Spaansche nationalisten melden nieuwe veroveringen. Buitenlandsch overzicht Thijs Ijs en de drie daden van Slechtbedeeld Uit het Internationale Arbeidsbureau. Hoest bij kinderen 'ampo lucht op en geneestl WOENSDAG 10 FEBRUARI 1937 HAARLEM'S DAGBLAD Catalanen in contact met generaal Franco? Spaansche regeering protesteert opnieuw tegen den buitenlandschen steun aan de rechtschen. Havas meldt uit Almeria, 9 Februari: De opstandelingen-kruiser „Cervera" heeft in den afgeloopen nacht den weg van Malaga naar Almeria gebombardeerd. Te Adra zijn gra naten gevallen. Verder wordt vernomen, dat de luchtmacht Motril heeft gebombardeerd, waardoor talrijke slachtoffers zijn gevallen onder de burgerbevolking. De civiele gouverneur van Malaga, verklaar de aan den correspondent van Havas, dat Zaterdag en Zondag 500 auto's met 25.000 per sonen de stad hebben verlaten. Hij voegde hieraan toe. dat de wegen over een afstand van 30 kilometer gevuld waren met vluchte lingen. welker aantal hij op 150.000 schatte. Velen hadden meegenomen, wat voor hen het meeste waarde had. n.l. kleeren en bedden. Deze menigte vluchtelingen, die voorname lijk uit vrouwen, kinderen en grijsaards be stond maakte op den gouverneur een indruk, dien hij, naar hij zeide. nooit zal vergeten. Een officieel communiqué van het rechtsche hoofdkwartier te Salamanca bericht, dat aan het front van Madrid de vijand een verwoe den aanval heeft gericht op de stellingen bij den weg naar Valencia. Hij werd echter met zware verliezen afgeslagen. Aan het front der zuidelijke legers is een aanval van den vijand in den sector van Granada op Alcala la Real afgeslagen. De regeeringstroepen lieten hier vijftig dooden achter, In den sector van Malaga hebben de rechtschen Casa Berneja, Campanula en Cartama bezet. Nieuwe veroveringen der Witten. Verder wordt het hoofdkwartier gemeld, dat de rechtsche troepen gisteren de stad Velez-Malaga en de plaats Torre del Mar, beide op ongeveer dertig K M. ten Oosten van Malaga nabij de kust gelegen, hebben inge nomen. In den nacht van Maandag op Dinsdag hebben zich in de provincie Malaga honderden linksche strijdkrachten aan de troepen van Franco overgegeven. Naar de omroepzenders melden is kolonel Villaba. de militaire bewind voerder van Malaga, naar het buitenland ge vlucht. Generaal Martinez Monja is afgezet en zal door een Sovjet-Russischen militair vervangen worden, wïen ook de verdediging van Jaen en Almeria zal worden opgedragen. Contact tusschen Catalanen en Franco? De Matin verneemt uit Londen, dat daar in diplomatieke kringen het gerucht de ronde doet, dat de Catalaansche elementen van de regeering van Barcelona Dinsdag in contact getreden zijn met generaal Franco met het doel ce.n rechtstreeksch conflict tusschen Ca- talonië en de ï-echtsclïe-strijdkrachten te ver mijden, wanneer deeze laatsten er in slagen de regeering van Valencia omver te werpen. Aan het Madrileensche front. De verdedlgingsraad van Madrid deelde gisteravond draadloos mede, dat van beide zijden een licht geweer- en kanonvuur wordt onderhouden. Aan het front voor Madrid en in de sectoren Guadarrama en Quadalajara is geen wijziging gekomen. Bij Aranjuez woedt een hevig gesdhutvuur. Radio-Bilbao maakte gisteravond bekend, dat de regeeringstroepen niettegenstaande den hevigen regen aan het front bij Cordova tot den aanval'zijn overgegaan en den vijand hebben teruggeslagen. Door een handige ma noeuvre van de luchtmacht der regeering is een militaire trein op de lijn SevillaHuelva vernield. Sabotage bij de rechtschen? Naar volgens Havas van het front van Cor dova wordt gemeld, heeft een onlangs uit Cordova ontsnapte spoorwegbeambte te Va lencia verklaard, dat de republikeinen, die gedwongen zijn onder de opstandelingen te leven, talrijke sabotagedaden hebben ge pleegd. Hij deelde o.a. mede, dat kortgeleden nabij het station Higueron een trein ten gevolge van sabotage in een ravijn is ge stort. ""Tij geloofde, dat deze trein bijna 1000 soldaten vervoerde, die, naar hij verzekerde allen van Duitsche nationaliteit waren. Om streeks denzelifden tijd ontspoorde op de lijn naar Huelva een trein, die oorlogsmateriaal vervoerde. Queipo de Llano zou verscheidene spoorwegarbeiders, die beschuldigd werden van medeplichtigheid aam de sabotage, heb ben doen fusïUeeren. Nieuw protest tegen den buitenlandschen steun aan Franco, De Spaansche kabinetsraad heeft na zijn zitting te Valencia een belangrijk decreet uitgevaardigd betreffende de spionnage. ter wijl tegelijkertijd een nota is gepubliceerd waarin geconstateerd wordt: .Een der voor naamste oorzaken van den val van Malaga is de buitenlandsche medewerking bü den aanval op de stad". De nota zet uiteen, dat op zeven Februari zes torpedojagers der re- geerina- van hun basis Carthagena waren vertrokken om de opstandelingenkruisers Can arias, Baleares en Almiran te Cervera aan te vallen, die de kust bij Malaga bombar deerden. Spoedig bemerkten zij ten Zuiden van Kaap Gata twee kruisers, die den regee- ringsschepen den rechterflank toonden en aldus de klassieke manoeuvre maakten voor een kanonaanval. Men veronderstelde toen tegenover de Canarias en de Baleares te lig- i gen, waarop de regeeringsschepen deze krui sers volgden, die op zoodanige wijze bleven manoeuvreeren dat zij de regeeringsschepen Autobus stort in ravijn. Ontzettend ongeluk nabij Philippijnsche stad. Op een bergweg in de omgeving van de stad Baguio (ongeveer 220 K M. ten Noor den van Manilla) is een aiitobus met 23 pas sagiers in een 70 meter diep ravijn gestort. Alle inzittenden kwamen om het leven. Het ravijn is zoo ontoegankelijk, dat men bij de bergingswerkzaamheden op de groot ste moeilijkheden stuit. Naar het D N.B. ver neemt. zijn er onder de verongelukten geen buitenlanders. weglokten van de plaats waar de werkelijke opstandelingenschepen lagen. Rij het vallen van den nacht naderden de torpedojagers de kruisers, die toen bekend maakten Italiaan- sche schepen te zijn. De nota protesteert te gen deze manoeuvre die ten doel had de regee- ringsstrijdkrachtén op een dwaalspoor te lei den. Herinnerd wordt aan de ..flagrante in breuken, gepleegd door Italiaansche en Duitsche schepen in de Cantabrische Zee op de noninterventie-overeenkomst", inbreuken die de regeering reeds in de maand Septem ber aan het licht heeft gebracht. De nota besluit met de woorden: „Malaga vormt het laatste bewijs voor deze inmen ging in Spaansche zaken Deze inmenging bekort den oorlog niet. maar maakt hem fel ler en plaatst dagelijks den Europeesehen vrede dichter bij den rand van den af grond". Rusland Tusschen Stalin en het leger zou geen conflict bestaan. Reuter meldt uit Moskou: De geruchten over oneenigheid tusschen Stalin en het le ger worden door den woordvoerder der re geering tegengesproken. Hij noemt ze bela chelijk en schijft ze toe aan de Duitsche anti-Russische campagne. Stillhalte-overeenkomst wordt verlengd. Nederland neemt deel aan de conferentie. Heden wordt in het gebouw van de Duit sche Rijksbank te Berlijn onder voorzitter schap van Schlieper, directeur der „Deut sche Bank und Diskontongesellschaft" een conferentie van particuliere schuldeisehers van Duitschland geopend. Aan de-ze bespre- kingn, die ten doel hebben de verlenging van de Stillhalte-overeenkomst, voor de particuliere Duitsche schulden, welke op 28 Februari afloopt wordt deelgenomen door Nederland. Frankrijk. Engeland, de Ver- eenigde Staten. België, Zweden, Zwitserland en Tsjecho-Slowakije. DE HERTOG VAN WINDSOR BIJ DEN OOSTENRIJKSCHEN BONDSPRESIDENT. De hertog van Windsor, prinses Mary en haar echtgenoot, de graaf van Harewood. zijn Dinsdag door bondspresident Miklas ontvangen. Miklas zal het bezoek in den na middag beantwoorden. BOTSING IN DE LUCHT EISCHT DRIE DOODEN PENSACOLA, (Florida), 9 Februari (Stefani). Twee Amerikaansche marinevliegtuïgen zijn met elkaar in botsing gekomen en vernield. Drie officieren kwamen om het leven. Opnieuw roering in Palestina. Arabische protestbeweging breidt zich uit. Havas meldt uit Jeruzalem, 9 Febr.: De on rust in Palestina neemt weer toe. Te Saint Jean d'Acre is een vereeniging opgericht van Mohammedanen en Christenen onder het devies „Christus en Mohammed", teneinde de uitbreiding van het Judaisme en de Zio nistische politiek te bestrijden. Tegenover het Arabische Comité heeft de Britsche hooge commissaris uiting gegeven aan de be zorgdheid der Britsche regeering over de handhaving van de orde. Het Arabische blad „Adifa" is verboden. Voorts zijn aan de noor delijke grens twaalf Joden wegens onwettige immigratie gearresteerd. De Arabische pro testbeweging breidt zich uit. Een aantal voor mannen dezer beweging heeft zich aaneen gesloten om van den gouverneur van Haifa de vrijlating te eischen van de politieke ge vangenen. die in verband met de laatste aan slagen zijn opgesloten. Roosevelt's initiatief tot hervorming van het Hooggerechtshof blijkt op veel verzet te stuiten. Drie vooraanstaande senatoren der Amerikaansche republikeinsche partij Char les Monary van Oregon, Borah van Idaho en Arthur Vandenberg van Michigan zijn eenige dagen geleden reeds begonnen met het ontwerpen van een „strategisch plan van verzet" tegen Roosevelt's, voorstellen. Ook afgevaardigde Emanuel Celier, lid van van de rechtskundige commissie van het Huis van Afgevaardigden en aangesloten bij de democratische partij heeft zich aangesloten bij de oppositie. Er ls verder een „Hooggerechtshofsblok" ge vormd uit conservatieve democraten van het Huis van Afgevaardigden onder leiding van den democratischen afgevaardigde Eugene Cox. Dit blok zal zich eveneens aansluiten bij de oppositie tegen Roosevelt's voorstellen. Ondanks het feit echter, dat het verzet tegen de plannen der regeering schijnt toe te nemen heeft men in regeeringskringen goed vertrouwen, dat de aanbevelingen door beide Huizen zullen worden goedgekeurd. Het Huis van Afgevaardigden van Colorado heeft een resolutie aangenomen, waarin er bij de Congresleden, die voor dezen staat zit ting hebben, op wordt aangedrongen Roose velt's voorstellen te steunen. De wetgevende vergadering van Maine, die een republikein sche meerderheid heeft, heeft daarentegen een resolutie aangenomen, waarin de voorstel len veroordeeld worden als een „binnendrin gen", van de uitvoerende en wetgevende machten in de rechtsprekende macht. In Texas hebben senaat en huis van afgevaar digden zich tegen de voorstellen uitgesproken, terwijl in Zuid Carolina het Huis van Afge vaardigden weigerde een resolutie in behan deling te nemen, waarin de voorstellen goed gekeurd werden.. De tegencandidaat van Roosevelt bij de presidentsverkiezingen, Alf. M. Landon, voor malig gouverneur van Kansas, heeft bekend gemaakt, dat hij de voorsbellen van Roosevelt zou bestrijden in een redevoering, die hij Vrijdag a.s. in New-York zal uitspreken. Rumoer in de Belgische Kamer Vlaamsch Nationalisten en Socialisten slaags geraakt. In de vergadering van de Belgische Ka mer is het gistermiddag zeer rumoerig toe gegaan naar aanleiding van een verzoek om inlichtingen van den Rexistischen afgevaar digde over de houding van den president der Kamer. Kamiel Huysmans, tijdens zijn reis door Spanje. Er ontstond een algemeene verwarring, waarbij socialisten en Vlaamsch Nationalis ten elkander vuistslagen toedienden. Afgevaardigden gooiden elkander de re- glementsboeken der Kamer naar het hoofd. De vergadering moest worden geschorst. Nadat de zitting een half uur geschorst was geweest kwam de Kamer weer bijeen. Men schijnt overeen te zijn gekomen, dat president Huysmans niet zal wórden geïn terpelleerd en dat hij een uiteenzetting zal geven tijdens het debat over de begrooting van Buiténlandsche Zaken. BELANGRIJKE VONDST IN EGYPTE. De jeugdige Britsche archeoloog Emery heeft naar Reuter meldt te Sakkara de eerste mummie vkoi een edelman uit den tijd der eerste Egyptische dynastie gevonden. Het is de mummie van Saboe, gouverneur der pro vincie onder Azab, den vijfden vorst der eer ste dynastie. De tombe, die ongeveer dateert uit 3200 v. Chr., blijkt vroeger geplunderd te zijn, en de mummie is onthoofd teneinde de kostbare halsketting te kunnen verwijderen Bij de mummie werd een collectie buitenge woon waardevolle kunstvoorwerpen aange troffen. die naar het museum te Kairo zijn gezonden. VLIEGER ONTDEKT NIEUW LAND IN HET ZUIDPOOLGEBIED. Lars Christensen, de eigenaar van een der belangrijkste Noorsche vloten van walvisch- vaarders. die op het oogenblik met de „Thors- havn" in het Zuidpoolgebied kruist, heeft telegrafisch gemeld, dat de Noorsche vlieger Vinggo Wideroe. die samen met hem onder- zoekingsarbeid verricht, nieuw land heeft ontdekt, gelegen tusschen 35 en 40 graden Oosterlengte. Uit het- vliegtuig is de Noorsche vlag op dit, grondgebied geworpen, dat be staat uit een bei-grug. waarvan de hoogste top ongeveer 1500 meter hoog schijnt te zijn. ONZE DACELIJKSCHE KiNDERVERTELUNG Thijs had zich, nadat hij dan dien steen in de schaal had geworpen, meteen uit de voeten gemaakt. Hij rende naar Prins Slechtbedeeld toe en vertelde hem hoe het met de zaken stond. „Nu duurt het nog maar eventjes," zei Thijs, „en wij zijn in het bezit van de gouden tanden van den toovenaar .Eerst trekken we allebei vlug een doktersjas aan en dan gaan we vermomd als tand artsen, naar binnen." Het prinsje doorzag het plan direct en vond het prachtig. „Dat zal best lukken," zei hij. „Maar dan komt de tweede op dracht voor den Koning van Bosenkwa. Hij wil n.l. den gouden vogel Ozonstralen hebben van het toovereiland Foetsjie-borg. „Ach, wat," sprak Thijs, „daar zullen we ook wel wat op vinden, hoor! Maak je maar niet ongerust." De winterzitting van den Raad van Beheer. Verkorting van den arbeidstijd en Landverhuizing. Het programma voor 1938. GENèVE, 6 Februari 1937. (Van onzen correspondent). Gedurende de vandaag gesloten winterzit ting van den Raad van Beheer van het In ternationale Arbeidsbureau nam de minister van arbeid van Tsjecho Slowakije, de heer Necas, opnieuw den voorzitterszetel in de raadszaal in. Sinds de vorige raadszitting in November had hij helaas nog geen vooruit gang in de Fransche taal gemaakt. De re- geeringszorgen in het eigen land zuilen hem wel beletten aan dit gedeelte van zijn inter nationale taak den noodigen tijd te besteden. Een verwijt kan men hem daarvoor niet ma ken. Toen de Raad van Beheer in November, om geen vertegenwoordiger der Spaansche regeering-Caballero op den voorzitterszetel te behoeven verheffen, den in het Fransch en Engelsch zeer slecht bespraakten heer Necas tot zijn voorzitter koos, wisten de raads leden, wat zij aan dezen bekwamen, maar voor internationale debatten aan een groot spraakgebrek lijdende minister hadden. De raadsleden hebben het dus zichzelf te verwij ten, wanneer ook thans weer de leiding dei- debatten in handen was van een man, die geen leiding geven kon. Telkens wanneer hij als voorzitter wat zeggen moest, las hij braaf voor. wat zijn linkerbuurman, een ambtenaar van het Arbeidsbureau, hem op een papiertje voorschreef, en telkens, wanneer uit het mid den der vergadering een bedenking tegen zijn woorden geopperd werd, bleek hij buiten machte zijn opvatting te verdedigen! De raads leden hebben gelukkig geen misbruik van dezen toestand gemaakt en daardoor is ook deze raadszitting wederom ordelijk kunnen verloopen. Doch voorzitter en de Raad zullen ongetwijfeld blij zijn, dat thans de helft van deze éénjarige lijdensperiode voor hen allen alweer voorbij is en zonder groote ongeluk ken is afgeloopen. De heer Necas is een levend bewijs van de stelling, dat een man in zijn eigen land een leider van politieke beteeke- nis kan zijn, doch door gebrek aan talen kennis hulpeloos op internationaal gebied is! Het sociale vraagstuk van het jongste ver leden en ook nog van het tegenwoordige heden, namelijk de verkorting van den ar beidstijd in het belang van de bestrijding van de werkloosheid, en het sociale vraagstuk, dat wellicht een der belangrijkste van de naaste toekomst worden zal, namelijk de kwestie der landverhuizing naar Zuid-Amerika stonden op den voorgrond der besprekingen in deze winterzitting van den Raad van Be heer Jouhaux wees er op, hoe thans in Frankrijk de 40-urige arbeidsweek algemeen wordt toe gepast. Van dit oogenblik af is het, zoo verze kerde Jouhaux, niet langer de vakvereeni- gingsleider Jouhaux. die op navolging van dit voorbeeld in de andere landen zal aandrin gen. doch ook de Franschman Jouhaux, die ter wille van het belang van zijn land en volk de actie voor een internationale 40-uren-con- ventie met verdubbelde kracht zal voortzet ten. Want de Fransche industrie heeft thans voor den afzet harer voortbrengselen een ver scherpte concurrentie te vreezen uit de landen die door langer arbeidstijd goedkooper kun nen voortbrengen. Het Fransche volk zal ech ter niet toelaten, dat de thans veroverde so ciale hervorming van een korteren arbeids tijd tengevolge van de concurrentie der so ciaal-achterlijker landen zou kunnen verlo ren gaan. Het Fransche volk zal dezen so cialen vooruitgang met alle kracht verdedi gen, desnoods door het sluiten van de gren zen voor de waren uit andere landen met een langeren arbeidstijd. Jouhaux dreigt dus met een nieuwen tariefoorlog tegen de landen, die het Fransche voorbeeld van de invoering der 40-urige arbeidsweek niet willen volgen. Nog scherper sprak Jouhaux, toen de kwes tie van de verkorting van den arbeidstijd in de steenkolenmijnen ter sprake kwam. De ar beidersgroep verlangde, dat een nieuwe poging ondernomen zou worden, om eindelijk een conventie van dezen aard in werking te doen treden. Zij stelde daarom voor, dat de voor naamste steenkolen-voortbrengende landen tot een nieuwe conferentie zouden worden uitgenoodigd. De Nederlandsche regeering. door het Internationale Arbeidsbureau over dit denkbeeld geraadplegd, had geantwoord geenerlei heil in zulk een conferentie te zien, zoolang Duitschland zou blijven weigeren aan conferenties, die met den Volkenbond en het Internationale Arbeidsbureau in verbinding staan, deel te nemen. De verkorting van den arbeidstijd vormde een onderwerp van debat, toen over de voor bereiding der Washingtonsche textielconfe- rentie gesproken werd, toen de rapporten der deskundigenconferenties over de 40-urige ar beidsweek m de grafische en in de chemische industrie werden behandeld en tenslotte toen het voorstel der arbeidersgroep tot het hou den van een nieuwe conferentie voor een kor teren arbeidsduur in de steenkolenmijnen in discussie werd genomen, Jouhaux, de thans zoo machtige leider der Fransche vakvereenigingsbeweging, liet bij deze gelegenheid woorden hooren, die het duidelijk maken, dat de voorstanders van een verkorting van den arbeidstijd zich niet langer ertoe bepalen zullen de rechtvaardig heid en doelmatigheid, van hun verlangen naar een internationale conventie inzake de 40-urige arbeidsweek in redevoeringen uiteen te zetten, doch dat zij voortaan ook zullen trachten de tegenstanders tot dezen socialen maatregel te dwingen. Nog in de herfstzitting van den Raad van Beheer, toen eveneens het plan eener nieuwe conferentie voor de verkorting van den ar beidstijd in de steenkolenmijnen ter sprake kwam, was dit argument van Duitschland's afwijzende houding voldoende, om van het plan af te zien. Thans kon Jouhaux echter mededeelen, dat de Internationale Mijnwer kersfederatie besloten had al haar invloed bij de arbeiders der steenkolen-invoerende landen aan te wenden, opdat deze landen tot een boycot zouden overgaan van de steenko len uit die staten, die weigeren zouden tot een conventie over verkorting van den ar beidstijd in de steenkolenmijnen toe te tre den. Ook hier dus een dreiging tegen hen, die een 40-urige-arbeidsweek-conventie in den weg zouden blijven staan. Met 13-8 stem men besloot de Raad een nieuwe conferentie in October te houden. Deze uitingen van Jouhaux, wiens tegen woordige invloed zeker niet te onderschatten is en die ik hier zonder commentaar mijner zijds meende te moeten weergeven, toonen in ieder geval wel duidelijk aan, dat de actie voor verkorting van den arbeidstijd nog geenszins aan het verslappen is. Nieuwe me thoden, om het doel te bereiken, zijn thans te verwachten. Het tweede vraagstuk, dat in deze winter zitting veler aandacht had. ls dat der land- ver hulzin gsmogel ij kh eden naar Zuid-Ame rika en wel in het bijzonder naar Brazilië. Uit een studiereis van den onderdirecteur van het Internationale Arbeidsbureau Maurette naar Argentinië, Brazilië, en Uruguay is ge bleken, dat in deze landen, en vooral in Bra zilië, nog reusachtige uitgestrektheden vrucht baren grond braak liggen, op bebouwing wachtend. Zuid-Amerikaansche arbeidskrach ten ontbreken echter hiervoor. Maurette be pleitte nu, dat deze Zuid-Amerikaansche staten, in hun eigen belang en in dat der Europeesche en andere werkloozen, de gren zen wijd open zullen stellen voor hen, die zich in hun landen als landbouwers willen komen vestigen Bovendien zou dan een internationale rege ling moeten gesloten worden, die den land verhuizers de gelegenheid zal openen goedkoop crediet te verkrijgen, opdat zij het te bebou wen grondstuk binnen niet te langen tijd in eigendom zullen kunnen krijgen. De vertegenwoordigers der Zuid-Ameri kaansche staten eenerzïjds, van het overbe volkte en naar emigratiemogelijkheden zoe kende Polen anderzijds bleken wel ooren voor de denkbeelden van Maurette te hebben. De Raad van Beheer besloot in beginsel tot het bijeenroepen eener conferentie van deskundi gen op het gebied der landverhuizing, die na tuurlijk tot beide statengroepen (de landen van emigratie en die van immigratie) zouden moeten behooren, voor de bespreking der denkbeelden-Maurette. Voordat deze landver huizingsconferentie echter definitief zal wor den bijeengeroepen, zal directeur Butler eerst nog de verschillende regeeringen raadplegen, of bij hen voldoende belangstelling voor deze nieuwe sociale taak der Internationale Arbeids organisatie bestaat. Ten slotte nog een enkel woord over het raadsbesluit inzake de agenda der Internatio nale Arbeidsconferentie van 1938. Deze zal ook weder twee onderwerpen bevatten, die voor de groote vraagstukken van verkorting van den arbeidstijd en landverhuizing van onmiddel lijk belang zijn. De arbeidstijd bij het vervoer op den weg en de bescherming der landver huizers tegen misbruiken bij de aanwerving van arbeidskrachten zullen in 1938 behandeld worden. Doch om te toonen, dat de Interna tionale Arbeidsorganisatie met de bespreking van arbeidstijd en landverhuizing haar taak volstrekt niet als geëindigd beschouwt, be sloot de Raad van Beheer ook twee gansch andere kwesties op de agenda der Conferentie van 1938 te plaatsen: de arbeidscontracten der inboorlingen in de koloniën en andere over- zeesche gebieden èn de kwestie van het vak onderwijs en leerlingenwezen. Ook door deze besluiten toonde de Raad opnieuw vertrouwen te hebben in de levenskracht der Internatio nale Arbeidsorganisatie! B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. Het borstje inwrijven met Dampo. Pot ÏO. Dooi 30 ct. Bij Apoth. en Droeisretw (Adv. Ingez. Med.) PROGRAMMA DONDERDAG 11 FEBRUARI. HILVERSUM I, 1875 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gram. pl. 9.30 Orgelconcert. 10.00 Mor genwijding. 10.15 Gram. pl. 10.30 Het Omroep orkest en soliste. 12.30 De Octophonikers. I. d. pauze Orgelspel. 2.00 Voor de Vrouw. 2.30 AVRO-Dansorkest. 3.00 Naaicursus. 3.45 Gram. pl. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Gram. pl. 4.45 Voor de Kinderen. 5.30 Het Aeolian-orkest. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Viool en piano. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Concertgebouw-orkest en solist. I. d. pauze Klarinet en piano. 10.30 Gram. pl. 11.00 Be richten A.N.P. Hierna tot 12.00 AVRO Dans- orkest en Gram. pl. HILVERSUM II, 301 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO 2.00—11.30 NCRV. 8.00—9.15 en 10.00 Gram. pl. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Gram. pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest en gram. pl. 2.00 Handwerkcursus. 3.00 Gram. pl. 3.15—3.4.5 Vrouwenhalfuur. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Cursus Handenarbeid v. d. Jeugd. 5.30 Gram. pl. 6.00 Viool en harp. 7.00 Berichten. 7.15 Journ. weekoverzicht. 7.45 Muzikale causerie. 8.00 Be richten A.N.P. 8.15 Reportage. 8.30 Prot. Chr. Harmonie Jubal. 9.00 „Lod. de Geer, de Krupp der 17e eeuw", causerie. 9.30 Vervolg con cert. 9.45 Berichten ANP. 9.50 Orgelspel. 10.30 Gram. pl. Hierna Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.05 „At home today", causerie. 11.25—11.50 Gram. pl. 12.10 Het BBC Welsch orkest, mmv. solist. 1.05 De BBC-Zangers. 1.35—2.20 John Reynders en zijn orkest. 3.10 „Men talking", causerie. 3.35 Sted. Orkest Bournemouth mmv. soliste. 5.05 Gram. pl. 5.35 Het BBC-Dansorkest 6.20 Berichten. 6.40 Berichten. 6.40 „This way out", causerie. 7.00 Orgelconcert. 7.20 Het Al fredo Campoli-Trio. 7.50 BBC-orkest. 8.35 Revue-programma. 9.00 Causerie over Shakespeare. 9.20 Berichten. 9.40 BBC-Thea- ter-orkest. 10.20 Kerkdienst. 10.40 Orgelspel. 11.00 Viool en piano. 11.35—12.20 Lou Preager en zijn Band. RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram. pl. 11.20 Symphoniecon- cert. 12.35 Vervolg concert. 1.35 Zang. 1.50 Vervolg concex-t. 2.50 Gram. pl. 3.05 Zang. 4.50 Radiotooneel. 8.20 Poesjkin-Herdenking. 9.20 Tzipine-Trio en soliste. 10.05 Orkestconcert. KEULEN, 456 M. 5.50 Omroeporkest. 7.50 Gram. pl. 11.20 Fa- brieksorkest. 12.35 Concert. 1.35 Gevar. con cert. 3.20 Omroeporkest. 5.20 Blaasorkest. 6.20 Omroepkleinorkest. 8.20 Strijkensemble en volksmuziek. 10.0511.20 Landesorkest Gouw Baden en schrammel-ensemble. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gram. pl. 12.50 Cabaret. 1.00 Salon orkest. 1.30 Kleinorkest 1.50 Cabaret. 2.00—2.20 Gram. pl. 5.20 Salonorkest en solisten. 6.50 en 7.20 Gram. pl. 8.20 Omroeporkest en solisten. 10.3011.20 Omroepdansorkest. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gram. pl. 12,50 Omroepkleinorkest. 1.30 Salonorkest. 1.502.20 Zang en gram pl 5 20 Omroeporkest 6.35 en 7.35 Gram pl. 8.20 Relais uit Parijs. 10.30—11.20 Gram. pl. DEUTSCH LAND SENDER 1571 M. 7.30 Pianorecital. 8.20 Radiotooneel. 9.20 Be richten. 9.40 Sportnieuws. 10.05 Weerbericht. 10.20—11.20 Gram. pl.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6