I Qhmp mnm VRIJDAG 22 JANUARI 1937 H A A R L E M'S DAGBLAD SPORT EN SPEL BILJARTEN. Biljartclub Soc. Vereeniging. Het zilveren jubileum. N. Verkley t Als we aan dit jubileum van de voornaam ste biljartclub in Haarlem denken en ons her inneren, wat deze organisatie voor de biljart- sport in Haarlem in 't bijzonder en in idie van ons land in 't algemeen geweest is gedurende een 25-jarig tijdperk, dan denken wij onwil lekeurig terug aan hem, die eenmaal een der beste en beroemdste leden er van was: n.l. aan wijlen den heer Nico Verkley, die op 2 Fe bruari 1933 overleed. Hij was een tijdgenoot van spelers als: den Fries Bijlsma, de Groningers Bierling en Terpstra, de Amsterdammers Grupping en de Geus en anderen. Later van: Thiele, Wiemers, Boelstra, Robijns, enz. Hij deed voor de eersten niet onder en was steeds op wedstrijden een ernstige mededinger naar de eerste plaats. Bovendien was hij niet alleen een sterke speler, maar tevens een allround sportsman en een onvervalscht amateur. Met woord en daad bestreed hij het spelen om geldelijke prijzen, wat vroeger schering en inslag was. .In 1901 was hij mede-oprichter van de bil jartvereniging ..Amsterdam", thans een dei- oudste in den lande. Ook aan de oprichting van den Ned. Biljartbond in 1911 had hij een belangrijk aandeel, waarvan hij van 1913 tot 1918 penningmeester was. Bij zijn aftreden be noemde men hem tot eerelid van den Bond. Zeer veel prijzen won hij en hij was steeds een ernstige mededinger bij wedstrijden. Deze prijzen bestonden toen meestal uit gouden, verguldzilveren en zilveren medailles, welke hij nog bij zijn leven aan de „biljartclub der Sociëteit Vereeniging" schonk en die te zien zijn in een kastje, waiacrtusschen zijn portret als een blijvend aandenken prijkt. Nu deze ciub haar 25-jarig bestaan herdenkt, is er wél aanleiding om nog eens aan dezen eerlijken sportsman te herinneren. J_ HANDBAL. Hoofdklasse Dames (West) gesp.gew.gel.verl. v.-t.pnt. Zeeburg 10 9 0 1 317 18 A. D. A. 10 7 2 1 28—3 16 Rapiditas 31 10 6 0 4 19—20 12 Simson 11 6 1 4 1613 13 Niloc 12 4 3 5 18—17 11 D. O. S. 11 3 2 6 9—23 8 G. V. A. 11 2 2 7 6—16 6 Kr. en Vr. 11 2 2 7 9—30 6 Carna 9 1 2 6 514 4 Hoofdklasse (West) Heeren Lijnden 13 9 3 1 85—25 21 Niloc 11 9 0 2 82—33 18 Aalsmeer .10 6 2 2 30—18 14 Turno 12 6 3 3 62—45 15 D. O. S. 13 7 3 3 53—47 17 Simson 11 4 1 6 26-^8 9 Concordia(Zaand.) 12 4 1 7 3845 9 Rapiditas '31 12 2 1 9 3281 5 Olympia 10 2 0 8 14—29 4 Torrido 12 1 1 10 18—70 3 HET K. N. G. V.-PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Het programma voor a.s. Zondag luidt: Hoofdklasse (West) Dames: 1.30 uur: RapiditasG.V. „Amsterdam" 2.45 uur: SimsonZeeburg I.30 uur: UilocAmst. Dames Athl. Club. II.30 uur: CarnaKraeht en Vriendschap Hoofdklasse Heeren: 2 uur: LijndenRapiditas (G. de Boer) 2.30 uur: NilocOlympia (C. Blazer) 1.30 uur: D. O. S.Aalsmeer (W. Sitter) 10.15 uur: ConcordiaTurno 12.15 uur: SimsonTonido. Westelijke klassers: Dames: 10.30 uur: OdinConcordia 10.30 uur: A. V. ZaandamLijnden. 9.30 uur: Heb e—Concordia 2 S: S. S.Rapiditas 2 Heeren 10.30 uur: LijndenAchilles (M. Pal) 10.30 uur: S. S. S.Concordia (P. Bart) 9 uur: Concordia 2Concordia Zaandam 2 Dit programma vermeldt enkele belangrijke ontmoetingen voor de staartclubs en de lei dende damesclubs. Zoo zal Zeeburg geducht moeten oppassen tegen Simson dat in de ver dediging zeer sterk is. Niloc kan den zege tocht van A. D. A. stuiten. G. V. A. komt te Haarlem een hardnekkige poging doen om aan het dreigende gevaar te ontkomen. Of zij aan de Van Oosten de Bruynstraat as. Zondagmiddag kans hebben, betwijfelen wij ten sterkste; maar dat het er zal spannen, is zeker. In het programma voor de heeren allemaal wedstrijden tusschen kampioens- en degra- datie-candidaten. Rapiditas op bezoek bij Lijnden dat de leiding heeft, zal weinig kans maken, maar 100, als twee maanden gele den, zal het zeker niet worden, vooral nu keeper v. Beek zijn vertrouwen weer terug krijgt. Olympia is tegen Niloc ook kansloos, evenals Tonido tegen Simson, De spannend ste wedstrijd zal gaan tusschen D. O. S. en Aalsmeer, die beiden nog een uitstekende kampioenskans bezitten. Westelijke klassen. Concordia (Dames) zal haar ongeslagen record wel handhaven tegen Odin, evenals de Concordia Heeren tegen S. S. S., de re serve-elftallen van Concordia zullen beiden weinig kans hebben op een overwinning. De lieer en wedstrijd LijndenRapiditas '31 wordt 's morgens 10 uur gespeeld. Westelijke le klasse (Dames) Rapiditas '31 IIS. S. S. (Halfweg) Ingelascht is de dameswedstrijd Rapiditas HS. S. S., welke Zondagmiddag aan de Van Oosten de Bruynstraat gespeeld zal worden. WATERPOLO. DE WINTERCOMPETITIE. Het programma voor Zondag luidt als volgt: H.Z.V.D.A.W., 12 uur, overdekte Alkmaar. De VestDe Otter, 20 uur, Sportfondsen- bad Amsterdam. (Dames) De VestD.J.K. 2 -20.30 Sportfondsenbad Amsterdam. StarD.J.K. 21 p., idem. TritonD.K.R. 21.30 uur, idem. IJ 2U.Z.C. 22 uur, idem. D W, R.—iH. Z. en P. C.. 20 uur, Sportfond senbad Haarlem (Dames) Nereus—A.D.Z. I 20.30 uur, idem (Dames) NereusV.Z.V. 21 uur, idem. H.P.C. I—H.P.C. 2. 21.30 uur, idem. D.W.R.—H.Z. en P.C., 22 uur, idem. Voor zoover de Haarlemsche clubs en die uit deze omgeving spelen, zijn de wedstrijden in het Haarlemsche Sportfondsenbad vast gesteld. Het programma voor Zondagavond is bijzonder interessant, omdat zoowel de kampioen der dames (H.Z. en P.C.) als de kampioen van Nederland heeren, eveneens H.Z. en P.C op bezoek komen. De dames van D.WR. spelen tegen het beste Nederland- sche dames-team. Hoewel de Haarlemsche dames vor! 'e week tegen De Otter bijzon der op drr^: waren, zijn ze in deze ontmoe ting kanslos, V.Z.V. speelt tegen Nereus. De stoere Vel- ser ploeg, die in deze competitie een uitste kend figuur slaat, zal deze ontmoeting wel tot een goed einde weten te brengen. Het eerste heer en-zevental van H.P.C. speelt te gen H.P.C. 2. Veel krachtsverschil zal hier niet te bespeuren zijn, want in het tweede spelen eenige geroutineerde krachten als Braam en Uiten daal. De minder geroutineer de spelers van het eerste zullen al hun snel heid moeten aanwenden orn beslag op de zege te leggen. De avond wordt besloten met D.W.R.-H.Z. en P.C. heeren. Onze stadgenooten beschik ken over een sterk zevental, doch dit is niet sterk genoeg om van de Nederlandsche kam pioenen te winnen. Alleen het productieve spel van den D.W.R.-middenvoor Kollerie en dat van den H.Z. en P.C. middenvoor Stam is al een gang naar het Sportfondsenbad waard Bescherm Uzelf en Uw gezin tegen infectie met FORMAMINT, de keel-ontsmettende tabletten BIJ ALLE APOTH DROG. Fl. 1.P. FLACON (Adv. Ingez. Med.) KEGELEN. STEDENWEDSTRIJD HAARLEM- AMSTERDAM. Door verschillende omstandigheden heeft de laatste jaren deze wedstrijd niet plaats kunnen hebben, hetgeen door beide bonden is betreurd, omdat het altijd een der mooiste en sportiefste wedstrijden was. Thans is deze wedstrijd weer in eere her steld; de eerste ronde ervan zal Zondagmiddag a.s. in het Kegelgebouw aan de Tempeliers straat worden verspeeld. Om een door de Amstel Bierbrouwerijen beschikbaar gestelden wisselbeker zal de kamp gaan; wij twijfelen niet of het zal een spannende mooie wedstrijd worden, waarvoor veel belangstelling zal zijn. Voor Haarlem zullen de volgende 25 kege laars in het strijdperk tredenA. M. Benraadt, B. A. Cassee, H. B, Denkers Sr.. W. F. de Dood, L. Dost, M. v. Duijnen, IJ. Faber. H. Frantzen, A. ter Horst, J. van Kessel, L. Ketellapper, C. J. Landman, L. J. v. Leeuwen, H. Loerakker, M. F. v. Orden, J. W. C. de Paus. H. van Rigte- ren, J. Schipper, C. Schouten, G. Sneiders. H. P. Spoor, M. v. d. Storm, T. Timmer, H. N. Ver del en N. P. Visser. IJSHOCKEY. OM DEN NOORD-WEST EUROPA-BEKER. Brussel ivint met 32 van Amsterdam. De sterke Brusselsche ploeg van de Etoile du Nord heeft Donderdagavond op de Kunst ijsbaan te Amsterdam haar ongeslagen record in de competitie om den Noord-West Europa beker gehandhaafd door met 32 van Am sterdam te winnen. De belangstelling voor dezen laatsten thuis wedstrijd der Amsterdamsche ploeg was bui tengewoon groot; dit kwam natuurlijk door dat de Nederlandsche spelers in deze compe titie tot nu toe, dank zij ook den steun van de Canadeezen Chase en Mc Williams, zeer ver dienstelijke ontmoetingen hadden gespeeld. De wedstrijd heeft een zeer spannend ver loop gehad, waarbij Amsterdam een groot deel van den tijd de leiding heeft gehad. Het spel was zeer sportief en de scheidsrechters behoefden slechts weinige malen in te grij pen en dan was het nog voor kleine fouten, welke niets te beteekenen hadden. Wederom zijn niet alle doelpunten door de Canadeezen gemaakt; een nieuw bewijs, dat de Nederland sche spelers steeds beter het spel onder de knie krijgen. De stand in de competitie om den Lippens beker is thans: gesp. gew. gel. verl. pnt. doelp. Brussel I 4 4 0 0 0 206 Krefeld 5 2 1 2 5 18—19 Amsterdam 5 2 1 2 5 1315 Dusseldorf 4 2 0 2 4 13— 8 Brussel H 6 1 0 5 2 7—23 VOETBAL. De wedstrijd Duitschland Nederland. Geen bijzondere faciliteiten aan de grens. Vermageringskruiden „Java" bij CORPULENTIE en VETLIJVIGHEID. DIEET ONNOODIG. Per doos ƒ0.75. Kruiden-Laboratorium „Java" Garenkokerskade 82, Haarlem, Telefoon 12305 Gratis brochure Indische kruiden. (Adv. Ingez. Med.) SCHAKEN. HET INT. TOURNOOI TE STOCKHOLM. Uit Stockholm: Donderdag werd het inter nationaal schaaktournooi voortgezet met de zesde ronde. De resultaten waren: FineLundin 10. BergkvistCollet 10. DanielssonStahlberg V2Vz. HolmLandau VzVz. StoltzSundberg VzVz. De afgebroken partijen van de vijfde ronde tusschen Danielsson en Landau. Bergkvist en Landau en StahlbergSundberg, welke Don derdag voortgezet werden, hadden tot resul taat: DanielssonLandau VzVz. BergkvistLandau VzVz. StahlbergSundberg 1—0. Kan Bakhuys de plaats van Anderlesen Innemen?; De Technische Commissie voelt er niets voor; Lungen als middenvoor; De Noorsche aanvoerder Jörgen Juve en de spilplaats; Geleidelijke verjonging van ons nationale team noodzakelijk; Arsenal en het Feijenoord-Stadion; Kleine competities en geen promotie. Onder het opschrift „Het Nederlandsch elftal en het spilvraagstuk" overweegt oud-., voetballer in ons nummer van Dinsdag 1.1. de mogelijkheid, om, nu men er nog steeds niet in geslaagd is, een waardig plaatsvervanger voor Anderiesen te vinden, onzen nationalen middenvoor Bakhuys als center-half op te stellen. Aan het slot van zijn interessante beschouwing, waarmede schrijver dezes het grootendeels eens is, wordt de vraag gesteld, wie deze oplossing van het spilprobleem aan de Technische Commissie eens in overweging wil geven. Het antwoord hierop kan helaas niet be moedigend zijn: het luidt, hoe onbegrijpelijk dit ook voor velen moge klinken, dat de T.C., noch de Bondstrainer ook maar iets voor een dergelijke proefneming voelen. Als reden wordt, opgegeven, dat men Bakhuys voor-de spilpositie te zwaar van gewicht acht en hij bovendien in de voorhoede niet kan worden gemist. Toen in Mei van het afgeloopen jaar de Keuze-commissie van den K.N.V.B. den origi- neelen oproep voor een plaatsvervanger van Anderiesen de wereld in zond. schreven wij in deze rubriek (23 Mei 19361 onder de leuze: „Waarom Bakhuys niet als spil?" het vol gende: „Intusschen zal het moeilijk zijn een spil als Bok de Korver was, te ontdekken. Het is misschien jammer, dat Bakhuys zulk een goede middenvoor is, want we hebben een vermoeden, dat hij een ideale spil zou zijn. En dan zou Charles Lungen zijn plaats in de voorhoede kunnen innemen". Laat ons, de bezwaren van de T.C. tegen de geopperde proefneming eens wat nader beschouwen. Men beweert dus, dat Bakhuys te zwaar voor de spilplaats zou zijn, m.a.w. dat hij deze moeilijke taak niet gedurende tweemaal drie kwartier op volle kracht zou kunnen vervullen en het is inderdaad moge lijk, dat dit zoo is. Doch zoolang men niet de proef op de som heeft genomen, is het voorbarig, om deze bewering als feit te aan vaarden. Of Bakhuys in de voorhoede niet gemist kan worden is een vraag, die niet zoo een voudig te beantwoorden is. Weliswaar is de H.B.S.'er een middenvoor met buitengewone capaciteiten, met een moordend schot en zeker de beste pseler, dien het Nederlandsche voetbal als zoodanig heeft gekend, maar zoo als ..Oud-Voetballer" in zijn beschouwing zeer terecht opmerkt, heeft de Hagenaar al lengs een tè goede bekendheid bij de buiten- la ndsche tegenstanders verworven, waardoor hij steeds minder gelegenheid krijgt om zijn spel te ontplooien. Als gevolg daarvan zal men geleidelijk minder succes van hem kun nen verwachten, zooals dat in de Engelsche League met tallooze middenvoors van groote reputatie het geval is geweest. De A.F.C.'er Lungen mag dan niet over de zelfde lenigheid en schutterscapaciteiten als Bakhuys beschikken, in technisch en tactisch opzicht en vooral wat zijn positiekiezen be treft, is hij zeker zijn plaats in de nationale ploeg waard, doch dan als middenvoor en niet als rechtsbinnen. Als aanvalsleider heeft hij voor het Bondselftal op een Olympisehen Dag in het Stadion destijds tegen de Hon garen uitstekend voldaan, al was het alleen slechts, omdat hij door zijn groote bewegelijk heid de voortdurende aandacht der vijande lijke verdedigers eischte, waarvan zijn col lega's profiteerden. (Het Bondselftal won met 65). „Oud-voetballer" noemt Nico Bouvy als voorbeeld van een speler, die zijn aanvanke lijke plaats in de voorhoede met groot succes voor die van spil verwisselde en in de redac- tioneele noot aan het einde van de betref fende beschouwing wordt opgemerkt, dat werkelijke uitblinkers in de voorhoede vaak uitstekende middenspelers zijn. Ook hiervan is het bewijs te leveren, want speelde Jan Vos in den beroemden wedstrijd tegen Enge land op Houtrust in 1913, na de verwonding van Tonny Kesler niet de match van zijn le ven als linkshalf? En om dichter bij huis te blijven, hebben Mannus Francken, Kick Smit en Bob Kammeijer toch allen oorspron kelijk vöorwaartsen. in de halfllnie bij tijd en wijle niet uitstekend voldaan? Wil men echter een voorbeeld van interna tionale beteekenis. dan is het voldoende op Jörgen Juve, den Noorschen crack, te wijzen. Juve was jarenlang een schitterend midden voor in het nationale team van Noorwegen; toen hij door zijn reputatie te weinig bewe gingsvrijheid meer kreeg, stelde men hem als spil op en als zoodanig is hij thans nog de uitblinker en de steun van de Noorsche ploeg. Het is jammer, dat Juve onlangs in de match te Amsterdam reeds spoedig door een verwonding moest uitvallen, anders had men gelegenheid gehad zich van zijn capa citeiten te overtuigen. Nu we toch over het Nederlandsch elftal spreken, is het wellicht interessant te ver melden, hoe een nog actief voetballer van groote capaciteiten over de naaste toekomst van ons nationale team denkt. Wijzende op de gestadige vernieuwing en verjonging van de groote Engelsche League- clubteams om op peil te blijven en zich op de eenmaal bereikte hoogte te kunnen handha ven, was onze zegsman van meening, dat onze nationale ploeg bezwaarlijk veel langer op haar hoogtepunt zal kunnen blijven, in dien dit punt reeds niet gepasseerd is. Het is volgens hem onmogelijk, op een gegeven moment de oudere spelers in het team ..en bloc" te vervangen, zonder dat de eenheid en de balans van het elftal grootendeels verloren gaan. Het is inderdaad te betreuren, dat tuschen de spelkwaliteit van het Nederlandsche elf tal en die van de clubteams een zoo groot verschil bestaat, dat men, ondanks het goede en vele werk van de Technische Commissie, zich vrijwel moet blijven bepalen tot de spelers, die nu sinds langen tijd het oranje shirt hebben gedragen. De wellicht tijdelijke, doch niettemin volkomen inzinking van een machtige club als Aston Villa, die moeite noch kosten spaarde om het elftal van de degradatie te redden, doch die. omdat de in dividueel goede spelers met elkaar geen ge heel vormen, kansloos naar de lagere afdee- ling afzakte, mag als waarschuwing gelden. Zooals men weet. zal het Londensche Ar senal bij de opening van het Feijenoord- Stadion waarschijnlijk haar medewerking verleenen, mits de bekerwedstrijden en de dientengevolge uitgestelde en op Woensda gen in te halen competitiematches daartoe geen beletsel vormen Want Arsenal is er op uit, „de dubbele eer" te behalen, d.wz. zoowel kampioenschap als beker te winnen, waar door elke wedstrijd voor de club van het grootste belang wordt. Ongetwijfeld zullen duizenden landgenoo- ten mef het spel van Engeland's meest be sproken vereeniging kennis willen maken, en het komt er dus op aan. de openingsmatch zoo mogelijk op een datum vast te stellen, waarop de Londen aars voldoende uitgerust aan den start kunnen verschijnen. Men mag intusschen terecht benieuwd zijn, welk elftal als tegenpartij zal fungeeren en in dit op zicht mag men vertrouwen hebben in de voet balkennis van den Feijenoord-Stadion-di- recteur, den heer Hylkema. oud-secretai-is- penningmeester van den K.N.V.B., die zelf jaren in Engeland heeft gewoond en dus tot oordeelen terdege bevoegd ls. Er is echter geen reden, waarom wij ook niet eens een tegenstander voor Arsenal zou den aanbevelen. Wanneer we dan het jonge en enthousiaste Charlton Athletic noemen, dan is dat niet alleen, omdat deze vereeni ging in twee jaar tijds van de derde naar de eerste divisie gepromoveerd is en thans met evenveel punten als Arsenal de tweede plaats op de ranglijst inneemt, doch omdat de ri valiteit tusschen de Londensche League-clubs en zeker momenteel tusschen de beide boven genoemde. groot is, zoodat de kans op een slappe exhibition-match zonder meer, gering schijnt. Wij willen voorts nog een drietal mogelijke, of, zoo men wil „veelbelovende" tegenstanders aan de hand doen. nl. Glasgow Rangers, de eeuwige Schotsche kampioenen, Blackpool, de sterke leider der Engelsche tweede divisie en tenslotte de Duitsche ver eeniging Schaike '04. waarvoor o.a. de be roemde Szepan speelt. Het is voor de bezoe kers van den openingswedstrijd te hopen, dat, als Arsenal speelt, Alec James en Bastin van de partij zijn. want betere voetballers zijn er op de wereld moeilijk te vinden. Na precies vier maanden competitie-voet bal, heeft Ajax met negen punten voor sprong, het afdeelingskampioenschap van de hoogste klasse in den KN.V.B. behaald. Over twee of drie weken zullen Be Quick en Go Ahead en waarschijnlijk ook P.S.V. dit voor beeld hebben gevolgd. Desondanks zal de kamoioen van Nederland niet eerder dan midden-Juni. dus in het hartje van den zo mer, bekend zijn. Het is eigenlijk te mal om over te praten en toch vindt men deze si tuatie jaar op jaar terug. Doch we willen het thans niet hebben over de organisatie van de wedstrijden om het kampioenschap van Nederland, want er zijn slechts weinigen bui ten de onmiddellijke omgeving van de be trokken vereenigingen. wien "het resultaat van dit zomervoetbal interesseert. Wat van meer en zelfs van beslissend be lang voor het Nederlandsche voetbal is. dat elk seizoen dezelfde kleine competitie- afdeelingen met bijna precies dezelfde clubs worden samengesteld. En daar de promotie kansen uit de lagere klassen zeer klein zijn. blijven steeds dezelfde onderlinge krachts verhoudingen bestaan: een belangrijke factor is het feit. dat het kampioenschap jaren achtereen bij dezelfde clubs terecht komt en. evenals dit seizoen, het laatste derde gedeel te der competitie-matches geen ander belang heeft dan het ontloopen van de onderste plaats op de ranglijst. Ajax heeft nu twaalf maal een eerste klasse kampioenschap behaald; tenzij de Amster dammers het volgend seizoen Feijenoord in hun afdeeling krijgen, kan men reeds nu op een dertiende titel-verovering rekenen. Het kan niet anders, of op den duur moet, een dergelijke gefixeerde toestand de belangstel ling voor de voetbalsport en het enthousias me van de spelers der andere clubs schaden. Bezien we de zaak thans eens van den kant der kleinere clubs, beter gezegd van de ver eenigingen uit de lagere klassen, dan ls hun toekomst in den pegel wel erg moeilijk. De sterke derde klasser Volewijckers bijv., ge huisvest te Amsterdam aan den overkant van het IJ en gesteund door een zeer grooten aanhang, heeft Zondag 1.1. voor de 4de maal het afdeelingskampioenschap behaald na tot dusverre bijna alle matches gewonnen te hebben. Doch zelfs al zou het team geen en kel punt in de geheele competitie hebben verloren, dan nog is de promotie van de club afhankelijk van vier wedstrijden tegen twee tegenstanders om één plaats in de hoogere afdeeling. Eén ongelukkig kwartiertje, één foutieve beslissing van den scheidsrechter en al het goede werk in een geheel seizoen ver richt. mitsgaders het behaalde kampioen schap. is volkomen waardeloos Op die wijze wordt een krachtig, jong team moeilijkhe den in den weg gelegd om de reeds lang ver diende plaats in te nemen tot schade van den bloei van het Nederlandsche voetbal en tot teleurstelling en ontmoediging van een aantal veelbelovende spelers. De toeschouwers in een uitverkocht Wem bley Stadium (Empire Pool) hebben Dins dagavond 1.1. vele sensaties beleefd ter ge legenheid van de boksmatch om het wereld kampioenschap vlieggewicht tusschen den titelhouder Benny Lynch (Engeland) en Small Montana (Amerika), Na een"zeer goed zeer vlug en zeer spannend gevecht slaagde Lynch er door het scoren van meer punten in de allerlaatste ronde <de vijftiende) in, op het nippertje zijn titel te behouden. Voor den aanvang van deze match bokste Jack Doyle na langen tijd voor het eerst we der in Engeland. Ook nu kon hij zich niet be- heerschen. want toen zijn tegenstander in de eerste ronde op den grond lag, stootte hij na en werd gediskwalificeerd. De voetbalwedstrijd Duitschland—Nederland op 31 Januari a.s. te Dusseldorf. zal vele Ne derlanders trekken. Naar aanleiding van talrijke vragen ves tigt de Kon. Ned. Toeristenbond A.N.W.B. er de aandacht op, dat voor dezen wedstrijd geen bijzondere faciliteiten aan de grens gel den. Men dient dus in het bezit tc zijn van een geldig paspoort (eventueel een collectief paspoort voor hen. die bijv. per trein of auto bus tezamen de grens overschrijden). Automo bilisten en motorrijders dienen de gewone documenten te bezitten (internationaal rijbe wijs, internationaal bewijs voor het motor rijtuig. carnet of triptiek (voor het laatste kan eventueel een maandtriptiek dienen). Men vergete voorts niet, bij binnenkomst in Duitschland al het geld. dat men bij zich heeft (Duitsch en ander) te laten ..bescheinigen", aangezien men het anders niet meer mag uitvoeren. Ook moet men er aan denken, dat men sinds kort totaal geen papieren marken meer naar Duitschland mag meenemen en slechts dertig mark per persoon in metaal- geld. R. C. H.—C. V. V. Voor dezen zoo belangrijken wedstrijd ver schijnt R.C.H. geheel volledig in de volgende opstelling: Metten. Kors. Prevost Sr.. Van Thiel, Slot. Prevost Jr., Lam, Troost, Van der Horst, Hoogendoorn, Lenselink SPARTAAN 2R.C.H. 2. De Racing-reserves verschijnen als volgt! Bergsma, Van Eek. Kaestner, Siegerist. Van Dansik. Van den Gevel. Van Musscher. Molenkamp, Kedde. Helling man, Meijer. STORMVOGELS—D. F. C. Stormvogels verschijnt met: Hollen'berg, Haak Sr., Haak Jr., Bravenboer, Wey, Tol, Van der Steen, Van Pel, Woudenberg. Schoorl, Prins. HERMES-D. V. S—V. S. V. V. S. V. vertrekt als volgt: Michel Jr., Broek, Van Osch, Van Os, De Vries, De Haas, Heins, De Koning, Michel Sr., Sterk, Teeling. E. D. O. 2—STORMVOGELS 2. Stormvogels komt uit met: De Vries, Jongsma, Groen. Jochems, Wilderom, Van der Velde, N. N„ Schildwacht, Bloemink, Heilig, Van der Steen. V. S. V. 2—KENNEMERS 2. V. S. V. 2 brengt het volgende elftal in 't veld: Blomvliet, Rosier, Rechsteiner. de Haas, Glas, Kossen, Karrebelt, Van Leeuwen, Döhring, Bot, Bruisschaarfc. ZATERDAG-MIDDAG COMPETITIE J.l. Zaterdag kon er in afdeeling A slechts één wedstrijd doorgang vinden. n.l. Tweede JeugdV.V.IJ. 2. De bezoekers wonnen met 21, hoewel de thuisclub de meeste kansen kreeg. TelefoniaKermemerland werd ten derden male op verzoek van Telefonia uitge steld, en door de slechte gesteldheid van het V.V.IJ-terrein kon de match V.V.IJ. I—V.J3. niet plaats hebben. In de tweede afdeeling werden eenige be langrijke wedstrijden gespeeld. Johez deed mooi werk door den uitwedstrijd tegen Z.S.V. mét 31 te winnen, nadat de rust met gelijken stand was gekomen. Z.S.V. is nu voorloopig uitgeschakeld. Kermemerland 3 blijft de ge vaarlijke concurrent van Johez, want dit team klopte V.V.B. in eigen huis met niet minder dan 60. De beide concurrenten hebben elkaar dit seizoen nog niet ontmoet, zoodat die wed strijden de beslissing wel zullen moeten bren- gen. V.V.R.A. kan er dit seizoen maar niet in komen. Van het niet al te sterke Kennemer- land 2 werd met 61 verloren. Tot de rust wisten de ambtenaren stand te houden (1—1), doch daarna was het vo.orhoede-spel der thuis club te sterk voor de weifelende verdediging en scoorde er lustig op los. Morgen zijn nagenoeg alle elftallen in touw, hetgeen uit het volgende programma blijkt: A KennemerlandVGS. 2.30 u„ A. v. Dam. VJBTelefonia, 2.30 u„ J. v. d. Wereld. WYTw. Jeugd. 2.30 u„ F. J. Wempe Jr. B VVRA—ZSV, 2.30 u., G. H. Hesselink Jr. SIZO 2Kennemerland 3, 2.30 u„ A Wildschut. JohezKennemerland 2, 2.30 u., M. Bloemink. VEW-WB, 2.30 U.. H .J. Boeree. C Kennemerland 6VEW 2. 2.30 u„ P. F. W. Schildwacht. Kennemerland 5VEW 3. 2.30 u„ J. Kramer. ZSV 2Johez 2, 2.30 u., A. Zomer Jr. Aan de Ramplaan speelt Kennemerland tegen van Gelder's Sportclub. Het eenige ver- liespunt. dat de thuisclub tot dusver geboekt heeft, was tegen V-G.S. Op 24 October speelden deze elftallen n.l. 11 gelijk. Het ziet er naar uit, dat het ook morgen niet aan spanning zal ontbreken, al zullen beide ploegen wel wat onwennig doen, want sinds 21 November werd geen competitie-wedstrijd meer gespeeld. V.J.B. kan zeker van Telefonia winnen, al zal de aan val der Veisenaren veel moeite hebben, de sterke defensie der bezoekers te passeeren. Op 3 October won V.J.B. met slechts 10. V.V.IJ. verloor op denzelfden datum met 42 van Tweede Jeugd. Sindsdien spelen de IJmuidenaren belangrijk beter; Mooy c,s. kun nen derhalve op een warme ontvangst, reke nen. De ranglijst van afdeeling B zal vermoede lijk weinig verandering ondergaan, want zoo wel Johez als Kennemerland 3 zullen hun wedstrijden tegen Kennemerland 2. resp. Slzo 2 wel weten te winnen. LAWNTENNIS DE MATCH PERRYVINES. Te Buffalo is gisteren tusschen Perry en Vires de zevende partij gespeeld. Thans wou eerstgenoemde met 64, 6—8, 62

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 7