Gewelf in kerk neergestort ZIET II 'T VERSCHIL 1 B R E EME N w yicKS S (etlds een voktnou (can't II ze^euü! vaot m katUd de fuiste zift* Zwendel met oormerken. RIEP MAANDAG 25 JANUARI 1937 H A A R L E M'S DAGBLAD 3 Paniek onder aanwezigen. Kinderen onder den voet geloopen. Zondagmorgen omstreeks kwart over negen is tijdens een kerkdienst in de St. Jacobskerk aan de Hoog straat te Dungen een deel van het steenen gewelf van den in 1928 aan- gebouwden kruisbeuk met donderend geraas neergestort. Door de dichte stofwolken was aanvankelijk niet te zien of personen getroffen waren. Er ontstond een paniek en een ont zettend gedrang naar den uitgang toe, waardoor velen onder den voet werden geloopen. Gelukkig kon spoedig geconsta teerd worden, dat het vallend ge steente op een pad tusschen stoelen rijen en banken was neergekomen, zoodat geen slachtoffers waren ge vallen. Het gedrang in de kerk was echter lang zamerhand levensgevaarlijk geworden, aldus schrijft de Courant. Moeders, die haar kinderen verloren had den, riepen angstig om haar kroost en wilden tegen den stroom in terugkeeren. zoodat een chatotischen toestand dreigde te ontstaan, waarbij ernstige ongelukken hadden kunnen gebeuren. Gelukkig hadden enkele kerkgan gers en de kerkelijke ordebewaker hun kalm te behouden; zij vormden een cordon langs de gevallen kinderen, die zij tegen de op dringende ma'sa konden beschermen. Toch konden zij niet verhinderen, dat een dochtertje van den heer J. v. d. Broek tegen een brandende kachel werd gedrukt, waarbij het kind aan een handje ernstige brand wonden opliep. Een groot aantal kerkgan gers heeft bij het ontzettend gedrang schaaf wonden opgeloopen. terwijl vele Zondagsche kleeren het moesten ontgelden. Toen men zag, dat de gevolgen der instor ting niet zoo ernstig waren en er zelfs nog geen gat in het dak was ontstaan, keerde de rust langzaam terug. Na geruststellende woorden van de dienstdoende geestelijkheid zochten vele geloovigen hun plaats weer op, zoodat de dienst kon worden hervat. Het hoofd der parochie, pastoor Goulmy, achtte het echter wenschelijk met het oog op het gebeurde, alle kerkdiensten van Zondag en Maandag af te gelasten. Ontzettend noodweer om de Noord. Stroomtrawler Utrecht met een gewonde binnen. IJMUIDEN Maandag- Er komt nog maar steeds geen verbetering ln den weerstoestand om de Noord en onze vl'sehers hebben dezen winter wel zwaar tegen de hevige stormen te kampen. Het is voort durend windsterkte 10 of 11 en als het zoo is dan ls er weinig gelegenheid, om het net over boord te zetten. Huizenhooge zeeën beuken dan op het dek en maken het voor den vis- scher onmogelijk zich daarop te begeven zon der gevaar overboord te worden geslagen. Op den stoomtrawler Utrecht, die heden aan de markt was, is tengevolge van den storm een ongeluk gebeurd. De matroos C. S. werd door een stortzee gegrepen en tegen de winch gesmeten, waaraan hij zich gelukkig kon vasthouden, daar hij anders wellicht over boord was geslingerd. Bij binnenkomst is S. door dr. Rutten verbonden, waarna hij naar huis werd vervoerd. De Utrecht had door het slechte 160 manden visch gevangen. Er wordt deze week weinig aanvoer van vlsch verwacht. Behtalve de Utrecht hebben nog enkele an dere booten het zwaar te verantwoorden ge had. Het ergst van alle zeker wel de Sylvain IJM 116. Van dezen trawler werden alle ruiten van de brug stuk geslagen en ook de ruiten van de schijnlichten op de bak. Voorts werd de scheepsboot beschadigd en was het logies volgeloopen, dat door de bemanning met em mers moest worden leeggeschept Van den trawler „De Hoop" IJM. 46, is het bezaanzeil stuk gewaaid. SCHIPHOL FILMOBJECT. De N.V. Loet C. Barnstijn's filmproductie heeft met de K.L.M. en de gemeente Amster dam besprekingen gevoerd ten aanzien van de mogelijkheid om de luchthaven Schiphol als filmobject te verwerken. Deze besprekin gen hebben nog niet tot een uiteindelijke beslissing geleid. BRANDWEERMAN BI.T BLUSSCHINGSWERK GEWOND. Zaterdagmiddag is brand uitgebroken in de vlak naast het woonhuis gelegen landbouw- schuur van den heer B. Jungerlus op den hoek van den Katendrechtschen Lagendijk en de Dorpsstraat te Charlois. Kort te voren had den zich kinderen in de schuur opgehouden, van wie men vermoedt, dat zij met lucifers hebben gespeeld en daarbij brand hebben veroorzaakt, toen men de vlammen waarnam, was het reeds te laat om de schuur, welke ge vuld was met hooi. stroo en bieten, te redden. De landbouwschuur werd een prooi dei- vlammen. De grootte van de schade kon nog niet worden vastgesteld. Alles is echter verze kerd. Na anderhalf uur kon men met de na- blussching beginnen, welke wegens het uit halen van het hooi en het stroo, veel tijd vor derde. Op last van de bouwpolitie moest een nog overeind staande muur van de schuur wor den omgetrokken. Bij het trekken aan één der daartoe aangebrachte trouwen, is de 43-jari- ge brandweerman P. V. uitgegleden en ge vallen, waarbij de neerploffende brokken van den omvallenden muur hem troffen. Hij kreeg kneus- en brandwonden en brak bet linkerbeen. Nadat de E.H.B.O. den man voorloopig had verbonden, heeft, de genees kundige dienst hem naar een ziekenhuis over gebracht. Brand in hooiberg gesticht. Door zwerver. Zaterdagavond omstreeks half elf werd de Zutphensche brandweer gealarmeerd voor een brand in een hooiberg staande aan de grens der gemeente op den weg naar Voorst. Toen de brandweer met de motorspuit arri veerde bleek, dat een berg, bevattende 8 a ïO.QOO k.g. hooi in vollen vlam stond. De brandweer legde onmiddellijk slangen uit en haalde hooiberg uit, aangezien men over slaan van het vuur naar een op zeer korten afstand gelegen houten schuur vreesde, welke schuur aan een woonhuis grensde. De brandweer wist na drie uur hard werken den brand te blusschen en uitbreiding te voor komen. Gebleken is, dat de brand is gesticht door een gebrekkigen zwerver, die de bedoeling had een nacht onderdak te krijgen, en zoo de aandacht op zich te vestigen. De man, die bekende, deelde mede, dat hij drie kwartier bezig was geweest om den vlaan in het hooi te krijgen, De zwerver is direct door de politie in verzekerde bewaring gesteld. Verzekering dekt de schade. Rijk leent aan Rotterdam. Voor den tunnelbouw Voorstel van B. en W. bij den Raad ingekomen. Bij den gemeenteraad van Rotterdam is in gekomen een voorstel van B. en W. tot den aanleg van een tunnel onder de Maas te Rot terdam, loopende van het Park naar Charlois, geschikt voor tweebanig autoverkeer, bene vens voor verkeer van wielrijders en voet gangers. Met de regeering is volledige overeenstem ming bereikt omtrent de financieele regeling. Het rijk zal aan Rotterdam verstrekken een bedrag van acht millioen uit het Verkeers- fonds. De tei'ugbetaling van dit voorschot zal. ter keuze van Rotterdam in eens of in veertig annuïteiten geschieden. In geen geval behoeft eerder dan in 1948 te worden terugbetaald. Voorts verstrekt het rijk aan Rotterdam ter leen, uit het Werkfonds, een bedrag van zes millioen of zooveel minder als noodig is, waarvan de terugbetaling in veertig annuïtei ten zal moeten plaats hebben. De eerste daar van vervalt in het jaar, waarin de tunnel voor het verkeer wordt opengesteld. Tenslotte verstrekt het Rijk aan Rotterdam ter leen, uit het Werkfonds, een nader te be palen bedrag voor de uitgaven tot aanleg en/of verbetering van de verbinding door Rotterdam tusschen den Rijksweg van 's-Gravenhage en Rotterdam en den Rijksweg van Rotterdam naar Dordrecht. Dit voorstel wordt onder dezelfde voorwaar den verstrekt als het hierboven gemelde be drag van zes millioen. VERTREK INDISCHE VORSTEN- DELEGATIES. De deputaties van den Soesoehoenan van Soerakarta, Pangeran Ario Soerjohamidjojo en echtgenoote, en van den Pakoe Alam, Pan geran Ario Praboe Soerjodilogo zijn heden middag met den trein van 1 uur 51 min. van het station Hollandsche Spoor te 's-Graven hage voor haar tenigkeer naar Indië vertrok ken. De deputatie van den sultan van Langkat c.a., Tengkoe Karnil en Tengkoe Mansoersjah, vertrekt 31 dezer, terwijl die van den suitan van Jogjakarta, Ratoe Pembajoeng, Pangeran Ario Poeroebojo en Pangeran Ario Pakoe- ningrat, voornemens is 4 Februari a.s. Den Haag te verlaten. Z.H. Mangkoe Nagoro aanvaardt eerst in de tweede helft van Februari de terugreis naar Java. Prins en Prinses ontvangen film van de H. A. F. Voor den Haagschen bui'gemeester en enkele genoodigden heeft Zaterdag in het stadhuis proefgedraaid de film, welke door leden van de Haagsche Amateur Filmclub in clubverband is genomen van de feestelijkheden en plech tigheden voor en op 7 Januari. Deze film, waarvan geen copieën in omloop worden gebracht, zal door de H.A.F. aan het Koninklijk paar ten geschenke worden ge geven. Het aanbod is reeds aanvaard. De aanwezigen spraken als hun oordeel uit, dat de uitstekend geslaagde film een bijzonder aantrekkelijk geheel vormt en niet behoeft onder te doen voor de groote filmreportage. Tentoonstelling Boekenweek 1937. Ontwerpen voor een affiche bekroond. Zaterdagochtend ïs onder groote belang stelling in de tentoonstellingszaal van het gemeente-archief aan het Rijswijkscheplein te 's-Gravenhage de tentoonstelling van ont werpen voor een affiche voor de Nederlandsche boekenweek geopend. Jhr. dr J. C. Mollerus, voorzitter van het „Genootschap voor reclame" en secretaris van de Kamer van Koophandel te Haarlem, hield de openingsrede, waarin hij deed uitko men, dat naast de moreele waarde, welke het Nederlandsche boek vertegenwoordigt, ook dp materieele inslag, welke door deze tentoonstel ling wordt beoogd, niet uit het oog mag wor den verloren .Het doel van deze reclame is om liet boek onder de aandacht het publiek te brengen en spreker uitte den wensch. dat dit streven met succes mocht worden bekroond In het bijzonder wees hij er op, dat het voor de jeugd van groot belang is om naast den tijd welke zij besteedt aan sport en bioscoop bezoek. ook haar aandacht te geven aan het boek. Er waren in totaal 197 inzendingen, welke aan het oordeel van de commissie voor de re clame van het in Nedei'land uitgegeven boek waren onderworpen. De eei-ste prijs werd toegekend aan der» heer Giele Th. Roelofs, den Haag. De tweede prijs werd niet toegekend. De heer F Stapel, den Haag. verwierf den derden prijs. In de plaats van den tweeden prijs werden eervolle vermeldingen toegekend aan den heer Th. L. Kurpershoek uit Amsterdam en aan een on- bèkenden inzender. SLECHTS EEN VAKMAN KAN U ZECCEN, WELKE KOLEN VRAAGT ONS GRATIS ADVIES 'T BINDT U TOT NIETS BEL EVEN 10070 V. Schouwtjeslaan HAARLEM (Adv. Ingez. Med.) Varkenskoopman aangehouden. Veel landbouwers gedupeerd. De politie en een controleur der varkenscentrale zijn er in geslaagd te Nieuwerbrug een persoon aan te houden, die- verdacht wordt van het op groote schaal in omloop brengen van valsche oormerken voor varkens. Een groot aantal varkens is reeds door de politie in beslag genomen en naar de slachterijen te Uithoorn ver voerd. Een controleur der Centrale had bij één der landbouwers te Waarder ontdekt, dat deze varkens had, welke gemerkt waren met val sche oormerken. Deze controleur bracht hier over rapport uit, waarna de controleur El- zinga te Arnhem 'n uitgebreid onderzoek in stelde, daarbij geassisteerd door den majoor der rijksveldwacht te Woerden en den rijks veldwachter te Nieuwerbrug. Het onderzoek bracht den politiemannen al spoedig aan het licht, dat vervalsching op groote schaal had plaats gehad. In vele ge meenten in de provincie Zuid-Holland ble ken varkens aanwezig te zijn met valsche ooi-merken. Zoo heeft de politie varkens in beslag genomen te Waarder, Lange Ruige Weide. Hekendorp, Nieuwpoort, Kamerik en andere plaatsen. Bij de meeste landbouwers werden een paar varkens gevonden, welke van deze valsche mei-ken waren voorzien. Slechts bij één landbouwer bleken er acht aanwezig te zijn. Dit toonde tevens aan hoe voorzichtig de vervalscher te werk was ge gaan. door niet alle varkens van valsche merken te voorzien, doch slechts enkele. De politie nam al deze varkens in beslag en maakte tegen de landbouwers proces-verbaal op wegens het voorhanden hebben van on gemerkte varkens. Bij het verhoor van de verschillen de landbouwers bleek al spoedig, dat deze er waren ingeloopen daar zij allen de varkens hadden gekocht van een koopman te Hekendorp en zich wel vergewist hadden of er oormer ken aanwezig waren, doch niet over valsche merken hadden gedacht. Niet minder dan vijftig varkens, waar onder dieren van 200 en 170 K.G zijn door de politie in beslag genomen en naar de slachtplaats te Uithoorn vervoerd. Als verdacht van deze ver valsching is de politie overgegaan tot arrestatie van den koopman w. te Hekendorp. Deze ontkende iets met dit alles uit te staan te hebben en deelde de politie mede de merken te hebben gekocht van een zeke ren Reinier. De politie heeft toen een ge- heelen morgen met den koopman W. de markt te Utrecht afgeloopen. waar de koop man, dien zekeren Reinier zou aanwijzen. De koopman heeft dit echter niet kunnen doen, daar bleek dat Reinier niet bestond, De koopman heeft echter nog niet bekend en wil ook de politie nie mededeelen, waar de blikjes vandaan komen. Tegen W.. die in vrijheid is gesteld, is pro- ces-verbaal opgemaakt. Vele landbouwers die onschuldig zijn aan het voorgevallene, hebben een groote scha depost daar zij hun varkens kwijt zijn en nog proces-verbaal hebben gekregen ook. (A.N.P.) INBREKER MAAKT EFFECTEN EN JUWEELEN BUIT. Tijdens afwezigheid van de bewoners is uit een woning in de van Aerssenstraat te Den Haag voor een waarde van f 18.000 aan ef fecten en van f 1000 aan juweelen gestolen. De politie heeft nog geen spoor van den da der gevonden. Vermoed wordt, dat de dief bekend is geweest mer de inrichting van het huis en de gewoonte van de familie om de juweelen en de effecten in een linnenkast te bewaren. De Bridge-drive van de A. V. R. 0. 360 DEELNEMERS. HAARLEM Maandag. Bridgen blijkt toch nog wel steeds op den zegetocht te zijn. Sommigen hebben indertijd beweerd dat „het nu wel gauw afgeloopen zou zijn met. die bridgerij, nu er zooveel van die belachelijke systemen en conventies aan ver bonden waren", maar ze hebben ongelijk ge kregen, Bridgen is een epidemie geworden, niet zoo onaangenaam, maar wel zoo aanste kelijk, als griep. Tegen half drie Zaterdagmiddag toen bijna alle tafels in de groote Concertzaal bezet wa ren, was het een bijna imposant gezicht. Die tafels, belegd met papieren, nummers, spellen en bloes, zagen er zakelijk uit en de vergader tafel op het podium met de groote rij stoelen er achter, versterkte den indruk, dat hier een belangrijk congres zou worden gehouden. Aan diverse tafels werd al een partijtje ge maakt, „speelde men zich in". Geroutineerde spelers ondervragen hun tegenpartij omtrent hun systeem. „Goudsmit natuurlijk". „Nu ja, maar met welke conventies?" De partners kijken elkaar aan. „Conven ties?" Zoo ver waren ze nog niet in het boek. Dan een fiksche hamerslag het is half drie en de heer De Clerq, voorzitter van de A.V.R.O. opent de drive met een geestige speech, waar in hij de deelnemers opwekt, den heer Go'ud- smit te overtreffen en beter spel te leveren, dan deze den volgenden dag in zijn wedstrijd Nederland—Oostenrijk zal 'doen. Niet in het minst gedeprimeerd lacht Mr. Goudsmit vrien delijk en gaat dan over tot het geven van tech nische details over den te spelen wedstrijd. Er wordt volgens Scheveningsch systeem ge speeld en geassisteerd door de heeren Schoolmeester en Blijdenstein hoopt mr. Goudsmit reeds kort na den wedstrijd den uit slag bekend te kunnen maken van de dertien groepen. Liderdaad. dertien groepen spelen mee, met in totaal niet minder dan 180 paren drie honderd zestig deelnemers dus! Dat is ongeyeer tachtig meer dan het vorig jaar en daarbij moet dan nog rekening wor den gehouden met het feit, dat Alkmaar nu een eigen competitie heeft, zoodat die spelers afgevallen zijn; het vorig jaar speelden zé in Haarlem mee. Hier en daar rondloopend tusschen de rijen, ziet men wel grappige tegenstellingen. Gerou tineerde wedstrijd-spelers zitten tegenover be ginnelingen. die hun kennis naarstig uit de radio hebben vergaderd. Je zou soms denken dat er storingen zijn geweest in het apparaat, of hiaten in het beluisteren, want sommige biedingen waren allesbehalve „Goudsmit". Het afspelen was ook niet al te mooi hier en daar. Een contract zou bijvoorbeeld down zijn geweest als hartenheer die sec op tafel lag, werd genomen met het aas. De tegen partij deed dit niet, „je moet je kracht nooit zoo gauw uit handen geven". De heer werd dus een slag en twee kleintjes uit de hand konden op tafel getroefd worden. Bij een andere tafel zag ik hoe Oost-West slam in klaveren had, maar niet verder durf de bieden, omdat Noord verdedigend twee schoppen bood en haalde. Een prachtig geval was het volgende. Vier klaveren worden gedubbeld en gemaakt. De speler wil nu zijn gedubbeld spel honoreeren en ook een manche-beloonin.g noteeren. Pro test bij de tegenpartij, want „hij had er maar vier geboden" „Maar u hebt ze toch gedubbeld!" „Dat telt alleen voor de punten, niet voor de manche". De wedstrijd-arbitrage kwam er aan te pas. die natuurlijk den speler gelijk gaf, maar de tegenpartij bleef protesteeren Nu trad het hoogste gezag op; Mr. Goudsmit werd geroepen. Ook hij gaf den speler gelijk, waarop de tegenspeler zei: „het spijt me, mijn heer Goudsmit, maar ik ben het niét met U eens!" Natuurlijk is zoo'n geval wel een groote uit zondering, maar het treft wel telkens opnieuw, dat beginnende spelers zelf niet beseffen, hoe slecht ze spelen en hoe weinig ze er nog maai' van weten. Slechts door routine, studie en be hoorlijke voorlichting kan men dit spel goed leeren spelen, juist zooals voor iedere sport of denksport training en studie noodig is. In vlot tempo spelend, zorgden de spelers er voor, dat ze niet al te laat kwamen voor hun diner, hoewel het toch over zevenen was, vóór de uitslag bekend werd gemaakt. Deze luidde als volgt: Eerste prijsivinnaarsHeer en mevr. Hen driks Haarlem; dames Vogelpoel en Wafelaar, Haarlem; dames Bouman en Guldemond, Haar- lem-Lisse; mej mr. Kluitman en mej. dé Haan. Haarlem; de heeren F. Kleefstra en dr. B. Kleefstra. Haarlem; mevr. Terstall en de heer Reijns, Santpoort; dames v.' d. BoschLam- merts v. Bueren en Fr. v. d. Bosch, Overveen; mej. Pastoor en de heer de Vries, Bloemen- daal. Santpoort; de heer en mevr. Maas, Wor- merveer: mevr. B Goudsmit en de heer L. Goudsmit, Amsterdam; heer en mevr. Prins, IJmuiden: mevr. v. Nes en de heer de Regt, Noordwijk; de heeren Blom. Beverwijk; de heeren de Vries en Gans, Amsterdam; heer en mevr. Jonker, Haarlem; dames Ott. en Breeds, Haarlem; dames Verbruggen en Jolink, Haar lem; heer en mevr. Hoepermans, Haarlem; heer en mevr. v. Maasdam, Haarlem; heeren Korenstra en Apeldoorn, Haarlem; heer en mevr. Minderman, Heemstede; dames Peper- seel en Moen, Bloemendaal; mej. Sombroek en de heer de Lange, Bergen N.H.; heer Groote- goed en partner, Bergen N.H.; dames Weenink en Meyer, Zandvoort; heeren Block en Mr. Groen, Haarlem. Tweede -prijs winnaars: mevr. Spruyt en de heer Schalker, Santpoort, Heemstede; dames van Laar en Kesting, Heemstede; heeren Pas man. Heemstede; heer en mevr. Ir. Opstelten, Heemstede; dames Sillevis, Haarlem; heer en mevr. Brouwer, Heemstede; heeren Stol en Alkema, Haarlem; heeren Sandifort en Filars- ki, Zandvoort, Amsterdam; heer en mevr. Mr. Jansonius, Hoofddorp; heeren Kroone en Groo- tegoed, Santpoort, Bloemendaal; dames Maas en Dumont. Overveen, Haarlem; heeren Ter stall en v. 't Land, Santpoort, Bloemendaal; heer en mevr Faber, Haarlem; heer en mevr. Koster, Heemstede; heer en mevr. Vetter, Heemstede; heeren Bosse en Krouwels, Haar lem; heer en mevr. Straakenbroek, Bloemen daal; dames ter Gast en Veldhoen, Aerden- hout, Haarlem; mevr. v. Rijn en Ir. de Kadt, Haarlem; de heer Zon en partner, Overveen; dames Hiemstra en Kloppenburg, Bloemen daal', heeren Schrameyer en Bakker, Hilver sum; heer en mevr. Langereis. Hoofddorp; heer en mevr. Mulder, Bloemendaal; heeren Hommes en Westerman, Haarlem. Demi-finale te Amsterdam. Aan de demi-finale te Amsterdam nemen alle eerste-prijs winnaars deel. Om echter te voorkomen dat goede spelers uitgeschakeld zouden worden, die b.v. toevallig in één lijn speelden met een ander sterk paar. waardoor ze tweede werden, is er bepaald dat behalve de eerste-prijswinnaars, ook alle paren zullen kunnen deelnemen aan de demi-finale, die maximaal 24 matchpoints hebben. HELEN i Een halve eeuw geleden Uil Haarlem s Dagblad van 188/ 25 Januari: Het bestuur der vereeniging „Door Vermaak tot Nut" heeft het voornemen opgevat, op 19 Febr. a.s. ter gelegenheid van 'sKonings 70sten verjaardag, bij voldoende inschrijving alle kinderen der lagere scholen, openbare zoowel als bij zondere. kostelooze en niet-kostelooze, een feestje te bereiden. Daar de Raad Woensdag j.l. aan Burg. en Weth. een crediet heeft verleend om dien feestdag ook hier niet ongemerkt voorbij te laten gaan, heeft voornoemd bestuur zich van de instemming van het dagelijksch be stuur met zijn bemoeiingen verzekerd. Daar er in genoemde scholen tezamen ongeveer 6800 kinderen zijn, spreekt het vanzelf dat er veel geld noodig is om het plan te verwezenlijken. Veertigjarig bestaan Mannen koor „Caecilia". Drukbezochte receptie. HAARLEM Maandag. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan hield het Mannenkoor „Cae cilia" hier ter stede, gistermiddag in het vereenigingsgebouw aan den Jansweg een drukbezochte receptie. Een groot aantal leden, alsmede vele afgevaardigden van andere zangver- eenigingen waren aanwezig, om be stuur en dirigent met dit bijzondere jubileum te complimenteeren, en het lof van de jubileerende vereeniging werd in alle toonaarden gezongen. Na een openingswoord van den voorzitter, den heer J. M. Broekmeyer, voerde de heer H. J. Breddels het woord namens de leden van „Caecilia". Spr. memoreerde het werk, dat de vereeniging in de afgeloopen veertig jaar heeft verricht. Het geslaagde feestcon- cert en de niet minder goed geslaagde feest avond waren voor spr. een bewijs, dat de ver eeniging nog voldoende levenskracht bezit. Vervolgens voerden de afgevaardigden van verschillende zustervereenigingen het woord, die de verdiensten van „Caecilia" in den di rigent, Nico Hoogerwerf prezen en wezen op de prettige samenwerking, welke steeds tusschen. de jubileerende vereeniging en andere organisaties bestaat. Het woord voerden de heeren J. van Honschoten („Proza en Poezie"), A. Rauwerda .Nieuwe Haar- lemsche Kunstkring"), C. Hoogreef (Dubb. Mannenkwartet „Aurora"), H. van Paradys (Dubbel Mannenkwartet „Inter nos" en Solo kwartet „Euphonia", A. Verhagen (Mannenk. „Electr. Materiaal"), J. Dekker (Arb. Mando lineclub „Apollo"), C. Overbeek („Doopsgez. Zangkoor") en C. Wesselius, den Haag, oud- voorziter van het I-Iaarlemseh Klein a Capel- lakoor. De heer J. A. Dal, voorzitter van de feest commissie, dankte de sprekers voor hun hartelijke en waardeerende woorden, om daarna op zijn beurt weer gehuldigd te wor den voor het vele werk, dat hij tijdens deze feestdagen als voorzitter van de feestcom missie heeft verricht. Vervolgens zong het dubbelkwartet „Inter Nos" onder leiding van den dirigent Nico Hoogerwerf enkele fraaie zangnummers. Een schat van fraaie bloemen was aange boden door ,-,Proza en Poëzie". „Nieuwen Haarlemschen Kunstkring", Dubb. Mannen kwartet „Aurora", „Doopsgezind Zangkoor" en vele anderen. Bovendien waren schriftelijke gelukwen- schen ingekomen van: .Polyhymnia", Haarlem, Bond van Ge mengde en Mannenkwartten, Haarlem, Utr. Mannenzangvereen. „Aurora", Utrecht. Lie dertafel „Haarlem's Zanggenot", Haarlem, Mannenkoor „Die Spaernesanghers", Haarlem Chr. Zangvereeniging „Bennebroek", Benne- broek'Politie Haarlem, Haarl. Motet- en. Madrigaal Vereeniging, Haarlem, Kon. Lie dertafel „Zang en Vriendschap", Haarlem, Mannenkoor „Proza en Poëzie", Haarlem. A. J. v. d. Haak. Haarlem, Gemeentebestuur Haarlem, J. G. Beltermann, Haarlem, Mme. von Brucken FockPompe van Meerder- voort, en J. B. Wiggers, Winterswijk. G en verkoudheid DIRECT behandelenl Wrijf in met W VapoRub (Adv. Ingez. Med.) (Adv. Ingez. Med.) ONGELUKKEN DOOR DE AMSTERDAMSCHE TRAM. Zaterdagmiddag is in de Tweede van Swindenstraat te Amsterdam, een jongen van dertien jaar onder de tram geraakt. Hem werd het linkerbeen afgereden. Het slachtof fer is naar het O. L. Vrouwegasthuis vervoerd. Spring niet van de tram. Zaterdagmiddag Ls een jongen van zestien jaar, die op den Stadionsweg te Amsterdam, uit een rijdenden tramwagen sprong, zoo 3rnstig gevallen, dat hij met een wervelfrac- uur naar het Wilhelminagasthuis moest wor- ten vervoerd.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 5