HUN KUNSTGEBIT HAAR: HONIG'S BOUILLONBLOKJES BREEMEN WERKZAME NIEREN ZIJN IDEAAL THANS 6 VOOR 8 CTS. MAANDAG 18 JANUARI 1937 HAARLEM'S DAGBLAD II Leeraren Lichamelijke Opvoeding. De afdeeling Haarlem van de Vereeniging van leeraren en onderwijzers in de Lichame lijke opvoeding in Nederland kwam Zater dagavond in jaarvergadering bijeen in hotel „Lion d'Or". De voorzitter, de heer R. Verwers, herdacht in zijn openingswoord de met succes be kroonde actie te Beverwijk, waardoor het vak „Lichamelijke Oefening" niet van den lesrooster verdween; de bevoegde leerkracht blijft in functie. Het jaarverslag, uitgebracht door den heer W. van der Laan, gaf uitvoerige inlichtingen omtrent de gehouden Vaardigheidsproeven en de Zwemwedstrijden voor leerlingen dei- lagere scholen. De penningmeester, de heer W. Marsman, gaf een gedetailleerd overzicht over den financieelen toestand der afdeeling. Het bestuur der Doopsgezinde school steunt als donateur, wat zeer wordt gewaardeerd. Een zeer klein batig saldo was het gevolg van uiterst zuinig beheer. De penningmeester ontving décharge. Bij het punt bestuursverkiezing bleek, dat jnej. Fockens zich niet voor een herbenoeming beschikbaar stelde. De voorzitter dankte haar voor hare toewijding. Het bestuur werd bij acclamatie herbenoemd; in de vacature zal in de eerstvolgende vergadering worden voor zien. Uitgebreide besprekingen hadden plaats over de a.s. Lighaluitvoering. Na sluiting der vergadering hield de heer J. S. Kroes een causerie over een onderdeel der Olympische Spelen. Zooals bekend is, had de Duitsche Regee ring groepen van 30 Sportstudenten uitge- noodigd tegenwoordig te zijn bij de Spelen. 34 landen hadden in totaal 920 studenten ge zonden. De bedoeling van dit samenbrengen was: verbroedering der jeugd en verdieping van hun kennis. De heer Kroes, lid der af deeling, had als leerling van de Academie voor Lichamelijke Opvoeding te Amsterdam, onder leiding van Prof. Gaulhofer, aan het studen tenkamp deelgenomen. De Hollandsche stu denten demonstreerden Gaulhofer-gymnas- tiek, welke speciaal door de Turken werd gewaardeerd. Tal van lichtbeelden gaven een duidelijk beeld van de vele stelsels, De heer Verwers dankte den spreker voor zijn voor dracht. H. MILLAARD t Op 55-jarigen leftijd is overleden de heer Harm Millaard, referendaris 2e klasse P.T.T.. ten Postkantore alhier, wonende te Bloemen- daal. De heer Millaard werd geboren te Assen op 5 November 1881. Hij begon zijn loopbaan als klerk bij de P.T.T. te Rotterdam, aan het Telegraafkantoor; vervolgens was hij klerk te Doorn. Als asp. commies kwam hij aan het Rijkstelegraafkantoor te Rotterdam. In Ja nuari 1921 de heer Millaard was toen te Utrecht volgde zijn benoeming tot com mies en op 16 Juni 1921 kwam hij in diezelfde functie aan het Postkantoor te Amsterdam, waar hij geruimen tijd werkzaam was. Met ingang van 1 Februari 1928 werd hij te Ha a idem als commies geplaatst en op 1 No vember 1928 werd hij adj. referendaris, met handhaving van zijn standplaats te Haar lem. Kort voor zijn overlijden nl. met 1 Januari var. dit jaar, zag de heer Millaard zich be noemd tot referendaris 2e klasse. De overledene was een bekwaam en correct ambtenaar. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 20 Januari a.s. te 2 uur op de Nieuwe Alg. Begraafplaats aan den Bergweg te Bloemendaal. LEZING OVER SPURGEON. Dinsdagavond 19 dezer zal ds. I. J. Vasseur, Vrij Evangelisch predikant te Den Haag, in het gebouw der Vrije Evangelische Gemeente aan de Parklaan, een lezing houden over „Spurgeon, de groote dienstknecht Gods". PR O GRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIOCENTRALE OP DINSDAG 19 JANUARI 1937. Programma I: Hilversum I (Huizen). Programma n Hilversum II. Programma III: 8.00 Keulen. Populaire orkestmuziek uit Saarbrücken tot 8.50. 9.05 Keulen. Tijdsein. Nieuws. Waterstandberich- ten. 9.20 Deutschlandsender. Volksliederen uit Lotharingen. 9.50. idem. 10.20 idem. Voor de kleuters. 11,20 Dafrmarks Radio. Uurslag en klokkenspel van den Raadhuistoren. Harold Andersen's ensemble uit „Bellevue" Stand hotel. 12,20 Vlaamsch Brussel. Gramofoon- muziek. 12,50 idem. Populair concert. 1.20 idem Gesproken dagblad van het N.I.R. 1,30 idem. Het Omroeporkest o.l..v. Paul Douliez. 1,50 idem. Gramofoonmuziek. 2..20 Diversen. 2,55. 3.05,^D e u tsc hl a nd send erAureliano Pertile zingt (gr: pl.), 3.20 Keulen. Programma van den Deutschlandsender (Oskar Joost's orkest) 4.20 Parijs Radio. Concert o.l.v. Nadia Bou- langer. 5.20 Vlaamsch Brussel. Populair con cert. 6.05 idem. Kinderuur. 6.50 Parijs Radio. Gramofoonmuziek. 7.20 Weenen. „Das Schwei- zerlandchen ist nur klein, aber.8.55 Ber lijn ,,Lanner und Strauss" concert o.lv. Willy Steiner. 9.20 Weenen. Concert door het omroep orkest o.l.v. Josef Holzer. 9.30 idem. Nieuws berichten.. Weel-verwachting. 9.40 idem, Ver volg populair concert. 10.50 Boedapest. Zigeu nerorkest Béla Kiss. Uitzending uit Hotel Gel- lért. 11.25 Radio Normandië (of diversen) Dansmuziek. Programma IV: 8.00 Brussel Vlaamsch. Gymnastiek. 8.20 idem. Gramofoonmuziek. 8.30 idem. Kroniek van den dag. 8.40 Gramo- foonplaat. 3.45 idem. Gesproken dagblad van het N. I. R. 9.00 idem. Gramofoonmuziek. 9.20 Diversen. 10.35 Londen Regional. Korte Gods dienstoefening. 10.50 idem. Tijdsein van Green wich. Weerbericht. 11.05 B.B.C. Welsh orkest o-l.v. Iris Lewis. 12,05 idem. New Victoria Ci nema orkest o.l.v. Sydney Phasey. 12,50 idem. B.B.C. Variété orkest od.v. Charles Shadwell. 1,35 idem. Solistenconcert van Manchester. 2.20 idem. Dansmuziek (gr. pl.) 2.50 idem. Gei- ger met zijn orkest. 3.20 idem. Het stedelijk orkest van Torquay o.l.v. Ern. Goss. 4.50 Droitwich. Het Hongaarsch Zigeuner orkest. 5.10 idem. Gramofoonmuziek. 5.35 idem. Het Arthur Dulay Kwintet. 6.20 idem. Nieuwsbe richten. 6.45 idem. B.B.C.-orkest o.l.v. Jo seph Lewis 7.50 Londen Regional. Peggy Des mond: ..My Piano and I" 8.05 idem. Het Li verpool Philharmonie orkest o.lv. S. Henry J. Wood. 8.55 Droitwich. Variété van Morecambe. 9.15 Londen Regional. Voortzetting van het Concert o.l.v. Sir Henry Wood. 10.00 idem. Lionel Seccombe geeft een ooggetuige-verslag van den bokswedstrijd om het wereldkam pioenschap. 10.50 idem. Weer-, nieuws- en sportberichten. 11,15 idem. Maurice Winnick en zijn orkest. Programma V: 8.00—7.00 Diversen. 7.00 Eigen gramofoonplatenconcert: Klassiek. 1. Suite Oriëntale, van Popy. Staatskapel van Berlijn 2. Eine kleine Nachtmusik, idem. 3. Capriccio Italien, idem. 4. Hongaarsche Dan sen van Brahms, idem. 5. Polonaise, van Cho pin idem. 6. Op Verzoek: Aufforderung zum Tanz, idem 8—12 Diversen. 'Voelde me cjecjeneei'd als, ik lachte TANDEN NU PARELWIT TANDVLEESCH NATUURLIJK-ROSE waarvan ik veel er gernis, hinder en on gemak had. Ik pro beerde vele middelen om het te reinigen. Thans, na het gebruik van „Steradent", waarin ik het vier- o vijfmaal's nachts heb laten weektn, is het prachtig schoon; de plaat is natuurlijk- rose en de tanden parelwit. meer dan verheugd en kan n_ vrijuit lachen. Ik heb Steradent steeds tn huis en zal het al mvn kennissen aanbe velen.'' - Mevr. A. C. „Steradent" is een nieuwe vinding. Geen borstelen. Geen zuren. Geen onaangename smaak. Absoluut onschadelijk. Leg Uw gebit eenvoudig in water en voeg wat „Steradent" loe. Vlekken verdwijnen - zelfs de zwartste tabakrlekken verdwijnen volko men na eenige behandelingen. Verkleurde gebitten en „tandvlecsch" krijgen hun natuurlijk-lijkende rose vleeschkleur terug. Doffe, geelgetinte tanden worden helder en blinkend-wit als echte tanden. Een krachtig steriliseerend middel zorgt voor zui vere. kiemvrije gebitten en geeft een koelen, fris- sclien smualc. Tandartsen verklaren, dat „Steradent" verreweg het beste preparaat voor tandreiniging is. dat ooit geproduceerd werd. Prijs f 0.50 en f 0.90. Verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten, of franco toezending door G. Lindner Co., Singel 115, Amsterdam-C. (Adv. Ingez. Med.) STAKING AAN DE HAARL. VERFFABRIEK GEëINDIGD. Men zal zich herinneren dat ongeveer midden Augustus van het vorig jaar een sta king- uitbrak bij de Haarl. Verf fabriek. Deze zaak bleef lang sleepende, tot de wet houder van de bedrijven en de werkloosheids- zorg, de heer W. van Liemt, partijen bijeen riep om tot een oplossing te geraken. Eenige conferenties hadden plaats (de laatste jJ. Vrijdagmiddag) met het gevolg, dat de wet houder bericht heeft ontvangen van den Ned. Bond van Fabrieksarbeiders, dat de sta king met ingang van 16 Januari opgeheven is. Beide partijen hebben eenige concessies ge daan. KENNEMER FOTOKRING. De Kennemer Fotokring houdt Woensdag avond 20 Januari a.s. in de Sociëteit „Vereeni ging" zijn jaarvergadering. Er komt o.a. aan de orde een voorstel van het bestuur tot wijziging van de statuten en het huishoudelijk reglement. NED. HANDELSREIZIGERS VEREENIGING „HERMES". Bovengenoemde vereeniging. houdt Donder dag a.s. in café-restaurant, ,,'t Bolwerk" haar algemeene jaarvergadering. Er komen voorstellen aan de orde voor een propagandacampagne nog in dezen winter. Plannen zullen worden beraamd voor de vie ring van het 12V2 jarig bestaan der afdeeling. PROBLEMEN VAN HET VERRE OOSTEN. Lezing van Anton E. Zischka. Op de achtste bijeenkomst van dit seizoen van de vereeniging„Geloof en Wetenschap", zal de bekende Fransche journalist en schrij ver Anton E. Zischka een lezing houden over „De problemen van het Verre Oosten". Waar deze problemen thans in het middel punt van aller belangstelling staan, zal het ongetwijfeld de moeite waard zijn, hier iemand als Zischka, die deze toestanden van nabij kent. over te hooren spreken. De lezing wordt gehouden op Vrijdag 22 Januari in den Stadsschouwburg aan het Wilsonsplein, aanvang 8.15 uur. Receptie Chr. Gem. Koor „Haarlem". Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan hield het bestuur van het Chr. Gemengd Koor „Haarlem" Zaterdagmiddag een druk be zochte receptie in het repetitiegebouw „Het Blauwe Kruis". Het bestuur der jubileerende vereeniging dat als volgt is samengesteldH. Bosch, voorzit ter; G. van Dijk, penningmeester; mej. G. Groen, secretraresse; mej. H. Melgert, muz. commissaresse; A. de Nijs, algem. adjunct en E. van Zoest, dirigent, werd door vertegen woordigers van talrijke vereenigingen en in stellingen hartelijk geluk gewenscht. O.m. merkten wij op den lieer J. A. Lagas, na mens Meer en Bosch en Bethesda Sarepta, den secretaris van het „Blauwe Kruis" den heer E. Boven; den heer D. van Daalen, voor zitter van de Chr. Nat. Werkmansbond; voorts de heeren J. C. de Vries en J. van Swieten namens de Woningbouwvereeniging „De Voor zorg". den heer A. Stoelinga, administrateur van de Lichthoeve; de heeren W. Dankbaar en D. Makkes van den Deyl voor de Vereeniging Ned. Herv. Jeugdwerk Haarlem Noord en ten slotte den directeur der strafgevangenis al hier, den heer E. E. Saveur. Bloemstukken waren o.a. ontvangen van de Nat. Hervormde Jeugdkerk Commissie Haar lem Noord, het bestuur van „Het Blauwe Kruis", het Koor van „Het Blauwe Kruis" en van de Chr. Nat. Werkmansbond en de Wo ningbouwvereeniging „De Voorzorg". Tallooze oud-leden en belangstellenden had den verder door brieven of bezoek blijk gege ven van hun belangstelling voor het prachtige werk dat dit koor nu al 10 jaar in Haarlem verricht. LIJST VAN MAIL- EN LUCHTPOSTVERZEN DING TOT EN MET 24 JANUARI 1937. Nederlandsch Indië, zeepost via Rotterdam per m.s. Sibajak 20 Jan. gewone stukken 2.10; mail via Genua per m.s. M. v. St. Aldegonde 21 Jan. gew. st. 11.40; vliegdienst Amsterdam- Bandoeng 20, 23 Jan. gew. st. 3.25. Suriname, mail en zeepost via Amsterdam 29 Jan. gew. st. 3.25; vliegdienst New York Paramaribo 19, 21 Jan. gew. st. 19.10. Aruba, Bonaire, Curasao, via Southampton 20 Jan. gew. st. 8.55; mail en zeepost via Am sterdam 21 Jan. gew. st. 3.25; via Southampton 23 Jan. gew. st. 17.30; vliegdienst vanaf New York 19 Jan. gew. st. 19.10. Vereenigde Staten van Amerika, via Cher bourg 19, 21 Jan. gew. st. 19.10. Canada, via Cherbourg 19 Jan. gew. st. 16.45: via Glasgow 22 Jan. gew. st. 8.55. Mexico, Cuba, Ecuador, via Cherbourg 19, 21 Jan. gew. st. 16.45. Argentinië, Brazilië, Chili, Uruguay, via Na pels 22 Jan. gew. st. 10.40. Brazilië, via Southampton 21 Jan. gew. st. 6.via Amsterdam 27 Jan. gew. st. 3.25; vliegdienst DuitschlandZuid Amerika 20 Jan. gew. st. 11.40; vliegdienst FrankrijkZuid Amerika 23 Jan. gew. st. 8.50. China, Japan, Hongkong, via Siberië 21 Jan. gew. st. 18. Vliegdienst als Ned. Indië. Philippijnsche Eilanden en Mantsjoerije, via Siberië 21 Jan. gew. st. 18.—. Vliegdienst als Ned. Indië. Irak (Mesopotamië), via IstanbulDamas cus 19, 22 Jan. gew. st. 3.25. Vliegdienst als Ned. Indië. Palestina, via Genua/Port Said 21 Jan. gew. st. 11.40; via Piraeus 22 Jan. gew. st. 22.30. Vliegdienist als Ned. Indië. Britsch-Indië, via Marseille 21 Jan. gew. st. 10.—. Vliegdienst als Ned. Indië. Cey-lon, via Genua 21 Jan. gew. st. 11.40; via Napels 22 Jan. gew. st. 8.55. Vliegdienst als Ned. Indië. Penang en Siam, via Genua 21 Jan. gew. st. 8.55. Vliegdienst als Ned. Indië. Singapore, via Genua 21 Jan. gew. st. 11.40. Vliegdienst als Ned. Indië. Egypte, via Piraeus 18 Jan. gew. st. 2.30; via Genua 21 Jan. gew. st, 11.40; via Piraeus 22 Jan. gew. st. 22,30; vliegdienst als Ned. Indië 20, 23 Jan. gew. st. 3.25; LondenCairo Kaap 18, 21 Jan. gew. st. 17.30. Oost Afrika, via Marseille 20 Jan. gew. st. 6.via Marseille/Aden 21 Jan. gew. st. 10. vliegdienst LondenCairoKaapstad 13, 21 Jan. gew. st. 17.30. Zuid Afrika, via Southampton 21 Jan. gew. st. 16.45. Vliegdienst als Oost Afrika. Australische Statenbond, via Toulon/Napels 22 Jan. gew. st. 8.55. Vliegdienst als Ned. Indië. Nieuw-Zeeland, via Cherbourg/San Fran cisco 19 Jan. gew. st. 19.10; via Southampton 20 Jan. gew. st. 8.55. Vliegdienst als Ned. Indië. EEN KOOL IS )OL HOWELL BRIDGE-DRIVE. Op Zaterdagavond 16 Januari was in het gebouw van de Kon. Ned. Ver. van Oud-On derofficieren een Howell bridge-drive geoiga- niseerd waaraan door verschillende bekende spelers en speelsters werd deelgenomen. Er waren twee groepen gevormd die in een vlot tempo hun wedstrijd speelden. De drive werd geleid door mevr. de Balbian Ver- Door de directie van de Colgate Mij. waren twee fraaie toiletdoozen ter beschikking ge steld. terwijl voorts tal van mooie prijzen werden uitgereikt aan de navolgende win nende paren. Roode groep: le prijs heer en mevr. Steen bergen 731 o m.p.. 2e prijs mevr. Uni met den heer I. de Kadt. 65 m.p. 3e prijs heeren Schal ken en Boeree 62V2 m.p. Witte groep: le prijs mevr. Bouman m. d. heer Ter Gast 64'2 m.p.. 2e prijs Dames Swaail 62 1(2 m.p. 3e prijs Dames Vogelpoel en Kuhn 6IV2 m.p. KOLEN VAN (Adv. Ingez. Med.) ISRAELIETISCHE GEMEENTE. De cursus Brigdei Koudesj heeft plaats Woensdagavond a.s. te 8.15 uur. PERSONALIA. Geslaagd aan de Universiteit te Amster dam voor het doctoraal examen in de genees kunde de heer F. J. A. Paesi, te Haarlem. Ned. Reisvereeniging. Feestavond met bal. Zaterdagavond gaf de afd, Haarlem van de Ned. Reisvereeniging' haar jaarlijkschen feest avond in de groote Gem. Concertzaal. De wensch. dien de voorzitter der afdeeling in zijn kort openingswoord uitsprak, dat de aanwezigen een aangenamen avond zouden hebben, is zeer zeker in vervulling gegaan. Hoe kan het ook anders met een feestavond die staat onder leiding van het onafscheide lijke kunstenaarspaar Tholen en van Lier' Het entrain, dat hun optreden altijd ken merkt; de vaak zeer uitbundige vroolijkheid. die heerscht zoowel voor als achter het voet licht, zoolang zij op het podium zijn; de on weerstaanbare wijze, daarop zij „de zaal" in hun verrichtingen weten te betrekken; dit alles is overbekend en wij kunnen dan ook volstaan met te zeggen, dat hun succes ook dezen avond weer buitengewoon groot en welverdiend was. Maar Tholen en van Lier waren waarlijk niet alleen gekomen: de bekende muzikale clown en jongleur F oor Billy opende het pro gramma (na het inleidend praatje van Tho len, natuurlijk!) en daarna volgde de Ame- rikaansche tapdancer Robert Donogan. die het in zijn genre: song and dance, ver ge bracht heeft. Lyda Corelli, de cabaretzangeres die een Italiaanschen naam aan een ècht-Holland- sche verschijning paart, hield de aanwezi gen met haar beschaafde kunst aangenaam bezig en ontroerde hen ook nog even met haar liedje: „Moeder". De buikspreker., die tegenwoordig op geen goed variété-program ma mag ontbreken het was mr. Santo deed het publiek schudden van het lachen. En als wij den krachtniensch en equilibrist, die den eersten keer als „The Great Illrock ■wij hopen maar dat wij dezen naam goed verstaan hebben» en de tweede maal als „Abdullah" optrad, het laatst noemen, is dat waarlijk niet omdat wij vinden dat er op zijn prestaties iets valt aan te merken: integen deel; hij bracht ook nu weer de toeschou wers in vervoering, zooals hij dat ook deed op 7 Januari op den feestavond in het Vei linggebouw aan den Kleinen Houtweg. Het was voor de Haarlemsche leden van de Reisvereeniging een prettige avond, die met een gezellig bal besloten werd. FEESTAVOND „SWASTIKA". Als inleiding van de feestelijkheden ter her denking van het 12"2-jarig bestaan der H. F C. „Swastika" op 15 Januari j.l., had in haa.- clublokaal onder groote belangstelling van leden en adspirant-leden een huldiging plaats van den voorzitter, Ir. F. W. Kilk. die ruim 12 jaar onafgebroken een bestuursfunc tie heeft vervuld. Hem werden, bij monde van den heer J. J. van Abs, die schetste alles wat de heer Kilk voor „Swastika" heeft gedaan, namens leden en adspirant-leden twee schil derstukken aangeboden. Mevr. Kilk mocht als dank voor het vele, dat zij ook in het be lang van Swrtika deed, een bloemstuk in vaas in ontvai"1.? nemen. Namens dc dames der leden werd aan de vereeniging een compleet stel vlaggen aan geboden de Honkbalclub „Swastika" ver raste de vereeniging met een mooien voorzit tershamer. Nadat voorlezing was gedaan van een aan tal gelukwenschen van zusterverenigingen, bracht men den avond verder in gezellig sa menzijn door. De officieJ.e viering van het jubileum zal plaats hebben op 20 Februari in Café-Restau rant „Brinkmann" aan de Groote Markt, waar een non-stop-cabaretavond zal worden gegeven voor leden en genoodigden. met medewerking van Van Delden's Revue- en Cabaretgezel schap alhier. EN 25% ZWAARDER DAN DE MEESTE ANDERE (Adv. Ingez. Med.) VERTELL 1,1, MM— Vodden door J. P. BALJê Lusteloos stond Maiuccia di Vecchi, vrouw van den Italiaanschen gezantschapsattaché te Den Haag, op, en schelde haar kamenier. Een hevige hoofdpijn kwelde haar, het natuurlijke gevolg van haar soiree, die tot vroeg in den ochtend geduurd had, en het late opstaan: half elf wees de klok. Flauw beantwoordde zij den morgengroet van het bescheiden kameniertje, dat haar ge dienstig bij het kleeden hielp. Dan liet zij zich het ontbijt in haar boudoir brengen. Stil ver wijderde het meisje zich, nadat zij de voor Mariuccia bestemde post op een tafeltje in haar nabijheid had neergelegd. Met mechanisch bewegingen bracht Mariuc cia di Vecchi het eten naar haar mond, haar door hoofdpijn doffe oogen staarden op het Italiaansche dagblad, dat opengevouwen naast haar lag. Zonder belangstelling las zij eenige nieuwtjes uit het vaderland, haar zonnig, ver vaderland, dat zoo een heel ander, warmer en zonniger klimaat had dan het kil le. koude Holland. Melancholiek staarde Ma riuccia even naar buiten: een miezerig regen tje drupte neer uit een loodgrijze, egale lucht, en een bitter glimlachje speelde nu om baai- mond. Deed hel hier In Holland ook nog wc', eens iets anders dan regenen? Ritselend sloeg zij een blad van de krant om, en haar blikken gleden langs de kolom men. Plotseling ging zij rechtop zitten, met een geagiteerd gebaar schoof zij het eten op zij, haar bevende vingers kreukten de krant. Sneller ging haar adem en er was een lichte glans in haar oogen gekomen, toen zij het berichtje las, dat haar belangstelling zoozeer gewekt had. Het was een kort bericht, opge nomen onder „Kunstnieuws" en luidde: „Naar wij vernemen is de Nobelprijs voor letterkunde toegekend aan den Italiaanschen schrijver Fernando Piantoni, die sinds eenigen tijd door zijn fijngevoelige werken van zich heeft doen spreken". Minutenland bleef Mariuccia bewegingloos zitten, en alleen een licht trekken van haar mond verried haar innerlijke emotie. Een storm van gedachten woedde door haar ge pijnigd hoofd. Zij dacht zich weer in Italië met zijn azuurblauwen hemel, welke zoo'n fel contrast vormde met het trieste, grauwe Hol landsche zwerk. Ze was weer zijn speelkame raadje, het vroolijke, opgewekte vriendinne tje van den droomerigen, deepzieken Fernan do, die zulke aardige, gevoelige versjes kon maken, als kind al. Met wien zij als jong meisje lange wandelingen maakte, dien zij als jonge vrouw had liefgehad, en wiens liefde voor haar alles had overtroffen. Doch Fernando had het ondanks zijn talent niet ver gestuurd, hij was een vrijwel onbe kend dichtertje, een niet-gelezen schrijvertje gebleven, die zich met moeite door het leven wist te slaan. En een leven van strijd, een leven van ont bering, dat was niets voor de trotsche Ma riuccia, naar wier gunsten mannen van adel, diplomaten, dongen en wier schoonheid Telfs tot over Italië's grenzen bekend werd. Mariuccia was te fijn, te teer, om een leven van kommer te kunnen leiden en haar hart keerde zich vac Fernanda af De dweepzieke dichter kon haar geen leven van weelde ver schaffen, hij had immers niets dan dat ééne, poovere.... zijn liefde! En Mariuccia was practisch als velen: van de liefde kon men im mers niet leven. Zij schonk „haar hand" aan Baron dl Vecchi. den diplomaat, en volgde hem naar het kille Holland, waar haar hart nog kouder werd. In Den Haag vierde zij triomfen, haar uitgelezen toiletten, die haar trots vormden, werden algemeen bewonderd en in de hooge kringen was zij onbetwist de toonaangevende mode-koningin. Nog gisteravond, op haar soirée, had haar nieuwe toilet een opgang gemaakt, als nooit een ander te voren. Vreemd was het, dat die successen haar te genwoordig geen bevrediging meer schonken, dat aan haar hart een wonderlijk, niet te de- finieeren verdriet knaagde, dat zij, die alles bezat, waarnaar zij gehaakt had, meestal som ber gestemd was, en.niet gelukkig. langzaam stond Mariuccia op en opende de fraaie kast, waarin haar kostbare, schitteren de toiletten haar trots immers hingen. Met donkere oogen, een pijnlijk trekje om den mooien mond. keek zij er naar, en een vreemde stem scheen binnen in haar te vra gen: „Welke waarde heeft dit alles, deze flod derige opschik, deze schijn-grootheid, dat uiterlijk vertoon?" Van de straat klonken schorre, schrille kre ten, die een sarcastisch antwoord schenen te geven op die onuitgesproken vraag: „Voddevoddeeeeeeeeeriep een rauwe stem. En met een wild gebaar en brandende oogen wierp Mariuccia di Vecchi, de gevierde, de veel-benijde vrouw van de wereld, de rijke, die tóch zoo arm was, de kastdeur dicht ZORG VOOR M IEMAND verdraagt verstopping der Inge- wanden, maar traag functlonneercnda nieren, die ernstige gevolgen kunnen hebben, worden dikwijls verwaarloosd. Rugpijn, ver stoorde slaap, duizeligheid, rheumatlek, Ischias ol spit zijn de er vaak uit voortkomende gevol gen. Deze verschijnselen waarschuwen u, dat do werking der nieren verstoord rankt Houd derhalve uw nieren In goeden staat door een dlurotlsch middel. Stel uw gezondheid niet In do waagschaal, maar laat Foster's Rugpijn Nieren Pillen u nieuwe kracht en vitaliteit geven. Foster's Pillen bevatten geen gevaar- lljko bestnnddeelen en hebben In Holland ruim 30 jaren ongeëvenaard succes behaald. BRugpijn Nieren PillenM (Adv. Ingez. Med.) TERAARDEBESTELLING MEVR. G. S. E. MEES-SCHUCKLNCK KOOL. Het. was een groote schare, die Zaterdag middag samen was gekomen- op de Algemee ne Begraafplaats aan den Bergweg te Bloe mendaal om de laatste eer te bewijzen aan wijlen mevr. G. Mees-Schuckinck Kool. Zóó groot, dat de aula te klein was om allen te bevatten. De rij van sprekers werd geopend door een lid van de Soroptimistische Vereeniging, dat wees op het groote verlies voor de club. waar mevr. Mees een trouw lid was, een speciale plaats innam en een sfeer van hartelijkheid, en echte vrouwelijkheid wist te scheppen. De heer Th. Lancé sprak vervolgens na mens bestuur en staf van de afd. Haarlem van het Medisch-Paedagogisch bureau. Dit bureau, aldus spr., is tot stand geko men door het pionierswerk van mevr Mees. Gesticht onder de auspiciën der speciale stichting van het Bureau Gem. Gen. Dienst, bescheiden begonnen met. de z,g. „Spaarne- Stichting". Dat dit is uitgebreid is vooral te danken aan mevr. Mees, die in dit bureau zich in ruimer mate aan haar taak. de zorg voor het moeilijke kind, kon wijden. Zij wist met haar tact, haar warme hart en sterken moed het meest gesloten kind vertrouwen in te boezemen, zooals zij ieder met wie zij In aanraking kwam tot vertrou wen en genegenheid wist te brengen. Zij zal dan ook in den kring van het Bureau in dankbare herinnering blijven voortleven. Dit moge een troost zijn voor de familie. Even waardeerend sprak de heer J. P. Guépin namens de afd. Haarlem van Kin derhulp. Spr. dankte mevr. Mees voor alles, wat zij had gedaan voor het moeilijke kind, waaraan zij al haar grooten ijver, kennis en toewijding heeft gegeven. Mej j7 Westendorp, namens den Ned. Kinderbond sprekende, dankte voor de in nige samenwerking en de groote vriend schap, die ontstaan is op het Bureau voor moeilijke kinderen. Deze en de ouders infor meerden steeds naar mevr. Mees bij haar ziekte, waaruit bleek, hoezeer ook zij aan mevr. Mees waren gehecht. „Wij zullen het werk in uw geest voortzetten", besloot spreek ster. Tenslotte werd het woord gevoerd door een zwager van de overledene en door Ds. Visser. Deze wees er op, hoe ook hier de ziel zich nederbuigt, nu wij deze vrouw moeten laten gaan. Hij wees op haar trouw voor het gezin en voor ieder, omdat haar hart voor ieder open stond. In haar godsdienstig leven ging haar hart uit naar een vrede, die het verstand te bo ven gaat. Spr. eindigde met het Onze Vader. Aan de groeve, die onder een schat van bloemen bedolven was. sprak de. heer R. A. Mees een woord van dank voor de laatste" eer aan zijn vrouw bewezen. Aanwezig waren o.m. Mr. E J. W. Top, kin- lerrechter, Dr. G. Kraus. directeur Prov Zie kenhuis .en Dr. A. de Vletter.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 7