AMSTERDAMSCHE BEURS 1AAT/TEJBES8CHTIN ZATERDAG 23 JANUARI 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 11 De Noord-Oostelijke Zuiderzeepolder. Belangrijke aanbesteding. Op 24 Februari zal worden aanbesteed het (maken van een groot gedeelte van den Meer- dijk van den Noord-Oostelijken Zuiderzee polder. Wij vernemen in verband hiermede, dat deze aanbesteding een buitengewoon groot werk omvat. Het bestek heeft n.l. betrekking op de dijk vakken tusschen Lemmer en Urk en tusschen Urk en den vooruit springende hoek van het Kamper-eiland, vlak ten Noroden van den IJsselmond. Deze beide dij'kvlaJkken zijn samen ruim veertig K.M. lang en daarvan wordt nu het maken van een-en-dertig-en-een-halve kilometer aanbesteed. De in het bestek vermelde hoeveelheden zijn voor zand ruim vijf millioen M3. en voor keileem twee-en-een half millioen M3„ terwijl zeven-en-zeventig H.A. kraagstukken en een-en-vijf tig H.A. verschillende soorten steen en betonglooiingen zullen moeten wor den gemaakt. Er worden aanbiedingen gevraagd voor verschillende grootere en kleinere perceelen, welke ook weer gecombineerd zullen kunnen worden. Het rijk draagt zelf zorg voor de le vering van de meeste bouwmaterialen, waar van de steen voor kraagstukken en glooiingen wel het voornaamste is. Het is natuurlijk noodig. dat de aannemers die op dit groote werk willen inschrijven, zoo veel mogelijk tijd hebben om zich daarop voor te bereiden. Daarom is het bestek der wer ken reeds ruim een maand voor de aanbe steding aan de bureaux der Zuiderzeewerken te 's-* raven ha ge en Alkmaar ter inzage ge legd. zoodat gegadigden er reeds kennis van kunnen nemen voor het in druk is versche nen. TERAARDEBESTELLING C. VINK Op de Algemeene Begraafplaats aan de Kleverlaan had heden de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van den heer C. Vink Jr. in leven chef der afdeeling administratie van Bouw- en Woningtoezicht alhier. Onder de aanwezigen waren de di recteur van Bouw- en Woningtoezicht ir. D Kruyff, vele hoofdambtenaren en ambtena ren van dien dienst en een deputatie der af deeling Haarlem van het Verbond van Ge meente-ambtenaren Aan de groeve werd 't woord gevoerd door ir. D. Kruijff, die zei in den geest van den over- le.i-ne, die een man van weinig woorden was, t-c- handelen dctor een kort woord te spreken. De heer Vink was ruim dertig jaren aan Bouw- en Woningtoezicht verbonden. Hij klom op tot den rang van commies en hem werd de leiding der afdeeling administratie toevertrouwd. Dit vertrouwen heeft hdj nooit beschaamd. Spreker gevoelde steeds groote waardeering voor zijn werk. De overledene was een man van gelijkmatig karakter, men wist steeds, wat men "aan hem had. Zijn persoon zal steeds in aangename herinnering bij den dienst blij ven voortleven. Spreker eindigde met een woord van oprechte deelneming voor de fa milie. vooral voor de vrouw en de kinderen met dit zware en plotselinge verlies. Een zwager van den overledene, de heer Horsmeijer, dankte namens de weduwe en de kinderen voor alles wat de overledene voor zijn gezin geweest was en zeide den nagelaten be trekkingen den steun der familie toe. Voorts d'anikte spreker de aanwezigen voor de betoonde belangstelling in het bijzonder ir. Kruijff voor zijn hartelijke en waardeerende woorden. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN Inlichtingen over gevonden voorwerpen aan het bureau van politie Smedestraat uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Terug te krijgen bij: Politiebureau, Smede straat, handschoenen en ceinturen; leesboek; lederen étui; handbeschermer: nummerplaat; Holderman, Amsterdamstraat 3 F, bril in ko ker; Latenstein. Schouwtjesplein 9, broche; Gerbrands, Kops<traat 26, leesboek; v. d. Lin den, Ooievaarstraat 26, hond; Officier, Graaf - schapstr. 14, hond; Mosterd, Klarenbeekstraat 56 rd., boodschappenmand; de Smit, Rozen- prieelstraat 8, pbrtemonnaie met inhoud; Hulst, Berkenrodestraat 22, portemonnaie m. inhoud; Klein, Pres. Steijnstraat 89 zw., pakje met kunstbloemen; Huijer, Siriusstraat 9, rij wielplaatje; v. Es. Turfmarkt 4 rd., rijwiel plaatje; Wening, Joh. de Breukstraat 33, hon- denriem met penning; v. Steine, Voorting- straat 46, padvindersriem; v. Doyen, Godfr. v. Bouillonstraat no. 19 rd., rozenkrans; de ling, Esschilderstraat 14, gouden dasspeld; Sudmeijer, Keizer Karelstraat 18, damestasch met inhoud; Visser, Gijsbert v. Aemstelstraat 136, vulpotlood; v. Wunnik, Elzenplein 62, vulpen; Kuvener, Schalkwijkerweg 31, auto- orick en slinger; Spaai, Vinkenstraat 10, etui met zakkammetje; Schucht, Eerelmanstraat 1 te Heemstede, etui, inh. pince-nez: v. Vier- sen, K. Lakenstraat 24 I, geld; Asyl, Ridder straat 11, honden; Kennel Kleist, Houtvaart- pad 206, hond; de Brouwer, Koningstraat 13, heerenhorloge; Asyl, Ridderstraat 11, kat; Hessel.nan, Kloosterstraat 49, portemonnaie met inhoud.. Kervers, Brouwersstraat 110, parapluie; Schouten, Velserstraat 22, rijwiel- plaatje; de Wijs, Gasthuislaan 116 zw., sleu tel; Klein, Hofdijkstraat 60, sleutels aan ring; Border. Haitsma Mulierstraat 27, tasch met inhoud; Tenger, Kruistochtstraat 59, tasch met inhoud; Altenaar, Harmenjansweg 19, Sleeptouw; Helberg, Zijlweg 78, vulpen. SCHAKEN. HET OOSTEN. De uitslagen van de wedstrijden voor de bekers luiden als volgt: Groep I: Baartse K.Seijts 0—1 PiersPrinsen afgebr. HuizingWijtkamp 1—0 Baartse K. Bijnema 0—1 Groep HI A: KroonsbergZwaanswijk 0—1 HoogedoornV eerman afgebr. Groep HE B: Frijn—Tork 0—1 Bijl—Frijn 1—0 BURGERLIJKE STAND Haarlem, 23, Jan. Bevallen: 21 Jan.: F. Polakde Hond, d„ M. C. J. v. d. LandenMulder, z., 22 Jan.: C. v. Galende Boer, z. Overleden: 21 Jan.: E. D. Duskert. 77 j. Jansstraat, H. de Boer, 82 j., Kleverparkweg, N. W. Schuurmans. 73 j., Ripperdapark. T Colegem—v. Eerden. 75 j., Hagestraat. 22 Jan. M. C. Bruningv. d. Brande, 68 j., Rijnstraat G. G. de Witde Waal Malefijt, 66 j., v. Mer- lenstraat. HEEMSTEDE ONTWIKKELING VAN WERKLOOZEN. Het comité voor ontwikkeling van werkloo- zen organiseert tegen Dinsdag a.s. een excur sie naar het Museum van den Arbeid te Am sterdam. Aan deze excursie, die onder deskun dige leiding zal staan, zullen o.a. alle werk- loozen deelnemen, die den gemeentelijken cur sus in motortechniek volgen. KUNSTKRING HEEMSTEDE. Voor den Kunstki-ing „Heemstede" treedt Maandagavond 25 Januari in het gebouw van den Ned. Protestantenbond het Waleson Kwartet op, bestaande uit Dick Waleson viool; Nap de Kleijn, viool; Pierre Laliaux, alt en Guillaume Hesse, cello. Uitgevoerd worden werken van J. Haydn D. Milhaud en A. Dvorak. JUBILEUM DR. P. VAN AALST. Voor de zeer vele vrienden en patiënten die Dr. P. v. Aalst te Bennebroek ook in Heem stede heeft, zij gemeld, dat de huldiging ter gelegenheid van diens 25-jarig jubileum als arts te Bennebroek zal plaats hebben Vrijdag 29 Januari a.s. des avonds half 8 in café ,.Berg en Dal" te Bennebroek. Belangstellenden zijn welkom. BLOEMENDAAL VERGADERING TUINBOUW. De afdeeling Bloemendaal van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde, houdt een ledenvergadering op Dins dag 26 Januari in Rusthoek, waar de jaar verslagen worden uitgebracht en een bestuurs lid-vakman moet worden gekozen. Na de pauze leidt de heer P. Steetskamp een vakbespreking in. De leden der afdeeling zijn tevens uitge- noodigd door de Ver. tot bevordering van de Bijenteelt in Nederland afdeeling Kennemer- land tot bijwoning van de vertooning van de Marofilm „Fruitteelt" op Vrijdag 19 Febr. in „De Kroon" te Haarlem. Geslaagd voor het Mercuriusdiploma Ne- derlandsche Handelscorrespondentie de heer Aar. Starink, te Aerdenhout. PROF. R. CASIMIR IN HET KENNEMER LYCEUM. De directie van het Kennemer Lyceum heeft tezamen met de Vereen, voor Paedagogiek te Haarlem een drietal lezingen georganiseerd te geven door Prof. R. Casimir. De onderwerpen zijn; 28 Januari: Begrijpen en misverstaan. 25 Fabruari: Conflicten en verzoening. 18 Maart: De psychologie van de verhouding der generaties. HAARLEMMERMEER De bemaling van den Haarlemmermeerpolder. De kosten op ƒ40.500 begroot. Na de laa-tstaangebrachte verbetering aan de bemalingswerktuigen van den Haarlem mermeerpolder „de Lijnden" en „de Leegh- water", kunnen deze thans zooals bij te hoogen waterstand meermalen is gebleken. een enorme capaciteit ontwikkelen, waardoor in enkele uren tijds het water weder op nor maal peil kan worden gebracht. Hierdoor is. te meer nu de verruiming van vaarten en tochten reeds voor een belangrijk deel is ge reed gekomen het bemalingsvraagstuk van onzen grooten polder bijna geheel tot oplos sing gebracht. De kosten van hetgeen noodig is tot drij ving van deze groote machines (electriciteit, brandstoffen, dieselolie, enz.) zijn uit den aard der zaak nogal belangrijk en werden voor 1937 begroot op ruim f 40.500, en wel bijna f 25.000 voor electrischen stroom, ongeveer f 10.000 voor max. belasting en andere vaste kosten; f 500 voor steenkolen voor „de Lijn den" en pl.m. f 5.250 voor dieselolie voor „de Leeghwater". TE WATER GEREDEN. De brievenbesteller M. had te Hoofddorp, 's morgens omstreeks 5 uur door de duis ternis misleid het ongeluk met fiets en al in de Hoofd vaart te rijden. Met moeite wist de oude heer zich te redden, zoodat hij met den schrik en een nat pak vrij kwam. VERGADERING BIJZ. VRIJW. LANDSTORM. Op Vrijdagavond 29 Januari a.s. zal van wege de gewestelijke Landstormcommissie Stelling Amsterdam, in het Boazlokaal te Hoofddorp een bijeenkomst worden gehou den van de Landstormafdeelinge*Hoofd dorp, Vijfhuizen en Cruquius. Tot deze vergadering zijn uitgenoodigd de leden van den Bijzonderen Vrijwilligen Land storm. die den leeftijd van 40 jaren hebben bereikt. Na opening door den heer Heilker, voor zitter der subcommissie te Hoofddorp, zal de heer H. G. Smit het woord voeren, waar na film vertooning zal plaats hebben. BENNEBROEK De loop der bevolking-. Het aantal inwoners van onze gemeente is in den loop van het jaar van 2609 tot 2629 ge stegen. De vermeerdering door geboorten be droeg 33, en door vestiging 351. Daartegenover staat een vermindering door overlijden van en door vertrek naar elders van 315. Hier uit blijkt dus, dat het groeiend inwoneraantal uitsluitend te danken is aan het grootere aan tal vestigingen. AANKOOP VAN GROND DOOR HET POLDERBESTUUR. Door Ged. Staten is goedgekeurd het besluit van den Bennebroeker polder tot aankoop van grond voor de nieuwe bemalinginrichting. IJK EN HERIJK. De zittingen voor den herijk van maten en gewichten zullen dit jaar plaats hebben op Don derdag 11 Maart voor de gemeente Bennebroek en op Vrijdag 12 Maart voor Vogelenzang. De ijker houdt zitting in het R.K. Vereeni- gin'gsgebouw aan de Schoollaan. ZANDVOORT LUCHTOORLOG, LUCHTVERDEDIGING, LUCHTBESCHERMING. Vrijdagavond sprak Dr. M. van der Voet, Herv. Pred. te Haarlem in de Geref. kerk (H.V.) aan de Brederodestraat voor ..Kerk en Vrede" over het onderwerp: „Luchtoor log, Luchtverdediging, Luchtbescherming". Spreker begon met de voorlezing van twee krantenberichten, waarin werd gemeld, dat in Duitschland niemand een vliegbrevet kan behalen zonder de school voor de militaire luchtvaart te hebben doorloopen, en dat bij een vliegeraanval op Madrid 20 dooden vie len. waaronder 12 vrouwen en kinderen. Uit het eerste bericht bleek, hoe het mili tairisme steeds verder om zich heen grijpt en uit het tweede, dat de wijze, waarop thans geschillen worden opgelost, gelijk staat met moord op onschuldige vrouwen en kinderen. Overal in de wereld, zoo ging spreker ver der, worden allerlei oorlogstoebereidselen ge maakt, en dit zal wel altijd zoo doorgaan zoolang de gevoelens van wraak en haat tus schen de volken wakker worden gehouden. Wetenschap en techniek werken rusteloos voort om de oorlogsuitrusting niet alleen kwantitatief, maar ook kwalitatief te volma ken. Groote aandacht wordt de laatste ja ren besteed aan het luchtwapen. dat snel en verraderlijk een groote oppervlakte be strijkt. Daar de aanval nog steeds de beste ver dediging heet te zijn, worden, zelfs in Ne derland. dat toch slechts verdedigend za optreden, snelle bombardementsvliegtuigen aangekocht, d.w.z. machines, die bij uitstek voor den aanval geschikt zijn. Verdediging en aanval zijn dan ook haast niet te schei den. Wetenschappelijk en technisch is de lucht oorlog een zoo geraffineerd bedrijf, dat een klein land als Nederland zich daartegen niet verdedigen kan. In een - half uur vliegt men dwars over ons land en vóór de bevolking gewaar schuwd is, en middelen tot afweer genomen kunnen worden zijn de dichtbevolkte centra reeds door de vijandelijke vliegtuigen be reikt. Bij allerlei manoeuvres is wel geble ken, dat de luchtdefensie zeer gebrekkig is en zeker niet in staat is de bevolking wer kelijk te beschermen tegen de vreeselijke gevolgen van een luchtaanval. Bij zoo'n aanval kunnen niet alleen aller lei gassen, doch ook brisant en brandbom men als een regen over dichtbevolkte centra worden uitgestrooid. Het eenige wat de be volking redden kan Madrid heeft 't ons duidelijk laten zien is een overhaaste vlucht. Gasmaskers beschermen slechts tegen en kele gassen en dan nog maar gedurende een korten tijd. De oorlogsindustrie, die niet alleen gassen maakt, maar ook gasmaskers produceert, prijst deze gasmaskers aan, ook voor de burgerbevolking. Werkelijke bescher ming bieden ze echter niet. Bom- en gasvrije kelders kunnen door de bodemgesteldheid in vele streken van ons vaderland practisch niet gebouwd worden en zeker niet in voldoend aantal. Spreker haalde hierna verschillende cita ten aan van deskundigen, waaruit bleek, dat de bescherming van de burgerbevolking te gen de gevolgen van den chemischen en gas- oorlog absoluut onmogelijk is. De Internationale commissie van het Roo- de Kruis moest na rijp beraad verklaren, dat de gevolgen van den chemischen en gtasoor- log zoo verschrikkelijk zouden zijn, dat het Roode Kruis hiertegen1 niets kon, doen. Luchtbeschermingsoefeningen, 'die de be volking in den waan moeten brengen, dat het mogelijk is de burgerbevolking tegen lucht aanvallen te beschermen, noemde spr. co- medie en misleiding. Spr. eindigde met een aansporing om zich te verzetten tegen de vaak opgedrongen ge dachte, dat een oorlog iets onvermijdelijks is en een opwekking om daadwerkelijk mede te strijden voor de verbroedering der volken en het behoud van den vrede. Na de pauze werden nog eenige vragen gesteld, die door spreker tot ieders voldoe ning werden beantwoord. Met een woord van dank sloot de heer A. Elffers, voorzitter van de afd. Zandvoort van Kerk en Vrede hierna de vergadering. BEVERWIJK Nieuwe voorschriften voor de veilingen. Wijzigingen op komst. De Nederlandsche Groenten- en Fruit- centrale heeft voor 1937 aan de groenten- veilingen weer een aantal voorschriften ge geven, die voor het veilen van sommige pro ducten groote veranderingen tot gevolg zul len hebben. Indien deze veranderingen te vens verbeteringen betreffen zullen de tuin ders zich ongetwijfeld bij de uitvoering van deze voorschriften wel eenige moeite willen getroosten. Wanneer de in te voeren wijzigingen ech ter alleen maar last en ongerief geven, wordt de zaak wel even anders. In tegenstelling met de reeds jaren lang aan de Beverwijksche veilingen gevolgde methode zullen volgens de nieuwe voor schriften boerekool. groene-, roode-, witte en gele kool per K.G. moeten worden ge veild, andijvie en sla per K.G. of per stuk, postelein en spinazie per K.G., dus niet meer per kist; asperges, rabarber en prei niet meer per bos, maar per K.G. Het bossen van deze groentesoorten zou dus kunnen vervallen. Aardbeien, frambozen, en kruisbessen mogen niet meer per doosje of per slof worden geveild, maar per K.G. Dit zijn de voornaamste veranderingen voor de Beverwijksche veilingn. De veilingbesturen zijn terstond begonnen de nieuwe maatregelen te testen. Met de ar tikelen kool en prei is Vrijdag reeds een proef genomen in de binnenveiling van de Vereenigde Veilingen. Het veilingbestuur zal het resultaat van deze en de Maandag te ne men proeven aan een bespreking onder werpen. Deze nieuwe maatregelen zijn vastgesteld, zonder dat de Groenten- en Fruitcentrale het noodig heeft gevonden de veilingbestu ren te hooren, alvorens deze maatregelen, die in sommige gevallen zeer diep ingrijpen in de bij de tuinders en ook bij de veilingen reeds jarenlang bestaande gewoonten, voor te schrijven. In dat geval hadden de vellingen de voor geschreven veranderingen niet aan de prak tijk behoeven te toetsen. Het dagelijksch bestuur van de Vereenig de Veilingen heeft reeds met de Centrale in Den Haag een bespreking gevoerd, waarbij de meest voor de hand liggende bezwaren tegen de regeling kenbaar zijn gemaakt. De voorschriften vormen een boekdeel dat zoowel van de veilingbesturen als van de tuinders een studie vereischt, om alle nieu we maatregelen uit elkaar te kunnen hou den. IJMUIDEN VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoornende voor de Maandagmarkt: Catherina Duyvis LJM. 60 vangst 20 man den schelvisch; 25 manden braadschelvisch. 25 manden gul, 20 manden radio, 5 manden platvisch, 5 manden varia. Totaal 100 man den bnevens 190 stuks stijve kabeljauw. Mary IJM 189 vangst: 15 manden schel visch, 25 manden braadschelvisch; 60 man den kabeljauw en gul; 25 manden wijting, 50 manden blanke koolvisch; 10 manden zwarte koolvisch; 7 manden platvisch; 30 manden radio, 10 manden varia. Totaal 232 manden benevens 180 stuks stijve kabeljauw. Gloria IJM 37 vangst: 20 manden gul; 20 manden wijting; 45 manden kleine hake; 160 manden koolvisch; 55 manden varia. Totaal 300 manden benevens 150 stuks stijve kabel jauw. Utrecht LJM 73 vangst: 160 manden di versen MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. 1 601.40. Griet per 50 K.G. 3518. Tongen per K.G. 1.501.25. Groote schol per K.G. 2019. Middelschol per 50 K.G. 26—22. Zetschol per 50 K.G. 3931.50. Kleine schol per 50 K.G. 298.50 Bot per 50 K.G. 10—7.50. Schor per 50 K.G. 13—4.20. Braadschelvisch per 50 K.G. 22. Wijting per 50 K.G. 8.504. BESOMMINGEN. Trawlers: Bruinvisch, IJm. 97, 20 manden 450. Elie Chenevière, IJM 161, 115 m. 2540. Loggers: KW 175 1120: KW 89 610. KW 68 340; KW 42 1030; KW 147 810; KW 41 1080. OPENBARE VERKOOPING. Gistermiddag heeft ten overstaan van No taris G. F. M. Roozen te Haarlem, in Hotel No. Eén, de openbare verkooping plaats ge had van het winkelhuis met bovenwoning Prins Hendrikstraat 67, hoek Visseringstraat. Het perceel werd verkocht voor f 1820. Koo- per onbekend. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: H. Vrijhofvan der Linde, z., Planciusstraat 44, IJmuiden. Overleden: A. C. Bakker, 59 j., echtgenoot van A. Bakker, Zeeweg 173, IJmuiden; J. Groen, 56 j„ echtgenoot van L. Koper, Wilhel- minakade 20, IJmuiden; J. P. Peschor, 96. weduwe van A. Reehorst, Eendrachtstraat 8, Velsen N.; L. Meijer, 87 j.. weduwnaar van E. Gerdessen. Wijk aan Zeeërweg 140. IJmui den; M. Hiddink, 80 j„ weduwe van A. J. Men ger, v. Dalenlaan 20, Santpoort; J. D. Ouden dijk. 2 dagen, zoon van J. D. Oudendijk, Wal- ravenstraat 7, Velsen N.; L. F. Lucouw, 74 j., weduwe van C. A. Blokland, Willebrordstraat 7, IJmuiden. Ondertrouwd: H. D. Aartsen en D. Zwem mer, Bloemendaal: D. Posthumius en W. Dale- boudt, Kanaalstraat 2, Bik- en Arnoldkade 18, IJmuiden; W. G. van Leeuwen en A. Vennik, Melklaan, Velsen N„ Melklaan 53, Velsen N.; A. Kaas en C. A. v. d. Pijl, W. Barendszstraat 21, IJmuiden: G. Boeren en H. van Leur. Wij- kerstraatweg 295, Velsen N.; A. J. Holman en J. Zwaan, Meeuweniaan 6, IJmuiden: J. J. Lskes en D. v. d. Putten. W. Breukelszstraat 16 IJmuiden, Zeeweg 99 IJmuiden; Th. Zwitser en D. H. A. v. d. Geer, Wijkerstraatweg 29, Velsen N. Getrouwd: P. Bakker en J. van Eerde, Pr. Steijnstraat 47, IJmuiden; H. J. Egbers en J. A. Hertier, Medemblik; A. van Keulen en A. van Urk, Bloemstraat 72, IJmuiden; G. J. Zee- gers en D. Schipper. Helmstraat 5, IJmuiden. PREDIKBEURTEN De dienst in de Nieuwe Kerk welke morgen leid zal worden door Ds. Foeken begint om half elf. STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt. ld. 1933 EL 4 pCt. Nederl. Indië 3 pCt. Nederland STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 5V2 pet. Duitschlandl930 (Youngleening) Youngleening (met ver klaring P VTf.TVC-.T^ UINGEN. Amsterd Bank Handel Mpij. Cert van f 250 Koloniale Bank Ned. Ind Handelsbank Rotterd Bank INDUSTR. O ND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie. v Berkels Patent Calvé Delft Cert Ned. Ford ex 40 afst Philips Gloeil.Gem.Bezit Unilever VORHU KOERr KOERS VAN HF.DEN pl.m 10 35 100% 100% 23^ 27 V» 158 l89»/t 773/4 164 150 2371/4 319H 26V* 318 y2 171H pl.m 10.45 221/4 3I9H 171 pl.m 11.— 263/4 48Vs 319 170»/4 26'/, 118'/. 70H TABAKKEN. Dell Batavia 272 /74 2741/. 276 276 Dell Maatschappij 331 334 3331» i33»/4 Senembah 331H 330 329 330 SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot 125K 125 V* Scheepvaart Unie 1163/, H2V* 116 114V. 114 Koninkl Paketvaart 160 - - Rotterdamsche Lloyd. 106 V* - Maatschappij Nederland 107 104 Holland—Amerika lijn 125 124 124% 1 4 PETROLEUM. Kon. Petr 4U 412 4133/, 413% Perlak Petr 110 Shell Union 21% 2U/8 21 21% Continental Oil 323/4 - - Tidewater 158/8 15H 15% 15% CULTUUR MAATSCH. H. V. A 491 489 my, 191 191H Java Cultuur 237 sy, Ned. Ind Suiker Unie 171 171 V& 172 173 V*. 17JV4 Vorstenlanden 43 '83/4 ;8H INDDSTR. O ND. BUTT ENT Intern Tel and Tel 10% lOVf 101/8 IO1/4 '0% Anaconda 40% 40% 40% 40% Bethleh Steel 577/f 583/4 583/, 58% Cities Service 3% 3% 3% 3% Gew Steel - U. S Steel 65% 65% 65% 65% 65% Kennec Copper 45M 453/8 43% Radio Corp 87/g RUBBERS. Amsterd Rubber 3C5 301 303V* 3033/4 104% Dell Bat. Rubber 183 82 Indische Rubber 197 Kendeng Lemboe 225H Serbadjadi 168 V* 169 170 Rotterdam Tapanoell 198 197 Bandar Rubber 246 Preanger Rubber Java Caoutch - Sumatra Rubber - - AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific 193/4 - Wabash Railroad 3% 3% 3% 3% 3% Union Pacific Chic Milwaukee 4 V Missouri Kansas Texas 57/s - - MIJNBOUW. Alg. Explor MiJ. 171 Redjang Lebong 202 - PROLONGATIE. -

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 13