Hevige strijd aan het Madrileensche front. Buitenlandsch overzicht De Internationale Christen Studenten Conferentie te Birmingham. Thijs IJs helpt de spinnende prinses MXANDAG 18 JANUARI 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 4 Aanvallen der rechtschen hervat. „Geen Duitsche troepen in Marokko", zegt Franco. Uit Madrid, 17 Januari. De opstandelin gen hebben hedenmorgen opnieuw een aanval ondernomen om de stellingen, die zij gisteren in den sector van Moncloa hebben verloren, te heroveren. De vijand heeft eenige uren lang vrij krachtigen druk uitgeoefend, doch de stellingen der regeeringstroepen hebben geen wijziging ondergaan. De ontploffing in den rechtervleugel van de hospitaalkliniek heeft den opstandelingen aanleiding gegeven tot het doen van een aanval, doch tot nu toe zijn zij hierbij op verwoeden tegenstand ge stuit. Om 4 uur des middags ontbrandde de strijd in den sector van Usera opnieuw. De recht- sche troepen, die hun basis hebben te Cara- banchel Alto en Villaverde hebben een krach tigen aanval ondernomen op de stellingen, die de regeeringstroepen ongeveer 2 weken ge leden hebben ingenomen. In het gisteren gepubliceerde officieele com muniqué der Madrileensche regeering wordt o.a. verklaard, dat de regeeringstroepen aan het centrale front van Guadalajara een hevi- gen aanval der opstandelingen op de stellin gen Albanades en Saelices hebben afgeslagen. Aan het front van Madrid is in den afgeloo- pen nacht een felle aanval der opstandelingen op de universiteitswijk afgeslagen. In het be gin van den morgen hebben de regeerings troepen een klein gedeelte van de hospitaal kliniek bezet. Ih het groote hoofdkwartier heeft een spe ciale vertegenwoordiger van Havas een on derhoud gehad met generaal Franco. De eerste vraag van den corres pondent betrof .de berichten aangaan de de ontscheping van Duitsche troe pen in Marokko „Er zijn geen Duitsche soldaten in Spaanseh Marokko," verklaarde Franco „Ik spreek de beweerde ontsche ping var. Duitsche troepen of vrij willigers in onze bezittingen in Noord- Af rika formeel tegen. Er kan vandaag evenmin als gisteren sprake van zijn. dat de nationale Spaansche regeering ook maar een enkel stukje nationaal grondgebied zou afstaan." De opmerking van den correspondent, dat het internationale karakter van den oorlog in Spanje onvermijdelijk onrust moet ver wekken. ontlokte den generaal de opmer king- „Het internationale karakter van de zen oorlog is niet onze zaak. Wij hebben dit nooit gewenscht. Wij zullen slechts tot het eind toe strijden, teneinde de communisti sche machten van ons grondgebied te ver drijven. Italië 'en Duitschiand" voeren elk op eigen wijze denzelfden strijd en hierin ligt het geheim van hun sympathie voor ons. „Weliswaar genieten onze legers den steun van een klein aantal buitenlandsche tech nici, doch aan het front vallen slechts Span jaarden en Spaansche onderdanen en zijn het met uitzondering van enkele vreemdelingen, die op regelmatige- wijze in ons legioen zijn opgenomen, Spanjaarden, die voor God en vaderland sterven." Op de vraag van den correspondent of de ontruiming van Madrid door de burgerbevol king verandering in zijn plannen heeft ge bracht tot het innemen van de hoofdstad, antwoordde Franco: „Er is niets veranderd. Madrid zal vallen zooals was voorzien. Het heeft weliswaar groote politieke beteekenis doch van Madrid hangt het lot van den oorlog niet af. Het besluit Ma drid te verdedigen stelde ons voor de moeilijkheid ons van de stad meester te maken en den dood van vele onschuldigen te veroorzaken, of den oorlog elders voort te zetten. Wij hebben de moeilijkheid anders opgelost: wij zullen Madrid nemen en niet verwoesten, De komende gebeurtenissen, waarover ik, zoo ge begrijpen kunt, niet kan spreken, zul len het u bewijzen. Ik wijs u er nog op. dat het de eerste keer is in de wereldgeschiede nis, dat een aanvaller een wijk heeft aange wezen. waarin de non-combattanten zich konden terugtrekken. Wij zullen den oorlog op militaire wijze winnen. Ik zeg niet, dat dit in een week of in zes 'maanden zal geschie den, doch wel, dat wij hem geheel zullen win nen en op het gelieele grondgebied." „Hoe zal het nieuwe Spanje er uit zien?" vroeg de correspondent verder en de generaal antwoordde hierop: „Allereerst zal het een vrij Spanje zijn. In het buitenland vergist men zich nog steeds omtrent onze beweegredenen en stelt men ons voor als voorvechters van een klassen strijd en als vijanden van het volk. Wij zullen den klassenstrijd onderdrukken, wil len den arbeid zijn waardigheid èn vrijheid hergeven. In dit opzicht hebben wij reeds vele maatregelen getroffen, zoo met betrek king tot de werkloosheid en de openbare ge zondheid. Wij hebben een vakvereenigingsor- ganisatie gevormd, die zich later tot een cor poratie zal ontwikkelen en zullen het land vrede geven." „Wat zal het toekomstig uiterlijk zijn van Spanje tegenover het buitenland?" vroeg de correspondent tenslotte „Wij hebben van niemand iets te vragen. Wij wenschen zoo spoedig mogelijk betrek kingen te hernieuwen, die tevoren met alle landen zonder uitzondering werden onder houden. Wij zullen echter al onze krachten inspannen de betrekkingen met de Spaansch- sprekende landen van Amerika te verste vigen." Generaal Varella gewond Een speciale Havas-correspondent meldt: Generaal Varella, die twee weken geleden ge wond werd hetgeen geheim gehouden was heeft het ziekehuis van Grinon, waar hij behandeld werd, verlaten en heeft het bevel over zijn brigade weer opgenomen. Tijdens een inspectietocht in de eerste li nies van Casa de Campo waren deze onder vuur genomen door kanonnen en tanks. De ge neraal was in den schouder, den rechterarm en den linkerdij getroffen. Geen zijner won- den was ernstig en hij gaf bevel het stilzwij gen te bewaren over dit incident. Trein met uitgeweken kinderen ontspoord Uit Saint Jean de Luz, 16 Januari: Naar vernomen wordt is een trein met kinderen, die de hoofdstad zijn ontvlucht, op 60 K.M afstand van Madrid ontspoord. Ongeveer veertig kinderen werden gewond, ofschoon niet ernstig. Fran krijlk Het Fransche standpunt in de vrijwilligerskwestie. Het Fransche ministerie van Buitenland sche Zaken heeft den tekst gepubliceerd van de nota,-die op 13 dezer ter hand gesteld is aan den Britschen ambassadeur. In ant woord op de 10 dezer door hem overhandigde nota inzake het vertrek van „vrijwilligers" naar Spanje. De Fransche regeering wijst er in deze nota op, dat zij besloten heeft. Het parlement volmachten te verzoeken, die haar in staat zullen stellen alle maatregelen te nemen, die zij noodig oordeelt om aanwerving voor Spanje te verhinderen. De Fransche regeering verklaart het eens te zijn met de Britsche regeering. dat. indien eenmaal tot verbodsbepaling besloten is. deze toegepast moeten worden, zonder te wachten op de instelling van een volledig stelsel van controle op het zenden van oorlogsmateriaal naar Spanje. Volgens de reeds opgedane ervaringen ech ter, zoo vervolgt de nota, is het alleszins dui delijk dat het gevaar bestaat, dat verbodsbe palingen, zoolang niet een dergelijk stelsel tot stand is gekomen hun doel missen en onder deze omstandigheden zal de toepas sing er van slechts in voorloopigen zin over wogen kunnen worden, Indien derhalve binnen redelijken tijd, na de afkondiging van de verbodsbepalingen de onmogelijkheid zal zijn gebleken met alge meen goed vinden een doeltreffend controle stelsel toe te passen, zal de Fransche regee ring zich volkomen vrij achten hetzij om de aangegane verplichtingen op te zeggen, het zij om. ondanks de ondervonden moeilijkhe den, een internationale samenwerking te or- ganiseeren, die een doeltreffende controle mogelijk zal maken. Engeland Aaneensluiting van uiterst linksche partijen. De socialistische liga, de onafhankelijke ar beiderspartij en de communistische partij heb ben gisteren in afzonderlijke conferenties be sloten tot vorming van een eenheidsfront. De nationale raad der onafhankelijke ar beiderspartij heeft bij de goedkeuring eener gemeenschappelijke actie twee reserves ge maakt, n.l. ten aanzien van de arbeiders partij en'de internationale politiek. Ierland. Zal De Valera de eenheid tot stand brengen? De correspondent van de Times te Dublin meldt, dat De Valera zijn politieke loopbaan hoopt te bekronen met de totstandbrengini van de eenheid in Ierland. Men vreest, dat dit feit een onoverkomelijke hinderpaal zal zijn voor de totstandkoming van een werkelijke overeenkomst tusschen Enge land en Ierland, maar. aldus voegt de corres pondent hier aan toe, bij gebrek aan een vol ledig, definitief accoord zal een compromis wel kom zijn, daar men vreest, dat, indien een Europeesch conflict binnenkort zou losbarsten de Iersche Vrijstaat om zoo te zeggen zonder bescherming zou zijn. Men hoopt derhalve, dat met Groot Brit- tannië een overeenkomst zal tot stand komen over de nationale verdediging, welke de basis zal kunnen vormen voor een algemeene rege ling tusschen de beide landen. Geen vrije doorgang meer door het Kielerkanaal. Vreemde oorlogsschepen moeten toestemming vragen. Reuter meldt uit Berlijn, dat het Kielerkanaal voortaan voor vreemde oorlogsschepen gesloten zal zijn. Een verlof om het te bevaren zal langs diplomatieken weg verkregen moe ten worden. De betrokken mogend heden zijn van dezen maatregel op de hoogte gesteld. Het D.N.B. meldt hierover: Na opheffing van de in_ het verdrag van Versailles vastgestelde controle over de Duitsche waterwegen heeft het hoofd commando der oorlogsmarine de volgende nieuwe lezing gegeven aan de bepaling over de doorvaart van buitenlandsche oorlogsschepen door het Kieler kanaal .Oorlogsschepen van vreemde mogendheden mogen slechts na vooraf langs diplomatieken weg verkregen toestemming door het Keizer Wilhelmkanaal varen." Te Londen acht men volgens Reuter boven vermeld besluit eenvoudig het natuurlijke ge volg van de opzegging der controle over de Duitsche waterwegen, zoodat men hieraan geen beteekenis behoeft te hechten. (Bij het verdrag van Versailles werd het Keizer Wilhelmkanaal later genoemd Kieler kanaal tot een internationalen waterweg verklaard waarop de doortocht vrij was zoo wel voor koopvaardij- als oorlogsschepen van alle landen). EEN KANAAL DOOR NICARAGUA? Uit Washington. 17 Januari. Twee de mocraten hebben aangekondigd, dat zij bin nenkort in het Huis van Afgevaardigden een wetsontwerp zullen indienen tot het onteigenen van gronden, waardoor het mo gelijk zal worden een kanaal te graven door Nicaragua, dat de Antillenzee zal verbinden met den Stillen Oceaan Het kanaal zal 277 K.M. lang zijn en de kosten worden geraamd op 722 millioen dollar. Tandheelkundige Inrichting voor den Middenstand. RIJKSSTRAATWEG 25 HAARLEM-N. (tegenover het oude raadhuis). MINIMUM-TARIEF: Geheel gebit ƒ35.Trekken inbegr. (Adv. ingez. Med.) In antwoord op de nota van de Britsche regeering van 9 Januari over de kwestie dei- Vrijwilligers voor Spanje heeft de Sovjet- regeer ing den Britschen ambassadeur een nota overhandigd, waarin er de aandacht op gevestigd wordt, dat de vertegenwoordiger der Sovjetregeering in de non-interventiecom missie te Londen op 4 December aan den voor zitter der commissie een schrijven heeft ge zonden, waarin voorgesteld werd, de verplich ting tot niet-inmenging uit te breiden tot het zenden van vrijwilligers naar Spanje, terwijl de Sovjet-regeering op 29 December opnieuw bevestigd heeft, in te stemmen met het denkbeeld, dat de betrokken mogendheden een overeenkomst zouden sluiten, waarbij het zenden van vrijwilligers naar Spanje ver boden wordt, en een doeltreffend controle stelsel te organiseeren. De bedoelde documen ten, aldus wordt in de Russische nota ver klaard, geven antwoord op het voorstel, dat de nota der Britsche regeering bevat. De nota vervolgt dan: ..Naar de meening der Sovjet-regeering zouden eenzijdige ver bodsbepalingen van den kant van een deel der landen, die in de Londerische commissie vertegenwoordigd zijn, wanneer de overige dezer landen niet slechts vrij zijn van deze verplichtingen doch ook practisch doorgaan met het zenden van troepen naar Spanje, niet alleen aan het doel beantwoorden, doch ook neerkomen op inmenging ten gunste der op standelingen. Dergelijke maatregelen schijnen in het bijzonder voorbarig, wanneer in aan merking genomen wordt, dat de opstandelin gen tot dusver niet eens hun principieele toe stemming hebben verleend tot het instellen van controle, noch duidelijk en onvoorwaar delijk hun goedkeuring hebben gehecht aan staking vaan het zenden van troepen onder den naam vrijwilligers naar Spanje. De nota concludeert, „dat op grond van deze overwegingen de Sovjet-regeering of schoon zij ook thans niet zal overgaan tot het zenden van vrijwilligers het van geen nut acht, den weg van eenzijdige maatregelen te bewandelen". Ook het officieele Fransche antwoord op de Britsche regeering is inmiddels gepubliceerd zooals men elders op deze pagina kan lezen. Conflict in de Amerikaansche auto-industrie duurt voort. Stakers weigeren fabrieken te ontruimen. De stakers, die de carrosseriefabrieken der General Motors te Flint (Michigan) bezet houden, hebben besloten, de bezetting der werkplaatsen voort te,zetten. Zij beweren, dat de directie der General Motors afzonderlijk met de werkwilligen onderhandelt. BOTSING TUSSCHEN AUTO EN RIJWIEL. Zondagnamiddag te omsrteeks 6.10 uur, had op den Binnenweg bij de Julianalaan te Heemstede een aanriiding plaats tusschen een auto bestuurd door T. G. C. H. uit Heemstede en een wielrijdster J. M. H. te Heemstede. De auto reed uit de Garage Peters achter een aldaar stil staande tram langs in de richting Julianalaan. terwijl juist de wielrijdster ach ter de tram vandaan kwam. Zij werd door de auto gegrepen en kwam onder de auto te recht. De auto reed zeer langzaam en werd door den bestuurder onmiddellijk tot stilstand gebracht. Door omstanders is de wielrijdster onder de auto van daan gehaald. Dr. van Walsem, was spoedig ter plaatse en verleende de eerste hulp, waarna zij per luxe auto naar haar woning is overgebracht. Het slachtoffer had een vleeschwonde boven het rechter oog en verder eenige schaafwonden. Haar rijwiel is geheel vernield. Het Christendom in Engelsch-Indië en Afrika. In een vorigen brief over de internationale zendingsconferentie van de Engelsche Chris ten Studenten Beweging, die van 16 Jan. in de Town Hall in Birmingham gehouden is, gaven we een indruk van de sfeer van de con ferentie en we bespraken toen eenige belang rijke referaten, waarin onze landgenoot dr. H. A. Visser 't Hooft wel het leeuwenaandeel had. Nu de groote conferentie achter den rug is en we eens rustig hebben kunnen nadenken over het vele. dat we hier hebben gehoord iets dat tijdens de conferentie eigenlijk on mogelijk was door de gevulde dagindeeling zijn we in staat om onze eindindrukken weer te geven. Zooals we al opmerkten vergden ook de laatste dagen veel van de aandacht der toe hoorders. Van 's morgens negen tot 's avonds half acht werden de deelnemers beziggehou den en wel op inspannende wijze. Dit is echter onvermijdelijk bij een dergelijke conferentie, wil men deze in een noodzakelijk kort tijds bestek tot zijn recht laten komen. In herinne ring wordt gebracht, dat het hoofdthema van alle bijeenkomsten luidde.: „God spreekt tot de huidige generatie". De conferentie moest dus een wereldbeeld geven, maar hierbij kan niet volstaan worden. Als God door de wereld tot ons spreekt, dan spreekt Hij tot ons. We worden dan tot ver antwoordelijkheid geroepen. Welke deze ver- antwoordélijkheid was, werd zooals we vroe ger al aanstipten, besproken in voor de studie richting gesplitste groepen. Van deze kleinere bijeenkomsten kan samenvattend gezegd wor den. dat hier algemeen op den voorgrond trad de eisch van activiteit en positiviteit, al kwam dit geluid niet steeds uit Christelijken hoek. Als we inzien dat er een God is, die ons roept, is het noodig om te blijven stilstaan bij het wezen van dien God. Gesproken is over de „werkelijkheid van God in Christus" over de „realiteit van God" en over „de Kerk". We werden hier midden in het hart van God's blijde boodschap ge plaatst. De Bisschop van York spoorde in zijn rede over „God in Christus" aan tot cri- tisc'h Christendom, dat afkeerig is van elke zelfgenoegzaamheid. De wereld is alleen ge baat met zelfopofferende liefde en Christus vraagt deze van ons. In dit verband is het de moeite waard te luisteren naar wat geschiedt in Indië (Engelsch-Indië wordt hier be doeld). Daar zijn groote christelijke bewegin gen zoo vertelde ons de Rev. P. Rangarama- nujan. zoowel onder de dorpsbevolking als in intellectueele kringen. Er is een sterk idea lisme daar. gepaard aan echt Christendom. Spreker was er van overtuigd, dat alleen het Christendom alle kasteverschil uit den weg kan ruimen. Gedurende 20 jaar had spreker politieke discussies gevoerd, maar hij had gezien, dat alles zijn uitgang moet hebben in Jezus Christus, die alleen koning moet zijn. In Indië zijn veel moeilijkheden, maar God bracht kracht tot reiniging en zuivering door middel van de Christelijke beweging. Spreker geloofde, dat de tijd zal komen, dat de heele Indische intellectueele wereld in de kerk zal komen te staan. „Het Koninkrijk Gods is alS' een mosterdzaadje" zei spreker. Indië geeft hoop op een' 'nieuwe toekomst Hoe is het nu met: Afrika gesteld'? Deze vraag beantwoordde de Rev. J. W. C. Dangall in zijn rede van Woensdagmorgen. Afrika is uit zijn donkeren hoek te voorschijn ge haald. Het telt nu mee in het wereldlian- delsverkeer. Wel heeft Afrika op velerlei ge bied de zegeningen van de Westersche be schaving gedeeld maar aan den anderen kant kent het nu een groote onzekerheid, losge slagen als het is van oeroude tradities, Wel wordt veel goeds gedaan, maar helaas meest al door een zekere welwillende houding, ter wijl wat de Afrikaners zoo noodig hebben een hartelijk begrijpen is. Hierin moeten de Christenen vooraan gaan, maar een kerk waarin een rassenkwestie be staat is wel een heel slecht voorbeeld. Het is daarom zoo noodig zei spreker, dat er man nen en vrouwen komen in Afrika, die temid den van hun zwarte broeders en zusters daar hun nederige taak als Christen willen ver vullen. Het is ook noodig, dat steeds meer ge studeerde mensehen worden uitgezonden, is nog weer eens gezegd tijdens de conferentie. Het intellectueele peil in de verschillende ont wakende volken stijgtsnel (Adv. Ingez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING De kabouters haasten zich naar hun huisjes om meteen aan het werk te gaan. Even later klinkt al uit alle ramen het gesnor van de spinnewielen. Ook Paddekwist is er mee bezig en dat gaat hem uit stekend af. Thijs vraagt of hij het ook eens mag pvobeeren, maar al gauw geeft hij het werk weer aan zijn vriend over, want hij schiet niet hard genoeg op. Paddekwist doet het zoo prachtig, dat Thijs vol bewondering staat toe te kijken. A's het spinnen gebeurd is gaat Paddekwist aan het weven. Hij weeft en weeften er ontstaat een wonderschoon kleed, zóó fijn, als alleen een kabouter dat maar kan. Nog te vermelden valt in het kader van deze korte aanteekeningen een middagsa menkomst, gewijd aan de wereldfederatie van Christen Studenten, waarin alle verschillende nationale bewegingen elkaar ontmoeten. In vele gevallen heeft de Federatie ertoe mede gewerkt om een juister begrip van eikaars standpunt te krijgen. Er is bijv. geen betere samenwerking dan tusschen de leiders van de Fransche en Duitsche Christen Studenten bewegingen heeft Dr. Visser 't Hooft ver klaard! Deze interkerkelijke eenheid over de heele' wereld is een van de machtigste din gen, die er zijn. Die eenheid kwam tot uiting in onze heele conferentie- in Birmingham waar ook ongeveer 40 nationaliteiten verza meld waren. Vooral ook de sluitingsdienst was indrukwekkend toen door allen dank werd ge zegd aan God, die tot ons gesproken heeft. „We gaan nu weer de wereld in" zei de rev. R. C. Machic algemeen secretaris van de En gelsche Christen Studenten Beweging. Als 2000 studenten God's stem gehoord hebben, kan dat veel beteekenen zoo vervolgde spre ker ongeveer. We moeten allen zendelingen worden in den volsten zin van het woord. Schrijver dezes hoopt, dat het. bovenstaande niet alleen van toepassing zal zijn op de 2000 toehoorders van de conferentie, maar dat ook velen daarbuiten zich tot dat hooge doel ge.- roepen zullen voelen. A. v. d. MAST. Londen. 8 Januari. Trein in brand gevlogen. Veertig reizigers gedood of gewond. De sneltrein tusschen Kanton en Kowloen is nabij het station Sji Ten in brand gevlo gen. Meer dan 40 reizigers zijn gedood of gewond, hetzij door brandwonden, hetzij doordat zij xiit den rijdenden trein sprongen. Veilig voor Griep en Keelpijn De antiseptische tandpasta Ivorol zuivert den mond van bacteriën en vermindert besmettings gevaar in tijden van griep en verkoudheden. (Adv. Ingez. Med.) -"ZACHT VAN SMAAK - PRUS 70 ct (Adv. ingez. Med.) RACM PPDGRANMA DINSDAG 19 JANUARI 1937. HILVERSUM I 1875 M. AVRO-uitzending. 11.00 en 6.30 RVU. 8.00 Gram. platen. 1.00 Morgenwijding. 10.15 Gram. platen. 10.30 Kovacs Lajos' orkest. 11.00 Cursus „Wij en onze zieken". 11,30 J. Kroon's ensemble en Gram. platen. 1.00 Omroeporkest I,45 Gram. platen. 2.00 Omroeporkest en so liste.. 3.00 Kniples. 4.00 Zang en piano. 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Kinderhalfuur 5.30 AVRO-operette-orkest en solisten. 6.30 Cau serie. „Vaderland en Moederland". 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Met Manhattan Strijkkwartet. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten A.N.P. Me- dedeelingen. 8..10 Bonte Dinsdagavondtrein. 1000 Gram. platen. 10.15 AVRO-Dansorkest. II.00 Berichten A.N.P .Vervolg Dansmuziek. 11,3012.00 Gram. platen. HILVERSUM II, 301 M. KRO-uitzending. 4.005.00 HIRO. 8.00—9.15 en 10.00 Gram. platen. 11,3012.00 Godsdienstig halfuur. 12,15 KRO-orkest en Gram. platen. 2.00 Vrouwenuur.. 3.00 Modecur sus. 4.00 Zang en piano. 4.05 „Een boodschap voor komende tijden" causerie. 4.25 Vervolg zang en piano. 4.30 HIRO-Post. 5.35 Gram. platen. 4.45 „Uit het geestenrijk". 5.10 De KRO-Melodisten". (Om 5.45 Felicitatiebezoek). 6.40 Esperantocursus. 7.00 Berichten. 7.15 Luchtvaartkroniek. 7.35 Sporthalfuur. 8.00 Be richten ANP. Mededeelingen. 8.10 Gram. pla ten. 9.00 Radiotooneel. 9.40 KRO-Kamerorkest 10.30 Berichten ANP. Gram. platen. 10.40 Charley Wallece's orkest. 11,3012.00 Gram. platen. DROITWICH 1500 M. 11,20—11,50 Orgelspel. 12.10 BBC-Empire-or- kest en solist. 1.10 Het Falkirk Public Orkest. 1,50 Gram. platen. 2.20 Voor de scholen. 4.20 Causerie over de Stavisky-affaire. 4.40 Het Hungaria Zigeunerorkest. 5.10 Gram. platen. 5.35 Het Dulaykwintet. 6.20 Berichten. 6.45 BBC-orkest en zang. 7.50 Discussie. 8.35 Va riété-programma. 8.20 Berichten. 9.40 „The church, the Tribe and Humanity", causerie. 10.00 Radio-tooneel. 11,15 M. Winnick's dans- orkest. 11,50—12.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram. platen. 11.20 Populair concert. 4.20 Dude en moderne muziek. 5.50 Gram. platen. 6.05 Pianorecital. 6.50 Gram. platen.. 8,50 Opera-uitzending. 11.5012,35 Het Pascal-orkest. KEULEN 456 M. 5.50 Orkestconcert. 7.50 Saarbrücker Amuse mentsorkest. 11.20 Fabrieksorkest. 12,35 Om roeporkest en -dansorkest. 1,35 Gevar. con cert. 3.20 Omroeporkest. 4.45 Beethovencon- cert. 5.20 Gram. platen. 6.00 dito. 7,30 Omroep orkest 10.35—11.20 Omroepkleinorkest, man- nenkwartet en solisten. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram. platen. 12.50 Klein- orkest 1,30 Omroeporkest. 1.50—2.20 Gram. platen.5.20 Klein orkest. 6.50 en 7.20 Gram. platen. 8.20 Omroeporkest en radio-tooneel. 10.3011,20 Gram platen. 484 M.: 12,20 Gram. platen. 12,50 Omroep orkest. 1,20 Klein orkest. 1,502.20 Gram. platen. 5.20 Orgelconcert. 6.35 Gram. platen 6.50 Omroepdansorkest. 7.35 Gr am. plat en. 8.20 Nat, Orkest. 10.30—11,20 Gram. pl. DEUTSCIILANDSENDER 1571 M. 7.35 „Reichsparteitag der Ehre 1936", 9..20 Berichten. 9.50 Viool en piano. 10.05 Weerbe-. richt. 10.2011,20 Dansmuziek. (Gr. pl.),

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6