SCHAAKRUBRIEK 4 V R TJ D A G 5 FEBRUARI 1937 HA A RE EM'S DAGBEAD 9 De testmatches in Australië Beide partijen hebben nu twee wedstrijden gewonnen De te groote invloed van den toss Belangwekkende statistieken over schoolvoetbalDe Engelsche voetbalbekerEen te zwaar gestrafte speler. Bij de toetswedstrijden, die momenteel tus- fichen de cricket-elftallen van Australië en Engeland gehouden worden en waarin men thans de vierde en voorlaatste match te Adelaide beëindigd heeft, speelt het winnen van den toss toch wel een zeer belangrijke rol. De eerste twee malen was de Engelsche captain Allen de gelukkige en het gevolg was twee overwinningen voor de toeristen, daar na raadde aanvoerder Bradman twee keer goed en de Australiërs behaalden de zege. Op den laatsten dag te Adelaide is, zooals te verwachten was op een kruimelend wicket de taak om 244 runs voor 7 wickets te ma ken. den Engelschen te zwaar gebleken. Deze wickets brachten het niet verder meer dan 96 runs. Het ziet er niet naar uit. dat de Engel schen er in zullen slagen, in de laatste ont moeting te Melbourne de Ashes" te herove ren, ofschoon wij van meening zijn, dat zij over een meer gevarieerden aanval dan de tegenstanders beschikken. Bradman is ech ter een kracht in zichzelf en zijn bijdragen miet de bat nivelleeren volkomen het voor deel, dat de Engelsche bowlers op hun Austra lisohe collega's zouden kunnen hebben. Meer dan dat, zijn voorbeeld werkt aanstekelijk op de aan zijn hoede toevertrouwde spelers en nu de Australische keuze-commissie er ein- De Italiaansche motorrenner Tartuffi hoopt met deze vrijwel onherkenbaar geworden motor op den straatweg FlorenceLucca het wereldsnelheidsrecord te verbeteren. delijk toe is overgegaan, gehoor te geven aan den algemeen geuiten wensch om de bij uit stek voor hun bowlen opgestelde spelers door all-rounders te vervangen, kan men van de eerste acht batsmen een behoorlijke score verwachten. Nu is het wel waar, dat het Engelsche team practisoh geen „staart" van beteekenis heeft, want zelfs Voce als num mer tien kan runs maken, een in vorm zijn de Bradman is nog altijd meer waard dan drie „gewone" eerste klasse batsmen te zamen. Het aspect van de testmatches is in deze vierde ontmoeting overigens terdege gewij zigd. In de eerste drie wedstrijden hing het resultaat hoofdzakelijk af van een drietal batsmen aan weerzijden, bij Australië waren dit Bradman. Fingleton en McCabe, bij de Engelschen Hammond. Leyland en Barnett. In die drie matchesc^eeft het bovengenoem de Australische trio 166.32 runs per innings bijgedragen tegen 204.20 van de drie bedoel de Engelschen. Het is in zekeren zin jammer, dat het win nen van den toss zulk een belangrijken fac tor vormt in het verloop van een toetswed- strijd, want onder normale omstandigheden ondervinden de bowlers van de glasharde Australische wickets wel zeer weinig mede werking en alleen het feit. dat de pitch door het gebruik op de laatste speeldagen gaat kruimelen en scheuren, kan voor het team. dat den opgooi verloren heeft en dus de vierde innings moet batten een beslissende handicap vormen. Na den derden toetswedstrijd was de winst verhouding dezelfde als in de serie van 1932 1933. want ook toen had Engeland met 2 overwinningen tegen 1 de leiding om ten slotte met 41 te zegevieren. Maar toen be schikten de Engelschen over een Sutcliffe om de innings te openen en een Larwood als bowler. Had Allen te Adelaide den toss ge wonnen, dan had een 32 winstmarge voor de touristen in de lijn der verwachtingen ge legen, thans echter wordt een uiteindelijk succes der Aussies meer en meer waar schijnlijk. Laatstgenoemden hebben in de huidige reeks wedstrijden hoofdzakelijk hun vertrou wen gesteld in de spin- en googly-bowlers, als gevolg van het feit, dat een groot deel der Engelsche batsmen in de gewone mat ches van dezen tour op dit bowlen niet het juiste antwoord wisten te vinden. Als fast- bowler bracht men uitsluitend McCormlck in het vuur, ofschoon men zoo noodig een be roep op Cotton en Ebeling had kunnen doen Deze opvatting treft des te meer, omdat Australië destijds voor het behalen van suc cessen voor een zeer belangrijk percentage op fastbowlers als Gregory en MacDonald steunde en ook de Engelschen met Allen, Larwood en Voce geduchte wapens ln het vuur brachten. Dat de Aussies ondanks de ervaringen in de eerste drie testmatches ook thans op O'Reilly en Fleetwood Smith rekenden voor het bedwingen van de Engelsche batsmen, die intusschen blijk gegeven hebben, dit soort bowlen thans naar behooren te kun nen spelen, kan niet anders verklaard wor den, dan dat men overtuigd is. dat op een wicket als te Adelaide de fastbowlers niet genoeg uit de pitch kunnen halen, om test- batsmen ernstig te verontrusten. De omstan digheden hebben deze opvatting recht doen wedervaren, want noch Allen, noch Voce of zelfs Farnes slaagden er meer dan een en- kêle maal in, den bal boven de stumps te doen uitkomen. Dat desondanks de eerste Australische in nings op een perfect wicket slechts 288 runs opleverde, is een bewijs, dat de Engelsche aanval zich onder moeilijke omstandigheden uitstekend van haar taak heeft gekweten. Niettegenstaande vele fraaie prestaties met bat en bal is de standaard van het spel aan geen van beide zijden zoo hoog als vier jaar geleden. Dit blijkt onder meer uit het feit, dat de hoogste openingsstand in deze serie matches slechts 53 opleverde en die werd in de eerste Engelsche innings van de zen wedstrijd gescoord door Barnett en Verity, welke bowler zich uitmuntend van de hem vreemde taak kweet en zijn wicket voor 19 waardevolle runs niet minder dan 1 uur en drie kwartier ophield. Voor hen, die van getallen houden, zij vermeld, dat tot dus verre 8 honderden zijn gescoord, te weten: Bradman 270 en 212, Hammond 231 not out, Leyland 126 en 111 not out. Fingleton 136 en ICO en Barnett 129. Het hoogste aantal wickets in één innings viel ten deel aan Ward, die er zes veroverde. De jaarlijksche schoolvoetbalwedstrijden hebben in den loop der jaren een groote vlucht genomen, niet het minst in onze stad. waar elk jaar nieuwe records betreffende het aantal deelnemende elftallen worden ge boekt en waar in de komende Paaschvacan- De Europeesche schaatsenkampioenschap- pen brachten te Davos feilen strijd. Het werd een groot Noorsch succe's door de overwinnin gen van Engnestangen bij de heeren en Leila Schou-Nielsen (inzet) bij de dames. Engne stangen verbeterde een wereldrecord '500 Meter) en zijn landgenoote maar liefst vier (500, 1000, 3000 en 5000 Meter). tie het tournooi voor de tiende maal zal wor den georganiseerd. Dat de belangstelling voor dit soort wedstrijden nog steeds stij gende is, is voor een niet gering deel te dan ken aan de goede zorgen van en de nauwge zetheid, waarmede de secretaris der School- voetbalcommissie. de heer W P. J. Ente. tel- kenjare de regeling en de afwerking van het tournooi verzorgt. Zooals men weet. staan deze wedstrijden onder leiding van de er kende plaatselijke bonden en zoo is het in Haarlem het bestuur van den Haarlemschen Voetbalbond, dat steeds zijn volle medewer king verleent, om dit sportfestijn voor de scholieren te doen slagen. De Commissie van Schoolvoetbal van den K.N.VJ3. heeft het gewenscht geacht, om, naast andere gegevens, inzicht te verkrijgen in de verhoudingen, die zich bij schóól-elf tallen voordoen met betrekking tot vereeni- gingsüdmaatschappen en tot de medische sportkeuring Uit de daarvoor verstrekte en ingekomen formulieren heeft men een sta tistisch overzicht samengesteld, waaraan vooral de vroegere D.F.C.-speler en oud-in ternationaal Jaap Bouman veel werk heeft besteed, dat over 1936 het volgende beeld geeft: In 19 plaatsen van ons land namen 873 elftallen met 11311 spelers en reserven aan de schoolvoetbalmatehes deel. Hiervan waren 3327 jongelui lid van een erkende vereeni- ging en derhalve 8984 geen lid van een c.lub. terwijl slechts 1039 spelers medisch gekeurd waren Dat wil dus zeggen, dat ongeveer 80 procent der deelnemers geen lid van een ver- eeniging was, dat ongeveer 10 procent me disch gekeurd was, zoodat dus. in aanmer king nemende, dat een klein gedeelte dei- medisch gekeurden niet tot een vereeniging behoorde, het percentage van zoodanig ge keurde jeugdige leden van voetbalclubs ge middeld op 20 procent dient te worden ge schat. Jammer genoeg waren bij deze tabellen de gegevens, onze stad en het schoolvoetbal- tournooi betreffende, niet beschikbaar. Met de Engelsche voetbalbekerwedstrijden is men. op een paar over te spelen matches na, reeds weder tot de vijfde ronde gevor derd, waardoor het aantal aangebleven clubs tot 16 is ingekrompen. Drie Londensche clubs zijn nog in de ..running" en wel Arsenal (bekerhouder), de tweede klasser Totten- ham Hotspurs en Millwall uit III Zuid. Na de verrassende 50 zege op het terrein van het sterke Portsmouth viel de magere 10 overwinning van de Smirs op eigen veld te gen Plymouth eenigszins tegen en men kan hun dan ook op 20 Februari as. bij hun be zoek aan Everton weinig kans geven. Arsenal speelde het te Londe'n met de hekkesluiters Manchester United, die wel andere dan be- kerzorgen hebben op haar slofjes klaar, ter wijl Millwali. een uitstekend bekervechter, na Fulham. wederom een stadgenoote in het zand deed bijten. Een record-menigte van Oplossingen, bijdragenvragen, enz. te zenden aan den Schaakredacteur van Haar lem's Dagblad. Groote Houtstraat 93. Haarlem PROBLEEM No. 895. (No. 1 van den wedstrijd, 43e ladder). w m üf EU, f W/M k Mat in drie zetten. Stand der stukken: Wit: KbS, De2, Lhl, Pd8. Pe5, a5, h4. Zwart: Kd6, La2, Lg3, b4, b5, c4. e7, h5. „De thans in het schaakspel gebruikelijke waardeering: winst, remise of verlies, is te be perkt, Want de schaal van de natuur heeft oneindig' veel nuances en we moeten er naar streven, de natuur als leermeesteres te be schouwen Dr. EMANUEL LASKER. Zal de metalen ski het op den duur van de houten glijlatten winnen? De voorstanders wijzen er op. dat ski-breuk haast onmogelijk wordt, de tegenstanders willen de traditie be houden en waarschuwen, dat men er niet mee bergop kan zonder het gebruik van lappen of huiden. De strijd zal nog wel lang duren. ONZE DRIE EN VEERTICSTE LADDERWEDSTRIJD. Heden begint onze drie en veertigste lad derwedstrijd, welke negen weken zal duren. In bedoeld tijdvak zullen 6 twee-zetters, 2 drie- zetters. 2 eindspelstudies, 1 vierzetter en een schertsprobleem worden geplaatst. Iedereen kan aan den wedstrijd deelnemen; minder ge routineerde of beginnende oplossers kunnen hun krachten aan de tweezettige problemen beproeven. Wanneer men geregeld eenige problemen goed oplost, zal eenmaal de top van de ladder worden bereikt, ook al behaalt men in eiken wedstrijd derhalve niet het hoogste aantal punten. Het aantal deelnemers bedraagt thans 124. Aan den termijn van inzending der oplossin gen, welken wij op veler verzoek op veertien dagen hebben gesteld, zullen de oplossers zich stipt moeten houden aangezien voor te laat ingezonden goede oplossingen geen punten meer worden toegekend. DE WEDSTRIJDBEPALINCEN. 1. De wedstrijd omvat èèn afdeeling, waarin, in den regel tweemaandelijks, 12 opgaven (problemen en eindspelstudies) ter oplossing worden gegeven. 2. De wedstrijd is doorloopend, z.g. ladder systeem, iedereen kan zich te allen tijde als oplosser aanmelden. Eechter is opgave van naam en adres noodzakelijk. 3. Voor iedere goede oplossing worden pun ten toegekend en wel: voor twee-zetters 2 punten, voor drie-zetters 3 punten, voor vier- zetters 4 punten, voor eindspelstudies 5 pun ten en voor schertsproblemen 1 punt. 4. Nevenoplosbare of onoplosbare proble men en studies worden niet opzettelijk ge plaatst. Mocht een deelnemer echter kunnen aantoonen dat een probleem of studie on oplosbaar of nevenoplosbaar is dan worden hem (haar) 2 extrapunteri voor tweezetters en 3 extrapunten voor de overige problemen en studies toegekend. Voor Schertsproblemen kan in bedoeld geval één extrapunt worden toegekend, (zie art. 11). Iedere foutieve bewering omtrent nevenop losbaarheid of onoplosbaarheid kan worden gestraft met één punt. Iedereen heeft natuurlijk het recht de be doelde bewering binnen den gestelden termijn (zie art. 10) te herroepen. De auteursoplossingen blijven echter, ten opzichte van het aantal daarvoor vastge stelde punten, van kracht. 5. Tweemaandelijks wordt een ranglijst op gemaakt volgens het totaal aantal behaalde punten; die ranglijsten zijn doorloopend; het tweemaandelijks behaalde aantal punten wordt bij het totaal van de vorige lijst opge teld. 6. Tweemaandelijks wordt een prijs toe gekend ter waarde van ongeveer f 5, (schaakboek of schaakboeken, schaakspel, schaakbord, reisschaakspel, enz., enz. naar keuze van den winner). Jndien er .minder dap, 69 deelnemers zijn wordt geen prijs toegekend. Men kan niet een prijs winnen, in een tijd vak, waarin men niet heeft opgelost. 1 7. Bij gelijk uitkomen beslist het lot. Na het winnen van een prijs wordt het punten - aantal geannuleerd en kan men opnieuw de ladder bestijgen. Zij, die door het lot afvie len voor den tweemaandelijkschen prijs, be houden echter het puntenaantal, dat gevoegd wordt, bij het totaal aantal punten, even tueel door hen behaald in het volgende twee- maandelijksch tijdvak. 8. Het puntenaantal van deelnemers, die gedurende 6 achtereenvolgende maanden niet hebben opgelost wordt geannuleerd. 9. Vermelding' van den sleutelzet van twee- zetterS is voldoende. Voor 3-zetters moeten echter de eerste 2 zetten, voor 4-zetters de eerste 3 zetten, benevens alle varianten, wor den opgegeven. Onvolledige oplossingen kun nen voor den wedstrijd als niet geldig wor den aangemerkt. Bij eindspelstudies zal steeds vermeld worden of de uitwerking geheel of ten deele wordt verlangd. 10. Uiterlijk 14 dagen na den datum van verschijning van de schaakrubriek, waarin de opgaven gepubliceerd worden, moeten de op lossingen in ons bezit zijn. Eventueel kan van die bepaling dispensatie verleend worden, in welk geval de behaalde punten van alsnog aanvaarde goede oplossin gen, zoo noodig eerst in de volgende ranglijst worden verantwoord. 11. Over foutieve opolssingen kan niet wor den gecorrespondeerd. Zij. die meenen neven- oplossingen te hebben gevonden, zullen die voor alle opgaven volledig moeten inzenden, daar zij anders zonder meer ter zijde worden gelegd. 12. In bijzondere of onvoorziene gevallen be slist de schaakredacteur. OPLOSSING PROBLEEM No. 888. No. 4 van den wedstrijd, 42e ladder). Stand der stukken: Wit: Ka6. Dg6. La2, Lc3, a3, b5, b6, e2, f5. Zwart: Kc5. Pb3, d5. d7. D r. L. N. d e J o n g, Ruinen). 1. Dg6g8, enz. OPLOSSING PROBLEEM No. 889. (No. 5 van den wedstrijd, 42e ladder). Stand der stukken: Wit: Kd2, Df2, Tel, Tg5, Lf7, Pd3, Pe5, c4, e2, f6, g6. Zwart: Ke4, Td6, Th3, Lh2, Lh5, d7, g4. (Alain C. White, Litchfield). 1. Kd2—rC3, enz. Dit probleem verwierf den tweeden prijs in een wedstrijd van „Good Companion" (April 1918); het thema is: matvoeringsverandering. Dit probleem verwierf den eersten prijs in een wedstrijd van „L*Italia Scacchistica" (1931). Alle problemen goed opgelost door: H. J. S. Beck, H. S. Bogaardt. H. de Ruijter en J. Vermeer, allen te Bloemendaal; C. Kos ter, te Ede Gld. J. J. H. Bauer, Th. J. Beu- mer, H. en J. Blokker, M. Daim, C. v. Dort, H. W. v. Dort, L. Griek, F. F. Groos, J. Hille- brand, R. Hommers, J. Honsbeek, F. W. Hoo- gerbeets, B. Hoogreef, J. ten Hove, G. Hui zing Jr., C. aan de Kerk, A. Krijn, J. v. Lu nenburg, H. F. Lijnbach, J. H. Meilink. A. J. Mooy, Joh. B. Pennock. P. Rotteveel. J. W Schipper, mevr. J. Smit geb. Bückmann, A Veerman, C. Warlé, J. v. d; Water, J. P. Wever. J. E. Wieïenga en W. A. v. Zanten, allen'te Haarlem: J. J Pootjes Jr., te Halfweg: F. D. Kat en C. de Vries, beiden te Heemstede: W. de Laat, te Hillegom; H. F Antonisse, J. Ger- meraad. B. v. Rossem, K. Siegerist en H. F. Zeylstra, allen te Santpoort (allen zes punten). Voorts zijn de problemen nos. 888 en 890 ;oed opgelost door: B. Koedijker, te Ede (Gld.); B. Amelung, A. v. Baren, J. Y. Blokker, E. Fijlstra, K. Koedoo- der, M. Kruyff, W. F. Kruyff, J. J. Piers, A. Vogelenzang en C. F. Weber, allen te Haarlem (allen vier punten). Voorts zijn de problemen nos. 889 en 890 goed opgelost door: H. J. Bakker, J. Derogee, A. W. Face en N. Ploeger, allen te Haarlem; mej. D. M. Graaf land, te Santpoort, (allen vier punten). Voorts is probleem no. 888 goed opgelost door: B. de Jong, C. Kossen, A. v. Leeuwen en B. A. Snelleman, allen te Haarlem (allen twee punten). Ten slotte is probleem no. 890 goed opgelost door: Th. Kan en Joh. Lukkien, beiden te Haar lem; P. Spek, te Heemstede (allen twee punten) CORRESPONDENTIE. Wij ontvingen 30 foutieve oplossingen, welke als volgt worden weerlegd: Ad. Probleem no. 888 1. La2xb3 faalt na 1. d7d6. 1. Dg6g7 faalt na 1.d5—d4. 1. e2e4 faalt na 1.d5xe4. 1. Dg6e8 faalt na 1.d5— d4. Ad. Probleem no. 889. 1. Kd2c2 faalt na 1. - 1. Tg5f5 faalt na 1. - 1. Pe5xd7 faalt na 1. - 1. Pe5c6 faalt na 1. 1. Kd2cl faalt na 1. 1. Pe5xg4 faalt na 1. 1. Pe5f3 faalt na 1. - 1. g6g7 faalt na 1. 1. Lf7e6 faalt na 1. 1. e2e3 faalt na. 1. - Th3e3. Th3e3. Td6xd7. d7xc6. Th3e3, Lh5xg4. Lh2f4f. Lh5xf7. d7xe6. Td6xd3f. Ad. Probleem no. 890. 1. Tc6b6 faalt na 1. 1. Tb5d5t faalt na 1. 1. Tb5b6 faalt na 1. 1. Tb 5c5 faalt na 1. Kd7c8. Kd7e8. Kd7e8. Kd7e8. OPLOSSING PROBLEEM No. 890. (No. 6 van den wedstrijd, 42e ladder). Stand der stukken: Wit: Kh7 Da4, Tb5. Tc6. La6. Lf8. Pa8. ?e< *7 f5. ge. Zwart: Kd'. Tb7. Tb8. Pd8 Ph5 h4. f6. (O. Stocchi, Langhirano). 1. Tc6c8, enz. Ede (Gld.) C. K. Uw schertsprobleem zullen wij onderzoeken. Haarlem. J. H. Uw eindspelstudie zullen wij t. z. t. gaarne plaatsen. Heemstede. F. D. K. Hartelijk dank voor uw waardeerend schrijven. Haarlem. H. en J. B. Op 1. Pg3—f5, Kf7—g8! 2, Lf3d5t, Kg8h8; 3. Lb4c3 antjvoordt Zwart h7h6 en mat volgt niet. F. F. G. Op 1. Pg3—f5. Kf7g82. Lf3—d5f antwoordt Zwart niet c6xd5, maar 2. Kg8h8 (zie ook vorige corr.). Joh. L. 1. Pg3f5 faalt na 1. Kf7g8! H. F. L. Op 1. Pg3—f5, Kf7g8!2. Lf3—d5t antwoordt Zwart noch c6xd5, noch Kg8f8, maai' Kg8h8 (zie ook corr. met H. en J. B.). Heemstede. P. S. Zie corr. met Joh. L., te Him. U moet bij drie- en vierzetters alle va rianten opgeven en teVens de zetten van Zwart vermelden in uw oplossing. Santpoort. H. F Z. Zie corr met F. F. G.. te Him. IJmuiden. J. H. v. d. S. Zie corr. met Joh. L., te Him. ONDRAGELIJKE RHEUMATIEKPIJNEN? De Indische Rheumatlekkruiden „JAVA" verwijderen de overtollige URINEZUREN langs den natuurlijken weg. Neemt proef en Gij zult er baat bij vinden ƒ0.75. PANASOL. het krach tige INDISCHE SMEERSEL bij Jicht en Rheu- matiek. Spierpijnen 0.75. ALLE SOORTEN INDISCHE KRUIDEN. KRUIDEN-LABORATORIUM „J A V A" Garenkokerskade 82, Haarlem, Telef. 12305. (Adv. Ingez. died.) ruim 42.000 toeschouwers was getuige van een 30 overwinning op Chelsea. ..The Lions" zooais Millwall genoemd wordt, hebben thans wederom een thuiswedstrijd geloot en ditmaal komt het sterke Derby County, dat het als favoriet gedoodverfde Brentford door een hattrick van Astley met 30 versloeg, op bezoek. Ondanks het verschil in klasse is een overwinning van Derby nog lang niet zeker, dat heeft men wel kunnen zien in den strijd tusschen Luton Town, eveneens uit ill Zuid, en de kampioenen Sunderland. Slechts met de grootste moeite wist laatstgenoemde club, na éen aanvankelijken 20 achterstand, een gelijk spel te behalen en het is nog de vraag, of ze op eigen veld er in kan slagen, de vu rige en goed spelende Lu ton-ploeg, die het al meermalen tot een der laatste ronden heeft gebracht, er onder te houden, Arsenal heeft zoo op het oog een gemak- kelijken uitwedstrijd tegen Burnley, doch ook hier zou de oogenschijnlijk sterkere wel eens het onderspit kunnen delven. Juist deze ongewisheid is de aantrekkelijkheid van be kervoetbal. dat helaas in ons land een on dergeschikte rol speelt. Want waar anders dan in Engeland kan men 42.000 toeschou wers op het terrein van een derde klasser (Millwall) verwachten, die er dan bovendien nog in slaagt, een club als Chelsea kansloos uit te schakelen. De finalist van het vorige jaar heeft zich niet laten intimideeren door de 61 overwinning, door Wolverhampton in de vorige ronde behaald. Ofschoon het een uitwedstrijd gold slaagde de United er in, een gelijk spel te bewerkstelligen; de uitein delijke winnaar moet bij Grimsby op bezoek. We zullen het, wat het bekervoetbal betreft, voor vandaag hierbij laten. Dat men ook in Engeland warm 'kan loo- pen voor vermeende overdreven straffen voor in overtreding zijnde spelers, blijkt uit het feit. dat een deel der sportpers zeer veront waardigd is over het geval van een prof uit een derde divisie-club. die nog nimmer zelfs een waarschuwing had gehad en onlangs drie minuten na het begin van een wedstrijd dus voor dat hij practisch gesproken aan het spel had.deelgenomen, uit het veld werd ge zonden. Hij werd bestraft met een maand schorsing en acht pond sterling boete, wat in dit geval neer komt op een schadepost van 28 pond. Het opleggen van een boete is eerst kort geleden ingesteld, terwijl een schorsing automatisch het derven van loon met zich medebrengt. In den regel dragen de clubgenooten dan wekelijks een bedrag bij. om den gestraften speler over den moei lijken tijd heen te helpen. Hoe denkt Uw dochter over U? ,DE GESCHIEDENIS VAN MIJN VADER" door DAPHNE DU MAURIER. is een levensbeeld, raak, gevoelig en eerlijk. Een Cultuurserie boek, dat men geniet, ont houdt en op zichzelf van toepassing brengt (Adv. Ingez. Med.) PAARDENSPORT. Het Int. Concours Hippique te Berlijn. Uit Berlijn: Donderdag is het internationaal concours-hippique te Berlijn voortgezet met een vaardigheidsproef, waaraan 44 ruiters deelnamen. Onze landgenoot luit. Greter be zette met „Trixie" de vierde plaats met een tijd van 47.8 sec., waarbij hij zonder fouten over het parcours ging. Luit. Greter was daarmede de eenige buitenlandsche ruiter, die geen fouten maakte. Ook acht Duitsche deelnemers verrichtten deze prestatie. De sterke Fransche ruiters konden zich niet plaatsen. Nederland derde in équipe wedstrijd der burgerruiters. Donderdagavond is dit concours-hippique voortgezet met een équipewedstrijd voor bur gerruiters. Duitschland werd eerste met acht fouten, tweede de Hongaarsche ploeg met een halve fout meer: de Nederlandsche équipe, die uit de ruiters Pasman op Selloe, Leeuwen burg op White Bear en Gruppelaar op Peacock bestond, bezette de derde plaats met 9 Vz punt. Het zag er in het begin naar uit, dat het een Nederlandsche overwinning zou worden. Het traject, waarop dertien hindernissen wa ren uitgezet, werd de eerste maal door den heer Pasman uitstekend afgelegd, waarbij hij slechts 12 fout boekte. Duitschland had toen reeds 4 en Hongarije 4'fout. De heer Grup pelaar deed het nog beter. Zonder fouten werd het parcours gereden, maar dc heer Leeuwenburg was niet zoo op dreef. Hij be zorgde aan de Nederlandsche équipe acht fouten, waardoor onze landgenooten van de eerste naar de derde plaats verhuisden. NED. KORFBALBOND HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. In het Noorder Sportpark heeft Haarlem 2 van de N. K. B.-twaalftallen het rijk alleen: Haarlem 2—Hercules 2 is de eenige N.K.B.- ontmoeting in Haarlem. De Amsterdammers hebben de beste papieren. HAARL KORFBALBOND DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. In de eerste klasse worden twee wedstrijden gespeeld. Haarlem 3 ontvangst Always Ready 1. dat haar puntenaantal wel zal vermeer deren. Aurora 1O.K. 3 zal niet van spanning ontbloot zijn. De gastheeren staan er iets beter voor. De tweede klasse geeft: Flora 2Aurora 3, Aurora 2—O.K. 4 en T.H.B. 2—Meerlebosch 1. De eerste ontmoeting is voor Flora: in de tweede lijkt Aurora 2 de beste kansen te hebben, terwijl Meerlebosch in de minder heid zal blijven. 3 A: O.K. 5—Zwaluwen 1; Aurora 4Flora 3. Bij beide ontmoetingen zijn de partijen aan elkaar gewaagd. 3 B: Meerlebosch 2Oosthoek 1: Always Ready 3—Haarlem 5. Oosthoek cn Haarlem 5 kunnen winnen. Adspirantencompetitie. Na enkele weken rust, begint a.s. Zaterdag middag weer de adspirantencompetitie met het volgende programma: Afdeeling A: Animo (Haarlem)Zwaluwen b. FloraAnimo (Hillegom). Afdeeling B: Zwaluwen a—D. E. S.: Meerle bosch aO.K. a.. OosthoekHaarlem a. Afdeeling C. Sport Vereent b—Haarlem b.f Haarlem c—Meerlebosch c., AuroraS.V. a- O. K. bMeerlebosch b.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 7