Het Geluk ligt in de Sneeuw Het nieuwe gebouw van den Pensioenraad te pe „finishing touche" aan de tentoonstelling omtrent het „Boschplan den Haag is Maandag door den minister van Bmnenlandsche Zaken. mr. J. A. de Wilde, oliicieel In gebruik gesteld. Tijdens de openings rede van den minister welke Maandag in de Militiezaal te Amsterdam geopend is Een typisch detail uit de tentoonstelling van oude Afrikaansche negerkunst in de kunstzaal Van Lier te Amsterdam Nog een aardig snapshot van H K. H. Prinses Juliana en Z. K. H Prins Bernhard tijdens een der ski tochten »e Krynica in Polen (Plaatsing verleend na overleg met den regeeringspet sdienst) De R.K. Studentenvereeniging „Sanctui Thomas Aquinas" hield Maandag ter gelegenheid van haar 8e lustrum een groot slotfeest in kasteel Nijenrode, dat besloten werd met een .snert-fuif'i Een aardig snapshot De viermotorige Fransche vliegboot Lioret 47, bestemd voor den postdienst naar Zuid-Amei ika, heeft de betrouwbaarheidsproeven met succes afgelegd. Het toestel bereikte een gemiddelde snelheid van 300 K.M. per uur De deputaties van den Soesoehoenan van Soerakarta en van den Pakoe Alem zijn Maandag weer naar Indië vertrokken. Majoor Phaff, adjudant van H. M. de Koningin, neemt bij het vertrek te den Haag afscheid van de gemalin van Pangeran Ario Soerjohamidjojo De internationale ski-wedstrijden te Garmisch Partenkirchen. De Oosten- rijksche deelnemer Andreas Krallinger in actie FEUILLETON Een Wintersportroman, van PETER KRAYENBÜHL. (Nadruk verboden.) 32) Wederom begint hij de sneeuw weg te scheppenDit hier is Petra's veldbed, of beter: het is het eens geweest. De matras is open gesneden, het linnen verbrand en de de kens zijn verdwenen Een oogenblik denkt Dieter aan een mis daad, maar die gedachte is onzinnig: Boll- mann is immers op den man gedresseerd Neen, Petra is weg en ze heeft voor haar vertrek haar bed vernielddat is juist iets voor haar. Met behulp van een paar latten en een oude krant, iegt Dieter een klein vuur aan, waaraan hij althans zijn handen kan warmen. Scha duwen glijden over zijn gemoed, hij voelt zich ernstig verongelijkt en dat stemt hem weemoedig. Diep in hem klinkt de nagalm van een ver re, reeds niet meer werkelijke stem: Dieter roept ze, Dieter en ze bedoelt hem toch niet meer Zijn er geen sterren welker banen elkaar eens in de duizend jaar kruisen om dan weer voor eeuwen uiteen te gaan Ook Petra is voorbij, onherroepelijk, voor goedEén avond, een droom, raadsel achtig. maar toch mooi een korte ontmoeting tusschen twee zielen in de ruimte der eeuwen Er is nog ergens iets in Dieter achtergeble ven; hij acht zich gewogen en te licht bevon den. Als hij naar buiten gaat voelt hij de fluiste rende stilte, welke de eerste schemering voor af gaat als een ragfijne, glazen wand, die zich om zijn denken legt. De sterren vervagen, de kruin van de Annenfluh duikt juist on der de horizonDan opeens herinnert Dieter zich de droom, die hem toen zoo van streek heeft gebracht, de droom van den rid der in de zilveren wapenrusting, wiens mach tige arm een klomp aarde achter zich wierp. Waarheen? Waartoe? Wederom weet Dieter geen antwoord op deze vraag en Petra is weg De honger brengt hem tot de werkelijkheid terug en ontnuchtert hem weldadig. Hij vindt zijn ski's onder om de Rot.hornalm te be klimmen. Daarboven eet hij wat chocolade en een restje gedroogde bananen. Het eerste licht van een stralenden dag stijgt teer en zacht als zwanendons boven de bergen en vervaagt met milden glans het raad selachtige duister van den nacht Dieter weer terug naar het dal; het is nog te vroeg om Grace te verwachten. Bij het afdalen drijft een onzichtbare macht hem nogmaals in de richting van de vernielde hut. Verrast blijft hij plotseling staan om dan echter de laatste meters, die hem nog van het blokhuis scheiden in sneltreintempo af te leggen Gracejajij hier? Hoe komt dat zoo?! Spreek toch, Grace, waarom huil je? Ach, Dieter, laat maar. 't gaat wel over zij grijpt in een der zakken van haar ski- pak en overhandigt Dieter een tamelijk ge kreukt stuk papier, dat met Petra's groote, karakteristieke letters beschreven is: „Van Petra aan Grace! Ik ga weg en de hut is nu werkelijk van jou. Groet Dieter van me! Pas op Dieter!" Bij het schrijven is een uitvoerige notarieele acte gevoegd, waarbij het eigendom en het vruchtgebruik van huis en bosch aan Grace Arlen wordt overgedragen Laat me nog een oogenblik alleen, Die terJe begrijpt me toch? Natuurlijk, Grace..,. Tot over een uur, Dieters zooals steeds.... Zoo lang duimt het echter niet eens; bei den zijn zij veel vroeger in het dal dan over een is gekomen en Grace moet erom lache^. Zij is nu weer geheel de oude, al schijnen ze dan het opzet het onderwerp-Petra te ver mijden. Je hebt een verovering gemaakt, zegt ze lachend. M'n moeder spreekt over je Dat is tijdelijk, Grace en waarschijnlijk slechts bij gebrek aan behoorlijk gesprekstof, nu dr. Hembder weg isbromt Dieter, die nog over Petra's vertrek loopt te Piekeren. Desondanks wil ze je horoscoop laten trekken en ik moet haar de data brengen! Zeg maar, dat mijn privé leven te onbe langrijk is om het aan haar uit te leveren..., antwoord Die ter nóg onvriendelijker. Kom tot je zelf en kom tot ons b e i d e n Dieter maant Grace hem zachtjes, terwijl ze haar arm om zijn schouder legt. Eén oogen blik slechts, niet langer, beschouwt Dieter dit als een poging tot inbraak, doch het slot van zijn verbitterd hart vermag aan den valschen sleutel van deze, uit liefde voortkomende vriendschapsbetuiging geen weerstand te bieden. Al spoedig vertelt hij haar het geheele ver loop van zijn eerste ontmoeting met Petra, hoe deze vam het eerste oogenblik af een die pen indruk op hem heeft gemaakt en hoe hij, ook zonder dat daarover ooit een woord is gewisseld, onmiddellijk heeft gevoeld, dat ook voor Petra zijn gedwongen bezoek aan haar kluizenaarswoning veel meer heeft beteekend dan het korte verblijf van een vreemdeling, dien zij voor het eerst zag Een avontuur, zooals eigenlijk slechts een uitzonderlijk mensch als jij bent kon overko men, Dieter. Nochtans: ik geloof, dat je het als een groot voorrecht xnag beschouwen, deze bijzondere sympathie van Petra voor een man, die zij voor het eerst ontmoette. En jij. Dieter, hoe was het met jou gesteld? Hield je van Petra? Ik geloof. Grace, dat elkeen, die Petra kent en haar begrijpt, van haar moet hou den. Zij heeft, ondanks of misschien wel dank zij haar kluizenaarsleven, iets zuiver menschelijks over zicht waarin zij zich onder scheid van de meeste anderen, die haar overigens op hun beurt stellig niet in de zelfde mate die sympathie zullen toedragen als wij Ik denk er precies zoo over, Dieter. Al leenik heb van den eersten dag, waarop ik maar ontmoette, geweten, dat het meer was dan sympathie of vriendschap, die ze je toe droeg. Een vrouw ziet scherp, Dieter en ge woonlijk heeft ze. als de liefde in het spel is, aan een half woord genoeg Als ik maar wist wat er met Petra ge beurd is. Haar verdwijnen is toch wel heel zonderling. Dieter voelt, hoe Grace hem een oogenblik onderzoekend opneemt. Merkwaardig, zoo blind als jullie mannen soms kunnen zijn. Is je dan zelf niet ooge- vallen, dat er iets in haar veranderd is, sinds ze van onze verhouding afwist? Petra ls teleurgesteld in iets, waarin ze sinds jaren voor het eerst weer geloofde. Het was een teleurstelling, zooais ze die op ander ge bied reeds zoovele heeft gekend. Ze dacht zich daar haar afzondering daartegen gewa pend te hebben, maar zelfs haar kluizenaars leven bleek geen afdoende remedie.... Ik begrijp het niet, ik heb er toch waar lijk geen aanleiding toe gegeven, Grace In plaats van te antwoorden, draait Gace zich om en diep in haar knieën doorbuigend glijdt zij in suizende vaart de helling af. Die ter volgt verbaasd en twijfelend aan zich zelf Pap heeft gisteravond mama van je schoolplannen op de hoogte gebracht. Zij hebben in geen jaar zoo genoeglijk met elkaar zitten praten... Die ter merkt, dat Grace het gesprek van Petra wil afleiden. En wat denk je, dat Walter Dillmann uit voert? Die zal wel op zijn zuster wachten; Dill mann is iemand, die iets te doen moet heb ben. Nou dan is hij zeker bezig een nieuw vliegtuig te bouwen Onzin, hij zit rustig in het Grand Hotel en componeert Schlagers voor het feest van morgenavond. Met dien heeft Lersner het ge troffen Daartoe zal Walter nu wel in de stem ming zijn, maar wie schrijft de teksten? Die worden geleverd door een jonge da me uit den troep van jouw skikonijnen, die aardige studente uit GiessenEn eenige andere gasten verleenen eveneens hun mede werking. Het gaat er buitengewoon vroolijk toe, de Schlagers rollen zoo maar van den loopenden bandDat is waar ook, Lersner heeft weer naar je gevraagd Met mij zal hij het stellig niet zoo tref fen als met Walter Dillmann.... Ik ben he laas gespeend van elk talent Ja. muziek zit er niet in je, Dieter, maar dat'is nog geen reden om onbeleefd te zijn tegen iemand, die je misschien van dienst kan zijn. Lersner hoopt, dat je hem morgen avond bij het feest wel In handen zal vallen... Zeg, Grace, denk Je werkelijk dat ik daaraan deelneem? Waarom niet Dieter? Om dat ik er nu eenmaal niet bij hoor. Ik ben niet meer dan de hulpskileeraar. Dat feest is voor de gasten, dat wil zeggen voor men- schen, die hier zijn om geld uit te geven en niet om het te verdienen. Ik moet m'n kope ken bij elkaax houden.... (Wordt vervolgd.) J

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 10