Uit het Buitenland Clas als Ersatz voor het textielproduct. Thijs Ijs en de drie daden van Slechtbedeeld VRIJDAG 5 FEBRUARI 1937 H A' A R E E M'S D A G B E A D' Amnestie voor politieke misdrijven in Frankrijk. Kamer aanvaardt het ontwerp. Fransche Senaat keurt de uitgaven voor defensie goed. Frankrijk Amnestie voor politieke misdrijven. De kamer heeft met 488 tegen 106 stem men een wetsontwerp aangenomen, waarbij amnestie wordt verleend aan hen, die zich hebben schuldig gemaakt aan politieke mis drijven, in het bijzonder begaan tijdens de periode, welke voorafging aan de jongste ver kiezingen Senaat keurt de uitgaven voor defensie goed. De senaat heeft na een kort debat met algemeene stemmen het wetsontwerp goedge keurd, dat in de laatste zitting van de Kamer van het vorig jaar is aangenomen, waarbij de uitgaven voor de landsverdediging worden toegestaan België Senaat in de meerderheid. Aan het slot der interpellaties over het rapport der commissie van onder zoek naar de politiek-financieele schandalen is de senaat met 116 te gen 21 stemmen bij twee ont houdingen, overgegaan tot de orde van den dag.. Zaak De Borchgrave voor het Permanente Hof? In antwoord op een in den Senaat gehou den interpellatie over den dood van baron de Borchgrave heeft minister Spaak medege deeld. dat hij niet tegen het verzoek van de Spaamsche regeering is de kwestie der verantwoordelijkheid van de Spaansche re geering te verwijzen naar het Permanente Kof voor internationale justitie in Den Haag Wij zullen er, zeide hij, beraadslagen over de theses, waarover wij het niet eens zijn en zullen zien of de Spaansche regeering verantwoordelijk is. De schadeloosstelling ten bedrage van een millioen franken, die België heeft geëischt. zal worden betaald. Deze oplossing, aldus besloot, spreker, schijnt ons voor de beide re geeringen aanvaardbaar, maar ten aanzien van het door de Spaansche regeering inge stelde onderzoek, zeide hij dit niet als ge ëindigd te beschouwen. Polen Massa-arrestatie van Polen? WARSCHAU, 4 Februari. De bla- den melden, dat in de laatste weken ongeveer 10.000 Polen in Sovjet Rus- U land zouden zijn gearresteerd. Zij woraen er van beschuldigd betrekkingen nvt de Trotskisten te hebben onderhouden. Voorts wordt uit Moskou gemeld, dat in de fabriek Metromer te Kief een brand heeft gewoed waarbij verscheidene personen om het leven zijn gekomen. Aangezien de Gpoe vermoedde, dat de Madrid onneembaar, zegt Caballero. Offensief op Malaga begonnen. Na een vergadering van de Junta tot ver dediging van Madrid, verklaarde Largo Ca ballero aan de pers. dat volgens zijn meening Madrid onoverwinlijk is. Deze overtuiging is bevestigd sedert hij in de stad is aangekomen Madrid zal niet genomen worden. In antwoord op een vraag over den inter nationalen toestand verklaarde Caballero dat de mogendheden zich er rekenschap van schijnen te geven, dat het recht aan de zijde der regeering is en dat zij zal winnen. Verder verklaarde Caballero. dat niet ge sproken is over ontbinding van den verde- digingsraad van Madrid. De junta heeft be raadslaagd over de verschillende vraagstuk ken, die zijn gerezen in verband met den hui- digen toestand. De regeering zal maatregelen nemen voor de ravitailleering van de stad. Het offensief tegen Malaga. Het offensief der nationalisten tegen Ma laga is gistermorgen te zeven uur begonnen. Alle oorlogsschepen, die te Algericas lagen, lichtten om even over vijf uur het anker om naar Marbella te stoomen. Queipo de Llano, die zich aan boord van de „Canaras" bevindt, leidde persoonlijk de krijgsverrichtingen te land. ter zee en in de lucht. Ook verscheidene vliegtuigen zijn naar Marbella vertrokken. Ojen. bij Marbella. zou naar Reuter uit Gibraltar verneemt door de opstandelin gen in bezit zijn genomen, hoewel de regee- ringstroepen zich hardnekkig verdedigen en voortdurend uitvallen ondernemen. Een Havasbericht uit Malaga meldt daaren tegen. dat de regeeringstroepen nog steeds den weg van Marbella naar Ojen en tot nu toe zouden zij den opmarsch der rechtschen heb ben kunnen stuiten. In de vroege ochtend uren hebben watervliegtuigen der opstande lingen verkenningsvluchten uitgevoerd over het strand van Caleta. Zij werden door regee- ringsvliegtuigen op de vlucht gedreven. De bommen op de „Royal Oak". De Britsche zaakgelastigde te Valencia. Olgivie Forbes, heeft de aandacht der Spaan sche regeering gevestigd op het feit, dat re- geeringsvliegtuigen drie bommen bij het Brit sche oorlogsschip Royal Oak" hebben laten vallen. De Spaansche regeering heeft de ver zekering gegeven, dat eer, onderzoek zal wor den ingesteld. Zij heeft tevens haar leedwe zen betuigd. brand door leden der oppositie is gesticht om op deze wijze te protesteeren tegen de terecht stelling van Piatakof c.s. is een streng onder zoek aan den gang. Engeland Verlenging van den diensttijd. In het Lagerhuis is een wetsontwerp inge diend strekkende tot het vaststellen van de minimum-periode, gedurende welke een vrij williger in het Britsche leger na zijn demobi lisatie nog onder de wapenen kan worden ge roepen, op vijf jaar. Gedurende vijf jaar na het verlaten van den actieven dienst blijft de vrij williger dus nog deel uitmaken van de eerste reserve. Sedert den oorlog was deze periode slechts één jaar. (Havas). Tusschentij dsche verkiezing brengt geen verandering. Bij de tusschentijdsche verkiezing in het district North St. Pancras (Londen) heeft de nationaal-conservatieve afgevaardigde Grant Ferris 11,744 stemmen en de Labour-afge vaardigde Tibbies 11.476 stemmen op zich vereenigd. Deze uitslag brengt geen veran dering in den toestand. Hongersnood in het binnenland van Brazilië. Duizenden vluchtelingen in het stadje Itopipoca aangekomen. Uit Rio de Janeiro, 4 Februari. Uit Fort Alexa. in den staat Ceara wordt gemeld, dat in het stadje Itapipoca 5000 grootendeels ver hongerde personen zijn aangekomen, die de gebieden in het binnenland zijn ontvlucht, omdat daar groote droogte heerscht. De gouverneur van den staat heeft zich derwaarts begeven om de steunverleening te organi- seeren. Spoorwegstaking dreigt in Canada. Honderdduizend arbeiders bij het confilct betrokken. Het A.N.P. verneemt uit Montreal: De ver tegenwoordigers van 21 Canadeesche vak- vereenigingen. waarvan 100.000 spoorweg arbeiders lid zijn, hebben een bemiddelings voorstel gedaan in een loon geschil, verwor pen. De vakvereenigingen hebben medege deeld. dat door stemming onder de leden zal worden uitgemaakt, of al dan niet een sta king zal worden afgekondigd. Tsjechisch vliegtuig verongelukt. Drie der inzittenden omgekomen. Het D.N.B. meldt uit Brno (Brünnl, dat Donderdagmiddag kort na het vertrek ten Zuid-Oosten van Slatina, in de nabijheid van Brno een militair vliegtuig, waarin zich vijf personen bevonden, is verongelukt. Hierbij zijn een kapitein en de bestuurder van het toestel om het leven gekomen, terwijl een zwaargewonde tijdens het vervoer naar het ziekenhuis overleed. De beide andere inzit tenden werden slechts licht gewond. SCHEEPVAART AAN AMERIKA'S WESTKUST SPOEDIG WEER NORMAAL. SAN FRANCISCO. 4 Februari. De arbei ders in de scheepvaart hebben order gekregen, zich gereed te houden voor onmiddellijke her vatting van het werk, waartoe waarschijnlijk over zal worden gegaan, kort na de gelijk tijdige publicatie van den uitslag der stem ming. waarbij de stakers met een overweldi gende meerderheid de voorwaarden der voor gestelde regeling hebben aanvaard. Talrijke schepen worden onder stoom gebracht. (Reuter) JOUHAUX JR. WEGENS ILLEGALEN WAPENHANDEL VEROORDEELD. In hooger beroep is de gevangenhouding voor den tijd van een maand van Paul Jou- haux (een zoon van den secretaris-generaal van het Fransche Vakverbond) en twee an dere Franschen en een Spanjaard, wegens illegalen wapenhandel, bevestigd. Regeeringsbemiddeling in het Amerikaansche automobielconflict. Voorstel van gouverneur Murphy. DETROIT, 4 Februari. Ofschoon de leider van de vakvereenigingsbeweging, Lewis, en de vice-president der General Motors, Knudsen, gisteren gedurende zes volle uren geconfe reerd hebben, zijn ze er nog niet in geslaagd een basis voor „vredesonderhandelingen" te vinden, ter beëindiging van de staking in de automobielindustrie, die thans reeds vijf weken duurt. Gouverneur Frank Murphy heeft echter verklaard, dat de besprekingen hedenmorgen om tien uur zouden worden hervat. Omtrent den inhoud der onderhandelingen verluidt, dat Murphy, die optreedt namens de regeering. de partijen een tweeledig voor stel heeft gedaan. Knudsen heeft hij gevraagd de United Automobile Workers of America te erkennen als de eenige organisaties, die bij dit conflict betrokken is. Lewis heeft hij gevraagd alle stakers te doen terugtrekken uit de eigen dommen van de General Motors, waarbij hij, gesteund door de regeering. de verzekering gaf. dat het werk niet hervat, noch machines in gang gezet zullen worden gedurende de onderhandelingen over een permanente rege ling. Vlucht over het Noordpool gebied Russisch piloot start binnenkort te Moskou. Het Russische persbureau Tass meldt, dat de bekende Sovjet-Russische piloot Farich binnenkort te Moskou zal opstijgen om een vlucht te maken over het Noordpoolgebied. De vlucht gaat via Swerdlofsk, Irkoetsk, Ja- koetsk, Kolymsk, Anadir, Wellen en vervol gens naar de Poolstations langs de noorde lijke scheepvaartroute. Farich denkt in totaal 19.000 kilometer af te leggen. Het doel van deze vlucht is den kortsten weg te vinden naar kaap Dejnef. Opslagplaatsen voor gas maskers in Engeland. Reeds 4 millioen gasmaskers kunnen worden opgeslagen. De Britsche onderstaatssecretaris van het departement van buitenlandsche zaken, Geoffrey Lloyd, heeft gisteren in het Lager huis medegedeeld, dat twee opslagplaatsen zijn gebouwd, waar in het geheel 4 millioen gasmaskers kunnen worden bewaard. De eene opslagplaats bevindt zich te Londen, de an dere te Manchester. Lloyd voegde hier aan toe, dat de regeering binnenkort nog elf op slagplaatsen in verschillende deelen des lands zal laten inrichten. Bovendien zullen plaatse lijke bergplaatsen worden ingericht, waar ten hoogste 35.000 maskers zullen kunnen worden opgeslagen Geen tijd voor het bouwen van verkeersvliegtuigen. Engeland bestelt toestellen in Canada. De Daily Telegraph meldt uit Ottawa, dat de nieuwe Canadeesche vliegtuigen voor de passagiersdiensten in de Vereenigde Sta ten zullen moeten worden besteld, daar de Britsche vliegtuignijverheid het te druk heeft met. het vervaardigen van militaire toe stellen. Verwacht wordt, dat de Canadeesche maat schappij binnenkort 12 of 15 verkeersmachi- nes in de Vereenigde Staten zullen laten bouwen. BOMMEN ALS IJSBREKERS. Doordat de Morawa over een afstand van 12 Kilometer bevroren is. zijn vier dorpen bij Smederowo overstroomd, aldus een Stefani- bericht uit Belgrado. Daar er gevaar voor uitbreiding der overstroomingen bestond, heeft, men uit vliegtuigen bommen op het ijs laten vallen. Men heeft zoo het ijs kunnen breken, nadat men vergeefs getracht had, met geschutvuur dit resultaat te bereiken. VREDESALTAAR VAN KEIZER AUGUSTUS OPGEGRAVEN. Bij de opgravingswerken in de omgeving van het Corsos Umberto (Italië.) heeft men de resten gevonden van een zeer beroemd monument uit de Romeinsche kunstgeschie denis. n.l. de zoogenaamde Ara Pacis, een altaar, dat in het jaar 9 voor Christus werd opgericht. Dit altaar is gebouwd na den feestelijken terugkeer van keizer Augustus na de veld tochten in Gallië en Spanje. De blootgestelde prachtige marmeren versiering stelt tafereelen voor uit het leven van keizer Augustus. (K.W.P.i DE NIJL AAN BANDEN? De Britsche ingenieur Sir Murdoch Mac- donald is door de Egyptische regeering be last met de bestudeering van een plan. dat de strekking heeft het overstroomingsgevaar in het Nijldal te verminderen. Volgens dit ontwerp, dat reeds 40 jaar ge leden door een Amerikaansch ingenieur aan de regeering is voorgelegd, zou een vallei in de woestijn. 120 Kilometer ten Zuidwesten van Kaïro. door een kanaal met het Nijldal worden verbonden en zoo als waterreservoir dienst doen. Bij een dreigende overstroo ming van Kaïro en de dichtbevolkte Nijl- delta zou een deel van het water naar dit woestijnmeer kunnen worden afgeleid, ter wijl het meer tevens aan bevloeiingsdoelein- den zou kunnen worden dienstbaar gemaakt. Duitschland exploiteert het glasweefsel. Onze Berlijnscli-; correspondent schrijft ons: Het Duitsche Glastechnische Genootschap hield in Berlijn-Dahlem zijn jaarlijksche ver gadering. die in verband met het befaamde vierjarenplan vooral in deze dagen de aige- meene aandacht trok door de geruchten, dat het reeds gelukt zou zijn, door productie op groote schaal van textiel-vezels uit glas, stof fen voor kleeding uit het weefsel van deze ve zels te maken. In een belangrijke voordracht voor de pers had dr. Quasebarth reeds eerdei gesproken over de verschillende bewerkingen van het glas, die eerst in dg laatste jaren mogelijk zijn gebleken. Hoewel de kennis van het glas ver in het verleden teruggaat en het oudste glas, dat bekend is, uit den tijd om 3300 voor Chris tus stamt, is men pas enkele jaren geleden be gonnen, zijn eigenschappen en opbouw weten schappelijk te onderzoeken. Evenals metaal is glas een begrip voor een stofgroep. Het is te bewerken als metaal, maar door zijn doorzich tigheid vol mysterie. Het ontstaat uit zand en de kunstenaar geeft het leven. Direct na zijn vernietiging kan het voor nieuwe vorming ge bruikt worden. Het is voor ons de arbeidsstof -van het licht, de optische arbeidsstof. Veel wat tot dusverre uit metaal gemaakt is, kan doelmatig vervangen worden door fraaie glas vormen. In veel nieuwe woningen zijn deur klinken uit geperst glas aangebracht, in en kele als proef waterleiding- en gaspijpen van hard glas, dat niet roesten of rotten kan. Er is zelfs sprake van glazen scheermesjes en broodmessen. Duitschland heeft alle grondstoffen voor glas en heeft ook reeds glazen platen, die ze venmaal grootere veerkracht bezitten dan staal. Kenmerkend voor de veerkracht, die het glas door bijzondere bewerking verkrijgt, is de benaming „gummi-glas" voor een uitvinding in Tsjecho-Slowakije. Amerika overweegt bom men en granaten te maken uit glas. In Dahlem kwam het belangrijke vraagstuk van het glas weefsel ter sprake. Glasdraden zijn wel reeds lang bekend, zij zijn echter voor de industrie eerst in de laatste 10 jaren van beteekenis ge worden. In deze dagen is die beteekenis voor Duitschland nog van grooter belang, omdat buitenlandsche grondstoffen, als kurk en as best door glasweefsel gedeeltelijk kunnen wor den vervangen. Vooral voor het behoud van warmte, bescherming tegen vuur en voor ge luiddemping is het bijzonder geschikt. Het was echter nog maar een betrekkelijk grof weefsel. Het is in den loop van het jaar ge lukt, de bewerking te verbeteren, waardoor goedkooper fijnere glasvezels kunnen verkre gen worden, die ook beter zijn in kwaliteit. Plet gloeiend glas wordt uit douches geperst en door machinekracht worden de glazen draden om draaiende trommels gewikkeld. Men laat ook wel een gïasstroom op een snel draaiende schijf loopen, die het vloeiend glas verdeelt en als fijne draden wegslingert. Deze draden zijn haast zoo fijn als' spinneweefsel. Hun dikte'bedraagt van 30 tot 300 maal een duizendste millimeter. Dit zijn de zoogenaam de dikkere draden voor het grove weefsel. Waarvan we reeds spraken, de fijnere draden van 2 tot 10 maal een duizendste millimeter dikte laten zich spinnen tot een weefsel, dat glanst en zacht is als zijde en waarop water, zuren, alkali en vuur absoluut geen vat heb ben. Het is dus wel gelukt, uit glas het fijne weefsel te vervaardigen, dat voor zijde en an dere stoffen een betere „Ersatz" is dan kunst zijde voor natuurlijke zijde, maar de moeilijk heden voor de massa-fabricage van de fijne re vezels voor de textiel-industrie zijn nog niet overwonnen, zoodat deze weefsels nog niet op de markt zullen komen. Wij hoorden ook nog van verbeteringen in de bestaande glasfabri katen en van de oude glasmakerskunst. Er werd verwezen naar de Egyptische af- deeling in het Berlijnsche staatsmuseum, waar een wit-blauw glazen staaf te bewonderen is. die in blauwe letterteekens den naam Amet- menemenhet III draagt. Eeuwenlang bloeide de glasmakerskunst in Bohemen en het aan grenzende Silezië door de kunstliefde dei- vorsten. De dertigjarige oorlog bedreigde de kunst met ondergang, in 1680 bloeide zij weer hoog op, en Bohemen en Silezië zonden sedert dien tijd hun glazen kunstwerken, bokalen en vazen naar alle werelddeelen, doch in onzen tijd is het kunstwerk niet meer loonend. De glasmakers gingen tot massa-productie over. waarvoor zij helaas al even weinig loonenden afzet kunnen vinden. Ook in Hamburg werd de glazenmakerskunst met succes beoefend, waarvan de beroemde „Groote Roemer" het schoonste bewijs is. Deze roemer, die enkele honderd jaren lang de trots was der rijke ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING ■f Hanze-stad, ging in bezit over aan de Engel- sche Lady Harvey. Na haar dood is de be roemde beker niet naar Hamburg terugge keerd. maar ging naar het Boymans-museum in Rotterdam. In den loop der eeuwen moeten vele deskundigen hem tot „den schoonsten roemer ter wereld" hebben verklaard. De teleurstelling over het verlies van het kunstwerk beteekent niets bij de teleurstel ling der talloozen in het Rijk, die van de ver gadering in Dahlem de sensationeele bood schap verwachtten, dat ze spoedig in kleeren uit weefsel van glas zouden kunnen rondloo- pen en de wereld in verbazing en bewonde ring zetten. Er was immers al bekend ge maakt dat het gelukt was, de juiste vezels voor dit weefsel te verkrijgen, maar niet, dat massaproductie van deze vezels te kostbaar is, om ze voor textiel te kunnen gebruiken. Men zal zich voorloopig meoten troosten met „het ijzeren woord van Goering", dat niets onmo gelijk is. H. L. Amerika's vlootbouw- programma. Conflict bedreigt de uitvoering. Een conflict tusschen de Ameri kaansche regeering en de industriee- len dreigt de uitvoering van het vlootbouwprogramma te belemmeren, en den toestand in de industrie, die in. verband met de stakingen toch reeds gespannen is. nog te verergeren. De industrieelen zouden n.l. geen staal en koper aan de regeering willen leveren, omdat zij in deze bloeiperiode den werktijd niet van 48 tot 40 uur willen verkorten om de bestel lingen der regeering, die vergeleken met die van particulieren betrekkelijk klein zijn, uit te voeren. De Walsh-Healy wet heeft immers voor de fabrieken, die orders der regeering uitvoe ren, de 40-urige werkweek ingesteld. O.a. dreigt de marinewerf te Portsmouth (New Hampshire) door gebrek aan materiaal thans geheel stilgelegd te worden. ÏTW AAP is weer rustig en U TT kJlj/Arll uw zenuwen worden gekalmeerd en gesterkt door het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten. Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Adv. Ingez. Med.) RABID PROGRAMMA Thijs keek even voorzichtig rond en omdat hij niemand zag, bukte hij zich snel en pakte toen een flinken steen op. Daarna ging hij op zijn teenen staan en keek spiedend door het keukenvenster naar binnenWat denk je dat hij nu zal gaan doen? Hij zag een groot vertrek, met ketels, potten en pannen langs de wanden en een massa lekkers. Hè, hij kreeg er gewoon honger van. Blijkbaar was de kok zijn plicht vergeten, want hij stond daar zoo maar zonder dat hij op het eten lette of naar de pudding omkeek. „Wel," dacht Thijs, ..dit is mijn eenige kans: nu hier niemand anders is dan de kok, zal i k eens mijn best doen om iets lekkers voor den toovenaar klaar te maken." ZATERDAG 6 FEBRUARI. 1937. HILVERSUM I 1875 M. VARA-uitzending. 10.en 7.30 VPRO. 3.Gram.pl. 10.Morgenwijding VPRO. 10.20 Gram.pl. 12.00—1.45 Gram.pl. 2.— „De psyche van den kermisexploitant", causerie 2.20 Gram.pl. 3.15 Schaakpraatje. 3.35 Rot- terdamsch Philh. Orkest en solisten. 4.30 Es- peranto-uitzending. 4.50 Vervolg concert. 5.40 Literaire causerie. 6.Orgelspel. 6.30 „De Wielewaal" en toespraak. 7— ,,Uit Filmland". 7.30 Bijbelvertellingen. 8.Herh. S.O.S.-ber. 8.03 Berichten A.N.P. en VARA-Varia. 8.15 „The two Cavelli's". 8.30 Amateurs-halfuurtje 9.De Ramblers. 9.30 Mannenkoor „Excelsior" 10.Berichten A.N.P. 10.15 Vara-Orkest. 11. Berichten. 11.0512.00 Gram.pl. HILVERSUM II 301 M. KRO-uitzending. 4.005.00 HIRO. 8.00—9.15 en 10.— Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. Halfuur. 12.15 KRO-orkest en Gram.pl. 2.Jeugdhalfuur. 2.30 Vervolg KRO-orkest. 3.00 Kinderuur. 4.Gram.pl. 4.10 „Levens inzicht", causerie. 4.30 HIRO-post. 4.35 Gram- platen. 5.45 De K R O-Nachtegaaltjes. 6.15 Gram.pl. 6.20 Journ. weekoverzicht. 6.45 Gram.pl. 7— Berichten. 7.15 Kath. R.V.U. 7.35 Actueele Aetherflitsen. 8.Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.10 Overpeinzing en gram.pl. 8.30 Gevar. programma. 10.30 Gerichten A.N.P. 10.40 Sportovei'zicht. 10.55 KRO-Boys. 11.25— 12.00 Gram.pl. DROITWICH 1500 M. 11.05 Kookpraatje. 11.20 Orgelspel. 11.50 Het Schwiller Strijksextet. 12.50 Gram.pl. 1.20 Het Commodore Gxand-orkest. 2.20 Gram.pl. 3.10 Sportreportage. 4.50 Declamatie. 5.10 BBC-Schotsch orkest. 5.35 BBC-Dansorkest. 6.20 Berichten. 6.35 Sportnieuws. 6.50 Welsch intermezzo. 7.05 Militair orkest. BBC-Mannen- koor. 7.50 Radiojournaal. 8.20 Cabaret. 9.20 Berichten. 9.40 Het Hirsch-Strijkkwartet. 10.10 Declamatie. 10.30 BBC-Theater-orkest m. m. v. solisten. 11.20 Jack Jackson's. Band. 11.50 Berichten. 12.0012.20 Vervolg dansmuziek. RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 en 12.35 Gram.- pl&ten. 1.35 Zang. 1.50 Gram.pl. 4.50 Poulet- orkest en solist. 8.20 Zang en piano. 9.05 Or kestconcert m.m.v. solisten en Raugelkoor. 112012.35 Gu illou -dansorkest. KEULEN 456 M. 5.50 E. Schneidewind's orkest. 7.50 Militair concert. 11.20 Westduitsch Kamerorkest en blaasorkest. 1.35 Gram.pl. 3.20 Reportage uit amusementsgelegenheden. 5.40 Omroep- Schrammel-ensemble. 7.30 Vroolijk program ma. 9.5011.20 Omroepkleinorkest, F. Hanne- mann's blaasorkest en soiisten. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.pl, 12.50 Salonorkest. 1.30 Kleinorkest. 1.50 Gram.pl. 2.23 Radio- tooneel. 3.20 Gram.pl. 3.35 Dansmuziek. 4.05 en 5.20 Gram.pl. 5.35 Omroeporkest. 6.20 en 6.50 Gram.pl. 7.20 Zang. 8.20 „Traviata", opera Na afloop tot 12.20 Gram.pl. 484 M. 12.20 Gram.pl. 2.23 Accordeonmuziek 2.35 Dansmuziek. 3.20 Radiotooneel. 4.20 Om roeporkest. 5.35 Kleinorkest. 6.35 Oude muziek 3.20 Gram.pl. 8.50 Omroep-Symphonie-orkest en solisten. 10.30 Omroepdansorkest. 11.20 12.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Egon Kaiser en Carl Woitschach met hun orkesten. 9.20 Berichten. 9.50 Cembalo- ecital. 10.50 Weerbericht. 10.20 Willi Glahe's dansorkest. 11.2012.15 Dansmuziek (gram.- platen.)

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6