Cremolda H.D.* VERTELLING D I y S D A G 9 FEBRUARI 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 8 VOOR DEN- Tegen de bloembollen- saneeringsmaatregelen. Vereeniging tot behoud van het Bloembollen- vak opgericht. De in vele kringen in het bloembollenvak bestaande ontevredenheid over de saneerings maatregelen, waarvan reeds het Anti- saneeringscomité een gevolg was. heeft giste renmiddag tot oprichting van een vereenigino- ter bestrijding der saneeringsmaatregelen ge leid. De voorzitter der vergadering de heer W. Murk, opende de bijeenkomst met een rede waarin hij o.a. zeide: In de op 9 November van het vorige jaar gehouden groote vergadering van ons Comité gingen stemmen op om het Anti-saneerings- comité als zoodanig in een vereeniging om te zetten. De overwegingen hiertoe waren: lo. dat het bijbrengen van alle anti-saneer ders tot contribueerende leden in een ver eeniging met rechtspersoonlijkheid noodzake lijk was. 2o. dat het bij het naar voren brengen van onze wenschen ten opzichte van de sa neering in het bloembolienvak bij de offdcieele instanties beter was, wanneer een vereeni ging met een vast bestuur de belangen van haar leden verdedigde dan een comité, dat los staat van elk organisatorisch verband. De leiding van het Anti-saneerings-comité heeft dat ook begrepen, doch zag zich voor een moelijk vraagstuk geplaatst om het denk beeld tot werkelijkheid te doen worden. Im mers het- is zoo gemakkelijk gezegd om een vereeniging op te richten. Het werk, verbon den aan het in elkaar zetten en opbouwen van een organisatie is niet gering: dit wordt vaak uit het oog verloren, temeer waar de leiding uit bijna uitsluitend zakenmenschen bestaat, die hun vrijen tijd daarvoor moeten opofferen. Bovendien was het de vraag of er wel vol doende animo onder de vakgenooten was om als lid tot een vereeniging van Anti-saneer ders toe te treden. Vandaar, dat de leiding van het Anti-saneerings-comité als voorwaar de stelde, dat vooraleer tot oprichting zou worden overgegaan, eerst tenminste 1000 vakgenooten blijk moesten hebben gegeven zich voor een vereeniging te interesseeren. wilde zij niet voor een mislukking gesteld worden. Naast de organisatorische aangelegenheid was er ook nog een financieele zijde aan de oprichting van een vereeniging verbonden. De kosten voor de actie van het Anti-sa neerings-comité benoodigd. werden tot nu toe slechts door een klein aantal vakgenooten betaald. Bij een vereeniging zouden de leden, de kosten gezamelijk dragen door de betaling van de contributie, en zou dus voortaan geen herhaald beroep meer worden gedaan op die groep van vakgenooten, die in het afgeloopen tijdvak reeds meer dan eens financieelen steun verleenden. Na de groote vergadering die ik u aan het begin van mijn openingswoord memoreerde, zijn de plaatselijke propagandisten van het Anti-saneerings-comité er met lijsten voor het werven van leden op uitgegaan. Het resul taat is geweest, dat zich tot op heden spon taan 1400 vakgenooten als lid voor de ver eeniging hebben aangemeld. Verschillende lijsten zijn nog niet terugontvangen, zoodat de mogelijkheid bestaat, dat de vereeniging' nog meer leden telt, dan die, welke momen teel door ons geregistreerd zijn. In een paar maanden is dus het respectabele aantal van 1400 leden bereikt. Met genoegdoening kun nen wij op deze spontane manifestatie, de sympathie voor ons streven, neerzien. Het gevolg hiervan is nu, dat aan de voor waarde van de leiding van het Anti-saneerings comité is voldaan en dat thans tot oprichting van de vereeniging moet worden overgegaan. De vereeniging zal hetzelfde voetspoor vol gen van het Anti-saneerings-comité, dat hedenmiddag door de oprichting van de ver eeniging automatisch zal komen ophouden te bestaan. In het ontwerp voor de statuten is het doel van de vereeniging als volgt omschreven: ..Het doel van de vereeniging is de bevor dering van de belangen van het Nederland- sche Bloembollenvak in het algemeen en meer in het bijzonder het herstel der bedrijfs- vrijheid en dus opheffing van de door haar voor dat vak ongewenscht geachte saneerings maatregelen". Door het algemeene karakter van een ver eeniging was het noodig het doel ook alge- meener te stellen; overigens is het doel het zelfde als dat van het Anti-saneerings- comité. Nu ik u een uiteenzetting van het doel gegeven heb. kan ik u ook mededeelen. dat de commissie, die belast was met het ontwerp voor de Statuten en het Huishoudelijk Regle ment, het wenschelïjk oordeelde, dat de naam der Vereeniging ook meer beantwoorden zou aan het algemeene doel van de vereeniging'. Zij heeft daarvoor den naam gekozen: .Ver eeniging tot behoud van het Bloembolienvak in Nederland", tusschen haakjes (Anti- saneering). Zij meende daarmede tegemoet te komen aan den wensch van velem dat de naam van het Anti-saneerings-comité eigen lijk onjuist was en deze onjuistheid niet mocht blijven voortleven in den naam van de nieuwe vereeniging Ik spreek de hoop uit. dat de vergadering zich straks 'zoowel met de omschrijving van het doel als met den naam van de vereeniging zal kunnen accoord verklaren. Door een organisatorisch verband, aldus spreker, hopen wij nu ons doel sneller te kunnen bereiken, dan door een Comité. Spoe dig moet een andere weg worden ingeslagen, los van de saneeringsmaatregelen: daartoe moeten wij allen hard en eendrachtig mede werken. Alvorens te eindigen memoreerde spr. dat het Anti-saneerings-comité op den laatsten dag van het oude jaar een telegram gezon den heeft aan Dr. Deterding om hem geluk te wenschen met zijn menschlievende daad. welke mede deeling door de vergadering met applaus begroet werd. Na afloop van de rede van den heer Murk werd overgegaan tot de verkiezing van een hoofdbestuur voor de nieuwe vereeniging. Bij acclamatie werd dit als volgt gekozen: voorzitter de heer W. Murk, alg. secretaris penningmeester dr. ir. M. D. Dijt. Leden: Jac. de Brabander, P. de Zeeuw, C. Boeier, J. Rotteveel, P. Bakker, J. Hoogstraten, N. Zandbergen, K. Grullemans, J. Saai, J. Roozenvan Dalen. Hierna werden de statuten en het huishou delijk reglement voorgelezen die op enkele kleine wijzigingen na, werden goedgekeurd. Voorzitter Murk. dankte voor het in hem gestelde vertrouwen en beloofde a! hot mogelijke te doen om het beoogde doel zoo spoedig mogelijk te bereiken, Hierop sloot hij de vergadering. -KANTONRECHTER- Een automobilist was in -verzet ge komen van het verstek-vonnis van den kantonrechter, waarbij hij was veroordeeld tot drie weken hechtenis met twee jaar ontzegging van de be voegdheid tot het besturen van een motorrijtuig'. Hij had zich dit op den hals gehaald, door zich in IJmuiden na het bezoeken va,n een café nog al uitbundig te gedragen, zoodiat en groentenventer het noodig ooi-deelde de politie te waarschuwen, d'ie vend, inrekende, juist toen hij zich met zijn auto huiswaarts zou begeven. Een der agenten, als getuige gehoord, ver telde dat verd. naar alcohol rook. erg opge wonden was, en zelfs zijn auto niet behoor lijk op gang kon krijgen. Get. had het daar om maar raadzaam gevonden, verd mee naar het- bureau te nemen, waar hij enkele uren werd vastgehouden. De groenten venter, die vervolgens kwam getuigen, vertelde dat verd. zeer opgewon den was geweest. Bovendien had hij aan voorbijgangers appels staan uitdeelen. waar door get. den indruk kreeg, dat verd. niet „brandschoon" meer was. De getuige a décharge evenwel, een ge neesheer uit IJmuiden, had verd. onmiddel lijk nadat hij was vrijgelaten, op diens ver zoek medisch onderzocht, en had geen en kele afwijking kunnen constateeren. die het gevolg kon zijn van alcoholgebruik. Dit was echter enkele uren na de arrestatie, en ge tuige kon niet met zekerheid zeggen, of verd. op het oogenblik van de arrestatie al dan niet onder den invloed kon zijn geweest. Op een vraag van oen verdediger verklaarde deze get., dat zijn dienstmeisje den indruk had gehad, dat verd. dronken was. Verd. zelf. die nog geen twee jaar geleden voor.een zelfde feit voorwaardelijk was ver oordeeld. ontkende het ten laste gelegde. Hij had slechts een of twee glazen bier gedron ken, dien middag', en was beslist niet dron ken geweest. De ambtenaar van het OM. achtte het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen. De getuigenverklaringen stemmen geheel overeen, en de verklaringen van den getuige a décharge hebben deze niet kunnen ont zenuwen. Het is niet de eerste maal, dat verd. voor een dergelijk feit is veroordeeld. Tegen dergelijke menschen moet met de meeste gestrengheid worden opgetreden. Er is dan ook geen enkele reden tot clementie en spr. vraagt bevestiging van het verstek- vonnis. De verdediger keurde, zelf automobilist zijnde, het gebruik van alcohol door autobe stuurders ten sterkste af. In dit geval is echter niet gebleken, dat verd. inderdaad „onder den invloed" was. Zelfs de dienst bode van den dokter kreeg, even voordat de medicus wetenschappelijk vaststelde dat geen symptomen van dronkenschap aanwe zig waren, den indruk dat verdachte niet heelemaal nuchter was. Het. is dus ook heel goed mogelijk, dat ook de andere getuigen zich vergist hebben. PI. verweet de politie, dat ze niet aan het- verzoek van verd,. om onmiddellijk na zijn arrestatie een medicus te raadplegen, had voldaan. De politie, aldus pl. is niet in staat, in dergelijke grensgevallen, een juist oordeel te vellen Dat is het werk van den man van de wetenschap, den medicus- dus. De politie heeft ïn deze een ernstig verzuim begaan. De verklaringen van de verschillende- ge tuigen, over de wijze van rijden, bestreed pl. op felle wijze. De menschen waren z.i. niet deskundig genoeg, om daarover te kunnen oordéelen, vooral daar het hier een eenigs- zins afwijkend model betrof, Pl. concludeerde vrijspraak, wegens onvol doende bewijsvoering, De Kantonrechter achtte verd., echter schuldig, en veroordeelde hem tot twee we ken hechtenis, met ontzegging van de be voegdheid tot het besturen van een motor rijtuig, voor den tijd van twee jaar. „KINDERVOEDING". B. en W. stellen den Raad voor de reke- ning en verantwoording, alsmede het verslag, beide over het jaar 1936. ingediend door de vereeniging ..Kindervoeding" alhier, goed te keuren tot een bedrag, in ontvangst en uit gaaf van f 28.469,98 en een nader subsidie toe te kennen van f 8.217.06. iniiiiii;iiii:i "i De Vijfde Man M" d o o r J, P. BALJé. et van vreugde stralende oogen hie ven ze het wijnglas omboog en ze stootten aan. ,Op ons welslagen, jongens", zei Wim Verheyen, „we hebben het wèl ver diend. Oef, die zware repetities en dat ellen dige eindexamen. De zenuwen zitten me nog in m'n boddy. Maar enfin, we zijn er dan toch alle vijf gekomen!" „Hè. Wim, dat heb je mooi gezegd", spotte Jan Klarenbeek. „Jij speecht prachtig, je komt nog eens in de Tweede Kamer". Dolf van Duren liet het electrisch licht in zijn gouden wijntje schijnen, en hij keek er droomerig naar. toen hij zei: „Wie weet. waar we nog eens allemaal te recht komen, jongens, wie weet, wat we be reiken, of hoe we zullen mislukken Onzen heelen H.B.S.-tijd door zijn we trouwe vrienden geweest, we hebben samen gevoet bald. samen gezwommen, samen gedanst en ook wel eens een keertje gevochten. Maar nu gaan we uit elkaar. Want hier in dit kleine nest zullen we wel niet blijven han gen. Ik trek tenminste naar Indië. Volgende maand gaat de boot". „Sjonge", schrok Kees Zwart, „ga je er al zoo vlug van door. Dolf? Ik neem eerst een maandje of drie vacantie." „En dan", vroeg Gerrit Meïnderts, „wat ga je dan doen?" „In de zaak bij m'n vader". „Ik trek naar Amsterdam", vertelde Jan Klarenbeek, ,,'k kan bij een bank komen". De twee anderen wisten het nog niet. Ze hadden er nog geen werk van gemaakt, zoo vlak na hun examen. „Zoo zie je. jongens", mediteerde Dolf van Duren weer, „we zullen wel naar alle wind streken verdwijnen En nu had ik een voor stel. Natuurlijk, we blijven elkaar schrijven, dat gaat goed, één, twee, misschien drie jaar. Dan houdt het op. En ik zou het jammer vin- den. als we nooit meer wat van elkaar ver namen. Je hebt het wel eens noodig. je oude kennissen terug 'te zien, herinneringen op te een crème van chocolade voor de boterham. SSyiiimi'ii.jS! 3 smaken VANILLE ORANGE CITROEN toeb i*t wé» U T rM IN/WIC IVII -T_ N.V. T. DUYVIS Jxn. Koog a/d Zaan. V (Adv. Ingez. Med.) Jubileum H. M. Boesmans. In ons nummer van Zaterdag deelden we reeds mede. dat binnenkort een zeldzaam ju bileum in de slagerswereld gevierd zal worden. Op 18 Februari n.l. is het veertig jaar geleden, dat de bekende lamsslagerij aan de Ged. Oude Gracht 44 door den heer H. M. Boesmans werd opgeficht. Deze zaak bleek wel levensvat baarheid te hebben, want zij geniet nog steeds het volste vertrouwen. Een bewijs daarvan is dat een groot aantal klanten, die daar al veer tig jaar geleden vleesch kochten zich nog al tijd gaarne laten bedienen, ook door den jong- sten zoon, den heer H. M. Boesmans, die op 1 Januari 1934 in de zaak is gekomen en die na tuurlijk alles zal doen, om de gunstige repu tatie van deze zaak te handhaven. Het zal den heer Boesmans op 18 Februari dan ook niet aan bewijzen van belangstelling ontbreken VEREENIGING VAN JONG HERVOMDEN, HAARLEM. Ds. J. C. van Dijk van Bloemendaal zal op Vrijdagavond 12 Februari voor bovenge noemde vereeniging een causerie houden over de volgende vier vragen: le. Wat is de waarde van literatuur; 2e Hoe moeten wij lezen? 3e. Mooi en niet mooi en 4e. „Christe lijke-" en „niet Christelijke" lectuur. Daarna zal een gedachtenwisseling kunnen volgen. Deze bijeenkomst wordt gehouden in het Wijkgebouw Ged. Oude Gracht 104. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Inlichtingen over gevonden voorwerpen aan het bureau van politie. Smedestraat, uitslui tend tusschen 11 en 13 uur. Terug te krijgen bij: Politiebureau, Smede straat, handschoenen en ceinturen; dop ben zinebus: autoslinger, boodschappentasch; de Raay. Tempeliersstraat 19, bril in étui; Ver steeg, Oostvest 50 rd„ das; Rijperman, Korte Begijnestraat 10, hond; Steegman, Vergierde- weg 146, hondje; v. d. Mark, Olycanstraat 50, dameshoed; Vroom Dreesmann, Gr. Hout straat, parapluie; Bosman, Olycanstraat 46, parapluie; Sierveld, Gen. Bothastraat 116, portemonnaie met inhoud; v. Masbergen, Ma- raisstraat 26, jongen§pet; Schols, Preanger- straat 31, rozenkrans; Kleis, Overtonstraat 10, rijwielplaatje; v. Hooff, Graaf v. Wiedstraat 18, rijwielplaatje; Metz, Oost Indiëstraat 138.. rijwielplaatje; Bijster, Pleiad-enstraat 75, sleu tel; Mulenaarsgraf, Hoogewoerdstraat 48, bos sleutels; Scholten, Herculesstraat 26, dames sokje; Barnhoorn, Zoetestraat 24, dames- tasch; Janus, Hudsonstraat 4, kindertruitje. V astenavondbal. Feeststemming in het Concertgebouw. In het Gemeentelijk Concertge bouw werd gisteravond een Vasten avondbal gehouden, dat een waardig besluit vormde van de festiviteiten, die de laatste weken in dit gebouw plaats vonden. In de groote zaal zoowel als in de tuinzaal, waren orkesten opgesteld, zoodat er ruim schoots gelegenheid tot dansen was, waarvan dan ook een ruim gebruik werd gemaakt Er heerschte vooral in de groote zaal een gezel lige, roezemoezige stemming, wiaartoe de mu ziek van de beide bands, bestaande uit leden van het Haarlem's Salon Orkest, onder lei ding van den heer Jack Stoffer niet weinig bijdroeg. Doch toen om elf uur ook ln de tuinzaal een band arriveerde, nl. The Harlem Swin gers, onder leiding van den heer Jan van Ake, en alle aanwezigen in een groote pro menade, met de muziek voorop door het ge bouw trokken, steeg de feeststemming nog aanzienlijk. Het bal zelf stond onder de beproefde lei ding van de heeren Micgielse en van Ake, die zich weer uitstekend van hun taak kweten, en een niet gering aandeel in het succes van dezen avond hadden. RAMBOETOL Het INDISCHE HAARWATER, samengesteld uit GENEESKRACHTIGE KRUIDEN, als lidah boeaja - kinabast - kemirie enz. bij HOOFD ROOS - HAARUITVAL - STERK HAARGROEI bevorderend. Per groote flacon 1.50 KEMIROL - Indische Haarolie ƒ0.50 Alle soorten Indische kruiden. KRUIDEN-LABORATORIUM „1 A V A Garenkokerskade 82, Haarlem, Telef. 12305. (Adv. Ingez. Med. MllllllllllllilllI'lllllllillllilllNlllllllllllllllllllllllllllllllIM halen aan onzen schooltijd, en aan onze vriendschap. Nu heb ik wel eens gelezen, dat lui een afspraak maakten, om na zooveel jaar op een bepaalde plaats terug te komen. Dat wou ik jullie nu ook voorstellen. Bij voorbeeld vandaag over vijftien jaar precies en in dit zelfde café. Is iemand verhinderd, dan stuurt hij op dien dag een berichtje, maar als het ook maar eenigszins mogelijk is, maakt hij zich vrij, en komt hij op deze plaats. Voelen jullie daar wat voor? Dan kunnen we eens zien, wat er van ons geko men is. Of we geslaagd zijn.... of mislukt. En wie weet, misschien kunnen we elkaar helpen „Ik doe mee", verklaarde Jan Klarenbeek, „ik vind het een sympathiek plan". „Daar drinken we nog een glas op, jon gens", stelde Gerrit Meinderts voor. „want we zijn het er natuurlijk allemaal mee eens". „Goed", zei Dolf, „dat is dus afgesproken". Plechtig hief hij het volle glas omhoog. „Dan zweren wij bij dit edele druivennat, vandaag over vijftien jaar op deze plaats te rug te komen, en niets of niémand, zelfs geen Xantippe van een echtgenoote zal ons kun nen weerhouden!" „Wij zweren!" zeiden ze alle vijf. En toen klokte de wijn door hun keelgat. Vijftien jaar waren verloopen. Het was ge gaan. zooals Dolf van Duren voorspeld had. Een paar jaar hadden ze naar elkaar ge schreven, toen was de correspondentie dood gebloed. Nu stond hij voor het oude café, waar ze vijftien jaar geleden gezworen hadden, op dézen dag terug te komen. En hij was be nieuwd. hoeveel er hun woord zouden hou den. Gek. dat hij bij het binnenstappen zoo'n weemoedig gevoel over zich kreeg. Vijf tien jaar was hij hier niet geweest, en er was bijna niets veranderd in dit suffe, droo- merige stadje. Hij keek eens rond in het lo kaal, en nam plaats in een hoekje. En nau welijks zat hij er een kwartiertje, of Gerrit Meindert stapte binnen Waarachtig, dat was Gerrit, wat ouder geworden, maar nog altijd dezelfde. Hun begroeting was uitbun dig, en ze vertelden elkaar honderduit. Zoo dat ze nauwelijks merkten, dat ook Jan Kla renbeek bij hun tafeltje stond. „Toch een verduiveld aardig idee van je geweest, Dolf!" prees Jan, toen zie al aan hun derde glas bezig waren, „het doet me echt goed. weer eens over den goeien ouwen tijd te praten". AANVAARDING ERFPACHT. B. en W. stellen den Raad voor, te besluiten met den Inspecteur der Domeinen, te Haarlem, handelende namens den Staat der Nederlan den. een overeenkomst aan te gaan. waarbij de Staar der Nederlanden voor den tijd van ruim 10 achtereenvolgende jaren, te rekenen met ingang van 18 Augustus 1936 en eindigen de 31 December 1946, m erfpacht uitgeeft aan de gemeente Haarlem en deze in erfpacht aan neemt een gedeelte Rijkseigendom, ter grootte van pl.m. 250 M.2, liggende aan de westzijde van den Rijksweg no. 9, gedeelte Haarlem Velsen en ten noorden van de Jan Gijzenvaart, tegen een jaarlijkschen canon van f20. RUILING VAN GROND AAN DE ZIJHUIZEN. B. en W, stellen den Raad voor aan den openbaren dienst te ontrekken een gedeelte grond (openbare weg) aan de Zijhui zen, en met Mr. J. Deenik de volgende grond- ruiling aan te gaan: a. Mr. Deenik draagt om niet aan de ge meente over een gedeelte tuingrond, behoo- rend bij het perceel aan het Kenaupark no. 30. alhier groot pl.m. 73 M2„ b. de gemeente draagt om niet aan Mr. Dee nik over een gedeelte grond vopenbare weg) aan de Zijhuizen groot pl.m. 11 M2. HAARLEMSCHE REDDINGSBRIGADE. De jaarlijksehe algemeene vergadering van bovengenoemde brigade wordt Dinsdagavond 23 Februari in Hotel Royal, aan het Stations plein gehouden. Dolf van Duren keek op z'n horloge. „Al bij tienen", zei hij, „en Wim en Kees zijn er nog niet. Jammer, zouden die vergeten hebben Een mager mannetje trad haastig het café binnen, keek schichtig rond, dan vloog er een vluchtig lachje om zijn mond, en hij schoot op het tafeltje toe. „Hallo, jongens", zei hij gehaast, „ik blijf maar een oogenblikje hoor, heusoh, maar een oogenblikje. M'n vrouw zit alleen thuis met de kleine". De drie anderen lachten daverend, „Geen gezwamKees, je bent drie glaasjes achter, die haal je eerst in. en dan heb je moed ge noeg. Dan durf je wel wat langer blijven". Kees Zwart lachte witjes, maar hij liet zich den wijn goed smaken. „Lang niet ge dronken. jongens", bekende hij. „ik heb een beste vrouw, daar niet van, maar ze is af- sch afster." Ze vertelden eifcaar van hun leven, hoe het hun gegaan was, maar telkens weer keek Dolf van Duren op zijn horloge. „Waar blijft Wim", peinsde hij. „onze vijf de man. Hij was altijd een kerel van zijn woord, hij zou beslist niet verzuimd hebben te komen. Eén van jullie wel eens iets van hem gehoord?" Gerrit knikte. „Een beetje aan lager wal geraakt", zei hij zacht, „en niet zoo erg ge lukkig geweest. Hij heeft gevaren nadat hij het aan den wal niet meer kon bolwerken, maar ik heb nu al in een jaar of vijf niets van hem gehoord". „Jammer!" zuchtte Dolf van Duren, „ik mocht Wim wel. hij was een eerlijke, ronde jongen. Enfin, niets aan te doen, misschien is de stakker verdronken". Nog lang bleven ze bij elkaar, de oude vrienden, maar Wim kwam niet opdagen En het was pas tegen sluitingsuur, dat een vroo- lijk troepje van vier man. een beetje wankel, een beetje erg luidruchtig, het café verliet, elkaar bezwerend, dat' ze Kees Zwart, die plotseling weer een aanval van angst had gekregen, niet in den steek zouden laten. Aan het verlaten tafeltje stond de kellner, en hij ruimde de glazen op. Zijn vroeg-oud gezicht stond strak, en er itrilde iets om zijn mond, „Wim Verheyen heeft wèl zijn woord ge houden" mompelde hij in zichzelf, „al kon hij het niet over zich verkrijgen, zich ken baar te maken, toen jullie hem niet herken- I den". Wim Verheyen had zijn woord gehouden. Hij was cle kellnerde vijfde manen ze hadden hem niet herkend! VERGOEDING BIJZONDERE LAGERE SCHOLEN. B. en W. doen den Raad een voorstel tot toekenning van de gemeentelijke vergoeding over 1934. bedoeld in art. 01. 9e lid. der La- ger-onderwet 1920 (vakonderwijzers), aan 45 bijzondere lagere scholen. Zij stellen voor het gemiddeld bedrag per wekelijksch lesuur per jaar over 1934. het welk ten laste der gemeente is gekomen voor het gegeven vakonderwijs vast te stellen: a.. voor de scholen voor gewoon lager on derwijs op f 128.07; en b. voor de scholen voar uitgebreid lager onderwijs op f 120 11; die vergoeding voor de vakonderwijzers aan de bijzondere scholen over 1934 toe te kennen voor ten hoogste 9 uur per week voor de scholen, vermeld on der Ia, en voor ten hoogste 71 uur per week voor de scholen, genoemd onder Ib en de vergoeding over 1934 voor die vakonderwijzers (essen), bedoeld in art. 101, 9e lid, der Lager onderwijswet 1920, vast te stellen op het be drag, zooals hierna achter elk der scholen is vermeld Gewoon lager onderwijs: Ambachtstraat 1 f 1.152,63; Amsterdamstraat 61 f 800.44; An- toniestraat 28 f 1.025.50; Bakenessergracht 81 f 1.145.16; Bern. Zweersstraat 1 f 864.47; Cruquiusstraat 2 f 960,52; Dreef 20 f 786,25; Dutrystraat 1 f 905.42; Eemstraat 4 f 983; Eemstraat 15 f 896.49; Florapark 15 f 939.17; Ged. Oude Gracht 120 f 894.56; Gen. de la Reijstraat 6 f 1.152.63; Gen. de la Reystraat 8 f 1.152.63; Heerensingel 75 f 929.58 Hertzog straat 1 f 980; Jacobijnestraat 28-32 f 1.065.87 Jansstraat 83 f 1.024.56; Klarenbeekstraat 62 f 1.059.89; Kleine Houtweg 24 f 701,25; Ko ningstraat 20 f 1.015,42; Leidschestraat 59 f 1.099.27; Linschotenst-raat 23 f 512,28; Louise de Colignylaan 3 f 480; Nagtzoamstraat 54 f 800.44: Nassauplein 2 f 839,57; Nieuwe Gracht 16 f 683,04; Overtonstraat 42 f 853,80; Ripperdastraat 13a f 693,01; Rozenhagen- straat 15 f 1.152.63; Slachthuisstraat 55 f 860,27; Timorstraat 17 f 768.42; Timorstraat 38 f 853,80; Tuigelastraat 5 f 1.152.63; Velser- straat 55 f 1.152.63; Westergracht 3 f 896,49; Zomervaart 170 f 1.120,Zijlsingel 2 f 725,73 Totaal f 35.079,45. Uitgebreid lager onderwijs: Dreef 20 f 3.483.19; Ged. Oude Gracht 120 f 5.419,54; Gen. de la Reystraat 6 f 4.905.98; Kleine Houtweg 24 f 3.854,24; Koningstraat 20 f 6.067.89; Nassauplein 2 f 7.890,18; Velser- straat 55 f 3.263,06. Totaal f 34.884.03. In 't geheel dus f 69.963,48. OVER ORCHIDEEëN. De Kring Haarlem van de Ned. Vereeniging van liefhebber van Cactussen en Vetplanten, houdt Vrijdagavond a.s. in Hotel Lion d'Or haar maandelijksche vereenigingsvond. Er zal een lezing met lichtbeelden gehouden wordenr door den heer J. J. van Cruyningen over Or chideeën. KERK EN VREDE. Door de Afdeeling Haarlem van „Kerk en Vrede" zal Vrijdag 12 Februari een getuige nis-avond worden gehouden in de Ned. Herv. Kerk te Hoofddorp, waar hoopt voor te gaan Dr. M. van der Voet. Ned. Herv. Predikant te Haarlem-Noord. Lid van het Hoofdbestuur van „Kerk 'en Vrede" met het onderwerp „De Kerk en haar houding tegenover nationalis me en militairisme in dezen tijd". Deze bijeenkomst draagt een gewijd ka rakter. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIOCENTRALE OP WOENSDAG 10 FEBR. 1937. Programma I: Hilversum II K.G. Programma II: Hilversum I L.G. Programma III: 8.00 Keulen. „Musikalische Fi'ühstückpause" tot 850. 9.05 idem. Tijdsein. Nieuwsberichten. Waterstandberichten. 9.20 idem. Programma van den Deutschlandsen- der (Schets over Fr. Schubert). 9.50 Deutsch- landsender. Fröhlicher Kindergarten", tot 10.20. 11.05 Londen Regional. Het New- Victoria Cinema-orkest o.l.v. Sydney Phasey. 11,2-0 Danmarks Radio. Uurslag en klokken spel van den Raadhuistoren. Jens Warny's ensemble uit hotel d'Angleterre". 12,20 Vlaamsch Brussel. Gramofoonmuziek. 12,51 idem. Dansmuziek o.l.v. Stan Brenders. 1.20 idem. Gesproke,n dagblad van het N. I. R. 1.30 idem. Populair concert. 1,50 idem. Gra mofoonmuziek. 2,20 Diversen. 2,50 Parijs Radio. Concert o.l.v. Henri Tomasi. 4.20 Lon don Regional. Falkman met zijn Apachen- orkest. 5.05 Parijs Radio. Piano-Recital door mevr. Dreyer. 5.20 Fransch Brussel. Voor de vrouw. 5.25 idem Dansmuziek door het Robert de Kers-orkest. 5.40 Keulen. Gramofoonmu ziek. 7.05 London Regional Ooggetuige-ver slag van de internationale hondententoon stelling is Islington. 7.20 Beromünster. ,.Die Söhne Bac-hs", concert m.m.v, Elly Katzgheras piano, het omroeporkest o.l.v. C. Bern-hard. 8.05 Keulen. Programma van München, concert.. 9.20 Motala, Hanns Bingangs dans- orkest. 10.20 Berlijn. Populaire- en dansmu ziek door het kl. omroeporkest o.l.v. Willy Steiner. 11,20 Danmarks Radio. Kai Julian's dansorkest uit „Kilden" te Aalbong speelt oude dansmuziek. Programma IV: 8.00 Vlaamsch Brussel. Gymnastiek. 8.20 idem Gramofoonmuziek. 8.30 idem Kroniek van den dag. 8.40 Grammo foonplaat. 8.45 Gesproken dagblad van het N.I.R. 9.00 idem. Gramofoonmuziek. 9.20 Di versen. 10.35 Droitwich. Korte Godsdienst oefening. 10.50 idem. Tijdsein van Greenwich. Weerbericht. 11.05 idem. Orgelconcert door Quentin Mac Lean, 11.35 idem. Gramofoon muziek. 11.50 Londen Regional. Het New Vic toria Hotel orkest o.l.v. Sydney Phasey. 12.50 Droitwich. Filmmuziek (gr. pl.). 1,20 idem. Het Birminghams Hippodrome orkest, o.l.v. H. Peil. 2,225 Londen Regional. Roviand Po well's Kwintet. 2.50 idem. Gramofoonmuziek 3.20 Droitwich. Fanfare-orkest van N. Ireland oLv. Denis Wright. 3.50 idem. Donald Har- greaves, piano.. 4.20 idem. Vesper in St.- Paul's Cathedraal. 5.20 idem. Het John Mac Arthur Kwintet. 5.35 BBC-dansorkest o.l.v. Hemey Hall. 6.20 Berichten. 7.00 idem. Peter Yorke en zijn orkest. 7.35 „World Tour", een radiopotpourri van Julius Buerger. 8.35 Con cert in de Queen's Hall. London, door het B. B. C. Symphonie-orkest en het Philharm. koor o.l.v. Sir Henry J. Wood. 9.25 Droitwich. Weer- en nieuwsberichten. 9.45 Voortzetting van het concert. 10.45 London Regional. Billy Merrin en zijn Commanders. Progr. V: 8.007.00 Diversen. 7.00 Eigen gramofoonplaten-concert: Dansmuziek. 1. Beale street blues, Joe Venuti. 2. Harlem Ho kum blues, Nat. Gonella; 3. The blues with a feeling, Duke-Ellington; 4a, Chinese Laundry blues, Nat Gonella; 5. Strange blues, Nat Go nella. Tusschenspel van Tansr-m uziek: 6. Poem-a, Orquestra Pesenti. 7. El Tigre Mil- Ian, Canaro. 8. Tahiti, Orquestra Pesenti. 9. Puerto Nuevo, Canaro; 10. Yo no se oorque t-e Quiro, Canaro: 11. Milonga. Canaro. Vervolg dansmuziek: 12. After you've gone. Joe Venu-ti. 13. Ride, red, ride. Nat. Gonella. 14. Misty Morning. Duke Ellington. 15. Shoe shine boy, Nat. Gonella. 16. Sensation. Nat. Gonella. 8.00—12.00 Diversen.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 10