^WEERBERICHT WOENSDAG 3 FEBRUARI 1937 HA ARE EM'S DAGBLAD 2 Vrouwengroep in den Vrijheidsbond. Verbetering der huwelijkswetgeving. Op Dinsdag 2 Februari hield de Vrouwen groep in den Vrijheidsbond, afdeeling Haar lem, haar jaarlijksehe algemeene vergade ring in café Lido. De beide periodiek aftre dende bestuursleden, mej. Hofland en mevr. MoolenburghBent stelden zich beiden her kiesbaar. Zij werden met algemeene stemmen herkozen. De agenda voor de algemeene vergadering der vrouwengroep die op 20 Februari te Utrecht gehouden zal worden, werd daarna besproken. Tot afgevaardigde werd benoemd mevr. LandDe Vries. Na de pauze hield de president, mevr. Schel- temaConradi een inleiding over de huwe lijkswetgeving en belichtte deze, in nauw verband met het werk van het comité tot verbetering van de Huwelijkswetgeving en met het tot nu toe nog steeds aanhangige ontwerp-Donner van Mei 1930. dat het nog niet tot openbare behandeling heeft kunnen brengen, hoewel hiernaar elk jaar bij de Be grooting is gevraagd. Achtereenvolgens werd door spr. behandeld de persoonlijke verhouding der echtgenoo- ten. de ouderlijke macht en het huwelijksver mogensrecht. De grootste misstanden bij het tegenwoordige huwelijksrecht liggen in het volslagen gebrek aan controle van de vrouw op het gemeenschappelijk vermogen, het ge mis aan een gemakkelijk middel om huis houdgeld te verkrijgen. Haar onbevoegdheid tot handelen en haar gemis aan invloed op de opvoeding der kinderen. Dit laatste punt laat het ontwerp-Donner geheel ter zijde, doch het brengt wel een controle-systeem op de huwelijksgemeenschap. Resumeerende vond spreekster het jammer, dat waar tegenwoordig zoozeer en vaak terecht op de taak der vrouw in het gezin gewezen wordt, niet vooral door medewerking der rechtsche partijen gezorgd wordt, dat haar positie daar veilig is. Het gemis aan behoor lijke voorziening op de punten ouderlijke macht en geldelijke uitkeering drijft vele vrouwen tot scheiding van tafel en bed. waar bij deze dingen doof voorloopige beschikkin gen van den President der Rechtbank wel te verkrijgen zijn, hoewel bij een betere re geling van het huwelijksrecht niet tot het middel van de scheidingsprocedure had be hoeven te worden gegrepen. Te hopen is dat een volgend ministerie den moed zal vinden dit onderwerp in behandeling te nemen. „EVERYBODY". De dans- en tooneelvereenlging „Every body" geeft, ter gelegenheid van het feit da: zij een half jaar bestaat, Zondagmiddag 7 Februar: een thé-dansant in „Dreefzicht". De dansmuziek wordt verzorgd door de Band „The Rhythm Sellers". Verder vevleenen mede werking "de Tapdanser Adrian Barendsen. Ais attractie treedt nog op het bekende AVRO- zangkwartet „The Croaking Nightingales". GETUIGEN GEVRAAGD. Maandag j 1. des namiddags om kwart over een is een 25-jarige wielrijdster op den Zijl- weg ter hoogte van de Delftstraat door een personenauto overreden. Zij werd op den grond gesmakt en brak haar stuitbeentje. In verband hiermede vraagt de politie ieder die iets van dit ongeluk gezien heeft, zich bij haar aan te melden. PRAKTIJKEXAMENS. Geslaagd zijn voor het praktijkexamen van het Ned. Handels Instituut Mejuffrouw S. Knorringa te Haarlem en de heer H. van der Veen te Heemstede voor Engelsche handels correspondentie en Mejuffrouw J. M. de Lief de te Haarlem voor Duitsehe handelscorres pondentie. allen opgeleid door het Inst. voor Talen en Handelsonderwijs, Wilhelminastr. 11, alhier. HAARLEMSCHE AMATEUR-FOTOGRAFEN VEREENIGING. Op den werkavond van Donderdag 4 Fe bruari in het lokaal Ged. Oude Gracht 104, der Haarlemsche Amateur-Fotografen Ver- eeniging zal de cursus Broomolie onder lei ding van Mevrouw T. Haasbroek-Hessels wor den voortgezet. Behandeld zal worden het in de verf zetten van het gebleekte bromidebeeld. „EEN JASEEN HOED.,. 1EN HANDSCHOEN". De Nederlandsche Tooneelgroep, directeur J. B. Schaly. öagelijksche leiding Rob. Geraerds, zal hier Maandag 8 Februari in den Stads schouwburg opvieren: „Een jaseen hoed en handschoen" tooneelspel in drie bedrijven van Wilhelm Speyer. De hoofdrollen worden vervuld, door Georgette Hagedoorn, Rob. Geraerds. Rika Hopper, Ben Royaards, Max Croiset. Voorts treden o.a. in dit stuk op Tine Medema, Alice Markus, Jeanne Verstraete, John Koch, Robert Gobels, Willem van Zoelen en Rien v. d. Woude. Met veel succes werd dit boeiende stuk reeds in tal van plaatsen gegeven, o.a. te Groningen, Assen, Enschedé, Harderwijk, Deventer, Leeuwarden, Hoorn, Wageningen, Den Bosch en Utrecht. AGENDA Heden: WOENSDAG 3 FEBRUARI Stadsschouwburg: Uitvoering H. T. C. 8 u. Gebouw ,.De Nijverheid": Evangeliesamen komst", 8 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Cinema Palace: „Vrouwen en Soldaten". 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De tuin van Allah", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Zinga" Song of Free dom, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Drie Pleegvaders" 2.30. 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Vergadering van den gemeenteraad, 8 uur. Heemstede: Tentoonstelling in ,,'t Pa- lef', Bronsteeweg 21, 10—12 en 14—17 uur. DONDERDAG 4 FEBRUARI Broederkerk. Parklaan 34: Rede Zendeling E. Heintze. 8 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds. Heemstede: Tentoonstelling in ,,'t Pa let", Bronsteeweg 21, 1012 en 1417 uur. VEREEN. VAN LEERAREN IN HANDELS WETENSCHAPPEN. Bij de in December j.l. gehouden examens der Ver. van Leeraren in de Handelsweten schappen slaagden voor de Engelsche Han delscorrespondentie: de heeren J. Dierx Jr.. Beverwijk. G. Pfundt, Haarlem. .J. G. Ter poorten Haarlem. B. Korsten Heemstede, en H. Fiolet. Velsen. Voor de Duitsehe Handelscorrespondentie: de dames de Jager, Santpoort, L. v. d. Putte, Haarlem, en de heer J. N. v. d. Heyden. Overveen, allen leerlingen van de Moore's School of Commerce. Fr. Halsstraat 1, alhier. INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING. Donderdag' 4 Februari belegt het Instituut voor Arbeidersontwikkeling, in samenwerking met de afd. van den Alg. Ned. Metaalbewerkers bnd, een cursusvergadering, met als onder werp „Het nationale vraagstuk". Dit actueele onderwerp zal worden ingeleid door den heer dr. H. Brugmans, voorzitter van het Centraal Bestuur van het I. v. A. O. De bijeenkomst vindt plaatst In het gebouw „Het Blauwe Kruis", Oude Groenmarkt. HET TOONEEL NIEUW LEVEN. SAIGON MILLY. De Geheel-Onthouders Tooneelvereeniging Nieuw Leven voerde gisteren in den stampvol len Stadsschouwburg Saigon-Milly, het tro- penstuk. dat wij eenige maanden geleden voor het eerst van V.Z.O.D. hebben gezien, op. Hoe wel de voorstelling van Nieuw Leven veel ster ker was dan van V.Z.O.D.. heeft de avond van gister mij allerminst verzoend met dit mengsel van Blanke Ballast. Rubber en film. De eerste twee actes kunnen wij nog accepteeren. maar o wee, -dat derde bedrijf! Daarmee zitten wij midden in de draak en het slot is wel zoo on mogelijk. dat wij ons over de keuze van dit stuk door het bestuur van Nieuw Lgven het welk in zijn stukkenkeuze toch zoo dikwijls bewijs heeft gegeven van goeden smaak en juist inzicht, zeer hebben verbaasd. Maai' wanneer wij de bezwaren over dit pro duct van de heeren C. J. Pieters en W. Bischot op zij hebben gezet, kunnen wij slechts waar- deeren. wat Nieuw Leven er onder die regie van Kick Vosshard van heeft gemaakt, De opvoe ring was uitstekend voorbereid en er zat dan ook wel sfeer in, voor zoover wij dan van sfeer in dit stuk kunnen spreken. Het spel had hier en daar nog wel wat meer aangezet kunnen worden. Saigon Mily is nu eenmaal een draak en de spelers mogen hem dus vooral in III gerust van kat-oen geven. Of dit echter met deze krachten mogelijk was geweest, is een vraag. De heer Van der Schaaf is een speler, die zoo'n figuur als Langfort zelfs dezen naam hebben de schrijvers uit Blanke Ballast .jeleend heel goed aan kan. zoolang hij rus tig, kalm en bedaard moet zijn. maar voor het forsch-dramatische leent zijn talent zich min der. In de eerste bedrijven kon ik zijn spel zeer waardeeren, al stel ik mij Langfort dan ook nog meer als een domineerenden krachtkerel voor, maar in de groote scène in III schoot hij wel iets te kort. Wij voelden toen te weinig, dat heel het spel, dat hij daar met Milly speelt, louter een wanhoopsdaad is. Daar was zijn spel beslist te vlak en te kleurloos voor. Maar ove rigens heeft Van der Schaaf met zijn rustige en natuurlijke spel veel bijgedragen tot het welslagen van de opvoering. Mevrouw Cinqualbré was Milly en zij heeft deze vrouw de ruwe bolster met de blanke ziel met temperament en drastisch ge speeld. Deze MUljy was een ordinaire juf, maar dat moest zij zijn, ook in tegenstelling met Mary, de Europeesche vrouw van be schaving. Mevrouw Cinqualbré heeft het type raak getroffen en ook goed volgehouden. Mary moest het als speelster tegen haar afleggen. Mevrouw Kuiper is een aardige, tooneelverschijning en zij speelde ook niet onverdienstelijk, zoolang er niet sterk spel van haar werd verlangd. De groote speelscènes gingen nog wat boven haar kracht, daarin durfde zij zich nog'niet genoeg te laten gaan, maar als contrast met Saigon-Milly bracht zij haar beschaving mee op het tooneel haar uitspraak bijvoorbeeld is zeer goed en correct zoodat zij haar taak in dit stuk over het geheel toch naar behooren vervulde. De heer Vosshard had zich dit keer tevreden gesteld met de rol van Wilkins. Hij wist er cachet aan te geven en bracht de' sfeer van het beschaafde Europa met zich mee op het tooneel. Een der best gespeelde rollen in dit stuk. Ook aan den gedelegeerde Jenkins mankeerde weinig. De heer Meyer had hem een drankstem meegegeven, zoo rouw en diep, dat je pijn in je keel kreeg als je naar hem luisterde. Alleen leek het mij toe, dat hij het. met de whisky wel wat overdreef. Nieuw Leven was in dit stuk van het prin cipe afgeweken om ook op het tooneel dooi de handelende personen geen sterke drank te laten drinken, omdat de whisky een zoo groot aandeel heeft in het verval der Euro peanen in de wildernis, maar de spelers over dreven het nu wel 'n beetje. Er werd whisky pur gedronken alsof het zoo niets was, en ik ben er van overtuigd, dat als het geen thee was geweest, heel het gezelschap na de eerste acte niet meer had kunnen spelen Een nieuweling was voor mij de heer Kui per die Peter heel goed en natuurlijk speel de. Een compliment voor de worstelpartij tusschen Jenkins en Peter! Dat was uitste kend. Ook de heer vellenga verdient een compliment voor zijn aardig getypeerden kapitein. Je rook den zeewind aan dezen ro- busten kerel, al was hij dan ook gedwongen heel dit stuk op het land te blijven. Het is voor een Hollandsche actrice altijd zeer moeilijk een Javaansche vrouw voor te stellen. Dat kunnen maar heel enkelen, zoo als een Elly van Stekelenburg. die zelf eenige jaren in iiidië is geweest. Het was van mej. Van Esch dan ook niet te verwachten, dat zij een Javaansche njai zuiver natuurgetrouw zou weergeven. Maar dat dit jonge meisje speeltalent heeft, bewees zij ook gisteren. Zij maakte van dit rolletje toch iets heel aparts en ging nu en dan en dat is reeds heel wat zelfs de goede richting uit. De heer Herman Kuin zocht het als de Chinee- sche bediende wat te veel in het gechar geerde en gewild komieke. Wij kennen hier in Holland de Pinda-Chineezen genoeg om te weten, dat deze Oosterlingen niet zoo be wegelijk en grappig zijn. Al kunnen wij dus over het stuk allerminst enthousiast zijn. de opvoering was. zooals wij van Nieuw Leven konden verwachten, verzorgd en goed. Een afzonderlijk woord van lof komt den heer Van der Waal toe voor het decor, dat de lokale kleur uitstekend suggereerde. Het publiek toonde de opvoering te waar deeren en heeft aan het slot warm geklapt. J. B. SOHUEL. De Bilt voorspelt: Meest krachtigen. tijdelijk wellicht afne- menden Zuidelijken tot Zuidwestelijken wind. zwaar bewolkt tot betrokken met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk regen, weinig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 767.4 m.M. te Budapest. Laagste 737.7 m.M. te Reykjavik. Het hooge drukgebied in het Noordoosten verdween vrijwel geheel. De kern van de hooge drukking; ligt thans in het Zuidoosten over Roemenië. Een uitgebreid lagedrukgebied be dekt vrijwel den gelieelen Noord-Atlantischen Oceaan. Als gevolg van deze luchtdrukverdee- ling dringen warme luchtmassa's steeds ver der in West-Europa door. De dooi drong in geheel Noord-Duitschland en een gedeelte van de randstaten door. In Danzig en Memel steeg de temperatuur sinds gistermorgen twaalf tot dertien graden. In Noord Scandi navië, Finland en Lapland bleef de vorst- zeer streng. Over het Zuidoosten van het waarne mingsgebied ligt nog een gebied van lichte vorst. De Alpenstations melden mooi helder weer met- matige tot strenge vorst. Het Duit sehe middelgebergte ligt in de wolken. Op de Britsche eilanden, in onze omgeving en in West-Frankrijk waaien krachtige Zuidweste lijke winden met plaatselijk regen. De tempe ratuur is hier aanzienlijk boven normaal. In onze omgeving is voorloopig weinig verandering van dezen weerstoestand to wachten. BAROMETERSTAND Vorige stand 759 m.M. Stand van heden 757 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: Fa. A. FEDERMANN, Opticien Gr. Houtsti-aat 37 Tel. 11059 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Donderdag v.m. 9.40 uur: n.m. 22.19 uur. Strand berijdbaar van 14.3020.15 uur. Collectief contract bakkers bedrijf. Men meldt ons van werknemerszijde: De besturen van de drie arbeidersorganisaties in het bakkersbedrijf, de Algemeene, de R.K. en de Christelijke, hebben in een Dinsdag ge houden gecombineerde vergadering de situatie besproken, welke is. ontstaan door het af- loopen van de» tot 31 Januari j.l. gegolden hebbende collectieve arbeidsovereenkomst. M<m was het erover eens, dat niets onbe proefd mocht worden gelaten om de arbeids voorwaarden, zcoals die in 1936 bestonden, ook in 1937 te behouden c.q. verder door te voeren voor die bedrijven, welke zich daarvan weinig of niets aantrekken. Nog deze week zullen de werkgevers, groot en klein, worden - verzocht, zich voor 1937 te verbinden de bestaanden arbeidsovereenkomst inclusief de kindertoeslagen, te handhaven. De arbeiders zullen van de beslissing der besturen in kennis worden gesteld. Binnen enkele dagen zal in een aantal personeelsver- ja in welke mate, overeenstemming met de gaderingen worden medegedeeld of, en zoo werkgevers is bereikt. Roeiboot bekneld geraakt. Arbeider zwaar gewond. Dinsdagmiddag voer op de Maas te Rotter dam, ter hoogte van de Maashaven een roei bootje, waarin zeven arbeiders gezeten waren. Op hetzelfde moment naderde een sleepboot Minerva", welke het Duitsehe s.s. „Protesi- laus" trok. De stalen kabel, welke beide schepen verbond, heeft toen een lichter ge raakt, waarop deze aan het schuiven ging. Aangezien het roeibootje zich juist tusschen den lichter en een daarnaast gemeerd lig gend vaartuig bevond, geraakte het bootje be kneld, waardoor het vrijwel geheel vernield werd. Zes der inzittenden wisten op de lichter te springen, doch de zevende arbeider, de 30- jarige D. van Bodegraven, geraakte tusschen beide vaartuigen in de knel. Hij kon pas be vrijd worden, toen er gelegenheid was lichter en de boot van elkaar te duwen. Met een bek kenfractuur en inwendige kneuzingen is de man in zorgelijken toestand naar het zieken huis Coolsingel gebracht. Het dorp der acrobaten. Merkwaardige traditie wordt in Russisch dorp hooggehouden. jm* MA1KT I EEKIC1TIN MARKTBERICHT. PURMEREND, 2 Febr. 1937. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 17 par tijen, wegende 42000 K.G. Handel matig. Hoog ste prijs 20. Kleine Boerenkaas, laagste prijs .f 6.hoog ste prijs 17.50 per 100 K.G. Boter, aanv. 184 K.G., laagste prijs ƒ1.61, hoogste prijs 1.63 per K.G. Runderen, aa,nvoer 386 stuks. Vette koeien, aanv. 210. st., laagste pr. 62, hoog ste pr. 70 p. K.G., handel vlug; Gelde Koeien, aanv. 91 st., 80160 p. stuk, handel matig Melkkoeien, aanv. 75 st., 110225 p. st., han del matig; Stieren, aanv. 10 st., 4555 ct. p. K.G., handel matig; Paarden, aanv. 14 stuks, f 60130 p. stuk, handel stug; Vette kalveren, aanv. 50 st., 3060 ct. per K.G., handel matig; Nuchtere kalveren voor de slacht, aanv. 510 ituks, 512 p. stuk.Nuchtere kalveren voor de fok, 1015. Vette Varkens voor de slacht, aanv. 266 st., 4146 ct. p. K.G. Magere varkens, aanv. 52 st.. ƒ16ƒ24 p. stuk: Biggen, aanv. 271 stuks, ƒ7ƒ15 per stuk; Schapen, aanv. 783 stuks. 15ƒ31 per stuk; 15ƒ31 per stuk; Bokken, aanv. 16 st., 5 15 per stuk. Kipeieren, ƒ3.25—ƒ3.65 p. 100 st.; Eenden- sieren ƒ2.60 p. 100 st.: Piepkuikens 0.671/ü 0.75 per Kilo; Oude kippen en hanen ƒ0.35 0.421/» per Kilo; Konijnen, 0.40—1.60 p. stuk; Eenden 3060 ct. p. stuk; Duiven 40 ct. p. paar. 4536 Kippeneieren A ƒ3.30ƒ3.60. COÖP. CENTRALE EIERVEILING PURMEREND G.A. 90.000 Eendeneieren ƒ2.70 a f 2.75: 80.000 Kip peneieren 70/80 K.G.. f 4—5.80; 65/66 K.G. f3.00—3.60; 63/64 K.G. ƒ3.25—3.45: 60/62 K.G. 3.15 a 3.30: 58/59 K.G. ƒ3.10 a 3.25; 56/57 KG ƒ3 a 3.20 53/55 K.G. ƒ2.90 a 3.10; 50/52 K.G. 2.80 a 2.90. MARKT WOEREN (Woensdag). Aanvoer 46 partijen kaas: Met Rijksmerk le kw. f 2123. Met Rijksmerk 2e kw. f 19— f 20.50. Handel matig. De bewoners van het dorpje Tsovkra in de Kaukasus weten nog alles af van het be zoek, dat indertijd hun voorouders gebracht hebben aan den Franschen koning te Ver sailles. Deze bergbewoners, die van vader op zoon handige acrobaten zijn, waren in de ge legenheid hun kunst te toonen aan het Hof van Peter de Groote, waarna zij naar Frank rijk werden gezonden, om maandenlang met groot succes op te treden voor het Fransche Hof. De Sovjet-regeering heeft maatregelen getroffen om de inwoners van Trosvkra in de gelegenheid te stellen hun traditioneel beroep van acrobaat te blijven uitoefenen. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, ge-plaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. De kinderen en wij, volwassenen. Honderd moeders in Haarlem zijn bereid elk een Spaansch kind onder haar hoede te nemen. Laten wij hopen, dat er hier meer zijn, die nog verhinderd waren zich aan te melden en dit echter alsnog zullen doen. En nu komt er een „dwaze" gedachte bij mij boven. Zou het geen schoone demonstratie zijn voor volkenverbroedei-ing en tegen eenigerlei tegenstelling van politieke ideologieën, als wij naast een aantal Spaansche kinderen ook een contingent Duitsehe kinderen uit- noodigden, hier een tijdje te komen logeeren? Het is genoegzaam bekend, dat vele kin deren in Duitschland worden getroffen door het groote gebrek aan levensmiddelen van allerlei aard. De oorzaak- hiervan blijve bui ten beschouwing, daar onze overwegingen zich daartoe niet leenen. Zeker, het leed der Duitsehe kinderen is niet te vergelijken met dat van de Spaan sche kleinen in het oorlogsgebied, maar lief de wordt nimmer verspild, en op milde wijze zouden wij, Hollanders, demonstreeren den goeden wil om te komen uit de groote waan, die wij volwassenen, zelf scheppen en welke de kinderen niet kennen. Dit voorstel zij den menschen van goeden wille bescheiden ter overdenking aangebo den. Zeker, in Holland wordt ook genoeg armoe geleden. Laten wij aan Drente denken. Ja.... maar is de liefde niet blind en dwaas? Wil zij niet het onmogelijke? Dat ik geen lichtvaardig besef bezit van de armoe hier, waarborge mijn onderteeke ning. EEN WERKLOOZE. Conductrices bij de N. Z. H. T. M. Geachte redactie, La critique est aïsée. l'art est difficile. In Haarlem's Dagblad van 29 Januari "37 las ik de opmerkingen van M. B. over het plan om bij de N.Z.H.T.M. conductrices aan te stellen. M.B is verontwaardigd over dit plan. Best. dat is zijn goed recht, maar helaas laat hij na een andere, in zijn oogen betere, oplossing voor te stellen. Zoo gaat het meestal. Ongetwijfeld zal de directie der N.Z.H.T.M. dezen maatregel tot bezuiniging zelf ook niet toejuichen, immers ieder weldenkend mensch zal moeten erkennen, dat het in beginsel on juist is, het leger van werkloozen te ver- grooten. Het is zoo gemakkelijk, als men geen verantwoordelijkheid voor het beheer draagt, te zeggen: „Hier is dringend verzet geboden enz". Weet M. B. een betere oplossing? Blijkbaar niet. Het is ook gemakkelijker kritiek uit te oefenen en verzet aan te teekenen, dan zelf met een opbouwend voorstel te komen. Over de andere bezwaren van M. B. nog het voir gende. Het voorbeeld van de Geldersche Tram ligt dicht bij huis. De proef met conductrices is daar blijkbaar volkomen geslaagd. Een an der voorbeeld ligt wat verder weg, nl. in Glasgow. Daar werd de onder gr ondsohe" in 1924 reeds door conductrices bediend. Een tijdlang reed ik hiermee 's morgens naar het fabrieksdistrict en 's avonds naar huis, In de vroege ochtenduren vervoerde de .ondergrondsche in hoofdzaak fabrieksarbei ders. De bediening door conductrices was nieuw voor mij en had mijn speciale aan dacht. Nooit of nimmer heb ik gemerkt, dat de conductrices door een passagier onbe hoorlijk werden behandeld of toegesproken. En men kon ook aan het geheele optreden dezer meisjes zien. dat zij zooiets niet ver wachtten. Zij deden met zulk een gepaste vrijmoedigheid hun werk en hun optreden was zoo zelfverzekerd, dat niemand er bij zondere nota van nam, Er werd natuurlijk wel eens een grapje gewisseld, maar dat was alles. Dat laatste gebeurt thans op onze trams gelukkig ook nog wel. Met die „geschiktheid" en „nog veel meer bezwaren" van M. B. zal het, bij zorgvuldige keuze, stellig wel losloopèn. Met dank voor de plaatsing. Ir. R. d. V. Haarlem, 1 Februari 1937. (Jit Haarlem's Dagblad van 108/ Indische pensioenen. Nu ze weer bezig zijn met de besnoeiing der Ind. pensioenen, stel ik mij de vraag, of de genen, die daarover moeten beslissen wel der zake kundig zijn. Over 't algemeen meenen de menschen, dat de Ind. pensioenen hoog, ab normaal hoog zijn. De heer Moltmaker, die in beginsel tegen korting was, heeft destijds in de Eerste Ka mer voor korting gestemd, „omdat de Ind. pen sioenen over 't algemeen te hoog zijn". Wat is echter de waarhei? Deze: de pen sioenen van hooge ambtenaren zijn veel hoo- ger dan die van hun Hollandsche collega's; de overige zijn ongeveer gelijk of wel lager dan de Hollandsche. Onderget-eekende b.v. heeft jaren aan het hoofd van groote scholen gestaan, is op 55- jarigen leeftijd gepensionneerd en ontvangt nu f 2300 per jaar. Zijn collega's hier, die geen 17 jaren in de groote hitte hun werk behoef den to doen, zijn nu door hun blijven in Hol land in heel wat betere conditie. 't Was te wenschen, dat de Kamerleden zich eens wat beter lieten inlichten, dan zou de fabel van die hooge pensioenen wel spoedig tot het verleden behooren. EEN GEDUPEERDE. 3 Februari Vele plannen worden voorbereid om de badplaats Zandvoort te verbeteren en aantrekkelijker te maken. Een syndicaat heeft zich gevormd, bestaande uit de heeren Krasnapolsky, C. Prins te Haar lem, J. Louis Kuinders en Eduard H. Kuinders, die de exploitatie overgeno men hebben van het Kurhotel en de Passage. Dit syndicaat wil een nieuwe maatschappij vormen tot het bouwen van een groot hotel en .casino, met kur- zaal, schouwburgzaal en balzaal, en tot verbetering van de Passage, o.a. door die te vergrooten met een wintertuin met café-restaurant. Een tijdelijke houten kurzaal zal ge bouwd en het bestaande hotel verbeterd worden. Een goed Amsterdamsch muziekcorps zal geregeld verschillende keeren per week en des Zondags twee keer, concer ten geven. Comedie-voorstellingen en bals zullen plaats hebben; vuurwerk, wedrennen en volksfeesten zullen af wisseling geven. 473e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 11de lijst Trekking van Woensdag 3 Februari 1931 Hooge Prijzen 1000.— 1550 14830 15374 16795 19448 20678 400.— 3271 5189 18703 200.— 9501 14684 15060 19786 100.— 3458 5770 6398 7055 7963 9138 9479 9706 12757 15522 16895 16985 17103 18295 18640 20007 Prijzen van 70. 124 128 368 459 490 612 920 1088 1131 1177 1182 1295 1299 1352 1411 1485 1688 1734 1744 1782 1794 1888 1978 2046 2159 2301 2439 2441 2456 2485 2509 2600 2626 2657 2753 2768 2779 2954 2978 3092 3153 3208 3351 3415 3520 3536 3583 3853 3878 4099 4206 4326 4373 4467 4497 4556 4742 4808 4825 4911 4924 4989 5139 5572 5894 5911 5935 5995 6024 6044 6065 6127 6367 6497 6512 6541 6557 6678 6789 6798 6834 6908 6969 7118 7331 7391 7609 7619 7670 7743 7897 7935 8253 8459 8646 8711 8760 8869 8910 8951 8958 9070 9204 9209 9272 9348 9357 9400 9559 9665 9695 9756 9862 10087 10132 10173 10183 10232 10432 10481 10574 10692 10741 10820 10947 11091 11226 11229 11248 11306 11384 11491 11500 11638 11639 11696 11931 11971 12226 12336 12349 12409 12464 12473 12712 12935 12971 12976 13058 13169 13382 13518 13536 13544 13636 13690 13814 13861 13905 14170 14350 14531 14539 14721 14726 14917 14930 15180 15290 15380 15432 15471 15521 15584 15780 15846 15980 15991 16025 16142 16148 16150 16612 16671 16693 16722 16744 16771 16806 16833 16853 17097 17349 17389 17407 17499 17739 17769 18037 18052 18314 18489 18524 18665 18801 18838 18984 19053 19175 19304 19386 19484 19507 19557 19577 19596 19699 19939 19955 20055 20124 20132 20216 20396 20446 20638 20778 20795 20888 17 261 19 733 283 301 466 472 744 760 931 959 962 1000 1006 1039 1246 1263 1296 1385 1394 1421 1583 1639 1657 1933 85 1134 1303 1423 1721 1947 1954 1983 2016 2045 2055 2056 2061 2141 2175 2177 2223 2225 2412 2464 2564 2690 2720 2836 2850 2899 2918 2951 121 139 202 370 394 427 659 667 719 846 851 898 991 995 997 1214 1229 1239 1309 1380 1381 1519 1542 1552 1817 1845 1857 2004 2010 2012 2106 2107 2124 2278 2316 2366 2724 2814 2835 3019 3039 3043 3319 3099 3128 3177 3235 3257 3269 3297 3327 3340 3373 3382 3385 3402 3435 3488 3490 3589 3602 3627 3646 3689 3726 3729 3735 3736 3737 3743 3751 3761 3787 3837 3861 3870 3914 3916 3941 4018 4020 4040 4045 4065 4096 4132 4209 4236 4243 4273 4323 4334 4348 4400 4436 4454 4463 4530 4566 4577 4623 4640 4684 4692 4743 4828 4844 4889 4906 4932 4971 4991 5074 5085 5093 5104 5121 5194 5228 5237 5295 5316 5327 5337 5338 5366 5373 5380 5413 5474 5505 5510 5512 5545 5,607 5618 5663 5716 5718 5771 5803 5804 5813 5826 5895 5938 5998 6030 6055 6109 6114 6156 6170 6191 6222 6249 6284 6294 6373 6457 6496 6519 6528 6543 6573 6581 6601 6605 6630 6688 6701 6711 6740 6750 6838 6853 6876 6895 6919 6920 6968 7045 7046 7060 7087 7125 7141 7168 7185 7194 7196 7247 7303 7330 7398 7421 7454 7462 7473 7508 7512 7528 7537 7547 7561 7595 7606 7612 7624 7677 7722 7736 7787 7307 7824 7835 7872 7892 7914 7917 7954 7977 7990 8002 8006 8017 8023 8094 8127 8156 8174 8183 8212 8226 3236 8282 8312 8316 8339 8387 8434 8461 8524 8569 8585 8595 8616 8637 8655 8693 8695 8721 8723 8755 8761 8851 8855 9026 9045 9147 9205 9212 9267 9288 9301 9322 9408 9411 9437 9443 9460 9496 9539 9547 9593 .9595 9621 9636 9762 9795 9852 9866 9888 9898 9957 9990 10037 10045 10067 10109 10115 10151 10201 10248 10273 10276 10326 10342 10344 10357 10367 10509 10525 10582 10727 10765 10782 10798 10808 10864 10913 10941 10956 10967 10971 10995 11004 11012 11013 11032 11069 11095 11118 11175 11201 11211 11213 11215 11224 11231 11302 11313 11333 11340 11453 11482 11487 11548 11609 11633 11650 11678 11709 11735 11741 11778 11785 11790 11877 11897 11912 11943 11962 11968 11978 12005 12018 12036 12056 12123 12142 12147 12153 12180 12208 12257 12301 12325 12493 12522 12538 12551 12557 12582 12646 12651 12691 12728 12736 12746 12755 12845 12850 12877 12916 12933 13006 13040 13081 13196 13292 13390 13450 13465 13493 13526 13537 13561 13591 13622 13639 13641 13658 13673 13687 13725 13788 13863 13915 13945 13946 139C4 13981 14018 14028 14038 14078 14166 14182 14216 14229 14282 14301 14306 14326 14335 14340 14342 14349 14382 14431 14436 14459 14494 14519 14538 14627 14633 14697 14719 14723 14729 14746 14757 14774 14780 14786 14794 14887 14888 14931 14955 14057 14991 14997 15024 15056 15105 15107 15124 15204 15228 15268 15283 15373 15399 15412 15515 15530 15569 15578 15600 15604 15616 15664 15729 15746 15769 15878 15891 15905 15947 15953 15955 15962 16003 16052 16057 16065 16082 16083 16085 16103 16149 16174 16247 16265 16308 16333 16335 16353 16367 16398 16414 16423 16428 164ol 16576 16631 16634 16668 16688 16717 16763 16785 16821 16832 16848 16866 16871 16940 16947 16990 170Ö4 17011 17033 17038 17048 17108 17163 17189 17232 17255 17270 17296 17301 17303 17328 17351 17406 17435 17483 17515 17530 17552 17566 17586 17592 17634 17646 17667 17811 17837 17877 17899 17909 17955 17957 18010 18044 18048 18054 18119 18199 18231 18275 18277 18282 18296 18366 18392 18467 18520 18523 18538 18546 18551 18565 18569 18604 18671 18677 18685 18728 18780 18793 18802 18812 18895 18902 18938 18969 19003 19021 19036 19052 19188 19277 19297 19389 19390 19430 19495 19512 19521 19536 19561 19619 19725 19733 19739 19749 19763 19783 19785 19792 19824 19845 19847 19868 19882 19918 19946 19951 20043 20041 20059 20065 20087 20256 20343 20346 20386 20460 20489 20561 20567 20592 20644 20653 20660 20688 20715 20761 20869

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2