Het Geluk ligt in de Sneeuw Oranje-aubade voor den G.-G. van Ned. Indië. Luitenant-generaal M. Boerstra, commandant van het Ned. Indische Leger, bracht Donderdagmiddag een bezoek aan de Fokker-fabrieken te Amsterdam. Een foto tijdens de bezichtiging De drijvende school voor schipperskinderen, genaamd „Prins Bernhard" is thans te Rotterdam gemeerd in afwachting van de overbrenging naar Ruhrort Op den laatsten dag der kermis te Broekhuizenvorst bij Venlo wordt jaarlijks de „kermisman' in optocht rondgevoerd, om daarna ve. brand te worden. Een typische foto van dit folkloristisch gebruik FEUILLETON Een YVintersportroman. PETER KRAYENBÜHL. (Nadruk verboden.) Een sledetocht. Den volgenden ochtend om negen uur maakt Dieter zich gereed naar Antonswil te ver trekken en precies op tijd vervoegt hij zich aan het Grand Hotel om de afgebroken schaak partij met mr. Arlen te hervatten. Maar dat. is tegen den zin van Grace, die er zich hevig tegen verzet, dat de beide heeren op dezen stralenden winterochtend hun pas ontwaak ten geest achter het schaakbord afstompen. Zij staat op het punt zich naar de Sennhut te begeven om Walter Dillmann een en ander te brengen en ze stelt voor om dat met hun drieën per slede te doen. Er ontspint zich eenige discussie over de vraag of dit niet tegen de afspraak is, maar Grace blijft bij haar besluit en als ze haar, neusje zoo energieke i.n den wind steekt, weten Pap en eenige andere menschen gewoonlijk al hoe laat het is. De beide heeren moeten dan ook tenslotte wel toegeven, dat Grace het aan het rechte eind heeft. Een kwartier later, als zij zich in de groote, ouderwetsche slede hebben geïnstalleerd en de beide paarden zich, vroolijk hinnikend in be weging zetten, zijn zij Grace dankbaar dat zij haar wil heeft weten door te drijven Mr. Arlen zit alleen op een bank, met den *ug naar de paarden en heeft beide jonge menschen tegenover zich. Dieter wilde zich oorspronkelijk op skies laten meetrekken, al dus de voorkeur gevend aan een soort „skijo ring", maar Grace heeft zich ook daarte gen op de haar eigen wijze verzet: Eeuwige dwarsdrijver, die je bentVooruit, in je hok en stil zitten! We nemen de latten en haken op den terugweg samen aan! Het is een heerlijke tocht; de aarde ligt wit en zwijgend in den metalen glans en het rijke kleurenspel van de stralende zon en het vroo- lijke geklingel der bellen aan het tuig van de paarden accentueert slechts de heerschende stilte. Als de slede zijn weg om den voet van den Langen Finger neemt, ontwaren Grace en Die ter boven aan de helling van de Kaiserspitze en groep ski'ers. Het zal Gugelhofer met de meer gevor derden zijnzegt Grace. Zij zullen het spoedig gewaar worden, want plotseling komt er beweging in den groep. De een na den ander suist omlaag in de richting van het dal. van het dal. Pas op. mr. Arlen, we zullen het moeten ontgelden, laat Dieter zijn waarschuwende stem hooren en hij blijkt goed gezien te heb ben. De volgelingen van Gugelhofer hebben zich in een dubbe.le rij opgesteld langs den weg, die de slee moet passeeren. Reeds van verre worden zij met een luid „Hallo" begroet, het sein voor de inzittenden om zich te bukken en zich op alle voor te bereiden. De koetsier laat de zweep knallen en de paarden reagee- ren onmiddellijkEen veelstemmig koor brult een oorverdoovenr „Ski heil!" onbarm hartig worden eenige tientallen harde sneeuwballen op de inzittenden afgevuurd, een paar belegeraars probeeren zelfs zich aan te haken, maar in enkele seconden is het leed geleden en Dieter en Grace zwaaien met hun zakdoeken een spottenden afscheidsgroet Vertel mij eens, jonge vriend, wendt mr. Arlen zich tot Diefcer- jij bent immers vak man, wat is nu eigenlijk de aardigheid, de philosofische pointe om het zoo maar eens te zeggen, van die skilooperij? Ik heb er abso luut geen verstand van en ik zal het ook wel niet meer leeren, maar het moet toch een ze kere bekoring hebben, want iederen is er dol op Dieter denkt een oogenblik na. „Ja, dat is niet met één woord te zeggen. De voornaamste reden is misschien het feit, dat men bij het skieën a.h.w. voortdurend in een roes verkeert en aangezien de mensch tegen woordig over het algemeen tot grauwe nuch terheid is veroordeeld, laat hij maar al te graag, wanneer zich daartoe de gelegenheid voordoet, zijn zielsslinger eens naar den an deren kant doorslaan Je bevrijdt je van den druk. waaronder we allen min of meer gebukt gaan, meent Grace er aan te moeten toevoegen, jij glijdt weg van de aarde, je raakt aan het zweven mèt den bewelmenden roes der snelheid ont waakt een machtsgevoel, omdat men de ruim te zelf ook denkt te overwinnen Om tenslotte met gebroken botten te blijven liggen, remt Dieter het enthousiasme van de, nu eens hij uitzondering dwepende jonge dame. 't Heeft ook wel zijn goede zijde, want het vereischt voortdurend de noo- dige waakzaamheid, moed, tegenwoordigheid van geest en zelfbeheersching En hoe staat het dan eigenlijk met dat. springen, dat in sommige wintersportplaatsen zoo druk wordt beoefend? wil mr. Arlen nog weten. Dat is een soort artisticiteit en behoort eigenlijk in het circus thuis. Er zijn ook men schen, die met een motorfiets over hinder nissen springen of met een vliegtuig onder een brug doorzeilenIk spring zelf ook en heb mijn 60 meter gehaald, maar de echte skiër doet het met een slecht geweten, omdat het eigenlijk niets anders is dan een sensationeel kijkstuk, een overdrijving Toch behoort er, dunkt me, nogal wat moed toe.... Ja, maar waar het vooral op aankomt, is de kunst je evenwicht te bewaren, gaat Die ter voort. Je kunt tenslotte den sprong niet wagen zonder het vertrouwen, dat je heelhuids heneden zult aankomen. Dat vertrouwen èn die balanceerkunst zijn dingen, die het le ven tegenwoordig meer dan ooit vereischt. Wat je daaï zegt is volkomen juist. Zeg Pap, weet je wat we met z'n drieen in die slee eigenlijk vormen? Mr. Arlen en Dieter raden tevergeefs. Een driehoek. Aardig gevonden, Grace, weert Dieter, die het een pijnlijke opmerking vindt, af, maar mr. Arlen gaat er op in. Dan ben ik zeker de basis en jullie de bei de beenen. Je bedoelt waarschijnlijk, dat ik me maar stil moet houden om het daarboven bij jullie niet te laten wankelenNou, wees maar gerust, je zult geen last van me heb ben, zoolang jullie je behoorlijk gedragen Onder deze en de ïg el ijk spitsvondige op merkingen komen zij al spoedig in de nabij heid van de Sennhut. Grace stapt uit en bindt haar ski's onder om het laatste gedeelte van den weg, welke door de meterhooge sneeuw voor de slede onbegaanbaar is, alleen af te leg gen. Dieter zou haar graag vergezeld hebben, maar zij wijst zijn aanbod zeer beslist van de hand: Nee, Dieter, jij kunt je voorloopig in de Sennhut beter niet laten zienMaar Pap, voel jij er niet wat voor om eens met dien kluizenaar kennis te maken? Dank je, Grace, ik houd me er maar lie ver buiten. Je bent dit zaakje zelf begonnen en je moet dus ook maar alleen de verant woording dragen Nou probeert dan maar eens een half uurtje aardig tegen elkaar te zijn ook zon der schaakbord, zegt Grace met een veelbe- teekenenden blik op Dieter en daarna stapt ze weg. Dieter voelt zich plotseling in een uitgela ten stemming en hij besluit deze zeldzame gelegenheid niet te laten voorbijgaan: Ik hoop niet, dat u mij al te vrijpostig vindt, mr. Arlen, maar er moet me een op merking van het hart: U bent de beste papa, die ik me kan voorstellen Zoo vindt je dat en waarom dan? vraagt mr. Arlen glimlachend. Wel. omdat u niet alleen de vader, maar ook de vriend van uw dochter bent Ach de eerlijkheid gebiedt me te zeggen, dat ik daarmee een bepaalde bedoeling heb. Ik houdt veel van m'n dochter en ik zou haar niet gaarne verliezen. In zoo'n geval is het beter, dat men tijdig loslaat. Dat is het ver- standigste wat men kan doen, als uit het kind eenmaal een mensch is geworden en het zichzelf dreigt te zullen losscheurenJe ziet het: louter egoïsme! Ongetwijfeld, maar een goed begrepen en een even goed toegepast egoïsme! Elk ander soort zou ook zinloos zijn. De slede glijdt door een hohen weg en ver volgens langs een boschrand waar ce dennen buigen onder een zware sneeuwvracht. Hier en daar breekt een tak. Zonder Grace zou ik mij m'n verblijf hier niet kunnen indenken. Ik geloof zoo vaak, dat ik hier eigenlijk alleen om haar hierheen ben gekomen.... zegt Dieter aarzelend na een pauze. Zij denkt er precies zoo over. Dat komt in het leven meer voor. Ja, ja, er hebben zich toch tal van merkwaardige gevallen voorge daan, die er op wijzen, dat alle levenslijnen op één punt gericht zijn en waarbij van een soort leiding mag worden gesproken, Mij komt het voor, mr. Arlen, dat bij ons, jonge menschen, van een dergelijke lei ding toch weinig meer te bespeuren is Dat kan heel goed zijn. Jullie zijn allen bij elkaar nu eenmaal gevaarlijk losbandig en je geniet een mate van vrijheid, zooals men dat in mJjn tijd absoluut niet kon voorstel len. Een vrljl eld, ja. maar die het leven vaak i'terst m .Ml ijk ms-^kt (Wordt vervolgd.) Een detail van de ruïne, welke werd aangericht bij de botsing tusschen goederenwagens op het stations emplacement te Amersfoort De Oranje-aubade te Batavia door de Indische schoolkinderen van alle volks aarden voor den Gouverneur-Generaal, die wegens het slechte weer op 7 Januari geen doorgang kon vinden, is alsnog op Woensdag 13 Januari ge houden, waarvan hierboven een snapshot Een goederentrein, rijdend van Apeldoorn naar Utrecht, is te Amers foort op een aantal goederenwagens gereden. De materieele schade is zeer groot. Een kijkje bij het opruimingswerk Twee pauwen, een geschenk van de Belgische vereeniging .Avicultura voor H. K. H Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard, worden ge keurd voor de 51ste pluimvee tentoonstelling van „Avicultura ta den Haag

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 9