Rotterdam kan juichen. Einde aan Hofplein misère Zeer lage prijzen N.V. Wed. Oosten Zoon's Last van uw zenuwen? Personenauto mag slechts in zijn geheel verhuurd worden. V R IJ D A G 22 JANUARI 1937 HA" ARE EM'S DAGBEAD 3 Regeering wil aan tunnel plan meewerken. Rotterdam zal weldra twee belang rijke punten van discussie missen. De gemeenteraad heeft n.l. een be slissing genomen inzake de reeds ja ren hangende kwestie van de verbete ring van het Hofplein, terwijl de re geering mededeeling heeft gedaan te willen medewerken aan de uitvoering van een tunnelplan. Ten aanzien van deze laatste zaak legde de burgemeester de volgende verklaring in de gemeenteraadsvergadering van gistermiddag af: In een Woensdag gehouden bespreking van gedelegeerden van het college van B. en W. met de ministers van Waterstaat en Financiën is volledige overeenstemming bereikt tus- schen de regeering en het college van B. en W„ zoowel ten aanzien van den vorm van de tweede oeververbinding' als ten aanzien van de financiering van dit zoo belangrijke werk. Wat den vorm betreft, werd overeenstem ming bereikt voor een tunnel voor vier-banig autoverkeer, waarvan een gedeelte ter breedte van acht meter aanstonds voor twee-banig autoverkeer wordt ingericht, terwijl het overige gedeelte breed zes meter voorloopig voor verkeer van wielrijders en voetgangers wordt bestemd, doch zoo noodig voor twee-banig autoverkeer kan worden ingericht. De financiering zal geschieden door voor schotten van het rijk op, ten aanzien van den rentevoet en de terugbetaling, voor de ge meente aannemelijke voorwaarden. De regeering heeft tevens toegezegd een voorschot uit het werkfonds te verleenen voor de verbinding van de toegangswegen, welke in verband met den tunnelaanleg noodzakelijk zijn. Zoo spoedig mogelijk zal den raad een voorstel betreffende een en ander bereiken, hetwelk in verband met de noodzakelijkheid van een snelle beslissing in een buitengewone zitting van den raad zal moeten worden be handeld. De verbetering van het Hofplein. De gemeenteraad heeft Donderdagmiddag verder zijn goedkeuring gehecht aan het plan van den directeur van den technischen dienst tot verbetering van het Hofplein, met vast stelling van de rooilijnen volgens de bestaan de bebouwing. Ter verkrijging van het 60 me ter breede verkeersplein is noodig dat de Delftsche poort, het meest bekende monument van Rotterdam, zal worden verplaatst. De minister van Waterstaat heeft na kennisne ming van het plan van Rotterdam het oordeel van de rijkscommissie voor monumentenzorg' over deze verplaatsing gevraagd. Met den technischen dienst van Rotterdam was de commissie van meening, dat de verplaatsing 60 meter achterwaarts zonder groot risico voor het gebouw technisch zeer goed mogelijk is. De commissie noemde het plan van Rotter dam weloverwogen. Het biedt haars inziens alle waarborgen dat de poort onbeschadigd op haar nieuwe plaats zal komen te staan, als afsluiting van de te dempen Rotterdamsche Schie. De Delftsche poort, die 2.300.000 K.G. weegt, 18 meter hoog is .en op een grondvlak van 12 bij 18 meter staat, zal dus op Ameri- kaansche wijze worden verrold. Handelsbesprekingen met Frankrijk begonnen. De vraagstukken betreffende Indië komen later aan de orde. Donderdag zijn op het departement van handel te Parijs de Fransch-Nederlandsche onderhandelingen begonnen over de vernieu wing van het contingenteeringsverdrag. De vraagstukken, welke Nederlandsch-In- dië betreffen, zullen later behandeld wor den tijdens afzonderlijke besprekingen, waar mede aan het eind van dit kwartaal een be gin zal worden gemaakt. Eerste Kamer vindt belastingen Koog. Op verlaging aangedrongen. In het Voorloopig Verslag van de Eerste Kamer over de rijksbegrooting van Financien wordt aangedrongen op verlaging van de belastingen en ver schillende accijnzen. De aandacht werd gevestigd op de onge- wenschte uitzetting van de personeele belas ting. Niet zelden heffen de gemeenten 200 tot 300 opcenten en in sommige gemeenten na dert het aan personeele belasting te betalen bedrag in bedenkelijke mate dat van de huur waarde. Vele leden sloten zich aan bij den, in de Tweede Kamer op den minister geoefenden aandrang om over te gaan tot een spoedige verlaging van de zwaar drukkende accijnzen op bier en gedistilleerd. Bij verlaging zal ver moedelijk een groot deel van hetgeen dienten gevolge die heffingen minder zullen opbren gen, worden gecompenseerd, in moreel opzicht door het verminderen van de ontduikingen bij het verbruik van gedistilleerd en in materieel opzicht door vermeerdering van de consump tie van bier. Gewezen werd op den toegenomen smokkelhandel en op de clandestine fabricage van gedistilleerd. In verband met het ontslag van den thesau rier-generaal bij het departement van Finan ciën, zouden enkele leden gaarne vernemen, hoe een persoon, die reeds meer dan tien jaren geleden wegens een zedenmisdrijf met de po litie in aanraking is geweest, niettemin tot zoo een hoog ambt is benoemd kunnen worden. Eenige leden bepleitten het geven van eenige openbaarheid aan de handelingen van het Egalisatiefonds, hetgeen zou kunnen geschie den door het op gezette tijden doen verschij nen van een verslag omtrent de, door ge noemd fonds verrichtte, transacties. De inrichting van het paleis Soestdijk. Naar wij vernemen zal de aanbesteding voor den aanleg en verbetering van de cen trale verwarming in het Anna Paulowna- gedeelte van het paleis Soestdijk, het tijde lijk verblijf van het prinselijk paar, in de eerste helft van Februari te Amsterdam worden gehouden. Tot den aanleg van een openlucht zwembad achter in het park van het paleis, is thans definitief besloten. Als onderdeel van het nationaal hu welijksgeschenk zal aan de achter zijde van liet paleis, gedcelteijk on der den grond een bioscoopzaal wor den gebouwd. Aan de achterzijde van het eigen lijke woongedeelte van het vorstelijk paar zullen stalen ramen worden aangebracht, welke in hun geheel omlaag gebracht kunnen worden, zoo dat men van de woonvertrekken uit direct het terras zal kunnen betre den. ARBEIDER DOOR VALLENDE PLAAT GETROFFEN. Donderdag werd aan de Borneokade te Am sterdam een arbeider door een vallende ijze ren plaat getroffen. Met een schedelbreuk is de ongelukkige naar het O.L.V. gasthuis ver voerd. Ambtenaar door smokkelauto aangereden. Slachtoffer levensgevaarlijk gewond. Op den driesprong Wolshaag in den weg van Gemmenich naar Vaals wilde Donder dagavond omstreeks zeven uur de rijksamb tenaar der invoerrechten en accijnsen L. een uit België komende personenauto visiteeren, toen uit dezelfde richting een andere auto met zeer groote snelheid kwam aangestoven Met onverminderde vaart suisde de wagen langs de stilstaande personenauto en greep daarbij den ambtenaar, die tegen den grond werd gesmakt. Zonder zelfs een oogenblik in te houden rende de wagen voort. L. was er ernstig aan toe. In levensgevaar lijken toestand is het slachtoffer naar het hospitaal te Heerlen overgebracht. De auto. welke het ongeluk veroorzaakte is later op den avond te Vaals onbeheerd aangetroffen. Zij bleek 450 K.G. boter te bevatten, welke over de grens was gesmokkeld. De wagen voerde een Limburgsch nummer. Van den chauffeur was geen spoor te bekennen. TERAARDEBESTELLING VAN DEN ZWEEFVLIEGER P. BOSCH. Donderdagmiddag is op de begi-aafplaats ,.Zorgvlied" te Amsterdam de teraardebestel ling geschied van het stoffelijk overschot van de bij het vliegongeluk van Zaterdag j.l. zoo noodlotig om het leven gekomen zweefvlieg- instructeur P. Bosch. De aula was geheel met belangstellenden gevuld, toen tegen twee uur de baar, welke met prachtige witte lelies en seringen was gedekt, werd binnengedragen, Toen de orgeltonen verklonken waren trad de gep. vice-admiraal L. J. Quant naar voren om een woord van afscheid te spreken na mens het Nederlandsch instituut voor zweef vliegen. Hierna sprak ir. Oyens als kameraad na mens de zweefvliegers enkele gevoelvolle woorden. Tenslotte hield as. P. Bakker, mede sprekende als familielid een afscheidspredi- catie.. Treinbotsing te Amersfoort. Groote materieele schade. Geen persoonlijke ongelukken. .Gisternacht is op het stationsem placement te Amersfoort, nabij den Soesterweg een treinongeval gebeurd, waarbij geen persoonlijke ongelukken voorkwamen, doch wel groote mate rieele schade werd aangericht. Omstreeks half twee reed een binnenko mende trein uit Zwolle en bestemd voor Utrecht op een stilstaand convooi van ruim twintig goederenwagens. De schade bleek zeer groot te zijn. Niet minder dan twaalf wagens, waarvan de mees ten van den trein uit Zwolle, lagen uit de rails. Van deze wagens schoven vier in elkan der. Zij werden volkomen versplinterd. Gelukkig bevond zich hierin geen treinper soneel, zoodat persoonlijke ongelukken niet zijn voorgekomen. De overige wagens werden bijna alle min of meer ernstig beschadigd. De lading is nagenoeg intact gebleven. Van den trein uit Zwolle is de locomotief aan de voorzijde ernstig beschadigd. De bin nenkomende trein had even voor de botsing gestopt voor een onveilig signaal, waardoor hij op het moment van het ongeval nog slechts een betrekkelijk geringe snelheid had. Niettemin was de botsing zeer hevig. De losse wagens stonden op het spoor, waarop in den regel de nachtgoederentrein uit Zwolle binnenkomt Gebleken zou zijn, dat de verant woordelijke ambtenaar verzuimd heeft, het spoor vrij te maken en evenmin den binnenkomenden trein over een ander, niet bezet spoor, heeft geleid. Voor de zeilliefhebbers. Woensdag 27 Januari laatste dag der Opruiming Zaterdag 23 Januari geheel nieuwe etalages met o.a/t betere genre meubelen en tapijten waaronder „Darrab"karpetten Complete Woninginrichting Barfeljorisstr. 13-17 - Haarlem (Adv. Ingez. Med.) Nederlandsche ministers te Stockholm. Studie en tot stand brengen van persoonlijk contact uitsluitend doel van hun reis. STOCKHOLM, 21 Januari (A.N.P.) De mi nisters Gelissen en Deckers hebben de pers vertegenwoordigers ontvangen. Zij legden den nadruk op de beteekenis van een samenwerking tusschen kleine sta ten met dezelfde belangen en verklaarden, dat studie en het tot stand brengen van per soonlijk contact uitsluitend het doel van hun reis waren. Zij spraken de hoop uit, dat Zweedsche ministers een bezoek aan Neder land zullen brengen. Weer zandzuigers in Den Mooien Hel. Enkele jaren geleden werd door een groot aannemersbedrijf gedurende langen tijd zand gezogen van den bodem van den Mooien Hel te Spaarndam. Op verscheidene plaatsen in deze groote watervlakte werd het zand tot op een diepte van 12 meter weggezogen, thans is 'n andere firma bezig zand te halen van de Mooie Hel, en te vervoeren naar Am sterdam. Nu wordt echter een stuk land weggezogen n.l. de landtong aan de Oostzijde van het water. Ook hier wordt het zand tot een groote diepte weggezogen, zoodat de landtong langzaam maar zeker verdwijnt. Het water wordt daar natuurlijk breeder en, omdat het hier een inspringenden hoek in den Mooien Hel betreft, treedt voor de zeilsport (die daar in den zomer druk beoefend wordt) een verbetering op. Een zeiler moet ruim water hebben; dat geeft de Mooie Hel steeds meer en beter Spoedig weer opgewekt en gekalmeerd met Mijnhardt's Zenuwtabletten. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Adv. Ingez. Med.) Mr. dr. H. H. A. van Gybland Oosterhoff overleden. Onder-voorzitter van Nationaal Herstel. Tijdens een kort verblijf in Limburg is Donderdag na een korte, hevige ongesteldhedi overleden mr. dr. van Gybland Oosterhoff. secretaris van den ondernemersraad voor Suriname, secretaris van het curatorium der Indologische faculteit te Utrecht en onder voorzitter van het Verbond voor Nationaal Herstel. De heer van Gybland Oosterhoff werd in 1887 in Batavia geboren, doch ging op jongen leeftijd naar Nederland, waar hij het Haar- lemsche gymnasium doorliep en vervolgens aan de Leidsche en Amsterdamsche universi teiten in de rechtswetenschappen studeerde en daarna in Utrecht in de staatsweten schappen. Na zijn studie is hij tijdelijk in Staatsdienst geweest, maar na de oorlogsjaren trad hij in dienst van de B. P. M. en werd later direc teur van de Petroleum Maatschappij La Co rona. Na zijn terugkeer in ons land heeft hij meegewerkt aan de stichting van de In dologische faculteit te Utrecht. Op politiek terrein heeft de heer Gybland Oosterhoff de laatste jaren een rol gespeeld als oprichter en onder-voorzitter van het Verbond voor Nationaal Herstel. Met groote energie en toewijding heeft hij zich aan deze organisatie gegeven, en hij werd algemeen beschouwd als de motorische kracht van het Verbond. De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag a.s. om 11.45 uur op Oud Eik en Duinen te 's Gravenhage. Individueel tarief voor afzonderlijke personen verboden. li _Ar, loopen de bestaande vergunningen door tot Bllzonderheden Uit het R. A. P. en met 31 December 1940. Voor de toerwagenritten is als beginsel op genomen, dat voor eiken rit een vergunning moet worden verkregen. Regeling heeft coördinatie ten doel. Het vervoer met personenauto's wordt niet zoo volledig geregeld. Het eigen vervoer blijft daar geheel vrij. Wie echter vervoeren wil tegen ver goeding heeft een vergunning noo dig. Daarbij worden onderscheiden taxi's en huurauto's, vrijwel het eeni ge onderscheid hiertusschen is, dat taxi's standplaatsen mogen innemen en huurauto's niet. Wat beide betreft is een hoofd punt van de regeling dat de perso nenauto slechts in zijn geheel mag %vorden verhuurd en dat dus verbo den wordt om afzonderlijke perso nen tegen individueel tarief te ver voeren. De regeling heeft ten doel coördinatie. Een behoorlijke verdeeling van de taak der ver schillende vervoermiddelen staat daarbij voorop en daaruit vloeit voort, dat de beoor deeling van hetgeen geschieden moet, in één hand komt Het verleenen van vergunningen voor autobusdiensten wat tot nu toe door Ged. Staten geschiedde wordt daarom over gebracht naar een centraal orgaan, zijnde een commissie van ten hoogste vijf leden, welke commissie bij Kon. besluit zal worden benoemd en welke te 's-Gravenhage haar zetel zal hebben. Het beroep blijft evenwel bij de Kroon Deze procedure vertoont veel overeenstemming met de bestaande, Ged. Staten zullen een vertegenwoordiger blijven aanwijzen. Vergunningen voor toerwagenritten wor den gegeven door de rijksinspecteurs van de rijksverkeersinspectie, die kantoor zullen houden in de hoofdplaatsen van tien distric ten. welke samenvallen met de provinciën, met dien verstande dat Groningen en Dren te één district vormen. Er is hier dus sprake van een gedecentra liseerde centralisatie. Door de mogelijkheid van beroep op den minister is een centrale- band gewaarborgd. Een zeer belangrijke uitzondering op de In verband met de uitgifte van het Staats blad waarin het koninklijk besluit tot in voering van een vergunningsstelsel voor het exploiteeren van motorrijtuigen tot vervoer van personen (Reglement Autovervoer Per sonen) is opgenomen, heeft een redacteur van het A.N.P, een onderhoud gehad met den inspecteur-generaal van het verkeer, ir. Th. M. B. van Marle. te 's-Gravenhage In antwoord op de vraag om nadere bij zonderheden betreffende deze regeling te mogen vernemen deelde de heer Van Marle hem het volgende mede. Het vervoer met autobussen is drieërlei: a. autobusdiensten. b. eigen vervoer, dat is vervoer ten be hoeve van een bedrijf of onderneming, c. toerwagenritten. d.i. het vervoer dat niet onder a of b valt. De term „openbaar vervoer" wordt niet meer gebruikt. Er is niet getracht om van autobusdiensten en toerwagenritten een nauwkeurige omschrijving te geven, omdat de practijk wel geleerd heeft dat deze altijd twijfelpunten laat, waardoor het mogelijk wordt vervoer voor hetwelk volgens de be doeling van de wet een vergunning wordt vereischt, zonder vergunning uit te oefenen. Volgens het nieuwe reglement zal voor alle vervoer per autobus een vergunning of in schrijving noodig zijn, waarvan in de bus een bewijs aanwezig moet zijn. De autoriteiten, die de vergunningen moeten verleenen, be- ooi'deelen derhalve of een vervoer al o:f niet mag geschieden en de controle op den weg kan zich beperken tot het nagaan of een ver,gunnings- of inschrijvingsbewijs aanwe zig is. Het eigen vervoer is het meest eenvoudige onderdeel, daarvoor wordt een inschrijving vereischt waaraan geen bijzondere voorwaar den zullen worden verbonden. Het vervoer moet, evenwel zonder vergoeding geschie den Dit vervoer komt echter niet veel voor. De autobusdiensten zijn te beschouwen als de voortzetting van de vergunningen op grond van de "wet op de openbare vervoer middelen. Volgens den overgangsmaatregel centralisatie blijft de regeling van de locale vervoermiddelen, zoowel voor autobusdiens ten als voor toerwagenritten binnen een ge meente zal het gemeentebestuur vergunning verleenen. Dit bestuur zal eveneens de vergun ningen voor taxi's en huurauto's te vergeven krijgen. De behoefte aan deze vervoermidde len kan, ook al blijven zij in hun bedrijf niet binnen de gemeentegrenzen, toch het best lo caal worden beoordeeld. De regeling zal naar de meening van den heer van Marle de z.g. „wilde" autobus diensten doen ophouden. Deze zullen moeten verdwijnen. Ook de vermomde diensten van z.g. reisvereenigingen zullen hetzelfde lot ondergaan. Natuurlijk kunnen de onderne mers vergunning vragen voor een dienst, doch over hun kans op succes wilde de heer van Marle zich nog niet uitlaten. Voor alle autobussen zal keuring vanwege de rijksverkeersinspectie noodig zijn. Er is echter een regeling met de tegenwoordige pro vinciale deskundigen in de maak, waardoor dezen, behoudens mogelijke uitzonderingen, hun werk kunnen voortzetten. De beoordee ling' van nieuwe autobussen geschiedt echter reeds van 1 Januari af door de rijksverkeers inspectie. Het toezicht op een behoorlijke uitoefening van autobusdiensten zal door'de rijksinspec teurs geschieden, het ligt voor de hand dat gestreefd zal worden naar een goeden samen hang tusschen verschillende middelen van ver voer en aangezien het spoorwegnet daarin voor de verbindingen door het geheele land een overwegende plaats inneemt moeten de dienstregelingen der autobusdiensten worden beoordeeld in verband met de spoorweg dienstregeling. Bepaald is daarom dac dienst regelingen telkens slechts voor den duur van een spoorwegdienstregeling worden goedge keurd, tusschentijdsche wijzigingen blijven echter mogelijk. Aan autobusdiensten wordt een exploitatie plicht opgelegd, ofschoon deze thans niet wettelijk bestaat zal zij niet bezwarend voor de ondernemers zijn, daar zij beperkt blijft tot de gewone middelen van vervoer. Dit is echter een beginselbepaling. Tegen het verleenen van vergunning voor het vervoer in toerwagens per rit is oogen- schijnlijk practisch veel bezwaar. Het ligt echter in de bedoeling, aan de ondernemers die zich naar de bedoeling van het reglement voegen, toe te staan, zelf bewijzen uit te schrij. ven, waarvan zij dan, zonder dat de rit be hoeft te worden vertraagd afschrift aan de inspectie moeten toezenden. Verder kan de rijksinspecteur voor geregeld voorkomende ritten een kaart voor langeren duur afgeven Ritten uit het buitenland verkrijgen aan de douaneposten een bewijs. Er mogen daarvoor dan hier te lande geen personen meer worden opgenomen. De regeling voor ritten naar het buitenland is niet aan bijzondere bepalingen onderworpen. Voor taxi's en huurauto's zijn nog geen al- gemeene regelen gesteld. Op den duur zal ech ter het centraal gezag naar de meening van den heer van Marle een zoodanige regeling dienen te doen gelden. Beleediging van Hitier? Hoofdredacteur van „Het Volk" staat terecht. Ook in hoogcr beroep veroordeeling geëischt. In hooger beroep heeft Donderdagmiddag voor het Amsterdamsche Hof de hoofdredac teur van „Het Volk" terecht gestaan wegens beleediging van het hoofd van een bevrienden staat. Het betreft hier een prent welke beleedi- gend voor Hitier zou zijn, en die de hoofdre dacteur in zijn blad van 5 Februari 1936 had doen opnemen. Op de plaat stond Hitier afge beeld bij een begrafenis van den in Zwitser land vermoorden agent der nat. socialisten Gustloff. De teekenaar liet het Duitsche staats hoofd plechtig verklaren; „Wij brave Nazi's hebben nog nimmer een politiek tegenstander vermoord". Op de prent zag men voor den redenaar de grafzerken van Rathenau, Ertzberger en Rhöm. Hitier stond te midden van S.S.- en S.A.-mannen. Volgens de tenlastelegging zou kennelijk tot uitdrukking zijn gebracht dat Hitier een meineed, althans in elk geval een plechtige verklaring, opzettelijk in strijd met de waarheid had afgelegd en dat hij zich om gaf met misdadigers, althans met uiterst on gunstige individuen. De rechtbank deelde niet liet verweer van verdachte en zijn raadsman dat de plaat niet beleedigend is, dat het slechts een caricatuur wil zijn en dat Hitler is afgebeeld als hoofd van de partij en niet als staatshoofd. De rechtbank had verd. tot f 150.boete subs. 15 dagen hechtenis veroordeeld. Thans was prof. Kernkamp door de verde diging als getuige gedagvaard. Deze be schouwde de plaat slechts als een uitdrukking van de gedachte „Wat is er nu aan de hand?, wat zegt Hitier nu?" Naar het oordeel van prof. Kernkamp lag in de plaat een overdrij ving van de plechtige verzekering. Getuige zag er geen uitdrukking van meineed in. De proc.-generaal was van oordeel, dat Hitier afgebeeld is terwijl hij een eed aflegt, welke eedsaflegging tot uiting komt door de twee opgestoken vingers. Het is z.i. zeer duide lijk dat daarmee bedoeld wordt, dat Hitier een valsche eed aflegt. De eer van het staatshoofd wordt hierdoor aangerand Spr. kon zich zoo wel met het vonnis als de straf vereenigen. Verd. immers is ver over d'e schreef, van wat behoorlijk is, gegaan en spr. requireerde be vestiging van het vonnis (f150.boete). De verdediger Mr. Mendels bestreed in elk opzicht de meening van den procureur-gene raal en concludeerde tot vrijspraak. Arrest 4 Februari. PERSONALIA HAARLEM Vrüdag. Voor het examen voor het diploma van be kwaamheid voor de practijk in boekhouden van de Vereeniging van Leeraren in het boek houden te Amsterdam slaagde de heer H. K. Choufour, alhier. Bij de op 22 December j.l. gehouden ..Mer- curius-examens" slaagden voor de Engelsche Handelscorrespondentie de dames P. E. M. Wagemaker en T. Broersma, beiden leerlin gen van Handelsinstituut „Baltussen" alhier. CREMATIE J.SIMONSZ. HAARLEM Vrijdag. Gistermiddag heeft onder groote belang stelling in het crematorium op Westerveld te Velsen de crematie plaats gehad van het stoffelijk overschot van den heer J. Simonsz. president-commissaris der N.V. Houthandel v.h. H. Simonsz en Zn., te Zaandam, overle den te O verveen. Aanwezig waren de heeren Jhr. Mr. F. Te- ding van Berkhout Sr., en Jhr. Mr. F. Teding van Berkhout Jr., oud-directeur en directeur der Twentsehe Bank alhier, N. J. Hoeflake, notaris alhier.J. P. Laan,. C. A. W. Pauw te Heemstede, president-commissaris der N.V. Houthandel v.h. William Pont te Zaandam; G. Warnderink Vinke. lid der firma Vinke en Co., J. A. E. Verkade. voorzitter der Ka mer van Koophandel en Fabrieken te Zaan dam; G. Boeke. directeur der Twentsehe Bank te Zaandam; A. J. E. Verf. directeur der Kon. pellerij Mercurius v. h. Gebr. Laan te Wor- merveer; C. Bruynzeel Jr.. directeur der N.V. Bruynzeel's fabrieken te Zaandam; J. H. van Zadelhof f. directeur der N.V. Noord-Europee - sche Houthandel Mij. te Amsterdam; J. van Wessem, van de N.V. Houthandel v.h. van Wessem en Co. te Zaandam. C. Endt, direc teur der N.V. Houthandel Gebr. Endt te Zaan dam; C. M. Reinders Folmer te Heemstede; W. L. Guépin, J. E. van Panhuys, W. Backer en anderen. Gesproken heeft de heer J. F. van Henzei, directeur der Stoomvaart Mij. Nederland te Amsterdam, die zeide dankbaar te zijn een enkel woord te mogen zeggen. Spr. mocht bij kans 40 jaar de vriendschap van den overle dene genieten. Hij kwam met hem in zaken relaties, toen de heer Simonsz commissaris was van een kleine reederij, later wei'd spre ker commissaris van de vennootschap, waar van de vennootschap, waarvan de heer Si monsz president-commissaris was. Spr. her dacht den overledene als een man van on kreukbare eerlijkheid en groote plichtsbe trachting, die voor allen eeh voorbeeld was. Nadat de kist was gedaald onder het spelen van de Litanye van Schubert, heeft de oudste zoon voor de groote belangstelling dank ge zegd.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 5