AKKERTJES Een kwart eeuw achter het bruine monster. V.S. V. jubileert! A A A i H'SH A ff fl m m Iff: ^fSf gjj it Ül gg® hengelen V R IT DAG 22 JANUARI 1937 HA AR ITEM'S D AGE CAD 10 Staande van links naar rechts: Bas Meuldijk, Kees Zandstra, De Korver, Lasschuit, Servaas. - Knielend Van den Pieterman, Hillekamp, Traksel. Zittend Zwanenburg, Geerlof, Vrouwes. Hoe de rood-witte baby groeide. Maar niet zonder kinderziekten en groeistuipjes. Op 16 Februari viert V.S.V. haar 25-jarig jubileum. Zouden Cor Griek- spoor, Cor van der Zee en wijlen Cor Engelhart, toen zij het clubje Unitas, waaruit later V.S.V. werd geboren, oprichtten aan de mogelijkheid ge dacht hebben, dat „hun" club het tot een zilveren jubileum zou brengen? We vermoeden van niet, want, zooals ook reeds in dien tijd heel gewoon was: Clubjes verrezen en clubjes verdwenen. En niemand bekommerde zich er over. 't Zou niet vreemd geweest zijn, als het met „Unitas" óók dien kant was opgegaan. Om te beginnen was het werken voor het be stuur niet gemakkelijk. En voorts bezat enen in 't- „Hanenland" nu niet direct een ideaal voetbalterrein. Doch zoowel in 't een als in 't ander kwam langzaam maar zeker verandering en ver betering. De Haarlemsche Voetbalbond, waar in „Unitas" al spoedig ging spelen de naam werd toen veranderd in V. S. V. verklaarde Hanenland ongeschikt, zoodat naar een nieuw terrein moest worden omgezien, hetwelk men vond in dat, waarop V. S. V. nu nog speelt. Verder kregen ouderen schik in het pittige clubje en verklaarden zich bereid in het be stuur zitting te nemen. Dat het van toen af aan „op rolletjes" is gegaan, zouden we niet gaarne beweren. De rood-witten hebben alle moeilijkheden echter het hoofd geboden en dat siert hen onge twijfeld. Ook op het groene veld liep het niet altijd, zooals men dat graag wenschte. Wel kwam V.S.V. al vrij spoedig uit in den N.V.B. ide ,.K" stond er toen nog niet voor), wel volgde zelfs al spoedig promotie naar de tweede klas, doch in het volgende seizoen (1916'17) volgde reeds weer degradatie. In het seizoen 1920'21 promoveerde V.S.V. ten tweeden male naar de tweede klasse, doch weer was het verblijf daarin van zeer kor ten duur: In het volgend seizoen kwamen de V.S.V.'ers voor de zooveelste maal in de derde klas uit. Ze bleven derde-klasser tot 1927. In dit jaar herdacht V.S.V. in „Het Wapen van Velsen" haar 15-jarig bestaan. Door velen werd de jubileerende vereeniging toege- wenscht, dat zij in dit haar jubileums jaar het kampioenschap harer afdeeling zou mo gen behalen. Deze vriendelijke wenschen gingen in ver vulling en niemand, die er toen trotseher op zijn jongens was, dan de toenmalige voor zitter G. da Costa. Ook in de promotie-wedstrijden hadden de roodhemden succes en zoo zien we V.S.V. in September 1927 wederom in de tweede klasse uitkomen. Nu namen de IJmuidenaren reso luut „den kop" en behielden dien, zood'at in het voorjaar van 1928 IJmuiden-Oost nog maals een kampioen had. Was dit reeds bijna te mooi om waar te wezen, nog meer perplex stond de yoetbalwereld, toen V. S. V. ook in de nu volgende promotie-wed strijden als nummer één eindigde, zoodat de poorten van het voetbal-Walhalla voor de energieke roodwitte club opengingen. In be gin 1927 nog derde klasser, in 1928 eerste klasser. En dit is V.S.V. gebleven tot den huidigen dag, wat reeds een prestatie genoemd mag worden. En ook in het volgend seizoen zullen we de jubilaresse weer in de eerste klasse zien uitkomen, want haar overwinning van Zondag jl. op V.U.C. en de gelijktijdige nederlaag van Z.F.C. tegen Sparta hebben er voor gezorgd, dat aan zekerheid gren zende waarschijnlijkheid kan worden aan genomen, dat het eerste klasseschap van V.S.V. weer voor een jaar is geprolongeerd. Kampioen van haar eerste klas-a-fdeeling is V.S.V. nog niet geweest, maar een feit is het, dat zij voor vele kampioenscandidaten vaak een geducht struikelblok was. Daarover zouden o.m. Sparta en Feijenoord kunnen meepraten, Waarover nog elk rechtgeaard V.S.V.'er met zichtbaar genoegen spreekt, is over het seizoen 1915'16. Niet alleen, omdat V.S.V. toen kampioen harer afdeeling werd, maar ook en vooral, omdat de roodwitten toen de aandacht van heel voetballend Nederland op zich vestigden door de wijze, waarop zij zich in de beker-competitie weerden. Achtereen volgens won onze derde klasser van V.R.A. (2e klas) met 32, van Xerxes (2e klas) met 42, van M.V.V. (Zuid. Ie kl.) met 50 (reglementair), van U.V.V. (Ie kl.) met 51. Tegen V.O.C. (Ie kl.) werd gelijk gespeeld (1i)doch V.S.V. kwam als bezoekende in de demi-finale. Hiervoor had zich ook o.m. geklasseerd Feijenoord. En ook deze sterke ploes moest V.S.V 's meerderheid erkennen. (2—0). Toen kwam VS.V. in de finale tegen Ajax, in wier ploeg sterren uitkwamen als De Na- tris. Gupfert, Broekman. Van Dort, Hordijk e.a. Tegen de Amsterdammers kon V.S.V. het niet bolwerken en met '5—0 ging zij ten on der. Docheervol: Van die Ajax-ploeg zouden de meeste huidige eerste klassers flink „klop" krijgen! Als we van de spelers, die in den loop der jaren het meest op den voorgrond getreden zijn, er eenige zullen opnoemen, dan dienen we te beginnen met Evert Hillekamp. „Eefie", zooals hij toen heette, kwam reeds in 1912 voor V.S.V. uit en voetbalt nu nog, al ds het dan in het 2de elftal van V.S.V. Het vorige seizoen echter zat hij nog in het eerste, wel een bewijs, dat V.S.V. aan „Eefie" die inmiddels al lang Evert is ge worden ontzettend veel te danken heeft. Een prettige speler, die Hillekamp, iemand, die in de voetbalwereld niets dan vrienden heeft! Dan noemen we Wout Zwanenburg, meest al „Bug" genoemd. „Bug" was in zijn tijd een uitnemend voetballer, die over een doodelijk schot beschikte. Bij deze „rasechte" V. S. V.-ers noemen we direct den „geïmporteerden" Nekkie de Koning. In de snelle promotie van V.S.V. had deze ex-Kinheimer en R.C.H.'er een groot aandeel En dan mag Arie v. d. Wint zeker niet ver geten worden. Wat heeft V.S.V. menige over winning aan de capaciteiten van zijn doel- verdediger te danken gehad! En.aan die van den sympathieken Van der Pieterman. Beide „kerels", die, zooals men dat pleegt te noemen, vaak als een rots in de branding stonden. Van de nu nog actieve voetballers, die er echter reeds menig jaartje hebben opzit ten. dienen Toon v. d. Griendt en Dirk de Koning >te worden genoemd. Voor liefhebbers van „traditie en historie" drukken we hieronder nog de namen van het elftal af, dat in 1914 de V. S. V.-kleuren ver dedigde: J. Knegjes, B. Veltman, C. Griekspoor, C. Engelhart, C. Lasschuit, Steenbakker, B. Meuldijk. J. Traksel, W. Zwanenburg, L. van Rijn en W v. Tilburg. En het elftal, waarmee V.S.V. tegen Ajax uitkwam, zag er als volgt uit: Knegjes, Beu- sekom, Offerman. Lasschuit Jr., Lasschuit Sr., Griekspoor, Meuldijk, Servaas, Zwanen burg, Traksel, Horeman. Hebben aan de promotie van V.S.V. op het groene veld tal van spelers meegewerkt, ach ter de groene tafel hebben vele bestuursle den met meer of minder succes getracht de zaak in het rechte spoor te houden. Van hen noemen we de heeren P. J. v. d. Linden, C. P. J. Maas, L Menist, J. Heyligers. Theo van Eek, G. da Costa, J. Anepool, A. Schoorl e.a. Een buitengewoon gelukkig besluit en een dito „greep" van hen, die z'n candida- tuur naar voren brachten r— was het van V.S.V.'s algemeene vergadering, toen men in 1935 Dr. A. J. van Leusen tot voorzitter be noemde. Zoo van iemand, dan kan van hem getuigd worden, dat hij „the right man in the right place" is. A. van Leusen, voorzitter. En dan heeft V.S.V. een niet genoeg te waardeeren kracht in haar secretaris, den heer Jac. Scheeres, wien niets te veel is, als het het belang van zijn vereeniging geldt. Aan genoemde heeren en aan de heeren W. v. Tilburg, Tj. Servaas, C. v. d. Pieterman, J. v. Alfen, M. B. Osendarp en N. Stokman zal het zeker niet liggen, of V.S.V. gaat een goede toekomst tegemoet, wat we de jubi laresse van harte toewenschen. WIELRIJDEN. EXCELSIOR Bovengenoemde vereeniging houdt a.s. Zondag een handicap peloton trainingsrit over 10 K.M. Gezamenlijk vertrek uit het clubgebouw aan de Gen. De la Reystraat 15 te 9.30 uur. Excelsior houdt haar wintercompetitie be gin Februari over 5 wedstrijden. VOETBAL. B. F. C.—E. D. O. E.D.O. heeft de volgende opstelling: Verhagen, v. d. Bom, Zandstra, J. v. d. Schalie, v. d. Putten, Oomen, S. Spek, Schijvenaar, C. v. d. Schalie. Timmerman, P. Spek. E.D.O. 2—STORMVOGELS 2. Zondagmorgen half elf heeft bovenge noemde wedstrijd plaats op het E.D.O.-ter- rein. E.D.O. 2 komt als volgt uit: Van Roon, Van der Sluis, Bos, Van Geemen, J. Koene, Van Esch, Nottrot, P. Perukei, Kelder, Kohier, Van Noort RIPPERDA—A.V.O.G. Zondag speelt Ripperda tegen A. V. O. G. uit Amsterdam des middags 2 uur aan den Vergierdeweg. Ripperda verschijnt in de vol gende opstelling. Koster, Kruijff, Langeveld, B. Cop. H. Dreijer, A. Dreijer, Spoor. De Roode, Riethoff, Jac. Cop. Zut. SCHAATSENRIJDEN. DE EUROPEESCHE KAMPIOENSCHAPPEN TE DAVOS. Drie Nederlandsche inschrijvingen. Naar wij vernemen heeft het bestuur van den Kon. Ned. Schaatsenrijdersbond besloten de rijders J. Langedijk uit Oudkarspel, R. Koops uit Zuidlaren en J. A. Roos uit Amster dam in te schrijven voor de Europeesche kampioenschappen in het hardrijden, welke Zaterdag 30 en Zondag 31 Januari a.s. te Davos worden gehouden. De heer G. W. A. van Laer zal te Davos de functie van scheidsrechter waarnemen, daar toe aangezocht door het bestuur van de I. E. V BILJARTEN. CLUBKAMPIOENSCHAP DRIEBANDEN. In de Sociëteit Vereeniging werd in afd. B. van het clubkampioenschap Drie banden ge speeld tusschen de teams van de Biljartclub der Sociëteit Vereeniging en Rembrandt uit Amsterdam. De hoofdstedelingen bleken we derom sterker. Zij waren in deze afdeeling reeds kampioen, doch bevestigden hiermede nogmaals hun overwinning. De uitslag der partijen luidt als volgt: De spelers der biljartclub van de Sociëteit Vereeniging zijn eerst genoemd.) pnt. brt, h.s. gem. Blankevoort (inv.) 23 80 2 0.287 Jacobs 30 80 4 0.375 v. d. Voort Davidson Vermeulen Swaaleb 9 33 2 0,269 30 33 4 0.909 30 86 3 0,348 26 86 3 0.302 Osterhun 27 89 5 0.303 Meijer 30 89 3 0,337 De wedstrijden in deze afdeeling zijn ge ëindigd. SCHAAKRUBRIEK Oplossingen, bijdragen, vragen, enz. te zenden aan den Schaakredacteur van Haar lem's DagbladGroote Houtstraat 93, Haarlem PROBLEEM No. 893. (No. 11 van den wedstrijd, 42e ladder). Mat in twee zetten. Stand der stukken: Wit: Ka2, Dh4. Te2, Lc2, Pd3. Pe8, a3. Zwart: Kf5, Td7, Pf3, Ph3, d4, gó. g7, h5. „O, schaker, wie gij zijt, Wees spaarzaam met Uw tijd!" (oud rijmpje). PARTIJ No. 891. Gespeeld te Haarlem, 21 November 1936, aan bord 1 van de 10-tallen van M. U. L. O. en 2e H. B. S. b. Wit: Harry Blokker (Haarlem). Zwart: A. Stevenhagen (Haarlem). Réti-Opening. Zooals men weet. noemt men de openingen die met Pglf3 beginnen naar den wereld kampioen J. H. Zukertort (1842'88) voor zoover in dergelijke partijen spoedig e2e3 of d2d4 gespeeld wordt. De partijen, welke na 1. Pglf3 voortzetten met het Ko ningisfianchetto (g2—g3) noemt men naar Richard Réti (18891929) en die, welke met het Damefianchetto vervolgen (1. Pf3. d5; 2. b3) worden naar A. Nimzowitsch (18861935) genoemd. Waar in deze partij aan beide zijden gefianchetteerd wordt en g3 in laatste instan tie gespeeld wordt, is hier „Réti-opening" wel op zijn plaats. 1. Pgl—f3 d7—d5 Zwart bezet direct het centrum, dat in deze opening juist door Wit wordt versmaad. Min der risico heeft Zwart met 1.Pg8f6 want nu valt Wit dadelijk den d5-pion aan. 2. c2—c4 Men noemt deze speelwijze ook wel „Réti- gambiet", welke voortzetting levendiger is dan 2. b2b3 of 2. g2g3. Wit zou hier nog van plan hebben kunnen veranderen door 2, d2d4 (Zukertort-opening) te spelen, even tueel gevolgd door c2c4. 2. c7 có Het aannemen van het Réti-gambiet heeft geen nut, want Wit zou den pion direct kun nen terugwinnen door 3. Ddla4f en daarna 4. Da4xc4, met goeden stand van de Dame. Ook 2. e7e6 kan gespeeld worden, maar de tekszet is zeer goed. 3. b2—b3 Tweeledig, want deze zet dekt pion c4 en maakt voor den Looper een goede plaats op b2. De bedoeling van dezen zet is, het veld e4 te beheerschen. 4. Lel—b2 Pb8-d7 5. d2—d3 Dd8—c7 6. Pbl—d2 e7eó 7. c4xd5 eóXd5 8. e2— e4 Lf5-e6 9. g2-g3 Pg8—fó 10. e4- e5 Pfóg4 11. Ddl e2 Lf8-b4 12. Tal—dl 0-0 13. Lfl-g2 Tf8-e8 14. 0-0 f7—fó 15. d3—d4 fóXe5 16. Pf3Xe5 Pg4Xe5 17. d4Xe5 Leó—f5 18. g'-g4 Pd7Xe5 19. g4Xfo Pe5—c4 20. De2-g4 Pc4Xb2 21. Dg4Xb4 Pb2Xdl 22. TflXdl TeS—e5 De zwarte combinatie, ingeleid met den 17en zet. is waarlijk interessant geweest, maar Wit is er toch mee in 't voordeel gekomen (twee of ficieren, tegen Toren en pion). 23. Db4 g4 24. Lg2h3 25. Dg4—g3 Er dreigde f5f6. 26. Pd2-f3 27. a2—a4 28. Tdl-elt 29. TelXeSf 30. f5-fó 31. Lh3—eóf Dc7d7 Ta8-e8 Dd7e7 Te5 - e2 Te2-b2 De7—f7 Df7Xe8 De8—gó f;' 'Wi mi 31. 32 Dg3Xgó 33. fó—f7 Kg8—f8 h7Xgó Tb 2e2 Niet Tb2xb3, wegens 34. Pf3g5, gevolgd door Pg5h7t en wint direct. In elk geval moet Zwart de kwaliteit geven, waarna het pleit is beslecht. 34. Pf3-g5 Te2Xeó 35. Pg5Xeóf Kf8Xf7 36. Peód8f Kf7—fó 37. PdSXb? Kfó—e5 38. b3b4 Ke5—cf4 39. Pb7a5 cóco 40. Pa5b3f Opgegeven Want op Kc4 volgt b4xc5 en de pion loopt door. En na Ke5 wint eveneens b4xc5, al duurt het dan iets langer. Een pittige partij, door beide spelers met ondernemingsgseest gespeeld. VOOR HEN DIE SCHAKEN WILLEN LEEREN De volgende stelling, welke in de practische partij kan voorkomen, is opmerkingswaardig. EINDSPEL No. 129. Wit, aan zet, wint als volgt (let op, dat Zwart pat staat) I.' f2—f3, e4xf3; 2. Kgl—fl, f3—f2; 3. e3—e4, d5xe4; 4. Kflxf2, e4—e3f; 5. Kf2—el, e3—e2; 6. d4—d5, c6xd5; 7. Kelxe2, d5—d4; 8. Ke2—d2, d4d3; 9. c5—c6, b7xc6: 10. Kd2xd3, Ka8—b7; 11. Kd3—c4, Kb7—a8; 12. Kc4—c5, Ka8—b7; 13. Kc5d6, c6—C.5; 14. a7—a8D.f, Kb7xa8, 15. Kd6c7 en mat in drie zetten. OPLOSSING PROBLEEM No. 886. (No. 2 van den wedstrijd, 42e ladder). Stand der stukken: Wit: Kh8, Dgl, Tc7, Tfl, Lb8, Pfó, Pf8, e2, eó, g- Zwart: Ke5, Ldó, Pe3, Pg2, f7, g5. (R. L'Hermet, Schönebeck a. Elbe). 1. Tfl—f4, enz. Goed opgelost door: H. J. S. Beck, H. S. Bogaai'dt, H. de Ruijter en J. Vermeer, allen te Bloemendaal; C. Koster, te Ede (Gld.); B. Amelung, A. v. Baren, J. J. H. Bauer, Th. J. Beumer, H. en J. Blokker. M. Daim, C. v. Dort, H. W. v. Dort, E. Fijlstra, L. Griek, F. F. Groos, J. Hillebrand, R. Hommers, J. Honsbeek, F. W. Hoogerbeets, B. Hoogreef, J. ten Hove, G. Huizing Jr., B. de Jong, C. aan de Kerk, K, Koedooder, M. Kruijff, W. F. Kruijff, A. Krijn, A. v. Leeuwen, Joh. Lukkien, J. v. Lunenburg, H. F. Lijnbach, J. H. Meilink, A. J. Mooy, Joh. B. Pennock, J. J. Piers, N. Ploeger, P, Rotteveel, J. W. Schipper, Mevr. J. SmitBückmann, B. A. Snelleman, A. Veer man, A. Vogelenzang, G. H. Wamelink, C. Warlé, J. v. d. Water, C. F. Weber, J. P. Wever, J. E. Wielenga en W. A. v. Zanten, allen te Haarlem; J. J. Pootjes Jr., te Halfweg; F. D. Kat en C. de Vries, beiden te Heemstede; W. de Laat, te Hillegom; H. F. Antonisse, J. Ger- meraad, B. v. Rossem, K. Siegerist en H. F. Zeylstra, allen te Santpoort (allen twee punten. CORRESPONDENTIE. Haarlem. J. W. D. 1. Tc7c4 faalt na 1. Ld6xb8. Heemstede. P. S. 1. Tflf3 faalt na 1. Ld6xc7. Varianten zijn de speelwijzen, welke voortvloeien uit de verschillende tegenzetten van Zwart, welke een gewijzigde voortzetting van den aanval noodig maken. Bij drie- en vierzettige problemen moeten ook de zetten van Zwart worden aangegeven. Men moet steeds de beste zetten voor Zwart spelen. A. M. B. en W. M. Heemsteedsche Schaak club; secr. T. C. Kuyken, Heerenweg 164, Heemstede: Haarlemsche Schaakrvereeniging; Secr. A. A. J. Ridderhof, p.d. Sociëteit-Vereeni- ing, Haarlem. Haarlem. Gij vergist u; uw brief van 20 No vember vermeldt voor no. 880niets, want Dhlxf3 werd door u doorgehaald. DAMMEN. HAARLEMSCHE DAMCLUB Wegens sluiting van het gebouw „De Ko* renbeurs in welk gebouw het clublokaal der Haarlemsche Damclub gevestigd was. zal deze vereeniging met ingang van Maandagavond a.s. haar vroeger thans geheel gerestau reerd clublokaal in de bovenzaal van Ho tel-Café-Restaurant „Het Hof van Holland" aan de Groote Markt betrekken, in afwach ting van een door de ledenvergadering der Haarlemsche Damclub te nemen beslissing. T. O. P. I—HOOFDDORP I. De Damclub T. O. P. I speelde gisteravond voor de Competitie van den Ned. Dambond tegen Hoofddorp I. De uitslag van dezen wed strijd is als volgt: J. H. v. d. AkkerN. Broertjes 11 Th. de ReusC. van Wageningen 02 L. v. d. AarG. Oskam 02 L. Kettingn. o. 20 A. Lor jéJac. v. Limpt 02 G. SmitTh. Tolenaars 02 H. G. MakxL. Troost 02 J. PelA. Miedema o2 S. Jonker—J. Stroomer 02 W. de SmitJoh. Spijker 20 De totale uitslag was 515 voor Hoofddorp I. A.s. Donderdag speelt T. O. P. I thuis tegen Oosterkwartier I JAARVERGADERING „TUSSCHEN HET RIET". De voorzitter gehuldigd. Donderdagavond hield bovengenoemde ver eeniging haar jaarvergadering in „Het Blauwe Kruis". De heer C. J. Grooteboer werd gehul digd ter gelegenheid van zijn tienjarig voor zitterschap. Bij het binnentreden van den heer en mevr, Grootenboer we"d hun een passend lied toe gezongen, betrekking hebbende op dit jubi leum. Door e eneerepoort van hengelstokken en vlaggen werden zij naar hun plaatsen ge leid. Na een korte toespraak van den secretaris, die mededeelde dat de vereeniging thans 621 leden telde, zoodat onder de leiding van den heer Grootenboer de vereeniging met 350 leden is vooruit gegaan, werd aan den jubilaris twee fraaie schilderstukken aangeboden. Tevens mocht hij nog in ontvangst nemen een keurig verzorgd zakboekje. Door het be stuur werd een fraai potlood aangeboden. Mevr. Groetenboer werd des morgens vroeg verrast met een fraaie bloemen- en fruit mand. De voorzitter dankte allen met een hartelijk woord voor deze hulde. De vergadering had een vlot verloop. Notu len- jaarverslagen van secretaris en penning meester werden onder dankzegging goedge keurd, waarna de voorzitter deze drukbezochte vergadering sloot. De koorts daalt onmiddellijk, De besmetting wordt gestuit. De ziekte-duur wordt ingekort. Steeds goede resultaten met: Valgens recept van Apotheker Dumont Overal verkrijgbaar. Per 12 stuks 52 cent, (Adv. Ingez. Med.) HOLLAND—AMERIKA LIJN. Leerdam, Rott. n. N.-Orleans 20 v. Tampico. Boschdijk, N.-Orleans n. Rott. via Londen, pass. 20 Dungeness. Drechtdijk, Vancouver n. Rott. 20 te Glas gow. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk, 21 v. Antwerpen te Hamburg. Serooskerk (thuisr.) pass. 20 Ouessant. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein (uitr.) 21 te Mombassa. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJFT. Jaarstx-oom, 20 v. Amst. n. Hamburg. Amstelkerk, 21 v. W.-Afrika n. Hamburg. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aludi-a (uitr.) 20 (8.43 v.m.) 150 mijl Z. van Land's End. HALCYON LIJN. Rozenburg, 10 v. Vlaardingen te Bagnoli. Stad Dordrecht, Bona n. Middlesbro p. 20 Gibraltar. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Astrea, 21 v. Hamburg n. Amst. Cottica, Paramaribo n. Amst. 21 te Havre. Deucalion, Vostizza n. Amst. p. 20 Finisterre. Euterpe, 20 v. Amsterdam te Bordeaux. Ganymedes, 20 v. Amst. te Mamburg. Hebe, 21 v. Aarhuus n. Gdynia. Mars, 20 v. Genua naar Napels. Rhea, 20 van Cadix n. Lissabon. Stella, 20 v. Salonika n. Nea Playa. Trajanus, Derindje n. Amst. p. 20 Gibraltar. Ulysses, 19 van Piraeus n. Salonika. Venezuela, Barbados n. Amst. 20 (8 n.m.) v. Havre 21 (6 n.m.) verw. Alkmaar, Chili n. Amst. 10 v. Valparaiso. Baarn, Amst. n. Chili 10 van Callao. Amor, 10 van West-Indië te New-York. KON. HOLL. LLOYD. Montferland, 20 v. B.-Ayres te Amst. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alphacca (thuisr.) pass. 20 Ouessant 22 (12 's midd.) verwacht. Alchiba, 21 van Hamburg te Rott. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Buitenzorg (uitr.) 20 te Belawan. Kota Nopan (thuisr.) 21 van Belawan. Palembang (thuisr.) pass. 20 Finisterre. KotaBaroe, 21 van Rott. te Macassar. Dempo (thuisr.) 21 van Gibraltar. Kota Pinang, Liverpool n. Rott. 20 (1.54 n. m.) 20 mijl N.W. van Land's End. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Laut, 21 van Hamburg n. Bremen. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Phrontis, 21 v. Londen te Amsterdam. Menestheus, 19 van Kobe n. Rott. City of Kimberley, 20 te Kobe v. Rott. Glenshiel, Dairen n. Rott. 19 v. Cebu. Laomedon, Batavia n. Amst. 21 v. Marseille. Radnorshire, Dairen n. Rott. vertr. 23 van Londen. Polyphemus. Batavia en Amst. n. Liverpool p 20 Lizard. Prometheus, Liverpool n. Batavia 20 van Suez.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 8