Reddingboot omgeslagen. ^WEERBERICHT Noorwegen aanvaardt de uitnoodiging. D O NT D V. R D A G 11 FEBRUARI 19.17 HA'ASEE M'S D A G B C A P 2 (Vervolg van pag. 1.) De schipper Jan Molenaar heeft waarschijnlijk een klap van een riem of de boot tegen zijn hoofd gckre- vertoonde althans wonden. Hoeveel gen. De linkerkant van zijn hoofd moeite men zich getroostte, het ge lukte niet de levensgeesten bij hem op te wekken. Na ongeveer drie kwartier all« middelen tot opwekking te hebben toegepast, konden de doc toren slechts den dood constateeren. Met den wa«en van de Z.R.B. werd zijn stoffelijk overschot thuis gebracht, nadat zijn vrouw door Dr. Van Fraassen voorzich tig was voorbereid. De, heer J. Molenaar is ruim 47 jaar. Zijn beide kinderen zijn reeds gehuwd. De heer J. Molenaar werd ongeveer ander half jaar geleden als opvolger van W. Paap tot schipper van de reddingboot benoemd. Hij was een zeer ervaren zeeman, die de gevaren der zee kende en niet onderschatte. Bij den eersten oefentocht, dien hij ais schipper van de reddingboot maakte, was de zee nog onstuimiger dan dezen keer. Toen bracht hij de boot behouden aan wal. Thans viel hij als slachtoffer van zijn menschlie- vend werk. De roeier Engel Schuiten. Hulde, driewerf hulde aan deze dappere mannen der zee. die steeds klaar staan om hun leven te wagen om dat van anderen te redden; die zelfs hun leven wagen, om zich te bekwamen voor hun moeilijke vrijwillige taak. Een woord van hulde ook, aan allen die zonder aarzelen de golven trotseerden en tot hun hals in het water liepen, om hun mede- menschen de helpende hand te reiken. Hulde aan de mannen, die na dit ijskoude bad in hun doorweekte kleeren. nog onge veer drie kwartier werkten om den drenke lingen hulp te bieden. Hiervoor is meer dan moed. hiervoor is volkomen zelfopoffering en diep gewortelde menschenliefde noodig. Al bracht deze stralende Februaridag ook rouw en onzegbaar verdriet over Zandvoort, een toost is het dat de mannen vielen als slachtoffer van hun menschlievende taak en dat ze werden bijgestaan door tientallen anderen, die het zich een plicht rekenden hun leven op hun beurt voor deze dappe ren te wagen. Een onderhoud met den heer H. Th. de Booy. Wij hebben Woensdagmiddag nog een on derhoud gehad met den secretaris van de Noord- en Zuid-Hollandsche Redding Maat schappij. den heer H. Th. de Booy, dde zelf met de reddingboot was uitgevaren en dus het ongeluk geheel heeft meegemaakt. ..De schipper", zoo zeide hij ons. „vond het- juist in verband met de nogal onstuimige zee bij uitstek ge schikt weer om te oefenen en hij heeft het geen moment gevaarlijk geacht om zee te kiezen. Dit was ook de algemeene opinie. Men kan dan ook niet zeggen, dat het besluit tot het houden van de oefening niet ver antwoord zou zijn geweest. Er blijft nu eenmaal een algemeen risico aan dergelijke oefeningen met roeired- dingbooten verbonden en dat zal nooit zijn te vermijden". De heer De Booy vertelde ons daarna, hoe 't ongeluk precies in zijn werk is gegaan. Aan het begin van de tweede bank op ongeveer honderd vijftig meter van het strand ver wijderd. is een zware golf in de boot gebro ken. waardoor deze vol water liep. Hoewel het water door de kleppen weer kan weg- loopen, kreeg de boot door dit stortbad een groote snelheid en dreef zij in de richting van het strand. Zij ging toen „snijden" en even later volgden twee korte zeeën dadelijk na elkaar, welke de boot langzaam naar bak boordzijde deden omslaan. Van de veertien inzittenden vielen er aanvankelijk vijf of zes uit, die er spoedig in slaagden op de omgekeerde boot te kruipen en zich daaraan vast te klemmen. Ook de heer De Booy be hoorde tot dit groepje mannen. Van de ove rigen lagen er toen nog verscheidenen on der de boot, terwijl anderen op korten af stand in zee ronddreven. De meesten wisten onder de boot vandaan te komen, klommen er toen ook bovenop of wisten zich zwem mende en wadende te redden. De roeier Ko per bleek evenwel in groot gevaar te ver- keeren. aangezien hij bewusteloos ronddreef ot> enkele meters van de boot verwijderd Met vereende krachten slaagde men er in hem te grijpen en op de boot te krijgen. De schipper en waarschijnlijk ook Engel Schui ten lagen toen nag steeds onder de boot. De AGENDA Heden: DONDERDAG 11 FEBRUARI Palace Filmac: 11—5 uur; Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: „De man die te veel wist". 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Mistinguett in haar eerste sprekende film „Rigolboche". 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Haar grootste schat", 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: de Weensche Tobis- film „Burgtheater", 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Heemstede: Tentoonstelling in ,,'t Pa let", Bronsteeweg 21, 1012 en 1417 uur. VRIJDAG 12 FEBRUARI Stadsschouwburg: Tooneelgroep Het Masker Masker. ..Het Nest". 8.15 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscopen, nieuw programma. Heemstede: Tentoonstelling in ,,'t Pa let", Bronsteeweg 21, 1012 en 1417 uur. mannen, die op den naar boven gedraaiden onderkant zaten, waren natuurlijk niet in staat hulp te verleenen. Het eenige. waartoe zij bij machte waren, was het openhouden van de wateruitlaatkleppen, om zoodoende lucht te doen stroomen in de ruimte onder hen. Schuiten is later losgeslagen en korten tijd voordat dit met de boot het geval was. aan land gespoeld. Hij was er toen zeer ern stig aan toe. Hoewel men er na een half uur in slaagde, zijn levensgeesten op te wekken, was zijn toestand zoodanig, dat hij .niet naar zijn woning kon worden gebracht. Hij is toen vervoerd naar het Badhuis „Zeeduin", waar hij verder werd behandeld. Schipper Molenaar is. toen de boot een maal het strand had bereikt, bevrijd, doch de kunstmatige ademhaling heeft niet meer mogen baten. De toestand van Koper was in den laten middag vrij gunstig. De heer De Booy heeft tot de mannen in het bootenhuis een korte toespraak ge houden. waarin hij zeide te hopen, dat zij door het gebeurde niet zouden zijn ontmoedigd. Zij antwoordden toen allen, dat men steeds op hen zou kunnen blijven rekenen. Volgens den heer De Booy zijn er bij het roeien geen fouten gemaakt, de branding werd goed recht getroffen. Op de mannen viel niets aan t.e merken, zij vormden een goede roeiploeg, maar ongelukken als deze, zijn nu eenmaal niet te voorkomen, al be- hooren ze gelukkig tot de zeldzaamheden. Uit de geschiedenis der laatste vijf-en-twin tig jaar, waren den heer De Booy slechts tien ongevallen van dezen aard bekend. De oefening werd bijgewoond door den burgemeester van Zandvoort, den heer H. van Alphen, den secretaris van de plaatse lijke commissie van de Reddingmaatschap pij. den heer v. d. Werf en door den heer Hollander van de Noordwijksche commissie. Zij hebben bij het reddingswerk onmiddelijk de leiding genomen. Van het strand af heb ben zich vele Zandvoorters in zee begeven om den drenkelingen te hulp te komen. De teraardebestelling. Het stoffelijk overschot van schipper Jan Molenaar zal a.s. Zaterdagmiddag één uur op de Algemeene Begraafplaats te Zandvoort ter aarde worden besteld: de begrafenis van Engel Schuiten is te twee uur op dezelfde begraafplaats. De Haarlemsche Midden standsactie. Tentoonstelling „De Opbloei". Wij hebben reeds medegedeeld, dat de Hoofdcommissie van Uitvoering voor de Mid denstandsweek 1937 tot de conclusie is geko men, dat het practisch onmogelijk is in ver schillende deelen van de stad kleine tentoon stellingen te organiseeren. Daarom zal er nu één groote tentoonstelling worden gehouden in het Veilinggebouw aan den Kleinen Hout weg. en wel van 30 April tot 9 Mei. Hoe de ingang van de tentoonstelling er zal uitzien. Deze ingang komt niet aan den Kleinen Houtweg, maar onmiddellijk bij het Hoofdgebouw. De Hoofdcommissie is zoo gelukkig geweest zich de hulp van den heer J. J. L. van Zuylen uit Den Haag. te verzekeren bij het organisee ren van de tentoonstelling. De heer Van Zuylen is iemand, die zijn sporen op dit ge bied heeft verdiend en reeds bij het organi seeren van vele exposities waardevolle ad viezen heeft gegeven. Voor de expositie, die een onderdeel van de Belweek zal vormen, heeft men een afzonder lijken naam gekozen: „De Opbloei". Deze naam past in het kader van de Belweek; hij getuigt van het vaste geloof van den middenstand in een economisch herstel. De „Bel" zal een nieu wen tijd inluiden, een tijd van betere finan- cieele omstandigheden. Op „De Opbloei" zullen exposeeren mid denstanders en fabrikanten, die reeds hun artikelen onder den middenstand distribuee- ren. Er zal een speciale Haarlemsche afdee- ling zijn, een combinatie van vakgroepen. Door belangrijke industrieën zijn al toezeggingen gedaan. De Haarlemsche firma's worden dan ook in den prijs de rstands tegemoetgekomen. Het is in 't bijzonder de bedoeling, firma's tetrekken, die niet altijd op tentoonstellingen komen exposeeren, zoodat men niet krijgt: één groote firma of een paar groote firma's en verder eenige ver koop tentjes. Het werk dat voor „De Opbloei" zal worden verricht, zal worden opgedragen aan georga niseerde Haarlemsche patroons. Het ligt in het voornemen niet alleen te Haarlem, maar ook buiten de stad reclame voor „De Opbloei" te maken, door biljetten, affiches en transparanten aan stations, op achterruitjes van auto's e. d. Alle voorbereidingen voor de tentoonstel ling ^vorden getroffen in nauwe samenwer king met ..Haarlem's Bloei". Bij de bespre kingen is altijd een gedelegeerde van die Stichting aanwezig. Aan Haarlem's Bloei zal ook een stand worden aangeboden, ten einde deze instelling de gelegenheid te geven, propa ganda te maken voor haar doelstellingen. Binnenkort zullen nadere mededeelingen volgen over de Belweek. waarin in een tijd van „Bloei en Lente", zeker veel door en voor den middenstand zal worden gedaan en bereikt. ANTHRACIET-EIERKOLEN DE ALLERBESTE ƒ1.40 per H.L. „DE SP AARNEST AD" FR. VARKENSMARKT 6—10 - TELEF. 14164 (Adv. Ingez. Med.j De Bilt voorspelt: Meest matigen tijdelijk krachtigen Wes telijken tot Noordelijken wind, gedeelte lijk bewolkt, waarschijnlijk nog enkele hagel- of regenbuien, temperatuur oen het vriespunt des nachts, overdag weinig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 764.3 m.M. te Sodankyla in Finland. Laagste 739.9 m.M. te Lister in Zuid- Zweden. In den toestand komt weinig verandering. De depressie is stationnair geworden voor het Kattegat en blijft even diep. Een secundaire ligt boven Hongarije. Daal en stijggebieden van den luchtdruk trekken langs den West-rand der depressie en onderhouden het 'buiïge en gure karakter van het weer. In Finland nam de luchtdruk toe, op Groenland af. Een rug van hoogen luchtdruk scheidt de stationnaire depressie over de Noordzee en Centraal Europa van een andere op omstreeks 25 gr. Westerlengte op d'en Oceaan. Ook de temperatuurverdeeling blijft de zelfde. In Frankrijk viel veel regen, vooral in het Zuiden. In de bovenlucht boven ons geheele wereld deel heerschen arctische temperaturen en ook in de Alpen is het zeer koud. De hooge stations melden alle storm uit West en Noord-West met sneeuw en mist (Saentis minus 11 gr. C., Zugspitze minus 15 gr.. Jungfraujoch minus 1<5 gr.'t Ook in de middelgebergten valt sneeuw en zijn alle toppen in de wolken. Voorloopig is niet veel verandering te verwachten. BAROMETERSTAND Vorige stand 753 m.M. Stand' van heden 753 m.M. Stilstand. Opgave van: Fa. A. FEDERMANN, Opticien Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 HOOG WATER TE ZANDVOORT Vrijdag v.m. 3.43 uur; n.m. 15.45 uur. Strand berijdbaar van 8.4513.45 uur. ARROND. RECHTBANK Zijn dochter mishandeld. In Juli van het vorig jaar werd in den Spaarndammerpolder proces-verbaal opge maakt tegen een machinist, die er van be schuldigd werd zijn 15-jarig dochtertje te heb_ ben mishandeld en in een schuur.-.te hebben opgesloten. Het meisje was een-kind uit het eerste hu welijk van den man, 'en de stiefmoeder kon met het kind, dat een zeer moeilijk karakter had, niet overweg. Bij de eerste behandeling van deze zaak, op 24 Sept. jj. werd besloten, een reclasseerings- rapport aan te vragen, naar aanleiding waar van deze zaak thans opnieuw voor de Arron- dissements-Rechtbank werd behandeld. De Officier zegt in zijn requisitoir, dat hij het rapport heeft doorgelezen. Daaruit is ech ter gebleken, dat door den komst van de twee de moeder in dit gezin, de toestand van het meisje veel verergerde. Verd. had zich niet zoo maar bij dien toe stand moeten neerleggen. De Officier persis teert bij den eisch, dien hij reeds bij de eerste behandeling heeft uitgesproken en requireert een gevangenisstraf van drie maanden. De verdediger betoogt in zijn pleidooi, dat het drama eigenlijk pas in 1934 is begonnen Daarvoor was het meisje reeds moeilijk, doch na dit tijdstip kwamen er conflicten, waar- ;n verd. niet opgewassen bleek. Verd. heeft zich toen tot den huisdokter gewend, en deze verwees den vader naar een school voor ach terlijke kinderen. Doch de gemeente Velsen bezat een dergelijke inrichting niet, en de autoriteiten lieten het meisje aan haar lot over. De vader heeft toen alles gedaan, om tot een logische oplossing van de moeilijkheden te komen. Doch overal is hij op weigeringen gestooten, en zoo is hij tot deze daad gekomen, tot wanhoop gedreven door het gedrag van het kind. Allerminst heeft hier de bedoeling voor gelegen, om zich van het meisje te ontdoen. Vervolgens bestrijdt pl. de juridische juist heid van de dagvaarding. Hij dringt er op aan dat, wanneer de rechtbank verd. schuldig mocht bevinden, een voorwaardelijke straf zal volgen. Uitspraak over veertien dagen. Fietsendief die veel moeite veroorzaakte. Ook kwitanties tot een bedrag van 300. ontvreemd. Een tot nu toe onbekend gebleven fietsen dief, die zich op een avond te Diemen van een fiets had weten meester te maken, heeft de politie heel wat moeite veroorzaakt. De heer T.. wonende aan dé Ouderkerkerlaan aldaar, bracht 's avonds een bezoek aan een inspec teur van een Haarlemsche verzekering-maat schappij, waarvoor de heer T. agent is en welke inspecteur ook te Diemen woont. T. liet zijn fiets even voor de woning staan, waarvan de dief profiteerde. Dit was voor den heer T. té onaangenamer, omdat aan de fiets een tasch was bevestigd, waarin zich kwitanties tot een gezamenlijk bedrag van f 300 bevonden. Van den diefstal werd onmiddellijk de Die- mer politie in kennis gesteld, die de Amster- damsche politie waarschuwde en verzocht, aan eenige debiteuren van de verzekeringmaat- schappij, te wier name zich kwitanties in de tasch bevonden, te willen mededeelen, dat de betrokken kwitanties in handen van een on bevoegde waren geraakt. Zoodra de kwitan ties werden aangeboden, moesten de betrok kenen dengene, die het geld kwam incassee- ren, aan den praat houden en inmiddels de politie waarschuwen. Of de dief op eenigerlei wijze bemerkt heeft, dat er onraad broeide, of dat een oogenblik- kelijke verstrooidheid hem parten heeft ge speeld, valt niet met zekerheid te zeggen, maar vast staat, dat de actetasch met alle kwitanties eenigen tijd later teruggevonden werd in een Amsterdamsche tram. Toen de heer T. hier van van de tramdirectie bericht kreeg, heeft 'hij den inhoud van de tasch geïnspecteerd en het bleek, dat geen enkele kwitantie ontbrak. Tijdelijke rust aan het Madrileensche front. Russisch tankschip door de Nationalisten tot zinken gebracht. AVTLA, 11 Februari (HavasA.N.P.) Het offensief der opstandelingen is tijdelijk ge staakt. Langs den weg ValenciaMadrid wer den verschillende aanvallen afgeslagen. Gis termiddag onderhielden beide partijen een kanonvuur. De luchtmacht der regeering heeft talrijke vluchten boven de dalen van Manza- nares en Jara-ma gemaakt, terwijl vliegtuigen der rechtschen den weg naar Aragon bij Al- cala de Henarez onder vuur namen. 1-Iet weer wordt beter, zoodat men een uitbreiding der krijgsverrichtingenverwacht. SALAMANCA, 11 Februari (D.N.B.) Naar verscheidene omroepzenders melden, is giste ren bij de beschieting van de haven van Bar celona door de kruisers der rechtschen een Sovjet-Russisch tankschip tot zinken ge bracht, terwijl een ander vaartuig door vol treffers der artillerie beschadigd werd. Aan de westkust, ter hoogte van Bilbao, heeft een vaartuitg der rechtschen een Sovjet-Russisch schip geladen met oorlogsmateriaal voor de Baskische strijdkrachten gepraaid. Spaansch goud naar Frankrijk. Op het Fransche vliegveld van Per- pignon is gisteren een vliegtuig der regeering van Valencia gekomen, dat 1055 K.G. fijn goud in staven, ter waarde van ongeveer 25 millioen francs voor de Bank van Frankrijk aanvoerde. De verdwenen kwitantie-inner. Te Amsterdam gepakt. Gaf zich in een hotel voor een Engelschen reiziger uit! In ons nummer van Dinsdag 2 Februari j.l. deelden we mede, dat een 15-jarige kantoor bediende, die door een Haarlemschen accoun tant was uitgezonden om kwitanties tot een bedrag van 490 te innen, verdwenen was. Dit weinig belovend jongmensch heeft kans gezien zich ruim een week aan de waakzaam heid van de politie te onttrekken. Dank zij de medewerking van een hotelhouder te Amsterdam is hij echter Woensdag aldaar gepakt. De jongen logeerde namelijk in dat hotel, maar gaf zich uit voor den21-jarigen Engelschman Wilson, van beroep reiziger, wonende te Londen. Dien leeftijd zou men hem krachtens zijn flink figuur kunnen geven. De hotelhouder geloofde dit dan ook, maar kreeg tenslotte toch argwaan, waarom hij de politie waarschuwde. Ook tegenover de politie hield de jongen eerst vol. dat hij een Êngel- sche reiziger was, maar toen de politie hem naar zijn papieren vroeg, kon hij deze niet toonen. Bij een nader verhoor viel hij tenslotte door de mand. Van die 490 was niet veel meer over; hij had er goeden sier van gemaakt en diverse dingen gekocht. Hij heeft nu gelegenheid, over zijn onbe zonnen daad na te denken, want hij is naar Haarlem op transport gesteld en daar in verzekerde bewaring gesteld. Effectenkantoor zonder effecten. Arrestatie te Eindhoven. EINDHOVEN. 11 Februari. De recher che heeft vandaag gearresteerd den houder van het Meierijsche Effectenkantoor te Eind hoven, M. J. W. J. P. P. maakte er zijn beroep van menschen te gaan bezoeken en hen te bewegen, effecten door hem te laten koopen. Wanneer men op dit aanbod inging, kreeg men een door P. gezegelde aankoopnota thuisbezorgd met de mededeeling, dat de effecten waren gekocht, waarop men het bedrag moest storten. Van afrekenen kwam echter niets. Op deze wijze heeft P. zich ongeveer 3500 gulden toegeëigend. Bij het onderzoek is gebleken, dat hij nimmer effecten heeft ge kocht, doch de ontvangen gelden ten eigen bate heeft aangewend. Hij is naar 's-Herto- genbosch overgebracht. Werk voor onze zeesleepers. Onzen zeesleepers, die reeds ziulk een goe den naam hebben, staan weer enkele moei lijke karweitjes te wachten. L. Smit en Co's internationale sleepdienst te Rotterdam heeft n.l. opdracht gekregen tot het uitvoeren van twee transporten naar Neder- landsch-Indië. Het betreft hier een tinmolen en een tinzuiger voor het Indische gouverne ment. De tinmolen ligt momenteel bij de werf van Smulders te Schiedam, en de zuiger be vindt zich te Kinderdijk. De beidé convooien zullen begin Maart vertrekken. De molen zal op weg naar Banka geleid worden door de sleepboot „Humber" terwijl nog niet bekend is, welke sleepboot den zuiger naar Banka zal brengen. KONINGIN BIEDT PERSONEEL VAN DE HOFHOUDING FILMVOORSTELLING AAN. Hedenavond om 8 uur is in de groote zaal van den Dierentuin voor de leden van het personeel van de Koninklijke hofhouding te 's-Gravenhage en hun gezinnen een film voorstelling gegeven, aangeboden door de Koningin. De hofmaarschalk, Mr. F. F. Baron de Smeth sprak een kort openingswoord, waarin hij den dank overbracht van H.M. de Ko ningin en het vorstelijk echtpaar, aan al de genen, die bijgedragen hadden tot het wel slagen van de feestelijkheden, ter gelegen heid van het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard der Nederlanden. De verschillende journalen betrekking heb bende op de verloving en het huwelijk van het vorstelijk echtpaar werden vervolgens vertoond. In de pauze hebben de hoofden van de verschillende hofdepartementen de zilveren draagmedaille uitgereikt, welke door het vorstelijk bruidspaar ter herinnering aan liet huwelijk is geschonken aan de leden van de hofhouding en aan het personeel, in dienst van de Koningin en van Prinses iJuliana. Een halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dagblad van lött/ 11 Februari: Onze landgenoote mej. Cornelie van Zanten, uit Dordrecht, die in Italië en Duitschland als operazangeres reeds zooveel roem inoogstte, en nu voor drie winterseizoens verbonden is aan „The American Opera" te New-York, brengt de geheele muzikale wereld aldaar in beweging. Alle bladen te Chicago, Wash ington, Boston, Philadelphia enz., waar zij optrad, roemen haar zang, spel en artistieke opvatting. Overal waar zij in genoemde plaatsen voor de tweede maal in een opera voor stampvolle zalen optrad, stond het auditorium als één man op, om haar met toejuichingen en bloemen te begroeten. Ongetwijfeld is mej. Van Zanten de eerste Hollandsche, die als operazangeres, en wel in drie verschillende talen, in het büitenland zooveel roem behaalt en Ne derland op kunstgebied eer aandoet. Voor overleg der Oslo-Sfaten. Evenals België en Denemarken, heeft thans ook Noorwegen de uitnoodiging der Nederlandsche regeering tot het deelnemen aan een conferentie te 's-Gravenhage van de Staten der con ventie van Oslo aanvaard. De gekorte pensioenen by de spoorwegen. Intrekking van de korting gevraagd. Het hoofdbestuur van den Bond van Ge- pensionneerden bij de Nederlandsche Spoor wegen heeft aan den minister-president, de ministers van Waterstaat, van Buitenland- sche Zaken en van Financiën, alsmede aan de fracties der Staten-Generaal een tele gram gezonden, waarin wordt aangedrongen op intrekking van de op 1 April 1936 inge gane pensioenkorting en op algeheele ge lijkstelling van het spoorwegpersoneel met het overheidspersoneel. 24-JARIG MEISJE AANGERAND. Dader gearresteerd. Woensdagmiddag is de 24-jarige .mej. Van G. uit Oosterbeek, ter hoogte van het Plan ken Wambuis, tusschen Ede en Arnhem door zekeren J. J. uit Arnhem aangerand. De dame wist te ontkomen. Zij riep de hulp in van de Edesche politie en vertelde haar, dat de man haar met den dood had bedreigd. De politie slaagde er in den man, toen hij per fiets in de richting Arnhem reed, te achter halen en te arrestéeren. Plaats een „GROENTJE" in Haarlem's Dagblad. In 1936 werden er 45303 geplaatst. En natuurlijk niet zonder reden. Profiteer mede van deze goedkoope rubriek van Vraag en Aanbod Advertenties. „God heeft ons Hitier gezonden." Dr. Ley voor het Duitsche Arbeidsfront. BERLIJN, 11 Febr. (Havas-A.N.P.) De leider van het arbeidsfront, dr. Ley, heeft een redevoering gehouden ter inleiding van den wedstrijd, waarin zal worden uitgemaakt, wie de beste Duitsche leerjongen is. In het Sportpallast verklaarde dr. Ley in aanwezig heid van 15.000 toehoorders: „Wij gelooven op aarde uitsluitend aan Hitierwij gelooven, dat er een God is in den hemel, die ons geschapen heeft, die ons leidt en richt, die ons duidelijk zegent en wij gelooven, dat God ons Hitier heeft gezon den, opdat Duitschland voor alle eeuwigheid een basis voor zijn bestaan zal hebben". ARBEIDSBEMIDDELING VOOR UIT DE OVERZEESCHE GEWESTEN GEREPA TRIEERDE NEDERLANDERS. De directeur van den rijksdienst der werk loosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling vestigt de aandacht van belanghebbenden er op, dat de rijksadviseur voor arbeidsbemidde ling uit en naar Nederlandsch Indië, Suriname en Curacao eiken Donderdag van 10 uur v.m. af spreekuur houdt in het gebouw van de A. M. V. J., Stadhouderskade 7 te Amsterdam en eiken Woensdag van 2 uur n.m. af te 's Gra- venhage in het gebouw Ursula, le Van den Boschstraat no. 2. Buiten deze spreekuren kunnen belanghebbenden zich. maar dan uit sluitend schriftelijk, wenden tot zijn huisadres, Van der Duyn van Maasdamlaan 2, te Arnhem. HAARLEMSCHE BACHVEREENIGING. Het zesde concert zal plaats hebben op Dins dag 16 Februari 1937 in de Gemeentelijke Con certzaal. Het orkest van het Concertgebouw te Am sterdam zal optreden onder leiding van Eduarid van Beinum. Soliste is Berthe Seroen, zang.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2