^WEERBERICHT stoomen verven Selien Regensburg-Mok TE HUUR GEVRAAGD Waldorp Stofzuigers 75 Cent per week Meubelen Meubelen f6.- Dansen leeren!! f6.- PRESBURG DINSDAG 9 FEBRUARI 1937 H A A R t E M'S DAGBEA D 2 Jubileum bij den Motordienst. 24 jaar trouwe dienst. Gisterochtend heeft de commandant van het korps Motordienst, lt.-kolonel A. M. M. van Loon, den adjudant-onderofficier R. A. Aschof, de zilveren draagmedaille voor 24 jaar trouwen dienst opgespeld. Deze medaille was hem aangeboden door de officieven van het korps. In zijn toespraak tot den jubilaris memo reerde spr., dat adj. Aschof reeds van de op richting van den motordienst af. daaraan verbonden is geweest. Hij is dus met het korps meegegroeid, heeft er het wel en wee van mee gemaakt en zelf een aandeel gehad in den groei van dit wapen. Spr. uitte den wensch, dat de jubilaris nog vele jaren aan het korps verbonden mocht- zijn. Vervolgens defileerden de beiden compag nieën voor den jubilaris. De adjudant Bakker sprak vervolgens na mens de collegas van den jubilaris, en wees op den kameraadschappelijken omgang, dien deze steeds met zijn collega's heeft. Tenslotte wees hij ook op de groote eer, die er aan de medaille welke den jubilaris werd uitgereikt, is verbonden. Na deze plechtigheid heeft de heer Aschof met zijn echtgenoote nog eenigen tijd temid den van zijn collega's doorgebracht. Kovacs Lajos komt naar Haarlem. Het populaire AVRO-orkest. onder leiding van Kovacs Lajos, zal op Maandag 15 Fe bruari in het Gemeentelijk Concertgebouw een uitvoering geven. Het orkest treedt op in nieuwe costuums, met een nieuw décor en met nieuwe attracties. Voor hen, die het orkest dus reeds hoorden, is er geen bezwaar om nog eens te gaan luis teren en voor anderen is het een prachtige gelegenheid, om eens kennis met de populaire band te gaan maken. LEGER DES HEILS.. in het Leger des Heils, Sc-hagchelstraat 26. zal deze week verandering van bevelvoerende officieren plaats vinden. De kapiteins Kooi- stra. die gedurende 1V2 jaar in Haarlem werk ten, zullen Woensdag 10 Februari a-s. af scheid nemen om hun arbeid in Amsterdam voort te zetten. Donderdag 11 Februari zal majoor Brouwer welkom worden ge heeten. Beide bijeenkom sten beginnen te 3 uur. GECOMBINEERDE VOEKSTUIN- VEREENIGINGEN. De gecombineerde Volkstuinvereenigingen te Haarlem „Eigen Tuin", „Zonder werken Niets", en „Ons Buiten" hebben een Vrijdag 12 Februari a.s. in het gebouw „Caecilia". Jansstraat, te houden bijeenkomst georgani seerd, waar de heer C. Spaargaren, leeraar aan de Tuinbouw-win terschool te Aalsmeer zal spreken over „Eenige cultures, geschikt voor de liefhebbers" en „Hoe kweekt men chrysanthen?" Vrijdag 26 Februari wordt een propagan da vergadering gehouden in gebouw Caecilia. waar de heer J. Vroegop, voorzitter van het Algemeen Verbond van Volkstuinders, te Am sterdam, zal spreken. Tevens zal de uitreiking plaats hebben der medailles^ die in den zomer van 1936 door de drie Volkstuinvereenigingen te Haarlem zijn behaald. BEëEDIGING VAN RESERVE-OFFICIEREN. Behalve de reeds genoemde heeren. werd Zaterdag jl. in de kazerne aan den Kouden- horn door den garnizoenscommandant luit.- kolcnel H. J. van Steensel. gezegd van der Aa, nog beëedigd de reserve tweede-luitenant M C. Pal. te Haarlem. H. B. S.er op stap. Vrijdagavond is uit de ouderlijke woning verdwenen de H.B.S.-Ieerling Ris uit Alk maar. met medeneming van de auto van zijn vader. Verder was een 'geldkistje zoek. Naar wij thans vernemen heeft de vader Maandag morgen een brief uit Antwerpen van zijn zoon ontvangen.De jongen heeft daarin mede gedeeld de auto van zijn vader in Rotterdam te hebben geparkeerd en den wagen te hebben afgesloten, zoodat onbevoegden zich er niet van kunnen meester maken. Hij deelde tevens mede, dat hij uit 'n geldkistje dat 'n bedrag van ongeveer f 600 heeft bevat slechts een som van ongeveer f 85 had genomen. De rest van het geld had hij in de garage van zijn vader verborgen, waar het inderdaad is terug gevonden. Over zijn verdere reisplannen heeft de jongen zich niet uitgelaten. AGENDA Heden: DINSDAG 9 FEBRUARI Gem. Concertzaal: H. O. V. Ledenconcert. Soliste: Olly Volge Vonden. 8.15 uur. H. B. S. a, Zijlvest: Lezing Dr. M. Minnaert voor de Volksuniversiteit. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: „De man die te veel wist". 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Mistinguett in haar eerste sprekende film „Rigolboche". 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Haar grootste schat", 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: de Weensche Tobis- film „Burgtheater", 2.30, 7 en 9.15 uur, Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Heemstede: Tentoonstelling in ,,'t Pa let", Bronsteeweg 21. 1012 en 1417 uur. WOENSDAG 10 FEBRUARI Stadsschouwburg: Kunst aan het Volk. Concert Tibor de Machuia en Theo van dei- Pas. 8.15 uur. Volksuniversiteit. Cursus Italiaansch fas cisme en het anti-semitisme. Gem. Concertzaal: H. O. V. Paedagogisch concert voor volwassenen. 8.30 uur. Wijkg'ebouw Ged. Oudegracht 104: Bureau Haarl. Ziekenverpleging. Ledenvergadering. 4 uur. Statenzaal, Prinsenhof: Gemeenteraad 1.30 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Heemstede: Tentoonstelling in ,,'t Pa let", Bronsteeweg 21, 1012 en 1417 uur. De Nederl. Tooneelgroep. Een Jas... Een HoedEen Handschoen Wilhelm Speyer, de auteur van „Een Jas Een HoedEen Handschoenhet too- neelspel, dat gisteravond in onzen Stads schouwburg door de Nederlandsche Tooneel groep werd gegeven, had met het schrijven van zijn stuk blijkbaar hoogere bedoelingen, dan het eerste bedrijf deed vermoeden. Met de pauze waren wij nog allerminst enthousiast over dit stuk, maar het derde bedrijf en vooral het slot vergoedde veel, al hadden wij dan ook onze bezwaren. Om de rechtzitting in III heeft Speyer zijn stuk blijkbaar geschreven en men moet erkennen, dat er spanning was in deze rechtzaal en de oplossing, welke de auteur aan zijn stuk geeft, gelukkig gevonden en niet gewoon is. Maar om tot die rechtzitting te komen, had Speyer ons eerst heel wat ge geven, dat moeilijk te verteren was. Vooral het eerste bedrijf, dat ons in de sfeer van een thriller moest brengen, was vrij zwak. Rudolf Würtenberg, een nog al jolig en zorgeloos jongmensch, heeft een juf fertje van de vlakte, dat in wanhoop in het water is gesprongen, het leven gered en op zijn kamer gebracht, om haar weer wat op haar verhaal te doen komen. Een prettig ge zelschap is deze zwaarmoedige en zwijgende juffrouw niet, waarom Rudolf besluit hulp te gaan vragen bij zijn vriendin in de hoop. dat. een vrouw meer bij dit slachtoffer be reiken zal dan een man. Maar pas is hij ver dwenen, of een vreemde heer verschijnt op de kamer, een mysterieus heerschap, dat on middellijk wantrouwen opwekt, zoowel bij ons als bij het geredde meisje. In haar pogingen om haar redder tele fonisch te waarschuwen, komt het tusschen den geheimzinnigen heer en het meisje tot een worsteling, die al heel ongelukkig af loopt.. Het meisje valt dood neer en de heer weet niet beter te doen dan de kamer te ontvluchten. Wij zitten met dit bedrijf dus midden in de thriller en nog wel een heel zwakke thriller, want het is alles erg opzettelijk en te lang dradig-, om de ware spanning te wekken. Het tweede bedrijf brengt ons de oplossing- van het mysterieuse geval. De vreemde heer blijkt de beroemde advocaat Merk te zijn, die op de kamer rekenschap kwam vragen van Rudolf Wüstenberg. omdat deze hem zijn vrouw had ontstolen. Wanneer dit vrouwtje Felicitas op het kantoor van haar man komt, om hem te vragen, of hij voor haar vriend, die van den doodslag of zelfs meer wordt verdacht, wil pleiten, begrijpen wij natuurlijk dadelijk waar de schrijver heen wil. De ware schuldige zal den onschuldige in de rechtzaal moeten verdedigen. Een nog al erg geforceerd geval dus, zoo opzettelijk door den auteur in elkaar gedraaid, dat wij zonder veel verwachting de pauze in gaan. Wij moeten wel van zeer goed geloof zijn om aan te nemen dat het vrouwtje juist haar eigen man, van wien zij is weggeloopen, zal vragen de verdediging op te nemen van haar vriend bij wien zij haar toevlucht heeft ge zocht. Een gewoon mensch zou zeggen, dat Robert Mei'k wel de laatste zou zijn, om hiervoor in aanmerking te komen en de be roemde advocaat schijnt ons ook wel wat heel weinig idee in den speurzin van de politie te hebben om te onderstellen, -dat zijn vrouw buiten dit proces kan worden gehouden. Maar hij wilde nu eenmaal tot de rechtzitting komen, waarop dit voor het publiek in de zaal zoo interessante geval behandeld zou worden. Want om die rechtzitting immers was het hem te doen. En in de rechtzaal het dient erkend voelde Wilhelm Speyer zich thuis. Er was wer kelijk spanning bij het publiek tijdens de be handeling van de zaak Wüstenberg. De schrij ver was hier op zijn best, al viel het dan ook niet gemakkelijk critisch alles te aanvaarden, wat daa r in de rechtszaal gebeurde.Zoo was 't wel heel moeilijk aan te nemen, dat geen der rechters het portret van Felicitas, dat uit de jas van Wüstenberg te voorschijn kwam. her kende als dat van de vrouw van Robert Merk. Zou werkelijk geen der rechters de vrouw van den beroemdsten advocaat hebben gekend? vragen wij ons af. Deze rechters wa ren wél heel naief en dom, enkel en alleen natuurlijk om den schrijver ter wille te zijn. Maar het slot de verzoening van Merk met zijn vrouw, die haar man eerst recht in zijn grootheid van mensch en advocaat tijdens dit proces heeft leeren kennen is een goede trouvaille, al kunnen wij bezwaarlijk aanne men, dat deze verzoeningsscène zich zal af spelen in de rechtszaal, waar toch elk oogen- blïk iemand kan binnenkomen en de vrouw van het portret zal kunnen herkennen. Maar in dat derde bedrijf blijkt toch, dat Wilhelm Speyer ook nog andere betere bedoelingen had dan enkel „Kitsch" te geven. Hij heeft tenminste climax in zijn stuk weten te brengen en Een Jas... Een Hoed... Een Handschoen... eindigde beter dan wij in de pauze hadden verwacht. De opvoering ging parallel met het stuk; zij werd beter al naar dat wij het slot na derden. In het begin deden de spelers wei nig om het zwakke van het stuk te verdoeze len. Het spel was evenals het werk te na- dhukkefijk. Rob Geraerds speelde den myste- rieusen heer in I en later den advocaat vrij zwaar en te opzettelijk gewichtig. Met wat lichter spel zou hij den schrijver een dienst hebben bewezen. Maar in III heb ik hem zeer kunnen waardeeren. In de rechtzaal be- heerschte hij de situatie ook als speler volko men en was hij een werkelijk imponeerende figuur. Ben Royaards was in I en n eveneens in zijn jolige onbezorgdheid wat al te druk en te opzettelijk. Hij legde het er nog al dik op, maar vond plotseling in de rechtzaal de licht heid van toon. die voor deze rol vereischt werd. Toen was hij voortreffelijk, evenals Rob Geraerds. Tine Medema ging als een spook uit een ouderwetsche draak in I over het too- neel. Max Croiset legde al evenzeer centena ren gewicht in zijn spel als compagnon van Merk in II. De eenige, die voor de pauze den juisten toon wist te treffen was Georgette Ha- gedoorn. die van het luchthartige, wispeltu rige vrouwtje een alleraardigst frisch persoon tje maakte en haar rol licht en amusant uit speelde. De rechtzitting kwam ook door de getui gen volkomen tot haar recht. Rika Hopper maakte van het episodisch rolletje van me vrouw Föhns, de getuige a décharge iets zeer geestigs en Max Croiset was uitstekend als de nerveuse jongen, die met zijn ge tuigenverklaring den door hem zoo beminden Wüstenberg bijna ir. de gevangenis hielp. De rechters kwamen er het slechtst af. Dat was een vrij burgerlijk stelletje en het ver wonderde ons dan ook allerminst, dat de schrijver met deze rechters kon doen, wat hij wilde. Er was vrij veel belangstelling voor deze op voering van de Nederlandsche Tooneelgroep en het publiek foonde zich aan het slot zeer voldaan, zoodat de spelers over hun succes I tevreden konden zijn. J. B. SCHUIL. De Bilt voorspelt: Krachtigen tot matigen Westelijken tot Zuidwestelijken wind, tijdelijk opklarend, aanvankelijk nog kans op regenbuien, en kouder. BAROMETERSTAND Hoogste 765.2 m.M. te Biarritz. Laagste 740.8 m.M, te Aberdeen. Terwijl de weinig beteekenende hooge druk king over Scandinavië zich Noordoostwaarts uitbreidde, heeft de depressie zich Noord- Noordoostwaarts verplaatst, zoodat de kern nu op de Noordzee ligt. terwijl in het Zuidoosten een vrij belangrijk hooge drukgebied opkwam, dat zich over midden-Europa uitbreidde. In Scandinavië hield de zeer strenge vorst aan, terwijl in Duitschland de vorst zich weer tot bij Hamburg uitbreidde. Behalve in Zuid-Duitschland, werd het bijna overal kouder in West-Europa. Op den Oceaan naderden weer nieuwe depressies. In Oost- Duitschland en Oostenrijk valt vrij veel sneeuw, in West-Duitschland regen. In Frankrijk klaart de lucht op, de Britsche eilanden hebben ook opklarend weer, onderbroken door sneeuw- of regenbuien. Over Denemarken waaien storm achtige Zuidoostelijke winden, op de Noordzee en om het Kanaal stormachtige Westenwinden. In onze omgeving is afnemende bewol king en afnemende Westelijke tot Zui delijke wind te wachten. Aanvankelijk wordt het kouder, later weer iets zachter. BAROMETERSTAND Vorige stand 747 m.M. Stand van heden 752 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. A. FEDERMANN, Opticien Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 HOOG WATER TE ZANDVOORT Woensdag v.m. 2.29 uur; n.m. 14.42 uur. Strand berijdbaar van 7.3012.45 uur. Voor Centrale Verwarming BRECHCOKES, WALES ANTHRACIET 50/80, WALES ANTHRACIET NOOTJES VIER. „DE SPAARNESTAD" FRIESCHE VARKENSMARKT 6—10, TELEFOON 14164. (Adv. Ingez. Med.) WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 12 uur. Londen 8.9" 15/16. Berlijn 73.45. Parijs 8.50 3/8. Brussel 30.81. Zwitserland 41.721/2 Kopenhagen 39.90 Stockholm 46.15 Oslo 44.90 New York 1.82 5/8 Praag 6.37^ «ACH) PROGRAMMA WOENSDAG 10 FEBRUARI 1937. HILVERSUM I 1875 M. VARA-uitzending, 10.00—10.20 v.m. en 7.30— 8.00 VPRO. 8.00 Gram. platen. 9.30 Kookpraatje. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Gram. platen en literai re causerie. 11,30 Voor de werklooz.en. 12.00 Gram. platen. 12.45 Orgelspel, 1.151.45 Gram platen. 2.00 Viool, piano en Gram. platen. 2,30 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 VARA-Salon-orkest en Gram. platen. 7.00 Vocaal concert. 7.30 Lezing „Christelijk Hu manisme". 8.00 Herh. S.O.S.-Berichten. 8.03 Berichten ANP, VARA-Varia. 8.15 Residentie orkest en solist. 9.15 Radiotooneel. 10.00 Be richten ANP. 10.05 De Ramblers. 10.30 Sport- reportage, 10.4512.00 Gram. platen. HILVERSUM II, 301 M. NCRV-uitzending. 6.307..00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. S.Schriftlezing, meditatie, gewijde mu ziek (Gr. platen), 8.309.30 Gram. platen. 10.30 Morgendienst. 11.00 Harmoninumspel en zang. 12.00 Berichten. 12.15 Gram. platen. 12.30 Concert door kwintet. 2.00 Gram. pla ten. 2.30 Voor jeugdige postzegelverzamelaars. 3.003.45 Pianorecital. 4.00 Zang en piano. 5.00 Kinderuur. 6.00 Landbouwhalfuur. 6.30 Cau serie over het Binnenaanvaringsreglement en Stoommachines. 7.00 Berichten. 7.15 Cause rie: De Jurist als Ambtenaar. 7.45 Reportage, 8.00 Berichten A.N.P. 8.15 NCRV-orkest. 9.00 Causerie „Christelijke muziek". 9.30 Vervolg concert. 10.00 Berichten A.N.P. 10.05 Schaak- les. 10.20 Vervolg concert. '11.0011.30 Gram. platen. Hierna: Schriftlezing. DROITWICH 1500 M. 11.05 Orgelspel. 11.3511.50 Gram. platen. 12,05 BBC-Welsch orkest. 12.50 Gram. platen. 1.202.20 Birminghamsch Hippodrome orkest. 3.10 Het Northern Ireland Fanfare-orkest, 3.50 Pianorecrital. 4.20 Vesper. 5.10 Het John Mac Arthur-kwintet. 5.35 BBC-dansorleest. 6.20 Be richten. 6,40 Fransche causerie. 7.00 Peter Yorke's orkest en solisten. 7.35 BBC-Theater- orkest, -Revuekoor en solisten. 8.35 BBC- Symphonie-orkest. Philh. koor en solisten. 9.25 Berichten. 9.45 Vervolg concert. 10.45 Het Bridgewater Harpkwintet. 1L35 Billy Merrin en zijn Band. 11,5012.20 Dansmuziek. (Gr. platen.) RADIO-PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram. platen. 11,20 Sympho- nieconcert. 1.35 Zang. 1.50 Vervolg con cert. 2,50 Orkestconcert. 4.50 Zang. 5.05 Piano recital. 5.50 Gram. platen. 6.05 Zang. 8.20 Zang en harp. 9.05 „Fragonard", operette. KEULEN 456 M. 5.50 Accordeonorkest en Mandolinekwintet. 7.50 Militair orkest. 11.20 SA-orkest. 12,35.Om roeporkest. 4.50 Viool en piano. 5.40 Gram. platen. 7.35 Toespraak tot de Duïtsche jeugd. 8.05 Omroeporkest. 9.5011,20 Omroepklein- BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram. platen. 12.50 Omroep- aansorkest. 1.30 Klemorkest. 1.502.20 en 6.20 Gram. platen. 7.20 Viool en piano. 8.20 Klein orkest. 8.30 Radiotooneel. 9.35 Om- roepsymphonie-orkest. 10.3011.20 Omroep- dansorkest. 484 M.: 12.20 Gram. platen. 12,50 Klein orkest. 11,30 Omroepdansorkest. 1,50—2.20 Gram. platen. 5.25 R. de Kers' dansorkest. 6.35 Pianorecital. 6.55 Zang. 8.20 Omroep- symphonieorkest. 9.20 Poesjkin-Herdenking, 10.4511,20 Gram. platen. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Solistenconcert. 8.05 Toespraak tot de Duïtsche jeugd. 8.35 Militair concert. 9.20 Berichten. 9.50 Het' Stamitz-kamerorkest. 10.05 Weerbericht. 10.20—11.20 Willi Glahe's dansorkest. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Erfpachtscanon. Geachte redactie, Met verwondering nam ik heden kennis van het voorstel van B. en W. te Haarlem, niet in te gaan op het amendement van de raadsleden Wolzak en Klein inzake verlaging van de erfpachtcanon. Als er een ding noodig is, is het toch wel de verlaging van dezen zoo zwaar drukkenden last. Het moet B. en W. toch bekend zijn, dat nog kort geleden de vereeniging van Hypotheek banken besloot geen hypotheken meer te ver strekken op huizen gebouwd in erfpacht. Wat vloeit hieruit voort? Dit, dat degenen die aan erfpacht gebonden zijn geen hypo theek meer kunnen krijgen en als gevolg daar van hun huis zoo goed als waardeloos kunnen beschouwen. Ten bewijze dient, dat onlangs een flink heerenhuis gebouw op erfpacht, aan den Kle verparkweg slechts 2100 opbracht. Ik vraag u in gemoede: Waar moet dat naar toe? De bezitters van huizen zonder erfpacht zien de waaide van hun vaste goederen eerder stijgen dan dalen en kunnen ten allen tijden geheel vrij de hypotheek veranderen of ver nieuwen tegen een lagere renteberekening-. Over het algemeen zijn het toch de kleinere middenstanders die met erfpacht gedupeerd zijn en daardoor dreigen ten gronde te gaan. De meeste van deze middenstanders betalen een erfpachtscanon van 200 tot 400. Menig een kan er bijna een jaar voor wonen. In een tijd van hoogconjunctuur kan deze last nog wel gedragen worden, maar nu is het uitgesloten. Verder valt op te merken dat het Gemeen telijk Grondbedrijf op het oogenblik een groote winst maakt, welke nog grooter wordt nu de Gemeente door conversie tegen een la- geren rentestand geld beschikbaar krijgt. Resumeerende komt de toestand van de erf pachters in het kort hierop neer: 1. Erfpacht die niet meer te betalen is. 2. Hypotheken niet meer beschikbaar 3. Hun huizen voor een appel en een ei verkocht. Moge het bovenstaande er toe bijdragen dat de heeren Raadsleden zich van dezen nood toestand overtuigen, zoodat zij zich eenparig scharen aan de zijde van de heeren Wolzak en Klein en tot verlaging van de erfpachtscanon besluiten. U bij voorbaat dankend voor de verleende plaatsruimte toeken ik, namens velen, EEN ERFPACHTER. HEEMSTEDE VASTENAVONDBIJEENKOMST BIJ H.B.C. Inplaats van den gewonen clubavond had H.B.C. Maandagavond een vastenavond-bij eenkomst georganiseerd voor hare leden- senioren, donateurs en vrienden. Er heerschte 'een buitengewoon prettige stemming-, temeer daar er voor een zeer uit gebreid en afwisselend programma was ge zorgd. In de 2 cafézalen vermaakte men zich de eerste uren met gezelschapsspelen, oa. een demonstratie van de Ping-pongclub „Winfried", en wedstrijd benevens kegelen, vlotbrug, sjoelbak e.a. In zijn openingswoord zeide de voorzitter dat deze avond ongetwijfeld zou bijdragen tot nog grootere saamhoorigheid tusschen bestuur, leden en donateurs. Nog grootere feestvreugde staat te wachten bij het a.s. 7e lustrum en het te verwachten kampioen schap, Het hoogtepunt van den avond was het gemaskerd bal, met, de bekende „Funny Players" in de groote zalen en piano- en gramofoonmuziek in de eigenlijke danszaal. Jammer dat er slechts tot 1 uur permissie was. De tijd was mu te snel om. Het was een avond van pret en jool, die zeker zijn doel wel zal hebben bereikt. DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE SPEELTUINVEREENIGING. Men schrijft ons: Ongeveer anderhalf jaar geleden, toelt eenige mannen met doorzettingsvermogen het initiatief namen om te komen tot het oprichten van een speeltuin-vereeniging, werd door pessimisten verklaard, dat zulks in Heemstede onbegonnen werk was. Doch hoe heel anders is alles thans. De laatste maanden was er reeds veel groei en daadwerkelijke medewerking te bespeuren, alle twijfel over het bestaansrecht is ver dwenen. De vereeniging is op neutrale grondslag opgebouwd, alles komt ten goede aan de jeugd. Een gelukkige omstandigheid is dat het Gemeentebestuur zich voor de zaak ging in teresseeren en volle medewerking toezegde. Alle inwoners van Heemstede, ook zij die geen kinderen hebben, moeten thans de plicht gevoelen, om de vereeniging te steu nen, moreel en financieel! Over enkele weken zal een clubgebouw, aangekocht door het Gemeentebestuur, ver rijzen op het speelterrein bij de Sportpark- laan; timmerlieden, metselaars, grondwer kers e.a. geven hieraan belanglooze mede werking en een ieder die zich tot deze ver eeniging aangetrokken voelt, is iederen dag welkom om te helpen. Zoo'n eigen clubgebouw is noodig, omdat nu al iedere week een honderdtal jongens en, meisjes moet worden ondergebracht in een schoolgebouw aan den Voorweg, dat door de vereeniging van de Gemeente wordt gehuurd. Eiken Woensdagmiddag wordt een honderd tal meisjes en jongens ondergebracht in het schoollokaal om onder deskundige leiding te werken met raffia, verder borduren, figuur zagen en timmeren. Binnen zeer korten tijd zal worden overge gaan tot het stichten van een kinderkoor, toe zegging is ontvangen van Mevr. van Maanen, uit Heemstede, om de kinderen te leeren. De contributie voor werkende leden der speeltuinvereeniging bedraagt voor een gezin 10 cent per week, terwijl donatie tot elk be drag welkom Is. BLOEMENDAAL BURGERLIJKE STAND Bevallen: J. A. Warmerdam—Koeleman, d'. W. J. M. BraunSweerts,, z. Ondertrouwd: J. ter Kuile en M. L. H. Mei huizen. Getrouwd: A. F. Boersema en S. F. Oh, Mook. Overleden: A. Cuijon, 76 j. wonende te Haarlem, G. S. Faase, 80 j. wed. van J. C. Bo- narius, overl, te Haarlem, Heden overleed, onver wacht, tot onze diepe droefheid, onze lieve Moe der, Behuwd- en Groot moeder Dirkje Visser," Weduwe van D. G. Muntinga, in den ouderdom van 71 jaar. Uit aller naam: E. D. MUNTINGA Haarlem, 6 Febr. 1937 Van der Meerstraat 11 De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 10 Februari a.s. te elf uur, op de Algemeene Begraaf plaats te Haarlem. Heden overleed nog plot seling onze beste Broer, Zwager en Oom Johannes Hendricus Bierboom in den ouderdom van ruim 79 jaar. Uit aller naam: A. BIERBOOM Haarlem, 8 Febr. 1937 Sophiastraat 17 De begrafenis zal plaats hebben Donderdag 11 Fe bruari a.s. te 12 uur op de Algemeene Begraafplaats te Haarlem, ingang Kle verlaan. Geen bezoek Geen bloemen NOG KORTEN TIJD Getrouwd: HERMANN TH. HöLSKEN en RIE A. E. C. FRENCKEN die, mede namens hunne ouders hartelijk danken voor de vele blijken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Haarlem, 9 Febr. Tandarts Praktijk hervat. Spreekuur: Maandag t.m. Vrijdag van 1—3 uur en volgens afspraak Weg. huw. van het tegenw. gevraagd een TWEEDE MEISJE goed k. werken, strijken en ta feldienen. Fonteinlaan 7, einde Dreef Ten Berge's Confectie Industrie N.V. vraagt voor direct Leerling-Naaisters en Handwerksters Aanm. d. a. h. atelier: Spaarne 77, Haarlem Gevraagd een net Hollandsch DAGMEISJE niet beneden 20 jaar, van goe de getuigen voorzien. Van 8.15 's m. tot 7 uur 's av. Zich aan te melden Kleverlaan 111, Bloe- mendaal, 's avonds na 7 uur. Fabrleks kantoor. Net meisje gevraagd, uitstek, kunnende rekenen. Aanvangs- loon 2.50 per week. Br. onder no. 6217 bur. van dit blad Gevraagd meisje-alleen g. k. koken, bij fam. m. 1 kind, v. g. g. v., gen. mee n. Aerden- hout te gaan. Proehl, Haring- vlietstr. 3, A'dam, Tel. 29859 FL. JONGEN Gevraagd 16 a 17 jaar, goed bekend met aardappelen-, groente- en fruithandel. Br. met opg. van referenties no. 6213 bur. van dit blad Slagerij met inventaris op goe den stand. Br. no. 6216 bur. van dit blad per week, zonder vooruitbeta ling. Vraagt vrijblijvend demon stratie. Radio technisch bureau GOOSENS, Zaanenstraat 41 Telefoon 13343 SOLIDE GROOTE FIRMA levert in 12 betalingstermijnen SOLIDE zooals: Salon, Eet- en slaapka merameublementen, Buffetten, Dressoirs, Theemeubelen, Club fauteuils enz. enz. Vraagt in lichtingen en condities onder 110. 6211 bur. van dit blad Hedenavond 8.30 uur: aanvang cursus EERSTBEGINNENDEN! Wilhelminastraat 45, tel. 15150 W. FORTGENS gedipl. dansleeraar Dame P.G. zoekt bij beschaafde fam. (geen beroeps-pension) gem. suite, le étage, met pension, op goeden stand, bij voorkeur Haarlem Z. Vergoeding pl.m. 125 p. md. Br. no. 6209 bur. van dit blad In PRESBURG's vermaarde schoenzaken kunt U van voetplagen afraken I PRESBURG's PEDICURE helpt U (en niet duur) Uw voeten van eelt vrij te maken! HAARLEM Groote Houtstraat, hoekAnegang 75 ot. per volledige behandeling De lezers van een dagblad zien uit, naar wat ook gij aan te bie den hebt. Laat het hun weteq door te adverteeren.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2