AKKERTJES Protestant Christelijk Internaat geopend. H.B VERTELLING WOENSDAG 10 FEBRUARI '1937 HAARLEM'S DAGBLAD 8 Opleiding van huishoudelijk personeel. De heer Meyer de Vries, hoofdinspecteur van de werkverschaffing, tijdens zijn openingsrede namens den minister van Sociale Zaken. V. 1. n. r.: mevr. C. A. W. KammeraatBekker mr. G. Draayer, dir.-gen. der Arbeidsinspectie; W. J. Hemmes en Meyer de Vries. Gistermiddag werd het Protestant Christelijk Internaat voor opleiding tot Huishoudelijk Personeel, dat thans gevestigd is in een perceel aan den Zijlweg 279, in tegenwoordigheid van verschillende autoriteiten, officieel ge opend. De voorzitter van de Centrale voor Werk- ïoozenzorg te Utrecht, de heer W. J. Hemmes, memoreerde in zijn openingswoord de eerste bijeenkomst, toen er in tegenstelling met thans, weinig reden tot opgewektheid was. De huis vesting van de meisjes, die aan den eersten cursus deelnamen was nog vrij gebrekkig. Thans is dat anders. De eerste cursus is een succes geworden. Met goeden moed wordt de tweede cursus aangegeven. Bovendien beschikt het Internaat thans over een eigen tehuis, wat van veel belang is. Het werk dat hier verricht wordt, mag wel een van de schoonste vormen van hulpverlee- r.ing aan door de crisis getroffenen genoemd worden. Niet alleen dat de meisjes later veel profijt zullen hebben, van wat zij hier leeren, maai' bovendien wordt hier geschoold perso neel gevormd, waaraan thans veel behoefte is. De hulp in de huishouding is van groote be- teekenis voor een gezin. Bovendien wordt er. naast het bijbrengen van vakkennis, ook veel aandacht besteed aan de geestelijke en zedelijke vorming van de cursisten. Zoo kan dit werk, dat door de moei lijke tijdsomstandigheden werd opgelegd, tot een zegen worden. Na het zingen van psalm 86, vers 6, ging ds. Waardenburg voor in het gebed. Vervolgens was het woord aan den heer Meyer de Vries, hoofdinspecteur van de werk verschaffing. De initiatiefnemers, aldus deze spr., hebben belangrijke eigenschappen der jeugd: moed, durf en doorzettingsvermogen getoond, welke gepaard gingen met een sterk verantwoordelijkheidsgevoel. Er wordt vaak gevraagd, wat het nut van het werk van een Internaat wel is. Dit werk is heel belangrijk. Langs den weg van een normale opleiding, tracht men aan de groote vraag naar huishoudelijk personeel te vol doen. Dit is vooral zoo noodig, omdat er nog steeds een belangrijk tekort aan geschoold huishoudelijk personeel bestaat. Daarnaast zijn er in ons land tienduizenden jonge werk- looze vrouwen. Voor hen ligt hier arbeid, die van nature voor de vrouw bestemd is. Het zal de taak van het Internaat zijn, detze meisjes en jonge vrouwen, de voor dit werk noodige geschiktheid by te brengen. Het Nijverheidsonderwijs in Nederland, al dus spr., staat de laatste tientallen 'jaren op een zeer hoog peil. Alles, wat gedaan kan worden, om dit peil nog meer op te voeren, verdient onzen steun en warme sympathie. In een korte spanne tijds moeten deze jonge vrouwen veel leeren. Dingen, die oogen- schijnlijk onbelangrijk zijn, doch die ten doel hebben, dat zij zich eenmaal met vrucht zul len kunnen wijden aan het mooie werk in het gezin, dat gelukkig nog steeds een van de steunpilaren van onze maatschappij is. Namens den Minister van Sociale Zaken die door ambtsbezigheden verhinderd was deze opening bij te wonen, verklaarde de heel de Vries vervolgens het Internaat voor ge opend. Na zang door de leerlingen, voerde de wet houder van Onderwijs, de heer A. G. Boes, namens het gemeentebestuur het woord. Het gemeentebestuur verheugt zich erover, aldus de heer Boes, dat dit Internaat in Haarlem geopend kon worden. Het waardeert ten zeer ste het werk, dat hier verricht wordt. Niet alleen, omdat het in een belangrijke behoefte voorziet, doch vooral ook, omdat het een goed werk is, met 'een schoon doel, Spr. eindigde zijn rede met den wensch, dat het werk met succes bekroond mocht worden KORPS MOTORDIENST. Herhalingsoefeningen De eerste ploesr herhalingsoefeningen van de lichting 1931 en 1933 zal in het tijdvak 15 Februari—10 Maart a.s. bij het korps onder de wapenen komen. De sterkte zal ongeveer zijn 10 sergeanten en 96 korporaals en sol daten. In verband met de verbeteringen die aan het logies in de Ripperdakazeme worden aange bracht zal het personeel worden onderge bracht in de kazerne Koudenhorn. De sergeant J. Dauzon van het korps Mo- tordienst zal van 1 Maart tot 17 Juli a.s. een cursus volgen voor magazijnbeheerder. Deze cursus zal grootendeels te Delft worden ge houden. Cursus motortechniek. Van 25 Februari tot 25 Maart a.s. zal bij het korps te Haarlem een cursus motortech niek worden gehouden voOl' beroepsondei of ficieren, Deelgenomen zal worden door meesters J. A. K. Suk van het le hali.e-Lment huzaren. L. Simon van het 2e half R. de Wijze van het korps Rijdende artur*™- de sergeanten C. F. Oexman en J. Mein het regiment Genietroepen, A. E. M. H. mans van het 2e R. I., H. A. Kramers van 7e R. IP- Lenstra van het 22e R. I., en A. Pnh'.platz. van de le afd. Politietroepen. Voorts zal de cursus worden gevolgd do°i de rijksveldwachters P. Jansen en A. Bi'1 Iran het 4e District, Namens de commissie Vrouwen-Crisis-Zorg, voerde vervolgens de voorzitster, mevr. C. A. W. KammeraatBekker het woord. In de eerste plaats-wilde zij de gelukwenschen van deze commissie, met het tot stand komen van het Internaat, overbrengen. Vervolgens bracht zij een woord van specialen dank aan mej. Euwe, die zich zooveel moeite voor de inrich ting van dit gebouw heeft getroost. Het initiatief tot het stichten van het Inter naat, zoo vervolgde mevr. Kammeraat, werd genomen door het Provinciaal Noord-Holland- sche comité, doch het werk, waarvoor dit co mité de grondslagen heeft gelegd, werd thans voltooid door de commissie Vrouwen-Crisis- Zorg. Na lang zoeken heeft men het gebouw gevonden, waarin het Internaat thans is on dergebracht, en dat veel beter aan het gestelde doel beantwoort, dan de provisorische huis vesting voor de deelneemsters aan de eerste cursus. Zich tot de meisjes richtend, vervolgde spr.: Toon jullie dankbaarheid voor alles, wat je hier zult leeren, en dat je geheel belangeloos geleerd wordt, door het geleerde uit te dragen in de maatschappij en het toe te passen in je toekomstigen werkkring. Tenslotte sprak de directrice van het Inter naat, mej. E. Boeke een kort woord Van dank tot allen, die aan het tot stand komen van.het Internaat medewerkten. Vooral nu men over een eigen tehuis beschikt, wordt het werk zoo veel gemakkelijker. Er kan nu veel intensiever gewerkt worden, terwijl de omgang van de meisjes onderling, van groote opvoedkundige waarde is. Hiermede was het officieele gedeelte van den middag geëindigd. Na een kopje thee, dat door de meisjes van het Internaat, die er in de een voudige dienstboden kleeding fleurig uitzagen, werd geserveerd, maakten de genoodigden een rondgang door het gebouw. Ruwe.gesprongen handen barsten en groeven, jeukend en branderig, ge zwollen en rood. Neen, zóó kunt U zich niet in gezelschap vertoonen. Waarom ook? Zwitsal - de zalf met onbegrijpelijke geneeskracht maakt ook Uw handen weer zacht, glad en blank. Vraag het oordeel van Moeders, die het gevoelige huidje van hun kinderen met Zwitsal behandelen, zij kénnen de waarde van deze Zwhsersche Balsem. 5 agstrooibus cUi auzJtt rnxii 40 c oru^yftvUfa g&nejtztA/ioc/d (Adv. Ingez. Med.) Per kano naar Ned.-Indië. De tocht van de gebroeders Entrop. Men zal zich herinneren, dat 15 April 1935 twee stadgenooten, de gebroeders G. en N. Entrop een kanotocht naar Ned. Indië hebben ondernomen. Wij deden nu en dan mede- deelingen over dezen tocht. Thans heeft de familie alhier een brief van de broers ontvangen, waarin zij o.m. mededeelden, dat zij een ietwat moeilijke reis hebben gehad door het gebergte met een karbouwenkar. Het gebergte, dat door een cycloon geteisterd was, die de wegen schier onbegaanbaar had ge maakt, was bevolkt met wilde dieren: leeu wen, tijgers, olifanten en slangen. Uit Calcutta hadden zij een gids medege- kregen en een dubbelloops jachtgeweer, dat zij aan gene zijde van het gebergte weer moesten afgeven. De tocht is goed verloopen, zij het ten koste van eenige slangenlevens. De heer G. Entrop kreeg een lichten aan val van malaria, die drie dagen duurde. In Rangoon aangekomen knapte hij op, doch nu was zijn jongere broer N. Entrop aan de beurt Deze kreeg het zoo hevig, dat hij vóór Kerst mis in een ziekenhuis opgenomen moest wor den. Hij kon het voor Nieuwjaar verlaten. De kanovaarders hebben nog iets gezien, waar ze in Europa nog niet van hadden ge hoord n.l. een soort waterhoos of vloedgolf, die gevormd wordt, doordat het water van rivier en zee met elkaar in botsing komt. Ze wisten zich bijtijds in veiligheid te bren gen. Thans zijn zij uit Rangoon vertrokken, op weg naar Singapore, om vandaar over te steken naar Sumatra. Daarvoor denken zij nog 6 maanden noodig te hebben. Zij groeten alle Haarlemmers en gaan „op volfe kracht" voorwaarts. Wij wenschen den onverschrokken Haarlem mers verder succes. VOLKSTUINVEREENIGINGEN. De besturen van de gecombineerde Volks- tuinvereenigingen „Eigen Tuin", Zonder Wer ken Niets", en „Ons Buiten", hebben een ver gadering uitgeschreven op Vrijdagavond 12 Februari in het gebouw „Caecilia", Jansstraat waar door den heer C. Spaargaren, leeraar aan de Tuinbouw Winterschool te Aalsmeer, een lezing zal worden gehouden over „Benige culturen geschikt voor de liefhebbers" en „Hoe kweekt men Chrysanthen". FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken faillissementen door de Arron- dissements-Rechtbank te Haarlem op Dinsdag 9 Februari 1937. 1. F. W. Kochx, expediteur en brandstof- f en handelaar, wonende te DriehuisVelsen, Hagelingerweg 290. Curator mr. G. E. Mellema te Haarlem. 2. De rechtspersoonlijkheid bezittende Stichting „Sport-Service", gevestigd destijds te Haarlem, Kweektuinstraat 16, thans te Am sterdam, Veeteeltstraat 55. Curatricemevr. wed. mr. dr. W. F. M. Schutte—Struick te Haarlem. 7. P. van Dieden, manufacturier, wonende te Haarlem, Zwaluwstraat 47. Curator: mr. T. A. M. A. van Löben Seis te Haarlem. 4, C. A. van 't Hof, manufacturier, wonen de te Haarlemmermeer, Badhoevedorp, Schuil- hoevelaan 5. Curator: mr. W. G. J. Veenhoven te Haarlem 5. G. Ritskes,handelende onder den naam „De Kennemers", Drogisterij en Parfumerie- handel, gevestigd te IJmuiden-Oost, Frans Naereboutstraat 66—68. Curator mr. Julius Hoog te Haarlem. Rechter-Commissaris in al deze failisse- menten: mr. J. H. P. E. Mijnssen te Haarlem. Opgeheven zijn de navolgende faillissemen ten wegens gebrek aan actief van: 1. R. D. van der Veldt, koopman in wegen materialen, wonende te Heemstede, Rem- brandtlaan 8; Curator, mr. A. Beets, te Haarlem. 2. G. Kniep, koopman in lompen, enz. wo nende te Aalsmeer, Kudelstaartscheweg 60. Curator: mr. B. W. Stomps te Haarlem. 3. P. Bauw, handelaar in vleeschwaren, wonende te Haarlem, Teslastraat 5. Curator mr. J. Verlooy te Heemstede. 4. Th. Wejjérs, expediteur, wonende te Heemstede, Lindenlaan 13. Curator: mr. G. J. Paré te Haarlem. Bij arrest van het Gerechtshof te Amster dam d.d. 26 Januari 1937 werd vernietigd het faillissement vaai: W. Overhof, koopman in stoffen, wonende te Zaandam, Zuiddijk 20. Curator: mr. A. G. H. H. Roeffen te Hoofd dorp. Geëindigd zijn de navolgende faillissemen ten wegen het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst van: 1. De firma Boers, Gebr. BoerRookhui- Wethouder A. G. Boes, die het gemeentebestuur gisterenmiddag bij de opening van het Protestant Christelijk Internaat voor Opleiding tot Huishoudelijke Beroepen aan den Zijlweg, vertegenwoordigde, controleert de kookkunst der meisjes. Hand elsgeest. door BERT LOVEN. In het donkerste hoekje van den tuin zaten zij als twee verliefde tortelduifjes. Henny Sharp legde het blonde hoofdje, waar in twee betraande oogen schitterden, op den schouder van den jongeman. .,Je behoeft het heusch niet te probeeren, George," zei ze zacht. „Vader zal zijn toe stemming nooit geven, zoolang je niet in staat bent, vijftig duizend pond sterling' je eigendom te noemen." George Bradford haalde de schouders op. „Ik weet het, schat. Maar hij is toch zelf ook met niets begonnen? Hij heeft je toch zelf al zoo dikwijls verteld, dat hij. toen hij met een arme dienstbode trouwde, ook niet meer dan een armzalige honderd pond be zat?" Ze knikte flauwtjes. .Dat is het juist. Hij wil niet, dat ik in dezelfde omstandigheden trouw. Jij bezit niet meer dan goede vooruitzichten en vijf duizend pond sterling in contanten en ,.En een flinke koopmansgeest", vulde hij lachend aan. „Ja vader heeft mij onlangs nog 'n compliment gemaakt daarover en miin- heer Gresley heeft gezegd, dat hij mij graag als deelgenoot in de zaak zou opnemen, als ik het benoodigde kapitaal kon foumeeren." „Dat is wel zoo. George, maar dat zijn luchtkasteelen. Hoe moet jij aan dat geld komen?" George Bradford zat met zijn handen onder het hoofd. Eensklaps richtte hij zich op en fluisterde haar iets in het oor. „Morgenavond ga ik met je vader spreken. Als ik niet sterk ben met mijn financiën, dan zal ik het met list moeten probeeren. Je moet en je zal mijn vrouwtje worden, schat. Ik laat je niet los, al was je vader ook dui zendmaal millionnair. Per slot van rekening- is hij niet zoo kwaad als hij eruit ziet." Ze lachten beiden en het meisje droogde haar tranen. „Je bent een schat, George," zei ze op recht. Den avond van den volgenden dag zat Geor ge tegenover den vader van Henny. Mijn heer Sharp keek den jongeman welwillend aan en toch lag er eer. meewarige trek om zijn krachtigen mond. „Het spijt nrij werkelijk, mijnheer Brad ford", zei hij vriendelijk. „Het is zooals ik zeg. Ik zou er geen enkel bezwaar in zien, u de hand van mijn dochter af te staan. U bent een eerlijk mensch met veel goede eigen schappen. U bezit koopmansgeestmaar... het ontbreekt u aan het noodige kapitaal, om mijn dochter te kunnen geven, waarop ze volgens mijn meening recht heeft. Ik heb u gezegd op welke wijze ik de eerste jaren van mijn huwelijk heb moeten leven en u be grijpt, dat ik dat voor mijn eenige dochter niet wil." De jonge man knikte. „Ik zie met genoegen, dat we elkaar begrijpen", vervolgde de groot-industrieel. ,,Ik behoef u dus niet meer te zeggen, dat het vergëefsche moeite is, langer aan te dringen. Ik voel zelf wel, dat ik u met mijn woorden pijn doe, maar het kan helaas niet anders." „Ook niet, als ik kan bewijzen, dat ik een positie kan krijgen, welke mij veroorlooft, uw dochter al het noodige te geven, waarop zij volgens uw meening recht heeft?" Verbaasd keek de ander hem aan. ..Dat zou de zaak natuurlijk veranderen", zei hij oprecht gemeend. „Maar ik zie niet in. op welke wijze je dat zou willen berei ken. Je inkomen als eerste kassier bij mijn heer Gresley bedraagt vierhonderd pond per jaar." „Wanneer ik bijvoorbeeld door mijnheer Gresley als deelgenoot In zijn zaak werd op genomen? Sharp kon een glimlach niet onderdruk ken. „Dan zou je een kapitaal van veertigdui zend pond sterling bij elkaar moeten kun nen brengenmaar.... als je inderdaad zijn compagnon zou worden, dan zou ik je zelfs heel graag als mijn schoonzoon begroe ten. In dat geval kan je mijn dochter dade lijk krijgen, maar Even was het stil. Een vreemde glimlach speelde om de lippen van George „U heeft er natuurlijk geen bezwaar te gen, mij dit schriftelijk te bevestigen?" vroeg hij moedig. „Als u werkelijk meent, wat u zegt. dan zal het geen bezwaar voor u zijn." De ander dacht er een poosje over na, toen zei hij lachend: „Ik heb er ook geen bezwaar tegen. Als je dat werkelijk kunt bereiken, dan maak ik je mijn compliment. Ik zal je het bewijs geven, hoewel ik niet begrijp Hij voleindigde den zin niet, maar zette i zich aan de tafel en begon te schrijven. ..Is het zoo goed," vroeg hij glimlachend.1 terwijl hij het bewijs aan George overhan digde. De jongeman wierp er een vluchtigen blik op en stak het zorgvuldig in zijn porte feuille. Daarna haalde hij er een ander do cument uit, dat hij aan Sharp gaf met de woorden: „Mag ik u er dit voor in ruil geven?" De ander opende nieuwsgierig het briefje en las tot zijn verbazing: Hiermede verklaar ik, Joseph Gresley. bankier te Londen, dat ik den heer George Bradford thans eerste kassier op mijn kan toor, als mijn compagnon zal aannemen, zoo- dra hij de bewijzen zal kunnen overleggen, dat hij binnen een jaar na dagteekening dezes van den heer Charles Sharp, industrieel, eveneens te Londen, de toestemming heeft verkregen, in het huwelijk te mogen treden met zijn dochter, Henny Sharp. JOSEPH GRESLEY. De oude man las heb eigenaardige docu ment nog eens over en toen kwam er een vroolijke, gulle lach op zijn gezicht. „Wil je mij even zeggen, George, wat dit te beteekenen heeft", vroeg hij. „Het beteekent, dat mijnheer Gresley niet het minste bezwaar heeft, mij als zijn deel genoot aan te nemen, indien ik daarvoor dp vereischte middelen of vooruitzichten op het verkrijgen van die middelen bezit. En omdat hij heel goed weet, dat u aan uw eenige doch ter een bruidschat van honderdduizend pond sterling meegeeft, kon dat bewijs, dat ik zoo even overhandigd heb, evenmin een bezwaar zijn. als dit voor u was, want u weet ook. dat de compagnon van Gresley als schoonzoon van mijnheer Sharp aan al de gestelde ver plichtingen zal kunnen voldoen. Vanmorgen heb ik een gesprek gehad met mijn patroon en ik verzocht hem, mij dit schriftelijk bewijs te geven, waaraan hij da delijk voldeed." „Zoodat", sprak Sharp, het alleen van mijn toestemming afhangt, of u zijn compagnon wordt?" „Evenals die toestemming van mijnheer Gresley afhangt." Sharp zweeg enkele oogenblikken naden kend „Well" zei hij tenslotte opgewekt, „ik moet ruiterlijk erkennen, dat het buitengewoon jammer en zonde zou zijn, als zoo'n handige zet.zoo'n staaltje van koopmanschap mis lukte. Het is bewonderenswaardig, Zoo'n prachtige speculatie heb ik nog nooit gezien. Het isallright George". Dienzelfden avond zaten twee gelukkige menschenkinderen in het donkerste hoekje van den tuin als twee verliefde tortelduifjes, evenals nauwelijks twee dagen geleden, maar nu speelde het maanlicht met den glans van twee gouden ringen, verlovingsringen, die schitterden aan hun vingers als bewijs dat de handige speculatie van George Bradford schitterend geslaagd was. De koorts daalt onmiddellijk. De besmetting wordt gestuit. De ziekte-duur wordt ingekort. Steeds goede resultaten met: Volgens recept van Apotheker Dumonf Overal verkrijgbaar. Per 12 stuks 52 cent, (Adv. Ingez. Med.) zen, electrische timmerfabriek, gevestigd voorheen te Haarlem. Curatrice: mej. mr. C. H. Deknatel te Haar lem. 2. De N.V. Visscherij Maatschappij „Hillig- je", gevestigd en kantoorhoudende te IJmui- den, gemeente Velsen. Curator: mr. A. Bruch te Haarlem. 3. C. van den Hoek, Banketbakker, wo nende te Haarlem. Curator: mr. G. E. Mellema. 4. N. Nooy, winkelier, wonende te Wormer. Curator: jhr. mr. W. A. Baud te Haarlem. JAARVERSLAG HAARL. HULPBANK. Aan het verslag van den toestand en de werkzaamheden der Haaiiemsche Hulpbank, benevens rekening en verantwoording over 1936 is het volgende ontleend. Het aantal leeners bedroeg in 1936: 655; het uitgeleende bedrag 143.890. Er werden 9 voorschotten verstrekt van minder dan 50, 179 van 50 tot en met 100, 451 boven 100 tot en met 300 en 16 boven 300 tot en met 500. Aan boeten werd in het afgeloopen jaar 299.40 ontvangen (in 1935 528.35.) terwijl aan premies en rente-restitutie f 605.48 (in 1935 619.06) werd uitgekeerd. Aangezien op ultimo December 1936 weder om een belangrijk bedrag 1077.50) op debi teuren moest worden afgeschreven, werd be sloten over 1936 een dividend van 3V2%, even als het vorige boekjaar, aan aandeelhouders uit te keer en. Een bedrag van 153.38 kon aan het Reserve fonds worden toegevoegd, dat daardoor ge stegen is tot 8348.58. Het borgstellingsfonds voor de Gemeente Haarlem, waarover bij het begin van dit jaar, onderhandelingen gaande waren, kwam tot stand en trad op 1 November in werking. Tot uit. December werd door tusschenkomst en. met borgstelling van dit fonds, op de statu taire voorwaarden aan 13 personen een voor schot verstrekt en wel: aan 5 personen, bedragen beneden 50; aan 3 personen, bedragen van 50 tot 100; aan 3 personen, bedragen van 150 tot 250. Het tijdperk is nog te kort om te beoordee- len, of dit fonds voor Haarlem aan een wer kelijke behoefte voldoet. De winst- en verliesrekening sloot per 31 December 1936 met een bedrag van 5139.33 en de balans met een bedrag van 85198.68. FILMAVOND. Uitgaande van de afdeeling der Vereeniging voor de verpleging van lijders aan vallende ziekte, zal Maandag 15 Febr. in de Ned. Herv. Kerk te Spaarndam de Haarlem- en Heem stedefilm worden vertoond, voorafgegaan door een Oranjefilm van de verloving en het Huwe lijk der Prinses. Des middags wordt er een speciale kinder film van het werk vertoond, eveneens dooi; de Oranjefilm voorafgegaan. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIOCENTRALE OP DONDERDAG 11 FEBRUARI. Pi-ogr. l: Hilversum n K. G. Progr. 2: Hilversum I, L. G. Progr. 3: 8.00 Keulen Gramofoonmuzïek 8.50 9.05 Tijdsein. Nieuwsberichten. Waterstandbe- richten. 9.20 Volksliederen, 9.50. 11.20 Parijs Radio. Symphonieorkest. 12.05 Causerie voor protestanten. 12.35 Vervolg concert. 1.05 Vlaamseh Brussel. Salonorkest olv. Walter van het NIR. 9.00 Gramofoonmuziek. 9.20 Di- 1.30 Populair concert. 1.50 „In de Witte Mori- aenen". 2.00 Gramofoonmuziek. Verzoekpro gramma. 2.20 Diversen. 2.50 Parijs Radio, Gr. muziek. 3.05 Zangrecital door Germaine Hu- ber. 3.20 Keulen, Concert d. h. groote omroep orkest olv. Otto Julius Kühn 4.35 Londen Re gional. Het MacNaghten Strijkkwartet; 5:20 Keulen, Blaasconcert d. h. muziekcorps v. d. Bahnschutz olv. Josef Franken. 6.20 Pauze. 6.25 Parijs Radio Uitzending uit de Passy- kerk. 7.30 Berlijn. Concert d. h. Ravemann- kwartet mmv. Siegfried Schultze (piano) 8,20 Concert d.h. Hans Bund-orkest. 9.10 Boedapest, Kamermuziek. 10.05 Berlijn. Populair concert d. li. LandsorChester Gau Banden. 11.20 Danmarks Radio. Teddy Peter sen's dansorkest uit Rest. „Wivex". Progr. 4: 8.00 Vlaamseh Brussel, Gymnastiek. 8.20 Gramofoonmuziek. 8.30 Kroniek van den dag. 8.40 Gram. plaat. 8.45 Gesproken dagblad van het IR. 9.00 Gramofoonmuziek. 9.20 Di versen. 10.35 London Regional. Korte Gods dienstoefening. 10.50 Tijdsein van Greenwich. Weerbericht. 11.05 BBC-orkest van N. Ierland olv. Peter Montgomery. 12.05 Orgelconcert door Harold Coombs; 12.35. Het Trocadero Ci nema orkest olv. Alfred v. Dam. 1.35 Droitwich John Reynders met zijn orkest. Walsprogram- ma. 2.25 London Regional. Orgelconcert door Tom Jenkins; 2.50 Het Philadelphia Sympho- nie orkest (gr. pl.) 3.35 Droitwich. Het stede lijk orkest van Bournemouth olv. Rich. Austin. 5.05 Gramofoonmuziek. 5.35 BBC dansorkest olv. Henry Hall. 6.20 Nieuwsberichten. 7.00 Harold Darke, orgel speelt Duitsche Koraal preludes. 7.20 Alfredo Compoli Trio. 7.50 Lon don regional. BBC dansorkest olv. Henry Hall. 8.35 Concert in de Queens Hall. London, d. h. Huddersfield koor en het London Philharm. orkest. 9.20 Droitwich. Weer-, en nieuwsberich ten. 9.40 Weenen. Dansmuziek d.h. Joszi Wolny dansorkest. 10.20 Droitwich. Korte Kerkdienst in St. Michael's Chester Sq. olv. Rev. Elliott. 10.40 Orgelconcert door Reginald Foort. 11.00 Max Rostal, viool en Franz Osborn, piano. 11.35 Lou Freager en zijn orkest. Progr. 5: 8.00—7.00 Diversen. 7.00 Eigen Gram. pl. concert: Film artisten.: Joseph Schmidt, 1. Wenen der alte Brunnen rauscht, 2. Liebe klein Frau; Pola Negri. 3. Wen die Sonne hinter den Dachern versinkt; 4. Nur eine stunde; 5. Vergisz deine Sehnsucht; 6. Mazurka; Martha Eggerth. 7. Herz, du kennst meine Sehnsucht; 8. Ein neues Leben fangt an:Dick Powell. 9. Mr. en Mrs. is the name; 10 Flirtation Walk; Jan Kiepura. 11. Mein Herz ist voller Sonnenschein; 12. O Sole Mio: Miss Bartira. 13. Un violon dans la nuit; 14. Chante Gitana. Charlotte Duvia. 15. Mon bel Amigo 16. Dans ses bras. 8.00—12.00 Diversen,

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 10