de prijsuitreiking vast. Voor den loop werkten de K.N.A.U. en het K. N, G. V.. van welke beide organisaties Turn lust lid is, samen. De jury bestond daarom uit officials van genoemde bonden. Een groot gedeelte van het parcours was langs een vlakke baan geleid, maar het mulle zand over de eerste 800 M. en aan het slot, als mede de hellingen van het ontworpen kanaal/ vormden hindernissen, die 't den deelnemers verre van gemakkelijk maakten.Door een en an der wisselden de athleten dikwijls van volg orde. hoewel in alle vier klassen de winners tenslotte een veiligen voorsprong hadden. Alvorens de prijsuitreiking plaats had, werd na een inleidend woord van den heer J. Steijn, voorzitter van de B.G.V. Turnlust het woord gevoerd door den heer Muiier. Deze wees op het initiatief van bijna 60 jaar geleden, genomen door de heeren H. Ensche dé en J. Del Court, van Krimpen. Glazen be kertjes waren toen de prijzen voor den veld loop. De athletiek vond in dien tijd veel te genwerking. maar aldus de heer Muller de werkzaamheid vooral van de K.N.A.U., voorzitter uit de laatste 25 jaar heeft, daarin kentering gebracht. Spreker had het een ge noegen gevonden, den herboren veldloop bij te wonen en hij wenschte het organiseerende Turnlust met zijn frissche initiatief geluk. De heer A. J. G. Strengholt. voorzitter van de K.N.A.U., sloot zich bij deze laatste woor den aan. De heer Strengholt achtte den loop van zooveel beteekenis, dat hij Turnlust. aan ried, hem elk jaar te hóuden en dan den naam ..Mulier-veldloop" aan deze sportge beurtenis te geven. Spreker reikte ten slotte de prijzen uit. De uitslagen luiden: Klasse A (pl.m. 5 K.M.) 1. M. de Groot (Ly curgus) 18 min. 22.2 sec., 2. J. Meijer (A.A.C.), 3. A. Paap (H.A.V. Haarlem), Klasse B (pl m. 5 K.M.). 1. J. Punt (A.V.A.C.) 19 min. 14.8 sec., 2. J. J. Bruijn (A.V.A.C.) Klasse C (pl.m. 2.5 K.M. l. F. de Ruijter (Quick) 10 min. 9 sec.. 2. C. Smit (Lycurgus), 3. P. Schuitemaker (Lycurgus). Klasse D (pl.m. 2.5 "K.M.) 1. C. Schultz 11 min. 1 sec., 2. P. J. de Ru. 3. J. Smit. Eerst- aankomende K.N.G.V.'er J. v. Bladeren.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 11