SPORTBLAD VAN HAARLEM'S DAGBLAD „Sport Vereent" is kampioen. MAANDAG 8 FEBRUARI 1937 HAARLE M'S DAGBLAD Proefwedstrijden Ned. Dames Hockeybond Arie van Vliet gevallen. Cricket in Australië. Het concours-hippique te Berlijn. 1 Fraaie zwemprestatie van Dorothy Green. Zaterdagmiddag werden op het speelterrein aan den Zeeweg te Overveen twee proefwedstrijden gespeeld .^„schen twee elftallen van den Ned.'Dames-Hockeybond en twee heeren-combinaties van B. M. H. C. ter ver kiezing van het dames-elftal, dat eerstdaags een wedstrijd tegen de Fransche dames moet spelen. Links het A- en rechts het B-elftal met de mannelijke tegenstanders, SP9RTlSPEL Op het sportterrein aan d'en Zeeweg te Overveen zijn Zaterdagmiddag proefwedstrij den gespeeld tusschen twee elftallen van den Ned. Dames-Hockeybond en twee combina ties heerenploegen van B.M.H.C. Eerst speelde het voorloopig Ned. A-dames- elftal tegen een B.M.H.C.-ploeg. Door de grootere sterkte van dit heeren elftal gaf deze strijd geen zuiver beeld van de kracht van het dames-elftal. Toch vielen er in het spel der dames goede momenten te ontdekken. Spoedig na het bgin gaf mej. Leeuwenberg een fraaien voorzet, dien mej. Van Bueren handig wist te benutten. (10). Toen namen de heeren het spel in han den, maar het duurde nog. vrij lang voordat uit een straf corner gelijk gemaakt werd. Nog voor de rust borgde B. Pot- er voor, dat de heeren de leiding namen. (1-2). Na de hervatting ontwikkelde zich direct weer een geestdriftige strijd in hoodzaak tusschen den aanval der heeren en de ver dediging der dames. Het was Oei. die uit een corner den stand op 1—3 bracht; Van Veen maakte er even voor tijd 14 van. Vervolgens bond het voorloopig B-dames elftal den strijd aan tegen een B.M.H.C. ju- niores-team. (Deze dames waren zoowel voor rust als er na veel sterker. Toch namen de heeren de leiding al heel spoedig na het begin. Daar na werd er in hoofdzaak op de heerenhelft gespeeld. Succes bleef voor rust voor de da mes echter uit. De tweede helft was een herhaling van de eerste. Een steeds aanvallende dames-.ploeg tegen een verdedigend heeren-elftal. Laatst genoemde ploeg maakte er 20 van. Daarna maakte mej. Grinsven twee doelpunten. Het einde van deze weinig interessante ontmoe ting kwam met 22. Voor een proefwedstrijd, die a.s. Zaterdag middag plaats heeft, zijn veertien dames uit- genoodigd. WIELRIJDEN. Excelsior Bovengenoemde vereeniging hield haar eer sten wedstrijd voor de Wintercompetitie over 35 K.M. Na ongeveer 15 K.M. splitste de groote groep zich in tweeën, maar spoedig was het weer één peloton. De uitslag luidt: 1. P. Korthals 6 punten, 2. W. Fennis 5 punten. 3. H. Kleef 4 punten, 4. T. Jansen 3 p., 5. J. Banken 2 punten, 6. Br. Jansen 1 punt, 7. J. Lasschuit 1 punt, 8. De Nijs, 9. Taverne, 10. J. Walgien, 11. G. Jansen, 12. W. Koekenbier, <3. J. Jas, 14. H. van Es, allen 1 punt. De juniores reden een wedstrijd over 15 K.M. De uitslag luidt: 1. G. Bakker 6 punten, 2. G. van Dijk 4 punten, 3. H. van Sinderen 2 p. Tijdens een wedstrijd over 5 mijlen op de Canterburywielerbaan te Sydney had een ern stige valpartij plaats, waarvan ook onze land genoot Arie van Vliet het slachtoffer werd. Door het springen van een band hadden Van Vliet en twee Australische renners het ongeluk te vallen. Allen moesten naar 't Canterbury- ziekenhuis worden overgebracht. Hier werd geconstateerd dat de Australiërs een sleutel been hadden gebroken. Van Vliet was er beter afgekomen; hij had schaafwonden aan den linkerschouder gekregen en ook blessures aan de armen en aan het linkerbeen. Na behandeld te zijn kon Van Vliet echter het ziekenhuis verlaten. De Zesdaagsche te Antwerpen. Uit Antwerpen: Te zes uur heden morgen was de stand als volgt: Aan den kop: BillietDekuysscher 93 pnt. Op 1 ronde: 2. AertsBuysse, 59 pnt. 3. GuerraDi Pavo 34 pnt. 4. RonsseWals, 39 pnt. 5. Van SchijndelVan den Broek 26 pnt. 6. CharlierDepauw 25 pnt. Op 2 ronden: 7. Van KempenGuimbretière, 37 pnt. 8. SchönPellenaars 33 pnt. 9. PijnenburgSlaats 26 pnt. Op 3 ronden: 10. DeneefLoncke 73 pnt. 11. De RyckHuys,.34 pnt. 12. DiotIgmat 223 pnt. 13. KaersHaesendonckx 17 pnt. 14. WalthourCrossley 13 pnt. Op 4 ronden: 15. VerryckenMeerschaert 55 pnt. H.S.V. „De Kampioen." Zondag werd de vierde rit voor het kam pioenschap verreden over 1500 M., met als uitslag: A- en B-klasse: A. Schelvis 55.0, Terburg 56.1, J. Sietsma 56.1, Huig 56.3. Moerkerk 56.3. Fruitema 57.0, W. Jansen 57.2, De Lange 57.3. de Best 57.4, L. Sietsma 58.3, v. Halst 59.3, Schenk 1.3.1. C-klasse; S. Bos 1.3.0, v. d. Pols 1.3.1, Koele- meyer 1.3.4, J. Bos 1.3.4. Juniores: Sterke 1.5.2, Keizer 1.7.4, Sipma 1.10.3. „De Jonge Kampioen". Bovengenoemde vereeniging liet Zondag een trainingrit verrijden over een afstand van 45 K.M. voor A- en B-klassers. Uitsiag: 1. W. Drogtrop 1.16.35 sec. 2. J. Smit 1.19.47 sec., 3. W. Vonk, 4. J. Munk, 5. F. Hoogland, 6. H. Munk. C-klassers 30 K.M.: 1. Tichelaar 58 minuten 14 sec. 2. J. Jansen 58 minuten 17 sec. Overige renners opgegeven. Juniores 30 K.M.: 1. K. Neeff 1 uur 1.35 sec. 2. K. Mefer, 3. Gerritsen De Damwedstrijd Springer-Keiler Uit Praag: Zesduizend toeschou wers waren Zaterdag te Praag ge tuigen van het Europeesche kam pioenschap kunstrijden voor da mes, dat de Engelsche rijdster Cecilia Colledge met het plaats- cijfer 5 en 376.5 pnt. verwierf. Op de tweede plaats eindigde haar landgenoote Megan Taylor; derde werd Emmy Putzinger (Oosten rijk); vierde Hedi Stenuf (Frank rijk). Europeesch kampioenschap kunstrijden heeren. Uit Praag: De titel van Euro peesch kampioen in het kunst rijden heeren werd behaald dooi den Oostenrijker Felix Kaspar. De Engelsche kunstrijder Sharp ein digde als tweede. Cecilia Coledge Europeesch kampioene De Vereeniging „De Haarlemsche Manége" hield Zaterdagmiddag een cross-country op Mariénóosch. Een onwillig paard moet tot de orde worden geroepen. Het belangrijkste van het Zaterdag te'Ber lijn voortgezette internationale concours- hippique was de groote landenwedstrijd, die door de Duitsche équipe werd gewonnen; de Nederlandsche ruiters bezetten de vierde en laatste plaats. De Nederlandsche équipe, bestaande uit luit. Greter op Erniea en de heeren Pasman op Selloe. Leeuwenburg op White Bear en Gruppelaar op Peacock, was. luit. Greter uit gezonderd. niet bijzonder op dreef. Reeds na den eersten rit bleek het. dat noch Hongarije, noch Nederland voor het bezetten der eerste en tweede plaats in aanmerking zouden ko men, zoodat de wedstrijd ging tusschen Frankrijk en Duitschland voor de eerste en tusschen Nederland en Hongarije voor de derde plaats. Na den eersten rit moesten onze ruiters reeds 2812 fout incasseeren. Hongarije kreeg vier fouten minder, terwijl Frankrijk er 8'2 en Duitschland er vier noteerde. In den twee den rit verrichtten de Duitsche ruiters een schitterende prestatie, door geen van allen een fout te maken. Frankrijk daarentegen deed het minder goed dan de eerste maal en kreeg 20 1 4 fout. De Hongaren reden beter en verwierven slechts 8 14 fout. waarbij luit. Szarka foutlous over het parcours ging. Onze landgenooten kregen slechts 1/4 fout minder dan den eersten keer. De uitslag luidde: 1. Duitschland 8 fouten; 2. Frankrijk, 28 3 4 fout; 3. Hongarije, 36 1/4 fout; 4. Nederland 56 3 4 fout. Luit. Greter maakte op Emica de beste prestaties van de Nederlandsche équipe met in totaal 12 fouten. Het korfbal-twaalftal van Sport Vereent, dat kampioen van haar afdeeling werd. De dames v. 1. n. r.: G. v. Hofwegen. T. NidelsteinWalter, C. Oudolf, R. v. Asselt, J. de Cock, T. Zwiep. De heeren: C. de Goederen. S. Ritburg, A. Vink, K. v. d. Rol, P. Nanninga, A. Menet. De wedstrijd Haarlem 2Hercules 2, de eenige N.K.B.-ontmoeting in Haarlem, mocht zich in een zeer groot bezoek verheugen. Be halve de talrijke Haarlem-leden en suppor ters, waren er veel S.V.-leden en aanhangers aanwezig. Want, zoo Haarlem 2 kans zag Hercules 2 te kloppen, dan was Sport .Ver eent kampioen van haar afdeeling. De 'kans, dat de Haarlem-reserves zouden winnen, was nu juist niet zoo heel groot, ge zien de onderlinge verhouding van het aan tal veroverde punten: Hercules in 9 wedstrij den 13, Haarlem in 9 ontmoetingen 4 punten. Maar om vier uur .konden èn Haarlem- aanhang èn S.V. juichen in het Noorder- Sportpark. Haarlem 2 heeft kans gezien, hoewel de Amsterdammers langen tijd de leiding hadden, den wedstrijd met 53 te winnen. Een goede prestatie, die tevens aan S.V. het kampioenschap bracht. De stand der derde klasse F is als volgt: gesp. gew. gel. verl P- v.-t. gem. S.V .1 10 9 0 1 18 49—17 1.80 Hercules 2 10 6 1 3 13 30—27 1.30 Flora 112 6 1 5 13 39—27 1.08 Lu to 2 10 4 0 6 8 30—29 0.80 Swift 2 1(1 3 1 6 7 24—35 0.70 D.V.D. 2 8 1 3 4 5 1526 0.62 Haarlem 2 10 3 0 7 6 23—49 0.60 Luit. Greter eerste bij den ge- hoorzaamheidsspringwedstrijd. 't intern, concours-hippique werd Zaterdag avond voortgezet met een gehoorzaamheids- springwedstrijd, waaraan 41 ruiters uit alle landen deelnamen. Aan ruiter en paard werden in dezen wed strijd buitengewoon hooge eischen gesteld. Een van de moeilijkste voorwaarden, waaraan voldaan moest worden, was wel het rijden over een zeer smal pad dat over een sloot liep. j Onze landgenoot luit. Greter verrichtte een I schitterende prestatie. Van de 41 deelnemers legden er slechts vier het parcours zonder fouten af. en daarbij was luit. Greter met ..Trixie" in den snellen tijd van 1 minuut 4 4 5 sec. No. 1. Ook de Fransche luit. De Busnel maakte met „Gigolo"' denzelfden tijd, zoodat onze landgenoot de eerste plaats met den Fransch man moest deelen. D*erde werd H. Croon op „Alexander" met een tijd van 1 min. 8 15 sec. Uit Berlijn: Het slot vam het internatio naal concours hippique te Berlijn werd ge vormd door een springconcours om den ka- meraadschapsprijs, een zwaar jachtspringen over 16 hindernissen. 34 ruiters namen hieraam deel; 6 hiérvan kwamen zonder fouten over het parcours. Winnaar werd .Alchimist" van luitenant Brinckmann (Duitschland) met een tijd van 1 minuut 9.6 sec. Luitenant Greter met „Emica" maakte 4 fouten, noteerde echter een goeden tijd, maar wist niet onder de eerste zes prijswin naars te komen. Geelong - M.C.C- Zaterdag, op den eersten dag van den wed strijd tegen Geelong. scoorde M. C. C. in een snel tempo 288 runs. Ook nu opende Verity de innings, thans met Worthington en wederom sloeg de Yorkshire-bowler een zeer goede 47 bijeen. Hardstaff ging in het gezicht van zijn century l.b.w. op 94. de 4de maal op dezen toer, dat hij er dichtbij was. Ames gaf fraai cricket te zien door binnen het uur een stijlvolle, hoewel niet kanslooze 51 (run out) te scoren. De overige batsmen hadden slechts lage totalen achter hun naam, behalve Sims, die voor 31 achter het wicket gevan gen werd. Collins nam 5 van 9 wickets voor slechts 43 runs. Geelong verloor. Brown spoedig gestumpt op Sim's bowlen. Op het eind van den eersten dag stond Gee long od 501 Schermwedstrijden te Amsterdam Zondag zijn in de schermzaal Paoli te Am sterdam floretwedstrijden voor dames en heeren gehouden, waarvoor als prijs een beeld „Lo Schermitore" was beschikbaar ge steld. Winnaar werd de heer Sjerp (Haar lem), die evenals de heer Petit (Amsterdam) 5 partijen gewonnen had De barragepart-ij tusschen beide schermers was voor den heer Sjerp. Op de derde plaats eindigde mej. Van der Klaauw (Den Haag). Naar wij van het secretariaat van den Ned. Dambond vernamen, zal de match tus schen B. Springer Jr.. (ex-wereld-kampioeni en R. C. Keiler (kampioen van Nederland) welke in Januari j.l. moest worden uitge steld wegens ziekte van onzen nationaler kampioen, thans definitief op 25 Februari beginnen Uit Sydney: Dorothy Green verbeterde het Australisch record over 220 yards borstcrawl, door dezen afstand af te leggen in 2 min. 32.2 sec. Naar men weet is Willy den Ouden wereld recordhoudster op dezen afstand met een tijd van 2 minuten 27.6 sec. gevestigd op 5 Mei 1934 te Dundee op een 25-yardsbaan. Dit laatste wil zeggen, dat onze landgenoote 8 maal heeft moeten keeren. Dorothy Green nu heeft haar Australisch record gevestigd op een baan, waarop zij slechts drie "maal behoefde te kee ren, m. a. w. Willy den Ouden heeft het voor deel gehad van 5 maal meer te keeren. Onge twijfeld is dat van invloed geweest op den tijd van de Rotterdamsche zwemster. Australische experts nu beweren, dat als Dorothy Green in dezelfde gunstige omstandigheden had ver keerd, als Willy den Ouden, de Australische zwemster met 0,4 sec. beneden het wereldre cord van de Nederlandsche was gebleven. Het is echter de vraag of 5 maal extra keeren ook een tijdwinst van 5 volle seconden beteekent.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 9