Politieke spanning in Japan. De Duitsche vrouw en 't vierjarenplan. IVOROL Thijs IJs helpt de spinnende prinses Het minste tandbederf v R TT D A 0 22 JANUARI 1937 HA'AREE M'S DAGBEAD Wordt het parlement ontbonden? Het Japansche parlement is gisteren bijeen gekomen in een zitting, die een zeer storm achtig verloop had. De redevoeringen van den Japanschen premier Hirota en den Japan- schen minister van financiën Baba, ontlok ten vele protesten. De keizer heeft later ministerpresident Hirota, na een bespreking der ministers, in audiëntie ontvangen. In de wandelgangen van den Landdag ver luidde, dat Hirota den keizer zal verzoeken het parlement te ontbinden. Nader meldt Havas: De officieele personen en de leiders der partijen weigeren mede- deelingen te doen over de politieke moeilijk heden. Wel heeft een lid der Minseito-partij tegenover Havas verklaard, dat de partij den strijd in geen geval zal opgeven en zal trach ten te verkrijgen, dat de door Hirota beloofde bestuurshervormingen tot stand lcomen, dat 't leger zich niet langer mengt in de internatio nale politiek, dat de geheime diplomatie wordt afgeschaft en klaarheid wordt gebracht in de buitenlandsche politiek, Hij voegde hieraan toe, dat men na de verklaringen van Arita over het Duitsch-Japansche verdrag gesterkt was in de overuiging, dat dit verdrag niet is tot stand gebracht door het ministerie van buitenlandsche zaken, maar door den gene- ralen staf. Minister-president Hirota heeft omstreeks middernacht het keizerlijke paleis vei'laten, na een onderhoud van drie uur met den keizer gehad te hebben. Hij deelde mede, dat de zitting van het Lagerhuis tot Maandag is ge schorst. In den tusschentijd zal de regeering trachten tot overeenstemming te komen met de partijen. Het is waarschijnlijk, dat de keizer alleen na mislukking van deze pogingen zal overgaan tot ontbinding van het parlement. In militaire kringen, die op een onmiddellijke ontbinding gehoopt hadden, is een zenuwachtige stem ming merkbaar. De minister van oorlog, Teraoetsji, heeft de volgende verklaring bekend gemaakt: „Ik ben zeer bewogen door de wending, die de debatten in het parlement vandaag hebben genomen. Mijn besluit staat reeds onherroepelijk vast, maar ik kan daaraan nog geen bekendheid geven". Men verwacht, dat het bij de debatten over de begrooting opnieuw tot rumoerige toonee- len zal komen en dat de spanning tusschen de parlementsleden en de miltairen nog zal toenemen. Belgische mijnwerkersstaking volgende week ten einde? De toestand in het gebied van de mijnwer- kersstaking is. over het algemeen weinig ge wijzigd, aldus een A.N.P.-bericht uit Brussel. In het centrum zijn 30 pet. der ondergrondsche en 80 pet. der bovengrondsche arbiders aan het werk. Terwijl in het bekken van Charleroi een uit breiding van het aantal stakers valt waiar te nemen, staken m Limburg ongeveer 1200 man. In het Luiksche is het aantal stakers vermin derd. In het algemeen heeft men het vertrou wen, dat de arbeid in het begin van de vol gende week overal hervat zal worden. Portugal. Arrestaties als gevolg van de bomaanslagen. Havas meldt uit Lissabon 21 Januari: In In verband met de terroristische aanslagen in den afgeloopen nacht heeft de politie der tien personen in arrest gesteld. De minister van binnenlandsche zaken, Mario Pais Souba, heeft naar aanleiding van het gebeurde het volgende verklaard: ..Wat zich vannacht in Lissabon heeft afgespeeld, is zeker het werk van buitenlanders, geholpen door slechte Por- tugeezen. Het betreft hier een reactie op de huidige internationale wanorde. Deze gebeur tenissen bewijzen hoezeer de Portugeesche regeering gelijk had. toen zij beweerde, dat de strijd, die thans in Spanje geleverd wordt het leven van het Portugeesche volk in werkelijk gevaar brengt. Het gevaar komt van buiten. De aanzienlijke schade, die door de bommen is veroorzaakt, bewijst, dat deze terroristische helsche machines niet in Portugal vervaardigd zijn. Dit gevaar van buiten moet moedig be streden worden." Voorts is nog van regeeringszijde medege deeld, dat uit de talrijke telefoongesprekken, die met de autoriteiten in deprovincie ge voerd zijn, gebleken is, dat alles in het land rustig is. Om half twaalf is gistermorgen opnieuw een bom tot ontploffing gekomen, thans voor het ministerie van oorlog. Er vielen geen slacht offers. De aangerichte schade is aanzien lijk. (Havas). Italië. Mussolini naar Duitschland? Naar men te Rome verklaart is bij de be sprekingen tusschen Mussolini en Goering niets afgesproken over een ontmoeting tus schen beide staatslieden, a.s. herfst in Duitsch land. De woordvoerder, van het Italiaansche ministerie van propaganda heeft volgens een bericht van het Duitsche Nieuwsbureau gis teravond aan de buitenlandsche journalisten verklaard, dat de geruchten omtrent een reis van Mussolini naar Duitschland op veronder stellingen berusten, die dicht bij de waarheid zijn. Het is waarschijnlijk, dat Mussolini uiting gegeven heeft aan den wensch, het Duitsche bezoek te beantwoorden, doch vol gens dit D.N.B.-bericht is omtrent plaats en tijd nog niets afgesproken. Duitschland Standpunt tegenover België ongewijzigd. Met betrekking tot de in het buitenland verschenen berichten, dat Hitler in zijn rede van 30 Januari, België dezelfde garanties zou aanbieden als die. welke dit land door Groot Brittannië en Frankrijk zijn verleend, ver klaart men in officieuze Duitsche kringen, dat de rede van Hitier nog niet is opgesteld en dat het dus voorbarig is aanwijzingen aan gaande den inhoud te geven. Deze kringen bevestigen echter, dat sedert de voorstellen van Hitler met betrekking tot een nieuw Lo- camo-verdrag, er zich geen enkel nieuw ele ment heeft voorgedaan, dat het Duitsche standpunt in de Belgische kwestie heeft ge wijzigd. Hitier zal Eden persoonlijk antwoorden. Van welingelichte zijde wordt vernomen, dat de Fuehrer voornemens is persoonlijk te ant woorden op de rede. welke de Britsche minis ter van buitenlandsche zaken Eden in het La gerhuis heeft gehouden. Eden heeft zich in deze rede in het bijzonder met Duifcchland beziggehouden en men kan aannemen, dat het antwoord van den Fuehrer op deze passages betrekking zal hebben. ersterkingen in het dal der Nahe Men verneemt uit Berlijn, dat de Duitsche militaire autoriteiten voornemens zijn, zeer belangrijke versterkingen aan te leggen in het dal der Nahe bij Landsthul. De bewoners van een aantal plaatsen hebben order gekregen hun grond te verlaten: in Noord-Duitschland zal nun grond ter vergoeding gegeven worden. Officieele kringen te Berlijn bevestigen noch ontkennen deze mededeelingen. (Havas). De Paus lijdt aan koudvuur. Toestand werd gisterenavond précair geacht. De toestand van den Paus werd gister avond algemeen precair geacht. Er heeft zich een ernstige wending in het ziekteverloop voorgedaan. Men sprak de vrees uit, dat de Paus lijdende is aan koudvuur. DEENSCHE PRINSES TREEDT IN HET HUWELIJK. Uit Kopenhagen: Vandaag zal prinses Alexandrine Luise in het huwelijk treden met graaf Luitpold zu CastellCastell. De bruid is een dochter van prins Harald, een broer van koning Christiaan van Denemarken en prin ses Helena van Glücksburg. VIER DOODEN BIJ MIJNONGELUK IN ENGELAND. Uit Londen: Tengevolge van een mijngas- ontploffing in de steenkoolmijn Markham, nabij Chesterfield, zijn naar men vreest vier mijnwerkers gedood en verscheidene andere gewond. Reddingsmansehappen zijn reeds in de mijn afgedaald. Zij zijn er in geslaagd vier ;ewor.den 'aan de oppervlakte te brengen. DE ZIGEUNERIN ZONDER NEUS. Roemenië is een van de weinige Europee- sche landen, waar de zigeuners nog vrij kunnen rondzwerven jen hardnekkig weige ren hun Nomadenleven op te geven. Dit vrije leven is ook de oorzaak geweest, dat hun al oude gewoonten hier zijn blijven bestaan. Hoe weinig deze gewoontes met onze Euro- peesche begrippen overeenkomen, blijkt uit een zeldzaam voorval, dat zich onlangs af speelde in een Roemeensche Rechtszaal. De Zigeuner Alexander Varga had de neus afgesneden van zijn echtgenoote en werd hiervoor voor het gerecht gedaagd. Voor de rechtbank verklaarde zijn vrouw echter: „Zonder mijn neus ben ik een ver achtelijke vrouw; zoo zal ik voor de rest van mijn leven een trouwe echtgenoote zijn. Mijn echtgenoot heeft het recht om zijn mes te trekken". Het verwonderde haar ten zeerste, dat de rechters niet naar haar verklaring wilden luisteren en haar man tot 6 maanden gevan genisstraf veroordeelden. De verminkte, trou we echtgenoote heeft zich nu tot den minis ter van justitie gewend om gratie voor haai man te verkrijgen en zij schrijft in dit ver zoek. dat de Roemeensche rechters de ziel van den zigeuner nooit goed zullen kunnen doorgronden. Britsch passagiersschip gestrand. 120 passagiers aan boord. De campagne tot het inzamelen van keukenafval. Buiten Zanzibar is het s.s. Llandaff ge strand. Er bevinden zich 120 passagiers aan boord. Het schip heeft om hulp gevraagd. Finsch schip in den storm vergaan. 26 man omgekomen. Naar het D.N.B. uit Oslo meldt is het Finsche s.s. .^Savonaa" aan de kust voor Landoe in de nabijheid van Mandal in den storm vergaan. De uit 26 personen bestaande be manning heeft den dood in de golven gevonden. 125.000 MAN ZONDER WERK BIJ DE GENERAL MOTORS. DETROIT 21 Januari (A. N. P.) Tenge volge van de stakingen en het sluiten van de fabrieken van de General Motors zijn 125.000 employé's van deze maatschappij zonder werk. BOMAANSLAGEN TE LISSABON. LISSABON 21 Januari (Havas/A. N. P.) Vannacht zijn in verschillende stadsdeelen van Lissabon bommen ontploft. Twee zijn bijna gelijktijdig tot ontploffing gekomen tijdens een bijeenkomst in-de Casa de Espana. D< andere ontpolfte bij het ministerie van volks opvoeding. Voorts is een bom ontploft bij de radioclub, als gevolg waarvan de uitzendingen moesten worden gestaakt. DE „OFFICIER VAN DEN TOWER" OP VRIJE VOETEN. Luitenant Baillie Stewart, bekend onder den naam „de officier van den Tower" is in vrijheid gesteld. Zooals men zich zal herinneren was luite nant Baillie Stewart tot vijf jaar gevange nisstraf veroordeeld wegens het verraden van militaire geheimen aan een buitenlandsche mogendheid. Hij -heeft gratie gekregen voor een deel van zijn straf en zou de volgende maand in vrijheid worden gesteld, doch Dinsdag jl. is zijn vader, kolonel Baillie- Wright, overleden en hierom is hij eerder vrijgelaten. Bommen op pelgrimsschip. Mohammedaansche notabelen aan boord. RABAT. 21 Januari. In de uitzending van 7 uur vanavond heeft Radio-Tetoean medegedeeld, dat een regeeringsvliegtuig een in de haven van Ceuta liggend schip met Mohammedaansche pelgrims, die op weg wa ren naar Mekka, heeft gebombardeerd.. Het 'schip is volgers',-dit bericht niet getroffen,' doch het bericht 'heeft in de steden van de Spaansche zone, waaruit de pelgrims vrijwel allen afkomstig waren, groote opwinding- veroorzaakt. Onder de passagiers zouden zich verscheidene Mohammedaansche notabelen uit Te-toean bevinden. In dezelfde uitzending werd medegedeeld, dat de bevolking van Alicante de overgave der stad zou eischen. (Havas). Griepepidemie in Engeland. Talrijke sterfgevallen. Het aantal dood-en tengevolge van de griep in Engeland en Wales is de vorige week ge stegen tot 1100. Hiervan overleden er 663 in Groot-Londen. Wanneer men nog rekening houdt met de sterfgevallen in Edinburgh, Glasgow. Dublin en Belfast wordt het totaal aantal dooden 1317. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Het prinsesje laat zich niet lang verzoeken, maar stapt oogen- blikkelijk in. Thijs en Paddekwist gaan voorop zitten en de prinses vindt een goed plaatsje tusschen de kleeden. Daar zet het toover- karretje zich in beweging en voort gaat het! De kabouters blijven achter en wuiven met hun mutsen en zakdoeken en zelfs met hun baarden de vertrekkenden een hartelijk vaarwel toe! „Nu zullen we eens zien of we dien meneer Hocus Potten niet een mooie poets kunnen bakken," zegt Paddekwist. Duitsche jeugd gerequireerd. (Van onzen specialen G. P. D. verslaggever) In een vorige beschouwing hebben wij reeds het een en ander medegedeeld over de uitwer king. van het Vierjarenplan in Duitschland op het leven van allen dag. Wij vervolgen en besluiten deze mededeelingen thans met eeni- ge feiten, vooral betrekking hebbende op de Duitsche huisvrouwen en de Duitsche jeugd. Om nog even terug te komen op de boter- distributie; deze is tal van huisvrouwen alles behalve naar den zin en wordt door niet weinigen beschouwd als een ingrijpen in het huiselijke leven, dat wel iets te ver gaat. Men heeft zich daar echter bij neer te leggen, zelfs mopperen of protesteeren is strafbaar. Op vallend daarom, dat desondanks de Duitsche bladen de huisvrouwen moeten aanraden, zich bij de boterregeling neer te leggen. Keukenafval is waardevol! Nog meer echter dan met de boter en de vetten, heeft de huisvrouw te doen met haar keukenafval. Dag in dag uit wordt op de Duitsche huisvrouw een beroep gedaan om toch niet één, maar drie vuilnisbakken te ge bruiken: één voor de aardappelschillen, de groentenresten, het koffiedik," de soepbeentjes en de broodkorstjes, één voor afval, zooals ba nanenschillen, asch, scherven enz. en 'n derde voor conservenbusjes, metalen flesschendop- jes, tubes van tandpasta en crème, zilverpa pier en allerlei andere metaal houdende afval. Dag in dag uit wordt de Duitsche huis vrouw ingeprent, dat een handvol aardappel schillen van beteekenis is, evenals trouwens alle verdere keukenresten. Want varkens zijn, zooals bekend, alleseters, zij verorberen aard appelschillen en koffiedik met evenveel ple zier als wij de fijnste lekkernijen en zij wor den er evengoed vet van, als van het voedsel dat zij tot- nu toe kregen. Het is niet zoo'n dwaze gedachte van de Duitschers geweest aan het inzamelen van keukenafval te gaan, om daarmede varkens vet te mesten. Tot nu toe immers moesten spek, reuzel en vet en varkensvleesch altijd nog geïmporteerd wor den en voortaankrijgt iedere plaats een aantal varkens, die vet gemest zullen worden .met behulp van aardappelschillen en andere keukenresten. „Peetvarkens" voor de Duitsche steden. Men heeft berekend, dat plaatsen van ruim 18000 inwoners gemakkelijk 150 varkens vet kunnen mesten en dat plaatsen van een half millioen inwoners een paar duizend varkens voor hun rekening kunnen nemen. In totaal denkt men in Duitschland ruim een millioen varkens vet te kunnen mesten. Dit zou be- teekenen, dat er dan meteen de behoefte aan dierlijke vetten voor een zoo belangrijk ge deelte zou worden gedekt, dat de import tot een minimum beperkt kan worden. Door de N.S. Volkswohlfahrt is nu een nieu we instantie geschapen genaamd „Voedings hulpactie van het Duitsche volk", die tot de boeren het verzoek richt een varken fop hun land onder te mogen brengen. Dit varken wordt dan gemest met aardappelschillen en dergelijke en als het eenmaal vet is, geslacht en weer ter beschikking van de Voedingsactie gesteld. Vermelding verdient, dat alle huisvrouwen een plaat cadeau krijgen, bestemd om in de keuken te worden opgehangen. Op de plaat staat een rose geluksvarken vriendelijk te lachen en het onderschrift luidt: Ik vreet afval van aardappelen, groen ten. -fruit (ra-uw en gekookt), salade, vleesch en vischafval. beentjes, ingewan den, koffiedik, etensresten, brood en ge- bakresten van allerlei aardmaar geen: chemicaliën, poetsmiddelen, krui den, citroen, sinaasappel en bananen schillen, asch, tabak, veeren, scherven, vodden, metaalresten,' papier enz. Vermelding verdient ook, dat de groote steden hun varkens, die ..peetvarkens" wor den genoemd, dat wil zeggen, varkens, waar ever de steden peet zijn. eigen varkensmeste- r.. 'n krijgen aan den rand van hun stads gebied. Tenslotte dient opgemerkt, dat voor het verzamelen van deze afvallen speciale emmers gratis ter beschikking worden ge steld en dat die emmers tweemaal per week zullen worden opgehaald door personen, die dit als een soort eerewerkje beschouwen. Wie die personen zijn? De leden van de Hitier - jugend en van den Bond van Duitsche meis jes. Het lidmaatschap van die beide vereeni- gingen is weinig minder dan verplicht. Wie er geen lid van is, staat een beetje achteraf. En .zoo kan men momenteel zien, dat meisjes van zeer goeden huize de deuren langs gaan en aardappelschillen inzamelen. Een eere baantje heet dat, maar een feit is. dat tal van huismoeders en huisvaders er zich moei lijk mee kunnen vereenigen en hun zoons of dochters uit de B.DM. of de Hitlerjugend dreigen te nemen. Het baat echter weinig. De vereenïgingsleiders vragen dan eenvoudig of die jongens en meisjes soms te goed zijn om mede te werken aan den opbouw van het Duitsche Rijk en zulk een vraag bevesti gend beantwoorden is iets. wat men tegen woordig in Duitschland beter niet kan doen. Omdat men dan heelemaal achteraf komt te staan Precies eender is het gegaan met het ver zamelen van de conservenblik] es en andere metaalresten. Ook daar werd de jeugd voor gespannen en ook daar waren er vaders en moeders, die niet wenschben, dat hun jon gens en meisjes de vuilnisbakken gingen le digen, al was het dan ook voor een goed doel. En ook hier baatte verzet niet. Tenslotte zijn er huisvrouwen, die ondanks herhaalde aanmaningen nog steeds hun aardappelschillen in de gewone vuilnisbak wei-pen'. De Duitsche bladen wekken reeds op om die huisvrouwen eens goed te vermaken en anders andere maatregelen te nemen Vooral de huisvrouw heeft dus in haar dagelijksch leven met het vierjarenplan te maken en het zal haar niet gemakkelijk val len, om steeds met de eischen, die haar ge steld worden, rekening te houden. Men went echter aan alles. En gezegd dient te worden, dat men slechts weinigen hoort mopperen, dat verreweg de .meesten beseffen, dat er iets groots zit in deze „onafhankelijkheidsactie". Vandaar dat men bereid is zooveel mogelijk zijn medewerking te verleenen. Nog tot een andere consequentie heeft deze inzameling van metaalresten aanleiding ge geven. Geen Hitlerjongen kan op straat een oud conservenblik tegenkomen of hij legt er beslag op. Voor het Vierjarenplan! Maal ais er een flinke stapel conservenblikken en andere rommel bijeen is gebracht, dan moet die verder getransporteerd worden en juist 1 dit laatste laat nog wel eens wat te wen- schen over. Vandaar, dat daarover nog al klachten zijn. Niet iedereen immers is zoo zonnig van humeur, dat hij -bij zichzelf rede neert, dat daar wel verandering in zal ko men. Die verandering zal er inderdaad wel komen Men staat immers nog maar aan het begin. Maar op het oogenblik heeft men er in Duit-schland den last mee. De Duitscher is tevreden. Openlijk dus weinig critiek. In stilte wel een beetje gemopper. In verband daarmee rijst de vraag, wat 'n Duitscher. een ontwikkelde nationaal socia list. zegt. als men hem voor oogen houdt, dat het Vierjarenplan toch eigenlijk overbodig is, omdat Duitschland zijn grondstoffen toch goedkoop in het buitenland zou kunnen koo- pen, of kunnen ruilen voor eigen exportartike len. Wat zou er gebeuren, vroegen wij tij dens een gesprek, als alle landen eens precies hetzelfde systeem gingen volgen ear zich eco nomisch las van de rest van de wereld maak ten? De Duitschers hebben hun antwoord dan klaar. Als inderdaad alle landen zich zelfstan dig maakten, zou de wereldhandel een onmo gelijkheid worden. Maar zou, als iedereen voor zichzelf zorgde, de wereld er zooveel slechter aan toe zijn? Er blijven toch altijd staten, die aangewezen zijn op de grondstoffen van an dere landen, Duitschland zal dat voor ver-, schillende artikelen bijvoorbeeld toch blijven. Men denke maar eens aan zuidvruchten en verscheidene metalen, die niet in den Duit- schen bodem voorkomen. Het heeft thans geen geld om alles wat het tekort komt in het bui tenland te koopen, maar dan zou er een soort goederenruil kunnen ontstaan, die aan alle moeilijkheden een einde maakte. Zoo luidt de oppervlakkige redeneering van den ontwikkelden Duitscher ten aanzien van het Vierjarenplan, dat hierdoor inderdaad ge rechtvaardigd wordt, theoretisch, zooals het practisch gerechtvaardigd wordt door het ge brek aan deviezen. Er zit natuurlijk veel meer aan dit probleem, vast. Maar de Duitschers zijn met dezen uit leg en de deviezenkwestie tevreden. Zij ge troosten zich opofferingen terwille van het grootsche plan, zij voelen, dat hier iets nage streefd wordt, wat nog door geen land werd bereikt. En terwijl zij graag eens lachen om de mooie uniformen en de vele medailles van Generaal Goering, op wien de verantwoorde lijkheid voor de uitvoering van het Vierjaren plan rust, hebben zij toch over het geheel ge nomen een groot respect voor hem, omdat hij iemand is, die van doortasten weet, een man, die iets bereiken kan. een man, die vermoede lijk ten aanzien van het Vierjarenplan ook veel bereiken zal. en de schoonste tanden, indien U poetst met de antiseptische tandpasta tube ÓO en 40 ct. Doos 20 cf. (Adv. Ingez. Med.) PPDfiDAMMA ZATERDAG 23 JANUARI 1937. HILVERSUM I, 1875 M. VARA-Uitzending. 10.00 v.m. en 7.30 n.m. VPRO 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voordracht en Gram.pl. 12.00 Gram.pl. 12.30 „Melody Circle". 1.151.45 De Flierefluiters en zang. 2.00 „Rats, lice and history", causerie. 2.20 Vervolg concert. 2.50 „Uit Filmland". 3.15 Schaakpraatje. 3.30 R'damsch Philh. Orkest, en solisten. 4.30 Esperanto-uitzending. 4.50 Vervolg concert. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgelspel. 6.30 „De Wielewaal", en toespraak. 7.00 Betuwsche uitzending. 7.30 „Bijbelvertel lingen", causerie. 8.00 Herh. SOS-Ber. 8.03 Be richten A.N.P. en VARA-Varia. 8.15 Ramblers. 8.45 VARA-Groot-orkest. 9.15 Voordracht. 10.00 Berichten A.N.P. 10.15 Vervolg concert. 11.00 Berichten. 11.0512.00 Gram.pO. HILVERSUM II, 301 M. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 KRO-orkest, en Gram.pl. I.20 De KRO-Melodisten en zang. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Gram.pl. 3.05 Kinderuur. 4,05 Gram.pl. 4.15 KRO-orkest, en Gram.pl. 5.30 Gram.pl. 5.45 De KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gram,pl. 6.20 Journ. weekoverzicht. 6.45 Gra- mofoonpl. 7.00 Berichten^ 7.15 Kath. RVU. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten. A.N.P. Mededeelingen. 8.10 Overpeinzing en concert. 8.30 KRO-orkest, de Cavelli's (accor deon), KRO-Melodisten en Gram.pl. 10.30 Be richten A.N.P. Gram.pl. 10.40 Intern, sport- revue. 10.55 De KRO-Boys, en zang. 11.25 12.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Orgelspel. 11.50 Het Strijkkwartet. 12.50 Gram.pl. 1.20 Het Commodore Grand Orkest. 2.20 Gram.pl. 3.05 Het Orpheus-trio. 3.35 BBC-Schotsch-orkest. 4.35 Declamatie. 4.55 So praan en viool. 5.35 Het BBC-Dansorkest. 6.20 Berichten. 6.35 Sportnieuws, 6.50 Welsch in termezzo. 7.05 BBC-Orkest. 7.50 Radiojournaal. 8.20 Variété-programana. 9.20 Berichten. 9.40 Jazzmuziek, 10.10 BBC-Theaterorkest. 10.40 Muziik. causerie. 10.45 3de acte van „Les con- tes d'Hoffmann", opera. 11.30 Grosvenor House dansorkest. 11.50 Berichten. 12.0012.20 Vervolg dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 9.50 Orkestconcert. II.50, 12.35 en 1.20 Gram.pl. 1.35 Zang. 1.50 en 3.20 Gram.pl. 5.50 L. Goldy's dansorkest. 8.20 Zang. 9.05 Solisten, koor en orkest. 11.20—12.35 Guillou-dansorkest. KEULEN, 456 M. 5.50 H. Fröhlich's orkest, 7.50 Saarbrücker Orkestvereen. 11.20 Orkestconcert. 1.35 Gra- mofoonpl. 3.20 West-Duitsch Kamerorkest, het Omroepschrammelensemble en solisten. 5.25 Schubertkoor. 7.30 Vroolijk programma. 9.50— 11.20 Omroepdansorkest. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Kleinorkest. 1.30 Sa lonorkest. 1.50 Gram.pl. 2.50 Orkest v. h. Con servatorium te Luik. 4.20 Gram.ol. 5.35 Om- roep-dansorkest. 6.35 Zang. 6.50 Pianorecital. 7.20 Zang. 8.20 „Rossini a Naples", opera. Na afloop tot 12.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Gevar. programma. 9.20 Berichten. 9.40 Sportreportage. 10.05 Weerbericht. 10.20—12.15 E. Kaiser's d -msorkest.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6