Het BetokQtiiksie Carnaval. Madrid van Valencia afgesneden. 54e Jaargang No. 16451 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Dinsdag 9 Februari 1937 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. VV. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM- ABONNEMENTEN per week 0.25, per maand 11.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05. p. maand f 0.22. p. 3 mnd. 0.65, franco p. post f 0.72 UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaame 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 - Redactie 10600 Drukkerij: 10132,12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTlëN 15 regels 11.75, elke regel meer J 0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1—4 regels f 0.60. elke regel meer f 0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.—overlijden ƒ400.—, verlies van hand, voet of oog ƒ200.—, beide leden duim f 100.—één lid duim ƒ50.—, alle leden wijsvinger 60.— één of twee leden wijsvinger ƒ25.—, alle leden anderen vinger 15.—één of twee leden anderen vinger 5.—, arm- of beenbreuk ƒ30.—, enkelbreuk ƒ15.—, polsbreuk ƒ15.—. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN HAARLEM, 9 Februari. Avontuur Er is weer eens iets nieuws gebeurd in het avontuurlijke gilde der gratis-reizigers. Dit heeft velerlei leden geteld. Onder coupéban- ken in treinen, bovenop wagons en zelfs op buffers zijn groote reizen volbracht. In scheepsruimen eveneens, soms zelfs met tra gisch gevolg, want er zijn wel eens versteke lingen „stowaways" zeggen de Engelschen in omgekomen van honger, omdat de lui ken gedurende de geheele reis gesloten bleven en niemand hun hulpkreten hoorde. De vlieg tuigen leveren dit gevaar niet op vanwege hun korten reisduur. Ook in bagageruimten van groote verkeerstoestellen hebben verste kelingen hun overtochten al gemaakt. Dikwijls loopt het op niets uit. In dezen tijd van autarkie, gesloten grenzen, paspoorten, vreemdelingen-controle hoe vrij was de wereld toch vóór 1914, toen niemand met een pas hoefde te reizen in Europa! worden verstekelingen meestal aan het eindpunt ge snapt en meteen naar hun land terugge stuurd. En als ik van zoo'n geval lees, gaat het mij altijd aan het hart, want in iemand die zoo'n avontuur onderneemt, zit toch fut en ondernemingsgeest en die hoorden be loond te worden. Het lijkt mij ook niet slim van de betrokken autoriteiten, deze initiatie- velingen zoo maar norschweg, zonder onder zoek, terug te zenden. Als het geen ontsnapte misdadigers zijn, maar eenvoudig onderne mende jonge kerels, die een carrière willen maken, moest men hun liever de kans geven. Er zijn natuurlijk veel jonge kerels en de ar beidsmarkt is helaas in de laatste jaren lang niet bij machte geweest ze allen op te nemen. De meeste landen hebben dus volstrekt geen behoefte aan extra-import van werkkrachten. Maar vindingrijke, ondernemende, energieke knapen hebben altijd een kleine -minderheid gevormd en die kan men gerust importeeren, want zelfs in de slechtste tijden kan men hen wel gebruiken. Het nieuwste geval van gratis-reizen betreft evenwel geen ambitieuzen jongen man, maar een zestienjarig Zuid-Afrikaansch meisje, een wees, dat door haar pleegouders naar kost school zou worden gezonden en daar zóó bang voor was, dat zij liever te Kaapstad aan boord van den Union Castle-liner „Carnarvon Castle" ging. Zij verstak zich heelemaal niet; zij wan delde onder de passagiers rond en vertelde pas toen het schip in volle zee was, onderweg naar Engeland,aan één hunner, dat zij geen kaartje had. De reiziger bracht haar naar den kapitein en die seinde aan de „Warwick Castle", van dezelfde lijn, die in de tegen overgestelde richting onderweg was. Beide schepen wijzigden hun koers om elkaar te kunnen ontmoeten en vijf dagen later lagen twee trotsche zeekasteelen stil, terwijl het on dernemende kleine meisje uit Kaapstad werd overgeroeid. Het zal nu toch wel naar kost school moeten, maar het heeft een grootsch avontuur gehad, dat zijn invloed op de toe komst van het kind niet zal kunnen missen. Want niet alleen aan anderen, maar ook aan zichzelf heeft het zich als een persoon lijkheid geopenbaard en men zou gaarne we ten wat er verder uit zoo'n merkwaardig kind zou groeien. Maar dat zullen alleen de weinigen te weten komen, die haar in haar ver der leven zullen kennen. Op de 'kostschool zal men al vast beginnen met haar „met ge mengde gevoelens" te ontvangen. Kostscho len zijn niet zoozeer gesteld op excessieve oorspronkelijkheid. Ik vrees dat zij het er nog moeilijker zal hebben dan zij vreesde. Maar ik wensch haar het beste. Vermoedelijk zullen verscheidene stoom vaartmaatschappijen binnenkort dergelijke passagiers krijgen en zullen er heel wat zee kasteelen uit hun koers moeten gaan om ze over te roeien. Zoo'n voorbeeld werkt altijd aanstekelijk. En het moet toch ook, als je een jongen of meisje van zestien jaar bent. wel geweldig leuk zijn zulk een opschudding te veroorzaken. R. P. De werkloosheid te Haarlem. Een goede week. De vorige week daalde het aantal werkloo- zen te Haarlem met 63. Dezelfde week van het vorige jaar gaf een stijging te zien van 7, zoo dat het verschil in totaal 70 is. Het aantal werklcnzen is thans 6726, of 309 minder dan op denzelfden tijd van 1936. WEER EEN LIJK AANGESPOELD AAN DE KUST DER VENDéE. Uit la Roebelle. 8 Februari: Opnieuw is aan. de kust een lijk aangespoeld dat ^evenals de acht andere lijken die aan de kust van de Vendée zijn gevonden, gebonden was. Het gezicht was onherkenbaar verminkt, terwijl het slachtoffer in lompen gehuld was. In ons feestbeluste Zuiden Blaast de carna-valwind weer. Alle bergen, die de luiden Zich van zorgen maakten, neer. Even wil dit leutig volkje Dwaas en uitgelaten zijn, Onder 'n hemel zonder wolkje Maar vol carna-valschen schijn. Met een zotskap op de haren, Om de leden 't narrenpak, Hebben de verheugde scharen Tijdelijk aan alles lak. Wij, iets verder naar het Noorden, In het landje aan de zee, Doen, hoewel w' er ook van hoorden, Aan die dwazigheid niet mee. Ja. men houdt wel hier en ginder Ook bij ons gemaskerd bal. Maar die binnenpret is minder, Wat 'k bedoel met carnaval. Onze straten blijven rustig, Buiten het gewoon vertier, Niemand toont zich extra lustig. Of maakt ongewoon plezier. Maar in 't feestbeluste Zuiden Is de ernst in jool verkeerd, Daar laat men de klokken luiden, Nu Prins Carnaval regeert. Onder louter pretgezinden, Breekt men over zorg den staf, Door een masker voor te binden. Werpt men er het masker af. P. GASUS. VRAAGT DE COLLECTIES 1937 KROON - BEHANGSELS. GROOTE HOUTSTRAAT 179 b. d. Houtbrug. (Adv. Ingez. Med.) De Ziekenfondspremie. Een crisismaatregel waartegen bezwaren werden geopperd. De directeur van Maatschappelijk Hulpbe toon heeft aan de besturen der te Haarlem werkende ziekenfondsen het voorstel ge daan eenige uitbreiding te geven aan de regeling van verminderde premiebetaling bij werkloosheid. Voorgesteld werd, tegen verminderde pre mie als lid aan te nemen kleine midden standers en zelfstandigen, die tevoren zelf het risico van 4e geldelijke gevolgen van ziekte konden dragen of lid waren van 'n middenstandsziekenfonds, doch daartoe niet meer in staat zijn. De gezamenlijke ziekenfondsen hebben dit voorstel niet aanvaard, daar dit moeilijkheden zou brengen in verband met de regeling dat de overige leden (geèn middenstanders en zelf standigen) eerst een jaar lid moeten zijn al vorens zij voor de verminderde premie in aanmerking komen en nu door Maatschap pelijk Hulpbetoon een uitzondering werd ge maakt voor den middenstand en zelfstandi gen. Conversieleening van Haarlem Een succes. Bij de op 5 dezer gehouden inschrijving op bovengenoemde leening van f 16.400,000 heb ben houders van 4 pet. obligatiën dermate van hun voorkeursrecht gebruik gemaakt, dat de toewijzing op de vrije inschrijvingen slechts zeer gering zal zijn. De financiëele draagkracht der Haarlemmers. Gaat nog steeds naar beneden. Eenigen tijd geleden wezen wij op het re sultaat van de zuigkracht der buitengemeen ten na de annexatie, die naast den invloed van de crisis, een der oorzaken was van de vermindering in de draagkracht van de Haar- lemsche belastingbetalers. In 1930/1931 hadden 81 ingezetenen een in komen van 40.000 en meer, het totaal bedrag van hun inkomen was 6.180.661. Voor 1934/1935 waren in deze groep slechts 25 personen aangeslagen met een inkomen van 1.728.951. Nu ook de statistiek over het belastbare in komen .over 1935/1936 verschenen is, blijkt daaruit, dat het aantal aangeslagenen met f 40.000 en meer inkomen gedaald is tot 20. Hun gezamenlijk inkomen was f 1.523.364. Opnieuw dus weer een belangrijke daling. Het aantal Haarlemmers, dat een inkomen had boven de 5000 was in de 4 jaar die ver liepen tusschen de belastingjaren 1930/1931 en 1934/1935 gedaald van 2474 tot 1734. Het aantal voor het belastingjaar 1935/1936 is slechts 1594 Wat het inkomen boven 3000 betreft deel den wij indertijd mede, dat dit in de jaren 1930/1931-1934-1935 daalde van 5909 tot 4673. Het laatste belastingjaar gaf voor deze groep weer een daling van 456, zoodat het aantal nu nog 4217 is. De Oslo-Staten. Onze Haagsche correspondent meldt: De regeeringen van België en Denemarken hebben reeds aan de Nederlandsche regee ring bericht dat zij de uitnoodiging tot deel neming aan een in Den Haag te houden con ferentie van economische experts der z.g. „Oslo-staten" aanvaarden Zooals men weet is de bedoeling van het initiatief van onzen minister-president dr. Colijn, een nieuwe poging te doen tot inter nationale economische samenwerking door opheffing van handelsbelemmeringen, zooals die reeds in 1931 ondernomen werd bij de conventie van Oslo. Tot de sluiting daarvan hadden toen Noorwegen, Zweden, Denemar ken, Nederland. België en Luxemburg mede gewerkt, maar zij leidde door den ongunsti- gen loop der omstandigheden niet tot de ge- wensc.lite resultaten. Men acht de kansen op succes thans beter. WINKELDIEVEGGE OP HEETERDAAD BETRAPT. Maandagmiddag half vijf heeft een win keljuffrouw van de firma Vroom en Drees- mann in het gebouw aan de Groote Hout straat een winkeldievegge op heeterdaad be trapt. Terstond werd de politie gewaar schuwd, die haar naar het politiebureau aan de Smedestraat bracht. Het bleek een 39- jarige juffrouw uit Haarlem te zijn. Een andere juffrouw van denzelfden leeftijd, die in haar gezelschap was, had de vlucht ge nomen, maar die werd Maandagavond acht uur in haar woning eveneens gearresteerd en naar het bureau gebracht. Beide vrouwen •hebben bekend, in dien winkel zes ballen en in het magazijn van de Hema een stoffer te hebben ontvreemd. Bij een huiszoeking werden eenige lappen stof, kousen, eau de cologne, een kleerborstel, een vaas. strengetjes borduurzijde en twee damestaschjes in beslag genomen, die in de laatste maanden in de maga zijnen van de firma's Vroom en Drees- mann. Gerzon en de Hema ontvreemd wa ren. Tegen de vrouwen is proces-verbaal opgemaakt. Een Bijbelsch Museum te Haarlem. In hetzelfde gebouw ook een Christelijke Bibliotheek. Naar wij vernemen heeft eenigen tijd ge leden een Haarlemmer, die zich reeds be langrijke financieele offers getroost heeft voor, zooals hij het aanduidt, de uitbreiding- van Gods Koninkrijk, het groote heerenhuis Schotersingel 117 A tusschen Ostadestraat en Jan d'e Braystraat aangekocht met de bedoeling daarin op de eerste verdieping een Bijbelsch Museum te vestigen. Dit Museum zal van een andere strekking zijn dan het Bijbelsch Museum te Amsterdam. Een der belangrijkste dingen die er te zien zullen zijn bestaat uit een collectie diorama's uit de Bijbel- sche geschiedenis die gemaakt wor den door den Heemsteedschen kunst schilder S. van der Schaar, die reeds eenigen tijd daarmede bezig is. In de benedenverdieping zal een Christe lijke Bibliotheek gevestigd worden, met een afzonderlijke afdeeling voor kinderen. Daar voor zijn reeds eenige bibliotheken aange kocht die thans gecatalogiseerd worden. Het is nog niet bekend wanneer het werk zoover gevorderd zal zijn. dat het Museum en de Bibliotheek geopend kunnen worden. LENIN'S WEDUWE ONDER POLITIE TOEZICHT? WARSCHAU, 9 Februari (D.N.B.) Naar de „Express Poranny" uit Moskou meldt, be vindt zich de weduwe van Lenin, mevrouw Krupskaja, in weerwil van officieele tegen spraken onder toezich der politie en kan nie mand met haar in verbinding treden. Onderhandelingen in het automobielconflict mislukt? Bewakingsdienst der General Motors verdubbeld. FILINT, 9 Februari (Havas). De General Motors hebben een lange verklaring gepubliceerd, waarin het algeheel afbreken, zooal niet het defi nitief beëindigen van de besprekingen wordt aangekondigd. Tevens wordt er de nadruk op gelegd, dat de onder handelingen met de leiders der vak- vereenigingen der arbeiders slechts op uitnoodiging van gouverneur Murphy zouden worden hervat. Volgens schatting zijn 150.000 ar beiders direct of indirect bij de sta king betrokken. De vierduizend manschappen van de na tionale garde die den bewakingsdienst on derhouden bij de fabrieken van de General Motors, hebben hun waakzaamheid verdub beld. De garde staat gereed te beletten, dat relletjes ontstaan tusschen aanhangers en tegenstanders der stakingsbeweging. De 165.000 inwoners van Flint, waarvan een kwart zonder werkzaamheden is tengevolge van de staking, volgen met groote aandacht de ontwikkeling van de besprekingen te Detroit. De gemeenteraad van Flint heeft op grond van den gespannen toestand den burge meester der stad gemachtigd het bevel op zich te nemen van alle politietroepen. Anderhalf jaar in voorarrest. De in Keulen gearresteerde Nederlandsche res. luit. vlieger. Nog steeds te Essen in arrest. Men zal zich herinneren, dat begin September 1935, dus ongeveer ander half jaar geleden, te Keulen werd aan gehouden de Nederlander G. Aalders uit Amsterdam, die vroeger te En schedé woonde. Reeds vele maan den doen allerlei geruchten over de zaak van Aalders, die wordt ver dacht van hoogverraad tegen deh Duitschen staat, de ronde. Steeds hardnekkiger wordt het grucht, dat hij door het Volksgericht te Berlijn^tot levenslange gevangenisstraf zou zijn veroordeeld. In verband daarmede hebben wij te bevoegder plaatse inlichtingen over deze zaak ingewonnen, waaruit ons bleek, dat de zaak tegen A. nog nooit door een Rechtbank is behandeld. Hij bevindt zich nog steeds in voorarrest te Essen en zelfs blijkt uit een mede deling van zeer recenten datum, dat er omtrent de eventueele behandeling der zaak nog niets vaststaat. Men hoort in Nederland wel eens de klacht uiten, dat de behandeling van rechtzaken niet met den noodigen spoed gebeurt, maar het is te onzent haast onbestaanbaar, dat een verdachte meer dan anderhalf jaar in voorarrest wordt gehouden. Naar ons bekend was, behandelt een Enschedésche advocaat zijn aangelegenheid tot wien we ons om in lichtingen wendden. Uit diens mededeelingen bleek ons. dat het hem zelfs niet was toege staan A. in de gevangenis te bezoeken. On danks de talrijke pogingen door hem onder nomen, gelukte het hem niet, toestemming te krijgen met A. ook niet in het bijzijn van getuigen, te spreken. Evenmin kon hij inzage krijgen van het dossier der zaak Aalders. Het eenige, dat A.'s Nederlandsche verdedi ger, die zijn uiterste krachten voor deze zaak heeft ingespannen, kon bereiken, was dat aan A. een Duitsche advocaat werd toegevoegd, aan wien het werd toegestaan hem in het Huis van Bewaring op te zoeken. A. wordt verdacht van hoogverraad, dat uitsluitend voor een bijzondere Rechtbank, het z.g. Volksgericht te Berlijn kan worden berecht. Niet alle Duitsche advocaten mogen in zaken, welke tot de competentie van het Volksgericht behooren, pleiten. Daarvoor is een speciale „Genehmigung", toestemming, noodig. De Berlijnsche advocaat, die voor A. werd gevonden, behoorde tot degenen, wien een dergelijke „Genehmigung" wordt verstrekt Hij heeft zijn cliënt in de „Untersuchungsge- farignis" te Essen bezocht, maar eenige prac- tisch resultaat heeft zijn optreden in deze nog steeds zeer duistere zaak tot nu toe niet opgeleverd. Door zijn Nederlandschen verdediger zijn energieke pogingen gedaan om te trachten in zooverre klaarheid in de zaak te brengen, dat hem tenminste werd toegestaan eenmaal met zijn cliënt te mogen spreken, terwijl hij tevens met klem aandrong hem te willen mede deelen, wanneer de behandeling van de zaak zou kunnen worden verwacht. De rechter van instructie te Essen, die de zaken van het Volksgericht aldaar behandelt, deelde mede, dat de Nederlandsche rechtsgeleerde zich diende te wenden tot den Reichsanwalt bij 't Volksgericht te Berlijn. Op 23 October van het vorig jaar werd daarop aan den Reischanwalt verzocht toestemming tot een onderhoud te willen geven. Toen op 21 November d.a.v. nog geen antwoord 'op dit verzoek was ontvangen, werd nogmaals aangedrongen op het toestaan van een bespreking'. Toen daarop evenmin bericht inkwam, ging ten derden male een schrijven uit, waarop op 16 December j.l. dooi den Reichsanwalt werd geantwoord, dat het verzoek was voorgelegd te bevoegder plaatse. Zoodra daar een besluit zou zijn genomen aldus werd toegezegd, zouden nadere mede deelingen volgen. De Nederlandsche verdediger van A, heeft hem daarop geantwoord dat hem de zaak nu langzamerhand volkomen onbegrijpelijk was geworden. De rechter van instructie had hem medegedeeld, dat de Reichsanwalt de toe stemming zou kunnen geven, terwijl deze weer sprak over een andere te dezer zake verant woordelijke instantie die nochtans niet verder werd aangeduid. Daarom verzocht hij den Reichsanwalt dringend hem te willen mede- deelen tot wien hij zich diende te wenden, teneinde nu na bijna anderhalf jaar een onderhoud met zijn cliënt te kunnen krij gen. Op 31 December antwoordde de Reichsanwalt toen, dat hij geen kans zag toestemming te geven tot een be spreking en hij verwees in dat verband naar den Berlijnschen advocaat wien het wel was toegestaan A. in het Huis van Bewaring op te zoeken. De Duitsche rechtgeleerde werd daarop door den Nederlandschen raadsman van Aalders aangezocht om zich nogmaals tot den Reichsanwalt te wenden, die hem definitief mede deelde, dat hij aan den Nederland schen verdediger geen „Sprecherlaub- nis" kon toestaan. Het moet dus uit gesloten worden geacht, dat de Ne derlandsche raadsman van A. in de gelegenheid zal worden gesteld, zijn cliënt in het Huis van Bewaring te spreken, Tevens deelde de Reichsanwalt aan den Berlijnschen advocaat mede, dat omtrent den datum van behandeling nog niets te zeggen is. Geheel vrijblijvend noemde hij een termijn van 3 a 4 maanden. Daar Het woord, is aan Otto Weiss: Er zijn veel meer miskende domkoppen dan miskende genieën. echter in Juli van het vorig jaar door dezelfde instantie is toegezegd, dat de behandeling over 5 a 6 weken zou ge schieden. heeft men niet de minste zekerheid. Er kan wei op worden ge rekend. dat de zaak tegen A. eerst zal worden behandeld, nadat deze omstreeks twee jaar in voorarrest heeft doorgebracht. Het is begrijpelijk, dat de onge rustheid van de familie en vrienden van A. steeds toeneemt. De martelen de onzekerheid duurt nu reeds meer dan 1 Yi jaar! Nationalisten bezetten een deel van den verbindingsweg. Nog één mogelijkheid voor evacuatie der regeeringstroepen. MADRID, 9 Februari (Havas). Een speciale correspondent meldt: Voor Madrid is de weg naar Valencia af gesneden door de opstandelingen, die den weg bezetten even boven de saniènvloeiïng van de Jarama en de Manzanares. De regeeringstroepen hebben thans vrijwel geen enkelen weg meer voor de evacuatie. Alle groote wegen wor den van nabij of van verre door de opstandelingen beheerscht. De ge volgen hiervan zijn zonder weerga in de geschiedenis van het beleg der hoofdstad. Zeven groote wegen leiden uit Madrid. Geen enkele is meer in handen van de regeerings troepen, zoodat een vrije verbinding met het Oosten des lands niet meer aanwezig is. De weg van Madrid naar Avila, richting La- coruna, is afgesneden onmiddellijk buiten de hoofdstad. De weg van Madrid naar Burgos is afgesneden te Lozoyuela in de Sierra. De weg van Aragon is afgesneden voor Siguenza. De weg naar Valencia is sinds vandaag voor Arganda afgesneden. De drie overige wegen naar Aranjuez, Toledo en Maqueda zijn ge heel bezet door de rechtschen. Wanneer het opperbevel der re geeringstroepen het besluit zou nemen zich niet te laten opsluiten in Madrid als in een fort en het gevaar te loopen van hongersnood en gebrek aan munitie, is er thans voor de eva cuatie nog slechts een oplossing: Uit Madrid trekken naar Guadalajara, vandaar den weg nemen van Cuenca tot Valencia, een lange moeilijke en. netelige weg. In officieele kringen hier is men van meenïng, dat het nieuwe offensief der rechtschen nog slechts in het be gin is en dat het zonder het minste oponthoud voortgezet zal worden (In een vroeger telegram van de zijde der Spaansche opstandelingen werd reeds van de bezetting van den verbindingsweg naar Valencia melding gemaakt. Men zie pag. 4 Red.) Madrid zou van Valencia zijn afgesneden. pag. 1 Malaga is thans geheel in handen der Spaan sche nationalisten. pag. 4 Het peil van de Mississippi en de Ohio daalt thans. pag. 4 Toscanini komt in Maart in ons land diri- geeren. pag. 3 De regeering kan nog niet verklaren op welk niveau de gulden gestabiliseerd kan worden pag. 3 De regeering wil de kleuren van onze vlag definitief op rood,wit en blauw vaststellen. Pag. 3 Een in Keulen gearresteerde Nederlander be vindt zich reeds anderhalf jaar in voor arrest. pag. 1 België en Denemarken hebben de uitnoodi ging tot deelneming aan de „Haagsche Conferentie" aanvaard. pag. 1 Te Haarlem komt een Bijbelsch Museum. pag. 1 ARTIKELEN, ENZ. R. P.: Avontuur. pag. 1 J. B. Schuil: Malaga, de stad der palmen. pag. 4 Weg met den luien stoel. pag. 3 J. B. Schuil: Een jaseen hoed. een handschoen. pag. 2 Onze enquête over de remedie tegen de ver ruwing van het voetbalspel. pag. 9 Criticus over den wedstrijd Zeemeeuwen D. E. C. pag. 9 H. D. Vertelling: De vijfde man. pag. 6 De Burgerlijke Stand van Haarlem is opge nomen op pag. 7

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 1