Vlammende Schoonheid FEUILLETON Naar het Engelsch van TEMPLE BAILY. (Nadruk Verboden.) 4) Zeg- Rickey, stel je voor, de Bleeckers hebben mij te lunchen gevraagd! Hij draaide zich snel heelemaal om en zag haar stralende oogen. Wat moeten ze van je hebben? Virginia maakte een kleine buiging. Mijn gezelschap! Toen zag ze den rimpel in zijn voor hoef d en voegde eraan toe: Ze willen graag de geschiedenis weten van de dingen, die ze gekocht hebben, zie je. daar is het om begonnen. Vind je het erg? Het is nogal vervelend voor mij om er buiten te korden gelaten. Maar Rickey Nou, schiet maar op Hij wendde zich weer naar het venster. Zeg. wie is dat meisje, dat erbij is? Marty van Duyne. Wat is zij mooi! Ik vind haar niet aardig. Waarom niet? Och ik weet het niet, het is natuurlijk maar onzin, want ik ken haar niet eens. Maar zij doet mij denken aan de ijskoningin uit het sprookje. Ik ben van plan haar later in een boek te laten optreden. Daar hoort ze ook thuis, niet in het echte leven, glimlachte Jinny. Zeg Rickey, zie ik er niet vreeselijk armoe dig uit naast die anderen? Hij keek naar de groene jumper en de oude bruine schoenen. Nou, chic is het ensemble niet, maar het is het beste wat je hebt. Zij trok een klein, groen goedje over haar haar. Later, Rickey, als we rijk zijn, dan zul je eens zien, hoe ik me kan kleeden. Zijn gezicht klaarde op. Ja, later, dan zullen we dien menschen daar wel eens laten zien, wat we zijn. Je bedoelt, als jij je boek geschreven hebt? Ja. Er zal een tijd komen, dat iedereen ons zal willen zien en kennen. Dat iedereen jou zou willen kennen, Rickey. Ik ben dan alleen maar de zuster van de beroemdheid. Hij aanvaardde dat als vanzelfsprekend. Jinny zei altijd zulke dingen en hij groeide erin. Toen ze de trap afging hing hij over de balustrade: Jinny, meen je het heusch, wat je daar straks zei van die kandelaars? Ja. Weet je wel, dat je niet wijs bent? O. Rickey, begin er alsjeblieft niet over te kibbelen! Ik kibbel niet. Nou dan Zij voltooide den zin niet maar liep terneer-, geslagen door. Het scheen Rickey niets te kos ten het oude leven voorwei te zeggen. Maar hij was jong. Hij had een toekomst. Het ver leden had hem aan banden gelegd, nu was hij vrij. Rickey zou zijn kans hebben en zij was trotsch, dat ze hem zou kunnen helpen. in. De zilveren tooverfee. Met een somber gezicht staarde Rickey naar het groepje beneden. Hij voelde zich te kort. gedaan. Virginia had zich bij de anderen gevoegd en nu liepen ze allemaal samen naar het hek toe. Maar Rickey zag alleen Marty van Duyne. Hij was een dichter en een droo- mer en hij droomde van roem en eer. Hij was 'niet van plan om het te doen zooals vader ge daan had, sentimenteele nonsens te schrijven, waarom niemand vroeg. Neen, eerst een boek. Dan met het geld daarvoor in zijn zak zou hij zich rustig kunnen wijden aan al de verzen, die er in zijn hoofd zongen. En daar na zou de roem komen! Wat dat prachtige zilvergrijze meisje be treft, hij zou dadelijk een sonnet op haar schrijven. Het was vervelend, dat hij niet met Jinny mee kon gaan. Niet om de lunch, hoewel het toch wel hard was, zich nu tevre den te moeten stellen met een paar droge bo terhammen en een fleschje melk. Maar naast Marty van Duyne te mogen zitten, dat zou heerlijk zijn geweest. Grogan zette den verko.op voort en het meis je in den Schotschen mantel riep nog steeds haai- bedragen met haar prettige stem, die een zacht, Zuidelijk accent had. Rickey bekeek haar met het oog van een artiest en vond, dat zij wel iets aantrekkelijks had. Maar wat een kleeren. De volgende oogenblikken begon hij te fantaseeren hoe zij ei-uit zou zien als hij haar 'costuums kon on werpen. Hij zou haar in 't zwart kleeden, een zwart getailleerd mantel met een witte blouse en hooggehakte zwarte pumps, haar voeten waren goed gevormd. Het voorwerp van zijn belangstelling keek opeens naar boven en toen zij Rickey zag, wenkte zij hem. Toen hij aarzelde, maakte zij een trompet van haar handen en riep: Kom naar beneden. Rickey verwenschte haar, want iedereen keek nu natuurlijk naar hem. Hij wachtte nog even en ging toen langzaam de trap af. In de hal kwam het meisje hem tegemoet. Hoe is het nu met die kandelaars? vroeg zij. Die zijn niet meer te koop, antwoordde hij stijfjes. ja, dat heeft de venduhouder mij al ver teld. Maar waarom? Mijn zuster wil er geen afstand van doen. Waar is uw zuster? Zij is gaan lunchen. Ozoudt u haar niet van gedachtei kunnen doen veranderen? 1 Ik vrees van niet. Maar u zult er een «normen prijs voor maken. Dat zei Grogan ook! Hoewel zijn toon nog kortaf was, had het meisje Rickey's sympathie toch al gewonnen. Haar oogen waren even blauw als haar hoed je, haar blik open en eerlijk. Haar heele uiter lijk getuigde van een bruisenden ontembaren levenslust. Maar van wie zijn die kandelaas eigen lijk? Net zoo goed van mij als van Ginny. O, waarom laat u ze dan niet op de vei ling brengen en zegt u het haar dan later Rickey streek nerveus door zijn krullenbos. Ginny moet gewoonlijk haar zin hebben in zoo'n geval. Dat geloof ik niet. Rickey keek haar verbaasd aan. Waarom niet? Omdat u niet den indruk maakt van een zwakkeling. Geraffineerd was haar vleierij zeker niet, maar Rickey was nog erg jong, en geloofde haar daarom. O, als het te erg wordt, zeg ik haar wel dat ik de baas ben. Zij lachten allebei. Hebt u al geluncht? vroeg het meisje plotseling. Neen. Wilt u mijn twaalf-uurtje deelen? Ik heb mijn lunch-koffertje bij me. Het is heel vriendelijk van ustamelde Rickey onthutst. Zij keek hem aan met schitterende, spotten de oogen. U bent toch niet van plan om neen te zeggen? Rickey voelde een plotselingen zin voor avontuur. Heel graag dan. Prachtig. Hij volgde haar den tuin door, waar mr. Grogan hem staande hield. Ik ga naar huis om te eten, mr. Farquhar. j Voordat ik terug kom, moet u nog maar eens trachten uw zuster over te halen, wat die kan delaars betreft. Iedereen vraagt er naar. Rickey luisterde maar met een half oor. ja, ik zal strakt met Ginny praten. Het meisje in den Schotschen mantel ging hem voor naar een glanzenden grijzen two- seater, even slank als het nikkelen haze win dj» op de punt. We zullen naar de zee rijden, sprak ze. U weet niet, hoe blij ik ben, dat u mij gezel- schap wilt houden. Het is niet prettig om zoo alleen te zijn tusschen al die menschen. Terwijl zij door de stad reden, vertelde zij hem dat zij Mary Lee Logan heette en in Memphis woonde. Zij kwam met het doel an tiquiteiten te koopen voor het oude huls, waarin de Lee Logans al sinds geslachten en geslachten woonden. Haar familie was tot ar moede' gebracht door den Vrijheidsoorlog, maar door den Wereldoorlog er weer bovenop gekomen. Het is nu eenmaal moeder's illusie om het oude huis weer net zoo in te richten als het vroeger was. Daar heb ik natuurlijk niets op tegen, als ze daarbij ook maar niet ver langde, dat wij ons gedroegen als meisjes uit de vorige eeuw. Zij is een schat, maar ontzet tend ouderwetsch. Al mijn zusters zijn precies zooals moeder, en willen niets liever dan de dingen doen, die zij in haar jeugd deed. Maar ik ben niet zoo, ik behoor tot dezen tijd. Moeder neemt het nogal verstandig op en laat mij mijn gang gaan. Zij is er van over tuigd, dat ik er den een of anderen dag toch genoeg van krijg, zal trouwen en me aan het huishouden wijden. Maar ik ben heelemaal niet van plan om te trouwen. Ik heb stem en ik studeer muziek in New York. Ik wil een groote artieste worden. Rickey keek haar plotseling vol belangstel ling aan. ik ben ook van plan om een groot artiest te worden. Heusch? Ja, maar ik schrijf. (Wordt vervolgd.); Het wassende water in Noord-Brabant. Een kijkje in het overstroomde gebied bij Ulvenhout in de omgeving van Breda De bouwvallige Vechtbrug te Muiden is thans ook voor de Gooische tram gesloten. Tramreizigers moeten aan de eene zijde der brug uitstappen, om aan de overzijde in een andere tram hun rit voort te zetten „Sloepenrol", de generale repetitie in het oefenen met de redding booten aan boord van de .Dempo", die Woensdagavond uit Rotterdam vertrok voor een reis na ar Ned. Indië Met het m.s. .Dempo" vertrok Woensdagavond uit Rotterdam een detachement aanvullingstroepen van de Koloniale Reserve naar Ned. Indië. Een veelzeggend snapshot aan boord Z. Exc. A. J. P. baron de Adlercreutz, die van zijn post van Zweedsch gezant te den Haag afscheid nam, heeft deze week de residentie verlaten. Het afscheid op het station Eenzaam in het water. Een veel zeggend detail van de overstrooming in Noord-Brabant Het Gellerth Hotel te Budapest, waar H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard hun intrek hebben genomen

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 9