Viaetiouk ssnznana bBES ÏS"VAi»FY ^WEERBERICHT WALES A. H. CARRER Waar zoek ik Kamers KENNEMER PENSION- HOUDERSBOND TANDARTSEN KLINIEK Inst. MERCATOR Alfred Sarot STENO TYPISTE I BOEKH. INST. PONT ZATERDAG 8 FEBRUARI 1937 H A AR t EM'S DAGBEAÜ 2 Haarlemsche Weer- en Sterrenkundige Kring. Geboorte, leven en sterven van depressies. Voor de afdeeling Haarlem van de Vereeni- ging van Weer- en Sterrekunde hield dr. W. Bleeker, wetenschappelijk assistent bij het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch In stituut te De Bilt gisteravond een voordracht over „Geboorte, leven en sterven van depres sies". Dr. Bleeker gaf in het eerste gedeelte van zijn voordracht de toehoorders een denkbeeld van het wezen van een depressie, en zette uiteen, dat men hieronder moet verstaan een gebied, waar de luchtdruk laag is ten op zichte van dien in de omgeving. Deze lage luchtdruk wijst op een „tekort" aan lucht. De vraag is hoe ontstaat, bestaat en ver dwijnt dit tekort. Ongeveer 30 jaar geleden hadden de me teorologen een eenvoudige en begrijpelijke depressie-theorie. Een depressie zou n.l. daar ontstaan waar tengevolge van verwarming van de lucht, deze uitzet, en in hoogere luchtlagen naar de om geving afvloeit. In de onderste luchtlagen stroomt de lucht naar het midden van de de pressie toe. Er ontstaat een circulatie-sys teem, waarbij ook opstijgende luchtstroo- mlngen een belangrijke rol spelen. Houdt de verwarming op, dan verdwijnt de depressie weer. Dit schema bleek echter niet juist te zijn, het geeft een onvoldoende verklaring van de verdeeling van het weer in een depressie en het klopte bovendien niet met waarnemingen in de hoogere luchtlagen. Veel beter beschrijft de theorie van Bjerknes de levensloop van de depressie. Aan de scher pe scheiding van koude poollucht en warme tropische lucht, het z.g. poolfront, ontstaan golven. De koude lucht dringt in de warme, de warme in de koude. Er ontwikkelt zich dan in de koude lucht een lage druk gebied. Is deze theorie juist, dan moeten wij door de depressie het poolfront ook kunnen volgen. Inderdaad blijkt dit het geval te zijn. We hebben een warm front, met z.g. landregen. en een koud front met regenbuien. Tusschen beide fronten ligt de warme sector. Het weers- verloop bij het overtrekken van een depres sie voldoet soms heel goed aan deze sche matische voorstelling. De koude lucht sluit bij de ontwikkeling van een depressie, de warme lucht af. Dit is het teeken, dat de depressie haar leven gaat eindigen. N3 nog een en ander over families van depressies te hebben verteld, besloot de spre ker zijn opmerking, dat nog veel in de de pressie-geschiedenis onbegrijpelijk is. doch dat wij in den laatsten tijd tengevolge van het onderzoek der hoogere luchtlagen meer en meer van de depressie-raadsels kunnen oplossen. JUBILEUM IN DE SLAGERSWERELD. Op 19 Februari a.s. hoopt de heer H. M. M. Boesmans den dag te herdenken, dat zijn bekende lamsslagerij aan de Ged. Oude Gracht 44 veertig jaar geleden werd opgericht. zakdoek v fm. MT Flacon a f. 1,25 en f.2-bij apothekers en drogisten (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: ZATERDAG 6 FEBRUARI Stadsschouwburg. Wilsonsplein: Fritz Hirsch Operette „Dreimadlerhaus", 8.15 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater; „De man die te veel wist". 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Mistinguett in haar eerste sprekende film „Rigolboche". 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Haar grootste schat", 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: de Weensche Tobis- film „Burgtheater", 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Heemstede: Tentoonstelling in ,,'t Pa let", Bronsteeweg 21. 1012 en 1417 uur. ZONDAG 7 FEBRUARI Stadsschouwburg: Jan Musch in „De Sa- bijnsche Maagdenroof" 8.15 uur. Stadsschouwburg: Kinder-Operette „De Sneeuwkoningin". 2.30 uur. Rembrandt Theater: Baboena (In Ba- vianenland). 11.30 uur. Frans Hals Theater: „Drie Stuivers Opera" 11.30 uur. Rozekruisers Genootschap, Openbare voor dracht, Bakenessergracht 13. 7.15 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Heemstede: Tentoonstelling in ,,'t Pa let", Bronsteeweg 21, 1012 en 1417 uur. MAANDAG 8 FEBRUARI Stadsschouwburg: Ned, Tooneelgroep: „Een jas, een hoed. een handschoen", 8.15 uur. Wilhelminastraat 51. Muziekvoordracht van Dirk v. d. Stam. 7.308.45 en 910.30 uur. Gem. Concertgebouw: Ongecostumeerd Vastenavondbal. 8.30 uur. Haarl. Hulpbank: Vergad. van leden, Lange Margarethastraat 13. 3.30 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Heemstede: Tentoonstelling in ,,'t Pa let", Bronsteeweg 21, 1012 en 1417 uur. ROOSTER VAN APOTHEKEN (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid.) Voor de apotheken, die toestemming ge vraagd hebben, om 's avonds en 's nachts en Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster op gemaakt. Van Zaterdag 6 Febr. des avonds 8 uur tot en met Vrijdag 12 Febr. zijn de volgende apo theken op Zondag, 's avonds na acht uur en des nachts geopend. Th. A. Klinkhamer, Koninginneweg 69, tel. 11596. Firma Grijseels en van Hees, Lange Veer- straat 14, tel. 11000. L. Schoorl, Frans Halsplein l, tel. il-MO. Vrouwen Vredesgang". Op Dinsdag 18 Mei. Voor de vierde maal zal in Nederland een Vrouwen Vredesgang worden gehouden, nl. op Dinsdag 18 Mei 1937, den „Dag van Goe den Wil" Wederom zullen alle vrouwen, zonder on derscheid van godsdienstige overtuiging of politieke gezindheid, opgeroepen worden om door haar deelneming aan deze stille mani festatie te toonen, dat zij ondanks alle drei gende conflicten tusschen de verschillende volken, haar hoop eiyvertrouwen op vreedza me bijlegging van geschillen gevestigd blij ven houden. Wederom wordt een beroep gedaan op de vrouwen om op 18 Mei 1937, den „Dag van Goeden Wil" te toonen, dat die dag voor haar zijn beteekenis niet verloren heeft! Men kan zich opgeven aan het plaatselijk secretariaat of aan het Centraal Comité, Langendijkstraat 13, Haarlem. Geldelijke bijdragen zijn hartelijk welkom en kunnen ten alle tijde gestort wórden op postrekening 96900 t. n. v. W. A. van Sons- beek, adm., Haarlem. H. F. BOOT'S AMSTERDAMSCHE TENTOONSTELLING. De tenstoonstelling wordt hedenmiddag opend, onmiddellijk na de opening van "de expositie der Onafhankelij ken, die de daar voor gebruikelijke bovenzalen zullen betrek ken. Onzen stadgenoot zijn de mooie vierkante zalen aan de tuinzijde. parterre, toegewezen, waar onder anderen ook Tjipke Visser 'zijn zoo geslaagde jubileumsexpositie gehouden heeft. Over het licht in deze ruimten oordeel ik gunstiger dan anderen: bij een minder lichtloozen dag dan gisteren zal het sterke werk van den Haarlemschen schilder hier zeker tot zijn recht komen. Boot exposeert er veel portretten en het ensemble zal niet nalaten in de hoofdstad indruk te maken en Boot uit de sfeer., der locale beroemdheid in die der hoofdstedelijke waardeering over te hevelen. Voor wie, als wij, zijn werk kennen, komt dat feit zeker niet te vroeg. Ook lijkt het mij in Boot's belang dat Haarlem voor ditmaal den voorrang aan de Hoofdstad heeft afgestaan, onze eigen stal zal in de maand Maart de gelegenheid hebben, een keuze collectie uit het werk van den zestigjarige in het Frans Halsmuseum bijeen gebracht te zien. Voorloopig wenschen wij den schilder een doorslaand Amsterdamsch succes. Wij komen dezer dagen op het daar geexposeerde, na rustige beschouwing terug. De entreezaal is gevuld met aquarellen en teekeningen waartusschen ook de buste van Boot, die wij Woensdag in ons blad reproduceerden, is op gesteld. De volgende zalen, ruim gehangen, maken een uitstekenden indruk. In totaal zijn er een zeventigtal kunstwerken, op enkele uitzonderingen na, uit Boots atelier te voor schijn gekomen, te bezichtigen. J. H. DE BOIS. HET A.B.C. CABARET. Zondag 14 Februari zal het A.B.C.-Cabaret, dat reeds te Haarlem een succesvolle opvoe ring gegeven heeft, een reprise 'brengen van het zoo charmante en algemeen geslaagde repertoire „Klankenpa.rade", waaraan we derom medewerken: Corry Vonk. Lau Ezer- man. Tilly Perin-Bouwmeester, de vlèugel- specialisten Beuker'en Denijs, Wim Kan, Maria Marletto. De leiding berust bij Louis Gimberg; de auteurs zijn: Louis Gimberg én Wim Kan VOLKSUNIVERSITEIT. Het bestuur van de Volksuniversiteit schrijft ons: De cursus „Zwerftochten door de vrije na tuur" heeft de belangstelling getrokken, die men verwachten kon. Op den eersten avond dien van den heer Portielje. zaten stelli; 500 menschen te luisteren. Voor de avonden van den heer Strijbos kunnen nog wel eenïge kaarten geleverd worden: maar dat zal wel niet lang meer duren. Ook voor die lezing van den heer Brouwer over: „Spanje" van Zaterdagavond zal het aantal gegadigden, niet gering blijken. Maar mogen wij ook nog eens op een paar luister cursussen attent maken, die de volgende week beginnen en die zeer interessant beloven te worden? Zeer actueel zijn de leergangen over „Het Italiaansche fascisme en het Anti-semietis me" en „De Duitsche geloofsbeweging (Het Nieuwe Heidendom)" door den Amsterdam- schen historicus Dr. Presser en den Remon- strantschen predikant F. Kleyn. Beide spre kers is het volledig toevertrouwd om op vol ledig objectieve wijze deze belangrijke en karakteristieke stroomingen van het moderne Midden-Europa te analyseeren en te doen kennen. En het merkwaardigst lijkt de leergang .Natuurkundige waarnemingen in open lucht" waarbij „golven en rimpelingen van het water", wind, wolken, onweer, noorderlicht e.t.q. zullen worden behandeld. De spreker Dr. Minnaert uit Utrecht is niet alleen physi- cus, ook aestheet. Doel van den cursus is het verschaffen van „verdiept natuurgenot". Zie hier dus een populair programma in den oeden zin van het woord. Tenslotte vermelden wij nog, dat leden van contribueerende vereenigingen de lezing van Dr, Brouwer gratis kunnen bijwonen. STADS BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL PRINSENHOF. (Openbare Leeszaal en Bibliotheek). Nieuwe aanwisten. Godsdienst. Schmidt. Endsynthese der Religlonen der Urvölker Amerikas, Asiens, Australiens. Afrikas. Touw. De burgerlijkheid der kerk. Exacte wetenschappen. Alders. Jongens en scheikunde. Griend JrVan de. Stereometrische vraag stukken. Met antwoorden. Wydenes. Planimetrie. Technische wetenschappen. Roorda. Radiotechniek. Swierstra. Radio-ontvangst in theorie en practijk, 2 dln. Wattjes. Berekening van bouwconstructies Beeldende kunsten. Boreux. L'art égyptien. Eerenbeemt, van den. Matthieu Wiegman. Laurent. L' architecture et la sculpture en Belgique. Paris. La peinture espagnole. Nederl. en i. h. Nederl. vert. romans. Cohen. Leven en dood; schetsen. GoghKaulbach, van. Menschen van dezen tijd. Hurley. Monseigneur. Parrott. Als wij opnieuw konden beginnen Duitsche romans. Eckstein. Nero. Federer. Das Matteliseppi. Feuchtwanger. Der falsche Nera. Keiler. Ferien vom Ich, De radiator van Uw verwarming Knort heel den dag van groot plezier, Als FRANS PERQUIN bij U laat brengen Zijn prima BRECHCKES, NOOTJES VIER! (Adv. Ingez. Med.) r De Bilt voorspelt: Matigen tot krachtigen Noordwestelijken tot Zuidwestelijken wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, kouder. BAROMETERSTAND Hoogste 761.8 m.M. te Biarritz. Laagste 730.1 m.M. te Skudesnaes. (Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut.) Het centrum van de depressie trok iets naar het Oosten en ligt thans voor het Zuidelijk gedeelte van de Noorsche kust en is belang rijk in diepte afgenomen. Een secundaire de pressie is Vrijdag snel over onze omgeving getrokken en veroorzaakte hevige regens, voornamelijk in België en Noord-Frankrijk. De hooge druk, die Vrijdag in het Zuid-Oos ten. trok naai- het Westen; de kern ligt over Zuidwest Frankrijk. Op de Britsche eilanden, in onze omgeving, West- en midden Duitschland, en vooral in Frankrijk, is de luchtdruk thans snel stijgende. In Duitsch land en Noord-Oost Frankrijk is de lucht nog betrokken met regen, de wind is daar nog Zuidwest. In het -Westen van het waarne mingsgebied is de wind tot Noordwest ver ruimd en de lucht opgeklaard. De tempera tuur daalde hier vrij aanzienlijk. In het binnenland van Scandinavië, in Lapland en Finland heerscht nog matige tot strenge vorst, overigens verdween de vorst vrijwel geheel uit het waarnemingsgebied. De Duit sche bergstations en de Alpenstations melden vrijwel alle mist met sneeuw of regen en harden wind; er is echter ook daar verbe tering in het weer te wachten. BAROMETERSTAND Vorige stand 743 m.M. Stand van heden 754 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: Fa, A. FEDERMANN, Opticien Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 HOOG WATER TE ZANDVOORT Zaterdag v.m. 10.58 uur; n.m. 23.44 uur. Strand berijdbaar van 16.0021.45 uur. Zondag v.m. uur; n.m. 12.17 uur. Strand berijdbaar van 5.0010.15 uur. Maandag v.m. 1.01 uur; n.m. 13.15 uur. Strand berijdbaar van 6.00—11.15 uur. DE IDEALE BRANDSTOF 15120 f 1.95 22|35 en 30|50 f 2.45 „DE SPAARNESTAD" v1=liS NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN. VEREEN. VAN VRIJZ. PROTESTANTEN. Haarlem-Noord, afd. Ned. Prot. Bond. Ge bouw Berkenstraat 10. Nam. 7 uur: Ds. F, H. van Aalst, te Meeden. 121 uur: Zondagsschool. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN Inlichtingen over gevonden voorwerpen aan het bureau van politie Smedestraat, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Terug te krijgen: Hand schoenen en ceinturen: Politiebureau Smede straat. Bril in étui: Hos, 2e Zuidpolderstr. 7. Honden: Asyl, Ridderstraat 11. Padvinders- hoed: Toepoel, Zuiderstraat 22. Regenjas: Koels, Timorstraat 135. Kerkboek: v. Lunen burg. Florisstraat 77. Katten: Asyl. Ridderstr. 11. Electr. lantaarn: Hart, Potgieterstraat 38. Oorkleppen: Lefeber, Timorstraat 22. Oorbel: Leistra, Geweerstraat 46. Oorbel: Luijten, Ar chipelstraat 81. Ventvergunningpenning: Po litiebureau Smedestraat. Portemonnaies met inhoud: Politiebureau Smedestraat en Windt, Wagenweg 146. Teekenpasser en Rozenkrans: Politiebureau Smedestraat. Rijwielplaatjes: Funke, Heemsteedsche Dreef 175. te Heemste de; Stoelman, Nieuwe Kerksplein 2 rd.; Ste vens, Vosmaerstraat 91; v. Meurs, Oost Indië- straat 89; Knoop, Kloppersingel 185. Padvin- dersriem: Kater, Zocherstraat 66. Huissleutel: Alders, Jansstraat 11. Duimstok: v. Twuijver, de Clercqstraat 136. Gymnastiekschoen: v. d. Schaar, Landzichtlaan 43 te Heemstede. Da- mestaschje met inhoud: Politiebureau Smede straat. Zweep: Den Hartog, Marnixstraat 3. BLOEMENDAAL LAATSTE WINTERLEZING. Donderdag 11 Februari wordt door de Ver- eeniging voor Jeugdwerk de laatste win terle zing gegeven in het Jeugdhuis aan de Don kere Laan. Prof. dr. L. H. Grondijs uit Scheveningen, zal spreken over: ,,In Spanje tijdens den burgeroorlog". BLOEMENDAALSCHE REDDINGSBRIGADE. Vrijdagavond sprak de heer A. J. Meijerink in de M.U.L.O.-school aan den Vijverweg voor de Bloemendaalsche Reddingsbrigade. Ik spreek hier op een historische plaats, sprak de heer Meijerink, want hier op de zelfde plaats heb ik jaren geleden mijn eerste voordracht gehouden, waaruit de Bloemendaalsche Reddingsbrigade is gebo ren. Spr. behandelde nu het onderwerp: het red den van drenkelingen uit auto's. Aan dit onderwerp zitten allerlei problemen vast, die nog niet opgelost zijn, omdat de onderzoekingen en opgedane ondervindingen alle van recenten datum zijn. Ook behoeven wij ons nog niet naar het buitenland te wenden, want Nederland gaat bij de studie van dit onderwerp vooraan. Spr. geeft dan enkele cijfers van tewater geraakte auto's in ons waterland. In 1934 wa ren dit er 85 met 200 geredden en 43 slachtoffers. Voor 1935 en 1936 bedroegen deze cijfers 108. 214 en 36 en 143. 314 en 35. Na de proeven in Rotterdam. Delft, Bols- ward en Heemstede volgden de proeven te Amsterdam van het Bondsbestuur, waar na gegaan werd, wat er gebeurt, als een auto in diep water geraakt. Gebleken is, dat de auto nooit op den ach terkant komt en dat de deuren zelden ontzet zijn. Bij gesloten ramen ontstaat na ongeveer 4 minuten een evenwichtstoestand. De inzit tenden kunnen zoo lang ademen in het ..luchtdak" en dan, als deze toestand is inge treden het portier openen. Door het verbrijze len van het dak verdrijft men de noodige lucht. Een en ander werd verduidelijkt met licht beelden. De voorzitter, dr. Van Oldenborgh, sprak een woord van dank. ELF ARRESTATIES. De politie te Bloemendaal heeft een man aangehouden wegens niet nader te noemen handelingen met een minderjarige. Hij is ter beschikking van de justitie gesteld. In Aerdenhout heeft de politie een man aangehouden, die eveneens den laatsten tijd de gemeente onveilig heeft gemaakt. Ook deze man is ingesloten. Tenslotte is nog een derde man voor dergelijke feiten gearresteerd, doch deze is later weer op vrije voeten gesteld. In de afgeloopen week zijn voorts acht per sonen aangehouden, allen verdacht van dief stal. Vijf hunner zijn ter beschikking van de justitie gesteld. HILLECOM KORFBALFEEST. Gisteravond organiseerde de Korfbalclub „Animo" van „Patrimonium" een feestavond voor leden en genoodigden, die druk bezocht was. Verschillende stukjes werden opgevoerd waarvan vooral ,.De redder in den nood" buitengewoon veel succes had. De heer Kra nenburg verzorgde met zijn ..Mondorgel- band" het muzikale gedeelte. Het was een ge zellige avond. De speeltuin-voorzitter bracht aan het slot hartelijk dank aan alle mede werkenden. (Adv. Ingez. Med.) Nederl. Natuurhistorische Vereeniging. Over bovenstaand" onderwerp, dat van groote economische beteekenis is. hield gis teravond Prof. Dr. E. H. Haselhoff uit Gro ningen, een interessante lezing. De toegepaste entomologie is een betrek kelijk jonge wetenschap. Vroeger zag men in het optreden van insectenplagen veelal werk van den duivel of van heksen. Aan daadwerkelijke bestrijding werd niet gedaan. Ter bestrijding van een insectenplaag kan men gebruik maken van chemische metho den. physische methoden of biologische me thoden. De voor de aardappelcultuur zeer schadelijke Colorado-kever wordt chemisch bestreden door bespuiten, met löódarsenaat. Anthonomus. grandis, $en snuitkever, die enorme schade aan katoen in Noord-Ame- rika toebracht wórdt bestreden door bestui ving met calcium-arsenaat vanuit speciaal voor dat doel geconstrueerde, vliegtuigen, die per uur 200 a 300 H.A. kunnen bewerken. De in Californië op citroenbooms n> maar ook op tabak en rubber voorkomende Pseu- dococcus citri wordt bestreden door het im porteeren uit Australië, van een lieveheers beestje (Cryptolaemus). Men moet deze be strijder echter blijven voortkweeken om bij voorkomende plagen over voldoende aantal len te kunnen beschikken. Op Java ondervond men in het suikerriet last van de witte topboorder. Bestrijding ge schiedt door het systematisch uitsnijden der aangetaste spruiten. Het bleek, dat in be paalde rietvarieteiten de plaag veel schade lijker was dan in andere: de oorzaak bleek te zijn een geringere hardheid van het door de jonge rupsjes aangetaste deel van de bladkoker (waardoor zij naar binnen komen) evenredig met een lager gehalte aan droge stof. Ook alle cultuur- en klimaatsfactoren, die de hardheid van den bladkoker beinvloe- den, zijn van invloed op de kans van slagen voor de jonge rupsjes. Midden-Java met zijn vele regens had veel meer schade dan het drogere Oost-Java. De schade kan voor een deel gecompenseerd worden door een sterke ren groei van de overblijvende, niet aange taste planten. De suikerrietcultuur in Hawaii werd om streeks 1900 bedreigd met letterlijken onder gang door het voorkomen van de uit Austra lië afkomstige Perkinsiella saccharicida. Door het importeeren van zijn natuurlijken vijand, een parasiet uit Australië werd een opval lende verbetering bereikt. Spr. wees er op, dat een dergelijke bestrij ding in het algemeen slechts succes heeft in een land met een van origine arme fauna, zooals de Hawaii-eilanden. De imps der wormstekige appels en peren wordt bestreden door bespuiting of bestui ving met loodarsenaat binnen tien dagen na het afvallen der bloemblaadjes. Merk waardig is de in Californië toegepaste bestrij ding van de door een dergelijke rups aan de walnotencultuur berokkende schade. Men bestrijdt deze Carpocapsa door het kweeken en uitzetten van de eiparasiet Trichogramina, welke in groote hoeveelheden wordt gekweekt op de eieren van de meelmot (Sitotroga). Deze meelmot wordt gekweekt op mais. Als laatste voorbeeld noemde spr. de witte rijstboorder, welke op Java voorkomt en be streden wordt door een zaaitijdregeling; in den drogen moeson zit deze soort als rups in de stoppels der afgeoogste veldende ontpop ping en „stoppelvlucht" volgt 4 a 5 weken na de eerste regenbui. Men moet er dus voor zorgen, dat dan geen jonge kweekbedden aanwezig zijn waar de wijfjes de eieren kun nen deponeeren. Heden overleed, nog on verwachts, onze innig ge liefde Behuwd- en Groot moeder, Behuwdzuster en Tante, de Wed. G. Troost-Poelgeest in den ouderdom van 77 jaar. Uit aller naam: Wed. E. J. POELGEEST- DE JONG De begrafenis vindt plaats' Maandag 8 Febr. v.m. 1U.30 uur op de Alg. Be graafplaats. Rouwdienst 9.15 uur in het Diakonie- huis. Haarlem, 5 Februari Volstrekt eenige kennis geving Heden overleed te Am sterdam mijn lieve Zuster Margaretha Hessel- van der Weijden in den ouderdom van 84 jaar. M. C. HESTA- V. d. WEIJDEN Haarlem, 4 Febr. 1937 Zuiderhoutlaan 20 Geen bloemen De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag 8 Februari a.s. te 12 uur op de N. Oosterbegraaf plaats, Amsterdam ZANG- EN SPRAAKLESSEN. OPLEIDING CONSERVATORIUM. OOK VOOR THEORIE. SOLOZANGLES ZANGCLUBJES KOORTJES. SPREEKLESSEN behandeling van stemzwakte, heesheid, sta melen, lispelen. Bij niet-ernstige gevallen cursussen van vier tot zes personen om de spreekstem tot volle ontwikkeling te bren gen: meer klank, groter gemak van spreken, meer uithoudings vermogen, voorkomen van heesheid, afleren van dïalectfouten, E. M. F. W I L L E, ZANG-, MUZIEK- EN SPRAAKLERARES. Spreekuur 's Woensdags van 23.30 en 78. «j KONINGINNEWEG 26 HAARLEM. 'n Beschaafd mensch kent z'n talen !j FRED FRY'S TAALLEERPLATEN op „ODEON ELECTRIC". HOOFDCURSUSFransch, Engelsch, Duitsch, 12 £4 90 14.90; groote platen met tekstboek VERVOLGCURSUS Fransch, 6 groote platen met tekstboek Importeurs: N.V. M. STIBBE Co., Amstel 222, Amsterdam-C, Dr. L. COENEN Zenuwarts IS 9 FEBRUARI WEER TE CONSULTEEREN Oogarts AFWEZIG van 7 tot en met 21 Februari. Heden overleed onze innig geliefde Vader, Be huwd- en Grootvader Barend Volkers Weduwnaar van Geertruida Bangert in den ouderdom van 72 jaar. Uit aller naam: H. VOLKERS Bloemendaal, 6 Febr. 1937 Korte Parkweg 1 De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag 9 Febr. a.s. te half 2 op de Algemeene Begraafplaats te Bloemendaal aan den Bergweg. Verzoeke beleefd van rouwbeklag verschoond te blijven. Tijdelijh ZOpCt horting op ALLE PRIIZEN van Stoomen en Verven foVflWHJ® LEERT BOEKHOUDEN Les aangeboden door gediplo meerd valcleeraar. Opl. v. d. pralc- I tijkexamens. Privaatles 5.p, m. 2 pers. S p. m. Verdere Inl. 's av. 810 uur Kleverp.weg 80, Tel. 16107, TANDARTS HOF Santpoorterplein 19 AFWEZIG TOT 15 FEBRUARI Spoedgevallen: Tandarts James Parklaan 15 donder Pensen? Natuurlijk bij den KONINKL. GOEDGEKEURDEN voor Haarlem en Omstreken Zijlweg 53, Tel. 11712 Ómdat dit de B&nd is- voor goede en beschaafde adr. Schriftverbetering voor Volwassenen. Met solli- citeeren is een goed hand schrift DE kruiwagen. Hand schriften van vóór en na den cursus ter inzage. INST. REIBER-NAN Kleine Houtweg 8, Anno 1899 Haarlem Haarlemsche GED. OUDE GRACHT 11 t.o. Postkantoor Tel. 15935 Spreekuren: dagelijks 3-5, bo vendien Ma., Wo., Vr. 9-11 v.m. en 7-9 n.m, en volgens afspraak. Behandeling tegen matige vast gestelde tarieven. UITSLUI TEND door TANDARTSEN. Frans - Duits Engels Conv. en Berlitz Meth. d. Dame. Tevens Speciale opl. voor verbl. in 't buitenl. in eenige maanden Privaatles 4.50 p.m., 2 p. 3.-< Br. Mej. N. GROOTENBOER Riviervischmarkt 11 rd. Duitsch, Fransch, Eng. Opl. voor AKTE L. O. en alle Praktijk-Examens 4.per maand Dr. OTTO KLIPP Kleverparkweg' 142 Tel. 13269 Kleverparkweg 80 OPLEIDING PRAKTIJK EXAMENS Fransch - Duitsch - Engelsch en Zweedsch. Conversatieles en bijwerken van leerlingen Telefoon 16107 professeur de francais (diplome de Paris) GASTHUISSINGEL 26 R. Telefoon 14.110 STENO, 12 Febr. lesg. 3.50 p.m. TYPEN, 9 Febr. lesg. 10 totaal Aanv. 12 Febr. Lesgeld 4.50 p. mnd. Opleid, ex. Mere. Prosp. gratis. Oude Gracht 71 Autoveiling „DE BEURS"- Limmen bij Alkmaar, Telef. 38 Donderdag 11 Febr. 2 uur be langt-. veil. v. Automob. en Mo- torrijw. Inbr. dag. Ook in- en, verkoop. De lezers van een dagblad zien uit, naar wat ook gij aan te bie- den hebt. Laat het hun weten door te adverteeren. U,

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2