De burgeroorlog in Spanje. NAAR HET Thijs IJs helpt de spinnende prinses D 1 y S T) A G 19 J A N UARI 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 4 Catalonië en de Spaansche regeering. Barcelona onder vuur. De Spaansche minister van onderwijs, heeft tegenover journalisten verklaard, dat Vrijdag j.l. tijdens een bijeenkomst van den genera- liteitsraad Companys de regeering "op de hoogte heeft gesteld van het onderhoud, dat hij twee dagen tevoren met Largo Caballero te Benicarlo had gehad. Men meent volgens Havas te weten, dat dit onderhoud betrekking had op problemen van financieelen, economïschen en cultureelen aard en tevens op andere problemen, die van meer delicaten aard zijn op militair en politiek gebied en waarover men tot overeenstemming is gekomen. Als gevolg van deze besprekingen zijn al deze kwesties tezamen met het stand punt der Catalaansche regeering ten aanzien van elke kwestie afzonderlijk samengevat in een memorandum, dat de Catalaansche gene- raliteitsraad heeft goedgekeurd en dat offi cieel is toegezonden aan de regeering dei- republiek. Azana. Wat de financien aangaat, eischt de Cata laansche regeering niet alleen erkenning van het recht harer tusschenkomst bij de Bank van Spanje, maar ook toekenning van voor- deelen op het gebied van de tarieven met het doel den buitenlandschen handel van Catalo nië te bevorderen en terzelfder tijd den aan koop in het buitenland te vergemakkelijken van grondstoffen voor de industrie en de ra vitailleering van het geheele gebied. Op economisch gebied, zou de Catalaansche regeering aandringen op het inwilligen van mogelijkheden tot reorganisatie van zijn eco nomie met de grootst mogelijke vrijheid. Op cultureel gebied, vraagt Catalonië, naar men weet, dat de verzorging van het onderwijs geheel aan Catalonië wordt overgelaten. Wat de militaire aangelegenheden betreft zou de Catalaansche regeering bereid zijn om in Catalonië met financieele hulp van de centrale regeering een geregeld Catalaansch leger op de been te houden, dat, wat het op perbevel aangaat, afhankelijk zou zijn van den centralen generalen staf. Bovendien zou de Catalaansche regeering in het memoran dum het verlangen hebben geuit, mede te mogen spreken in de buitenlandsche politiek. Een gemengde commissie van vier ministers der republiek en vier leden van den Catalaan sche generaliteitsraad zal belast worden met de bestudeering van deze verschillende pro blemen en van het Catalaansche memoran dum. Aangezien een delegatie van het Baskenland zich op het oogenblik te Valencia bevindt met het doel eveneens tegenover de regeering der republiek de Baskisc'ne, economische en poli tieke verlangens uiteen te zetten, neemt men in politieke kringen te Barcelona aan, dat de gemengde, bovengenoemde commissie, zou kunnen worden uitgebreid zoo noodig door opneming van vier Baskische vertegenwoor digers. Op deze wijze zou deze gemengde com missie de waarde krijgen van een federalen raad, die belast zou zijn met het oplossen van de gemeenteschappelijke problemen der ver schillende nationaliteiten. Dit zou dan prac- tisch het begin zijn van het van kracht wor den van het faderalistische systeem.. De verdedigingsraad van Madrid deelde gis teren mede, dat aan het front voor Madrid in de universiteitswijk en bij Moncloa he vig wordt gestreden. De pogingen van de op standelingen om de- regeeringstroepen uit hun nieuwe stellingen in het hospitaal te ver drijven zijn mislukt. Aan het front van Guadalajara werd een aanval van de opstandelingen afgeslagen. De luchtmacht van de regeering heeft met suc ces Malilla en vooral de terreinen van de rif-mijn maatschappij gebombardeerd. De commandant der Madrileensche verdediging, generaal Miaja, ver klaarde dat tijdens het offensief van de regeeringstroepen in de universi teitswij k de opstandelingen Zondag 1000 dooden en gewonden hebben ver loren. Hij voegde hieraan toe, dat de strijd thans een half jaar duurt en voor weer zes maanden verloopen zijn moet de strijd gewonnen zijn. Uit Bilbao wordt gemeld, dat de verdedi ging sraad van de Baskische regeering weder om de rn.ededeeling.en dei- opstandelingen moet tegenspreken. Volgens deze mededeelin- gen zouden de operaties der opstandelingen niet zonder succes verloopen. Ook is niet juist, dat wanhoop en wanorde zouden heer- schen in het Baskenland, het leven is hier rustig. Verder hebben de opstandelingen het gerucht verspreid, dat Indalecio Prieto te Bilbao zou zijn aangekomen om de voedsel voorziening te regelen. Dit is niet juist. De minister van luchtvaart vertoeft nog steeds te Valencia en de voedselvoorziening wordt door Baskische schepen verzorgd. De verhou ding tusschen Bilbao en Valencia is zeer goed. ACTIVITEIT AAN HET ZUID-SPAANSCHE FRONT. Uit Avila: Naar de speciale verslaggever van Havas meldt nemen de operaties in An- dalusië een ongekenden omvang aan. Het Zuidelijk leger rukt op naar Malaga Na uit de buurt van Gibraltar te zijn vertrokken he-ft het in twee weken een sprong van 30 K.M. gemaakt, waarbij achtereenvolgens Ma nilla. Estepona en gisteren Marbella werden bezet. Het Zuidelijk front loopt thans van Marbella naar Rondago. Het volgt de spoor lijn van Algeciras naar Malaga tot Ante- quera. buigt dan voor Loya tot Orgisa om vervolgens ten Oosten van Granada weder af te buigen tot Jaen en Andujar, waar an dere rechtsche colonnes eveneens druk op den vijand uitoefenen. De buitenlandsche strij ders in Spanje. Het schijnt, dat er ruim 40.000 vreemdelin gen aan den kant van de regeeringstroepen in Spanje strijden en ongeveer 32.000, 20.000 Italianen en 12.000 Duitschers aan den kant van Franco.Deze cijfers zijn opgesteld volgens de laatste ramingen, die op grond van ge gevens uit verschillende bronnen zijn opge maakt. Azana naar Valencia? Volgens vrienden van Azana zou de pre sident der republiek van meening zijn, dat het oogenblik gekomen is, dat hij zich naar Valencia moet begeven, waar zijn tegen woordigheid het gezag der regeering slechts zou versterken. Barcelona beschoten. Volgens in officieele kringen verstrekte in lichtingen is in den afgeloopen nacht alarm geslagen aangezien een ops tand elingenschip, men meent de Canarias, nabij de kust van Badalone voor de monding van de Besos, was verschenen. Het was twee uur; het schip lag op ongeveer 25 Kilometer van de kust en schoot tot dertig kanonschoten af in de schuine richting naar den berg Montjuich en de haven van Barcelona. De batterijen van Montjuich en die aan de kust beantwoorden het vuur. waarop het schip de wijk nam in zuidelijke richting. Duitse hl and „Europa in twee kampen" In het Bruine Huis te Rome heeft Goering een redevoering uitgesproken, waarin hij om. het volgende zeide: „De onzekerheid' van Europ's toekomst ver deelt de volkeren in twee duidelijk gescheiden kampen. Aan den eenen kant de wederopbouw van orde, tucht en vertrouwen, aan de ande ren kant verwoesting en verhieling in den bloedigen waanzin van het bolsjewisme. Te genover dezen bloedigen standaard van de ster van David hebben wij in ons land ons zegevierend hakenkruis, symbool van vertrou wen en kracht»geplaatst. Ook hier, in dit land. waar wij gast zijn. is sedert lang de roode vlag overwonnen, want men richtte zijn standaard hoog en noodigde uit tot vertrouwen in het volk. Eens zullen de Europeesche volkeren een beslissing moeten nemen en Moskou volgen of volk en vaderland beschermen tegen den af grond. Eens zal de geschiedenis van ons tijd perk rechtvaardig zijn ook jegens Duit-schland. Het is Duitschïand niet gegeven nederig en lafhartig door de wereld te dwalen. Duitsch ïand is gemaakt om zioli in al zijn kracht te bevstigen. Men kan de grens met wapenen verdedigen, maar tegen den onzichtbaren bacil van het bolsjewisme, die listig binnensluipt, is alleen het vertrouwen in het volk en in de sterke leiders doelmatig. Twee volkeren hebben hetzelfde ideaal daarom moéten zij elkander begrijpen. Daarom heerscht ook in Italië een volledig begrip voor hechte en nauwe samenwerking met Duitsch ïand. China Het Fransche Volksfront als voorbeeld voor China. Wang Tsjing Wei, de voorzitter van den po litieke raad is te Nanking aangekomen. Voor de leden van de Kwo Min Tang heeft hij be langrijke verklaringen afgelegd. Zoo zeide hij ten aanzien van de buitenlandsche politiek, dat China de hand toesteekt aan alle naties, die geen agressieve bedoelingen hebben. Hier aan voegde hij toe; „China kan echter niet over vriendschap spreken, wanneer het slacht offer is van de inbreuken van een aanvaller." Betreffende de Japansche eisch aangaande een bondgenootschap tegen het communisme herhaalde hij de stelling der regeering: de on derdrukking van het communisme in China is een binnenlahdsche zaak. De Chineesche re geering is in staat het communisme te onder drukken en zou deze taak hebben voltooid, wanneer het niet was gedwongen geweest het hoofd te bieden aan een aanval van bui ten af. Als antwoord aan de aanhangers van een anti-Japansch eenheidsfront, vroeg hij eerst een zoodanig front te definieeren. Wat een samengaan met de roode troepen betreft was hij van meening, dat het Fransche volksfront als voorbeeld genomen, kon worden, want dit omvat geen gewapende formaties. Frankrijk beeft een enkele regeering en een nationaal leger. Hieraan voegde Wang toe, dat een oorlog tegen Japan het bestaan van het volk op het spel zou zetten, zoolang China niet een vol doende macht had verkregen. Wang Tsjing Wei besloot zijn verklaringen met te zeggen, dat het noodzakelijk is het werk aan het nationaal herstel voort te zet ten, door consolidatie van de grondslagen der regeering geleid door de beginselen van den Kwo Min Tang. Belgische mijnwerkers in staking. Werk wordt geleidelijk hervat. De besprekingen tusschen werkgevers en werknemers in de Belgische steenkoolmijnen, die gevoerd zijn in verband met de beperkte staking in dit bedrijf, hebben gisteren nog niet tot resultaat geleid. Terwijl in Limburg en Namen gewoon gewerkt wordt, staakt een deel der mijnwerkers in de Borinage en het bekken van Charleroi. In het centrum en in het Luiksche is gisteren ongeveer de helft der arbeiders aan het werk gebleven, hierbij moet echter worden opgemerkt, dat in deze streken nog de gewoonte van het „Maandag houden" in eere wordt gehouden. Over het algemeen genomen gelooft men niet, dat het conflict een grooten omvang zal krijgen. De staking is inmiddels reeds een weinig afgenomen. Gisteravond hebben, verschei dene ploegen het werk hervat. Groote vraag naar eilanden. In één jaar 24 eilanden aan de Britten verkocht. In het jaaroverzicht van een bekend En- gelsch blad wordt onder de merkwaardige fei ten vermeld, dat in het afgeloopen jaar 24 eilanden liggende langs de kust van Engeland, Schotland en Ierland werden verkocht, welke transacties door den notaris werden geregis treerd. Er bestaat blijkbaar een groote waag naar eilanden, want zeer vele Engelschen hebben zich tot ideaal gesteld om op een eigen eiland een kluizenaarsbestaan te leiden en onge stoord van het. bestaan in de natuur te genie ten. Sommige rijkaards hebben hun eiland op weelderige wijze ingericht. Zoo is het eiland Edernish, dat verborgen ligt tusschen de kust van Donegal en Aranmore, dat met de rots partijen inbegrepen een oppervlakte beslaat van 40.700 vierkante Kilometer van eigenaar verwisseld. Het heele eiland met het huis. dat er staat en dat 7 verdiepingen telt, werd voor slechts 12.000 gulden verkocht. Een ander eiland, dat tot de groep der Hebriden behoort en dat wel eenigszins grooter is en waar ook verscheidene huizen staan en zelfs een caba ret en een boerderij, werd verkocht voor 120.000 gulden. De meeste liefhebbers hadden hun gezinnen gezet op de eilanden, die langs de kust van Essex gelegen zijn en langs de Westkust van Schotland. Het meest gevraagde artikel was een eiland voorzien van bad-gelegenheden, strand met kleedgelegenheid enz. Er is in den laatsten tijd een geweldige vraag naar eilan den. Tal vari liefhebbers konden door de han delaars in eilanden niet tevreden gesteld wor den. Het aantal eilandbewoners zal weldra ver dubbeld zijn. DE DOODSTRAF OP HET ONTVOEREN VAN KINDEREN. In de Amerikaansche Staten Noord-Caro- lina, Idaho, Dakota, Zuid-Tennessee en Utah zijn bij de opening van de zitting der volks vertegenwoordiging wetsontwerpen inge diend, strekkende tot het invoeren van de doodstraf voor het ontvoeren van kinderen. Onderhandelingen in het Amerikaansche automobiel conflict stopgezet. Fabrieken niet ontruimd. De voorzitter van de Amerikaansche vak- vereeniging der automobielarbeiders, Martin, heeft bekend gemaakt, dat de vergadering van vertegenwoordigers der vakvereeniging en der General Motors voor de regeling van de automobielstaking niet zou plaats hebben. Hij deelde verder mede. dat op het oogen blik alle conferenties en onderhandelingen stopgezet zijn. De unitaire vakbeweging is standvastig gebleven in haar weigering de stakers bevel te geven de fabrieken te Flint te ontruimen. Men zal echter niet trachten de Zaterdag reeds ontruimde drie fabrieken weer te bezetten, Van den kant van de General Motors is. verklaard, dat er ge.e,n onderhandelingen ge voerd kunnen worden, voordat de fabrieken ontruimd zijn. De overeenkomst, die door de unitaire vakbeweging was aangegaan be treffende het ontruimen der fabrieken in den loop van vandaag is niet nagekomen. Gevangenen graven een gang naar zee. PARIJS-TOULON Mislukte ontsnappingspoging te Athene. ATHENE, 18 Jan. Een aantal gevangenen in de gevangenis te Navarin heeft getracht te ontsnappen door een onderaardschen tun nel, welken zij van de gevangenis tot de zee hadden gegraven. Toen hun voornemen ont dekt werd, sloegen zij aan het muiten. Nadat de gendarmerie eenige schoten In de lucht had gelost, gaven de gevangenen zich ech ter over. Ik heb een ansicht gekocht en een post zegel. De ansicht aan het eene eind van het perron en de postzegel aan het andere: zóó zijn de ondoorgrondelijke wegen der Fran- schen. Ik heb er op geschreven, dat de Lon- densche (uit Parijs in Londen ingevoerde) viooltjes ook in Parijs nog o.p mijn mantel kraag bloeien en gevraagd of de kachel thuis nog even onafgebroken brandt. Want op een perron bij een wachtenden trein, waar het afscheid nemen en vaarwel-zeggen in vollen gang is, is het eenzaam, en de achtergelaten kachel schijnt warmer dan de speculatieve zon in het Zuiden, een dagreis ver af. De trein zelf maakt het niet huiselijker. Het ruikt er naar verf en nieuw leer, het is er zoo schoon als in een pas geopend hos pitaal en even zielloos. Maar het duurt niet lang of de patiënten komen binnen en nog voor de locomotief genoeg krachten heeft verzameld om ons op sleeptouw te nemen, komt al een ronde conducteur met snor en zwarte wenkbrauwen kaartjes knippen, een bezigheid die dien dag nog vele malen zal worden herhaald en die een welkome aflei ding vormt, sinds kaartjes de eigenschap hebben steeds zoek te raken. Om voor leeken onbegrijpelijke reden houdt de conducteur een gewichtig boek bij. waarin hij zelden aanteekeningen maakt, dat echter voortdu rend open is en op de binnenzijde van het harde omslag een uitknipsel uit een ge ïllustreerd Zondagsblad: een schoone in né- gligée. verraadt, hetgeen de snor-man als de meest natuurlijke illustratie voor zijn ambts- boek blijkt te beschouwen, daar hij niet de minste geheimhouding betracht. Op het laatste oogenblik wordt mijn een zaamheid verstoord: eerst door een echtpaar met veel koffers met zeer veel plaksels van namen van buitenlandsche hotels; dan door een ouden baas met grijzen baard en veel pakken in cartonnen doozen en krantenpa pier. Het echtpaar spreekt Hollandsch en dit brengt het moeilijke probleem: mijn eigen nationaliteit onthullen of niet. Ergens heb ik het gevoel, dat het niet aangaat naar menschen te luisteren, die zich veilig voelen met een taal. die niemand buiten Holland verstaat. Aan den anderen kant valt het niet mee om 13 uur als Hollanders tegenover elkaar te zitten zonder elkaar te kunnen zet ten. maar een soort praat-verplichting die voortvloeit uit het ..gut, wat toevallig! Dat we elkaar hier als Hollanders ontmoeten! Ik wacht af: ze zijn Haegsch. maar toch niet onmenschelijk; en dus overwint het eer ste gevoel Het is hen te koud geworden in Holland. Het is mij te koud geworden in Londen. Op die basis converseeren we. bren gen na eenigen tijd ook Juliana's verloving te berde en vinden elkaar onderhoudend reisgezelschap Het is merkwaardig hoeveel onbelangrijke onderwerpen van gesprek zijn te vinden, als het er om gaat uren in vriend schap te korten. De eenige bron van steeds dreigende stoornis zijn onze medereizigers en het feit, dat men aan drie opeenvolgende stations drie francs voor een droog broodje met ham berekent, hetgeen hongerlijden voor mijn mede-Hollanders beteekent, want: hij laat zich niet afzetten. Ze hebben veel leeren koffers met veel indrukwekkende plak katen en ze weten zich te goed te doen in dit leven zonder ook maar een oogenblik de waarde van een dubbeltje te vergeten. En wat de medereizigers betreft: het zijn hoofdzakelijk twee kleine kinderen uit de aangrenzende coupé, die het- zitten zóó be gint te vervelen, dat ze uitbundig ook bij ons binnen stormen, natuurlijk met kleverige handen en natuurlijk met veel drukte en hooge stemmen. Het Haegsche wijfje haalt het neusje op: „zoo'n moeder moest de kinderen toch beter leeren". De echtgenoot ergert zich, moppert. Ze hebben natuurlijk gelijk: het is ongema nierd, maar de kinderen hebben groote le vendige oogen en blond piekhaar en stralen niets dan hartelijkheid uit: ze juichen met hooge stoei-geluidjes en onze metgezel met den grijzen baard haalt uit een onge loofwaardig vodje papier drop te voorschijn dat maakt hen nog onafscheidelijker ze spelen op en over ons tot de Hagenaar ze bij den kraag pakt en hen nijdig vierkant de deur uitzet. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Paddekwist weet van geen ophouden, het eene kleed na het andere maakt hij gereed. Af en toe lost Thijs hem eens af, want zoo lang zamerhand krijgt die er ook wat slag van. Als de dag verstreken is ligt er zoowaar een heele stapel kleeden klaar. Als het zoover is nemen Thijs en Paddekwist ieder een stapel op den rug en begeven zich op weg naar de plaats, waar het tooverkarretje voorbijkomt. Thijs vraagt of ze niet op de andere kabouters moeten wachten, „Al die kleeden zouden onmogelijk in het karretje kunnen," ant woordt Paddekwist. „Maak je nu maar gereed voor den sprong 1" Dat ontlast hem meteen voor eenigen tijd van den ouden Franschman, die al dien tijd om een gesprek heeft zitten popelen, maar hem thans als een barbaar en met niet be grijpende verbazing beschouwt. De ouwe baas heeft zoodra de trein Parijs uitreed zijn netten hoed voor een sportief mutsje ver wisseld, hij heeft daarna een spiegeltje voor den dag gehaald en zijn baard gekamd en is vervolgens met het uitpakken van zijn pak ken en het weer inpakken in andere combi naties begonnen. Daarbij zijn twee doozen bonbons, voorzien van beeldige zijden lintjes en teer vloeipapier voor den dag gekomen, die hij lang heeft bekeken en met een glim lach weer heeft weggelegd, denkend aan het oogenblik waarop hij ze zijn kleinkinderen toe zal stoppen. Hij heeft zijn beste pak met pas gewasschen glinsterend witte voering op nieuw opgevouwen en opnieuw weggepakt. Hij heeft een reus van een gerezen cake met veel krenten en rozijnen liefderijk om en om gekeerd, zich beheerscht en ook haar weer weggeborgen. En tenslotte juist als we Dyon voorbijzijn, waar de te late trein niet lang genoeg stopte om iets anders dan harde broodjes te koopen opent hij een laatste pakje met stukjes touw bijeen gebonden en brengt naast een lang gouden brood en een flesch wijn de meest fantastische dingen; die ooit op reis mee werden genomen zoo- als een versch gebakken ommelette, in tien tallen papieren gewikkeld te voorschijn, en is heel gelukkig en tevreden. In Marseille giert de koudste, wind ter we reld om onze hoofden, die naar een restau rant uitkijken Ook hier Is geen tijd en we eten in den restauratiewagen, waar mevrouw zich aan een soep-etenden Franschman er gert en ik een worm in de sla en een kiezel in de vluchten-vla vindt. We blijven echter gezellig tot op het laatste oogenblik in Tou lon, waar ik afscheid neem. We schudden handen, veel plezier, goeie reis en tot weer ziens en nog terwijl we handen schudden, komt een klein marine-officiertje en vraagt doodleuk of ik onderdak zoek in Toulon. Ik herinner me, dat Toulon een marine-basis is en moe en suf heb ik nog juist genoeg ener gie om in den snerpenden wind het stations plein over te steken en haastig het eerste het beste hotel binnen te vallen. Het eerste zeker, maar het beste? Vr. S. Spoorwegongeluk eischt 67 dooden. Meerendeel jammerlijk in de vlammen omgekomen. HONGKONG, 18 Januari. (Reuter). Bij den brand in den exprestrein Kanton Hongkong, welke gisteren ontstaan was door de ontploffing van een helsche machine, zijn 72 personen om het leven gekomen. De von ken waren overgeslagen in een mand, welke gevuld was met kleine celluloid voorwerpen, die opzettelijk tusschen de beide rijtuigen was geplaatst. HONGKONG, 18 Januari. De officieele balans van de spoorwegramp bij Kowloeng vermeldt, dat 67 personen om het leven zijn gekomen. Het meerendeel der slachtoffers is levend verbrand. 35 personen zijn gewond. (Reuter) RAW®. PROGRAMMA WOENSDAG 20 JANUARI. HILVERSUM 1 1875 M. VARA-uitzending. 10.00 v.m. en 7.30 n.m. VPRO. 8.00 Gram. pl. 9.30 Keukenpraatje. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Vara-orkest en literaire lezing. 11.30 „Werkloosheid en arbeidstijdver korting", causerie. 12.00 Gram. pl. 12.30 Orgel spel. 1.151.45 Gram. pl. 2.00 Vioolrecital. 2.30 Voor de Vrouwen. 3.05 Voor de kinderen. 5.30 „Orvitropia" mmv. soliste. 6.30 Joodsche uit zending mmv. spreker en solist, en gram. pl.. 7.30 „Protestantisme en geestelijke vrijheid", causerie. 8.00 Herh. SOS ber. Nieuwsber. ANP. en VARA-Varia. 8.15 Haarlemsche Orkestver- eeniging mmv. solisten. 9.05 Radio-tooneel. 10.00 Berichten ANP. 10.05 VARA-orkest. 11.00 „Huwelijksverhoudingen", causerie. 11.30 12.00 Gram. pl. HILVERSUM n. 301 M. NCRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing. 8.159.30 Gram. pl. 10.30 Morgendienst. 11.00—12.00 Ensemble Van oer Horst. 12.15 Gram. pl. 12.30 Vervolg concert. 2,00 Orgelspel. 3.00 Ghr. Lectuur. 3.30—3.45 Gram. pl. 4.00 Chr. Liederenuurtje mmv. solist. 5.00 Kinderuur. 6.00 Landbouwhalfuur. 6.30 Onderwijsfonds v. d. scheepvaart. 7.00 Berich ten. 7.15 Het leerling-stelsel voor de typogra fische vakken, causerie. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. Gram. pl. 8.20 NCRV-avond, mmv. spreker, solisten, Kon. Chr. Orat. Vereen. .Excelsior" Jongenskoor en Nederl. Kamer orkest. (Om 9.30 Gram. pl.) 10.35 Berichten. 10.4011.30 Gr. pl. Hierna Schriftlezing. DROITWICH 1500 M. 1.05 Orgelspel. 11.35—11.50 Gram. pl. 12.05 BBC-Northern orkest. 12.50 Gram. pl. 1.30 Birminghamsch Hippodrome-orkest. 2.20 Voor de scholen. 3.10 Fabrieksorkest. 3.50 Piano recital. 4.20 Vesper. 5.10 Installatie van Pres. Roosevelt. 6.05 BBC-Dansorkest. 6.20 Berich ten. 6.40 Fransche Causerie. 7.00 Orgelspel. 7.30 Pianorecital. 7.50 Van Phillips en zijn 2 orkesten. 8.20 Muzikale causerie. 8.35 BBC- Symphonie-orkest, Philh. koor en solisten. 9.25 Berichten. 9.45 Vervolg concert. 11.05 Ca baret. 11.35 Jack Payne en zijn Band. 11.50 12.20 Dansmuziek (gr. pl.). RADIO-PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram. pl.. 11.20 Pasdeloup-Ka- merorkest. 2.50 Omroeporkest mmv soliste. 4.50 en 5.50 Gram. pl. 6.05 Zang, 8.20 Piano recital: 9.05 Hansel und Gretel, opera. 11.20 Dansmuziek. 11.5012.35 Populair concert. KEULEN 456 M. 5.50 Westduitsch Kamerorkest. 7.50 Gram. pl. 11.20 Fabrieksconcert. 12.35 Th. Hollinger's orkest en solisten. 1.35 Gevar. Concert. 3.50 Omroep-Amusementsorkest. 5.10 Omroep- kleinorkest en kwartet. 6.20 Vioolrecital. 7.35 „Reichsparteitag der Elire 1936". 9.50—11.20 Omroepkleinrkest. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram. pl. 12.50 Omroepdans- orkest. 1.30 Salonorkest. 1.50—2.20 Gram. pl. 6.20 Salonorkest. 7.20 Gram. pl. 3.20 Klein- orkest.. 9.35 Omroep-Symphonieorkest .10.30 11.20 Omroep-Symphonie-orkest. 10.30—11.20 Omroepdansorkest. 484 m.: 12.20 Gram. pl. 12.50 Salonorkest. 1.30 Omroeporkest. 1,50—2.20 Gram. pl. 5.25 Kleinorkest. 6.35 Van de Velde's a cappella koor. 8.20 Omroep-Symphonieorkest. 9.20 Gram. pl. 9.35 Radiotooneel. 10.30—11.20 Gram. pl. DETITSCHLANDSENDER 1571 M. f 7.30 Concert door de H J.. 8.20 Omroeporkest I en solisten. 9.20 Berichten. 9.50 Hobo en piano. 10.05 Weerbericht. 10.20—11.20 Oskor Joost's IteiSOricestt

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6