VERKADE „Kertosono "heefteen aanvaring Met een Britsch oorlogsschip. De uitnoodiging aan de Oslo-Staten. M X A N D A G 8 FEBRUARI 1937 Groote scheur in den voorsteven. HA'ARLE M'S D A G.B t A D Het stoomschip „Kertosono" van den Rotterdamschen Lloyd heelt draadloos medegedeeld, dat het Zaterdagavond ter hoogte van Oporto in aanvaring is geweest met het Britsche slagschip „Malaya". De „Kertosono" kreeg een scheur in den voorsteven, boven de waterlinie. Hoewel er geen enkel gevaar bestaat, blijven het Engelsche slagschip „Malaya" en een uit Leixoes ter assistentie gekomen Duit- sche sleepboot in de buurt van het schip. De „Kertosono" was van Genua op weg naar Londen en werd Woensdag te Rotterdam verwacht. De Rotterdamsehe Lloyd ontving Zondag avond van den kapitein van de „Kertosono", den heer de Boer, draadloos bericht, dat de toestand nog onveranderd was. De Duitsche sleepboot „Seefalke" van den sleepdienst Bug sier te Hamburg, welke des ochtends te zeven urn- Leixoes had verlaten, was in den laten middag bij de „Kertosono" aangekomen. Het lag evenwel in de bedoeling eerst Maan dagochtend vast te maken. In dien tusschen- tijd zou het schip trachten zooveel mogelijk zee te houden, waarbij de machines op achter uit zijn gezet, teneinde het beschadigde gedeel te zooveel mogelijk van den waterdruk te ont lasten. Zoo dreef het schip Zondagavond langzaam in Noordelijke richting. Behalve de „Seefalke" bleef ook nog de Engelsche oor logsbodem „Malaya" in de nabijheid. Onder deze omstandigheden is de aankomst van de „Kertosono" te Lissabon thans niet niet te bepalen. De kapitein seinde uitdrukkelijk, dat van een noodtoestand geen sprake is en dat hij de situatie gunstig beoordeelde. Omtrent de toedracht der aanvaring wacht men het uitvoerige rapport van den kapitein af. Ook is de juiste omvang van beschadiging nog niet bekend. Zeker is echter, dat het schip aan de voor zijde gescheurd is, doch de ruimen maken geen water. Aangenomen wordt, dat de scha de boven de waterlijn is toegebracht. De aanvaring geschiedde dwars van Oporto op 41,8 graden N.B. en 9,40 graden W. L. De „Kertosono" is het grootste vrachtschip van de Rotterdamsehe Lloyd en beschikt over passagiersaccomodatie. Het schip heeft een Het Koninklijk paleis te Soestdijk. Verbouwing in vollen gang. Prinselijk paar niet vóór. April in ons land terug. Naar wij vernemen zullen in het hoofdge bouw van het paleis Soestdijk op de eerste étage zes vertrekken voor het prinselijk paar worden ingericht, waarin zij tijdens de ver bouwing van het Anna Paulowna-gedeelte verblijf zullen houden. Deze kamei's, twee zitkamers, twee slaap kamers, een badkamer en een eetkamer, bene vens de hal zullen van centrale verwarming worden voorzien. Het hak- en sloopwerk voor dezen aanleg is reeds in vollen gang en opge dragen aan de firma Van Breukelen en Heuf- fels te Soest. De aanleg van de centrale ver warming, vernieuwing Van warm en koud-wa- terleidingen inbegrepen, is gegund aan de N.V. Maatschappij tot aanleg van centrale verwar ming. Jlectrische en sanitaire installaties v.h. Slotboom en Zoon te 's-Gravenhage. Deze aanleg moet uiterlijk 8 Maart gereed zijn, zoodat in verband met de verdere in richting der vertrekken, als schoonmaken, opnieuw leggen der kleeden enz., waarmede ongeveer drie weken zullen verstrijken, de komst van het vorstelijk paar niet vóór April te verwachten is. Na deze verbouwing zal met de groote ver bouwing van de toekomstige woning, het Anna Paulowna-gedeelte, een begin worden gemaakt waarvoor de aanbesteding in de laatste week van Februari zal plaats hebben. Zooals be kend is deze verbouwing een onderdeel van het Nationaal Huldeblijk. De indeeling der vertrekken na de verbouwing is in overleg met H.M. de Koningin en het Vorstelijk paar als volgt vastgesteld: De tegenwoordige bibliotheek, welke gelegen ls aan de achterzijde van het paleis en uitziet op 't schitterende park met vijver, een schep ping van den destijds zeer beroemden Haar- lemschen kunstarchitect J. D. Zocher, zal als werkkamer voor den Prins worden ingericht. Onmiddellijk daaraan grenzend komt de werkkamer van de Prinses. De bibliotheek zal naar een der vertrekken aan de voorzijde wor den overgebracht. De zit- en eetkamer van het vorstelijk paar zullen ook op het prachtige park uitzien, evenals een tweetal zitkamers voor de hofdames. In het sousterrain, waar de keukenprinses Dirkje van Ree uit Katwijk den scepter zal zwaaien, zullen de keuken en de linnen- en glaskamer, alsmede de wijnkelder worden ondergebracht. Deze vertrekken be vinden zich thans nog in den rechtervleugel. Behalve de bibliotheek zal slechts nog het slaapvertrek van het prinselijk paar op den straatweg Amersfoort-Amsterdam uitzien. Het slaapvertrek, alsmede twee badkamers en twee slaapvertrekken voor de hofhouding komen op de eerste verdieping. Al deze vertrekken zul&n van centrale verwarming worden voorzien. Bij het zwembassin achter in het park zul len twaalf kleedkamertjes worden gebouwd. Behalve de beide hofdames, die in het paleis hun intrek zullen nemen, zal het personeel, dat slechts uit tien personen zal bestaan, uit wonend zijn. Twee lakeien en twee chauffeurs hebben zich reeds met hun gezinnen in de gemeente Soest gevestigd, in verband met de mededeeling van H. M. de Koningin, dat zij dicht in de nabijheid van het paleis moeten wonen. Ook de particuliere secretaris van den prins, jhr. ir. W G. Röell, zal zich na zijn huwelijk in de gemeente Soest vestigen. Als diens toekom stige woning wordt genoemd, de buitenplaats „Braamhage" te Soestdijk. Wij konden daar- yan evenwel geen bevestiging krijgen. afmeting van 7323 ton. Aan boord bevindt zich een lading stukgoederen. De Nederlandsche motorbergingssleepboot „Zwarte Zee" van L. Smit en Co's Internatio nalen Sleepdienst is in den loop van Zondag van haar station te Falmouth vertrokken om assistentie te verleenen aan de „Kertosono' De „Zwarte Zee" zal het schip over 48 uur kunnen bereiken. Nader vernemen wij nog, dat de botsing ver moedelijk aan mist moet worden toege schreven. Het Indische huwelijks geschenk voor de Prinses. Naar aanleiding van het bericht in de „Matin" over de vervaardiging van het Indi sche huwelijksgeschenk voor de Prinses, deelt het comité voor het Indische huwelijksge schenk het volgende mede: De armband voor H.K.H. werd besteld bij de juweliersfirma A. P. Bouman, Noordeinde 36, den Haag en volgens Nederlandsch ontwerp en aangegeven Indisch motief in het atelier van genoemde firma vervaardigd. De briljan ten zijn geslepen in de diamantslijperij Asscher te Amsterdam. Weliswaar is, omdat de aflevering aan zeer korten tijd gebonden was, de hulp van Fransch personeel ingeroepen, dat inderdaad met voor beeldige toewijding en ijver heeft gewerkt, zoo dat tijdige aflevering mogelijk werd. maar ook deze arbeid heeft plaats gehad in de Haagsehe werkplaatsen van genoemde firma. Regeeringsrriaatregel voor Vita-tarwe. Prijzen van bloem worden niet verhoogd. Men deelt ons het volgende mede: Naar aanleiding van de verlaging van den prijs der Vitatarwe met ingang van Maan dag 8 Februari 1937, welke van regeerings- wege bedoeld is als compensatie van de tot nog toe geldende en thans gelijktijdig op geheven bonificatieregeling, hetgeen impli ceert de bedoeling, dat de bloem- en meel- prijzen, voorzoover met deze wijziging ver band houdende, geen verandering zullen ondergaan, heeft op Zondag 7 Februari 1937 een bijeenkomst plaats gehad van de com- missie-Gerbrandy, bedoeld in de algemeene verkoopvoorwaarden voor bloem en meel van de meelfabrikanten. In overeenstemming met de vorengenoem de bedoeling is van regeeringswege beslist, dat de meelfabrikanten (met uitzondering van diegenen, aan wie T. C.-tarwe tegen specialen prijs op bonnen ter beschikking werd gesteld) de Vita-tarwe, benoodigd voor de loopende voorverkoopcontracten, nog tot den voor 7 Februari 1937 geldenden prijs moeten be trekken. Gezien dit feit, heeft de commissie beslist, dat de prijzen van de loopende voorverkoop contracten v. tarwebloem, Zeeuwsche bloem en ongebuild tarwemeel tengevolge van deze ver laging van den Vita-prïjs geen wijziging be- hooren te ondergaan. MATROOS OVER BOORD GEVALLEN EN VERDRONKEN. Vrijdagmorgen is de drie en vijf tig-jarige matroos J. Bijl. toen hij bezig was water te scheppen, op een sleepboot op de Marinewerf in den Helder, over boord gevallen en ver dronken. De erfenis van Neeltje Pater. Proefproces zal worden begonnen. De erfgenamen van de Broeker millionaire Neeltje Pater" hebben Zaterdagmiddag te Am sterdam hun eerste jaarvergadering gehou den. Het aantal aanwezigen moge aanmerke lijk geringer geweest zijn dan vorige malen, de bijeenkomst kenmerkte zich nu toch meer dan ooit tevoren door een sfeer van gegronde hoop. De besprekingen stonden niet meer op losse schroeven. Men moest wel het idee krij gen, dat de vereeniging klaarblijkelijk op den goeden weg is om zich in het bezit te stellen van de onverdeelde erfenis. Het voornaamste agendapunt werd wel ge vormd door het bestuursvoorstel om een proef proces aanhangig te maken op kosten van de vereeniging, waartoe het batig saldo van het eerste jaar (f 332.22) haar in staat stelt. Daar om wilde het bestuur een gerechtelijk onder zoek instellen met een familie-tak of bepaald lid, wiens afstamming volledig verkregen is. De vereeniging wordt, aldus het voorstel, door dat lid schriftelijk gemachtigd om het proces te voeren. Alle voordeelen en nadoelen daaruit voortvloeiende komen ten nutte of ten laste van het algemeen belang. Op deze wijZe hoopt men zekerheid te krij gen of de eventueel nog niet uitgekeerde nala tenschap alsnog kan worden uitgekeerd indien de afstamming bewezen wordt. Met succes meent men zoo te kunnen nagaan in welke handen het niet aan de rechthebbenden uit- ;edeelde millioenenbedrag, wèl is gekomen. De heer C. Pater (Haarlem) vertelde uitvoe rig van de door hem als secretaris opgedane ervaringen, concludeerende dat er in 1823 en 1836 geld was, dat niet uitgekeerd werd. Hij schetste de erfenisquaestie als een kansspel, waarin valsch gespeeld werd. ..Als wij eerlijk spelen, zullen we de overwinning bereiken", zei spreker. Het voorstel werd met algemeene stemmen aanvaard. (Adv. Ingez. Med.) Prof. Max Weber overleden. Beroemd zoöloog. Op ruim 84-jarigen leeftijd is Zondag te Eerbeek overleden prof. Max Weber oud- hoogleeraar in de zoölogie te Amsterdam. Prof di-, Max Weber werd op 6 December 1852 te Bonn geboren. Zijn vader was Duit- scher ,zijn moeder Nederlandsche. Aanvankelijk studeerde hij medicijnen aan de universiteiten te Bonn en Berlijn doch hij gevoelde meer voor anatomie en zoölogie en ging zich tenslotte op de studie van deze vakken toeleggen. Op 27-jarigen leeftijd kwam hij naar ons land als prosctor in de anatomie van de gemeente-universiteit te Amsterdam. Vervolgens was hij eenige jaren lector in de anatomie aan de rijksuniversiteit te Utrecht, tot hij in 1882 benoemd werd tot gewoon hoogleeraar in de anatomie aan de gemeente-universiteit te Amsterdam. Dit bleef hij tot 1899. in welk jaar hij zijn beroemd geworden „Siboga-expeditie" naar de Indische wateren ondernam. Hij verwis selde toen zijn ambt van gewoon hoogleeraar voor dat van buitengewoon hoogleeraar, zulks omdat de eerste functie in verband met zijn onderzoekingen te veel tijd zou vergen. Reeds eerder, in 1888, had prof. Weber te zamen met zijn echlgenoote, de bekende bo tanica Anna van Bosse, een groote reis ge maakt naar Sumatra, Java, Celebes en de kleine Soenda-eilanden en daar belangrijk materiaal verzameld. Deze reis betrof voor namelijk de studie der Indische zoogdieren en ook de zoetwaterfauna- en flora van de Indische archipel. Deze studie heeft in be langrijke mate bijgedragen tot het verkrijgen van een inzicht in de beteekenis der zoetwa terfauna voor de kennis van de verspreiding van de dieren in het algemeen. In deze periode legde hij zich tevens in het bijzonder op de studie van de zoogdieren toe. In 1922 heeft prof. Weber het ambt van buitengewoon hoogleeraar neergelegd. Ook trad hij toen af als directeur van het zoölo gisch museum te Amsterdam. Welke functie hij van 1890 af bekleed had. Zooals men weet bevat dit museum de collecties van de ge meente-universiteit en van ,Artis". Voor de laatste instelling heeft prof. Weber zeer veel gedaan. Jarenlang maakte hij deel uit van het )rArtis"-bestuur. Ook heeft hij zich zeer verdienstelijk ge maakt voor de visscherij. Hij heeft ons land dikwijls vertegenwoordigd als gedelegeerde in de vergadering van den internationalen raad voor het onderzoek van de zee, welke zijn zetel te Kopenhagen heeft. Tandheelkundige Inrichting voor den Middenstand Rijksstraatweg 25 Minimum - tarief HAARLEM -N. 35Geheel gebit t.o. h. Oude Raadhuis Trekken inbegrepen (Adv. Ingez. Med.) Doorvoer van wapenen en munitie. Thans ook aan consent gebonden. De minister van justitie heeft, overwegen de, dat het in verband met den in Spanje be- staanden oorlogstoestand wenschelijk is over te gaan tot tijdelijke buitenwerkingstelling van enkele regelingen betreffende de vrijla ting van den doorvoer van vuurwapenen en munitie, bepaald, dat tot nader order buiten werking gesteld zijn de beschikkingen van zijn ambtsvoorganger van 28 Juli 1926, hou dende vrijlating van den rechtstreekschen doorvoer van ter zee binnenkomende vuur wapenen en munitiën en van 28 November 1928, houdende vrijlating van den doorvoer van ter zee binnenkomende ontplofbare stof fen, verpakt of gevormd in een soort pa troon of bom, ook al is tijdelijke overlading in lichters in de kruithavens noodig. Naar men ons mededeelt betreft boven staande beschikking een maatregel van voor zorg der regeering, die zij vrijwillig treft. Het gaat hier om bepaalde gevallen van doorvoer waarvoor geen vergunning noodig was. thans ook aan consent te binden ten einde een effectieve controle mogelijk te maken. BOTSING TUSSCHEN TWEE TRAMS. Zondagmiddag te ongeveer 2.20 uur is op de Westermarkt te Amsterdam een motorwagen van de Zandvoortsche tram, welke van de richting Sloterdijk kwam op een bij de halte stilstaanden tramwagen van lijn Veertien ge reden. Van de wagen der gemeentetram werd het achterbalcon zoo zwaar beschadigd, dat de wagen naar de remise moest worden gere den. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Het ongeval is veroorzaakt door het feit. dat de motorwagen van de Zandvoortsche tram bij het remmen is doorgegleden. Het tramverkeer ter plaatse was ongeveer gedurende den tijd van 20 minuten gestag neerd. Deensche regeering tof deelneming bereid. De door de Nederlandsche regeering tot de overige staten, die lid zijn van de Oslo-conventie, gerichte uitnoodi ging om deskundigen naar 's Graven- hage te zenden ter bestudeering van de mogelijkheid om te komen tot een vrijer en uitgebreider handelsver keer, staat te Kopenhagen, aldus meldt het D. N. B., in het middelpunt der be langstelling. De minister van Buitenlandsche Za ken, Munch, heeft reeds verklaard, dat de Deensche regeering bereid is deel te nemen aan de voorgestelde besprekingen. Naar de Haagsehe con ferentie zouden deskundigen van het ministerie van Buitenl. Zaken wor den gezonden. Het Deensche standpunt aldus het Duitsche nieuwsbureau is, dat de stabilisatie der valuta's in de betrok ken landen het natuurlijke punt van uitgang is. Of op de deskundigenbesprekingen een conferentie van ministers der Oslolanden zal volgen, zal afhangen van de resultaten der Haagsehe be sprekingen, meent het D. N. B. BERUCHTE ROTTERDAMSCHE DIEVEN BENDE STAAT TERECHT. In de zomermaanden van het vorig jaar zijn te Rotterdam een groot aantal inbraken ge pleegd in de huizen van vooraanstaande en .ezeten burgers, waarbij ook ingebroken is bij den president van de rechtbank. In totaal werd door de inbrekers voor duizenden guldens buit gemaakt. Na lang speuren wist de politie de hand te leggen op de bende, die al deze inbraken op haar geweten had. Donderdag hebben een aantal van haar leden en eenige helers terecht gestaan. Tegen den 35-jarigen glazenwasscher J. van O. werd acht jaar gevangenisstraf geëischt, evenals tegen den 30-jarigen kleermaker J. H.; tegen den 33-jarigen glazenwasscher J. N. van O. werd 7 jaar geëischt; tegen den 37-jarigen machinebankwerker H. H. P. zes jaar; tegen den 45-jarigen bankwerker W. S. vijf jaar en tegen den 51-jarigen koetsier A. J. L. eveneens vijf jaar. Tegen drie helers werd resp. drie jaar, vier jaar en een half jaar geëischt. OVERPLAATSING EN BENOEMING HOOFDEN VAN SCHOLEN. HAARLEM Maandag. Voorstel tot overplaatsing van een hoofd en tot benoeming van twee hoofden van openbare lagere scholen. Voor overplaatsing naar School no. 46 (Juno- plantsoen) komt, naar de meening van B. en W. in aanmerking de heer A. van Eerden, hoofd van School no. 36 (Soendastraat). De voordrachten tot benoeming luiden: School no. 14 (Haarlemmerliedestraat)1. de heer W. W. Weide, onderwijzer plv. hoofd School no. 14. 2. de heer W. Koutstaal. onder wijzer plv. hoofd School no. 36, 3. de heer W. Barneveld, onderwijzer School 110. 46. School no. 36 (Soendastraat): 1. de heer C. J. Rijkers, onderwijzer plv. hoofd School no. 46, 2. de heer J. Kramer, onderwijzer Centrale School no. I, 3. de heer A. F. J. v. d. Broek, on derwijzer School no. 24. Zilveren jubileum R.-K. Grafischen Bond. Drukbezochte receptie HAARLEM Maandag. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de afdeeling Haarlem van den R.-K. G.B. hield het bestuur Zaterdagmiddag een druk bezochte receptie in gebouw St. Bavo in de Smedestraat. Tallooze leden en be langstellenden kwamen het bestuur gelukwenschen. terwijl een groot aantal bloemstukken en een stroom van schriftelijke gelukwenschen ge tuigden van hartelijk medeleven. Behalve het volledige afdeelingsbestuur. waren ook de hoofdbestuursleden, de heeren B. Leyn, L. Nelissen, G. J. de Jong en W. de Zwager aanwezig. Verder zagen wij onder de aanwezigen o.a. den wethouder voor Bedr4 en Werkloozen zorg, den heer W. J. B. van Liemt, namens B. en W.. den weleerwaarden heer kapelaan. P. Poppen, geestelijk advisexir van den R.-K. Volksbond, den weleerwaarden heer, kape laan H. Heyink, adviseur van den grafischen bond, den heer L. Habraken, directeur van het Jacobs-Godshuis, den heer C. Huizer, na mens de directie van de N.V, Drukkerij De Spaarnestad. en verder vele bestuursleden en leden van onderafdeelingen van den R.-K. Volksbond, van de R.-K studieclub ..Graficus", den Ned. Graf. Bond. afd. Lei den, den Alg. Ned. Typogr. Bond, den Chr. Graf. Bond. Van de Federatieve Werkgeversorganisa tie in het Boekdrukkersbedrijf. het hoofdbe stuur van den R.-K. Volksbond, het hoofdbe stuur van den Ned. Grafischen Bond e.a. wa ren schriftelijke gelukwenschen en fraaie bloemstukken ontvangen. Namens de werklooze leden, voerde de heer Gerven het woord, die het bestuur dank bracht voor alles, wat het steeds voor de werkloozen heeft, gedaan. In het bijzonder richtte spr. zich tot ..vader Seets", die steeds weer blijk geeft van zijn warme belangstel ling voor de misdeelde kameraden. De heer J. P. H. Castricum. voorzitter van de afd. Haarlem van den R.-K. Volksbond sprak den wensch uit, dat de samenwerking tusschen den Volksbond en den jubileeren den bond bestendigd zou mogen worden. Niet alleen op haar eigen terrein, aldus spr., doch ook in godsdienstig-zedelijk opzicht moet het bestuur de leden opvoeden. Tijdens de receptie werd het oudste lid der afdeeling, de 85-jarige heer J. P. van Kolk Sr.. die reeds van de oprichting af lid van de afd is geweest, door den voorzitter, den heer Th. E. Puts toegesproken. Spr. hoopte dat het den heer Van Kolk gegeven mocht zijn. nog veel jaren met dè afdeeling mee te leven. Vervolgens werd den krassen ouden heer een verguld-zilveren her inneringsmedaille, een diploma van het R-K. Werkliedenverbond, en een kistje siga ren overhandigd. LET OP DEN ORANJE-BANDI (Adv. Ingez. Med.) .Mercurius". Huldiging van den heer W* P. van der Vlerk. HAARLEM Maandag. Zaterdagavond werd in de feestelijk ver sierde achterzaal van Hotel ..De Leeuwerik" een zeer druk bezochte feestavond gehou den, die in de eerste plaats bedoeld was als een huldigingsavond, ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van den heer W. P. van der Vlerk als penningmeester der afd. Haar lem van „Mercurius", de bekende vereeni ging van handels- en kantoorbedienden. De belangstelling voor dezen avond was zoo groot, dat nog een vrij groot aantal gasten in een nevenzaaltje moest plaatsnemen. Maar dit deed aan de prettige, vroolijke stem ming niets af. Na een inleidende toespraak van den af- deelingsvoorzitter, den heer S. J. Faber. was eerst „het woord'" aan de Mondharmonica Rythm Boys, die met veel succes eenige num mers ten gehoore brachten. Hierna werden onder leiding van de heeren H. H. Jansen en H. H. van Schoonhoven, twee partijen kien gespeeld, gedurende welke de opgewekte stemming nog verhoogd werd en toen kon te half 11 eerst de huldiging van den jubilaris beginnen. Eerste spreker was de heer S. J. Faber, die begon met den jubilaris uit te noodigen, op het podium plaats te nemen. Toen aan deze uitnoodiging voldaan was. brachten de aanwezigen den beminden penningmeester een ware ovatie. De heer Faber gewaagde in zijn toespraak van de moeilijkheden, aan een bestuursfunctie verbonden en als iemand een kwarteeuw lang zulk een functie vervult op de voorbeeldige wijze die den heer Van der Vlerk, eigen is. dan moet men daar respect voor hebben. De jubilaris is steeds een ver- eenigingsman bij uitnemendheid geweest en heeft zeer veel gedaan voor den kantoorbe diendenstand in 't algemeen en voor „Mer curius" in 't bijzonder. Ook aan andere bondsinstellingen heeft hij zijn beste krach ten gewijd. Spr. bracht den jubileerenden penningmeester voor dit alles hartelijk dank en bood hem namens de leden der afd. Haar lem (maar ook nog van andere afdeelingen) een schrijfbureau aan en een door het afdee- lingslid, den heer Luiting gecalligrafeerden album, bevattende de namen der gevers. Spr. wilde ook mevr. Van der Vlerk in de aan haar man gebrachte hulde doen deelen. Zij toch staat hem steeds terzijde in zijn werk voor de verzekeringsinstellingen van den Bond en is voor de werkloozen onder de leden van „Mercurius" steeds op haar post. Als blijk van erkentelijkheid bood spr. mevr. van der Vlerk een azalea aan. Vervolgens sprak de Bondsvoorzitter, de heer W. Ch. van Daalen. die begon met mede te deelen, dat het geheele dagelijksch bestuur op dezen avond aanwezig was en een verga dering van het Bondsbestuur verzet was ter eere van den jubilaris. Spr. bood den heer Van der Vlerk een bijzonder eereteeken aan, dat nog slechts één lid van Mercurius bezit: het Mercurius-insigne in goud. Het Bondsbe stuur. aldus de heer van Daalen, heeft voor wat de jubilaris heeft gepresteerd de grootste waardeering en vereering. Hij kan voor ieder ten voorbeeld worden gesteld en heeft zijn taak steeds onverdroten en met groote liefde vervuld. Aan mevr. Van der Vlerk bood spr. namens het Bondsbestuur een fruitmand. De heer W. P. Zoetemeyer dankte namens de leden den heer Van der Vlerk voor alles, wat hij in een zoo bewogen tijd van oorlog en werkloosheid voor Mercurius heeft gedaan. Hij heeft aan alles wat zich voordeed, deel genomen o.a. aan een strijd tegen de duurte en om salarisverliooging. Hij is onder alle omstandigheden een uitmuntende penning meester geweest': een penningmeester als Van der Vlerk heeft geen enkele andere af deeling. Aan den heer en mevr. Van der Vlerk zijn de leden grooten dank verschuldigd. Hierna volgden nog eenige sprekers: de heer v. d. Wateren, voorzitter van den Be- stuurdersbond Haarlem van de Ned. Vak centrale. de heer Torrlnga, namens de afd. Velsen (onder aanbieding van een bloemen mand) de heer Oderkerk bood namens de afd. Hilversum een stoffelijk huldeblijk aan, de heer Pijzelaar namens de afd. Amsterdam een bloemstuk en een afgevaardigde van de afd. Alkmaar en de oud-voorzitter der afd. Haarlem, de heer van Eek, spraken tenslotte hartelijke woorden van gelukwensch. De jubilaris bracht namens zijn vrouw en dochter hartelijk dank voor de wijze, waarop hem dezen avond tot een onvergetelijken was gemaakt. Spr. wekte (evenals de heer Fa ber in zijn openingswoord had gedaan de aan wezige dames op, hun mannen en verloofden er toe te brengen lid te worden van Mercu rius, voor zoover zij dit nog niet waren. Het moet weer zóó worden, dat de afd. als vroe ger. 500 leden telt! Hierna was de avond verder geheel aan de vroolijkheid gewijd. Er werd nog één partij gekiend, waarna de prijsuitreiking aan de winaressen en winnaars volgde. Een bal met attracties, met muziek- en conférence door Engel Paap met zijn „Zand voortsche Visschërs" en met verdere mede werking van de Rythm Boys besloot dezen welgeslaagden huldigingsavond, die gevierd werd in een sfeer van groote hartelijkheid en collegialiteit. AARTSBISSCHOP OUD-KATHOLIEKE KERK ERNSTIG ONGESTELD. In den gezondheidstoestand van den aarts bisschop der oud-bisschoppelijke cleresy van Utrecht, Z. D. H. W. Franciseus Kenniiick, is een ernstige wending gekomen, zoodat herstel uitgesloten moet geacht, worden. De patient, die reeds een paar jaar lijdende is, heeft een aanval zijner ziekte te doorstaan gehad, zoo dat hij nu gedeeltelijk verlamd-te bed ligt.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 5