Gas en electriciteit te Heemstede. Goed voorbeeld. Sneeuw vertraagt treinverkeer. r Het Belauqtifate 54e Jaargang No. 16440 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Woensdag 27 Januari 1937 HAARLEM S DAGBLAD Directie: T. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOUKENfc UOSTEK MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N V Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week 0.25, per maand 1.10, per 3 maanden j3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05. p. maand f 0.22, p. 3 mnd. f 0.65, franco p. post 0.7254 Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10132,12713 Administratie: 10724. 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTIëN 15 regels J 1.75, elke regel meer 0.35 Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag Vraag en aanbod 1—4 regels f 0.60. elke regel meer 0.15. Onze Groentjes *ie hoofd rubriek Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange on Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: - Levenslange Alles indier geschiktheid ƒ600.-. Overlijden 600.- Verlies van Hand, Voet ol Oog 400.-, Duim ongeschiktheid f 2000.-, Overlijden f 600.-, Verlies van Hand. Voet of Oog f 400 Vei het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare vc 250.-. Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger f 50.-. Arm- of Beenbreuk ƒ30.-, lies Duim 75.- Verlies Wijsvinger f75.- Verlies andere vinger f30.-. orwaarden DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN Waarom gebrttiken de Heemstedenaars weinig electriciteit? De gemeente Heemstede levert aan haar Ingezetenen gas en electriciteit. Gas maakt zij zelf. electriciteit koopt zij van Haarlem. Als wij de begrootingen nader bestudeeren en met die van de Haarlemsche gemeentebe drijven vergelijken, dan blijkt, dat de Heemstedenaars, in verhou ding met de Haarlemmers, wei nig electriciteit en iets meer gas ver bruiken. De verschillen zijn zóó g.oot, vooral als men daarbij nog de bijzondere omstandig heden in aanmerking neemt, dat er voor het gemeentebestuur "alle aanleiding is om dit vraagstuk ernstig te bekijken. Wij nemen de begrootingen voor 1937 als een basis, omdat die natuurlijk gebaseerd zijn op de laatste resultaten van 1936. B. en W. van Heemstede hebben geraamd, dat de 18.600 inwoners in 1937 zullen ver bruiken; 2.025.000 K.W.U. electriciteit 'per inwoner 108 K.W.U.) en 2.315 000 M3. gas (per inwoner 123.9 M3.) Haarlem heeft voor 133.000 inwoners ge raamd 19.308.000 K.W.U. electriciteit (per in- lnwoner 145.2 K.W.U.) en 14.650.000 M3. gas (per inwoner 110.2 M3.) Gas per inwoner dus: Haarlem 110.2 M3. en Heemstede 123.9 M3. De Heemstedenaars winnen het dus, maar het verschil is niet groot. Bovendien wordt dit verschil geheel verklaard door het feit, dat de woningen te Heemstede grooter zijn, terwijl ook de ge middelde welstand der bewoners beter is. Electriciteit: Haarlem 145.2 K.W.U. per in woner, Heemstede 108 K.W.U, De grootere huizen en de betere welstand van de Heemstedenaars zouden ook invloed moeten uitoefenen op het electriciteifcsge- bruik: Men zou kunnen opmerken, dat Haarlem veel electriciteit aan de industrie verkoopt, maar dit kan in verhouding toch niet veel maar dit kan het groote verschil toch niet verklaren, want ook in Heemstede zijn ver schillende bedrijven en winkels. De levering aan de N. Z. H. T. M. is buiten de Haarlemsche statistiek gelaten. Ongetwijfeld is dit een gevolg van de ta rievenpolitiek der gemeente Heemstede. Wij hebben het oog op het vastrechttarief, want in het gewone tarief kan het niet zitten, daar dit te Heemstede nog iets lager is dan te Haarlem (Haarlem rekent 21 cent per K.W.U. en Heemstede 20 cent. De vastrechttarieven loopen evenwel zeei sterk uiteen. Haarlem heeft een oppervlakte tarief, plus 5 cent per K.W.U.. Heemstede vraagt een ".ast recht van 3 gulden per maand plus 10 Cent per K.W.U. Vergelijkin gen tusschen het Haarlemsche en het Heem- steedsche systeem zijn moeilijk, alleen is vast te stellen, dat de Haarlemmers als zij boven een zeker minimum komen slechts 5 cent per K.W.U. behoeven te betalen, terwijl dit voor de Heemstedenaars nooit minder wordt dan 10 cent. Een Haarlemmer zal veel gauwer als bij verwarming een electrische kachel gebrui ken dan een Heemstedenaar. Het vastrechttarief is te Haarlem blijkbaar meer populair dan te Heemstede; Heemstede heeft slechts 1000 vastrecht-gebruikers, te gen Haarlem 12.300. Te Heemstede zijn ongeveer 4000 midden standswoningen, waarvan dus slechts een kwart der bewoners vastrecht hebben. In Haarlem is meer dan de helft van de bewo ners der middenstandshuizen in het bezit van het vastrechttarief. Dit laatste is af te leiden uit het feit, dat onder de 12.300 vastrechtgebruikers te Haar lem slechts 2000 muntmeter-bezitters zijn. Er zijn chis ongeveer 12.300 middenstanders en beter gesitueerden te Haarlem die vast recht hebben, terwijl er niet meer dan 15000 huizen met een huurwaarde van meer dan f 350 per jaar gevonden worden. Als te Heemstede het vastrecht voor elec triciteit even populair was als te Haarlem, zouden er niet 1000. maar zeker 2500 bewo ners moeten zijn die dat hadden aange vraagd. Het nadeel van het nu te Heemstede gelden de vastrechttarief is ook, dat gezinnen die minder dan 360 K.W.U. per jaar gebruiken er niet mee gebaat zijn. Zij moeten immers f 36 per jaar vastrecht en 360x10 cent betalen, dus tezamen f 72, wat zij ook verschuldigd zijn als zij bij het gewone tarief 20 cent per K.W.U. be talen. Eerst bij een grooter verbruik dan 360 K.W.U. per jaar komt er eenig voordeel. Iemand die 500 K.W.U. gebruikt komt nog op een stroomprijs van 17 1/4 cent. Te Haarlem betalen de gebruikers van vastrecht gemid deld niet meer dan 15 1/4 cent. Wil Heemstede dus het verbruik van elec triciteit verhoogen. dan zal het noodig zijn om het vastrechttarief te herzien. Daartoe behoeft men niet over te gaan tot een opper vlakte tarief, maar wel zal het noodig zijn ihet bestaande tarief zoo te wijzigen, dat de inwoners als zij boven een zeker verbruik komen minder dan 10 cent per K.W.U. be hoeven te betalen. Het feit dat Heemstede den stroom eerst van Haarlem moet koopen is geen bezwaar want aan Haarlem wordt boven een zeker bedrag slechts 2.47 Vz cent per K.W.U be taald. Er zit dus nog wel een behoorlijk winstpercentage in. (De Amerikaansche regeering heeft in 1936 teveel betaalde belastingen gerestitueerd tot een totaal bedrag van meer dan 21 millioen dollar.) Wij doen sinds lang Amerika In vele dingen gaarne na. Dat land is sterk in het bedenken Van nieuwigheden zonder tal, Slechts zelden is er een geval, Waaraan wij hier geen aandacht schenken. Soms is dat voorgaan werklijk goed En als het ons dan volgen doet. Dan kunnen wij slechts profiteeren, Maar dikwijls is het ook helaas. Iets zeer banaals of iets heel dwaas, Dat men hier beter kon ontberen. Ik noem den dansers-marathon, 't Zesdaagsche wielerstadion. Den strijd der Schoonheidskoninginnen, De negercultus en oké. En meer dat men daar overzee Voor rare dingen kon verzinnen. Weet u soms of de fiscus niet. Ook af en toe naar ginder ziet.. Op zoek naar nieuwtjes voor zijn standje; Die hij na bestudeering dan. Met vrucht introduceeren kan In ons fiscaal citroenenlandje. Als het zoo is, verzoek ik hem, Heel nederig, maar toch met klem, Om dit nu eens te imiteeren; Want ik betaal nu voor mijn deel, Jaar in jaar uit al veel te veel. En hij mag best restitueeren Bovendien zou door zoo te handelen het gemeentebestuur van Heemstede de Inwo ners aan zich verplichten. Wij hebben een deskundige eens hooren zeggen, dat het begrijpelijk is, dat Heem stede liever heeft, dat de gemeen snaren gas dan electriciteit gebruiken, want gas wordt immers zelf gemaakt, terwijl electrici teit van Haarlem moet worden ingekocht. Daaruit zou dan ook te verklaren zijn. dat te Heemstede in het algemeen gas voor de straatverlichting wordt gebruikt. Maar ook bij een opvoering van den om zet van het electriciteitsbedrijf kunnen de financiën van de gemeente Heemstede ge baat worden. Reeds nu haalt Heemstede uit het electriciteitsbedrijf een winst van f 119.556, terwijl de winst der gasfabriek niet meer dan f 61.194 bedraagt. Misschien zou het goed zijn als de ge meentebesturen van Haarlem en Heemstede, die op electriciteitsgebied Immers gemeen schappelijke belangen hebben, meer contact met elkaar hadden. Dat dit contact thans geheel ontbreekt blijkt wel uit het feit, dat in de Haarlemsche begrooting staat dat ge rekend wordt, dat Heemstede in 1937 2.480.000 K.W.U zal afnemen, terwijl Heem stede dit zelf raamt op 2.555.990. Zoo iets zou met één telefoontje voorkomen zijn! Wij zijn bovendien overtuigd, dat als Heem stede het verbruik van electriciteit belangrijk opvoert, er met de gemeente wel te praten zal zijn over den prijs die daarvoor aan Haarlem betaald moet worden. Een man dood in een kelder gevonden. Moest voor de centrale verwarming zorgen. Hedenmorgen vroeg is in den kelder van het perceel aan de Groote Markt, waarin de Cineone gevestigd wordt, een man dood gevonden. Vanmorgen kwart voor achten kwamen drie monteurs van de I. E. M. C. O. (Electviciteits- en Radiohandel te Leiden) zooals gewoonlijk in het perceel aan de Groote Ma'-kt., waarin de Cineone gevestiord wordt, om daar werk zaamheden tie verrichten Het sc.huthok stond onen en er brandde licht op de eerste ver dieping. Toen de monteurs ongeveer een half uur aan het werk waren, ging één hunner naar het kelderluik, om een ladder uit den kelder te halen. Bij de opening van het luik kwam hem een scherpe kolendamp tegemoet. In den kel der. waarin licht brandde, zag hij een man dood naast de ladder liggen. Het. bleek de 40- iarige gep. onderofficier van het Ned. Indisch leger H. te zijn, wonende aan de Zaanenlaan. die een paar weken geleden door de directie van de Cineone ais portier was aangesteld Ook was hij aangesteld om de centrale verwar ming in dat perceel te verzorgen. Daartoe ging hij eiken avond en ochtend naar het perceel. Dinsdagavond werd dit werk voor hem door zijn hospita verricht, maar vanmorgen was hij zooals gewoonlijk weer in den kelder afge daald. De monteur vond het lijk met nog hand schoenen aan de handen: één schoen ontbrak. Zijn hoed lag op den ketel van de centrale verwarming. Vermoedelijk heeft de man, die ook last van de griep had, na zijn arbeid het luik gesloten en zich te slapen gelegd, zoodat hij door den kolendamp gestikt is. Onmiddellijk werden de politie en de Onge- vallendienst gewaarschuwd. Door middel van een zuurstof-apparaat werd geprobeerd, de levensgeesten op te wekken, maar dit mocht niet gelukken. Het lijk werd naar het Sint Elisabeths Gasthuis vervoerd. Treinen in Drente ingesneeuwd. Ook autoverkeer onmogelijk. Berichten over ingesneeuwde trei nen kwamen tot nu toe alleen uit 't buitenland en dan voornamelijk uit Amerika. Thans zijn echter ook in ons land, „waar we nooit eens een echten winter hebben", treinen inge sneeuwd en wel op de lijn Coevorden- Stadskanaal en Assen-Stadskanaal van de Noord-Ooster Locaal Spoor weg Maatschappij. De trein uit de richting Coevorden, die Dinsdagmorgen te zeven uur te Emmen moest arriveeren, kwam twee uur te laat aan. door dat hij te Zuidbarge bleef steken. De rails waren ter plaatse onder een sneeuwlaag van ruim één meter bedolven. Boeren hebben de spoorbaan vrijgemaakt, waarna de reis kon worden voortgezet. Ook de trein uit Gassel- ternijeveen, welke te acht uur te Emmen aan kwam, moest worden opgehouden, zoolang de stremming te Zuidbarge duurde. Later in den ochtend is door den aanhou denden sneeuwval opnieuw stremming op getreden in de omgeving van Gasselte. waar door de trein, welke te ruim negen uur te Emmen moest aankomen, pas tegen half twaalf arriveerde. De ochtendpost van tegen den middag nog niet binnen, ook de ochtend bladen waren niet ontvangen. Het verkeer op den weg EmmenGronin gen werd eveneens ernstig belemmerd, door dat nabij het dorp Odoorn de weg door dikke sneeuwlagen geheel versperd was. Tientallen auto's, waaronder vele bussen, zijn onverrich- terzake teruggekeerd. Daardoor werden velen die de markt te Groningen wilden bezoeken, of een bezoek wildenbrengen aan het zie kenhuis, gedupeerd. Gemeente-personeel van Odoorn had te gen half twaalf den weg zoover vrijgemaakt, dat met de noodige voorzichtigheid, bij één tegelijk de auto's konden passeeren. Het kostte groote moeite den weg vrij van sneeuw te houden. Ameland geisoleerd. Het eiland Ameland is al vier dagen geiso leerd. De veerboot ligt in de haven van Hol- werd en kan dcor den lagen waterstand een gevolg van den Oostenwind niet varen. Het eenige communicatiemiddel is de tele foon. De eilanders behoeven voor uithonge ring echter nog niet bevreesd te zijn. want de wintervoorraad op Ameland is nog voor vele dagen toereikend. Voorzichtig met sneeuw ballen gooien. Kinderen gooien dikwijls met sneeuwballen naar automobielen, motorrijders en fietsers. Welke noodlottige gevolgen dit kan hebben behoeft hier niet uiteen gezet te worden. Een bestuurder, die door een sneeuwbal geraakt wordt, kan door den schrik zeer gemakkelijk het stuur kwijt raken met groote kans op een verkeersongeluk. Ongelukken zijn reeds voor gekomen en tegen bovengenoemd euvel kan dus niet genoeg gewaarschuwd worden. Rotterdamsche Bankvereeni- ging N.V. Zeer bevredigende resultaten. Dividend van 5llt% voorgesteld. In het jaarverslag aan aandeelhouders over 1936 der Rotterdamsche Bankvereeni- ging N.V. zegt de directie o.a. het volgende: Het belangrijkste feit in de financieele ge schiedenis van het afgeloopen jaar was zon der twijfel het losmaken van den gulden van het goud. Onze munt. los van het goud. toont haar innerlijke kracht; het ingesteld egali satiefonds heeft moeite om den gulden niet boven een zeker peil te laten stijgen In den loop van het jaar begon, ook in ons land. een kentering te komen in het econo misch leven: vooral ln de scheepvaart en den scheepsbouw kwamen de teekenen van ver betering duidelijk aan den deg. Het prijsge- yen van de muntpariteit heeft deze oowaart- sche beweging te ontzent versterkt: het heeft veelal een stimuleerenden invloed uit geoefend od handel en bedrijf, die zich reeds sterk hadden weten aan te passen. In de economische opleving speelt de her bewapening een rol van beteekenis. Wer kelijk gezónde algemeene opleving kan het zij hier nog eens herhaald eerst wor den verwacht. Indien aan de volgende drie voorwaarden Is voldaan- een stabiele inter nationale politiek, een stabiele internationale muntverhoudïng en een stabiele internatio nale handelspolitiek, bevrijd van hooge doua nerechten en contingenteeringen. De ingrijpende gebeurtenissen op finan cieel gebied hebben in het laatste kwartaal levendigheidgebracht in het effecten- en emissiebedrijf Daarentegen is de wissel markt, sedert de operaties van het egalisatie fonds begonnen, vrijwel verstijfd. De rente ging in het afgeloopen jaar op en neer naar gelang men gevaren zag voor de goudblok- valuta's: sedert het goud ook hier te lande werd losgelaten, is de geldmarkt zeer ruim geworden. De vraag naar nieuw crediet bleef beperkt. Onze rentewinst is ongeveer gelijk aan die van het vorig jaar. Alles bijeengenomen zijn de resultaten van onze instelling over het afgeloopen jaar zeer bevredigend te.noemen, De. algemeene om standigheden politiek en economisch brengen ons echter er toe in overweging te geven wederom een uiterst voorzichtig be leid te volgen en belangrijke bedragen aan onze reserves toe te voegen. Indien onze voorstellen, die de instemming van Commissarissen hebben, ook de goed keuring der aandeelhouders wegdragen, zal na de gewone storting in het Pensioenfonds en een afschrijving op gebouwen van ruim f 578.000 een bedrag van f 1.000.000 aan de gewone reserve en f 1.500.000 aan de bijzon dere reserve voor mogelijke risico's worden toegevoegd, waarna een dividend van 5'C> pet. kan worden uitgekeerd. Balans: Debet zijde: Kas, Kassiers en Callgelden f 30.234.572.64; Wissels f 75.477.907.95; Ban ken en Bankiers f 37.757.711,89: Prolongatie en voorschotten tegen effecten f 36.990.707.08. Effecten f 1 298 780.65; Syndicaten f 52 880.10: Deelnemingen in financieele instellingen f 616.078,42: Debiteuren in rekening courant f 98.298.902.80; Vorderingen wegens gestelde borgtochten f 17.630.984.80: Gebouwen f 4.250.000; Te leveren fondsen f 2.139.540,34. Creditzijde: Kapitaal f 45 000.000: Resei-ve f 15.500.000; Geadvis. Wissels f 1.730 674.04; Geaccepteerde Wissels f 19.389.569.41: door derden geaccepteerd f 2.196.132.28: Deposito's f 38.133.532.55; Crediteuren in rekening-cou rant f 160.370.179.99: te ontvangen fondsen Jaarlijksche feestavond leerlingencorps M. T. S. Het woord is aan Richard Wagner: Muziek is de openbaring van het innerlijkste droom beeld van het wezen der wereld. f 1.637.723.19; gestelde borgtochten f 17.630.984.80: Saldo in verband met termijn zaken f 434.346,88; Dividend 1936 f 2.475.000; Saldo op nieuwe rekening f 249.923,53. Winst- en Verliesrekening: Het winstcijfer van wissels en rente be- draagt f 7.319.972.18. Provisie f 4.632.139.32 en dat der Effecten en Syndicaten f d69./26.<0 De Debetzijde der winst- en verliesreke ning vertoont de navolgende cijfers: Be- drijtsonkosten 1 5 843.417.86: pensioenfonds f 475 888.28; Afschrijv. gebouwen f 5<8.o4o.84: Reserve f 1.000.000: Bijzondere reserve tegen mogelijke risico's f 1.500.000; Dividend d'2 pet f 2.475.000: Dividend- en tantlcmebelas- ting f 265 671,75: Tantièmes f 193.500: Saldo op nieuwe rekeriing f 249.923.53 Noodlottig vliegongeluk in Ned.-lndië. Milicien-vlieger om het leven gekomen. BANDOENG. 27 Januari (Ancta A. N. P.) Heden is ten westen van den Lembangweg, ter hoogte van kilo- meterpaal 7. de milicien-kort-verband- vlieger, brigadier W. Patoir, met een Avro-les-toestel neergestort. Hij werd op slag gedood. Het toestel blijkt in een vrille te zijn ge raakt, De machine is totaal vernield. Het lijk van den 21-jarigen bestuurder werd overgebracht naar de ziekenzaal. Biigadier Patoir was van de lichting 1935. Onlangs behaalde hij het klein militair brevet. Morgenochtend om 8 uur zal het stoffelijk overschot met militaire eer ter aarde worden, besteld. Een Commissaris te Heemstede? Vragen van het Raadslid S. Rijkes. De heer S. Rykes, lid van den Heemsteed- schen raad, heeft aan den burgemeester de volgende vragen gesteld: Volgens een bericht in Haarlem's Dagblad van Maandag 25 Januari j.l. zal de inspec teur van politie, de heer C. Kemper, binnen kort den dienst, met pensioen, gaan verlaten. Zou de burgemeester, als Hoofd van de Politie, aan den Raad willen mededeelen, of het zijn bedoeling is, zonder meer in de vaca ture van inspecteur te vooi-zien, of acht Z.Edelachtb. 't gewenscht om van te voren de kwestie onder de oogen te zien, of het in 't belang der gemeente Heemstede kan zijn, bij de Regeering thans aan te dringen op het vestigen van een commissariaat? AANHOUDING. Door de politic te Bloemendaal is Dinsdag aangehouden de lompenkoopman Van den B.. wonende te Haarlem, terzake heling van lood. Hij is ingesloten en de partij lood in beslag genomen. Een vroolijke scene uil „Het valsche bankbiljet". Op 13 Februari a.s. zal het Corps van Leer lingen van de M. T. S. te Haarlem, waarvan de burgemeester van Haarlem, de heer C. Maarschalk, beschermheer is, zijn 17en jaar- lijkschen feestavond geven. In den Stadsschouwburg zal de opvoering plaats vinden van „Het valsche Bankbiljet", een vi-oolijk blijspel van Dick Faber en James Yoland, waarvoor de repetities reeds in voller, gang zijn. De regie wordt gevoerd door Karei Esseiing, die reeds eenige jaren met succes zich van deze taak heeft gekweten. Na afloop van de tooneelvoorstelling zullen de aanwezigen met autobussen vervoerd wor den naar café-restaurant Brinkmann, Groo Markt, waar het bal zal gehouden worden Cn iedereen zooveel mogelijk gelegenheid te ge ven tot dansen, zal een speciaal vergroote dansvloer worden aangebracht. Na 1 uur za! een souper-dansant beginnen. Dc dansmuziek zal verzorgd worden door The Blue Ramblers uit Landsmeer en The Rhythm Sellers uit Haarlem. De Japanschc kabinetsformateur Ugaki is op moeilijkheden gestuit. pag. 4 Vice admiraal J. de Graaff is tot Hoogen Commissaris van Dantzig benoemd. pag. 4 Een Belgisch vliegtuig is bij Oran veronge lukt, dc 12 inzittenden kwamen om het leven. pag. 4 Mr. Josselin oordeelt, dat de regeering te wei nig leiding heeft gegeven bij de grondwets herziening. pag. 3 Tegen den Utrechtschcn chauffeur, die een peubelhandelaar heeft gedood is 15 jaar gevangenisstraf geëLsclit. pag. 3 Het Groningschc motorschip „Hendrika Jo hanna" is terecht. pag. 3 Dc Eerste Kamer heeft het regecringsvoor- stel tot wijziging van het octrooi der Ned. Bank aangenomen. pag. 3 De Rotterdamsche Bankvcrecniging heeft over hel afgeloopen boekjaar zeer bevre digende resultaten bereikt. pag. 1 Bij een vliegongeluk in Indic is een meeani- eien-vliegcr om het leven gekomen, pag. 1 Waarom gebruiken de Heemstedenaars wei nig electriciteit? pag. 1 De nieuwe motorpont in bet Noorder Buiten Spaarne te Haarlem wordt spoedig in ge bruik genomen. pag. 5 ARTIKELEN. ENZ. Ihr. dr. B. de Jong van Beek en Donk: Zwit- ■erland na de devaluatie. nag. 4 de Bois: Kunst in Haarlem ei 'ar- uiten. nag. 3 K. de Jong over het concert der Haarlem sche Bachvcreeniging. pag. 2 T. B. Schuil: De tweede Klcinkunstavond. pag 2 II. D. Vertelling: Klein drama. pag. 5 Schaakrubriek. pag. 6 De Burgerlijke Stand van Haarlem is opge nomen op pag. 7.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 1